BINNENLAND. Kantongerecht te Gouda. ADVERTENTIÊN. Vergadering van den Gemeenteraad. Burgerlijke Stand. de verkleding eenparig te maken. Dit in meer dan eene formaliteit. Alle afdeeliugen der republikeiiische partij tullen ongetwijfeld zich op Garfield vereeuigeu en zijne positie wordt das zeer krachtig. De verrassende wending ter gunste van de*lieer Garfield, op de couventie vau Chicago, blykt te zyu verkregen door overleg van de heeren Sherman en Blaiue. Zij begonnen te vreezen, dat huune voor- standers uit de Zuidelijke Stateu ten slotte hunne stemmen zouden geven aau generaal Grant en seinden uit Wasthington, dat men nu maar zich moest zieu te vereenigen Op den heer Garfield. Onmiddellijk na zgne benoeming zonden zij hem telegrammen van gelukwtuscliing. Ook van president Hayes ontving dq heer Garfield zulk een telegram. Generaal Garfield is 49 jaar oud hij was eerst eenvoudig daglooner, later schipper; maar in 1848, zegt de France, legde hy examen af eu in 1856 viudt men hem als taalonderwijzer werkzaam aan een instituut in Ohio, waarvan hij directeur werd. In 1859 werd Garfield gekozen tot lid van den Sénaat van Ohio en inmiddels had hij zich bij de balie als advocaat doen inschrijveu. In 1861 werd hij kolonel der vrijwilligers in het bondslegerin den oorlog onderscheidde bij zich zeer, in 1863 trad hij uit het leger. Iu 186*2 door Ohio tot ver tegenwoordiger op het Congres gekozen, werd hij iu 1879 door denzelfdeu staat als Senator naar Was- hiugt.ou gezonden. Altyd nog dezelfde verwarring over de nieuwe ^ruisaische Mei-wet. Uit Rome werd Woensdag bericht, dat aau deu Pauselijken nuntius te Weenen lest was gegeven om de onderhandelingen met Pruiseu te hervatten uit Berlijn, dat de intrekking van bet wetsontwerp door de Regeeriug volstrekt «iet onmogelijk was. Donderdag had de tweede lezing plaats van het uretsontwerp door de commissie. Het werd met 13 tfgen 8 stemmen verworpen. De tweede lezing in den Landdag wordt eerst 18 dezer verwacht. De snelle besdiasiug iu den Duilsohen Bondsraad -aver de Elbe-todiinie heeft te Hamburg en Breracu de verbittering tegen Bismarck nog doen toenemen; iqeu geeft toe, dat de vrijhavens moesten wordeu prijsgegeven, wanneer het blijkt, dat het behoud nadeeïig is voor het Rijk, maar de Hanse-steden hadden in elk geval een anderen, minder stuitenden vorm van behandeling gewenscht. De gevolmachtigde van Hamburg verzoekt iu den Bondsraad, dat er eerst een nader onderzoek van de zaak zou plaats hebbeneenige kleine Staten ondersteunden dat voor stel, maar de Pruisische gevolmachtigden waren gereed met de bewering, dat het hier alleen gold de uit voering van een bepaling der grondwet. De Deeusohe commissie voor de legerivet heeft haar verslag bij het Laudsthing ingedieud. De meerderheid (12 van de 15 leden) verklaarde zich bij de besluiten van het Folkething zooveel mogelijk te willen aansluiten, opdat eene overeenstemming iusschen de beide Kamers eu de Regeering bereikt, en het leger eiudelijk uit deu staat van onzeker heid, waarin het door de beraadslagingen over dit ontwerp reeds zoovele jaren verkeerde, verlost mocht worden. De wijzigingen, door de meerderheid voor gesteld, zullen in de Tweede Kamer iu de eerste plaats uit het oogpunt der kosten beoordeeld wordeu, en in dit opzicht is eene wederzijdsche toenadering der Kamers niet onwaarschijnlijk, aangezien de door het Folkething op ongeveer 8 tnillioeu vastgestelde jaarlijksche uitgaven, door het Landsthing op ruim 8l/g millioen kronen zijn bepaald, zoodat het ver schil tusscheu beide slechts 542,000 kronen bedraagt. De raming van het Laudsthing is nog 1,056,000 kronen onder die der regeericg. Doch het is nauwe lijks aan twijfel onderhevig, dat de minister zich zal neerleggen bij hetgeen de beide Kamers besluiten, want het is hem nu vooral er om te doen, dat dit ontwerp eindelijk afgedaan worde, ten einde de vestingwet aan de orde te kunnen stellen. In Konstautinopel wordt weder eene nieuwe ver tooning op het getouw gezet. Er is verandering van Ministerie en het daartoe betrekkelijk besluit gelast, dat de hervormingen ten snelste moeten worden ingevoerd. Zoo deukt men wel de mogend heden vóór te zijn. Wat wilt gij toch, zal men vragen, wij doen immers alles wat gij begeert. En dan zal men weer des te beter kannen eindigen met niets te doen. GOUDA, 12 Juni 1880. Vermits de Minister van binnenlandsche zaken in de Staatscourant ter algemeene kennis heeft gebracht, dat te Roozendaal de pokken epidemisch zijn verbreid, treedt thans iu werkiug het voorschrift van art. 17 der wet van 4 December 1872, (Stbl. no.^ 134,) houdende voorzieningen tegen besmettelijke ziekten, waarbij is be[&ald, dat, als in eenig deel vau het r|jk de pokkeu epidemisch zijn verbreid, minstens eenmaal 's maauds in elke gemeente door de zorg van het gemeentebestuur gelegenheid moet worden gegeven tot kostelooze inenting. In gewone omstan digheden moet die gelegenheid gegeven worden minstens eenmaal in elke drie maanden, terwijl in de gemeenten, waar de pokken voorkomen, minstens eenmaal 's weeks dezelfde gelegenheid moet bestauu. Morgen (Zondag) zal van half een tot twee uur op de Groote Markt alhier eene muziekuitvoering plaats hebbeu door het muziekcorps der dd. schutterij. In de zittiug der Rotterdamsche Arr.-Rechtbank van Donderdag werd o. n. veroordeeld J. A. D., arbeider, wonende te Gouda, bekl. van diefstal van geld, ten nadeele van zekeren S. aldaar tot 1 maand gev. cell. K. v. E., oud 26 j., hofmeester op de Goudsche stoomboot eu commissionuir, wonende te Gouda, bekl van misbruik vau vertrouwen door op 21 Mei, vqu den gemeente-outvauger te Gouda, A. Smits, te ontvangen een som van 592.66,/a, ten einde deze som bij den Rijksbetaalmeester te Rotterdam tè storten tegen quitantie. Hieraan waB door bekl. niet voldaan, hij had een gedeelte 864.03 aan hare bestemming onttrokken en uitgegeven, deels te Gouda, deels te Rotterdam. Bij aanhouding was op den bekl. bevonden 228.6372- Vier getuigen werden iu deze zaak gehoord. Het O. M requireerde veroordeeling tot l/2 jaar gev. cell, en 12.50 boete of 1 dag gev. cell. De bekl. bracht tot zijne verontschuldiging bij, dat hij door diverse omstandigheden iu zulke benarde toestanden geraakt was en door zijne crediteuren zoo dringend tot voldoening zijner schulden was aange maand, dat hij, daarom tijdelijk gebruik gemaakt had van de hem toevertrouwde gelden, vertrouwende op toegezegde hulp. Over 8 dagen uitspraak. In alle opzichten mag de vierduagiche schiet wedstrijd van de Leidsche studentenvereniging Pro Patriawelke Donderdag eindigde, geslaagd heeteu. Op het oogeublik, dat de echo vau de laatste schoten weerklonk, werden bestuur eu regeliugscommiseie, 1 vooral de ijverige, voorkomende president de heer van Ciiters, van alle zijde gecomplimenteerd en gc- lukgewenscht met den gunstigeu uitslag van het feest. Vooral deze laatste dng werd er warm gestreden door hen, die nog een plaatsje op de lijst der pryzen wensebten te veroveren. Onder ben, die een prijs behaalden bij de personeele wedstrijd, aangeboden aan de officieren, aan de on derofficieren der dd. schutterijen, aan alle onder officieren en de minderen, die aan de korpswedstrijden hebben deelgenomen, en aan al de leden der uit- genoodigde scherpschutterskorpsen en weerbaarheids- vereenigingen, komt voor de heer G. H. G. de Lange, komm. weerbaarheid Burgerplicht alhier. Door de aandacht te vestigen op de voorstelling, welke volgens achterstaande advertentie het Japansche Acrobatengezelschap Dinsdag en Woensdag iu de Socië teit «Ous Genoegen" zal geven, bedoelen wij teveus een woord van aanbeveling voor deze voorstelling te zeg gen. Gedurende eeue gunsche maand heeft dit ge zelschap iu het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam gewerkt en zich daarmede een goeden naam verwor ven. Wij tw|jfelen er dus niet aan, of ook Gouda's ingezetenen zullen met genoegen gebruik maken van de gelegenheid om met dit gezelschap kennis te maken eu hunne kunstverrichtingen te bewonderen. Tot hoofdonderwijzer aan de school voor meer uitgebreid lager onderwijs te Vlaardingeu is benoemd de heer J. Hannik van Lekkerkerk. Het wetsontwerp, houdende wettelijke bepalingen tot beteugeling van het misbruik van sterken drank, is volgens het Dagblad bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal ingekomen. 's Lands middelen over de vijf eerste maanden dezes jaars hebbeu opgebracht 39,128.0072» zijnde 274,816,777a meer dan in hetzelfde tijdvak van 1879. 5/12 der raming bedroeg 40,969,210.30. Door de Luxémburgsche kamer is de overeenkomst met Nederland, betreffende de Luxembursche schuld, met 17 tegen 10 stemmen aangenomen. Met gelijke meerderheid werd beslist, dat een tweede lezing niet noodig was. De toestand der landerijen in den Prins Alexander polder is verre van gunstig. Van al het gezaaide zal weinig of niets terecht komen. Zelfs de regen van de laatste dagen kon weinig goeds uitwerken op de uitgedroogde akkers. In de Zuidpias eu in de andere oude polders van Zevenhuizen kan de landman met meer hoop de toekomst te gemoet gaan. Ofschoon er nog weiuig gra9 is en de rogge en het koolzaad maai een matig beschot zullen op leveren, 9taan tarwe, haver, zoraergerst, boonen en erwten gunstig, zoodat van die veldvruchten een goede verwachting kan gekoesterd wordeu. Men schrijft aan de Leid. Ct.\ Rijnland heeft, in weerwil van eene langdurige droogte, ten gevolge waarvan door sterke verdamping en het openen der polderduikers om de slooten te voeden, de boezem bedreigd werd met lagen stand, hierin op den duur voorzien door het inlaten van water uit den IJssel, zoodat niet alleen de boezemstand voldoende is geble ven, maar ook nergens, in grachten of kanalen, schijn van bedorven water is waargenomen, dan op plaatsen waar de afvloeiing gebrekkig if. Doch ook da£r is het water in deu winter onzuiver. Van verschillende zijden wordt thans bevestigd het bericht dat de Tweede Kamer Dinsdag 29 dezer haar werkzaamheden zal hervatten. De bijeeukoinst zal, naar men meent, slechts eenige weken duren, en daarin zal o. a. de ver hooging van hoofdstuk V tot uitvoering van de on derwijs wet behandeld worden. De memorie van antwoord van den Minister van Financien, omtrent de reutewet wordt in de tweede helft dezer maand verwacht. Te Amsterdam heeft zich op een concert laten hooren de heer Unthan, die zonder armen is geboren, en verdienstelijk viool speelt met de voeten. Hij opende het vioolkistje, sterr.de bet instrument, voorzag den strijkstok vuu hars, eu speelde een thema uit 1 Looibardi en een Meditation van Gouuod op een prelude van Bach, tot groote verbaziug van het publiek, dat hem luide toejuichte. Maar de verbazing steeg leu top, toen de heer Uulhan met de teeneu een cornet h piston opnam, en een polka blies. Door de Kiosken-onderneming te Amsterdam is, met het oog op eene eerlang aldaar op te richten Telephon-maatschapplj, eene uitbreiding van stand plaatsen aangevraagd. Het voornemen beslaat om de kiosken alsdan met het hoofdkantoor in verbinding te stellen, en tegen een billijke vergoeding boodschappen, aanvra gen en mededeelingen over te brengen. Een der be doelingen bij de oprichting der kiosken, om namelijk eene goede gemeenschap te helpen bevorderen tus- schen de verschillende gedeelten der stad, zou dan verwezenlijkt worden. De trein, die om 11.48 uit Roosendaal naar Breda vertrekt, geraukte gisteren ochtend aan het eerste wachthuis van de gewone route op een draai schijf, waarvan de lijn op enkele passen eindigt. De locomotief en de tender stortten omlaag, de machinist Schellekens werd gedood, eene dame ondervond liohte kneuzingen. Wat tot heden te Scheveningen te vergeefs was beproefd, nl. het omhoog brengen vau schuiten zonder hulp van paarden, is Donderdag door het uieuw uigevouden werktuig van deD heer M. Vier ling te Scheveningen volbracht. Door de ireuiU cabestan, die op het dek van het vaartuig door 4 man in beweging werd gebracht, bewoog de schuit zich over de rollen, wel langzaam, maar men weet, dat de besparing van kracht verlies vnu tijd geeft. De schuit is echter, zonder dat een aantal paarden afgebeuld behoefden te worden, op de bestemde pluuts gebracht. {Vad.) Niemand zal ontkennen, dat^ de verwarming onzer huizen en openbare gebouwen in den winter nog veel te weuschen overlaat. In vele opzichten ia zij onvoldoende, ondoelmatig en kostbaar. In sommige plaatsen in Amerika, als Lockpost, Dótroit, Sprin- field, Milwaukee en Auburn heeft men met goed gevolg een nieuw stelsel ter verwarming toegepast, door raiddel van stoom nit een centraalpunt en weldra zal ia andere groote steden aldaar dit voor beeld worden nagevolgd. De heeren Charles Remy en Bienfait, civiel-in- genieurs te Rotterdam, zijn voornemens te trachten een maatschappij te stichten om ook hier te lande een zoodanige wijze van verwarming in te voeren. Het stelsel bestaat in het voortbrengen van stoom in gewone stoomketels en het voeren van dezen stoom door een buizennet in de straten, van waar de stoom in de gebouwen geleverd wordt even als het ga9. Genoemde heeren stellen zich voor, dat door hun plan in een bestaande behoefte zal worden voorzien, namelijk om op goedkoope en doelmatige wijze een groot aantal kerkeu, scholen, schouwburgen, enz., die lot nog toe of geheel van verwarming verstoken waren, of wel op onvolledige w|jze daar mede waren voorzien, te kunnen verwarmen. Waar het vereischt wordt, zijn zij ook bereid de verwarming met een rationeele ventilatie te ver binden, alsmede stoom voor particulier gebruik te leveren, zoowel voor verwarming als voor hetTcoken der spijzen en als beweegkracht voor de kleine industrie. De ingenieur Anpelin heeft eeue nieuwe manier ingevoerd ora spoorwegrijtuigen te verwarmen, welke in toepassing is gebracht op den sneltrein die ten 7,15 uit Parijs naar Lyon gaat. l)e nieuwe in richting is zeer eenvoudig, want de gewone wa terstoven worden met azijnzure soda gevuld, eu verder blijft de inrichting als gewoonlijk. De ge bonden warmte van dit zout is zóó groot, dat na verloop vnn 15 uren de stoven nog warm zijn. Door curatoren van Bethesda te Laag-Soeren is een plan ontworpen van deelneming in nandeelen eu bijdragen ten behoeve van minvermogenden iu genoemde natuurgeneeskundige inrichting. Het aantul van hen, die kosteloos of tegen ver minderd tarief daar verpleegd werden, was geringer dan wenschelyk was, teu gevolge van den geldelijken toestand. Thans wordt op deze wijze gelegenheid geboden aan bemiddelden, ora hetzij giften in eens of jaarlijksche bijdragen voor dat doel te besteinmeu. De aaudeeleu ziju van 30, eu hiervoor kaa men een onvermogende eene maand laug doen verplegen. Men schrijft aan de N. IJsselb. uit Ootmarsum Te Deuekamp zon een welgesteld landbouwer van ruim 60 jaren, zich in het huwelijksbootje begeven met een jpuge schoone van ruim twiutig jaren. Toen hij de daarvoor noodige geboorteakte moest hebbeu bleek het, dat hij, door eene voor hem treurige vergissing, onder een anderen naam was aangegeven, en om dat te herstellen, moest de rechtbank tusscheu beide komen, een koste, zoo hij meende van onge veer 25. Wat was het gevolg? De hartelijke bruidegom zeide dat //bee dan liever vau de heele irouwerieje ofzag, want 't kosten toch nl zoo volle eu zol der dat noe nog bie kommen, dau dee je der niks meer au." De bruid moest dus maar op een meer hartelijk bruigom wachten. Men schrijft aan de Leidsche CtOuder Wasse naar, Valkenburg, Rijnsburg, Katw|jk langs dm Rijnkant eu overal waar eenig hooggelegen weiland voorkomt, zag het er kwaad uit met de droogte. De boer moest van deu nood eene deugd maken, door het vee, dat het gras verbruikte eu te kort kwam, in het voor hooi bestemde land te brengen. Maar ook iu laag gelegen strekeu kon zulk land niet worden ontzien dezelfde maatregel wordt geno men. Ofschoon de toestand niet overal dezelfde was, hebben, eigenlijk gezeg.l, de boereu nog nergens «enig vooruitzicht op hooibouw en nu de lang ge- wenschte regen gevallen is, moeten .zij van meet af aan beginnen. Dat maakt echter weinig bezwaar, daar de hooibouw nog best kan terecht komen. Liever een late hooibouw, die goed uitvalt, dan een vroege die verdrinkt, zooals het vorige jaar, dat muar bedorven voeder, bij lnngdurigcn arbeid opleverde. Daarom is bet altoos heel wat langer uit te houden met droogte dan met nattigheid. Het land begint nu al mooi op te groeuen en nis het weer uu maar wat malstfh wil worden, hetgeen toch in het geheel nog niet bl|jkt te kunnen gelukken, want het doet nog zoo vaak aan herfst denken, loopen de koeien spoedig dik in het gras, en dan zullen de tuingroenten ook wel aankomen. Had de boer reden tot klagen, de tuinier niet minder, die te vergeefs ging poten en zaaien iu den muilen grond eu op vruchtbaarheid wachtte. Nu is het een lust om te zien hoe de aardappelen en andere ge wassen bekomen zijn na den regen. Het Westlaud zendt al meer en meer aardappelen af en over eene maand kannen best de oude algemeen vergelen zijn. De verpachtingen van kersen in de Geldersche streken zijn in vollen gpug. Trots de verliezen, door de koopers het vorige jaar geleden, wordeu zeer hooge prijzen besteed, te hoog zelfs als de weersgesteldheid voor aanrijpen of de vraag voor Engeland slechts iets te wenschen overlaat. De ondervinding toonde siud jaren, dat 't laatste al zeer grillig is, in vraag en prijsbesteding. Bij eenigszins gu.istig weder kan men de eerste verzendingen in 't begin der volgende week tegemoet zien. Te Parijs is thans ook het opkoopeu van sohouw- burgbiljetlen ter sprake gekomen. Het is namelyk aan de opkoopers aldaar verboden om op straat hun voorraad aan den man te brengen, eu dit verbod, dat nog al eens overtreden wordt, is dezer dagen door den prefect van politie in herinnering gebracht met bevel van strenge handhaving. l)e zaak is daar echter van anderen aaid dan de opkooperij waarover hier te lunde Wel eens geklaagd wordt. De opkoopers staan de biljetten voor minderen prijs af dan aan het bureel gevorderd wordt, tot groote ergernis van de directies. Hoe komen zij aan die kaarten P Zij krijgen ze van de tooneelschrijvers. Deze toch plegen eiken avond, dat een stuk van hen wordt opgevoerd, een zeker getal kaarten te ontvangen, als deel van hun belooning; zij trachten die natuurlijk zoo voor- deelig mogelijk van de hand te zetteu, eu zoo komen ze aan de opkoopers, die er de helft ongeveer voor betalen en ze dan met de winst, die zij krijgen kunnen, trachten te plaatsen. Eenige directeurs hebbeu reeds den eeuigen weg ingeslagen, die aan dit ge bruik een einde kaq maken, namelijk door zelf de kaartjes van de acteurs af te koopen. De paalvorm die zulke vreesselijke verwoestingen aanrigt, heeft ook te Scheveningen aan de visschers- vloot erg geknaagd. Dit kan men ontwaren als men een wandeling aau het strand doet en daar sommige schuiten ziet. Er zijn er waarvan 3 a 4 huidplan ken, plus gedeeltelijk de bodem van het vaartuig door den worm zijn opgevreten. Wel Worden maatre gelen genomen door eigenaren om dien worm te weren; doch niets schijnt een bepaald afdoend middel te zijn. Zoo zijn sommige schepen uitgebrand, dubbel geteerd enzaudere worden geteerd met groene of bruiue verw doch ook dif baat niet. De worm schijnt klein of bij geboorte aau de huid te komenalthans, van buiten gezien, ziju de gaatjes niet grooter dan dat men er een stopnaald kan insteken, doch aan de binnenzijde zit de worm* Het beest is geel van kleur, en iu het fatsoen eener rups, de kop is even als een horentje; schulpachtig. De worm heeft de lengte van 3 a 4 centimeters, schijnt steeds zijn ver woestingen aan te rigten van beueden naar boven, gelijk uit te ligging der gaten is op te maken. Voor deskundigen, die bij de scheepvaart belang hebben, loont, meeuen wij een kijkje te Scheveningen wel de moeite eu misschien kan dit tot ontdekking van een afdoend hulpmiddel leiden. VRIJDAG, 11 JUNI Tegenwoordig de hh. vin bergen IJzendoorn, voorz.. Remij, Prince, Kist, Kranenborg, Noothoven van Goor, Oudijk, Snel, Forlnyn Droogleeter, tin Straiten, Post Drost, Samsom, Straver, de Rotte en van Itcrsoo. De voorzitter deelt incde dat de heer Lnijten heeft kennis gegeven verhinderd te zijn de vergadering bij te wonen en dat van den heer Muller een gelijk bericht is ingekomen wegens ambtsbezigheden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en gearresteerd De voorzitter deelt medt dat door bh Gedeputeerde Staten is goedgekeurd het raadsbesluit tot uilkeering van ƒ100.— aan de vereeniging Volksonderwijs* tot ooderwijs in den haudenarbeid aan kiuderen uit deu miovermogeuden staud, alsmede tot goedkeuring van het Kohier der pl. dir belas ting; Notificatie. Nog wordt medegedeeld dat het huis aan de Zengslraot is verkocht voor f 4300.—Notif Ingekomen is eene missive «ati de Commissie voor bet Hout mans Monument, verzoekende de muziektent op dc Markt te plaatsen tegen 1 Juli voor een volks-coucert. Om den spocdvereitchenden tijd wordt dit verzoek dadelijk iu behan deling genomen, en met de kusten van herstel enz. begroot op 60.algemeen goedgekeurd. Het rapport der commissie in wier handen was gesteld dc rekening der dd. Schuttery over 1879, wenscht inlichting over vroegere saldo's, waarna zij tfet de goedkeuring adviseert ter visie. liet rapport der commissie, iu wier handen waren gesteld de rekeningen der gesubsidieerde instellingen «au weldadigheid, over 1879, luidt tot goedkeuring onder dankzegging aan de verschillende besturen voor de werkzaamheden daaraan «er- bonden ter visie. De voorzitter deelt mede dat de minste inschrijver voor het onderhoud der kaaimuren was de heer H. J. Nederhorst voor ƒ6969.dat dit bedrag veel meer dan de begrooting beliep en daarom eene herbesteding heeft plaats gehad, waarbij de beer W. Bokhoven rnet 5760.de minste inschrijver was en deze som nog ongeveer 600.— meer bedraagt, dan de begrooting daarvoor aanwijst, zoodat B. eu W. iu overweging geveu dit jaar het onderhoud iu eigen beheer te houden, hetgeen algemeen wordt goedgekeurd. B. en \V. dienen in overleg met den Schoolopziener en de betrokken Hoofdonderwijzers eene voordracht tot hulponder wijzer aan de eerste Burgerschool voor jongens, waarop ge plaatst zijn, de hh. J. W. hreiken to Breda eu G. vau Rijn te 's tl age eu tut hulponderwyzeres aau de tweede Armen school mej. J. Rmnspek te Gouda, M. E. vau Hoek te Arn hem en M. C. Fabrics te Schiedsro; ter visie en benoeming iu eene volgende vergadering. De voorzitter deelt mede dut ontvangen is een brief vaa deu heer R. A. Meijer, te London, die iu het engeUch over eene waterleiding schrijft, eo dat verzocht hem is die iu het holluudssh iu te dienen; de brief werdt ter visie gelegd. eene missive van dames Regentessen der beide Gasthuizen, inzendende eene aanbeveling in de vacature door het ovcilyden tan mevrouw Roest van Limburg outstaan, wflarop geplaatst zijn mevrouw vnn Bergen IJzeudoornEvekiuk busgers en mevrouw TemuiinckHtule ter visie en benoeming in eene volgeude vergadering. eeue missive van do pl. Schoolcommissie, aanbiedende eene voordracht iu do vacature door het vertrek van den heer mr. J. 0. du Pui veroorzaukt, waarop geplaatst zyn de hh. mr. W. Hemsing en mr. D. N. brouwer; ter visie en beuoeming in eene volgende vergadering. een adres van A. \V. van den Briel, Commissaris van het Stoombootenveer van Utrecht op Rotterdam, verzoekende aan hen die dit wenschen eenig gelag te mogen toedienen, uitge- I zouderd op Zondag, wordt gesteld in handen van B. en VV. om bericht en rand. I een adres van hh. Libryemeesters, berichtende dat er op het Museum vau Oudheden een manuscript is van Fred. Houtman, hetwelk zij in druk wenschen nit te geven, wordt dadelijk in behandeling genomen en daartoe besloteu; een adres van mej. C. C vau Meerten, verzoekende ontslag als hulponderwijzeres aan de eerste Burgerschool voor meisjes, tegen 1 Augustus; dit wordt eervol verleend: een adres van P. W. J. vsn Lucnen rn C J Koot, meds- dcclende dat aan hen rooiing is verleend o:n te boowdv op een at&tand van 8 Meter van den openbaren weg, dat ty meenen, omdat aan den anderen kant geen huizen ataau, dat dit op 5 Meter kon bepaald en daartoe maohtiging verzoeken; het wordt gesteld in banden van B. eu VV. ten fine van bericht en raad; een adres van J. de Jong Az., C. van Veen en A. W. Jankuegt verzoekende dat van gemeentewege een sloot worde gedempt in de Korte Akkeren; ter visie. Aan de orde is de rekening der Stedelijke Librye, dienst 1879, die wordt goedgekeurd. Het adres van J. J. van Wijngaarden, houdende verzoek ora eenig bouwterrein in het zoogenaamde 3t Anthonie-Klooster; bet rapport van B. en W. luidt om 9 meters af te ataan tegen 6.de meter, dit wordt goedgekeurd. De adressen vau G. C. van der Want en A. Grendel, houdende verzoek om een stuk gerioleerde grond te mogon koopen of huren; bet rapport van B. en W. luidt om ant eerstgcDoemdeo adressant ruim 7 centiareu en aau deu tweede 3,78 ceotiaren af te staan tegen 10 cents de centiare, onder de gewone voorwaarden; de heer «an Straateu vraagt inlichting, die door den voorz. wordt gegeven, waarna het vooratel wordt goedgekeurd. Het adres van D. Huurman, den afstand verzoekend# van een gedeelte water eo moor aan de Bogen; B. en W. raden aan dit kosteloos af te staan onder zekere bepalingen; de hh Oudijk, van Straaten, Itcraon, Kist en de Voorzitter voeren hierover het woord, waarna het in stemming gebracht en met algemeene stemmen goedgekeurd wordt. Het adres van C. J. de Gidts, houdende verzoek tot dem ping van een gedeelte sloot iu de Derde Kade; B. en W. zeggen dat iu bedoeld adres een onjuiste zinsnede is, dat Jwt verzoek echter voor inwilliging vatbaar is, en de kosten op ƒ600.— geraamd wordea; het wordt algemeen goedgekeurd. Het adres van C. A. Schouten betrekkelijk eene wijziging der Verordening op bet bouwen enz.; de Commissie over de Bouwverordening stelt voor art. 33 te wyzigen, de twecdo zinsnede daarvan te doeo vervallen en bet don verder aal da goedkeuring van B. en W. over te laten, hiertoe wordt bcalotea. Het verzoek van den Gemeente-Bouwmeester om vergun ning tot het verrichten vau eenig particulier werk; de blu Samsom, van Straaten en Oudijk verklaren zieh hiertegen; in rondvraag gebracht, wordt het verzoek toegestaan m« 9 tegen 6 stemmen die ynn de heeren Samsom, van Straaten, Oudijk, Kranenburg, Straver eu de Rotte. De beer Fortmjn Droogleever doet een voorstel om door de vrees voor pokken-epidemie de kermis in dit jaar nit ta stellen, de heer van Iterson ondersteunt dit; bet vindt echter geene verdere ondersteuning en kan d«s geen pant vnn be raadslaging uitmaken. Na machtiging om nan de genomen besluiten uitvoering ta geven zonder resumptie, eindigt de vergadering. Terechtzitting van Woensdag 9 Jnni 1880. Kantonrechter: Mr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN te Rotterdam. VEROORDEELD: J. D., koopman in visch te Gouda, tot eene boete vnn 3.of gevangenisstraf van 1 dag, wegens te koop aanbieden van ongekeurde bokking aan de Puut te Gouda J. de V., koopman in visch te Ammerstol, tot eene boete vau 3 of gev. vau 1 dag, wegens verkoopen van ongekeurde elft op den Fluweelen singel te Gouda P. L, koopman in visch te Berg-Ambacht, tot eene boete van ƒ1.of gev. van 1 dag, wegens rijden over de klinkerstraat, op het Veerstal te Gonda mei een kruiwagen, beladen met elft j J. B., landbouwer te Gouda, tot eene boete van 3.of gevang van 1 dag, wegens als geleider vau een kar, bespannen met een hond, zitten op die kar in de Hanepraai te Gonda; J. Z.f voerman te Gouda, tot eene boete van 3.of gev. van 1 dag, Wegens op de Westhaven te Gouda by het Postkantoor, geheel zonder toezicht laten itaan van de door hem bestuurde postwagen GoudaSchoonhoven, bespannen roet twee paarden. A. C. K., bouwman te Nieuwerkerk a/d. iJsel tot eene boete van 3.of gev. van 1 dag, wegens in deu nacht, door gebrek aan voorzorg, laten grazen van twaalf bem toebehoorende paarden op eens adders grasgewns op den openbaren weg in den Prins Alexander Polder onder Nieuwerkerk a/d. LJael. GEBOREN: 9 Juni. Fredrik Alexander, ouders W. vin Ettinger en J. Teeuw. Cornells ouders M. de Mink en C Peutc. 11 Nicolsas Cornells, ouders T. N. M. Kramer en A. M. vnn den Berg. OVERLEDEN; 10 Jnni. D. Furrer, 8 m. 11. C. Laby, 4m ONDERTROUWD: 11 Juni. A. Schouten, 28 j. en J A. Vermeulen, 39 j. A. van Oostenrijk, 46 j. en W. S dn Benn, 41 j. Ondertrouwd ADRIANUS SCHOUTEN ijl en i JOHANNA ADRIANA VERMEULEN-! ]jf Gouda11 Juni 1880.

Goudsche Courant | 1880 | | pagina 2