WMBBMSm. SLAGERSJONGEN, Advertentiën WERKSTER Laatste Berichten. ADVERTENTIE!* Sociëteit „ONS GENOEGEN" Zondag 30 Januari 1881. GROOTE VOORSTELLING Gezelschap van het Feestgebouw Afloop van Openbare Verkoopingen van Onroerende Goederen. Vergadering van den Gemeenteraad. POLITIE. Londen, 26 Januari. In het Lagerhuis ver klaarde Gladstone, dat dè Regeering geen compromis MARKTBERICHTEN. Burgerlijke Stand. Gouda: Moordrecht Gouderak Stolwijk: .Haastrecht Reeuwijk: Waddinxveen Zevenhuizen Mevrouw de WOLF-Montijn EENE ZINDELIJKE TE ROTTERDAM, BORST-CARAMELS van 16,600 Ir DE ECHTE WIJNELIXER 16,600 if DE ECHTE YZERHOUDEND-ÈLIKSTER de ontvangsten hebben bedragen f 586.001/, en de uitgaven f 484.77 zoodat een saldo van 101.28'/, aan weeïg vu. De begrooting voor 1881 alnit in Ontvangst en uitgaaf met 495.28'/j. Te Krimpen a/d IJssel takte Maandag jl. een jon gesje van ongeveer 8 jaar door 't ijs. alle pogingen, om de levensgeesten weer op te wekken, mislukten. De (Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Hqlland hebben op het adres van F. van der Burg den., lid van den Baad. der gemeeute Berkel en Rodenrijs, dd. 2 Jan. jl., in beroep komende tegen het besluit van gemelden Raad, waarbij L Mannekes als lid van dien Raad is toegelaten, besloten het besluit van den Raad tot toelating van dien heer als raadslid te vernietigen. Men schrijft uit Woudrichem aan het Vaderland, dat de ooreaken van de doorbraak Nieuwkujjk Vlijmen door de justitie onderzocht sullen worden en dat de off. van just, te 's-rïertogenbosch reeds een ondersoek in loco heeft ingesteld. 1 Het aantal bedeelden in de districten Heusden en Werkendam, waarin de geteisterde streek door de Algem. Watersnoodcommissie verdeeld is, bedraagt te samen tusschen de 7 en 900. Bijna duisend huisjes sijn vernield, de opbouw sal gemiddeld per stuk 500 moeten kosten. Het ia niet onwaarschijnlijk dat er voor de of- ficieren hier te lande van de onbereden wapens een randsel sal worden ingevoerd ter vervanging van de mussette. De ransel, die bijna even groot is als voor de onderofficieren en manschappen, is vervaardigd van fijn paardenleer. De buitenklep beslaat de geheele lengte van den ransel, die van binnen gesloten wordt met twee kleppen. Het zioh aan den ransel bevin dend lederwerk, benevens de draagriemen, syn van fijn gelakt leer, de draagriemen sijn zoodanig inge richt dat men door eene zeer eenvoudige beweging se kan verlengen en verkorten. Wanneer de over jas en bandoulère gedragen wordt, gaat deze over den ranseleen lederen riem dient om dat klee- dingstuk op den ransel te bevestigen. N.v.d.D De Midd. Ct. oordeelt, dat de minister van jus titie Modderman een nieuwe aanspraak op de waar- deering en de erkentelijkheid der natie heeft verworven door zijne lastgeving aan den prokurenr-generaal te Amsterdam, om in hooger beroep te komen van het vonnis der arrondissement$-recbtbank aldaar, waar bij de inspekteur van politie Geselschap is vrijgesproken van de aanklacht van 't als openbaar ambtenaar plegen van een daad van geweld, waardoor inbreuk is ge schied op de persoonlijke vrijheid van een burger. Het vonnis der reohtbank, waarbij die inspekteur van rechtsvervolging ontslagen werd, wekte algemeene verbazing, zelfs ongerustheid. Wanneer een politie beambte onder gewone omstandigheden, met bedaard overleg dus, een nuchter en onschuldig man eerst zonder reden mocht lastig vallen en hem daarna mocht laten opsluiten op een ongegrond vermoeden van dronkenschap en oneerlijkheid, wanneer dan de schuldige niet geaoht kon worden, willens en wetens dat misbruik van gesag gepleegd "te hebben, welke waarbor/bestond er dan voor iemand in Nederland! Zoolang het vonnis der rechtbank niet aan hooger beroep onderworpen was geweest, had het beginsel van de onkreukbaarheid, aan de uit spraken onzer reohters verbonden, zijn vollen eisoh niet bekomen'. Zonder op de beslissing van het hooger rechterlijk lichaam vooruit te loopen, welke onafhankelijk van het algemeen gevoelen behoort te blijven, wordt alleen door de behandeling der zaak in hooger beroep dp, grondslag van ons recht gelijkheid voor de wet, opnieuw gehandhaafd. Tegen een burger, die het openbaar gesag miskent,, keert zich de volle strengheid der wet. Een anfbtfcnaar van het openbaar gesag, die sjjne wettige bevoegdheid 'te buiten gaat, moet niet minder verantwoordelijk en strafbaar zijn. Dat de evenaar afdus in 't gelijk gebracht is door den minister, die als hoofd der rechterlijke macht, tevens het hoofd is van een der gewichtigste takken van het uitvoerend gezag, doet ons zien dat recht en gerechtigheid in Nederland in eere gehouden worden. Men deelt aan de N. Gr. Ct. mede, dat de prijzen, waarvoor tegenwoordig door de bekeode tusscheu- personen voorloopig engagementen worden aange- gaau om in Mei e. k. als uummerverwisselaar of wel als plaatsvervanger bij de nationale militie op te treden, aansieulijk' lager zijn dan in 't vorige jaar en met die van voor zes a zeven -jaren wel de helft verschillen met het oog op den ulgemeenen maatschappelijken toestaud van deze dagen wordt dit verschijnsel niet vreemd geacht. Weder hebben te Parjjs de kaehela zonder pijpen een slachtoffer gemaakt. Twee dienstboden van een fabrikant sliepen in een kamer waar sulk een kachel brandde. Zondagmorgeu verwonderde zich de huis vrouw dat de dienstboden nog niet beneden gekomen waren en toen zij eindeljjk ging kijken, vond zij de eene by de deur, terwijl de andere te bed lag. Beiden waren 's naohts door de kolendampen be dwelmd. Door spoedig aangebrachte hulp mocht men de eene weer tot bewustzijn brengen, de andere was reeds overleden, zoodat bij haar geen hulp meer baatte. Het Vragetfblad der Technische vereeniging is met 15 Januari jl. veranderd in een Maandblad, dat den 15n van elke maand geregeld zal verschijnen. Het doel is hetzelfde geblevenalleen is de werk kring uitgebreid geworden en sullen een aantal correspondenten, in verschillende takken van industrie werkzaam, mededeelingen doen van hetgeen in hun vak belangrijks Voorvalt. Voor het geiechtshof te Londen verscheen dezer dagen een man, die beschuldigd werd met een tweede vrouw" gehuwd te syn terwijl zjjn eerste nog leefde. Hij was met zijn eerste echtgenoote in Sep tember van het vorig jaar gehuwd en juist een jaar daarna had hij er zich nog een tweede levensgezellin bij gekozen. De beide vergevensgezinde echtgenooten vereoohten echter een lichte straf voor haren geza- menlijken man, daar hjj steeds een liefdevol echt genoot was geweest. De rechter zou juist, de verzachtende omstandig heden in aanmerking nemende, zjjn uitspraak doen, toen de politie-commissaris binnenkwam met het bericht, dat de aangeklaagde buiten deze twee vrouwen er nog vier wettige echtgenooten op nahield. De nitspraak kon nu eerst later volgen, daar de vier nieuwe echtgenooten ook eerst moesten gehoord worden en de trouwlustige Eugelschman werd dus voorloopig naar de gevangenis gezonden. Onder het opschrift «een winternacht in den trein" bevat het Bahdeltblad' de volgende -correspondentie uit Niagara Acht graden onder nul (Fahrenheit), een felle westenwind die hier in Amerika gevreesd is als by ons de oostenwind - sneeuw, die als met ijs splinters het aangezicht wondtdus was bet vannacht buiten deu trein, die gisterenmiddag van Boston naar Niagara vertrok en om één uur 's nachts zich had vastgewerkt in de sneeuw. Binnen in den trein was het daarentegen gezellig, warm en huiselijk. In den „sleeping-car" waren al de rood gestreepte gordijnen dichtgetrokken voor de in voortreffelijke lediksntcn hervormde zitplaatsen, waar dames, heeren en kinderen in een zelfde zaal want zoo mag men den wagen gerust noemen slapen. Men kleedt zich uit na de gordijnen achter zich te hebben dicht gesohoven, en zoo eng mogelijk tegen de beddeptank zich drukkend, terwijl men de kleederen uittrekt. Allergrappigst is het de golvingen van de gordijn te zien, door de beweging van hoofd, rug, armen en beenen totdat het bed bestegen is. De zaal is heerlijk warm, dank zij een «Baker's patent car warmer," een ijzeren kachel welke buiten de zaal op den doorloop staat, en van waar pjjpen warm water elke zitplaats van onderen geheel omringen. Het was 66 graden in de slaapzaal, terwjjl het daar buiten 8 onder nul,was I Er waren zeven vau die slaapzalen achtereen, waarin reizigers naar Niagara, Chicago, St. Louis, Omaha en San Francisco het zich zoo gemakkelijk mogeljjk maakten. Ik ging even buiten den wagen, in de sneeuw. Zulke koudel Ik had geen denkbeeld van zoo iets snijdends, zoo iets gloeiend pijnlijks 1 Mét den rug tegen den wind kon men het nauwelijks een paar minuten uithouden. Ijverig werd gewerkt om de door den wind opgedreven sneeuw weg te ruimen, en na eenige uren oponthoud -zette de treiu langzaam de reis voort. Vanmiddag las ik in de courant van de stad Syracuse, waar wjj het eerst wat te eten kregen, reeds, dat onze trein was ingesneeuwd, en het vol gende uitknipsel zal u toonen, dat men het in die stad ook al niet vee^ warmer had dan wjj Five degrees below zero explained the trouble on the streets last night. Frost-bitten ears and noses biossemed finely all over the city yesterday. De harde sneeuw, gedreven door den wind, voelde droog en geleek op zuiver wit zand. Tusschen de dubbele vensters van den wagen drong ze als stof. De wind schudde de wagens sis wilde hjj ze omhoog werpen. Een conducteur die met een vlag vooruit was gezonden om naderende treinen te waarsohuwen, kwam binnen tien minuten terug met het gelaat zwart van de vorst en de oogen zoo rood als vuur. Hij werd met sneeuw zachtkens gewreven, doch de pijn scheen onverdragelijk groot te zjjn. Met drie locomotieven kwamen wjj er ten laatsfe, doch dezen winternachtsstorm ten oosten van Buffalo en de meren zal ik niet licht vergeten. Zegt het niet veel ten gunste van de inrichting der Amerikaansche spoor wegen, dat het in de wagens zoo warm ei aange naam was als in een salon f - Reusachtige sneeuwploegen werkten om de wegen vrij te maken, en de locomotieven hebben bovendien groote driehoeken, waarmede ze de saeeuw wegdrukken en snjjden. In een trein die van Canada kwam- waren verschillende koeien en varkens doodgevroren en ze stonden als opgezette dieren naast de andere levende beesten. Elke stad ten oosten van de Rocky mountains," die geen koude te verklaren had onder zero, ward in de dagbladen eenvoudig overgeslagen in het weér- verslag. In elk station kwamen nieuwe reiziger» binnen, die wat wisten te verhalen van deu „be vroren storm," geljjk een hunner dien noemde. Het was donker toen we te «Niagara falls" aan kwamen. Ik hoorde het donderend gerommel van het vallend water, en zag spookachtig een witten rookkolom ten hemel stjjgen. Dat was de duizend voet hooge kolom waterstof en droppels welke de val eeuwen door opwaarts zendt. Een groote omnibus op een slede bracht mjj naar mjjn hotel. Ik poogde even den val te gaan zien doch de koude was zoo pijnljjk en de eenzaamheid bij de razende zee van water die in het duister verdween zoo ontzettend, dat ik slechts even een hel van woedend water zag, die zoo schrikwekkend was, dat ik zoo snel mogelijk omkeerde en met den. wind weder naar het hotel terugkeerde. Ik heb geen spook gezien maar wel een millioen spoken en bleeke geesten die loeiden én gilden en met wilde gebaren naar den afgrond wenkten, en er zich. brullende inwierpen. Ik weet niet wat ik gezien eu gehoord heb, maar ik deel eenvoudig den indruk mede dien ik staande op een trillende, bevende brug bij een eiland kreeg, toen ik straks voor. het eerst de Niagara hoorde en een schijnsel van zijn golven en ijsbergen zag. e Door het voorbereidende centrale comité voor de dezen zomer te Kleef t; houden internationale jacht- tentoonstelling is te Keulen een vergadering gehouden, welke door tal van erkende jachicelèbriteiten werd bijgewoond. Een honden tentoonstelling zal er aan verbonden worden. De Jfederl. jaohtvereeniging „Nim rod" was in het voorbereidend oomité vertegenwoordigd door de heeren J. Leembruggen van Oudelsnde en E. van Hoboken. Zaterdagavondvroeg eên invalide te Arnhem, aan een soldaaf den weg naar het militair Tehuis. De soldaat toonde zich hierin zoo bereidwillig, dat hij aanbood mede te gaan, voor weikeu dienst de oude kryger zijne dankbaarheid betoonde door den soldaat voor zijne rekening in genoemd huis iets te laten gebruiken. Bij het betalen der gemaakte Vertering bemerkte de soldaat dat de invalide goed van geld voorzien was en dit maakte zyne hebzucht gaande. Te samen wéér buiten gekomen, pakte hy den oude aan, wierp hem op den grond en eer deze wist wat met hem gebeurde, was hy met diens por- temonnaie verdwenen. Van deze daad waren echter getuigen geweest en by zjjn binnenkomen in de kazerne werd hem het gestolene ontnomen en de aanrander in arrest gezet. VEILING 24.januari. Huis Zeugstraat G. no. 46 3410.k. A. Verhoef. 1 1 Om de tandmiddelen, welke zijn gebleken te allen tyde proefhoudend te zyn, neemt voorzeker de Another in-Mondwater van den heer dr. J. G. POPP, K. K. Hoftandarts de Weenen (stad, Bognergasse no. 2), de eerste plaats in. Dit Anatberin-Mondwater heeft reeds sedert ruim 80 jaren zijn roem staande gehouden, en in duizende flacons naar alle oorden der wereld verzouden, werd het door vele genees- heeren bij alle tand- en mondongesteldheden aanbe volen. Zeer aanbevelenswaardig is ook dr. J. G. POPP's Plantaardig Tandpoeder, dat bij een dagelijks gebruik tot reiniging en onderhond der tanden den meest nuttigen dienst verleent. Het Anatherin-Tand- pasta in glazen doosjes, dat geene voor de gezond heid schadelyke bestanddeelen bevat, ia eeu der beste van alle bestnaude middelen tot reiniging der tanden. Dr. POPP's Aromatische Tandpasta in pakjes van 40 cent, is het goedkoopste van alle bekende mid delen tot onderhouding der gezondheid van mond en tanden. Holle ien bedorven tanden kan men het best met dr. POPP's Tand-Plombeersel zelf aan vullen, waardoor het bederf beperkt en het loslaten der beenderen-massa voorkomen wordt. Met een gerust geweten kunnen wy daarom iedereen, die zioh in het besit van een gezonden mond en gezonde tonden wil verheugen, aanraden, zioh van de Anatherin- b> Preparaten van dr. J. G. POPP, K. K. Hoftandarts te Weenen (stad, Bogner-gaase no. 2) te bedienen, Dr. POPP's Aromatisch-geneesiundige Kruidenzeep is de beste toilet- en gezondheidszeep, om aan de huid de noodige elasticiteit te gevenzij doet by regel matig gebruik spoedig het ontbreken van frischheid aan de huid verdwijnen en bezorgt haar een ge zonde tint. Van al deze gezochte fabrikaten van dr. POPP bevinden zich depots in alle apotheken, par fumerie-, drogerijen- en galanteriewinkels, doch wordt het koopend publiek er bijzonder opmerkzaam op gemaakt, dat alleen die artikelen als echt zjjn te beschouwen, die voorzien zijn vau den naam J. G. POPP, C. K. Hoftandarts te Weenen, I, Bogner gasse no. 2, en van het gedeponeerde fabrieksmerk. DINSDAG, den 25 JANUARI 1881. Voorzitter de heer van Bergen IJzendoorn. Tegenwoordig zyn voortsde heeren Remy, Kist, Noothoven van Goor, Samsom, Hemsing, Fortuijc Droogléever, van Straaten, Oudyk, de Rotte, Prince, Straver, Luijten, Post Drost en van Iterson. Afwezig zynde heeren Kranenburg en Muller. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt hierop mede, dat het suppletoir Kohier der Plaatselijke Directe Belasting op de inkomsten, dienst 1880, door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd en dat op den 11 Januari jl. de kas en de boeken van den Gemeente-Ontvanger door B. en W. zyn nagezien en in orde bevonden. Voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen zyn 1. Eene beschikking van Gedeputeerde Staten, houdende afwyzing der reclame van den beer F. D. A. O. E. van Halteren van Vryenes en Slnipwyk, burgemeester van Boskoop, tegen den aanslag zijner echtgenoote op het suppletoir Kohier der Plaatselijke Directe Belasting op de inkomsten alhier, dienst 1880. Notificatie. 2. Eeu voorstel van B. en W. tot wijziging der Gemeente-Begrooting, dienst 1880. Ter visie- li. Een voorstel van B. en W. tot het bouwen eener nieuwe school, bestemd voor le Burgerschool voor meisjes, op den aan de Gemeente toebehoorenden grond aan de Zuidzijde van het Veerstal, tusschen den beukmulen en de sluiswaobterswoning. Ter visie. 4. Een voorstel van B. en W. tot het verleenen van vergunning aan den heer A. Kaptyn te Woerden, voor het aanleggen en exploiteereu van eenen Stoom tramweg tusschen Bodegraven en het Station yan den Rijnspoorweg alhier. Ter visie. 6. Eene suppletoirs begrooting van Regenten van het Vereeaigd Wees- en .Elemoeseniershuis, dienst 1880, zonder verhooging der subsidie van de Gemeente, welke begrooting B. en W. voorstellen goed te keuren. Ter visie. 6. Een adres van den Kerkeraad der Ned. Hervormde Gemeente alhier, houdende verzoek tot afscbaffiug der kermis, of zoo hiertoe niet kan worden besloten, dat althans des Zondags geen kermis worde gehouden. Ter visie. 7. Een adres van den heer F. D. A. O. E. van Halteren van Vryenes en Sluipwyk, burgemeester van Boskoop, daarby afschrijving verzoekende van den aanslag zyner echtgenoote op het suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting alhier dienst 1880. In handen van B. en W. om bericht en raad. 8. Ben adres van C. Verhoef landbouwer en P. A. Lafeber timmerman alhier; daarby verzoekende eene strook grond bij de Karnemelksloot van de Gemeente te mogen huren. In handen van B. en W. om bericht en raad. 9. Een adres van J. D. Kreiken, tweede onder- Wyeér aan de 2e Burgerschool voor jongens, hou dende verzoek om tegen den 15 April a. s. uit zijtie betrekking te fvorden ontslagen. Het ontslag wordt eervol verleejid tegen gemelden datum. i Aan de orde is het in de vorige vergadering inge komen voorstel tot wijziging der begrooting van hef Israëlitisch Armbestuur, dienst 1880. Dit voorstel wordt zonder discussie en hoofdelijke stemming goedgekeurd. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. GEVONDEN en ahn het Bureau van Politie gede poneerd een zilveren OORBELLETJE, een ARM BAND met "KRALEN, een gouden MEDAILLON met dito Haak en een SLEUTEL. kon aannemen. De quaeetie der prioriteit moeet beslist worden en dan zou het debat over het ont werp van Forster morgen kunnen worden voortgezet. Heden namiddag ten 2 nre^alzoo na een debat van twee-en-twintig uren iz het voorstel van Gladstone met 251 tegen 38 stemmen aangenomen, waarna de zitting is verdaagd. Gouda, 27 Januari 1881. w Door de stremming der vaart was de omzet van geen beteekenis. De veemarkt met geen aanvoer, vette schapen vlug verkocht, magere varkens en biggen mede vlug, var kens voor Lpnden van 23 a 28 ct. per half kilo. Goeboter, 1.55 a f 1.70. Weiboter, f 1.30 a 1.40. GEBOREN: 24 Jan. Maartje, ouders W. Langestraat en f. de Jong. 25. Trijntje Johanna, onders J. Lageraar en A. Lngtbart. Gerardus Cornelia, ouders G. C. de' Brnijn en W. de Jong. 26. Cornelia, onders B. Hoogerwaard en A. de Wilde. Zwaantje en Geertiena, onders F. Stoepker en L. Tonnis. OVERLEDEN: 24 Jan. P. Logthart, 2 j. 2 m. H. Mikkers, 3 j. 10 m. 25. E. W. van Klaveren, 5 m. A. M. Verkaaik, 7 j. J. W. Douw, 8 d. M. Hees- kens, wed. S. van Zijl, 72 j. P. de bruin, 1 j. 5 m. M van der Draag, 72 j. 26. C. C. Heijster, wed. D. Sanders, 61 j. W. van der Hoeven, 65 j. GEHUWD26 Jan. H. 't Hart en N. Lorins. Burgerlijke Stand van onderstaande gemeenten ran 20 tot 26 Jan. 1881. GEBOREN x Johannca Antonina, ouders F. X. van Werk hoven en J, van der Poat. Neeltje, onders >J, ven der Weijde en A Ment. GEBOREN; Roeland, onders A. van Dnivendijk en L, Vermeer, Jacob, onders J. Boutesteijn en E. de Jong. OVERLEDEN, G, Oskam, 33 j, ONDERTROUWD; G. van Erk, 25 j. en S. Slingerland, 24 j, GEHUWD; L. van Rij en J. Heuvelman. GEBORENAdriana Aletta, onders W. Verdoold en J. Spek snijder. v OVELLEDENW. Baas, 79 j. M. van Dam, 74 j. ONDERTROUWD; B. Hofland met P. W, Both. GEHUWD: A, Borger met D. baas. GEBORENAdriaans, onders A. Dolleman en W. Kalk- hoven. OVERLEDEN: G, Breeveld, lm. A. van Znilen, 4 m. GEBOREN; Neeltje Elisabeth Wilhelmina, onders H. Me taal ep C, Lammens. Adriaans, onders L. Staphorst en K, Dries, Grietje Hoizeriba, ouders J. Blonk en M. Peters, Neeltje Adriaita, onders W. Blok en M. van Donk. Jaantje en Bastiaantje, ouders J. vau der -Woeusel eu D. de Jong, Plenntje, ouders K. van Dolken ee D. Jongeneel. OVERLEDEN: J, A, van'tler Pool, 68 j. A. Grave- steijn, 81 j, GEBOREN. Hendrikns, oudera ABoereenE. Vergeer. Elizabeth, ondera A. van Veen en A. van der Winden. Hendrik, onders H. van Soest "en M, M. van Ddatselaar. Cornclis. ouders VM. Neder sticht en M. J. Pijnakker. Bertha, ondera K. Schijff en M. 'Verbeg. Trgntje, onders C. Moraal en M. de Roog. Huibertns, oudera W. Droog en A, van de Vliet. OVERLEDEN: N, Klerk, wed, van J, Lindenbnrg, 71 j, N, Versloep, 1 ra, GEHUWD; K, Oostrom en N, Stug, Geene aangiften hebben plaata gehad, verlangt half FEBRUARI, voor ZATERDAGS. Adres in persoon s'avonds vap 7 tot 8 ure, KLEIWEG No. 21. MEN VRAAGT ten spoedigste EEN BEKWAAM 1 Adres met franco brieven onder No. 527 aan het Bureau dezer Courant. VAN HET Direct ur: T. RUBIERL Optreden van grootste Specialiteiten Miss. ADA LAURENT (danseuse a Trans formation). FR. RUBIERI VON PERESTI (Italienne- Dentsche Sangeresse.) Miss. IDALI en Mr. ONGALO (grootste Specialiteiten in Gymnastiek.) CHANSONNETTE-SANGERESSE Mile. LEFORT. Mess. ETIENNE en MAJÜRANOS (beroemde Clowns van het Cireus RENZ.) ENTRÉE voor niet-Leden 75 Cts. ENTRÉE voor Heeren Leden, hunne Dames en Kinderen 49 Cts. per Persoon. Aanvang 8 ure. Men VRAAGT ten spoedigste EEN liefst die eenigzins met het vak bekend is. Adres onder No. 525 aan het Bureau dezer Courant. bgzonder aanbevolen tegen hoest, ver koudheid en heeschheid, knnnen ook in warme melk opgelost gebruikt worden, verkrijgbaar bg Raatmaakebs, Haven 17. in alle Binnen- en Buitenlandsche Cou ranten, worden dadelijk opgezonden door den Boekhandelaar A. BRINKMAN, te Gouda ■MP* Eén afschrift is voldoende. Versterkend, spiisverterendkoortsverdrijvend. Dit wijnhouaend elihster bevat alle hoedangheden der 3 verschillende kinasoorten vereenigdhet is zeer aangenaam en wordt zeer door de ge- neesheeren aanbevolen tegen Bloedsgebrek gebrek aan krachten, ziekelijke bleekheid aandoe ningen van de maag, bloedarmoede gevolgen van hel kraambed, aanhoudende koortsen, langzaÈu herstelling, enz. FABRIEKSMERK GEDEPONEERD Te PARIJS, 22, rae Drouot en in «lil goede apotheken Spijsverterendversterkend en koortsverdrij vend een zout met yzer vereenzelvigd en met de Kina vermengd, vormt het zekerst en krach tigst geneesmiddel tegen Bloedsgebrek, Bloedar moede, gebrek aan krachten, aandoeningen der maag, langzame herstellingengevolgen van het kraambedenz. FABRIEKSMERK GEDEPONEERD Te PARIJS, 22, rue Drouot en in «11e goede apotheken.

Goudsche Courant | 1881 | | pagina 2