MARKTVEER ADVERTENTIÈN. TOOISTEEXj. POSTEBIJEIsT. M. GROENE VELD. POLITIE. Burgerlijke Stand. J. van LEEUWEN. verkrijgbaar bij RAAIJMAAKERS, Haven. Openbare Verkooping TE GOUTE>A. De Heer Mees, die geljjk weds door ons bericht werd Dinsdag in bet Nut zal optreden, is voorne mens te spreken over Haraerling's Dan ton und Robespierre". De uitvoering, welke de vereeniging „Uiterlijke welsprekendheid" zal geven ten voordeele van de watersnoodlijdenden zal plaats hebben op Zondag 16 Januari a. s. Benoemd te Reeuwyk tot onderwijzeres mej. A. M. Elbersen (voor de afd. Reeuwijk) en mej. M. B. Vos, (voor de afd. Sluipwjjk). Beiden hebben de benoeming aangenomen. In 1880 werden te Berg-Ambacht geboren 77 m. 57 v, totaal 184; er vestigden zich 50 m. 60 v. totaal 110; overleden 81 m. 26 v. totaal 57 j ver trokken 58 ra. 52 v. totaal 110. De bevolking was op 31 Deo. 1353 m. 1276 v. totaal 2629 personen 20 Huwelijken. Sterfte 1 op 46. In 1880 werden te Ammerstol geboren 26 ra. 22 v. totaal 48 er vestigden zich 9 m. 12 v. totaal 21er overleden 18 m. 12 v. totaal 30er ver trokken 16 m., 13 v. totaal 29. De bevolking was op 31 Dec. 480 m. 454 v. totaal 934 personen. 6 Huwelijken. Sterfte 1 op 30.8. STAAT van den inleg en de terugbetalingen betreffende de Schoolspaarbank te Oude water over het afgeloopen jaar 1880. Ingelegd. Terugbetaald. Jan. 117.46 105.56 Febr. - 32.36 - 31.46 Mrt. - 43.25 - 94.06 Apr. - 69.42 - 67.52 Mei - 56.67 - 54.87 Juni - 39.37 - 41.17 Juli - 184.94 - 112.58 Aug. - 46.50 - 44.40 Sept. - 97.47 - 95.37 Oct. - 101.33 - 133.34 Nov. - 70.62 - 2.10. Dec. - 140.15 - 110.33 999.54 892.76 Wat in de twee laatste jaren niet gebeurde, had weêr in dit jaar plaatshet ingebrachte overtrof het uitbetaalde en maakt dat met inbegrip van de bijgeschreven rente, in de boekjes der gezamenlijke deelhebbers op den len Januari 1881 ingeschreven was de som van 1759.77. De volgende cijfers mogen een overzicht geven over de verschillende jaren, zoo wat het totaal der ingebraohte als dat der terugbetaalde sommen betreft. Ingelegd. Terugbetaald. 1874 464.36 32.29 1875 - 1013.21 - 274.37 1876 - 1156.05 - 689.47 1877 - 1194.32 - 922.48 1878 - 752.62 - 800.46 1879 - 539.80 - 892.63 1880 - 999.54 - 892.76 Naar de N. R. Ct. verneemt, is bij den Raad van State een wetsontwerp in overweging betreffende de gestichten voor krankzinnigen en hunne verpleging. H.H. M.M. de Koning en de Koniugiu hebben aan de Algemcene Commissie te Amsterdam de aan zienlijke gift van 5000 voor de watersnoodlijden den doen toekomen. Het Nr v. d. D. verneemt, dat de Minister van Waterstaat enz. zich bereid verklaard heeft de prijzen uit te reiken, welke op de jongste zuivel tentoon stelling te Londen door Nederlandsche inzenders behaald zijn. Dag en plaats dezer plechtigheid zul len later medegedeeld worden. Bij kon. besluit is benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw J. Herman de Ridder, predikant bij de Remonstrantsche gemeente te s-Gravenhage. De inzameling voor de school met den bijbel heeft, volgens den Stand, in het geheel opgebracht 8097,63. De Courier de la Meutete Maastricht verschijnende, heeft thans reeds eene som van 8024 voor de wa tersnoodlijdenden verzameld. Er is overal, meldt men aan de Leidsche Ct. val in het water. De oostewind jaagt het naar zee. BiDnen weinige dagen bracht Rijnland een halven Rijnl. voet val in den boezen. Ook Delfland is met gevolg van het water bevrijd. Tot in het late voorjaar bevatte anders dat heemraadschap polders, die onder het water als bedolven lagen. Het hing voor zulke van wind af om te kunneu malenvoor Delfland werd bijna alleen de oostewind gevorderd om te kunnen looten. De opgerichte stoomwerktuigen brach ten voor beiden verbeterden afvoer. Het water be perkt zich tot dat in de siooten en het weiland is droog. Men wil weten, dat eene zeer groote uitbreiding is te wachten van het korps koninklijke marechaus sees, terwijl in verband daarmede de thans bestaan de rijksveldwacht zou worden opgeheven. De geheele divisie zal onder bevel staan van een kolonel te 's-Hage. Er zullen twee hoofdstandplaatsen zijn, te VHage en te Arnhem, in elk van welke steden een majoor zal geplaatst worden. Deze hoofdofficieren zullen hunne diensten verrichten rechtstreeks en alleen onder de bevelen van den minister van justitie. Aan het verslag van het geldelijk beheer der com missie tot het houden eener algemeene verloting van voorwerpen van kunst en smaak, ten behoeve der noodlijdenden door den watersnood van 1880, onder bescherming van HH. MM. den Kóning en de Konin gin, ontleeneu wij de volgende cijfers. Aan loten werd verkocht voor een bedrag van 176,710, Aan entreegelden werd ontvangen 51,999,75. Met de giften, winst op den verkoop van trek- kingslijsten en door den verkoop van niet afgehaal de prijsvoorwerpen bereikte het totaal der ontv. 18 6,67 6,5 96. Daarvan werd b|j de Algemeene Ver- eenigde Commissie ten behoeie van noodlijdenden door den watersnood gestort 169,000,terwijl de geheele rekening, na aftrek van verschillende uit gaven sluit met een saldo van 694,54, welke som later aan genoemde Algemeene Commissie zal worden afgedragen, na vermindering met de kosten op de openbaarmaking dezer rekening en op de eind- werkzaamheden der verlotingscommissie. Bovenstaand verslag werd dezer dagen aan de sub- commissien toegezonden, met een dankbetuiging aan allen, die, op welke wijze ook in het belang der onderneming hebben medegewerkt. De Algemeene Watersnoodcommissie ziet zich nu genoodzaakt een beroep te doen op de openbare lief dadigheid. De nood is groot in de geteisterde streken en voor het schenken van giften tot leening der ramp is geen beter en doelmatiger weg dan door die ter beschikking,te stellen van de Algemeene Com missie, welke door hare correspondentie met de waters- noodcommissiëu in de geheele geteisterde streek het best in staat is te beoordeelen, in welke mate de behoefte zich op elke plaats doet gevoelen, en alzoo te voorkomen dat de eene gemeente dub bel geholpen wordt, terw|jl de andere onvoorzien blijft. Aan giften in geld wordt de voorkeur gegeven boven die in goederen of levensmiddelen. Onnoo- dig is 't hieraan iets toe te voegen. De Nederlandsche liefdadigheid zal zieh ook nu niet verloochenen. Uit Heusdeu schrijft men dd. 5 Januari: Gisteren avond ontving de Watersnood-commissie alhier van de hoofd-commissie uit Amsterdam een prachtige be zending goederen voor de watersuoodlijdenden, be staande uit dekens, jassen, broeken, kousen enz. enz. In het zoogenaamde achterland, bestaande uit de volgende dorpenHeesbeen, Drongelen, Doveren, Eethen, Meeuwen, Babylonienbroek en Dussen, staan de wegen en de landerijen gemiddeld twee a drie meter onder water. Hier en daar gaan er stemmen op, dat veel had kunnen voorkomen worden, bij richtig toezicht wat hiervan zij, kan ik niet genoeg beoordeelen, maar zal later wel tot klaarheid worden gebracht. Van Nieuwkuik en Haarsteeg komen hier nog huis gezinnen en vee aande eersten worden grooten- deels in de kazerne geborgen. Te Babylonienbroek zijn bij de familiëu, welke het hoogst en droog wonen, menscheu en vee ge borgen in een gedeelte van de kerk zijn nog 30 menschen waarvan reeds twee huisgezinnen naar Heus deu zijn vervoerd. Te Meeuwen zijn op het kasteel 15 peisonen, iu de kerk bevinden zich 28, waaronder oude vrouwen, kinderen en twee zieken. Te Baby- doniënbroek zijn van de 400 inwoners 220 gevlucht en allen geborgen. Zoo even verneem ik, dat zich in de kerk te Drongelen 7 huisgezinnen bevinden, welke aan alles behoefte hebben. Door de doorbraak te Nieuwkuik zijn te Drunen uit de omliggende plaatsen 860 menschen onder dak gebracht, terwijl ook ver over de 1*000 stuks vee alhier eene schuilplaats hebben gevonden. Alhoewel in de eerste dringende behoeften is voorzien, is de nood groot. Terwijl wij hier zacht weder, soms lenteweder had den, heeft in de O. en Z. staten van N.-Amerika een sneeuwval plaats gehad, ten gevolge waarvan de spoorwegen in hunnen dienst gestremd z|jn. De koude wordt gezegd aldaar ongehoord te zijn op sommige plaatsen stond de thermometer 25° beneden het vries punt. Sommigen beweren, dat dit de strengste koude i is, die men, met name in het Zuiden, sinds velfr jaren heeft waargenomen. Uit 's-Hertogenbosch schrijft men dd. 7 Januari. Het water is sedert gisteren weder 15 centimeter geval len, de stand bedraagt heden ochtend 4.98 meter boven A. P. De heden ontvangen berichten omtrent den waterstand luiden gunstig. Met het herstel der dijken wordt overal waar noodig aangevangen. Voor de dichting der doorbraken onder Oeffeit, Huisseliug en Neerloon worden de noodige maatregelen genomen. De Engelsche Economist bevat een artikel over de Transvaal, waarin een eerlijke politiek en on billijke beschouwingen op een wonderlijke wijze dooreengemengd zijn. Aan den eenen kant wordt het verzet der Boeren een „opstand" en geen „oor log" genoemd, omdat de Transvalere b|j de annexatie zonder feitelijk verzet in het verlies hunner onaf hankelijkheid hébben berust, al is het dat die in lijving tegen hun ziu was. Aan den anderen kant erkent het blad dat het verzet der Boereu een ongerechtvaardigden „opstand" noemt dat er werkelijk grieven bestaan, die tot het veriet aan leiding gaven. De voornaamste dier grieven is, dat de berusting der Boeren in de annexatie het gevolg der belofte is, dat, als zij de Engelsche vlag aannamen, hun grondgebied een zelf bestuurde Staat zou blijven, welke belofte echter nooit is vervuld. In plaats van zelfbestuur te behouden, is de Trans vaal als kroonkolonie geregeerdde hoogere be trekkingen zijn alle in hauden van de Eugelschen en het bestuur berust op de grondslagen, waarvan de Boereu een afkeer hebben. Daarbij komt, dat Engelsche kolonisten 'al meer en meer in hei land komen, hetwelk zij natuurlijk als een Engelsche kolonie beschouwen, wat de Boereu met leede oogen moeten aanzien. De slotsom, waartoe de Economist na deze in directe beschuldiging van trouweloosheid tegen En geland komt, is deze, dat de opstand eerst gedempt moet worden en de Boeren zich moeten onderwérpen, eer er van onderhandelingen of concessies sprake kan zijn. Doch bij alle regelingen moet het be sef op den voorgrond staan, dat de Boeren op zich zelf niet in staat zijn weerstand te bieden aan het toekomstig opdringen der barbaarsche noorde lijke stammen, dat deze volken, eenmaal meester van de Transvaal, voor de andere Engelsche be zittingen al te gevaarlijk zouden worden. Doch naast dien grondslag der politiek tegenover de Transvaal komt er nog een ander meer speciaal Engelsch argument om het land niet overhaast aan de Boeren terug te geven. De uitgebreide landstreek toch heeft een uitmuntenden bodem, een klimaat, waarin een Engelschmon kan werken, en belooft ook veel voor de ontginning van het delfstoffenrijk, zoodat wel twee millioeu Eugelschen ruim hun be staan vinden. Met dit laatste argument hangt dan ook de beschouwing van de Economist samen, volgens welke het blad een schikking mogelijk acht waarbij de Boeren als Britsche kolonisten vrij zouden z|jn om hun eigen staat zelf te besturen onder een Britachen gouverneur „totdat de nieuwaan- komende Britsche immigranten werkelijk de meerder heid zullen uitmaken." Bij gebr. van Es te Amsterdam is thans ver schenen het officiëele verslag in de Fransche taal van de ih September 1880 te Turin gehouden vergadering van de Association internationale pour Veau potable De heèr Jules van Hasselt betoogt in het N. v. d. D. de noodzakelijkheid der samensmelting van de versohillende maatschappijen en vcreenigingen van landbouw tot ééne goed georganiseerde Nederland sche maatschappij ter bevordering van landbouw, vee teelt en zuivelbereiding. Deze maatschappij zou zoo vele afdeelingen door het gtheele rijk moeten heb ben als slechts even mogel|jk is; zij zou voorts een eigen orgaan moeten hebben, haar hoofdbestuur zou uit keskundigen moeten bestaan, flinke, door tastende mannen, die t|jd, lust en ijver hebben om zich aan landbouwzaken ken te wijden. De president, secretaris en penningmeester, die het leeuwenaandeel hebben in de werkzaamheden, zouden behoorlyk ge salarieerd ten worden. De gelden, die het hoofd bestuur in eigen beheer heeft, zouden zooveel mo gelijk gebruikt moeten worden tot het houden elk jaar van een nationale vee-en zuiveltentoonsttlling op groote schaal, liefst te Utrecht, als in het cen trum des lands gelegenom de 5 jaar zou een groote internationale tentoonstelling moeten gehouden wor den; voorts zou de maatschappij zorg moeten dragen, dat op de internationale tentoonstellingen in den vreem de de Nederlandsche landbouw, veeteelt en zuivel bereiding steeds waardig vertegenwoordigd werden. Aangaande den voorgenomen internationalen Schaat senrijderswedstrijd in ons land meldt de Berliner Börsen Zeitung nog| het volgende l „De Engelsche nationale schaatsenrijdersclub, waar van de hertog van Devonshire voorzitter is, heeft met de voornaamste Nederlandsche vereenigingen een overeenkomst getroffen, om tusschen (Jtrecbt en Rot terdam, bij invallende vorst, een groote ijsbaan te maken. In een onlangs gehouden meeting van de hoofdclub werd den secretaris opgedragen, zich met de clubs van het vasteland te verstaan en déze tot deelneming uit te noodigen. De Great-Eastern-spoor- weg heeft reeds alle Engelsche heeren, die aan deze sport denken deel te nemen, een vermindering van vracht van 50pCJt. voor de reis LondenHarwich Rotterdam toegezegd. Van de zijde der Duitsche schaatsenrijders wordt een zeer levendige belangstelling verwacht." A Mars noemt in het Hbl. den 1 Januari 1881 een gewichtige dag, een keerpunt in de geschiedenis van ons krijgswezen. Voor de tweede maal is aan den generaal Reuther een votum van vertrouwen geschonken, waardoor een groote verantwoordelijkheid op de schouders van dien bewindsman is komen te rusten de tijd van praten is voorbij, het oogenblik van haudelen is gekomen. Wat de organisatie be treft, is reeds veel van 's ministers plannen bekend geworden, doch omtrent de militie- en schutterij- wetten is slechts een tipje van bet gord|jn opge licht. Die wetten vormen de alpha en de omega der regeling van het krijgswezen, en het is voor de natie van het hoogste belang, dat deze kwestie op voldoende wijzeopgelost worde. Verkeerd zou het we zen, te weinig op de eischen der verdediging te letten, en zulks iu het minder welbegrepen belang der natie zelve. Een kleine opoffering, zonder doel, drukt zwaar der dan eene groote opoffering, die dan ook de ge- wenschte vruchten draagt. Het vergen van diensten, die geen nut afwerpen, is plagerijhet stellen van naar billijkheid geregelde eischen, die tot het doel leiden, is een plicht, welke niet verzaakt mag wor den. Van tweeën één, schrijft Mars. Flink nu de handen uit de mouw gestoken, of de banden af gekapt, om zich als een hulpeloozen man te laten rond leiden. Voor een tegenstander, die z|jn handen flink weet te gebruiken, heeft inen eerbied een tegen stander zonder hauden wekt medelijden op doch een, die de handen slap laat hangen, heeft slechts op ver achting te reken. Nederland staat op een keerpunt, het jaar 188,1 zal ovei onze toekomst beslissen moge de natie begr|jpen, dat het hier geen parlemen taire millioeuenstr|jd geldt, doch degewichtigekwes tie of ons devies mag blijven „Je maintiendrai." Dr. Schliemann heeft zijne verzameling Trojaausche antiquiteiten, die geruimen tijd te Londen tentoon gesteld zijn geweest, aan den Keizer van Duitsch- laud ten geschenke gegeven. Deze verzameling zal waarschijnlijk in het Ethuologisch museum te Berl|jn geplaatst worden. Dr. Schliemann heeft Vrijdag Londen verlaten om zich over Parijs weder naar Athene te begeven. In Kleef zal dit jaar een tentoonstelling van tuinbouw en jachtartikelen gehoudeu worden, waaraan dan ook een tentoonstelling van honden, die een voornaam artikel van de jacht uitmaken, verbonden zal worden. Er zal zelfs een jacht gehouden worden en een tuin gemaakt worden, die niet alleen de liefhebbers maar ook vele natuurkundigen naar ftleef zal lokken. Een heir te*'Parijs, die het op Nieuwjaarsdag zeer lolband ig had met het verzenden van kaartjes, zendt er ook een aan een heer en een dame, die beiden betzelfde buis bewonen. Op het kaartje voor den heer schrijft h|j„Deu heer B., straat te Parijs", op dat voor de dame schrijft bij echter „Mevrouw G., aan hetzelfde adres" en nu verwon dert hij zich nog dat de post dat kaartje niet aan het adres heeft bezorgd Het was, meenen wij, goed gezien ditmaal een blijspel te kiezen voor de abonneraents-voorstelling van het Nederlandsch Tooneel. Na achtereenvolgens een drietal Fransche stukken te hebben gezien, was ons een Duitsch blijspel welkom niet het minst nu dit was van L'Arronge, wiens Dr. Klaus ook hier ter stede met grooten bijval werd opgevoerd. Liefdadige Dames is in denzelfden trant geschre ven als het zooeven genoemde bl|jspel en bevat meer dan eene rol, welke aan eene uit Dr. Klaus do^t denken. Het breugt het publiek al spoedig in eene vroolijke stemming en bevat aardig gesohetste tooueeiijes, die de hand van een behendig schrijver verraden. Het is waar, de humor in dit stuk is niet van zeer verheven soort, bier en daar zelfs laag by den grond, maar het bevat tevens verschei dene werkel|jk komische scènes, die enkele flauwi teiten gaarne over het hoofd doen zien. Bovendien geeft het hier en daar „flinke zetten" aan het adres van die liefdadigheid, welke het meer te doen is om bevrediging van eigen ydelheid en eerzucht dan om de hoofdzaak, waarop het eigenlijk aan komt. Het stuk verdient o. i. alzoo den bijval, die het alom ondervindt. Hoewel het spel ook thans, als gewoonlijk, ver dienstelijk was, kwam het ons voor, dat niet de noodige voorbereiding was voorafgegaan. Hier en daar scheen het spel te „hokken" en niet spoedig genoeg volgde soms**de repliek. Het laatste bedrijf voldeed minder dan de vorige. Bij vele toeschouwers moest de gedachte opkomen, dat er iets uitgelaten was en vergissen wij ons niet, dan z|jn uit dat bedrijf ook werkelyk een paar tooneeltjes weggelaten, die wei in de vertaling zijn overgenomen en elders ook werden gespeeld. Daar juist die tooDeeltje9 veel moesten bijbrengen tot het succes is die weglating te bejammeren. Wat mocht de reden daarvan zyp Het best voldeed ons Donderdag de heer Morin. H|j was geheel en al de man, dien hij moest wezen, de eerlijke, goedhartige, eenigzins driftige majoor, die verontwaardigd over de zoogenaamde liefdadig heid zijner zuster, zelf onroiddelijk iu den zak tast, I waar hulp noodig is. Zyn spel was zeer verdienstelijk. Mevr. de Vries vervulde de rol van mevr. Mossel met haar gewoon talent, hoewel het wenschel|jk was geweest, dat zij soms iets duidelijker had gesproken, j Meer dan een der toehoorders zal slechts met moeite hebben kunnen hooren wat mevr. Mossel bij hare eerste visite aan mevr. von Prasz vertelde. Mevr. Stoetz deed het bare om veie tooneeltjes j tot hun recht te doen komen en de dame9 van Biene en Chr. Poolman kweten zich eveneens ver dienstelijk van hun taak. De laatste is echter wel wat eentonig en weet niet altijd genoeg uitdruk king iu haar spel te leggeu. De rol van den heer Mossel was toevertrouwd aan den beer Spoor, in wiens handen zij echter volstrekt niet paste. Zijn spel is veelal kleurloos en had iemand als b. v. de heer Tourniaire haar gehad, de aardigheden waren veel meer tot hun recht gekomen en het tooneel tusschen Mossel en von Rodeck had veel in komische kracht gewon nen. Het tot driemaal toe herhaalde presenteeren aan „eene dame", bet verzoek om een ridderorde enz, was ons dan zeker veel geestiger voorgekomen dan thans het geval was. De heer Jacques de Boer bracht zeker het meeste bij tot de algemeene vroolijkheid, die onder het publiek beerschte, door de komische wijze, waarop bij de rol van Hubert vertolkte. Telkens lokte zijn spel een daverend applaus uit eu velen zullen hem gaarne spoedig wéér eens in ons mid den zien optreden. Ook Jongej. Spoor, die de rol van Julius ver vulde, verdient een woord van lof voor de aardige w|jze, waarop zij speelde. Het ging haar zeer na tuurlijk af en baar eenvoudige voordracht viel zeer in den smaak. De rollen van Emile en Hans werden eveneens naar behooren vertolkt. W|j twijfelen niet, of de toeschouwers van Don- derdag-avond, die in zeer grooten getale waren opgekomen hebben zich best geamuseerd. LIJST tan BRIEVES, geadresseerd aao onbe kenden gedurende de le helft der maand November 1880. Degen, 2 stake, mej. Verkerk, H. Slüter, Amster dam 0. de Bruin, Driebergen; mej. de Bruin, 's-Öravenbage -v M. Leenuer, Rotterdam. Uit Reeuwijk. M. Sander, Oudewater. Zevenhuizen. J. de Joug, Gouda. De Directeur vau het Postkantoor te Gouda, SIMONS. Ondertrouwd: RENGERT SEGERS, van Lisse, en HENDRIKA CAROLINA HORNES, van Gouda. Receptie te Gouda 10 Januari. Lisse 14 De WERKLIEDEN der STEARINE KAAR SENFABRIEK «GOUDA» te Gouda brengen hunnen hartelijken dank aan HH. Directenren voor het extra WEEKLOON hun dit jaar an dermaal geschonken en beloven ook weder door ijver en achting zulks waardig te toonen. De ondergeteekende, dankbaar voor het ver trouwen, hem en zjjne Echtgenoote, de Wed. BOUMAN, gedurende zoovele jaren geschon ken, maakt bekend, dat hij het van Waddinxveen en Boskoop op Rotterdam, vice versa, te rekenen van den 1" Januari 1881 heeft OVERGEDAAN aan den Heer JACOB van LEEUWEN, die hjj ten zeerste aan beveelt. Waddi.nx.-een, 4 Jan. '81. GEVONDEN en aan het Bureau van Politie gede poneerd Een KNIPJE met eenig geld, een gouden OORBELLETJE gevonden op den 2n Kersdag. GEËOKEN4 Jan. Cornelia Maria, ouders C. Okkerse en G Verkly. 7. Antoinette Elisabeth, ouders H. L. Klingen en P. J. H. Knils. OVERLEDEN. 6 Jan. M.H.Blok, 5 m. A. vanOuds- hoorn, 4 j. 9 ra. A. Caboot, 6 m. R. J,okum, 56 j. 7 C. E. Schnitger, 19 j. J. B. Jansen, 48 j. ONDERTROUWD. 7 Jan. L. A. Jansen, 24 j. en P. Donw, 20 j. R. üegers, te Lisse, 32 j. en H. C. Hornes, 18 j. De Heer en Mevrouw IJSSEL be SCHEPPERBussemaker betuigen hunnen dank voor de bewjjzen van belangstelling, bij de geboorte van hunnen Zoon ondervonden. Gouda, 8 Januari 1881. De ondergeteekende, JACOB van LEEU WEN, Marktschipper van Waddinxveen en Bos koop op Rotterdam, vice versa, zich refererende aan bovenstaande annonce, beveelt zich ten zeerste aan, hopende hij door eene accurate en ijverige bediening van bedoeld veer, en de spoe dige uitvoering der hem op te dragen commis- siën, zich spoedig de gnnst van het publiek te verwerven. Waddinxveen, 4 Jan. '81. ANTWERPSCHE Snipper-, Sucade- en Boterhanimenkoek. bij opbod DING8DAG 11 en bjj afslag DINGSDAG 18 JANUARI 1881, telkens des voormiddags ten elf ure, in het Kofljjhuis »de Hakmonte" aa'n de Markt aldaar, van: Een HUIS, GEBOUW én ERF aan de Kar- uemelksloot te Gouda, Wijk R, No. 289, waar in drie goede Kamers, een mime Kelder en 't geen verder tot een gemakkelijk ingericht Woon huis behoort. Eene BOU WMANSWONING met STALLING Wijk R, No. 287 en 288, ERF en een perceel TUIN en WEILAN D daarachter groot 29 Aren 80 Centiaren, staande en liggende als voren. En een perceel WEILAND en een SCHUUR liggende als voren, groot 1 Hectare 95 Aren 80 Centiaren. De Landerijen zjjn terstond en de Gebouwen 1 Mei 1881 te aanvaarden. Nadere inlichtingen zjjn te bekomen ten kantore van den Notaris W. J. FORT DIJN DROOGLEEVER te Gouda.

Goudsche Courant | 1881 | | pagina 2