7 BINNENLAND. De Effectenbeurs. ADVERTENTIÈN. modern Heerenhuis Afloop van Openbare Verkoopingen van Onroerende Goederen. V» V» °/o l*g«- Burgerlijke Stand. Sociëteit „0\S GENOEGEN." Te HUUR met primo Mei een modern Winkelbuis gimeat alcohta oeven man zyn overgebleven en het andere, het 60ste aleehta na groote verlieten «reder hel kamp kon bereiken. Generaal Cotley en de voornaamete officieren zyn getnesveld. Vanzelf «preekt, dat men nadere tijdingen tal moeten afwachten, eer da laak valkomen jaiat kan worden beoordeeld. Bovendien moet men altjjd in aanmerking nemen, .dat men de beriohten alechte van éene tijde ontvangt Uit de bijvoeging echter? dat het Engeleche kamp vereterkt wordt, valt genoegeaam af te leiden, hoe weinig men tich op tjjn gemak gevoelt, niettegen staande al de troepen, die hW lijn eamengetrokkcu. Uit Bloemfontein wordt geeeind, dat de Volks raad van den Oranje-Vrijstaat met 22 tegen 15 stemmen eene resolutie heeft aangenomen, mwaarin betreurd wordt dat de Kaapsche Regeeringjnsonder voorafgaande waarsohuwiug en sender voldoende be weegredenen, den uitvoer van munitie aan de be wenen van den Oranje-Vrij staat beeft verboden. Beien maatregel acht de Volksraad in strjjd met den geest der overeenkomst met Engeland, en hij noodigt president Brand nit, aan de Éngelsche Kegeeriug te versoeken eene herhaling van dergelijke handeling te voorkomen. Het huwelijk van prins Wilhelm, oudste loon van den Kroonprins van Pruisen, met prinses Augusta Victoria van Sleeswjjk-Holstein, is Zondagavond na groote feesten en met de meeste plechtigheid voltrokken. Be Pruisische Reicks-Jnzeiger deelt thans officieel mede, dat aan graaf au Eulenbarg, op lijn veraoek, ont slag als minister tan binnenlandsche raken is verleend. Hij behoudt den rang en titel van minister van staat. l)e vredesonderhandelingen tusschen Chili en Peru schgnen nog niet tot den gCwenschten uitslag geleid te hebben, ondanks de volkomen nederlaag vau laatstgenoemden Staat. AU reden daarvan kan wel licht gelden dat de voorwaarden, door den over winnaar opgelegd, hard soo niet buitensporig sjjn. Be Peruaaosche Begeering heeft daarom gemeeud de goede diensten van bevriende mogendheden te moeten inroepen. Volgens den Morning Post heeft ijj een beroep gedaan op de tusschenkomst van Engeland, Frankrjjk en Italië. GOUBA, 1 Maart 1881. Be heer 'H. Noordbergh, tweede'luitenant van het depót 4e reg. infanterie, alhier in garnizoen, is overgeplaatst naar het tweede bataillon, in garnizoen te Leiden. Naar wij met genoegen vernemen is aan de firma Jan Ptinoefi-fc Cie., alhier, op de Tentoonstelling te Melbourne eene 2e prijs van verdienste toegekend terwjjl ilj te Sydney in 1880 den len prjjs van ver dienste ontving voor hnnne Goudeche aarden Ta bakspijpen. Be uitslag der gisteren gehouden stemming door de Leden der Ned. Hetv. Gemeente ever de vraag bestaande orde of kiescoüegie is aldus Uitgebracht 791 stemmen. Van onwaarde 16. Voo.r de bestaandt ord» verklaarden sich 471, voor een kiescollegie 304, loodat besloten is tot handhaving der bestaands ord*. VERGADERING van sin GEMEENTERAAD. Woensdag 2 Maart 1881, des namiddags ten 1 ure, ten einde te behandelen De rekening der Kamer van Koophandel en Fa brieken, dienst 1880. Het voorstel tot Wyiiging der begrooting van de beide Gaathuiien, dienst-1880. Het voorstel betreffende eene wijiiging van art. 7 der Verordening regelende de jaarwedden van het onderwytend p4||i|f{d "au de Openbare lagere soholen. Het voorstel betreffende de ingebruikgeving van gerioleerde gronden tusschen de Vlamingstraat en Kroidenieratraat. Het adres van C. Verhoef en F. A. Laféber be trekkelijk de huur van een stuk grond by de Kar- nemelkaloot. Het adres van J. van der Grift betrekkelijk de huur van een stuk griendland onder de gemeente Keeuwjjk. Een voorstel tot aankoop van grond voor den bouw eener nieuwe Eerste Burgeraohool voor meisjes. Eey voorstel tot het verleenen van ooucessie voor den aanleg en de exploitatie eener waterleiding. Deter dagen hebben wy gemeld, dat te Capelle a/d IJsel tekere weduwe 'B. en de bouwman C. in hechtenis tyn genomen onder verdenking, dat zy den man van eerstgenoemde tonden vergiftiud heb ben. Gisteren is op last en iu bijzijn der justitie ook het lyk opgegraven van de vrouw van gemèl- den C., dat in Juli 1880 op de burgerlijke begraaf plaats te Hillegersberg ter aarde werd bestel^) Het vermoeden bestaat, dat ook dete vrouw een geweld- dadigen dood ton tyn gestorven. Voor een teer talrjjk publiek werd Zondagavond in Kunstmin" de aangekondigde tooneelvoarstelling gegeven doof de Utreohtsoke Tooueelvereeniging „de Triendschap." Het bekende drama Voddenraper van Parijs» werd met genoégen getien, de heer Jean Ckarlier, die de titelrol vervolde, werd telkens luide toege juicht en het geheele geselschap oogstte veel bijval in. Tot lid van den gemeenteraad te Capelle a/d. IJsel, is gekoten de heer D. P. van Cappellen. Be arrondissements-rechibank te Utrecht heeft gisteren uitspraak gedaan in de taak van den leer ling der Hoogere Burgeraohool aldaar, die bij ongeluk tyn vriend doodschoot. Be rechtbank beeft hem wegens onwilligen manslag veroordeeld lot 8 weken gevangenisstraf en de kosten van het geding. Te Zandvoort werd Zaterdag 11. op de terreinen van de bh. Elttbacher te Amsterdam de eerste steen gelegd van het te bouwen doghotel en vau de passage in tegenwoordigheid van vele genoodigden en een overgroot aantal belangstellenden. Te Rotterdam is eergisteren nacht iu bet sigaren magazijn van de firma Weiuthal 8s Co. aan het Westnienwland een vrij belangrijke diefstal vau geld gepleegd, en van eenige sigaren, sigaretten enz. Be dief of dieven tyn binnengekomen door een keldergat aan de straatzijde uitkomende, gingen vervolgens door den kelder, daarna over den trap, die naar den winkel leidt, en zijn langs dentelfden weg weder vertrokken. Be sluiting was van dien aard, dat het niet noodig was braak of geweld te plegen. s Het stoffelijk overschot van den beer mr. W. H. Buliert, laatstelijk voorzitter van de Tweede Kamer der Staten Generaal, ia gisteren te Arnhem met groote plechtigheid ter aarde besteld. I. K. H. Alexander, Prins van Oranje, had zich door Zijn adjudant kapitein Beyermnn doen vertegen woordigen. Verder namen in den stoet in de hierna te noemen volgorde plaatsde familie-betrekkingen van den overledene, de executeur-testamentair, Ministers, de Voorzitter van de Eerste Kamer der Staten Geneiaal, de tijdelijke Preeident v,o de Tweede Kamer, ver scheiden leden der Kamers en haar griffiers, leden van den Raad van State en de Rekenkamer, 's Konings Commissaris in Gelderlaud en de leden van Gede puteerde Staten, Burgemeeiter en Wethouders van Arnhem, de Raad vau orde en van discipline der advocaten, de heeren Sloet van de Beele, van Gennep, van Nispen, Vitriuga, Troost, van Braam, Schuur- becque Boeye,* verschillende corporatiëu uit Arnhem, een deputatie uit de nijverheids-departementen te Wageningen enz. Voorop gingen de boden der Kamers in groot pontificaal. By het graf voerden het woord de bh.: mr. C. P. Henny, minister van Ljjndeu, het lid der 2e kamer Cremers, de burgemeester van Arnhem Peis Rijcken en mr. G. Everts PPt. deken van de orde der ad vocaten te Arnhem. Nader1 vernemen wy, 'dat de heer Dullert, wiens yermogen op l'/a 2 millioen begroot wordt, daar van ongeveer 4 h 5 tbn voor legaten bestemd heeft, ta wel: ƒ50,000 voor het Protestantsch bestede- lingeuhuia te Arnhem, f 50,000 voor de aigemeene armen dier stad, ƒ50,000 voor de Noorj-Hollandtehe en ƒ50,000 voor de Zuid-Hollandsche Redding-maat- schappij, 15,000 voor het Doofstommen-instituut te Groningen, ƒ25,000 voor eene andere Doof- stommen-iuriehtiug, enz. Het overige gedeelte van de aanzienlijke nalateuschap is grootendeels bestemd voor eene te Aruhem op te richten Bullert-stiohtiug, ten doel hebbende het uit- keeren vau premiën ten bedrage van ƒ250 aau be hoeftige personen. In de gisteren gehouden zitting der Eerste Kamer tyn de werkzaamheden hervat. Be Voorzitter, jhr. mr. van Eysiuga, opent de vergadering en zegt, dat hy dat doet nog onder den indruk van de weemoedig treurige plechtigheid waarvan hy dien dag getuige is geweest, dat hy dete vergadering niet kau openen, tonder daaraan een enkel woord te wijden. De man, zegt hy, die gedurende eeu reeks van jaren door de Tweede Kamer der Staten-Generaal werd aangewezen als baar voorzitter, en die door het ver trouwen van onzen geëerbiedigden Kouing steeds geroepen werd om diet eervolle en moeielyke betrek- kina te Vervullen, de man die door zijin^onpartijdig- heid en' rechtschapenheid den voorzitterszetel iu die Kamer tot sieraad strekte, de man die dooi tyn mineaam en eerljjk karakter ook bij de leden deter Kamer, by ons allen durf ik zeggen, geëerd en be- bemind was, die mau in één woord, die door zijn bekwaamheid en edele hoedanigheden een der meest uitnemende en verdienstelijkste tonen des Vaderlands was,die man, mr. Willem Hendrik Dullert, is niet meer. Hy is heengegaan en zyn heengaan is een gevoelig en groot verlies voor het Vaderland. Hy is heengegaan, maar zyn naam en zjjue herinnering zullen by alle in hooge eer blijven voortleven. Hy ruste in vrede 1 Door den griffier wordt mededeeling gedaan vau verschillende ingekomen stukkeuwaaronder het bericht van het oveilyden van den heer Dullert. Aankondiging interpellatie Transvtaal. Be heer Schimmelpenuiuck v. d. Oye vraagt en verkrijgt verlof tot den Min. van Buitenl. Zaken etn interpellatie te richten betreffende den oorlog iu dc Transvaal. Zijne vraag luidtHeeft de oorlogs toestand in de Transvaal aan de Regeeriug aanlei ding gegeven otp Ie trachten tot herstel van den vrede mede te werken, of bestaat daartoe het voor nemen? Be Kamer besluit de interpellatie te doen plaats hebben op Dinsdag 11 ure voormiddag, heb bende de Min. van Buitenlandsohe Zaken te kennen gegeven, dat wanneer interpellaliën van dteu aard in de Kamer gedaan werden, hy bereid was Dinsdag teaut woorden. Na afloop der interpellatie ia de beraadslaging over het strafwetboek aan de orde gesteld. Be zitting wordt gesloten. Zondagochtend ten 10 ure nam te Amsterdam de schietwedstrijd ten voordeele der Transvaal, uit geschreven door de drie Amtterdamsohe scherp- sohuttersvereenigingenClaudiut Civilis, Gilde Ben dracht en Néerlands Burgerwacht, op de banen van Claudiut Civilis, een aanvang. De opkomst was groot. Ook wareu leden van soherpschuttersveree- nigingen uit Rotterdam, Leiden, Utrecht, Gouda, Zaandam, Bloemesdaal en Hilversum, alsmede vele scherpschutters, die niet tot veresuigiugen behooren, opgekomen. Boor de heeren Fran pots ft Scbafer, graveurs al daar, is eene medaille vervaardigd ter groote van eeu gulden, maar ovaal, waarop een wapentropee en in schrift, waarvan een aautal exemplaren aait de drié Vereenigingen gratis tyn afgestaan, rn die op het terrein tén voordeele der Transvaal verkrijgbaar tjjn. Tot 'a namiddags 5 ure heeft de strijd geduurd. Pryuen' zijn nog diet toegekend, daar a'. s. Zondag éls too mogelijk nog volgende Zoutlagen de wedstrijd wordt voortgezet. Ten 7 uur vereenigde het bestuur ei vale scherpschutters ticb bij Krasnapolsky aan een middagmaal. Aan toosten over het welgeslaagde feest (ruim 800 kaarten tyn verschoten geworden) enz., outbrak het niet. Donderdag werd een voor dan boterhandel zeer interessante zaak behandeld ter correctioneele te rechtzitting der rechtbank te Zwolle. IS October jl. werd door een der boterhandelaren te Rotterdam op de botermarkt gekocht een achtste vat boter, hetwelk hem by onderzoek bleek niet geheel gevuld te zijn met boter. De handelaar zond een zijner knechten om den boer, die by Item bekend vu, tekeren V. uit Heerde, terug te balen, doch dete wilde aan het vertoek vtn dien knecht niet voldoen, spande jtjjn paard voor de kar en reed naar huie. Be taak werd in handen gesteld van de justitie. Het door drie deskundigen gedane onderzoek bracht aan het licht dat onder in het vat sioh eenige stukken hout bevonden, verder te veel pekel of vete, in de boter, of altbooe een zelfstandigheid die vest hierop geleek, die te trepl met toot wet vermengd. Ter terechtaitting wertro. a. een getuige gehoord, die In het haar vertoonde vat herkende eeu haar in het begiu der maand October ontstolen rat. Ook dete getuige woonde te Heerde enwas een buurvrouw van beklaagde. Het O. M. eischte schul digverklaring aan bedrog in deu aard der koopwaar en een gevangenistraf van een jaar, geldboete rati 25, subs. gev. van 7 dagen. M r. van Setten, verdediger van beklaagde, beweerde dat het viuden van hout en water iu een vat boter geeu bedrag was in deu aard, doch misschien wel in de boedanigheid van de koopwaar, en meende bovendien dat het ten laste gelegde feit niet wettig of overtuigend bewejfcnwas en oouoludetrde tol vrijspraak. De-uitspraak is bepaald op Donderdag 8 Maart a. s. Men meldt aan het Handelsblad, dat een offioier van de administratie te 's-Hnge, als lid der keurings commissie belast met het toezicht op de wyren, die een leverancier had aangenomen te leveren, vair dezen «een ton! -geld heeft ontvaDgen. De officier beeft daarvan terstond, aan den minister van oorlog kennis gegeven en de leverancier is nu, als dank voor tyn svergreote vriendelijkheid, voor goed uit- gesloten van leveringen ten behoeve der soldaten- menages. Volgens de Haarl. Ct. is zijn naam H. L. van Baale te Breda, leverancier van grauwe en groene erwten Tot toelichting voor oningewijden is het missehien niet overbodig er by ie voegen, dut het toetenden van douceurtjes door leveranciers geschiedt om de keurmeesters bij voorbaat in een gunstige stemming |e brengeu. De moraal van het Handelsblad.Een waarschuwing voor anderen," kau intnsschen zoo goed slaan op de keurmeesters als op de leveranciers. Aan het verslag over den staat en de werktaara- bedeu van de Maatschappij tot Nut der Zeevaart te Rotterdam, gedurende het jaar 1880, outleeuen wij het volgende: Bank zij de voortdurende ondersteuning van hono raire leden, donateurs en donatrices, kan bet Bestaar mededeelen dat men met al de uitkeeriugen aau wedu wen eu weezen vau zeelieden en oud-gezagvoerders op den vastgestelden roet heeft kunnen voortgaan, en dat deze de aauzieidyke som van ruim eeu en twiutig duizend guldeu hebben bedrageu. Behalve eeu legaat vau den heer Hoyte Veder, zijn giften ontvangen van Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden, de directie der Ned.-Indische Stoom vaart-maatschappij, te Londen, de Loge Broderie Royal, alhier, de. A. G. van Anrooy, predikant te Kampen, eu anderen. Hoewel deze blyken vau be langstelling ruime stof tot daukbaarheid geven, too is blijvende steun van hen wie het lot van weduwen en weezsu ter harte gaat, voortdurend onontbeerlijk, omdat in de eerste jaren pog aau geene belangrijke vermindering vau uitgaven kau gedaohi worden want mocht al uit de rekening blyken, dat l^et aantal trekkenden eeuigtzins- hoewel in geringe mate verminderd is, zoo staat daar tegenover dut door de min gunstige omstaodigheden, waariu de soheep- vaart verkeert, eene vermindering in het getal effec tieve leden, en by gevolg vermindering der inkomsten daarmede gelyken tred schynt te houden. Wanneer voorts blykt, dat het aautal honoraire leden, die voorname bron der inkomsten, steeds afneemt eu in bet afgeloopen jaar door overljjden, bedanken of vertrek naar elders het aautienlyke cyfer van 56 heeft bedragen, terwyl slechts 14 nieuwe leden zijn toegetreden, dan gelooft het Bestuur dat men het niet ongepast tal achten, indien het de vryheid neemt alle belangstellenden dringend uit te noodigeu, niet alleen voort te gaan aan een zoo liefdadig doel hunnen voortdnrendeu steun ta schenken,maar zoo mogelijk anderen daartoe op te wekken. Van de trekkenden ontvielen 2 oud-gezagvoerders eu weduweu door overlijden, terwyl eene weduwe een tweede huwelijk aanging; daarentegen werden 2 weduwen met twte kinderen en een oud-gvtag- voerder in de uitkeeringen opgenomen toodat die in het afgeloopeu jaar aan 186 weduwen, 46 kinderen en 20 oud-getagvoerders werden verstrekt. Uit het giften- en boelenfohds werd gedurende het afgeloopeu jaar aan oude eu gebrekkigs zeelieden of aan hunue weduwen en wee zen iu wekelyktchen toelagen een bedrag van ƒ1517.50 uitgereikt. Blykent de hierby overgelegde rekening van het fonds sluiten de eindeyfers in ontvangst eu uitgaaf op een bedrag van ƒ22,554.38. By het bovenstaande is gevoegd het verslag van het fonds voor zeelieden, beueden den rang van kapitein. In hel jaar 1880 bedroegeu de totale ontvangsten vsn dit fondt ƒ1180.65 en de uitgaven 886.28. Zeven weduwen en tien kittderen Waren in het genot der vastgestelde uitkeeriug. a Het kapitaal van dit fonds is thaus als volgt 83.000 insohryving op het Grootboek 2'/, pCt. 2000 twee eeriificoten Nedvrl. Werkelijke Schuld elk i 1000, rentende 2'/, pCt., florijnen 2000, twee Nationale Melallieken Oosteurjjk elk 11, 1000, rentende 5 pCt. Een telefoon die de woorden tehrjjft, ia door den phytioloog dr. Boudet, te Parijs, uitgevouden. De trillingen vau deten telefoon worden in verbinding gebracht met een fijnen hefboom, die op een met roet bedekte glazen plaat, die tich verplaatst, de tril lingen der telefoonplaat op de plaats, waar het bericht wordt ontvangen, direct opschrijft. Elke let tergreep, elk woord, elk geluid vertoont specifiek eigenaardige vormen van lynen, die iu woorden kuunen overgezet worden. De teekeuing der trilliugen kan echter ileohta met behulp van eeu mikrotkoop opgelost worden, vanwege hare fijnheid. De toekomst Zal over de practisohe bruikbaarheid van deze uit vinding beslissen. Uit het weteusohappelijk oogpunt is zjj zeker hoogst belangrijk. .2 Huizen als voren, P. 38 en 39, ƒ4000.— k. G. Langeraar. Huis met Tuin, Fluweelen Singel, R. 582, 8900. k. J. Hujjbrecht. Huis, Groeneweg, L. 209, BSO.—k.C. J. Reebeen. VEILING, 28 FEBRUARI. Smederjj,'Buurtje Turfsiugel P. 40, ƒ1590—koo- per C. J, C. Hoogeudjjk. =3 l li i 'i' i»'rs== XXVI. Amsterdam, 28 Februari 1881. Wat de stemming voor de Europertcbe waarden ft» de afgeloopeu week vrij ganstig, voor Ameri- kaaosche, eu vooral voor spoorwegfuudsen was zij zeer ongunstig, tengevolge van de berichten uit New-York, die eeo pauiek voorspelden. Gelukkig werd deze voorspelliug niet ten volfe bewaarheid, daar aoders weder meuige verliespost zou zyn geboekt. Uc aanleiding toi de paniek wordt op de volgende wyze verklaard. Terwijl in Europa de circulatie banken grootendeels in bet genot zijn van een op de Wel gegrond monopolie, bestaat iu Amerika het vrije bankstelsel. Iedere bankiurichtiug beeft daar de bevoegdheid om bankbiljetten in circulatie te brengen, mits zy zich stelle onder de controls van een daartoe aangewezen staatsambtenaar en zij voor het door haar uit te geven bedrag aan biljetten, foudeen, voornamelijk Amerikaausche staatsfondsen, deponeereu. De banken trachtten dit depót- in flinke rente afwerpende soorten te doen, doch een voorstel der regeering om de banken te verplichten 3 obligatiën te deponeert», werd reeds door de Wetgevende inacht aangenomen. Ten einde nu op krachtige wijze de aau neming door deu Senaat te voorkomen, hebbeu de banket» Vele beleeniugen op- gtzegd, waardoor een aigemeene geldnood is ontstaan. Zij verdedigen deze handelswijze door er op te wyzen, dat zy bij aanneming der wet niet kannen blijven bestaanzy wenschen óf minstens 31/, °/0 obligatiën te mogen deponeereu, óf eene vermindering der vry drukkende belastingen op hare instellingen. Er be staat kans dat de Senaat aan dit verlangen te ge- moet zal komenzoodat dau ook de pankk een vry kalin verloop sohyut gehad te hebbeu. Een goeden indruk maakte bet dat de Begeering in den gelduood voorzag door voor 4,700,000 dollars obli gatiën in te koopen. Speculanten mogen zich door de gevolgde daling eenigscins belemmerd hebben gevoeld, naar het algemeen oordeelu» behoeven echter zy, die deze fondsen als geldbelegging hebbeu ge bezigd zich vooral niet ongerust te makén. Binnenlandsche waasde*. Onze 8UuU*fond*en waren vut gestemd. De integralen waren de 3 Vo Vs hooger, de beide 4 f/o ouveranderd. PrtmitlMniage* waren met veel vraag. Zoowel Amsterd. als Rolterd, eu Paleisloten waren ongeveer °/s hooier. Spooncegleeningen «erlteerdeb io gedrukte stemming Aawleeleu Exploitatiemy. en Indische mij. ware" I1/,, oentrualwaardeu lil lager. Rynspoor- aandeeleu wareu mede aaugeboden. Alleen Boxtel- Wezelwaarden kon" zich >/i 1 verheffen^ Industrieels waarden. De omzet had geringe be- teekenia; «ommige foudseu wareu iels hooger; do saod. Amst. kanaalmy. U/i ®/o hooger. Lager no teerden aaud. Ned. Hutidcluiy. eu do. Rott. Hi. beide ongereer 1 °/0. EuaopixacHg waxrdin. De Staatsfondsen »er- keerdeu grootendeels in ryzeude «temming. De Hon- gaatrsche foudaen waren alia hooger. De obl. leeoiog steeg 21/,, de 6 goudl. l'/t sn de 5 dito Gok de Ooeteorykeche waren gemiddeld Vs*/s hooger; de Portugeesen waren mede iets hooger. Ènisiiohe foudaen wareu uiet hooger, dooh tamelijk rast'7 5 lager, Italiaauaehe, Egyptische en Tnrksofae fondsen werdtu Spanjaarden '/s'/s lager afgegeren, Premieleeningen. Ook deze wareu retlal hooger. Hongsarscbc en Oosteor. loten ruim 1, Russische ruim Madridloten zelfs 3 hooger. Turk- sche daarentegen °/0 lager. Spoormgleeningen. Byna alle soorten keumerkteu zieh door eeu vaste, zelfs eenigszins stijgende stem ming. Hongaarsche, Franich—Ooitenr. en Z.-Ital. aaud. wareu ongeveer 1, Elizab.-Gisela hooger. Ook Ruuitcbe sporen waren grootendeels iets hooger. Wurschau-Weenen onveranderd, Z. W. aaud. echter Induêtrieele waarden. Zoowel de Oostenr.-Hon- gasrsche, als de Duitsohe Bankactiën sloten Vs°/c hooger. Ame^ikaansche waarden. De oorzaak der daling van .'de Amerik. waarden is boven reeds aangegeven; enkele dalingeu volgen hier. tfldatsfohdnen. De Vereen. Amerik. Staatsfondsen vfevloreu a l/9 °/0, Florida 1 Mexicanen waren aangèbodeu, '64 verloor Vs Louisiana's waren l1/* hodger; ook Venezuela's hielden zich op hunne vorige prijzen. Colurabiauen en Peruanen waren mede aangebodende eerste gingen l1/*. de laatste '/s achteruit. Sfoorwegletningen. 81ecbts óene, rijzing valt te vermelden, ol. voor Cert. Oreg. Calif., die f */o monteerden. Alle audere soorten steeds dalende. Clevel. Ooturab, verloren 9, Cert. Florida, Toledo Peoria, Mich. Qentr, 3 a 4 */ot de anders minder. Zaterdag noteerde New-York: Erie (vol) 47Vs. Chic. N. W. 186Vsr Centraal Pacific 113, Union Sh. 1161/., Illinois 130®/^, Canada sh. 80. Prolongatie-rente3Vg a 4 pOt. met veel vraag. T. P.S. De crisis schijnt te New-York door de bovenvermelde krachtige houding der Regeering te zijn bedwongen. De gelduood was aldaar in de vorige week zoo hoog dat |/i I pCt. rente per dag werd betaald. Op hoogere koersen daar ter plaatse, waren ook hier de meeste soorteu hooger eu de handel vrij levendig. De rijzing varieert tusschen 4 en Vs pCt. Erie's 48*/s a s/v Chic. N.W. 139, Centr. Pacific 1131/* Illinois 13Ó, Cauada sh. 80u/ie, Clevel. Colurab. 88V4» Mud1» Centr. 117Vs« Onze Staatsfondsen noteerden 65*/4? 7 b, 102*/s» 102ll/ie. -De gest. obl. Centraal herwuuneu Vs pCt. (66Vs), aaud. Ind. Bk. 1 pCt. lager (126). Ove rigens weinig Veraudering. Hongaren en Oosten rijkers blefen iets rijzeu, ook Turken eu Egypte flink. Russtn 1/f a V4 lager. Spanje lusteloos. Russische tp. aangeboden en iets lager. Mexicaueu hielden sich goed, Venezuela flauw, Peru Vs pCt- hooger, GEBOREN26 Feb. Petras Wilhelmus, ouders P vso Loon eo S Verzijleoberg. Willem, onders G. 8treng en A. vso der Rroef. 28. Maria, ouders N Nabbe en E. van logen. 1 Maart. Cornelia Johanna, ouders M. Bunnik en J. Nederhof OVERLEDEN; 26 Feb. W. Blok, 1 j. 4 ra, 27. A. Muilaart, 17 d C. D. tau Dnyn, 7 28. P. van Kiemsbergen13 j. 6 ra. - E. van («ent, 11 ra. BEHUWD; 28 Feb. H. J. Weasels eu J. H.P. Hard ijzer Voor de vele blijken van belangstelling onderwonden by de ziekte en het overlijden ran onze geliefde Tante, Mejuffronw ADEIANA MATHOTWed. van den Heer Fkanciscds Koppkkdraaijer, betuig ik, ook namens mijne Familie, mijnen hartelijken dank. G. KABEL. Gouda, 27 Februari. De ZAAK zal voorloopig op denzelfdeu voet VOORTGEZET worden. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden by het overlyden van onze geliefde oudste Dochter CATHARLNA JOANNA MARIA betuigen wy onzen hartelyken dank. I. H. W. NABER. A. NABER, geb. Leuskn. Bloetnendaal bij Gouda, 1 Maart 1881. Commissarissen der Sociëteit One Genoegen brengen ter kennisse van HH. Leden ingevolge Art. 30 van het Reglement, dat by gelegenheid van de 6de Abonnement» Tooiieelvoorstelling op DONDERDAG den 3n MAART''1881, de SOCIËTEIT van des avonds ZES UUR af xal GESLOTEN gijn. Namens Commissarissen, J. C. IJSSELSTIJN, Secretarie 1 Gouda, 1 Maart 1881. met vele gemakken, met KELDER en een fraaie TDIN, aan den Fluweelensingel, Wijk R, No. 543, EN EEN TE KOOP of TE HUUR aan den Langen Tiendeweg, Wjjk D, No. 28. Te bevragen bij H. FAAIJ, Timmjrman.

Goudsche Courant | 1881 | | pagina 2