m Laatste Berichten. Kantongerecht te Gouda. ADVERTENTIES POLITIE. Brussel, 18 Juui. De lndépendance beweert,' dat gevolge van den uitslag der verkiezingen het Belgische episcopaat zich onderwerpen zal nan de nieuwe schoolwet, en deel zal nemen aan de feistcn in de maand Augustus. Het Vatfcnnn zou in dien zin zijn invloed aanwenden, ten einde de opheffing tc voorkomen van de Belgische legatie bij den Paus. Burgerlijke Stand. ECHTVEREENIGIiSO 4 Hunne dankbare Kinderen. i.l5- t:s§! sul dl het nationaal huldeblijk aan deu generaal van der 1 Heydeu. In de zitting der Rotterdamsche Arr. Rechtbauk van Donderdag werd o. a. veroordeeld VV. v. E., wonende te Gouda, hofmeester en com missionair bekl. van misbruik van vertrouwen tot !/j jaar gev. cell, eu 12.50 boete of 1 dag gev. cell. Er zijn hier te lande vele concert- en operetten-ge- zelschappen, waaronder echter uiet weinigen, die een beschaafd publiek volstrekt niet waard zijn, en wier uitvoeringen dau ook slechts bij gebreke van iets beters met eea bezoek worden vereerd. Het gezelschap, dat morgen in #Ons Genoegen" optreedt, veroverde echter een zeer gunstigen uaam en het onderscheidt zich op zeer eervolle wijze van de meeste overige en wij aarzelen daarom niet aller aandacht op de uitvoering van Pflaging'9 gezelschnp te vestigen. De in ons vorig uommer vermelde brochure van den heer Jansen, betreffende een op te richten pen sioenfonds voor gemeente-ambtenaren deelt mede dat, wanneer men de antwoorden der gemeentebesturen in drie categorieu verdeelt, er 5 in bevestigenden zin hebben geantwoord op de gezonde circulaire, 2 in ontkennenden zin en 1 waarvan het antwoord twij felachtig is. In de gemeente Berg-Ambacht heeft het maaien van het voor-hooi een aanvang genomen zoowel de kwaliteit als de kwantiteit beloven zeer bevre digend te zullen zijn. Men schrijft ons uit Oudewater Ouder directie van den heer Hanau gaf de Utrechtsche Orchest-Vereeniging A polio" Woensdag avond alhier eene uitvoering in het lokaal Rozenburg" van den heer Koning». Daar de opbrengst, na aftrek der onvermijdelijke onkosten, ten voordeele der algemeens armen- zou strekken, was het publiek met deze uitvoering hooge- lijk ingenomen. Niet alleen bleek dit uit de zeer talrijke opkomst, maar ook, en wel niet het minst, uit de veelvuldige en naar wij meenen alleszins ver diende toejuichingen. Met een geanimeerd bal werd het feest besloten. De leening voor den Lekdijk Bovendams a 4 pet. is vastgesteld op 300,000 en a pari toegewezen. De Staatscourant behelst het kon. besluit van den 9n Juni 1880, tot nadere regeling van de inricb^ng der krijgsschool. De Minister van binneulaudsche zaken heeft aan de Commissarissen des Kouiugs de volgende aanschrij ving gericht: Tijdelijks gohaarschte aan slachtvee geeft aanleiding tot verzoeken van vergunuiog tot invoer van dat vee uit Duitsehlaud voor Amsterdam en 's Gravenhagu. Weigering van die verzoekeu werd door een der adressanten beantwoord inet verwijzing naar derge lijke vergunning door uw ambtgenoot in Overijsel gegeven. Ik acht het onder deze omstandigheden raadzaam de machtiging, aan u verleend door mijn ambts voorganger bij circulaire van 30 Mei 1877 no. 57 tot het geveu van vergunning tot iuvoer van slachtvee, in te trekken eu u te verzoeken de reeds verleende yergunningeu op te zeggen, T'en opzichte van invoer uit België is dit, zooals D bekend is reeds vroeger geschied, wegeos misbrui ken, d|e in Limburg hebben plaatsgehad, tengevolge waarvan groot gevaar voor besmetting door longziekte was onstaaq. Gisteren, do geboortedag van wijlen II. M. Ko ningin Sophia, werd te Scheveuingen de Sophia- stichting ingewijd. Het is geheel in den geest van de edele Vorstin, eene inrichting ten behoeve van kinderen, die behoefte hebben aan zeebaden of d« zeelucht. Deze inwijding geschiedde op de meest een voudige wijze. Zij werd bijgewoond door eereleden, door leden der hoof(l-comm«ssie tot oprichting van het gedenkteeken, door afgevaardigden der sub-com missiën en door eenige weinige genoodigden, waaronder de leden der Hofhouding van de waardige overledene. In de Donderdag gehouden zitting van den ge meenteraad van Rotterdam is omtrent het voorstel en de adressen betreffende de inkrimping der kermis besloten, deze eerst in de maand September in be handeling te nemen eu ze alaoo niet van invloed te doen zijn op de kermis vau dit jaar, welke in Au gustus plaats vindt. De eerste haringjager is te Vlaardingen binnen gekomen. De gebruikelijke gescbeuken zijn terstond de koninklijke familie aangeboden. De redactie var. de Vox Studiosorum, het bekend studenten-tijdschrift, kondigt aan, dat zij Maandag aanst., den dag vócir de maskerade, een feestnummer zal uitgeven, ecu tikademische Paris-Murcie, uitsluitend door oud-studenten samengesteld. Het beslaat, zegt de redactie, 12 bladzijden, waarvan 3 bladzijden zijn ingenomen door tepkeningeu van jhr. mr. Victor de Stuers eu, jhr. mr. C. N. Storm van 's-Gruvesande. Wanneer wij verder zeggen, dat gedichten van prof. Beets, dr Haversmidt (of liever Piet Paaltjes) eu den heer J. Ktieppelhout eene voorname plaats in nemen, dat mr. V^ggriug, mr. Modderman en mr. Kappeyne de staatkunde, prof. Goudsmit, Fruin, Cobet enz. de geleerdheid vertegenwoordigen, dau meenen wij te mogen verklaren, dat ons feestnummer ook buiten onze kleine maatschappij op zekere be langstelling aanspraak* mag maken. Daar de kosten van uitvoering echter groot zijn, kunnen wij onzen nbonués dit nummer niet gratis toezenden, en zullen het voor den geringea prijs van 50 cents voor een ieder verkrijgbaar stellen. R. Th. Ie G., die Donderdag 10 Juni /oor het Ge rechtshof, Kamer van Crim. Zaken te 's Hnge, terecht stoud, beschuldigd vaudiefstal door meer dan één persoon in een bewoond huis met behulp van bui- teubraak, binneubraak en inklimmiag, ten nadeele vau den kashouder van gouden en zilveren voor werpen van Loon te Rotterdam, werd eergisteren aan de hem bij dagvaarding ten laste gelegde feiten schuldig verklaard en tot 8 jaar tuchthuisstraf veroor deeld ziju voortvluchtige medeplichtige J. II. M. werd wederspannig aan de wet verklaard. Naar wij vernemen, hebben de leden der Araster- damsehe subcommissie voor de kweekschool van zee vaart te Leiden huu ontslag genomen. Sedert de gelegenheid te Amsterdam is geopend tot dienst neming op een opleidiugschip van het rijk, en de genoemde kweekschool onllangs eene schier uitsluitend militaire rijksinrichting is 'geworden, met bemoeie- lijking der eischen van indiensttreding, is volgens het oordeel der commissieleden de oorspronkelijk philanthropiscbe werkkring der Arasterdarasche sub commissie zoo belangrijk gewijzigd, dat de reden van haar verder bestaan geheel heeft opgehouden. Zijn wij goed ingelicht, dan staat echtereen nieuwe sub-commissie gereed om de afgetiedeneu te ver vangen. Hbl In een -verleden Maandag door de afdeeling ffVeUen en omsttdtt** der Holl. Maatschappij van Landbouwt^BeverJrfjk gehouden vergadering zijn v'er ,n September 1879 in bussen ingelegd en ouder afwisselende temperatuur van zeer groote hitte en strenge koude door den voorzitter der afdv bewanrd, tentoongesteld en beoordeeld, waarvan de conclusie was, dat no 2, 3 eu 4 even veel stemracu bekwamen, eu bij het lot de heer Jak. Brakcnhoff, te Castricum, werd bekroond. Deze drie soorten boter waren, na het ondergaan dier zware kuur, uitstekend lekker, met een frisschen «maak. Aan de Arnh. Ct. wordt gemeld, dat de- voor schriften oiütreut den bouw en de'* inrichting van schoollokalen, waarbij in menig opzicht van het lijvig rapport der heereu Salverda c. s. is afgeweken, waarschijnlijk vóór deu In Juli aanstaande vast gesteld zullen worden. Voor de 18 vacante beurzen aar. de rijkskweek school voor ouderwijzers te Groningen hebben zich 133 adspiranten aaugemeld. Uit goede bron wordt gemeld, dat het bericht als zouden zich te Hoorn onderscheidene gevallen van typheuse koortsen, waarvan enkele met doode- lijken afloop, hebben voorgedaan, en zulks waar schijnlijk ten gevolge van slecht drinkwater, geheel zonder grond is. Noch van het oen noch van het ander is by het bestuur der gemeente iets bekend, wat by gegrondheid van het bericht bepaaldelijk het geval zou moeten zijn. Hbl Ten huize van zekeren H. te Kralingen zijn, terwijl hy op zijn werk en zyne vrouw om een boodschap afwezig was, uit de bovenlade eener linnenkast ontvreemdtwee goudeu horloges (waar van het één door hem ten geschenke was (^vangen als belooning voor 25jarigeu trouwen dienst) en een gouden ketting met raednillou. Vau dezen diefstal wordt verdacht zekere B., die met zijne vrouw door U. «1$ een oude kennis yoor een paar dagco in den liuiéelijkeu kriug was op genomen, omdat zij geefi onderkomen hadden. Toen de vrouw van'H. van hare boodschap terug was gekomen, verklaarden die goede bekenden, dat zij even naar Rotterdam gingen, ten einde te zien, op een kaqtoor aldaar te komen des middags zouden zij bij den maaltijd present zijn. Zy hebben zich echter niet meer in de woning vad H. vertoond, maar zijn met het geld, van de Meende voorwerpen ver kregen, naar het buitenlandj vertrokken. Dezer dagen had te ï^uis, in Groningen, [het volgende ongeval plaafs. Inden bodeq (grintgrond) vindt meu veel keien, waaronder van verbazende grootte. De groote keien laat men door buskruid vaneen springen. Daartoe wordt eerst een gat ge boord, dut het buskruid moet bevatten. Ook nu was de voerman 11. J. V. daarmede bezig. Toeu het gat in de kei en het kruidi in de opening was, ont dekte hij, dat hij wat ruimer had moeten boren om eene krachtiger uitwerking te verkrijgen. On bekend met de wrijving, die|dagrdoor ontstaan moest, eu met de deelen vuursteen, die zich in grootere keien bevinden, boorde hij in de met buskruid gevulde opening; plotseling vatte het kruid vuur en vloog de boor uit zijne handen en nam een zijner vingers mede, terwijl zijne hand doorboord werd. Op de Berlijnsohe visscher(j-tentoonsteIling werden in de laatste dagen drie zonderlinge diefstallen ge pleegd. Er zijn namelijk uit (Je Zweedsche afdalingen zes en uit de Italiaansche afdeeling drie glazen flesschen met zeldzame spirjitU9preparaten gestolen, terwijl in de Zwitsersche afdeeling een aantal afbeel dingen van visschen uit een boek ziju gescheurd. Het Hoofdbestuur van het genootschap voor land bouw en kruidkunde iu de provincie Utrecht heeft 200 beschikbaar gesteld <(oor de inzending van vee en zuivel naar de internationale tentoonstelling te Londen. Bijna 7000 (ƒ6964,80) is nu bijeeu. Vrijdag a. s. zul het comité te Wageningen in een vergadering, waarop de Friesche landbouwvereeniging zich door een deputatie zal doen vertegenwoordigen, de belangen der zaak nader bespreken. Men meldt uit Tessel dat de verzending van lamineren nagenoeg geëindigd is. Gedurende dit voorjaar werden ruim 190001 lammeren naar ver schillende streken verscheept. Het meereinloel ging naar de Leidscbe markt. Ovfcr het geheel werden lage prijzen gemaakt. J De toestand der weiden is ten gevolge der laatste regens op dit eiland veel verbeterd. Ook de hooilan den zijn flink bezet en doen 'oen voordeeligeu hooi oogst verwachten. Tarwe, rolgge, erwten en audere te veld staande gewassen zief er welig uit, terw ijl van de aardappelen vrij zeker een goed beschot mag verwacht worden. Volgens eene matige berekening bedraagt het aan tal eieren, dat jaarlijks van Ttjxel wordt verzonden, ruim 300,000. De uitvoer v< n dit schijnbaar onbe duidend handelsartikel levert jaarlijks minstens f 10,000 op. In een ouzer garnizoenen wjbrd dezer dagen door een milicien der jongste liohtièg, ingedeeld bij de artillerie, een briefkaart verzoilden aan ziju ouders wuarby hij verzocht hem een jjtevige kist met een goed slot toe te zenden, „want", was er bijgevoegd „alles wordt hier weggekaapt". De sergeant-facteur achtte bet ongeraden die bri< fkaurt te verzenden, maar vond hel beter zyne wua czaaiubeid te tooncn, door dit stak in handen te sullen van deu com mandeerenden officier. Deze, raur bet schijnt ook zeer verontwaardigd, gelastte dat de schrijver in hechte nis zou worden genomen, met bepaling dat hij eerst dan uit de politiekamer zou ontslagen worden, wan neer hij „een betere briefkaart" geschreven had. Onze milicien bedacht zich niet lung, maar schreef onraiddelijk op een andere briefkaart„Waarde ouders, wees zoo goed mij spoedig eer. stevige kist met een goed slot toe te zenden er wordt hier niets weggekaapt." {Arnh. Ct.) In Doniawerstol geven sommige landbouwers aan hunne dienstbaren of kiuderen, die geheel of ge deeltelijk belast zijn met de boterbereiding, voor elk vat boter eerste keur, dat afgeleverd wordt, eene extra belooning. Enkele dienstbaren, die zich als botermankster verhuren, bedingen 25 ct». per vat 1c keur boven het gewone loon. Voor eenigen tijd heeft de heer P. P. C. Hoek te Leiden in het Aardrijkskundig Weekblad medege deeld wat hem bekend was omtrent de plannen die men koesterde voor de bekendmaking van de zoö logische uitkomsten, verkregen met de beide tochten der Willem Barents. Daarbij werd het comité voor dc IJszcevaart eenigszins aansprakelijk gesteld voor de vertraging dier bekendmaking. Thans deelt dc heer Hoek mede, dafc hem gebleken is, dat hij ten onrechte het comité voor (le vertra ging aansprakelijk had gesteld en dat thans, dank de stappen voor het comité gedaan, de zekerheid bestaat, dat de zoölogische voorwerpen grondig on derzocht zullen worden en ^lat hetgeen dit onderzoek zal opleveren op behoorlijke wijze wereldkundig zal worden gemaakt. Het comité heeft nl. vijf personen, de heeren prof. P. Hurting te Utrecht, prof. C. K. Hoffmann te Lei den, dr. R. Horst en Th. W. Van L'th te Jeude te Utrecht en P. P. C. Hoek te Leiden, uitgenoo- digd een commissie van redactie te vormen voor de uitgave, die als wetenschappelijk verslag van het zoölogische gedeelte, der beide IJszeeiochteu het licht zal zien in een band vau het Niederlandische Ar chic jür Zoölogie. Aan die commissie is verder opge dragen in naam vau het comité te onderhandelen met de dierkundigen aan wie afdeelingen van het materi aal ter bewerking worden toevertrouwd. Voor de uitvoering van het plan tot oprichting van een gedenkteeken voor Elisabeth Wolf te Vlis- singen, heeft zich aldaar, na overleg met het bestuur van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen een commissie gevormd. Uit Palestina is eene bezending levende bijen voor Amerika in Engeland aangekomen. De diertjes heb ben de reis totnogtoe goed afgejlegd. Zij bevinden zich in bepaald woor dat doel vervaardigde kistjes. In Eugelaiid zullen zij overgepakt en dan naar Canada verzonden worden. Te Rotterdam is een jongmensch van 20 jaren aangehouden, onder vermoeden van moedwillig bra id te hebben gesticht. De brand heeft plaats gehad op een portaal eener eerste verdieping, waarover al de hui/gezinnen, die in hef paud wonen, moeten pas seren om op straal te komen, zoodat, wanneer de brand niet tijdig ontdekt was, de gevolgen zeer ernstig haddeu kunnen worden. De electriciteit begint meer en meer veld te winnen; haar toepassing neemt steeds grooter omvangin in Duitschlund heeft meu thaus de hand gelegd aan ceu nieuw seinregïeineut vooralle Daitsche spoorwegen, waaruuu de electriciteit ten grondslag ligt. Men wil namelijk het systeem van Siemens bij alle spoorwegen ingevoerd zien, zooals dit reeds bij eenige grootere maatschappijen het geval is. In Engeland wordt nog slechts de controle over de mechanische bewegings- toestellen van seinen en wissels door middel vau electriciteit uitgeoefend, doch bij het Siemens' systeem wordt de electriciteit aangewend cn voor de, mee hanische beweging der toestellen van seinen en wissels èn voor de controle op die beweging. Bij ons te lunde wordt thans ook het systeem van Siemens eu tlulske door den Holl. IJzeren spoorweg op ziju verbiiidiugslijii bij Amsterdam toegepast. Te Sanieherred in Noorwegen is een hoogst belang rijke vondst gedaan uaiwlijk vnu een zeilschip, waar mede de Noorsche zeeroovers, tie H ikings, in huig verluopen eeuwen, den Oeaun be vaarden. De lengte van het iu een heuvel gevonden schip bedraagt 75 voeten. Het is geheel bewapend eu uit gerust als of het een lange reis ging ondernemen. Al de wcrktuigeii, waarvan de Noorrnanuen zich op zee bedienen, schynen, daarin vertegenwoordigd te zijn. Een belangrijk feit is, dat de vorm van de schilden cn de wyze, waarop ze in het schip opgehangen zijn, herinneren aan de vooisteliing van deze verdedigings wapenen, welke gezien wordt op de schoone tapijten van B.iycux in Noormandic. Dit tapijt, in de l le eeuw geborduurd, en het grootste bekende werk van die soort, stelt, gelijk men wiet, de veroveriug vau Eugeland door Willem vnu Norrnandic voor in etu reeks vau 55 tafereeleu, met wollen dradeu, van acht verschilleude kleuren, op een linnendoek geborduurd. Iu het tafereel van den overtocht van het Kanaal door de krijgslieden van Willem den Veroveraar zyu de schilden iu elk vaartuig juist zoo geplaatst als iu het zeilschip, dat nu te Sandeherred gevonden is. Drie geraainteii vau paarden zijn in de nabijheid van het roer gevonden. Wanneer de boot der H ikings geheel en al uitgegraven is, meent men, dat het moge lijk zal naar Christinania te kunnen vervóeren, waar het schip dan in het museum van de Universiteit bewaard zal worden. Ingevolge het besluit der algem. vergadering van het genootschap voor landbouw en kruidkunde,, is door het hoofdbestuur in zijne vergadering van Za terdag jl. besloten het navolgende request aan den Minister van binn. zaken op te zenden „Het hoofdbestuur van het genootschap voor land bouw eu kruidkuude in de provincie Utrecht neemt by dezen, ingevolge een besluit van de alg. ver gadering, gehouden op Zaterdag 24 April 1880, de vrijheid, zich met verschuldigden eerbied tot Uwe Excellentie te wenden, met beleefd verzoek, de middelen te beramen, die het landbouwonderwijs op de lagere scholen kunnen bevorderen. Met des te meer vrijmoedigheid neemt het hoofd bestuur de vryheid, zich tot Uwe Excellentie te wenden, omdat bet diep doordrongeu is van het groote gewicht dezer zaak, en omdat het de vaste overtuiging heeft in naam van bijna alle ledeü van het Genootschap en waarschijnlijk ook in dien van alle NederlandBchc landbouwers te spreken. Te Wageningen bestaat wel is waar eene rijks- landbouwschool, die reeds in eene groote behoefte voorziet; maar hierbij dient in het oog te worden gehouden, dut aldaar middelbaar onderwijs gegeven wordt, waar meer ontwikkelde kweekelingen gevormd wordenvoor het geven van landbouwonderwijs op de lagere sch den is eene andere opleiding noodig, en het is met het oog daarop, dat het hoofdbe stuur zich tot Uwe Excellentie wendt, met verzoek zulke instellingen vau rijkswege in het leven te roepen, als noodzakelijk ziju tö't het vormen van ge schikte ouderwijzers. De 30ste algemeene vergadering van het Aard rijkskundig genootschap zal worden gehouden op Zaterdag 26 Juni, des voormiddagsten 11 ure, iu het gebouw voor Kunsten en wetenschappen te 's ilage. Tot punten van behandeling behooreu Eenige mededeelingen en beschouwingen betreffende Djiddah en daarachter liggende gedeelte van Mid- den-Arabië, door den heer J. A. Kruyt. Eenige mededeelingen omtrent den tegen woord igeu toestand van Groot-Atjeh, door den beer F. A, Lieftinck. Eenige mededeelingen over de internationale vis- scherij-teutoo.iStelling te Berlijn, door den heer Joh. F. Snelleman. Iu het spelersparadijs Monaco had een aanzienlijk jongmensch uit Mecklenburg het geluk twee dagen achter elkander ue bauk te laten springen en eeu som van 300,000 francs te winnen. Maar toen hij den ochtend na zyu tweeden ge- lukavond ontwaakte, bleek zijn geld verdwenen te zijn, terwijl ook zijn kamerdienaar nergens te vinden was. Verwonderd en bedroefd, zoowel over het verlies van het geld als wel over de trouweloosheid van den ouden bediende, die van jongs af bij zijn familie in dienst was, deelde de jonge man per telegraaf zijn vader het voorgevallene mee. Hij ontving spoedig bericht, dat de kamerdienaar zich inet 300,000 fr in de ouderlijke woning bevoud. De trouwe dienaar vreesde, dat ziju jonge meester het geld op dezelfde wijze, waufop hij het won, weer verliezen zou, eu had het daarom nog bij tijds in veiligheid gebracht. slagen vastgesteld voor het voorstel betreffende de amnestie. In die vergadering werd besloten, ceue volledige amnestie voor te stellen, met deze enkele be perking: dat degenen, die vóór 1871 wegens misdaad tegeü het gemeene recht waren veroordeeld, er van worden uitgesloten. Het voorstel is heden ingediend. Madrid, 18 Juni. De Minister van justitie heeft eene circulaire uitgevaardigd, waariu aan de geeste lijke ordeD, die uit Frankrijk zijn verdreven, ver boden wordt zich ia de aan dat land grenzende provinciën te vestigen. In antwoord op eene in terpellatie te dier zake in de Kamer van afgevaar digden heeft de Minister van binuenlandsohe zaken verklaard, dat de grondslagen der circulaire door den Ministerraad goedgekeurd en iu overeenstemming met de wet zijn. Uit Dwiugelo wordt gemeld, dat voor ongeveer acht dagen bij eeu landbouwer aldaar een zeker koop man is gekomeu, volgens zijn zeggeu genaamd Bastiaau de (iraaf, woonachtig te Sliedrecht, en zich voor doende als koopman iu deunen heipalen en eiken boonmn. Na te Dwiugtlo eene week vertoefd eu groote dennebosschen en eiken boomeu gekocht te hebben, is hij Vrijdag morgen met de noorderzon vfcrlrukkeu, zonder iets vau zijue gemaaktes verte ringen betaald te hebben. GEVONDEN en aau het Bureau vau Politie gedeponeerd Een Voetje van, eeu Naaimachine, een bloedkoralen Kettingje met gouden Sluiting:, een wit Schortje, en een Stoel, staande iu de Boeleknde. Berlijn, 18 Juni. Het Huis van afgevaardigden heeft artikel 1 der wetsvooulracht lot wijziging der Mei wetten verworpen met 206 tegen 180 stemmen. Parijs, 18 Juni. Bij de discussie in dc Kamer van afgevaardigden over de begrootiug voor Bui- tenlandsche Zaken heeft de heer Legrand inlichtingen gevraagd, het stilzwijgen der Regeering gecritiseerd en onze betrekkingen met de mogendheden nage- guan. De heer Farraohel critiseerde de tegenwoordige keuzen ter benoeming van Fransche gezanten. Zijns inziens was het voldoende, republiktinen te rijn, om gezant te kunuen worden. De heer Freycinet verklaarde, ten opzichte der Grieksche quacslie de noodige reserve in acht te moeten nemen, omdat thans te Berlijn er over wordt beraadslaagd. Hij kon echter verklaren, dat het Gouvernement in die zaak voorzichtig eu met waar digheid znl te werk gaan. Toejuiching ilet voorstel-KuBpuil ten doel hebbeude het ge zantschap bij den Pau9 op tc heffen, werd met 323 tegen 117 stemmen verworpen. DÏkgenoeinde begrooling werd vervolgens aange nomen. De Ministerraad heeft heden voormiddag de grond- Terechtzitting van Woensdag 16 Juni 1880. Kantonrechter: Mr. J. II. van MIEROP. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN te Rotterdam. VEROORDEELD: J. O. W., koopman te Bodegraven, tot eene boete van 10 of gevangenisstraf van 2 dagen, wegens des nacht3 op deu openbaren weg te Reeuwijk rieti bevinden in kennelijk beschonken toestand. C. de Wkoopman te Gouda, tot eene boete vau 3 of gev. van 1 dag, wegens te Reeuwijk als geleider vau een met twee houden bespanneu kar zitten op die kar onder het rijden. D. G., vischkoopersknecht te Reeuwijk, tot twee boeten van 3 of gev. van 1 dag voor iedere boete, wegens ie Reeuwijk op twee verschillende tijdstippen als geleider van een met drie honden bespannen kar zitten op die kar onder het rijden. 0. H koopman te Waarder, tot <?ene boete van 3 of gev. van 1 dag, wegens op deu dijk binnen de gemeente Hekendorp rijden harder dan iu matigen draf met zijn kar bespannen met een paard. A. K., koopman te Nieuwkoop, tot eene boete van 3 en twee boeten van 1 of „gev. van 1 dag voor iedere boete, wegens op den Straatweg van Gouda naar Bodegraven onder de gemeente Gouda als geleider van eeu met twee hondeu bespannen kar zitten op die kar onder het rijden, terwijl de twee honden niet waren voorzien van muilkorven. K. de J koopman te Nieuwkoop, tót eene boete vau 3 of gev. van 1 dag, wegens in de Koster Gijzcsteeg te Gouda geheel zonjjer toezicht laten staan van ziju met twee hondeu bespanueu kar. R. v. d. P., koopman te Oudewafer, tot eene boete van 1 of gev. vaü 1 dag, wegeus op den Langen Tieudeweg te Gouda geleider ziju van een kar be spannen met twee honden, van welke één niet was voorzien van een muilkorf. A. van der N., schipper te Oudewater, tot ecno boete van 1 of gev. van 1 dag, wegens rijden op de klinkerstraat óp de Weslhavtn te Gouda met een kruiwagen beladen met een kist met boter. fJ. van T., tapper fe Gouda, tot twee boeten van 10 of gev. van twee dagen v|or iedere boete, wegens in twee verschillende nachten na 12 uur aanwezig heblx-n van bezoekers in zyne tapperij op dc Nieuwe llaven te Gouda. VRIJGESPROKEN I), van der II., vrachtrijder te Bodegraven, van de aanklacht op de klinkersUaat op den Kleiweg te Gouda gercdcu te hebben met een wagen bespan nen met eeu ezel eu beladen met kruideuierswaren. (De beklaagde bewanle dat in die wagen zich ook een spiegel bevond, hetgeen door den agent van politie uiet werd weerlegd). GEBOREN: 13 Juoi. (Jarntlis, ouders G. v«u deu Eud en O li. J. Smit. OVERLEDEN': 16 Juni.J. P. ran den Berg. 11 m. 18. tl. van Ytlzen, (5 jl C. J. tan Doorn, 1 j. 11 m. ONDERTROUWD; 18 Jnni. D. Snelleman, 36j. en M. Boot, ó9 j. G. Haagsman. 26 j. en J. F. van dm Ring, 41 j. F E J. Brijbag, '26 j. en J. M. Heerkens. 24 j. -lo - 25-JARIGE van N. va>' der GEEST en M. W. P1NKSE. Gouda20 Juni 1880. - a*» lift' Sta

Goudsche Courant | 1880 | | pagina 2