OPENBARE VEBKOQPINÖ SOLIEDE AGENTEN. .NET BOVENHUIS, AANBESTEDING Gemengds Berichten. ADVERTENTTIËW. nieuwe Grenen Planken, - (*- POLITIB, Burgerlijke Stand. Gouda; Gouderak Haastrecht Beeuwijk -• Waddinxveen Zevenhuizen: De leverantie van Rundvleesch en Vet, gerookt en gezouten Spek, Erwten, Boonen. Grutters- en Krui denierswaren, Aardappelen, Groen ten, Steenkolen en Turf, waarvan de monsters, voor zoover dit kan plaats heb ben, bg de Inschrijving moeten aanwezig zgn. Tevens zal alsdan voor ieder gelegenheid zjjn, biljetten in te dienen voor welk bedrag per vjjf dagen, gedurende een jaar de aardappe lschillen, spoeling of vaarwater enz., door hen zal worden verlangd. D. Ti'rpstra, rector van hot progymnnsium en tot dusver schoolopziener iu het tegenwoordige district Gouda. Gepasseerdeu Diusdag aroud heeft men ook bier de latte grap gehad, om bij den predikaut der Herv. Gemeente, de heer S. op de Haven, eeu stukje papier iu de brievenbus te stoppen, houdeude eiseh om ƒ200 iu het cosiju te leggen, zonder dat er dreigementen van moord of brand bij zij u gevoegd. Gisteren morgen omstreeks 10 uur is vrouw S., die een emmer water wilde scheppen, in de Peperstraat iu het water gevallen en oumiddelijk door eeuige buren gered. De vraag of de stoomtramweg van Lriden naar Woerden van genoegzaam belung is te achten om eene onteigeningswet voor te dragen is Dinsdag door de gemeenteraadsleden van Alphen met 5 tegen 2 stemmen ontkennend beantwoord. Tot predikant te Krimpen a/d. IJsel is beroepen de heer J. L. Portuiju Droogleever, predikaut te Tholeu. Ds. C. P. N. Pikaar te Harmeien staat op het drietal voor Amsterdam. Tot heemraad van den Prins Aleianderpolder is gekozen de beer B. A. van Stolk te Kotterdum met 101G stemmen; op den heer J. P. Muhistede waren £65 st. uitgebracht. In de zitting der Aer. Rechtbank te Rotterdam van Dinsdagmorgen werden o. a. veroordeeld H. B., landbouwer te Gouda, bekl. van hetmordw. slaan, tol 8 boete of 1 dag gev. C. O., arbeider te Moereapelle, bekl. van moedw. verwonding, tot 15 boete of 8 dugeij gev. J. P. R., arbeider te Nieuwerkerk a/d. IJsel, bekl. van beleediging van een bedienend beambte, tot 10 boete ol 3 dagen gev. Vervolgens stonden o. a terecht: J. L., arbeider wouende te Krimpen a/d. Lek, bekl. van diefstal van eeu konijn. Kisch 11 dagen gev. cell. J. v, d. B., wonende te Zevenhuizen, bekl. van verwonding. Eisch 1 maand gev. cell, en 8 boete of 1 dag gev. cell. Het zal zeer velen genoegen doen te vernemen, dat nu de minister van waterstaat enz. zija ontwerp tot Wettelijke afschaffing o. a. van de Nederlandscbe na men gehandhaafd heeft, de commissie van rapporteurs een nieuw art. 3 heeft voorgedragen, waariu die na men in eere worden hersteld en de gebeele lijst wordt vereenvoudigd. De oommissie stelt in haar nieuw art, voor, naast de vreemde ook de oude Nederlandscbe uameu te gebruiken kilometer of mijl, meter of el, enz. De namen en waarden der lengtematen kunnen, met bijvoeging van het woord vierkantevoor vlakte maten, en met bijvoeging van het. woord kubieke, voor ruimte- of inhoudsmaten gebezigd wordpn. De inhoud van zeeschepen kan tevens worden uitgedrukt in registertonuen van 2,83 kubieke meier, ingevolge art. 3 der wet vau 3 Juni 1875 (Stbl. no. 101). Het ladingsvermogen van Rijnsebepen kan tevens worden uitgedrukt iu centenaars van 50 kilogram, ingevolge bet slotprotocol, behoorende bij de herziene Rijnvaartakte van 17 October 1868. In dit amendement izhet woord .Hectoliter" wegge laten, omdat het zelden wordt gebruikt, en bet woord ,8tère", ten einde bet getal vreemde namen niet noodeloos te vermeerderen. Om groote hoeveelheden gewioht met weinig cijfer» aan te geven, stelt de commissie voor om het woord .Ton" of 1000 KG. op te nemen. De Regeering bedient zich vau dit woord bg bet overzioht van het vervoer op de spoorwegen. Z. M. de Koning is met vronw en kind naar het Loo vertrokken om er tot bet laatst van December te blgven. De prins van Oranje wordt de volgende week in de residentie ternggewaoht. Tot algemeenen voorzitter van het hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is be noemd mr. H. J. Kist te Amsterdam. Te Amsterdam is gisteren de Vrije anivereiteit op gereformeerden grondslag pbchtig met eene uit voerige eu welsprekende rede van den reetor dr. A. Kuyper geopend. De minister van binueniandsche zaken, burgemeester en wethouders van Amsterdam en eeue commissie uit de stedelijke Amsterdamscbe professoren wooiiden de plechtigheid bij. Jhr. mr. J. P. Elout »«n Soeterwonde bood het bestuur der universiteit namens eenige belangstel lenden een geschenk van f 100,000 aan. Zaterdag werd te 's-Grsvsnhage eene bijeenkomst gehouden van een 2'ötal belangstellenden in de op richting van gedenkteeken voor Cremer. Over den aurd van dat gedenkteeken was mm bet spoedig eens. Het zal eeu ruslbank iu de Scheveniugsohe bosohjes zyn, die met een soort van Duitsolie bergbron ter besproeiing van het beestergewas ais achtergrond, door eeu boscbje, waarin de vlierboom bcriuuerde tttui Cremer's .schudden en blazen' niet ont breken zal, overschaduwd zal worden. Dit gedenkteeken zal eenvoudig en weinig kostbaar zgn. Maar bovendien waren de aanwezigen van oordeel, dat uit de bedragen, die zeker ruim zuilen vloeien, eene stichting van mensohlieveuden aard, in Creiner's geest, behoort opgericht te worden. I» dien zin werd eeu ruim mandaat aan de definitieve oomntisais gegeven, die, onder toevoeging van den Vruglman te Zutfen, werd samengesteld uit de voorloopige, zijnde de hceren P. A. Bundten, dr. G. van Oorkont, A. C. II. Ising, G. Keiler, A. C. Krusemnn, Loilewgk Mulder, P. Rahusen, J. M. van der Star, H. de Veer en J. G. de Vogel, welke commissie nu allereerst met het lOOtul toegetredenen iu overleg zal treden, opdat men, nlvoreus verder te beslissen, wete over hoeveel geld te beschikken zal zyu. Het loten voor belangrijke betrekkingen schynt in de mode te komea. Moest onlangs te Amsterdam iu den raad een professor df> de rechten door bet lot wordeu aangewezen, thans ia ook in den Haag- scben raad de secretaris op 'die wyze benoemd. Misschien wordt dit de nteer en meer gebruikelijke weg om den rechten man op de rechte plaats te krijgen. Voor hoogleernren aan de .Vrije universiteit' van Dr. Kuyper is het misschien de aangewezen weg; immers deze wijze van aanstellen ia geheel overeen komstig de bybelsche uitspraak.Het lot wordt in den schoot geworpen, maar het gausche beleid daarvan is vau den Heere.» Het Vaderland verklaart zioh voorstander van het denkbeeld, ook door het Dagblad ontwikkeld, dat er een korps uitgelezen polttie-ambtenareu worde ingesteld, belast met het opsporen vnn misdadigers. Aan de gewone politie zou dan indien men het zoo noemen wil het grove werk worden overgelaten. Het is mogelijk, dat zoodanige instelling goede vruchten zou kunnen dragen, maar de dader van menig misdrijf is ontdekt, juist ten gevolge vau de bekendheid der politie" met eene tullooze menigte feiten, die dagelijks plaats hebben en waarvan aan de geheime politie geeu kennis zou worden gegeven, ierwy'I bovendien de geheime politie niet zoo overal tegenwoordig is als de looale politie-bureanx, die iu voortdurende betrekking met elkander staan. Het is licht te begrgpen, dat na de niet gelukkige bemoeiingen der Haagsohe politie bij het opsporen vau Jut eu de Jongb, de wensoli ontstaat, dat hierin verbetering kome, maar, de voorgestelde weg komt ons voor, daartoe niet te zullen leiden. Eu als men nagaat, dat om dén de Jongb te vinden, 103 on schuldige Nederlanders zijn gearresteerd, kan men aau die looale politie geen gebrek aan ijver ten laste leggen. Het Spinoza-comitd beeft in zijne laatste verga dering besloten, van de nog beschikbare gelden een deel den beeldhouwer ann te bieden en met het overige een 8pinozafonds te atiohten. In de eerste plaats zal daaruit bekostigd worden een volledige uitgaaf der schriften van Spinoza, bezorgd door de heeren prof. J. P. N. Land, dr. J. Rutgers en dr. J. van Vloten. Ook de Hollandsehe levensbeschrijving van Spinoza door Colerus, waar slechts 2 exemplaren meer van bekend zijn een dezer bevindt zioh op de koninklijke bibliotheek te 'z-Hago wordt binnen kort opnieuw uitgegeven. Zooals wg reeds voor eenige dagen konden mede- deelen, is door het hoofdbestuur van bet Anti-dienet- vervangingsboutl opnieuw een adres aan den Koning gezonden, waarin met nadruk wordt verzocht geene voorstellen betreffende de levende strijdkrachten te willen goedkeuren, waaraan nfkoep vau weerplicht ten grondslag zou zgn gelegd. Nader vernemen wij omtrent dit adres dat het be stuur er aan herinnert, dat in Dnitsohland, Frankrijk, Denemarken, Italië, Oostenrijk en Rusland de on vervreemdbaarheid van den weerplicht is ingevoerd en dat afkoop in atrjjd geaoht moet worden met ie letter der grondwet, met de eer der natie, maar Vooral met de eer, den roem en het geluk van het Koninklijk Huis. Er is reeds meermalen op gewezen, dat het doel door het Auti-dienstvervangingsbond beoogd, toe juiching verdient. Zgn vaderland te verdedigen in tijden van gevaar, behoort tot de heiligste pllohten van een volk en zich daartoe voor te bereiden, is onafscheidelijk met dien plicht verbonden. Maar toch, zoolang niet meer wordt gedaan om de bezwaren aan de vervulling van dieu plicht verbonden, zoo gering mogelijk te maken, vreezen we dat het bond nooit de instemming zal vinden die bei ver dient en behoeft. Een blik iu bet leren van den milicien, die On geveer een jaar moet doorbrengen in eea gebouw waar menigmaal onreinheid met ongezondheid om den voorrang t» ist, waar voedsel, kleeding, ligging, verzorging, behandeliug zelfs, vaak ellendiger zgn dan de armste bet zien kan voorstellen, doet leven dig beseffen waarom menigeen zoo huiverachtig it om aan de vervulling van zijn dienstplicht te denken en waarom tottvele burgerjongens, wien het geld' waarlijk niet op den rug groeit, zich zorgen :en ontberingen getroosten om den vrij boogen losprijs bijeen ta schrapen die lieu van dat leven bevrijdt. Men beginne met aau te dringen op betere ka zerneering, op betere voeding, vooral ook op beten behandeling, dan zal de plaatsvervanging, die de kenleer is voor ons leger, vanzelf veel verminderen, zoo niet geheel verdwijnen. Het bjjeenbreugeo took van 600 a 900 galden voor een femplagant is voor het gros der jougelui zoo'u groot offer, dat weinigen er toe zullen besluiten, wanneer het leven dat hua wacbt slechte even dragdgk ia. Men sohrjjft aan de Leidtcke. CU: Er is nog wei nig geel in bet geboomte. Behalve het lindeblad dut begint af te vallen, verloor bet groen nog bijna niet van zyr. zomertooi. Hevige stormen of meht- vorsten hebben den ook nog niet plaats gehad, welke laatste Zich anders vaak in September reedt doen gevoelen. Uitgezonderd enkele gure dagen met regen, die op de langdurige droogte van Augustus welkom was, tohonk de herfst kalm, zaeht weer. Zoo ooit de zwelnw als onweersvogel beecbonwd en haar vertrek in verband gebracht kan worden met een vroegen winter, dan bleek de nietigheid van de ook dit jaar op nieuw gemaakte voorspelling, dat zulk een wiuter was te wachten, omdat de zwa luwen elders vertrokken wareu, tot beden duidelijk genoeg. Hier bleef, nasr gewoonte, de zwaluw tot do eerste dageu van October. Van dat sobooue weer beeft de landman nu het voordeel oaverelootd zijn vee in de groene, met grot bezette weiden tl laten. Aan moesgroenten beeft het nog geeuszius ontbroken, al is de beste tijd voor de fijnste groenten verstreken. Het roojjen der aardappelen wus gunstig; op een ruim beschot, een smakeljjken aardappel, die b\jna overal weinig door ziekte werd aangetast, valt te roemen an daarran staat de Brielaehe jam bovenaan. Het ooft is grooleudeels gepinkt en heeft althans wat de appelen betreft bevredigend gegeven. Geen wonder, dal na zulk een zomer op meuige sohoone vrucht vult te wijzen. Ook de vruohtea van den wijnstok zijn rjjp geworden en het wtai dier rijpheid ligt over de heerlijke trossen eerspieiil, die thans gesneden worden. Hoewel het gebloeide bijna gedaan beeft, kan menig hovrnier zich nog in bloejjende men verlustigen. Hij, die van ilea veldarbeid zijn brood wacht, kun onbekommerd dei wiuter te geraoet gaan. Da landman zag zijn beig met hooi beladen en de bouwman zijne eohuur met graan. Iu de maand Juli sjjn er in on* land 10811 kinderen geboren, woarrau 347 builen eoht. Onder de geboorten waren 134 tweeling- en één drieling- geboorten. Het aantal levenloos geborenen was 530. Het cijfer der overledenen wal 7069. De verhondiug lunchen de geboorten en eterften der beide geslaohten was als volgtgeboren 5541 mann. en 5320 vrgestorven 3731 maun. en 3388 vr. Het sterftecijfer was gemiddeld in'het geheels lead 22,21 op 1000 inwoners per jaar. Voor Dea Haag ia de verhouding iets gunstiger dan bet gemiddelde, nl. 21,97: voor Amsterdam 25,75, voor Rotterdam 23,62, voor Leiden 29.19, voor Gouda 32,08, voor Dordrecht 35,92, voor Delft 29,55, voor Schiedam 20.27. De ongunstigste eterfteverhondiug was er in Hoera met 39,30 en in Kampen met 37,01. De gnustigete in Assen, Roermond, Harlingen, Tilburg. Bgunder groot was in deze maand het aantal san ben, die het leven verloren tengevolge van verdrinken, (het gevolg vooral van onvoorzichtigheid bij het baden) nl. 99 (77 mann. 22 vr.), waaronder sleohts 1 gevel van nelfmoord voorkwam. 't Vloeit over van liberale candiduten, die de tane weneohen te wagen om de plaata van den heer Moene voor bet kieediilriot Bneek te verwerven. Er zyu er nu reede negen genoemd, van wie eohtet twee of drie hebben bedenkt. Dat onze taal in den vreemde niet beoefend wordt, ia eene onwaarheid, Eene andere vraag eohtei is of eg in het algemeen gelukkig wordt beoefend. Dit valt te betwijfelen. Als een klein voorbeeld wal mrn in Duitschland voor Hollaadech wil laten door gaan, nemen wjj de volgeude gedrukte circulaire op «Naadein tot beden alle beduidende dagbladen mjne annonce hebben geplaatst, wondert bet nty dat UEd. dat niet bebt ook gedoen. Waneer gy un tegen myne afwachting en tegen UEds. voordeel ook dezesinut niet wilt plaatsen, verzoek ik, my ten weinigsten de oorzaak te willen jnededeelen, om UEds weusoh te kuunen voldoen. Met Achting' enz. Een paar nieuwe paneelzngera hebben te Amsterdam weer hun bedrijf uitgeoefend. Door den tuiu van een buit iu de Vondelatraat hebben zij de buiten- keukendeur bereikt, dauruil een paneel gezaagd en zgn zoo in hnis gedrongen. Zij ontvreemden twee overjassen, een parapluie, een paar bottines eu een paar handdoeken. De prgs der rogge ia thane to Berljjn tot deselfde hoogte gestegen nis die der tarwe, ja Donderdag ite-g zelf de prijs van rogge per (totober M. hevea dien vau tarwe per October, terwijl de regel is dat tarwe 40 4 50 M. hooger genoteerd wordt. De prgzen waren 216'/, eu 216 M. per 1000 kilo. De boog-re broodprijzen, die hiervan bet gevolg zgn, hebben eindetgk aanleiding gegeven tot de eerste olficiëele petitie tot opheffing der graanrechten. Het is de gemeenteraad van Laar, dig met algemeene stemmen besloten beeft bg de rijksregeering aan te driugeu eensdeels op afeohnffing van het iuvoerreoht, anderdeels op veigemakkelykiug van bet verkeer in het binnenland door verlaging der spoorwegtarieven voor graan- eu meelverzendingen. Hij wijst dttnrbg aau, dat in vroeger jaren de invoerrechten wel tjj- deljjk buiten werkiug zgn gesteld, als de prgzen nog niet tol zulk een hoogte waren gestegen. Met groote bezorgdheid ziet bg den winter voor de arbeiden tegemoet, ala bet brood even duur moet Hijreu. Op aanvoer van rogge uit Ruelaud sehgnt ook niet gerekeud te kuunen wordeu. Na de telegra fisch driemaal herhaalde eerzekering, dat ia Butlaud noch de uitroer verbodrii, noch met eene uitvoer- nekt bezwaard zal worden, zal men moeten aan nemen, dat wel uiet dadelijk tot snik ren maatregel zal worden overgegaan, doch bet ia bekend, dat de Minister van biiiueuluudsehe zaken en verscheiden aanzienlijke firma's van zulke middelen niet tfkeerig zijn, en ia den iaatsleu tyd druk oonfereeren eu be raadslagen. Ook herinnert meu zich, dat wanneer uit St. Petersburg met grooten nadruk verzekerd wordt, dat ar volstrekt geeu plannen bestaan om nieuwe Ipeningou te sluiten, dit eon bijna onfeilbaar leuken ia, dat weldra met een uieuwe Russische Issuing wordt verrast. Een analogische redeneering ligt voor de hand. Doch of er al eea verbod of eeu belemmering een dea uitvoer komen zal of niet, op grooten aanvoer van rogga nit Rutland ksa Duilechlaad zeker niet rekenen, daar de nood in Kuilend al even groot ie. Kr bestaat ia Eugelind eea Bread Reform League, vau welke vereeniging tot hervorming van het brood Dr. Riohurdeoii de Luther ie. «Hoe moet meu gezond, voedend brood maken f" vroeg Misa Yatci op de eerste vergadering der vereeniging. Het brood, dat num gewoonlijk eet, voedt uiet voldoende omdat enkele der meest voedende bestanddeelen worden weggeworpen. Door de zemelen, die gazen en zouten bevatten, niet met het brood te bakken, en dit een geblanket pierrot-uiterlijk te geven, ontneemt men het brood ecu groot deel vin zijn kraobt. Een shlling bruin weitebrood, waarin de zemelen gelaten zijn, bevat driemaal meer bouwstof om vleesoh te vormen, zeveutig maal meer warmtegeveiide deelen eu driemaal meer bouwstof voor de beenderen, dau een shilling biefstuk. Dit schynt ons «el wat overdreven, eu de keuze wordt ook niet gelaten tusscheu weitebrood en vieeeoh, maar tusscheu weitebrood en wit tarwe brood. Eu dan echjjut men niet genoeg te kunnen zeggen van de dwaze mode om bleek brood te eten in plaats van bet rosse, bruine brood, dat kracht geeft, en dut een mnn in vollen bloei van zijn leven. Jaren lang nis zijn nitslniteud voedsel zou kunnen gebruiken. Vleesoh is dnur, muur meel ii goedkoop, en 't is onbegrijpelijk;' dut de mannen, die werken moeten met hun spieren, niet aan bruiu brood iets •ragen van hetgeen te nu zoo vaak aan jeuever pogen te outleenen. Al« een werkman goed gebakken bruin brood eet, dan wordt hg sterker, doch hij krygt spoedig weer eetlust, omdat het zoo gemakke lijk euél verteert. Indien lig er eohter kaas of ge kookte biet of rauwe uien bij eet die moeilijk verteren dan plaagt de eetluet hem niet zoo spoedig weer, en hjj leeft dun van goed en goed- zoop voedsel. Dit werd op de vergadering medegedeeld, op zeer uitvoerige eu belangwekkend» wijze. Moge het ook in Nederland aandacht trekken. Vrjje handel gaf ons het goedkoope brood, en zoo de wetenschap ons nu bet gezonde, voedend brood geeft, wordt dr. Richard son's naam nog genoemd als Dnlcigno vergeten is, en de Turken reeds sinds Izng naar Azië zgn terug gezonden. In de openbare tuinen eb op de pleinen van Purijs kan men thans een zonderling verschijnsel op 't gebied van den plantengroei waarnemen. Men ziet nl. in de Tuileriën, de Cbaunps-Elysées en het Bois de Boulogne, in weerwil van bet vergevorderd seizoen de hoornen opnieuw uitbotten, enkele zelfs bloeiende. Iu den tuiu der Tnileriën, voorname lijk, naast de kale boomen bespeurt men een groen wans alsof men in de lente was. De eerste koude zal waarschijnlijk den nieuwen wasdom wel vernie tigen toch is het goed dit feit Ie eonttateeren, voornamelijk om diegenen die uit dergelijke voor teekenen ons een zachte of koudere temperatuur willen voorspellen. Te Parjs komen thans hoeden in de mode, waarbij op flttweelen linten het wapenschild of eeu embleem der draagster if gesohildeid de eerste hoed van dien aard werd voor de gravin van Parijs gemaaktSara Bernhardt zal vlinders, vogels en bloemen op haar keelbanden laten schilderen. «Weet ge wel», hoorde men dezer dagen vra gen, «wie bet meest onthand ie door de arres tatie van de Jongb?' Toen men geen antwoord wiet te geven, volgde deze oplossing: «De minister van Koloniën. Want de moorde naar was een van de weinige ambteuaren aan zijn departement, die Indie van aanschouwing kennen. Da Kattententoonstelling, de 12de, is te Londen geopend. Men heeft de afdeeling der lang- eu der korlharige, voorts de klasse der zwarte, der gevlekte, enz. De «tchildpadkat" sehgnt zeldzaam te worden, overigens is 't mauwend geslacht wel vertegenwoordigd. Er it eeu kat uit Dobrudsja, een van de kust der Zwarte Zee, ook een witte Perzische met één blauw en één geel oog. Ook zgn er geleerde katten, zoosla «Blnekie" dia kan «opzitten, vrageu en een baud geren" 't beest won reeds vroeger een prijs. De 4-jarige Minuie won er reeds vier en een gouden peuuing, gegeven door baronet Burdett Coutts. De witte Mistletoe kreeg tl 3' prgzen, eb ia 1200 waard evenveel kotten ook andere katten. De «Perzieohe leeuw" ie afwezig, «wjji hjj zijn winterjas mist." Onder de «werkmans- kitten" mout uit Tit, die op uehtjarigeu leeftijd 16'/i pd. weegt. GEVONDEN eu aan bet Bureau van Politie ge deponeerd Een Keulsche Pot, een Portemonnaie met eenige Centen en briefjes van de zondagschool en nog eea Portemounaie met eenige Centen. MARKTBERICHTE Ai. Gouda, 21 October 1880. Bij kleinen omzet was de stemming flauw. Poldertarwe, puike 10.25 4 10.75. Mindere 9.50 4 10.—. Rogge, puike 9.— 4 9.40. Mindere 8.50 4 8.76. Voer 7.75 4 8.25. Gerat, puike 7.25 4 7.80. Mindere 6.50 4 7.Haver, zware 4.50 4 5.25. Lichte 3.40 4 4.25. De veemarkt met weinig aanvoer; beate vaarkoeien gezocht, mindere soorten traag te verkoopeu; vette schapen vlug, lot hooge prijzen verkoohtvarkeus voor Londen van 22 a 27 cent per half kilo, ma gere varkens tn biggen vlug verkocht. Aangevoerd 57 partijen keus, eerste qualiteit van S3.4 38.tweede idem vau 31.4 34.zware tót hooger prgzen, de handel zeer •l«(f- Goeboter, 1.70 a 1.80. Weiboter, 1.50 4 1.60. GEBOREN18 Ocl. Jan, ouder» W. de Jeu en A. Ha- xebrofk. 19. Gerrit, oudtra L Ouweaeel en M. Vergeer. 20. Mergeretba Paulina, oudere G. Jaapera en J. M- Walt ma us. OVERLEDEN t 18 Oct. W. A »«n Zanten, 2 m. 1». A de Jong, 10 d. 20. J. tan der Zauden, 27 j- M. Heerkent, 8 ra L. C. »»n der Booo, 6 ra. 21. J. M. van der Werf, 6 w. GEHUWD: 20 Oct. A. L. Beek en T. Cats. Bargerlgke Stand vnn onderstaande gemeenten van 14 tot 21 October 1880. Moordrecht: GEBOREN: Willem Gerrit, ouders J. van Brandwijk en W. de Bruin. Hendrik, ouders J. Vos en S. A. Albers. GEBOREN: Neeltje, ouders P, Kreuk en N. de Jone ta Ouderkerk nan de IJsel. Stolwijk GEBOREN. Trijntje Maria, onders H. v. d. Pyl en G. Greuren Arie Leendert, A Mak en G. Verklik. OVERLEDEN. N. van Buren, 7 j. OVERLEDEN. J. M. Bakker, 12 d. J. A. Verkerk, weduwnaar van J. Huijgeo, 75 j. C. van der Horat, 1 m. GEBOREN. Agnes. oudera B. Krak en A. Drie». Wil helmus Johannes, oudeVs J. Vermeij en M. E. Scheffer. Antje, oeders J. van Vliet en A. van Djjk. Johannes Ge rard ua, ouders J. Albers en M. Hoogenboon. OVERLEDEN. D. Blijleveu echtgenoote van K. Oostron. 44 j. P. Groenesehei, 1 j, GEHUWD. M. Verbeek, weduwnaar van M. van der Wolf. en A. Hofland, te Kralingen. GEBORENr Elizabeth Maria, ouders W. Verhaar en M. vna der Laan. ONDERTROUWD; M. de Baoy en N. ven den Toora. GEBOREN. Cornells, ouders H. ven Leeuwen en P. J. van Vilet. ONDERTROUWD. P. van der Starre en M. van den Berg Bevallen van eene Dochter, J. M. JASPERSWaltkaks. Gouda, 20 October 1880. Het «OVEKIJ8SELSCH UITKEERINGS- FONDS» bg Overigden, te ZwolleVRAAGT tegen HOOGE PROVISIE Brieven franco. Te HUOR voor een Klein Gezin, een' h 1.50 per week. Informatiën aan het Bnrean dezer Courant. van BADDINGS, RIBHOUT, BRANDHOUT enz. Op ZATERDAG den 23 OCTOBER 1880, des voormiddags 10 nor, aan de Veerstal te Gouda. VAM Op MAANDAG den 25n OCTOBER 1880, des morgens ten 10 ure, zal door de Voediugs- Commiuie van het 4e Regiment Infanterie in garnizoen te Goudaonder nadere goedkeuring van den oommanderenden Officier in de Ka zerne, voor onbepaalden tijd, worden AAN BESTEED De voorwaarden van een en ander liggen van af heden ter lezing bg den Adjudant-On derofficier vam DEUTEKOM in de Kazerne.

Goudsche Courant | 1880 | | pagina 2