Laatste Berichten. ADVERTENTIÉN. Donderdag had bij gelegenheid der harddraverij het volgende plaats. De pikeur J. de Boer, reed het paard en de ar van den heer van Niekerk uit Utrecht, doch had het ongeluk er af te vallen. Het paard met de ar is er van doorgegaan en in den Zuidplaapolder gegrepen. De sturm, wind en sneeuwjacht, die de eerste dagen dezer week kenmerkten hebben juist bij tijds plaats gemaakt voor een heerlijk wiuterweér, om de verschillende winterfeesten goed te doen slagen. Had de harddraverij op den Kattensingel met succes plaats, ook de wedstrijd op den Bleekerssingel voor minvermogende jongenB en meisjes van 13 tot 16 jaren die gisteren plaats had slaagde uit stekend. Het was een aardig, opwekkend gezicht die vrooljjke schaatsenrijders over het ijs te zien vliegen en de IJsclub tot ondersteuning van minvermogenden heeft alle eer van zijn feest. Na afloop vereenigden zich de deelnemers aan een warmen maaltijd in de groote zaal der Sociëteit «Ons Genoegen," die na al de vermoeienissen na tuurlijk heerlijk welkom was. Aanstaanden Dinsdag zal in eene vergadering van de Debating-Club alhier, de heer F. N. Maas Jr. de aanstaande regeling van het Krankzinnigenwezen behandelen. Maandag 24 Januari e. k. heeft eene gewone vergadering plaats der Afdeeling «Gouda en Om streken" van het Nederlaudsch Protestantenbond, des Avonds te 7Va ure, in de Zaal «Nut en Vermaak" op de Oosthaven alhier. Er zal een debat worden gehouden over de vol gende onderwerpen 1. «De Eed," in te leiden door mr. J. Fortuijn Droogleever 2. «Onze Eeredieust," ii te leiden door ds. Schim van der Loeff. Deze vergadering is alleen voor Dames- en Heeren Leden toegankelijk. Donderdagavond was in de schouwburgzaal der Sooieteit «Ons Genoegen" een zeer talrijk publiek bijeengekomen om de uitvoering bij te wonen der Afd. Uiterlijke Welsprekendheid der Liedertafel «Apollo", ten behoeve van de Noodlijdenden door den Watersnood. Ten tooneele werd gevoerd het tooneelspel «Ar beid adelt", naar het Hoogduitsch van D. Scheider. Toen dit stuk eenige weken geleden door dezelfde Vereeniging werd opgevoerd is daarover reeds door ons in dit blad gesproken, zoodat wij thans kun nen volstaan met de verklaring, dat de verschillende heeren, die een rol vervulden zich ook nu zeer lof felijk van hun taak kweten. De voorstelling werd Opgeluisterd door de be- langelooze medewerking van een Dilettanteie-Orchesl, dat een woord van dank verdient voor de flinke uitvoering der versohillende nommers. Bjj den aanvang der voorstelling werd door den heer van Beijnen op verdienstelijke wijze een lied gezongen betreffende den Watersnood, terwijl ten slotte de heer H. E. van der Roer een woord van dank sprak tot het Dilettanten-Orchesi voor zijne mede werking en tot het publiek voor zijne opkomst. De voorstelling slaagde alzoo naar wensoh. De Vereeniging, die deze soiree organiseerde, heelt alle adpspraak op een woord van erkentelijkheid voor kWht zij deed. Zij mag overtuigd zijn van aller waardeering, waar zij moeite en tijd ten beste gaf ten bate van onze lijdende landgenooten. Gisterenavond had in de Zaal „Nut en Vermaak" een Concert plaats van het Tyroler Zang- en Dames- Quartet-Gezelschap, onder directie van Jacob Schöp- fer, uit het Pusterdal. Het nationaal costuum, waarin de dames en heeren optraden, de eigenaardige voordracht en de Tyroler liederen gaven aan dit Concert een bijzonder karakter. De verschillende nos. van het programma werden verdienstelijk uitgevoerd. Het puet, gezongen door Johanna Stremitzer en Milli Starke, benevens de solo's door Joh. Stremitzer en Hans Mungenast voldeden bijzonder. De voordracht op het Holz-und Stroh-Instru- ment en het Glas-Euphonium werden ook met ge noegen gehoord. Het was jammer, dat de zaal zoo slecht bezet was. De strenge koude er. de gladde straten had den ons wel geen groot publiek doen verwachten, maar dat slechts zóó weinigen zich zouden aange trokken gevoelen door het Concert hadden wij niet kannen denken. Bij resolutie van den Minister van koloniën van den 19den Januari 1881, lit. D. no. 25, is J. G. Smit, werkzaam aan de fabriek der heeren Cosijn Co. alhier, gesteld ter beschikking van den Gouverneur- Generaal van Nederlandsoh Indie, om te worden geplaatst als meesterknecht metaaldraaier bij deu artillerie-oonstructiewinkel te Soerabaija. VERGADERING van den GEMEENTERAAD. Dinsdag den 25 Januari 1881, des namiddags ten 1 ure, ten einde te behandelen Het voorstel tot wijziging der begrooting van het Israëlitisch Armbestuur, dienst 1880. Bij Gouderak zijn gisteren vier schaatsenrijders door het ijs gezakt". Zij werden allen door zekeren Jan Stevèns gered. Een hunner werd in bewusteloozen toestand opgehaald. Tot onderwijzer te Hekendorp is benoemd de heer C. W. Hoogendoorn, te Amsterdam. De 4e leesvergadering in de Vereeniging „Win- terlezingen" te Berg-Ambacht, werd op Dinsdag 18 Juni jl. gehouden. Door het uiterst ruwe weder was de opkomst klein. De spreekbeurt werd ver vuld door den voorzitter, den heer J. G. Bettink, die de boeiende novelle„Peter Barendsen" van J. van den Berg voordroeg. In de Februari-ver- gadering zal de spreekbeurt vervuld worden door den heet D. C. de Koning, van Stolwijk. Gedurende het laatste halfjaar van 1880 is door verschillende deelnemers in de spaarbank van het Nut te Haastrecht ingelegd 5045.24*/g. Aan 12 nieuwe deelnemers werden spaarbankboekjes afgegeven. In de Woensdag te Boskoop gehouden verga dering der Pomologische Vereeniging is met Alge- meene stemmen besloten, aan den gemeenteraad te verzoeken het initiatief te willen nemen om een tuinbouwschool in die gemeente op te richten, indien de staat daartoe zijn medewerking wil verleenen. Tot lid van den gemeenteraad te Schoonhoven is gekozen de heer A. Graves Kooiman Jz. De medailles en diploma's behaald bij den let terkundigen wedstrijd te Woerden zullen Maandag e. k. worden uitgereikt. Bij die gelegenheid zal eene lezing worden gehouden door den hr. J. A. de Bergh van 's-Gravenhage, die tegen eene entree van 0.50 voor ieder toegankelijk is. Gisteren ochtend is bij Lekkerkerk een wagen met 2 paarden bespannen, door de gladheid van dea weg van den dijk gevallen. De voerman geraakte onder den wagen en is aan het geheele lichaam en een der beeneu zwaar gekwetst. Op de rivier van Rotterdam naar zee is thans eenig drijfijs dat ijzeren stoomschepen weinig hindert. Langs den Nieuwen Waterweg eenige stoomschepen aangekomen en vertrokken. Volgens bericht van Antwerpen, is de Schelde boven Bath vol ijs, zoodat de vaart derwaarts zeer gevaarlijk is. Krimpen a/d. Lek21 Januari. Het ys in de rivieren de Lek en Maas voor deze gemeente is nu zoo sterk geworden, dat men heden de Lek te voet passeerde, eenige minuten boven het Veer en zoo tot naar den Elshout, terwijl de Maas van deze gemeente af naar Slikkerveer geregeld te voet kan gepasseerd worden. Arnhem21 Januari. Wegens het vele drijfijs is heden de veerpont gelegd. Men verwacht dat de rivier in den loop vau den dag zal gaan vastzitten. "*Iet 'feest, te Amsterdam ten voordeele der wa tersnoodlijdenden te geven, zal bestaan in tombola, fancyfair nö, muziek. Naar men zegt, zal ook een soort navo%ing van de courant Paris-Murcie aan het' feest worden verbonden. Staten-Generaal. Eerste Kamer. Zittingen van 21 en 22 Januari. In de zitting van Donderdag zijn de hoofdstukken Justitie, Financiën en Marine met algemeene stemmen aangenomen. Het hoofdstuk Binnenlandsche Zaken werd aangenomen met 24 tegen 7 stemmen, na be strijding van het schoolschouw-besluit door den heer Pické. Het hoofdstuk Oorlog werd aangenomen met 22 tegen 9 stemmen, nadat de minister de nieuwe organisatie, als op zich zelf noodig, had verdedigd. In de zitting vau gisteren is de behandeling der staatsbegrooting ten einde gebracht. Het hoofdstuk Waterstaat is met algemeene stemmen, na discussie aangenomen, waarbij de minister verzekerde, dat de dichting van de Heerewaardsche Overlaten niet zou 1 geschieden dan na de voltooiing van de normali satie der rivieren. De begrootingen voor de staats spoorwegen, West-Indië en Koloniën werden ook met eenparige stemmen aangenomen. De Kamer is tot nadere bijeenroeping gescheiden. Z. M. de Koning heeft aan den Minister van Marine het verlangen te kennen gegeven, dat het ijs, in de groote rivieren vastzittende, opgeruimd worde door een paar monitors en door torpedo's. Hieraan zal zoo spoedig mogelijk gevolg worden gegeven. Men schrijft aan de N. R. Ctj Eergisteren, dus 3 weken na de doorbraak, lagen de beesten langs den weg ElshoutHaarsteeg nog te rotten. Is zoo vraagt die correspondent de waarschijnlijkheid van epidemische ziekten niet reeds groot genoeg? Zijn dan alle autoriteiten met blindheid geslagen? De heer Gramberg riep in den Haag de vrienden van Transvaal op tot een vergadering, ten einde in overleg te treden, op welke wijze geneeskundige hulp in Transvaal het best zal worden verleend. De spoorwegdienst over de geheele lijn Utrecht ZwolleKampen is gisteren hervat. Tusschen Zwolle en Kampen geschiedde, zoolang de spoorwegdienst gestremd was, het vervoer van brieven en personen per arreslede, j Tengev olge der beweging onder de visschersbe- volking te Scheveniugeu, hadden verschillende vis- schers besloten', twee man naar Engeland (Grimsby> te zenden, om te trachten daar een aantal hunner te engageeren de bedoelde twee personen ontvingen het reisgeld van de hoofden der samenspanners, en zijn te Scheveningen teruggekomen, doch met on gunstig resultaat. Zij konden geen vaart bekomen. Nadat men uit Zwolle meldt, was met behulp van 70 militairen de Friesche trein uitgegraven. Men hoopte de dienst gisteren te hervatten. Aan de lijnen naar Amelo en Kampen was men druk werkzaam. De Tijd dringt met kracht er op aan, dat de verbetering van den waterstaats-toestand in Noord- Brabant eindelijk ter hand genomen zal worden. Allereerst is het noodig, dat tot klaarheid worde ge bracht, wat van de laatste ramp de oorzaak is ge weest; 'tis noodig, dat Nederland en vooral dat de geteisterde streken van Noord-Brabant zelf met zekerheid vernemen, of alleen de ontembare macht der elementen al het onheil heeft aangericht, dau wel of de ongelukkigen, die de vruchten hunner vlijt, die huis en have in de golven zagen verlo ren gaan, niet ook voor zeker gedeelte te beschouwen zijn als slachtoffers eener schuldige zorgeloosheid. Noord-Brabant mokt. De bevolking is ontevreden, omdat zij twijfelt aan den goeden wil en de energie, twyfelt aan den ijver en de hoog noodige werkzaam heid van hen, die tot handelen en tot werken ge roepen zijn. Het zuiden is nog niet vergeten, dat het bijna tweehonderd jaren lang als een overwonnen land, als een wingewest werd behandeld. Het moet den Noord-Brabanter met billijke verontwaardiging vervullen, wanneer men het spottend rympje„Wien water deert, die water keert," tot stelregel wil ver heffen van het hartvochtige en ijskoude egoisme; wanneer men alle werkelijk afdoende hulp weigert of op de lange baan schuift en daardoor de nijveren, die gewone waren door eigen arbeid in de behoeften van zich zeiven en de hunnen te vootzien, telkens dwingt om de hand uit te steken tot hun gelukkiger en meer bevoorrechte landgenooten. De offervaardigheid en inenschlievendheid, door het Nederlandsche volk bij de telkens terugkeerende waterrampen aan den dag gelegd, zijn zeker weldoend voor het hart en ver boven alle loftuitingen verheven. Maar treurig is het te moeten denken, dat, waar nu vaste kom missiën jaar op jaar aalmoezen verzamelen, om een klein gedeelte van den nood en de ellende van zoovelen te lenigen, diezelfde penningen konden besteed zijn, om een zeer aanzienlijk deel af te be talen der uitgaven, waardoor de herhaling der water rampen in Noord-Brabant reeds lang had kunnen voorkomen worden, 'tls duidelijk, zegt de Tijd dat wij hier te doen hebben met een toestand, die niet langer mag voortduren. Nu eenmaal door alle deskundigen is erkent, dat hulp voor Noord-Brabant mogelijk, nu de weg daartq^ door hen is aangewe- zen, en moet ook iedere nieuwe herhaling der rampen die zoo dikwijls reeds dit ongelukkig gewest hebben getroffen, beschouwd worden als een schande, als esn vlek op or.zen volksroem, die tot eiken prijs moet vermeden worden. In Amerika bloei eene nieuwe onderneming, eene vennootschap namelijk die zich ten doel stelt dienst boden te wekken. In de kamer van het „slaohtoffer" wordt namelijk een groote electrische wekker geplaats die in verbinding staat met het bureau der maat schappij. Op bet bepaalde uur wordt daar nu stroom gezet en de wekker maakt dan een geraas dat zelfs den zwaarsten slaper doet opspringen. Als men nu nog maar een middel wist om de wakkergewordene ook van onder de dekens te voor schijn te halen. In Weenen klaagt men zeer over de slechte be handeling die de soldaten van hunne officieren te lydeu hebben. Er is thans echter van de zijde der Regecriug een dagorder uitgevaardigd, dat alle officie ren die zich opnieuw aan slechte behandeling hunner manschappen schuldig maken, gedegradeerd zullen worden tot gemeen soldaat. Dat zal wel helpen wanneer althans de band gehouden wordt aan de invoering van dat bevel. Als eene bijdrage hoezeer het Nederlandsche gebak door den vreemdeling wordt gewaardeerd, kan, meldt het N. v. d. D., het volgende dienen. Tijdens het verblijf der Koningin van Zweden te Amsterdam werden herhaalde malen bestellingen van wafels ge daan. Die nationale lekkeruy schijnt nu aan H. M. zoowel als aan haar gevolg zoo goed gesmaakt te hebben, dat men, eenmaal in Zweden teruggekeerd, I niet gaarne van het kostelijk gebak wenscbte ver- ij stoken te zyn. Er werd daarom een flink wafelijzer 1 aangekocht, terwijl een der heeren van het gevolg, ^|en voorzeker niet de minste, zich de kunst van het wafelbakken eigen maakte, waartoe hij eenige malen gin het aardige wafelneringtje in de Kalverstraat zelf voor,den haard ging zitten bakken. De vereeniging „Eendracht" te Scheveningen heeft I, eene buitengewone vergadering, gehouden in het ver- M kooplokaal, belegd op verzoek van een vijftal reeders f en eenige goedgezinde visschers. Een en zestig leden waren tegenwoordig. Het bestuur had zich in de Y laatste dagen onledig gehouden, om die wijzigingen *in het contract te ontwerpen, welke eene verbete- tring in de houding der visschers kouden ten gevolge T hebben. De voorstellen werden nu breedvoerig be sproken, en vervolgens werd bepaald, dat de visschers voor de haringvisscherij de volle 38 pCt. zullen genie- Mten en in de kosten niet langer zullen bijdragen: X ook 25 voor vertering te blijven toestaan ten tijde van het gereedmaken van het schip voor de haring- visscherijiedere reis ƒ30 braadgeldt uit te keeren, De muzikale kapel van een Duitsch plaatsje aan den Rijn, die in Nederland een paar concerten had gegeven, moest op haar terugreis aan de grenzen gevisiteerd worden. By een der twintig muzikanten vond men iets waarvoor rechteu betaald moesten zoodra de besomming ineer dan 1000 is de ma- j worden, eu reeds was het onderzoek afgeloopen, J kreel publiek te blijven verkoopeu en de bemanning j toen bij ongelijk een mnzikant een poud koffie liet daarvan 67 pCt. uit te keeren, elke reis 1 ton pekel- vallen, dat hij in zijn jaszak verborgen had. K tl (inn «V an A .In lp. 4 mi.li A M nan fin l.nn. .Huia. I Ulaalp nAn Ank .1 1. L i. lp J. 1.1_ I K haring en .500 stuks steurharing aan de bemanning j te geven, om onder elkaar te verdeelen, en eindelyk ddt van de visschers voortaan met de schropuetvisscherij j in plaats van 15 pCt. slechts 10 pCt. zal ingehouden worden voor bet zoogenaamde hoozengeld. De intrekking van koperen centen gaat geregeld en onafgebroken voort. In het geheel was tot met j 15 Jan. 1881 voor een bedrag van 411 356 in-" getrokken, en daarentegen voor 570 327 aan bron zen centen en voor 147 826 aan 21/8 centstukken in omloop gebracht. Spoedige buitenoraloopstelling van de koperen centen zou de Minister van Finantiën on de zeer groote bezwaren, welke daaraan niet slechts voor schatkist, maar ook en inzonderheid voor de min gegoede ingezetenen verbonden zijn, niet durven toezeggen. De burgemeester van 's-Hertogenbosch heeft de I ingezetenen dier gemeente gewaarschuwd tegen het F koopen van vleescb, afkomstig van verdronken vee, f dat men in den vorm van worst of gerookt vleesch in den handel tracht te brengen. Men leest in de Schiedamschc Ct.: De commissie uit de Brandersvereeniging tot re- t geling van den moutwynprys, bestaande uit de hh. I J. Vryland en W. A. J. Wittkampf, in de laatst I gehouden vergaderiug dezer vereeniging benoemd, I om met het oog op den ongunstigeu toestand, waarin de branderyen reeds geruimen tyd verkeeren, I vooral tengevolge van de hooge graanprijzen ter j audiëntie van den Minister van Finantiën te gaan, j ten einde Z. Exc. te onderhouden over eene wy- I Ziging in het minimum van den trek, opdat daar- I door een van de gewichtigste redenen van dien on- gunsttgen toestand worde weggenomen, heeft zich Donderdag jl., vergezeld vau den heer mr. K. A. Poortman naar den Minister begeven en zich van de haar opgedragen taak gekweten. Zij werd met de meeste belangstelling door den Minister gehoord. De commissie wees er op, hoezeer het gebruik van granen van minderen prijs dan de gebruikt wordende I den ongunstigen toestand der branderijen belangrijk j zou doen verminderen. Van deze granen kon echter j geen gebruik gemaakt worden, zoolang het tegen- I woordig minimum van trek behouden bleef, omdat dit, door deze granen te stoken, niet kou bereiken, wat ten overvloede met overlegging van van een staat betreffende de uitkomst van het sto ken derer granen werd aangetoond. De commissie vertrouwt, dat deze hare poging met den gewenschten uitslag zal worden achtervolgd. De op Dinsdag gehouden vergadering vanwege het Transvaalscbe Bond, te Purmereud, was door het barre weder slecht bezocht. tNaar wy vernemen, zullen de jongelieden, die he vormen van een vrij-korp beoogden, zich voorloopig by dat bond aansluiten en afwachteu welke gevolgen een adres, rechtstreeks aan Koningin Vietoria, zal opleveren. Het voornemen bestaat, om door een deputatie uit hun midden dit adres aan Koningin Victoria per- soonlyk aan te bieden. {N. v. d, D.) De officier van justitie te Amsterdam heeft op last van den procureur-generaal, daartoe aange schreven door den Minister van justitie, hooger beroep aangeteekend van het vonnis der arrondis- sements-rechtbank, waarby de inspecteur van politie Geselschap is ontslagen van rechtsvervolging ter zake van de aanklacht van willekeurige inbreuk op de perseonlijke vrijheid tegenover een koetsier der Amsterdamsche rijtuigvereeniging. De heer V., verslaggever van het Huisgezin, is Woensdagmiddag om 3 uur dood op het ijs in 't Bosscheveld gevonden door den burgemeester van Vlijmen. Hij is, een bezoek brengende aan de overstroomde dorpen, in den sneeuwstorm van den 18den van den weg geraakt en verongelukt, geen tien minuten van de eerste huizen van Groot-Deu- teren. Vier heeren uit het Overmaasche, die even eens naar 's-Bosch togen, hebben den ongelukkige - u<»i gezien toen hij reeds de spraak en het vrye ge- r Z1j° uat'ona'e onafhankelijkheid eischt. bruik zijner ledematen had rerloren. De sneeuw- Londen, 21 Januari. Gladstone rerdediïde de storm belette hnn echter hem mede te dragen, j staatkunde der regeering jegens de Transvaal Hii Het lijk is, door genoemden burgemeester vergezeld, zeide tevens, dat de regeering, sedert zij instructies zond aan den nieuwen Gouverneur aan de Kaap een telegram kreeg van den President van den Oranje- Vrystaat, waarin deze zeide: geloof niet de kwaadwil lige verdichtsels omtrent Hollanders, die slechts vrede en welvaart voor geheel Zuid-Afrika wenschen. Hij hoopt dat aan het bloedvergieten een einde zal worden gemaakt. Kimberiey liet den President den 12n danken voor zyn vriendschappelijke gevoelens en liet hem zeggen, uat de regeering, aangenomen dat de boeren deu gewapenden tegenstand opgeven, niet twijfelt aan eene bevredigende schikking. Gladstone eindigde: de regeering houdt hieraan vast, dat voor alles het gezag der Britsche kroon moet worden hersteld. Het Huis verwierp Rylands motie met 129 tegen 33 stemmen. Geen verantwoordelijkheid op ons willende laden welke niet op ons rust, verklaren wij bij deze* dat wij alleen kunnen instaan voor de qualiteit en bijgevolg de geneeskrachtige eigenschappen vau ae echte teercapsules van Guyot, die op het etiquet van de flesch van onze in drie kleuren gedrukte hanhteekemng voorzien zijn. Parijs, 21 Januari. Lóón Say hield, toen hii het voorzitterschap in den Senaat weder aanvaardde eene toespraak, waarin hij verklaarde, dat het repu- blikeinsch bewind dagelijks meer het harten 't verstand der natie wint. Hij hooptjdat de Senaat, bestuurd door een geest van onpartijdigheid, goede oplossingen der hangende ernstige vraagstukken zal vinden. De Senaat heeft deu vooruitgang lief, en zal weten hoe dezen maat te doen houden met den toestand der Fransche maatschappij. P&rij8, 21 Januari. Gambette zeide in de toe spraak, waarmede hij het voorzitterschap der Kamer weder aanvaardde, dat de Kamer haren arbeid zal eindigen in diepen vrede. De orde van den dag werd geregeld en daarna de zitting opgeheven. Londen, 21 Januari. De heer Rijlands diende heden m het Lagerhuis de reeds aangekondigde motie in, waarbij het Huis verklaren zon, dat de annexatie van de Transvaal niet politiek was en ongerecht vaardigd; en dat het met leedwezen zou tien, indien maatregelen door de Regeering genomen werden met het doel om de Britsche heerschappij met kracht te handhaven over de Transvaal, dat met op een slede uaar 'a-Bosch overgevoerd. De ongelukkige man laat eene vrouw en zeven kinderen achter. Bleek van schrik bekende de smokkelaar zyue overtreding; de koffie werd in beslag genomen en de arme man moet terstond de boete, die er op ge steld was, betalen. Meu verdacht nu natuurlyk ook de andere muzikanten van hier of daar iets verstopt te hebben en het onderzoek begon opnieuw* De trommelslager kwam aan de beurt, liet doodbedaard zijn ledige zakken zien, en dacht daarmede er af te komen. Maar de beambten onderzochten zyn trom, klopten er op, vonden den klank vreemd en het instrument bijzonder zwaar. De muzikant moest de schroeven van de trom losmaken, en daar lagen vyf pond thee en twee pond koffie verborgen. Algemeene ontsteltenis aan den eenen, levendige blijdschap aan den au- deren kant. De smokkelaar moest 20 mark boete betalen en droop af met een lang gezicht; Maar zijn collega's namen hun instrument en speelden een vroolijken raarsch. Naar zij zeiven be weerden was dat ter eere van de sohrandere grens beambten, maar volgens hun twee betrapte kameraden deden zij het, omdat de beambten maar twee smok kelaars en geen twintig gevonden hadden. (N.v.d.D.) Twee of drie teercapsules van Guyot, genomen onmiddelyk vóór het eten, brengen spoedig verlich ting teweeg en zijn meestal voldoende om de hard nekkigste verkoudheid en bronchitig te genezen. Men ziet zeis, dat het gebruik de reeds eenigzius gevorderde teering grneest. In dat geval belet de teer de decotnpositie van de tuberkels, en met me- dewerkink der natuur is de genezing dikwyls snel ler dan men had durven hopen. Men kan dit reeds zoo populaire geueesmifldel niet genoeg aanbevelen, zoowel vanwege zijn uit stekende uitwerking als om zyn goedkoopen prijs. Daar iedere flacon 60 capsules bevat, kost de ge heele behandeling dus sleohts vijf a zeven en een halve cent per dag en ontslaat van het gebruik van afkooksels, van patés en siropen. Met zekerheid hebben wy vernomen, dat aan verschydene personen, die aan verkoudheid, bronchitis of longteering, leden en in zekere apotheken teer capsules vroegen, niet uit oDze fabriek afkomstige capsules zijn verkocht. Wy meenen den patiënten daarom in herinnering te moeten brengen, dat alle teer of verre na niet op dezelfde wyzs is samen gesteld zn de uitwerking, er van dus ook niet het zelfde kan zyn. 25-JARIGE VAN J. JANSEN EN J. C. KIEVENAAR. Gouda23 Januari 1881. Hunne dankbare Kinderen. Eenige en algemeene kennisgeving. Getrouwd R. SEGERS, van Lwe EN H. C. HORNES, die, namens wederzijdsche betrekkingen, hun nen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij deszelfs voltrek king ondervonden. Gouda, 20 Jan. 1881. Heden overleg onze lieve ROBERT LOUIS, in den leeftijd van bijna vier jaar. G. P. van der GARDEN, le Luit. Inf. T. S. van der GARDEN— DE HaëS. Den Haag, 21 Januari 1881.

Goudsche Courant | 1881 | | pagina 2