kost miwoms. rwiiii mm BEKWAAM KAASMES, OPROEPING. ADVERTENTIÊN. SPEEL. WERKEN Tramway en Oorlogsspel. Gemengde Berichten. van dek Garden. Ginneken24 November 1880. GOEDE WIJN BEHOEFT GEEN KRANS. Abshaubbins of Antl-RliumaUschc WATTEN. Speeldoozen, van Dr. POPP, INGEZONDEN. t z'4a oltgebraoht 38 geldige stemmen, en wel op de IleereiUD. Lulius van Goor 37, C. J. C. Prince 35, A. vun Veen 34, H. Jager 32 en A. van Reedt Dortland (blauw billet) 31 stemmen, die alzoo geko zen zijn. Staten-Generaal. Tweede Kamer. Zitting van 28 Nov. Na discussie over enkele punten en na verwerping van Amendementen om de posten voor opmeting van nieuwe spporwegen te sohrappeu en om de kosten der expedities naar Atjeh te verboogen, is de Indische begrooting met algemeene stemmen aangenomen. De kauier is daarop gescheiden tot Maandag aanstaande. Bij de eergisteren gehouden verkieziugen voor Leden dér Tweede Kamer is het volgende resultaat verkregen Sneek. Uitgebracht 3595 geldige stemmen. Ge kozen mr. Ph. van Blom (liberaal) met 1875 stem men tegeu 1717 op den anti-revolutionairen candidaat. Tilburg. Uitgebracht 2064 geldige stemmen. Herstemming tussobeu mr. B. M. Bahlmann met 951 en J. H. A. Diepen met 935 stemmen. Maastricht. Uitgebracht 1625 geldige stemmen. Gekozea jhr. mr. Ruijs de Beerecbrouck met 1190 stemmen. De Regeering heeft de algemeene politieke en financieele beschouwingeu over de Staatsbegrootiug beantwoord. Omtrent zyn algemeene politieke richting zegt het Kabinet ^Indien het eigenaardige karakter van een //ca binet d'affaires" daarin bestaat, dat het //Vele gewichtige zaken, die in het Wezenlijke belang des lands tot afdoeniog gebracht moeten worden", door de wet- gevende macht weet te doen regelen, dan is het tegenwoordige Kabinet op dien naam trotsch. Het rekent ook in 't vervolg op den 9teun van allen die van oordeel zyn, dat er nog vele belangrijke zaken af te doen zyn, die dringend voorziening eischen en voor regeling rijp zijn." Het onderwerp der kieBwet-hervorming verliest de Regeering niet uit 't oog, maar zij blijft volharden by de meeniug, ten vorige jarè door haar uitge sproken, dat de grenzen van het kiesrecht nauw verband moeten houden met de wetten, die de directe belastin gen regelen, en dat eene beslissing over de voor stellen tot aanvulling en wyziging deze* belastingen wenschelijk is alvorens tot verandering der kieswet kan worden overgegaan. Ten aanzien van den ffnancieelen toestand herhaalt de Regeering, dat die toestand ernstig overlegjeischt, maar geen reden geeft tot overmatige bezorgdheid. Volgens het Fad. is Maandag bij het departe ment van koloniën een telegram outvaagen, met het berioht dat in Atjeh overstroomiDgeu hebben plaats gehad. Verscheidene menscheu ziju daarbij om gekomen, terwijl belangrijke materieele schade is ver oorzaakt. Met leedwezen verneemt men, dat de heer mr. Heemskerk Bzn., lid van den Raad van State, eer gisteren in het H6UI Paulez te 's Hage aan tafel willende plaats nemen tot gebruik van het middag maal, door eeu toeval werd getroffen, waardoor bij gedeeltelijk het bewustzijn verloor. De toestand van den Staatsraad gedoogde niet zijn vervoer huiswaarts, zoodat hij op aanraden van den geneesheer in het Hotel Paulez is verbleven, waar hem de meest zorgzame behandeling is verzekerd. De toestand moet zeer zorglyk zijn. Sedert eergistereu loopt het gerucht, dat de heer jhr. mr. van Karnebeek, Commissaris des Konings iu Zeeland, in aanmerking zou komen voor de ver vulling van de betrekking van Gouverneur-generaal Nederl. Iodic, ter vervanging van den heer van Lansberge. De Algemeene Vereenigde Commissie tot leniging yan rampen door watersnood in Nederland, geves tigd te Amsterdam, heeft verslag uitgebracht van har? werkzaamheden sedert hare bijeenroeping op 6 Januari tot hare ontbinding op 25 October 1880. Bij de commissie zijn ingekomen de navolgende gelden als Giften, zoowel van Amsterdam als van elders 30,975.99 Yan de Commissie der Algemeene Verloting te 's Hage - 150,000. Provenu vau verkochte 40,000 inschrijving Grootboek 21/g pCt. Werk. Sohuld - 25,989.58 Rente van op het Grootboek, inge schreven kapitaal en van tijdelyk belegde gelden - 3,809.18 210.774.75 Transporteere 210,774.75 Transport 210,7,74.75 Terug ontvangen van de Commissie te Bommel f 4187,48s Idem van de Commissie te 's Bosch - 8000. 12,187.48» Totaal der ontvangsten, 222,962.23» De uitgaven ten behoeve der noodlijdende!), met inbegrip van kosten van verzending, ad verteeren euz., hebben bedragen 99,862.46. Ten gevolge der aanzienlijke bijdragen uit 's Hage ontvangeo, kou de algemeene vereenigde com missie het op het Grootboek ingeschreven kapitaal aanzienlijk vermeerderen. De geheele Rekening van uitgaaf stelt zich dan ook als volgt Aan tie Noodlijdenden verstrekt (als onder)99,197.01 Aan kosten van advetleeren, verzen ding, porto enz- 665,45 Aan restitutie van gelden welke de penningmeester bij het openen der Rekening in voorschot was. -» 1,872.49 Aan inkoop van 183,000 inschrij ving Grootboek 21/s pCt. Werk. Schuld- 121,044.10 Aan Saldo in kas - 183.18.» 222,962.23 De hulp, aan de noodlijdenden verstrekt, verdeelt zicb als volgt Voor levensmiddelen 1,144.88 Voor kleeding en dekking - 5,222.92s 6.367.80» Voor dadelyke hulp iu geld. - 26,750. Voor veevoeder, pootaardappelen, zaai- kooru, euz- 35,000. Voor schadevergoeding - 31,079.20 Voor kosten vau adverteereu ƒ559.45, van verzending enz. - 106.- 665.45 99,862.46 Van de hulp in geld werd uitgekeerd aan noodlijdenden iu de provincie Noord- Brabant - 59,550. noodlijdenden in de prov. Gelderland - 31,779.20» noodlijdenden in de provincie Zuid- Holland - 1,500. 92,829.20 Daar intussclien de Commissie te 's Bosch en te Bommel hunne kussaldo's aan de algemeene ver eenigde commissie uitkeerden, zoo blijkt ten slotte aan de Noodlijdenden in Noord-Brabant ƒ51,550 en in Gelderland 27,591,72 uitbetould te zijn. De naar Zuid-Holland 'geremitteerde geldeu vloeiden grootendeels, doof de zorg der waters nood-com missie te Gorinchem, evenzeer naar Gelderland en Brabant. Door de welwillende en belanglooze hulp der Kasvereenigiag te Amsterdam, was de Commissie in staat aan de aanvragen om geld steeds ten al lerspoedigste te voldoen. Ten gevolge der belangrijke inkoopeu van in schrijving Grootboek 21/* pCt. Werk. Schuld, is het kapitaal alsou geklommen tot 252,000. nominnal, waardoor, bij onverhoopte nieuwe rampen door watersnood, de Commissie in staat zul wezen spoedige en krachtige hulp te verleeuen. De kerspelvormiug in de Ned. Herv. Kerk is thans verworpen, daar meer dan een derde der stemmen (28 tegen 40) is uitgebraoht tegeu de veranderiugeu in het Alg. Reglement, daarvoor uoodig. De veran deringen, in andere reglementen gearresteerd, zijn aangenomen. Door het gewestelijk bestuur van het N. O.-G. in Zuidholland zijn tot leden der subcommissie voor het op te richten ondersteunings-fonds voor rain-be- zoldigde onderwijzers benoemd de hh. H. Byleveld te Rotterdam, J. M. Elshout te Gorinchem, J. A. Hueber te Leiden, G. Japikse te Leiden, A. J. Lab- berton te Alblasserdam. H. V. Leopold, te Delft, P. Molenbroek te Rotterdam, S. Posthumus te Gouda en J. Straub te 's Gravenhage. Uit Vreeswyk meldt men van 22 November. De vrees, dot het water boven schntpeil zon komen, is geweken. Niet alleen voor de scheepvaart, maar vooral ook voor dat gedeelte van den Lekdijk, waar de verzakking is ontstaan, komt dit zeer ten goede, Sedert gisteren is de dijk slechts 4 c.M. gezakt. Meer dan 100 personen zijn op die plaats werkzaam. De meest krachtige maatregelen worden door het Dijkbestuur genomen, om de verzakking verder te voorkomen. De dijk kan door particulieren niet verder bereden worden dan tot het Veerhnis. De openbare aanbesteding van rundvleesch voor de zeemacht gedurende 1881 toont aan, dat voor 100 KG. moet worden betaald te Amsterdam 62.90; te Vlissingin 69te Willemsoord 69.69 te Rotterdam 71.96; te Hellevoetsluis 82. Voor het rundvleesch voor de hospitalen moet worden betaald per 100 KG.: te Willemsoord 78.60 té Hellevoetsluis 90. De Herv. diaconie te Kampen heeft een oud mannetje van de lijst barer bedeelden moeten schrappen, omdat ontdekt werd dat hy met bedelen 500 had over gespaard. Dezer dagen trad een welgekleed persoon bij dr. Baudin te Parijs biunen. Daar de dokter af wezig was, verzocht hij de meid even in de kamer van den dokter te mogen gaan ora hem eenige rege len te schrijven. Toen hij dit gedaan had, vertrok hy, maar toen de dokter te buis kwam, waren ook een prachtig cachet en een zilveren vouwbeen ver dwenen. De dokter liep spoedig naar de politie en vond daar dr. Lefebvre, wien hetzelfde gebeurd was. In den loop van den avond kwamen nog tf^ee doc toren met hetzelfde verhaal, muar zonder eenige aan wijzing omtrent den dief te kunnen geven. Sedert eenigen tijd is het natuurkundig museum te Parijs verrykt met eene verzameling koraaldiertjes, die duor den geleerde Terquem verzameld zyu. Het zyn microscopische iusecten, die zich aan hpt zand iu de rivieren en zeeëa bij duizenden vasthech ten en somtijds gevaarlijke klippen vormen. Alcide d'Orbigny geeft berekend, dat in een kubieken meter bouwsteen, dieu men U Chantilly gebruikt, minstens 3000 millioeu dezer diertjes gevonden worden. Het volgende feit geeft een hoog denkbeeld van de middelen, waarover de Engelsche pers beschikt. Jaarlijks v geeft het geïllustreerde tijdschrift The Graphic een afzonderlijk kerst-nomraer. Met het nommer van dit jaar, waarvan 400,000 exemplaren zullen gedrukt worden, zijn niet miuder dan 450 personeu gedurende zes maanden bezig geweest. De loonen aan schrijvers en graveurs bedrage» 35.000 het papier kost 60,000 en weest 122,000 kilo; kosten voor clichés 75,000ulleeu dit nommer kost dus 170,000. Mijnheer de Redacteur Nu de verkiezing voor «en lid vun den Gemeen teraad langzamerhand nadert, hoop ik dat Gij mij veroorloven zult ook mijne meeuiug over den te stelleu Candidaat in Uwe Courant medetedeelen, waarvoor ik U reeds bij voorbaat mijnen dauk betuig. Wat gaat het in deze gemeente toch vreemd toe bij eene dusdanige verkiezing. Men hoort eeu paar namen noemen, waarvoor men zioh het huruas uau- trekt eu slechts zelden wordt gevraagd: is de persoon werkelijk de aangewezen man, maar: is hij populair geuoeg om het „te halen," zooals de uitdrukking karakteristiek luidt. Wat doet tooh die populariteit er toe, als de Candidaat niet anders weet bij te bren gen dan dat hij welwillend, niet iu het oogloopend dom, of niet al te lui en met het oog op deze ver kiezing vooral een „warm" voorstander eener water leiding is. Vooral me; dat laatste wordt dezer dage» weer geducht geschermd, alsof dat het eenige is wat Gouda ontbreekt. Gelakkig dat de voorstauders zoo maar voor het grjjpeu zyn, want ik geloof dat er niet cén persoon iu Gouda gevonden wordt, die een tegenstander eener zoo nuttige zaak zou zijnvol gens mij ziju de tegeqyroordige raadsleden allen voor standers eener goede waterleiding, en behoeven we alzoo niet bepaaldelijk naar een zoodanige uit te zieu. Mijns inziens ware bet heel wat beter zoo er eeas uitgekeken werd naar eeu flink financier, die met eeu beter belastingstelsel voor den dag kwam, want het kan niet gezegd worden dat de hoofdelijke omslag of inkomstenbelasting hier goed geregeld is; op dat gebied zijn wij nog by vele gemeenten ten nobter. Bij eene vorige verkiezing zyn verschillende uamen genoemd in de Goudsche kiesvereeuigiug, en ik hoop dat die Yereeniging, wanneer haar laatste Candidapt, de heer A. A. Kook, (die zy fatsoenshalve nu uiet kau passet ren) thans niet meer als Candidaat wil ge steld worden, zooals men mij verzekert, met eeu dier namen zal voor den dag komeu zij zal daarmede een goed werk doen. Toen werden toch genoemd de heer Hemsing, Ontvanger der Registratie, de heer van Mierop, Kantonrechter», (deze is zelfs Candidaat gesteld, maar ZEd. weigerde de Candidatuur, omdat hy zeer terecht piet wilde medewerken om den. heer van Iterson zyn zetel in den Raad te ontnemen) eo de beer P. C. van der Meuleu. Die drie namen hebben reeds een goeden klauk in deze gemeente en, t moest ik een keus doen, 't zou zyn die van den heer Hemsing, een man bekend met alles wat op belastingen betrekking heeft en die behalve dat, nog in zijn voordeel heeft, eene bizondere bekendheid met hooge Regeeringspersonen, waardoor hij in de gelegeuheid zon kunnen komen, om, waar het pas gaf, voor- en in het belang van Gouda te werken. Jn, hoor ik zeggen, „maar de heer Hemsing is nog zoo weinig bekend." Is hij danroin minder zou ik wel willen vragen Omdat hij nu geen druk gebruik maakt van Sociëteit, of audere gelegenheden om uit te gaan, maar zyn tijd verdeelt tusschen zyn werk en zijn huisgezin, zou hij daarom niet ge schikt zijn? Allen die hem kenuen, zullen U een ander antwoord geven en er U op wyzen dat hij is eeu uitstekend ambtenaar, een wetenschappelijk gevormd man, een flink burger. Nog hoor ik mij tegenwerpen„Alles goed eu wel, maar aan welke partij zal de heer Hemsing zich aansluiten? Vol- moudig dprf ik daarop te zeggen aan geene partij; bij is niet de man om te vragen door welke kies vereeuigiug beu ik Candidaat gesteld P (zoouls tegen woordig het geval wel eens schijnt te zijn) hij is een man uit ééu stuk, die gelukkig een eigene meeuing heeft en die ook weet te verdedigen, en die, wordt hij gekozen, alleen het belang vau Gouda voor oogen zal hebben. Ik hoop dus vau harte, Mijnheer de Redacteur dat de Goudsche Kiesvereeniging of „Gemeentebelang", kou het zijn beiden, deu Heer Mr. W. Hemsing Candidaat zullen stellen voor de aanstaande ge meenteraadsverkiezing, overtuigd dat die keuze ge heel in 't voordeel zal zyn onzer goede gemeente. K. MARKTBERICHTEN. Gouda, 25 November 1880. Bij tainelyken omzet waren de prijzen hooger. Pohlertarwe, puike 10.50 a 11.— Mindere 9.75 a 10.25. Rogge, puike ƒ9.a ƒ9.50. Mindere 8.60 a 8.85. Voer 7.90 a 8.50. Gerst, puike 6.90 a 7.60. Mindere 6.25 a 6.85. Haver, zware 4.25 a 5.25. Lichte 3.50 a 4.—. De veemarkt met weinig aanvoer, de handel traag, vette varkeus zeer vlugge handel van 29 a 33 cent, varkens voor Louden van 26 a 28 cent per half kilo, magere varkeus en biggen, alsmede vette schapen vjug verkocht. Ka»9, eerste qunliteit vnn 33.a 36. tweede idem van 28.a 32. Goeboter, 1.55 a 1.70. Weiboter, 1.40 a 1.50. Burgerlijke Stand. Gouda OEBORKX: 23 Nov. Jan Willem Cornelia, ouders J. H Rosbergen eu C 8pruijt. 24. Johanna Maria, ouders C. terhnri en A. A. Sonsbeek, OVKRLKDEN: 24 Nov. W. Hondyk, 4j. GEHUWD» 24 Nor. C. van Dyk eu G van Reeden. A. Scheepbouwer eu J. Riethof. G. J. üouwraau eu M. de Jonge H. Pre»oo eu J. kistuau. Burgerlijke Stand vnn onderstaande gemeenten van 18 tot 24 Nov. 1880. Moordrecht GEBOREN. Dingen* Martina, ouders .F.Smit» eu J. v*t do Kastecle. Aagje, oudtrs F. Verwaal en G. Verduijn OVERLEDEN Ai van der Vooren, huisvr van M. deu Ou den, 77 j. I. Verkaik. 3 vr. M. van Leeuwen, huisvr. van H. F. Huurman, 38 j. C. van liooyeu, wed. vau J. Bouwman, 07 j. Gouderak GEBOREN. Pieter, ouders G. de .Graaf en A. van der Graat, i\ ilkw, ouders L. de Kw.ia<fsteitiet en T. vau deu llore. Aartje, ouders J Slobbe eu M. Wolvers. OVERLEDEN. N. Pols, buisvr. vau A. do Jong, 60 j. Haastrecht GEBOREN. Klaas, ouders A Steenhouwer en T. Hoeksel. Cornelis Aotonios, ouders J. vau der biecgt en A. van Dam Gysbertje, ouders L. den Dikken eu A. Alblas OVERLEDEN. A. vau den Berg, wed. vau U. Lukerveld, 59 j. VliSt: OVERLEDEN. A. Oskam, 8 m. Reeuwijk GEBOREN. Cornelis, ouders C. Hofland eu N. Stouthart. Mnriuas, ouders K. Hoogen boezem eu A. de Groot. - Grietje, ouders II. «ua der l«sn eu L. Koster. Betje, E. Jougeueel «n M, van den Berg. ONDERTROUWD A kwiukrlenberg en W. Harsvcld. GEHUWD. M. Bunnik en H. M. de Jong. Wadding veen GEBOREN Pieter, ouders G. Moraal en J. C. van Os. OVERLEDEN J. M. Iloudyk, 9 m. Zevenhuizen OVERLEDEN. J. Hordyk, 28 j. v GeborenHELENA LOUISA dochter van C. L. DROSSAERS en C. G. J. DROSSAERS- Gevoelig voor de hartelijke belangstel ling. ondervonden bij bet overlijden mijner dierbare Echtgenoote, betuig ik mijnen innigen dank. P. de RAADT. Gouda, 24 Nov. 1880. Voor een JONGELING van omstreeks 13 jaar, gebruik makende van de Scholen te Gouda, wordt by Protestantsche Lieden aldaar, gele genheid gezocht voor KOST, INWONING en HUISELIJK VERKEER. Aanbiedingen worden ingewacht onder No. 509 aan het Bureau dezer Oonrant. ER BIEDT ZICH AAN eene fatsoenlijke BURGERDOCHTER als van zeer goede getuigschriften voorzien. Franco brieven onder No. 508 aan het Bureau dezer Courant. Lofspraak of aanbeveling zoude geheel over bodig zijn voor de reeds lang gerenommeerde Dezelve worden steeds met bet meeste succes aangewend tegen alle Rhumatische aandoenin gen. Verkrijgbaar a 30 ets. per pakje bij T. A. G. van Detll, C. B. Verheul, Oudewater. He), de W'eil. Bosman, A. Bos, Berkel. Gouda. J. vau Dorp, Zoeterraeer. W.F.J.deu Ujj), Schoonh. A. Kauting, Alphen. A. Prius, Zevenhuizen. J. B. E. C. Sohlnttinnn, M. J. Goudkade, Boskoop. Bodegraven. O'. Hoogendjjk, Cappelle. K. Oosterling, Haastrecht. S. v. d. Kraals, Bltiswtjk. .W»d.G. Wilhelmus, Woerden Men zy gewaarschuwd tegen namaaksels en lette vooral op de ottderteekening van elk pakje. A. BREETVELT Az. 4—200 stukken spelende, met en zonder Expression, mandoline, trommel, klokken, castagnetten, hemelstemmen, harptoonen, enz. 2 tot 16 stukken spelendeverder neces saires, cigarenstanders, zwitsersche huis jes, photografiealbums, sehnjfgaruituren, handschoendoozen, briefdekkers, bloem vazen, cigareakokers, tabaksdoozen, werk- taschjes, flesschen, bierglazen, portemon- naies, stoelen, enz. ailes met muziek. Steeds het nieuwste enovertrefleljjkste aanbiedende, J. H. HELLER, Bern. mr Wat wij direct afleveren, is voor echtheid gewaarborgd. Vreemd fabrikaat is ieder werk, dat mjjneu naam niet draagt. Fabriek by mjj aan huis. •uepuoze&otf ojtreaj nepjoAt tra-p-lip-lud 8pjoeui)sryji3Q -pioopauA uaimajt} spi'judy t)0^J8qni3A0fj uba netptajneads uua sjomsu -ju aapno trapje.» somtij OOOOE UBA Su-ipeq U80!(o^'n93[.to.w o^suooqas jap ooi 'H'N MWWWWMIIMIWWIMIW) Openlijk verkoopt men onder den naam van KINA-LAR0CHE een artikel dat, wat geneeskracht aangaat, niets gelijkt op liet ECHTE praeparaat, waarvan liet geheim uitsluitend ls bewaard gebleven bil den uitvinder LAR0CHE, die er een nationale belooning van frs 16,600 en op verschil lende Tentoonstellingen ACHT GOUDEN medailles voor beeft verworven. Om die namaaksels te vermijden elsclw men bet kleine maatglaasje dat zicb op elkon (lacon bevindt en de biernevens taande bandteekening van Laroche op (d de enveloppe en O* bet etiket Allen, die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan den Boedel en Nalaten schap van wijlen den Heer JOH ANNUS JANMAAT, in leven Landbouwer, gewoond hebbende in Bloemendaal binnen Waddinx-^ veen, worden verzocht daarvan betaling of opgave te doen, vóór DONDERDAG den 2° DECEMBER 1880 ten huize van den Heer P. KORS, Bouwman in Bloemendaal of ten Kantore van den Notaris MOLENAAR te Waddinxveen. WORDT GEVRAAGD tegen 1 MAART 1881 een volledig bekend met het maken der beste Kaassoorten. Adres onder No. 45, met over legging van getuigschriften, by de Boekhan delaren W. EEK H OFF Zoon te Leeuwarden. Bij den Boekhandelaar A. BRINKMAN is te bekomen PRIJS 25 CENTEN. UW De Droejlioudende Echte P wordt door geeii ander dergelijk middel in zoo heilzame werking van Mond en Tanden ge ëvenaard daartegen is het aanwenden van Nagemaakte Anatherin Mond- Spoeling, uit laaghartige zucht tot winst- kDejag vervaardigd, zeer gevaarlijk by ziekelijke anudoeuiug van den mond, zooals uit de na volgende regelen overtuigend kan blijken. Aan den Heer Dr. J. G. POPF, Keizerl. Kon. Hoftandarts te Wetnen. Uwe geneesmiddelen zija in deze provincie zeer bezwaurlyk te verkrijgen, want bet is een bekend feit, dat de depots, die uwe artikelen verkoopen, tevens «agemaukte praeparaten er op nahouden en deze in plaats van de ware, echte geneesmiddelen aanbevelen. Deze valsche nagemaakte Artikelen zyn niet slechts zonder wezenlijke waarde, maar in vele gevallen oefenen zij eene zeer schadelijke werkiug uit. Oin die reden wend ik my rechtstreeks tot u, met vriendelijk verzoek om, vegen rembours, aan my toe te zenden een Flacon van uwe onovertreffelijke Anatherin Mondspoeling, zoomede een doos va» uwe uitnemende Anatherin Tandpasta. Met de meeste boogaebtiug heb ik de eer te zyu, UEd. Dw. Dienaar, TRAJAN MIESEU, Advokaat. Orravitza13 Februari 1879. Drputë *nn «Aleeii echte Anatherin-Preparaten syn gevestigd en te verkrygen te Gouda by L. Schenk, wiukelier op de Hoogstraat, A. 123; te Rotterdam by F. E. van Santen Koltf, npotb. en A Schippereiju fc Co. (blauwe porce- eiuwiukel); te 's Hage bij J. L. F. Snabilié, apoth.; te Delft by A. J. van Rijn en J. E. Kauwenhoven; te Schiedam bij C, Malta Gz^ te Leiden by E. Noordy<; te Utrecht bij F. Alteiïa eu Krnau; te Amsterdam bij F. v. YViudheim Co. en H. H. Uloth Ct., apotheek; te Oudewater bij T. J. vau Vreutningeu te Schooohoveu by A. Wolff.

Goudsche Courant | 1880 | | pagina 2