■it. soottsvas, Te HUUR: Tramway en OorlogspeL Gemengde Berichten. Laatste Berichten. ADVERTENTIES Openbare Vrijwillige Verkooping ï'OSTEKJIJKiTT" POLITIE. MARKT B E R I C H tTe lï7 Burgerlijke Stand. f Gouda: Moordrecht: Waddinxveeu Zevenhuizen te WADDINXVEEN, Geneeskundig aanbevolen. DRUIVEN-BORST-HONIG. f* at .neeaio over ie ürngea van ae nana gewezen 'We rfi. In de zitting der Arr.-Rechtbnuk van Dinsdag morgen, werden de volgende personen veroordeeld W. v. H., kleermaker l» Lekkqrkerk, bekl. vau geweldpleging tegen een magistraatspersoon, tot 14 dagen gev. eeuz. A. de G., korenmolenaar te Lange Ruige Weide, bekl. vun het oprichten eeuer inrichting welke gevaar of sohude kan veroorzaken, tot 25 boete of 5 dagen gev. H. v. d. S., hekwachter te Zevenhuizen, bekl. van het uiet openen van een spoorweghek, tot I boete of I dag gev. T. v. d. B., arbeider te Nieuwerkerk a/d IJsel, bekl, van verwonding, iqt bqete of 3 dagen gev. J, IJ., arbeider te Bergsohenhoek, bekl. van be lediging van een beambte in functie, tot ƒ10 boete of 3 dagen gev. Vervolgens stond o. a. terecht. A. A. v. d. P., werkman alhier, bekl. van beleedi- ging vau een bedienend beambte. Eisch ƒ10 boete ■of 3 dageu gev. h Over 8 dagen uitspraak. v Iu het Hotel „de Zalm" is morgen eene pianino ter bezichtiging gesteld, die naar men ons mededeelt, tot 't nieuwste behoort wut op dit gebied thans wordt gele verd. Deze pianino, iu style Louis XVI, uit de fabfiek <ler firma Kriegelstein Co. te Parijs, heeft losse burres, waardoor de toon veel zuiverder eu het instrument veel sterker is. Meermalen werd het dan ook bekroond wij vernemen van zeer gunstige rupporteu vun verschillende jury's vau tentoonstellingen, o. a. die der Loi»d*iischt die zegt, dat de heer Kriegelstein zeer consciëntieus bij het vervaardigen zijner piano's te werk gaatdat de jury het fraaie sonore geluid slechts prijzen kuu, evenals het vernuftige mechanisme, terwijl het klavier y zeer licht isen dat deze instrumenten de zeldzame verdienste hebbeu even rijk als smaakvol te zijn." De prijs werd verleend voor „uitnemende bewer king en geluid. Naar men nit Oudshoorn meldt, is Zaterdag nacht een knecht van de trekschuit van Haarlem op Utrecht terwijl hij in de lijn liep, iu de wetering gevallen bij YtMolenaarsbrug en verdronken, In Ootober heeft zich in Zuid-Holland het mond en klauwzeer onder het rundvee in verschillende gemeenten voorgedaan, als te Waddinxveeu, Moor drecht, Maasland, Vlanrdinger-Ambacht en Hillegers- berg. Over het algemeen is zijn karakter goedaardig. De ziekte breidt zich echter de laatste dagen meer en meer uit. Staten-Generaal. Tweede Kameb. Zittingen van 9 en 10 November 1880. In de zitting van Dinsdag is het ontwerp-straf- i wetboek aungAiomen met 58 tegen 10 stemmen. .Art. 446 (strafbedreiging tegen deii bedienaar van den godsdienst, die een huwelijk kerkelijk inzegent voor de voltrekking van het burgerlijk huwelijk) is, na discussie eu bestrijding door dc commissie, ■aangenomen met 46 tegen 21 stemmenart. 447 is ingetrokken. Een nieuw artikel is opgenomen straffende den bordeelhouder, die een vrouw iu dienst neemt of huisvest, zonder haar mede to deeleu waar zij is. De strafbepaling tegen openbare dron kenschap ii aangenomen met 38 tegen 28 stemmen. De tien leden die tegen het wetboek stemden zyn 9 Katholieke leden afwezig waren de heereu Brouwers eu Vermeulen en de Goudsohe afge vaardigde mr. M. Biohou van IJsselmoude. In de zitting van gisteren zijn verschillende kleine ontwerpen aangenomen. Bij de begrooting voor den arbeid der gevangenissen is aangenomen, met 33 tegen 14 stemraeu, eeue vermindering met 1980, uitgetrokken voor traotements-verhoogipg der opzich ters, met het oog op den toestand der schatkist. Heden is de yk-wet aan de orde. Het bericht dat de geneesheeren van den heer mr. M. H. Godefroi er ernstig op aandringen, dat hij zich uit het openbare leven zal terug trekken, eu die heer dan ook voornemens zon zijn om zyn mandaat als volksvertegenwoordiger met Juni e. k. neder te leggen, is volgens het Pad. ten eenenmale onwaar. In Maastricht is ook mr. de Bieberstein, zoon van het overleden kamerlid, tot caudidaat voor de Tweede Kamer gesteld. Iu het eiudverslag over de Indische begrooting betreurt de commissie van rapporteurs, dat de nota's vau wijziging in de oorspronkelijke ontwerpen hoe langer zoo meer in omvang toeuemen, en zich zelfs thans tot aanmerkelijke en diep ingrijpende ver anderingen in het inwendig bestuur van onze over- zeesche bezittingen uitstrekken. De commissie kan de opmerking niet weerhouden, dat wanneer zulke wijzigingen m de begrooting worden gebracht op een tijdstip, dat een nieuw sectie-onderzoek niet wel mogelijk is, niet geheel voldaan wordt aan het groudwettig voorschrift. De commissie rekent het voor 't vervolg wcnachelijk, dat zulke meer gewichtige aanvullingen het onderwerp uitmaken van eeue supple- toire begrootingV Blijkens het afdelingsverslag oveif de begrooting van Marine werd deze gunstig ontvangen van wege het verminderend eiudcyter. Men opperde evenwel in een afdeeliug het denkbeeld om voor meerdere trausportsohejfcn te zorgen, die eensdeels kunnen strekken om" suppletie-troepeu te vervoeren, maar vooral zouden moeten dienen om officieren en man schappen zeemanschap eu zeemaiispraktijk te leeren. Er werd o. a. gevraagd ufihr de resi^tatep der afschaffing van lijfstraffen bij de marine. I Ook werd gevraagd of het waar is, dat de Mi nister van Marine een preferentie van 1 pCU heeft toegestaan aan den leverancier, die bij de openbare of ouderliaudsche aanbesteding voor de levering van zink voor Nederlandsch fabrikaat inschrijft. De aaubouw vau een zeil-gafferschoeuer ter be scherming vau onze visschersvloot in de Noordzee, vond vrij algemeen bijvul. De Kweekschool voor Zeevaart te Leiden ontving Maandag ouder geleide vau den adjudant van den Mi nister van Marine, een bezoek van deu kapt. luit. ter zee der Russische Marine Nevakhovitch. Door ziju gou vernement belast om de verschillende inrichtingen en opleidingsscholen voor zeevaartkundig ouderwijs iu oogenschouw te nemen, bezichtigde deze hoofd officier met veel belangstelling de Kweekschool en beiuigde bij zijn vertrek zijne bijzoudere ingenomen heid met de aldaar gevolgde wijze vun opLiding voor de aanstaande matrozen. De nestor der schilderschool, Bartholomeus Jo hannes vau Hove, gewoonlijk Bart van liove ge noemd, is Maandagavond te 's-Gravenbage over leden. Geboren deu 28u October 1790 te 's-Hage, mocht hij deu gezegenden ouderdom vau ruim 90 jaren bereiken. Had hij vau ziju vader, eeu ver gulder en lijstenmaker, eeuig ondericht in de gra veerkunst erlangd, Breckenbeiiner, de beroemde de coratieschilder aan den schduwburg aldaar, bespeurde al vroeg ziju grooteu aard eg eu ijver eu nam ziju onderricht cn ontwikkeling op zich. Het" is meer gezien, dat uit decoratie-schilders, aan een breede behandeling gewoon, beroemde kunstenaars opgroeien. Dit was ook bij van Hove het geval. Grooten naam verwierf hij al9 schilder van de decoratiëu in den schouwburg eu zelfs elders werdeii ziju peu- seel, zijue ondervinding daarvoor iugeroepeu. Talrijk zijn de doeken en gezichten, die hij voor hel too- neel leverde, getuigende van zijne vlijtige studie, vooral ook van het perspectief, eu zijnen smaak. In 1840 werd hij door het stedelijk bestuur der Hof stad met eeue zilveren medaille begiftigd, eu uiet lang geledeu werd hij' bij, de meest eervolle eu vleiende wijze van zijne betrekking van schilder-decorateur van den kou. schouwburg ontheveu. Het is inzonder heid ook in het schilderen van stadsgezichten en het inwendige vau kerken, dat van Hove zich roem verwierf, niet alleen hier, maar ook iu den vreemde. Iu de Parijsche Unieer» worden bij advertentie huizen eu landgoederen in 'Nederlandsch-Limburg, voor kloosters geschikt, te koop geboden De residentie zal in het voorjaar in een der fiaaiste wijken van de stad een nienw groot hotel zien openen. Dezer dagen iB daartoe aangekocht het heeren-, huis op den hoek van het Lange Voorhout en het Vos in 't Tuintje, vroeger bewoond door baron van Brienen tot de Groote Lindt. In het midden van December zal Oscar Carre weder een begin maken met zijne wintervoorstelliugen te Amsterdam. Vroeger was er reeds sprake, dat hij zijne reeks voorstellingen half November openen zoude, doch dit is het voornemen niet. Er zijn weinig ziekten, welke zoovele geneesmiddelen in het leven hadden geroepen als het Asthma. De meeste dezer middelen, min of meer onvol doende, zijn in- een welverdiende vergetelheid geraakt. De bewonderenswaardige werking der teer op de longen, en de slijmdeelen iu het algemeen, heeft talryke proefnemingen uitgelokt, waaruit thans blijkt, dat een der beste behaudeliugtn tegen Asthma bestaat in de aauwendiug der „Teercapsules van Güyot." In de meeste gevallen geven twee of drie capsules, bij eiken maaltijd ingenomen, een snelle verlichting; wij voegen er echter bij, dat wanneer de "kwaal reeds verouderd is, men gedurende eenigen tijd met deze behandeling moet voortgaanoverigens, na de spoedige verlichting die zij daarvan ondervinden, zijn de zieken l zelden geneigd het gebruik üer Teercapsules af te schaffen, alvorens zij geheél zijn hersteld. Deze wijze van behandeling komt op zeer geringe kosten te staan, ongeveer 5 a 7l/s cei|t Per dag. Sedert de heer Güyot het gebruik van teer op gang heeft doen maken, door het toe te dienen onder den vorm van, capsules, zijn er talrijke iiamuaksels in de wereld gebracht. Ofschoon ziju fabrieksmerk geregeld in Holland gedeponeerd is, heeft men ge tracht het zoo goed mogelijk na te makeu. De verval- schers en namakers hebben slechts een doelnamelijk het publiek op een dwaalspoor te brengen. Ten einde het publiek in de gelegenheid ta stellen de echte „Teercapsules van Güyot" te herkennen, brengen wij hun iu herinnering dat de etiquetteu der flacons de driekleurige haudteekeuiag dragen van „E. Guyot." Dezer dageu stonden twee werklieden voor de rechtbank te Koningsbergen. De een had den ander op straat eeu slag in 't gezicht gegeven en werd veroordeeld tot een boete vah 20 mark. Nauwelijks was het vonnis uitgesproken, of de klager protesteerde er tegen. Twintig mark vond hij te veeleigenlijk had hij liever gewild dat de aanvaller was vrijge sproken. De president verklaarde dat er niets meer aan te doen was en vond het vrij zonderling dat een aanklager, die by het eerste verhoor op eeue strtnge straf had aangedrongen, nu met zulke praatjes voor den dag kwam. „Ja, mijnheer de president," was het antwoord, maar ik wa9 toen drommels uit inijn humeur, en dat i9 nu «oorbij. Maar komaan" en hier wendde hij zich tot den veroordeelde „komaan Karehje, ik zal de helft betalen, hoor, eu ga nu maar mee 1" Eu daar 9tupleu zij gearmd de zaal uit naar eeu nabij gelegen herberg om de kameraadschap te bezegelen. Onkel Biazig, de Entspecter van Fritz Reuter, had het uel bij het rechte einde, toen hij de diep zinnige waa/heid uitsprak „de armoede in dp wereld komt meestal van de pover'eit Iu de zitting vau het Pruisische Huis der afgevaardigden heeft dr. YYehr, uit West-Pruisen, geconstateerd dat in die provincie geen qunestie kou zijn vun nood althans niet (zoo voegde bij er iu vollen ernst bij) onder de wel gestelde!). Zoolang de nood deze personen uiet treft, is er in 't geheel geen nood, en als de nood iemand treft, is hy niet welgesteld meer Gemakkelijker is de uood wel niet weg te cijferen. Uit Bergen-op-Zoorn meldt men aan hel Hbl. Vrijdag avond werd tot finale sluiiiug der kei mis alhier door al de werkende leden van het paardeu- spel der heereu Blanus en Dassie eeue groote en laatste voorstelling gegeven, onder mededeeliug, dat na afloop daarvan een zeven-jarig voa-tnerrnpaord zou worden verlool. Aan elkeu bezoeker onverschil lig van welken rang werd tegen betaling vun deu gewonen prjjs een vrij (kosteloos) lot ter hand ge steld. Na afloop der voorstelling, die door een nogal talryk publiek werd bijgewoond, ving de verloting aan iu tegenwoordigheid van met de rientige trekking belaste twee agenten van politie. Nadut een groot aantal nieten waren uitgekomen kwam no. 63 als prija voor hetvpaard. Dut nummer was teu deel gevallen aan M. E., hovenier, wien onder luid gejuich door al de toeschouwers geluk werd geweuaciit. Doch de verloters weigerdeu den prys uf te levereu, omdat op het lot, waarop „prijs voor het paard" stoud, ook tevens no. 58 was gezet, welk nummer niet te vinden was. De zaak is in haudeu der politie. Ren schatrijk Amerikaan heeft zich voor eenigen tijd eene copie van de Venus van Milo besteld, die zdoals men weet, in het Louvre te Parys te vinden is en waaraan beide armen ontbreken. De beeld houwer leverde een getrouwe copie de besteller was echter met dat beeld niet tevreden en weet de verminking aan de spoorwegmaatschappij, die hij 1 om schadevergoeding aanspraak. De zaak kwam voor het gerecht en de kunst kennende rechtbank Veroordeelde inderdaad de spoorweg-maatschappij, daar het haar onkenbaar toescheen dat een beeld houwer een beeld zonder armeu zon afleveren. Een Yankee komt voor eenigen tyd doodmoede en verhit in een hotel in een kleine provinciestad iu het Zuiden van FranJp-yk aan .Zijn eerste vraag is als hij in zyne kamètf gekomen is: „Water!" „Dat' hebben we hier niet," antwoord wrevelig de waard, die blijkbaar een andere bestelling beeft verwacht. De Amerikaan mompelde een paar onverstaanbare woorden en de herbergier verlaat het vertrek, Eenige oogeublikken later weerklinkt de kreei„Brand branduit de kamer van den Amerikaan en haastig spellen nu alle bedienden met emmers water toe. „Zoo," zeide nu dfc gast bedaard, „laat dat water maar hiernu heb ik genoeg. Den brand zal ik zelf wel blusscben". Een Amerikaan, de heer Oolton, die ons land heeft bezocht, levert in de Baltimore American eeu reisverhaal, waarin hij klaagt, dat hij bij zijne aan komst te Rotterdam last bad vau muskieten. Op zijne vraag aan den logementhouder, of meu hier te laude dikwijls door dut g9ed werd geplaagd, had hij ten antwoord ontvangen: „Hier ter stede niet; maar te Amsterdam is het zoo erg dat vreem delingen de stad ontvluchten." Bij zijne komst te Amsterdam had hij dit oudervonden. Bij millioeuen nad hy ze door de stad zien vliegen en in het hotel had hij er zooveel van te lijden, dat hij 's nachts onmogelijk kon slapen, ofschoon de hotelhouder onophoudelijk iu de weer was om ze toen verdrijven. Hij had jongens aan de achterdeur van een huis zien visscben eu daarbij opgemerkt, dat daarvoor bij ons te lande twee personen noodig zijn, de eeu om te bengelen en de ander om den hengelaar de muskieten vau 't lijf te houden. Wat dut „zitten aan de achterdeur" betreft, daaromtrent geeft hy deze ophelderingdat te Amsterdam en mylen in het rond alles zoo vol grachten eu vaarten is, dat in de stad alle huizen aan eene gracht uit komen en alle boerenwoningen in den omtrek ron dom iu 't water liggeu. Hij had eerst zijn intrek genomen in het Amslel-hotel, maar daar had hij het niet kunnen uithouden, deels wegens dc mus kieten, deels wegens de drukte van de toebereid selen voor de kouingin vao „Spanje," die „er zou komen logeereu." Uit dit laatste blijkt, dat meu hem zal hebben verhaald van de koningin van Zweden. Vao het Park te Rotterdam zegt hij dat het eiken jfouring krielt van boerinnetjes, en wel, gelyk uit het goud eu Zilver harer hoofdtooisels blijkt, uit den gegoeden boerenstand. Daaronder heeft hij er opgemerkt die er heel lief uitzagendoch mooi of lieflijk, ze liepen allen zoo trotsch als pauwen. Hij heeft ook wel eens iets gehoord of gezien wat hem «en raadsel is gebleven. Dat ons land eene. con stitutioneels monarchie is en alles zoo goed gaat omdat de Koniug de meest absolute macht heeft, wist hij; maar men had hem" verteld dat de Koning van Nederland teven groothertog vau Luxemburg is, en hoe dat mogelijk was, daarvoor stoud zyn verstand stil. Iu het Museum te ^'s-Hage had hy den Stier van Potter hooren taxeeren bp eene waarde van 15,000 dollars. Dit vond illj wat te duur, zelfs voor eeu leveuden stier, al kende hy in Amerika mannen, die. als bevorderaars der veredeling van veerussen, voor eene koe van echt ras nog meer gaven. In zyu land werden de winjimolens op heu vels gebouwd, en daarom stoud hij verbaasd, hier by gemis van heuvels, zooveel molens te zien. Parijs, 10 November. Heden hield de republi- keinscbe liukerzyde een bijeenkomst. Meer dan honderd leden woonden haar by. Deves eu Senard waren vun meeniog, dat het Kabinet waarschijnlijk het verzoek om ontslag zou intrekken, wauueer na eene interpelluiie over de nlgemerue politiek van bet Minisierie, eeu votum van vertrouwen eene meer derheid van 190 a 200 stemmen verwierf. Deves verklaarde echter, dat hy geen maudaat van het Kabinet had om eeue interpellatie over de algetneeue politiek voor te stellen, en dat hy niet verzekeren kou dat het Kabinet deze schikking zon aannemeu, waartoe hij het initiatief nam. Na deze opmerkiug mochtigde de linkerzijde haar bureau te overleggeu ntet de andere bureau's, en verklaarde ten slotte dat rij volkomen goedkeurde de verklaring van het Ministerie. Ragusa, 10 November. De Dulcignoten wei geren Derviaoh Pacha te hooren. Albanezen, die in Italië wonen, sporeu het Bond tot wederstand «ao. Dervisch Pucha outving te Soutari de hoofden van het Bond beleefd eu randde hun aan zich te onderwerpen. LIJST van BRIEVEN geadresseerd aan onbe kenden, gedureude de eerste helft der maand October 1880, uit Gouda verzonden, eu door tusschenkomst van het postkantoor aldaar te-ug te bekomen. N. Muller, W. Aribman, J. Spek, Mevr. Vingju, allen te Amsterdam. H. Roodbetn, J. Dekker allen te 's Graveuhage. van Put, Hoornaar, G. II. Jelder- da, Rotterdam, H. Haarts, Van 'het hulpkantoor. Zevenhuizen. G. A. de Ruiter, C. Bakker, Rotterdam. BRIEFKAARTEN. K. J, Roberts, H. va» Aalst, allen's Gravenhage. Zwierstra, Nieuwer Amstel. Gouda, 8 November 1880- De Directeur vau het Postkautoor te Goudo, SIMONS. GEVONDEN en eau het Bureau van Politie ge deponeerd Een Gouden OORBELLETJE, een Ziidcn DASJE. Gouda, 11 November 1880. Tot ruim vorige prezen was de omzet niet groot. Poldertarwe, puike 10.— a 10.75. Mindere 9.a 9.75. Rogge, puike 8.75 it 9.40. Mindere 8.25 a 8,60. Voer ƒ7.80 a 8.20. Gerst, puike 6.7o a 7.50. Mindere 6.— a 6.50. Haver, zware 4.25 a 5.Lichte 3.50 a 4.—. De veemarkt met goedeu aanvoer, de handel in alle soorten traag, vette varkens van 27 a 30 oent, varkens voor Londen van 24 a 27 oent per half kilo, magere varkens en biggen, alsmede schapen tot hooger prijzen verkocht. Aangevoerd 49 partijen kaas, eerste qunliteit van 35.—a 38.tweede iAm van 30.a 34. Goeboter, 1.60 a fwO. Weiboter, 1.40 a $50. GEBOREN; 8 Nov. Maarten, ouders G. van Goch en A. W. van Leeat. Johannes, ouders F. van Leest en C. de Bruijn. 9. Cornelia, ouders G. Sluijter en D. «au Vlaar- diogen. Huibert, ouders 1). van deu Berg eu S. Tom. Thcodorus Anthoniii», ouders A. Boer en G. vau Loou. 10. Andriea, ouders A. IJpelaar eu E. J. van Rijswijk. OVERLEDEN; 9 Nov. J. A. Cramer, liuisvr, von P. de Raadt, 41 j. M. J. van Buureu, Cm. 11 C, Lee wis, 16 d. GEHUWD: 10 Nov. C. Tegelear *n W. Schild J, C. {Joint eu A. de Wit. H. van Dampen S. A. Kroon. C. C'. krainer en A. E. de Koning, J. Glasbeek eu L. Bin nendijk. Burgerlijke Stand van onderstnande gemeenten vau 3 tot 11 Nov. 1880. GEBOREN; Johauues, ouders M Slavenburgen M Bloot. Jakoji, ouders H. T. Huurman en M. vau Leeuwen. OVERLEDEN,- Al. C Kruit, 1 m. Stolwijk GEBOREN: Maria, ouders A. Boom en G. V. d. Heuvel. Chiela, ouders A. Dam eu M. de Jong. Aart Jacob, ouders J de Vreugt eu J Visser. OVERLEDEN' P. Molenaar, 10 j. Haastrecht GEBOREN: Johanna Adrtana, ouders A. Kool eu C. Boer. OVERLEDEN: A. van Lit, gehuwd met A. vau Dam, 58 j.J. vau Eeuwea, weduwe van G. Graaflapd 64 j. GEBOREN A mold us, F. Vermeulen overleden ONüEKTROÜ GEBOREN. Christina Elisubeth, ouders D Snel en Arkel. Atlriauo?, ]<eentje, ouders L. v ouders P. Hoogerbrug Kolkman eu M Brandt. OVERLEDEN: J. van Zoo toeren, 4 w. W. hoogen- doorn, 14 d. GEHUWD. W. brandhorst en J. A. Moppert. Christina Elisabeth, ouders D Snel en J van iauoa, ouders A. Stolwijk en N. Hulselver. L. van Gaaien eu E Voorbij. Johannes, :erbrug en A. Zwart. Pieter, ouders M. Heden morgen trof mij en mijnen drie jonge kinderen de zwaarste slag. Naeene hoogst gelukkige Echtvereeuiging van bijna 10 jaren, ontsliep mijne dierbare Eohtgenoote JOHANNA ANTOINKTTA CKAMER, in den ouderdom van rniin 41 jaren. P. de KAADT. Gouda, 9 Nov. 1880. Heden .overleed in 't Ziekenhuis te lioi- terdam, na een langdurig en geduldig lijden, tot droefheid van mij en mijne Kinderen, mijn geliefde Echtgenoot P. 0. DIRK,SEN, in den ouderdom van bijna 56 jaren. Wed. P. C. DIRKöEN— Gouda, 9 Nov. 1880. Jassen. Volstrekt eenige kennisgeving. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet wor den afgewacht. Heden ontvingen wjj de treurige tijding dat te Leiden den 9 November jl. is overleden, na eene langdurige ziekte, onze waarde Broeder en Behuwdbroeder, de Heer F. VIjRBOOM SOU MAIN. H. J. M. MOLENAj geb. Verboom Mr. I. MOLENAAR." Waddin-eveen, 10 Nov. 1880. AO- Gevoelig voor de zoo talrijke bewijzen van belangstelling op den 7„ jl. ter gelegenheid onzer Ö8-JARIGE ECHTVEREENIGING on dervonden, betuigen wjj onzen hartelijken dank. Mr. J. G. van RAVESTEIJN. O. J. van RAVESTEIJN— VAN LlDTH DB JeUM. Gouda, 11 November 1880. De bekende en onbekende Schuldeischers in het Faillissement van THOMAS ADOLPHUS RUIJSSpiegelfabriekant en Winkelier te Gouda, de bevoorrechten, de pand- of hypotheek hebbenden er onder begrepen, worden opga- roepen voor de eerste Vergadering tot het verifieeren der schuldvorderingen, welke zal plaats hebben op WOENSDAG 1 DECEM BER aanstaande, des voormiddags ten 10 ure, in het Gerechtsgebouw aan het Haagsche Veer te Rotterdam. Gouda, 10 November 1880. De Curator, Mr. J. FORTUIJN DROOGLEEVER. tnbeth. ovtdvM tl. een gemeubileerde of ongemeubileerde KAMER met SLAAPKAMER aan de Markt, dadelijk te aanvaarden. Adres met franco brieven onder No. 505 aan het Bureau dezer Courant. Bij den Boekhandelaar A. BRINKMAN is te bekomen PRIJS 25 CENTEN. op DINSDAG 16 NOVEMBER 1880, des morgens ten 10 ure, aan de fc^' Bouwmauswoning bewoond door den Heer KLAAS JANMAAT, staande aan het Jaagpad in den polder Bloemendaal binnen Waddinxveeu, van 21 STUKS GEZOND zjjnde 18 Komen met Kalf en 3 V aarkoeien. De Verkooping geschiedt om contant geld, ten overstaan van Mr. K MOLENAAR, No taris te Waddinxveeu. LEVENSGEVAARLIJKE HOEST van Kinderen Knehhoest, Zoogenaamde Blauwe Koest, onmiddeljjke afwending van het gevaar en snelle, zekere hulp door de sedert vele jaren bij deze kinderziekte eenig goed bevonden Alleen echt verkrijgbaar in fla cons van fl. 2, die van geele, flacons van fl. 1, dievanroode en flacons van 65 Cent die van witte capsnlen voorzien zjjn waarop nevenstaand fabriekmerk, Gonda bjj F. H. A. Wolff. Boskoop bij J. van Bergen. Haastrecht bij J. D. den Hartog. Oudewater bij F. Jonker-Idenburg.

Goudsche Courant | 1880 | | pagina 2