BINNENLAND. De Effectenbeurs. abvertentiInI EEN HUISHEESTER EENE HUISH5ESTERES, POLITIE REGENTEN der beide Gasthui zen te Gouda, laatste stemmingen in den Senaat Teel vrijzinniger 1 waren, dan de aanvang der beraadslagingen scheen te voorspellen. De paaschvacantie van de Fraosohe Kamers aal 14 April beginnen en 5 of 10 Mei eindigen. Vóór dien tyd zal nog de stemmingsc|uaestie worden be- slist. Madjer de Montjau's voorstel om het ge- zantsohap by het Vatioaan op te heffen, telt reeds 149 namen. Prin9 Bismarck heeft wederom een niet onbelangrijk echec geleden in den Duitschen rijksdag. De regee ring had voorgesteld om de kosten der inlijving van Altona in het Duitsche tolstelsel niet op de aan het oordeel van den ryksdag onderworpen begrooting te bren gen, maar deze zaak aan den bondsraad over te laten, krachtens de oude voorschriften van het Tolverbond, welke de verdeeling der quota voor de kosten der administratie van de inkomende rechten overlieten aan de regeeriugen der afzonderlijke staten, welke hunne vertegenwoordiging in den bondsraad vinden. De geldzaak is niet van groot gewicht, maar het gold het beginsel of de rijksdag inbreuk zou- laten maken op zyn begrootingsrecht voor alle inkomsten en uit gaven des rijks, hem uitdrukkelijk door art. 69 der grondwet gewaarborgd. De heer Lasker betoogde in eene zeer uitvoerige rede, dat er geen sprake kon zyn -van de toepassing van bepalingen van het Tol verbond, want dat zoowel de bondsraad als de rijks dag en ue kanselier het tien jaren lang volkomen eens waren geweest, dat er geen Tolverbond meer bestaat. De post voor Altona was dus eene gewone rijksuit gave. Dit advies werd door den rijksdag bekrachtigd met 183 tegen 45 stemmen. Reeds spoedig liep in Berlijn het gerucht dat prins von Bismarck zich niet aan de gevallen beslis sing zou storen en toch met zyn plan doorgaan, zoodat hij een conflict met de volksvertegenwoordiging in het leven zou roepen. Dit was echter niet gegrond, want reeds in de zitting was uit de woorden van den heer Bitter, minister van financiën in Pruisen, op te maken, dat de regeering geen conflict wilde. De stemming blijft echter zeer gewichtig, vooral wijl het centrum wederom tegen de regeering gestemd, en zelf zich gekant heeft tegen een namens de vry- conservatieven gedaan concilliant voorstel om de beslissing tot een volgend jaar aan te houden. Zondag had te Petersburg de begrafenis plaats van den vermoorden Czaardat er vrees bestond, dat de Nihilisten weer een poging tot sluipmoord zouden doen, zal niemand bevreemdengelukkig is de plechtigheid echter goed afgeloopen. De indruk van de schanddaad begint te verzwakken en daar de arrestatie van verschillende hoofden van de revo lutionaire party de organisatie in de war heeft ge bracht, hoopt men, dat er vooreerst niets byzonders zal gebeuren en de nieuwe Czaar op den weg der ver standige hervorming voort zal kunnen gaan. Alles, wat men van Alexander III hoort, maakt een goeden in druk; hij leeft eenvoudig en degelijk, ook in zyn on- middeiyke omgeviDg, is een man van karakter, stipt en streng in 's lands zaken. Een manifest over het eveutueele regentschap is verschenen j de grootvorst Wladimir zal regent zijn. De Nihilisten behoeven dus niet te hopen, dat zij verwarring kunnen stichten door vorstenmoorden. De sedert eenigen tyd te Brussel heerschende onte vredenheid over het liberale gemeentebestuur heeft zich gisteren lucht gegeven bij de verkiezing voor twee leden van den raad. Met 150 stemmen meer derheid zijn de zoogenaamde onaf hankelijke candi- daten (met clericale tint) verkozen, zoodat de fiberaie in de minderheid bleven. Men acht thans het aftre den van deu geheelen raad waarschijnlijk. Gelijk per telegram is gemeld zullen de gezanten te Konstantinopel het voorstel van Turkije onder zoeken. Dit voorstel moet bestaan in den afstand aan Griekenland van een gedeelte grondgebied in Thessalië, loopende noordwaarts tot over de Salam- bria-lyn, waartegen echter Candia bij Turkije zou bly ven. De heer Go9chen dringt steeds op den afstand van Prevesa aan, maar men hoopt hierin te geraoet te komen door slechting van de versterkingswerken dier vesting. Nadat de gezanten het eens geworden zijn over de voorstellen, aan Turkije en Griekenland te onderwerpen, zullen zij ze aan hunne regeeringen voorleggeu. GOUDA, 29 Maart 1881. Zondag jl. had des namiddags ten een ure, onder beguustiging van prachtig weer, op de Groote Markt een parade plaats van de schutterij alhier, ter in stallatie van den nieuwbenoemden kommaiidaut, den heer D. Lulius van Goor. Door den heer H. van Wijngaarden, lid der weer- baarheids-vereeniging „Burgerplicht" alhier is te Amsterdam de 3e prijs van de 110, die uitgeloofd waren, behaald met 53 ponten (op »een afstand van 200 passen, waarvoor elk mededinger slechts een kaart kou verkrijgen) in den wedstryd teu toordeele der Transvalers, uitgeschreven door „Claudius Civilis," „Eendwoht" en „Neerlands Burgerwacht," welke wedstryd een voordeelig saldo heeft opgebracht van ruim 600. Het is ons bijzonder aangenaam, en alle Goud- sohe ingezetenen deelen zeker ons gevoelen dat onze stadgenoot een zoo uitsteksnd figuur maakte te midden van zoovele Nederlanders, in Amsterdam 8aamgekomen om hunne krachten te toonen. De heer van Wyngaarden was de eenige mede dinger uit Gouda en dat hy met den 3n prijs huis waarts keerde, is voorzeker een nieuw bewijs van zijne 8chutterlijke bekwaamheid. Het kan niet an ders of het moet ons allen goed doen, dat onze gemeente in de hoofdstad des Rijks by deze gele genheid zoo schitterend vertegenwoordigd werd. Wij wenschen den heer van Wyngaarden en de Vereeniging „Burgerplicht" van harte geluk met de behaalde overwinning. Zondagnamiddag ten 2 ure werden de prijzen aan de overwinnaars, door den president der rege lingscommissie, deu hear H. W. Brigg, onder een hartelijke toespraak uitgereikt. Hy deed vooral uitkomen dat de drie vereenigingec, toen het plan door eenigen werd ter sprake gebracht, veel tegen kanting vonden, maar er werd beraamd en overlegd, en men werd het eens uitvoering aan het plan te geven, hetwelk nu, dank zij de medewerking, zoowel van particulieren als van andere scherpschutters-ver- eenigingen hier te lande, bijzonder goed geslaagd is. Onder de vereenigingen van soherpschutterskorpsen die het hunne daartoe hebben bijgedragen of mede gewerkt, is ook het scherpschutterskorps „Burger plicht" alhier. Zaterdag 2 April e. k. heeft de vyfde of laatste voorstelling plaats der Hoogduitsche opera te Rot terdam, welke de Goudsche ingezetenen (die daartoe inteekenden) kunnen by wonen met recht om na afloop per extra-trein huiswaarts te keeren. Opgevoerd wordt: Die Königin von SabaGroote opera in 4 acten, Muziek van C. Gold mark, die gisterenavond voor het eerst werd opgevoerd. Men weet het het bestaan der Hoogdyitsche Opera te Rotterdam is weder voor het volgende jaar verzekerd. Zullen de Goudsohe ingezetenen ook dan, even gemakkelijk als dit jaar, daarvan kunnen profiteeren Dat is minder zeker. Sedert wij een paar weken geleden onze stadge- nooten opwekten voor coupons in te teekenen om op die wijze weder zekerheid te krijgen, dat ook in het seizoen 1881/82 nachttreinen zullen loopen, zijn er vele inteekenaren bijgekomen, doch onmid dellijk moet er worden bijgevoegd er zijn er nog LA.NG NIET GENOEG. Er moeten nog vrij wat inteekeningen bijkomen, wil de zaak doorgaan en daarom drukken wij ieder, die iets daarvoor voelt, op het harthebt gij nog* niet ingeteekend, doe het uog j teekendet gij reeds in, verhoog het aantal coupons, waarvoor gij u verbondt. Het zou zeer jammer zijn aU de goede gelegen heid om Opera-voorstellingen bij 'te wonen een volgend jaar door ons moest worden gemist. Ieder weet, dat als men op zijn eigen gelegenheid de Opera wil bezoeken, vooreerst zeer moeielijk goede plaatsen te verkrijgen zijn en ten tweede dat bet dan veel kostbaarder is. Door inteteekenen ver krijgt men zonder eenige moeite (deze neemt de Commissie geheel op zich) uitstekende plaatsen en is een uur na de voorstelling wederom goed en wel t'huis. Het kan niet anders of bij eene ernstige over weging zullen nog vele teekenen. Is de zaak eenmaal gevallen, dan zou het menigeen spijten. Der halve nu, terwijl het nog tijd is, doe ieder het zijne om haar te doen slagen Zondagmiddag omstreeks 5 uur is een ruim ll/g jarig kind van een schip liggende in de haven alhier over boord gevallen, doch spoedig gelukkig gered. Het departement Moordrecht en Gouderak der M. t. N. v. 't A. heeft tot algemeen secretaris gekozen den heer P. Bruyn. Op de voordracht voor hoogheemraad van de Krim- peuerwaard zijn geplaatst de heerenD. Oskam, te Berg-Ambacht, (aan de beurt van aftreding); G. Vonk Jz., te Ouderkerk op d'IJsel en L. Kooy, te Krimpen op d'IJsel, hoofdingelanden. Staten-Generaal. Tweede Kamer. Zitting van 26 Maart. In deze zitting, in antwoord op de interpellatie van den heer van Rees over Atjeh, verklaarde de minister van Goldstein niet te weten of generaal van der Heyden nog militair gezagvoerder is, dat de nieuwe gouverneur-generaal van den maatregel niets afwist, dat de regeering niet wist, dat dé heer Lansberge nog voor zyn aftreden den maatregel zou nemen, doch dat deze niet onverwacht is, maar voldoende voorbereid werd en noodzakelijk was. De nieuwe regeling zal haars inziens geen ongelegenheid veroorzaken. De hh. Keuchenius en Rutgers waren onvoldaan en stelden, even als de heer de Casem- broot, de regeering voor den maatregel verantwoor delijk. De heer van Gennep zag hier geen reden voor verwijt. Heden voortzetting. In het tijdperk van 20 Februari tot 19 Maart jL zijn geene ambtsberichten omtrent het voorkomen van longziekte onder het rundvee ingekomen. In het daaraan voorafgaand tijdvak van vier weken waren evenmin gevallen dier ziekte bekend geworden. (Staats-Courant.) De officieren, die voortaan by het Indische leger gedetacheerd worden, zullen een premie van ƒ1000 ontvaugen. In de correctioneele zitting van gisteren van de ar- rond.-rechtbank te's-Hage is behandeld de zaak van v. B., betreffende poging tot omkooping van een militair ambtenaar, met het doel om deze te bewegen de leverantie van eetwaren aan een bepaald persoon te geven. De sergeant Musquetier heeft gisteren de hem door de justitie toegewezen ƒ10.000, door den heer Boogaerd uitgeloofd, voor de ontdekking van deu moordenaar van zijn zoontje, geweigerd, den vader de vrije beschikking over de som latende. In de Werkmanebode vinden wy een feit vermeld, dat, indien het op waarheid steunt, zeer ergerlijk is en openlijk aan den kaak moet gesteld worden. Aan de Rijks-marinewerf zyn o. a. werkzaam een twaalftal schrijvers en klerken, die evenveel werkuren daags te vervullen hebben als de gewone werklieden, maar wegens hun taak grootere uitgaven aan klee ding hebben te doen en'. Toch is hun bij de loonsverhoogingen aan de werf by na geen opslag gegeven en ontvangen zij nog slechts ƒ1.50 a 2 daags. Onlangs besloten zij in een zeer eer biedig adres aan den raiuister van marine vermeer dering van loon te vragen. Hun chef ontraadde wel de afzending van het adres, maar een andere chef of de hoofdingenieur, die het vernam, zeide terecht„als vrije staatsbuigers' heb jelui het recht je tot den Minister te wenden". Het adres werd dan ook verzonden. En het antwoord? Het luidde, dat de schrijvers, die zich verstout hadden zich tot den Minister te wenden, zonder dat hun onmiddellijke chef het verzoek had ondersteund, streng moesten worden gestraft; en de directie der Marine-werf heeft hen dan ook mpt inhouding gedurende drie maanden van 50 cent daags op hun loon getuchtigd Zyn inderdaad de feiten geschied, zooals wy ze uit de Werkmanebode hebben medegedeeld, dan is er onrecht gepleegd, dan zijn de gestraften verkort in hun grondwettig rscht van petitie en is hun vertrouwen op hetgeen een der chefs als recht „van vrye staatsburgers" erkende, op ergerlijke wijze mis bruikt. De minister van marine zou stellig niet aldus hebben geantwoord, als hy met die omstan digheden ten volle bekend ware geweest. Hij zal ook zeker het vrije recht van petitie niet willen verkorten en zich haasten deze zaak nader te onder zoeken en het onrecht te herstellen, als inderdaad de zaak zich heeft toegedragen zooals boven is gemeld. m (Handelsblad.) Men schrijft uit Amsterdam De onderhandelingen tusschen het Transvaal-comité alhier en het Utrechtsche zijn nog wel niet ten einde gebracht, dooh aan de oprichting van een Z.-Afri- kaansche vereeniging behoeft niet getwijfeld te worden. Tot voortzetting der verdere beraadslagingen dien aangaande werden in de laatste vergadering van het Comité alhier benoemd de heeren .- prof. A. Kuyper, mr. J. Wertheim en ds. M. A. Perk. Het bedrag der tot dusverre ontvangen bijdragen beloopt 12,514, die natuurlijk later aan de veree niging zullen worden afgestaan voor het doel, waartoe zij geschonken werden, of wat bij veranderde omstan digheden daaraan het nauwst verwant is. Onder de punten die bij enkele der leden van het comité wogen, was ook het aanwenden van een poging op de Portugeesche Cortes te influenceeren, teneinde de goedkeuring van het M. L. tractaat te voorkomen. Men meende evenwel dat dit niet op den weg van het bestaande comité lag. De handelsrelatien, die den handel hier recht zouden geven tegen dat tractaat op tektfmen, zijn weinige, en tot 'het besluit om een adres, uitgaande alleen van sympathie voor de Trans vaal, te ontwerpen, kwam het niet. De vredesonder handelingen en Engelauds waardige houding in deze werden door een der leden ter sprake gebracht als eeu passend motief om het Eugelsche volk en Régeeffog, die zich zoo flink gedragen had, dank te betuigen. Men vernam dat vanwege het Utrecht- sche-comité reeds zulk een woord van hulde aan het Londensche Transvaal-comité was overgebracht, doch in het algemeen meende men den verderen afloop der onderhandelingen en de werkzaamheid der konink lijke commissie in de Transvaal te moeten afwachten om met volkomen recht eeu dankadres aan de Britsche regeering te kunnen zenden. Omtrent de door de heeren C. de Ligt te Rot terdam en M. C. Wente te 's-Hage gevraagde con cessie voor eeu tram van Defft naar Pijnacker enz., verneemt het Vad. nader, dat de concessie gevraagd is voor het aanleggen van een stoomtram van het station te Dqfcft langs Delftgaauw, de Laan Pijnacker, Nieuwkoop, Katwijk, het stution „Zegwaard", tot aan laatsgenoemd dorp. Daardoor zal Delft roet de Rijnspoor en Gouda verbonden worden. In eene Zaterdag te Amsterdam gehouden verga dering van de Algemeene Watersnoodcommissie, in welke vergadering als afgevaardigden van de provinciale Noord-Brabantsche Watersnoodcommissie tegenwoor dig waren de heeren jhr. J. de la Court, jhr. M. A. Snoeck en Ant, Smi's, is besloten dat in het over stroomde gebied, zich uitstrekkende van Oeffeit tot Werkendam, vergoeding zal worden toegekend voor schade, geleden aan huizeu en door verlies van vee en van pootaardappelen. Voor die schadevergoeding wordt eeu bedrag van 300.000 noodig geacht. Het Centraal bestuur van het Groene Kruis bestaat thans uit de heeren H. H, G. van Everdingen, dijkgraaf vau Buren en Burgemeester van Zoeleu, te Beusichem, P. C. Schaly te Leerdam, en H. D. J. Hasselmac te Zoelen. Dit bestuur heeft een beroep gedaan op de laud- genooten, om de handen in elkafir te slaan en daar, waar 't nog niet heeft plaats gehad, hulpco mité 8 te vormen. Er hebben (zegt het) gewichtige gebeurtenissen t plaats gegrepep, die ieder rechtgeaard Nederlander het hart van vreugde doen kloppen de vredespreleminairen zijn geteekend, en de erkenning dtr Irausvaalsche onafhankelijkheid is een voldongen feit. Thans begint derhalve de arbeid van HQroene Kruisleniging der rampen door deu oorlog ont staan, ondersteuning van weezeu, weduwen en andere nagelaten betrekkingen van in den strijd voor hunne onafhankelijkheid gevallen Afrikaansche broeders. Ook stelt het Centraal bestuur zich voor, de band- teekeningen van alle rechtgeaarde Nederlanders te verzamelen, en deze op te zenden aan de Transvalers, als eene blijvende herinnering aan de sympathie van t Nederlaudsche volk voor zijne dappere starage- nooten in Zuid-Afrika. De Nederlaudsche Harddraverij-Vereeniging 'heeft Zbndag onder voorzitterschap van den heer N. Wafel bakker, hare jaarvergadering gehouden. De rekening over het afgeloopen jaar, die een bedrag van ƒ18,491.16 aan ontvangsten, en ƒ9896.80* aan uitgaven aanwees, werd goedgekeurd. Het batig saldo van 8594.36 is in de Haarlemsche Handels bank belegd, lot leden van het bestuur werden Herbenoemd de heeren C. J. van der Oudermeulen en jhr. W. A. L. Mock en in plaats vnn den heer N. Bax, die wegens vergevorderden leeftyd niet wensebte herkozen te worden en tot eerelid werd be noemd, de heer Peterssen. De naam der vereeniging werd, vooral met het oog op buitenlandsohe deelneming, veranderd in: Nederlandache harddraverij- Hen-vereeniging de contributie der buitengewone leden werd van f 2.50 op ƒ6 verhoogd, met bepaling eohter dat zij dit jaar nog 2.60 blijft. De Midd. Ct. haalt uit de redevoering, die door den Duitschen postmeester-generaal, dr. Stephan, in den Rijksdag gehouden is bij de behandeling der begrooting van de posterijen en telegrafen, eenige opgaven aan over het onderaardsche telegraafnet, dat in Duitschland is aangelegd, on» den handel en het verkeer te bevrijden van de groote storiugen, welke door weer en wind in de leidingen boven den grond worden veroorzaakt. De geheele lengte der Duitsche' telegraafkabels, die sedert 1876 onder den grond zijn aangelegd, bedraagt 37,000 K.M., d. i. bjjna ^driemaal zoolang als het geheele net van den Ejjkalelegraaf in Nederland, dat in 1878 over een lengte van 18,358 KM. boven den grond tep. Sedert 1876 is het aantal telegraafkantoren in Duitschland van 1688 tot over 10,000 geklom men; het rijk staat met dit cijfer boven alle andere landen der wereld: het bedraagt'in de Vereenigde Staten ruim 6000, in Engeland 5600, in Frankrijk a 5000. Hierbij komen de telefoonkantoren, waarvan het Duitsche rijk ruim 1000 bezit, terwijl men thans bezig is, de telefoonleidingen op grooter schaal ook in de steden te leggen. Door al deze middelen staat het Duitsohe rijk thans aan Bot van alle natiën, wat betreft de drie voor naamste eigenschappen van den telegraaf: goed koopte, zekerheid en toegankelijkheid voor 't publiek, en wanneer eenmaal de geschiedenis de weldaden optelt, welke het .land sedert de wederoprichting van het Duitsche rijk genoten heeft, dan zal daar onder dere zekefl niet vergeten worden. De heeren Richard Hol te Utreoht en H. A. Meijroos te Arnhem, die aanvankelijk hadden be dankt voor hunne benoeming tot feestdirecteuren van het XV zangersfeest van den Nederlandscben Nationalen Zangersbond, in Augustus van dit jaar onder leiding van Amstels mannenkoor te Amsterdam te houden, zijn van dat besluit teruggekomen en hebben zich nu die benoeming laten welgevallen. Dezer dagen wordt in de Hervormde kerk door stemgerechtigden, d. i. door meerderjarige manslid maten, gestemd over de vraag of zij gedurende de volgende 10 jaren het recht van benoeming van kerkeraadsledeu wiileu uitoefenen, dan of zij daartoe den kerkeraad machtigen. Men schrijft ons, dat in eene gemeente van de 32 opgekomen personen twee niet konden schrijven en dat van de 32 biljetten slechts elf goed waren ingevuld. Hoewel met kapitale letters op de wlfVeikte bil jetten was gedrukt, dat men antwoorden kon met het woord„stemgerechtigden" of met het woord „kerkeraad», schreven sommigenstemgeregeren, atemgeruebtige, semgerigtige en derg. Bewijs genoeg, dat ons volk rijp is voor het algemeen stemrecht. Hoe jammer, dat „het volk achter de kiezers» de vertegenwoordigers van gemeente, provincie eu lanil niet mag kiezen. - Arnh. Ct. Op Zaterdag 26 Maart is door den bouwman Pieter van der Gaag te Kethel de eerste grasboter aan Z. M. den Koning aangeboden. XXIX. Amsterdam 28 Maart 1881. Voor Europeesche waardeu was in de jongste week de stemming zeer willig. In den toestand van 't Russische Rijk schijnen de beursmannen vertrouwen te stellen; de kalmte, waarmede de nieuwe Czaar de teugels van 't bewind aanvaardde, heeft ongetwijfeld daartoe bijgedragen. De Amerikaansche markt was lusteloozer, vooral wat aandeelen betreft. Binnenlandsche waarden. Staattfondten. Alle hoogerde 2'/, de 3 l/8, Be beide 1 Premieleenitgen. Flauwer; Amst. en Rott. loten Paleisloteu 1 lager. Spoorweglctningen. De 4 °/8 Obligatie-leeuing groot een millioen gulden der Mij. tot Expl. van Staatsspw. is a hy1/! geheel door de aandeelhouders en. op richters „eiiomen. Zij werden reeiis a I00'/4 ver handeld. Aand, Rijnsp. verloren rutjm 1 (70, do. Holl. Sp. gingen 1 vooruit, evenzoo Iud. Sp. Boxtel-Wezel le hyp. noteerde l1/., 2e dito ®/4 hooger. Ccntraal-aand. >/2, do. Uit. sch. 1 lager. Indmtriede vaarden. De uitgeschreven prioriteits- leening der Rott. Handelsvereeniging gaat wegens te geringe deelneming niet door; hetgeen te ver wachten was. De aandeelen ginge i weerachteruit. De aand. Afr. Handelsvereeniging waren zeer ge vraagd na bevestiging van het flinke dividend, door mij reeds vroeger medegedeeld. Zij stegen zelfs tot 167'/,, doch sloten 169'/8, dus nog eeu avans van pl. in. 4,/0. Ook was er veel animo in beide soorten Handelmij. men zegt dat dit in verband staat met het liiuke dividend der Deli-mij.rij waren, evenals de i td. Handelsbank ciroa 2 hooger, Stoomv. mij. „Ne derland» verloor 2, „Java» 1 °/0. Europeesche waarden. Staattfondten. De 6% Hong. goudl. monteerde '/a. do. 6 s/4. Ook Oostenrijkers, waren hooger, Mei-metallieken zilveren do. 6/8. Portugeezen zonder verandering en met flauwen handel, Van Russische fondsen waren Oosterleeningeu l, 4 '80 1»/*, '73 '/a ei> '77 1 hooger. Spanje onveranderd. 5 Turken >/4, °/0 Egypte l1/, hooger wegens Fransche en Engelscbe vraag. Premieleeningen. De meeste soorten met veel animo. Hong., Oosten.- '58, Weenen, Turksche 1, Russische 2s/4, Madrid ll/j hooger. Oostenr. '54 en '64 ver loren '/j a 1 Spooruegleeningen. Ook in deze fondsen was veel animo. Warsohau-Weeneu 3 hooger. Aand. Gr. Russ. mij. 13/4, fiias-Wiasm. en Morsch-Sysr. 2, aand. Z.-W. 1, Obi. Orel. Vit. l*/2 hooger. Ook Obi. Brest Graj., Los. Sebast., Mosk.-Jarosl. onge veer 1 beter. De 3 Hyp. Gr. Mij., Jel. Griazi, Kursk Chark. Mosk-Smol. verloren 4/s a 1 °/o- Viotor Em. 7/8 lagerObl. Fr. Oost. sp. '/2 hooger. Amerikaansche waarden. Staattfondten. Groo- tendeels in flauwe stemming. 8 pCt. Florida, 7 pCt.. gecons. Louisiana beide 1, Mexicanen Colum- bianen 1, 3 pCt. Venezuela >/4, 5 pCt. »/s 1*S". - 6 pCt. Peru onveranderd. Brazilianen iets hooger. Spoorwegleeningen. De meeste tharet verloren 2 pCt. Inc. bonds Port Royal Augusta 6, do. Chic. Gr. Fr. en 111. sh. 3 pCt. lager. Uitzondering maakten pref. ah. Cbio. N. W. die 2 en Cert. Pad. Memph. die 1 '3 pCt. opkwamen. Induttrieele vaarden. Colorado's waren meer geani meerd, de Obl. sloten 2>/2, de Cert. 3'/2 hooger. Maxwells minder gunstig, de Inc. bends, gingen 8/b» dé aand. 8/8 achteruit. Er was nogal handel in Panama-aandeelen, die zelfs tot 98 monteerden, doch op 84 sloten. Prolongatie-rente4 a 5 pCt. T. P.S. De gunstige stemming voor Enrop. waarden hield ook heden aan. Ouze Staatsfondsen hand haafden hunne hoogere noteerftigen. Centraal-aand. en gest. obl. do. waren s/s Vs> aa"d. Ind. sp. 1 pCt. hooger. Afr. Hv. l'/s, Kanaalmij. 2% hooger. Handelmij. (tijdl >/2 pCt. lager. Oostenr. t/8 a 5/g, Russen t/8 a y4 hooger. Overigens geen variatie. 8 pCt. Florida gingen weer 1 pCt. achteruit. In Amerikaansche sp. was de omzet gering eu de stemming verdeeld Cairo St. Louis U/j, Hlinois Canada '/2 lager; Miss. Kansas Inc. bnds. ]/2, Oreg. Calif. 1/4 hooger. Maxwell's s/4 21 pG't. hooger.. Panama 79 a 80. Aan het Bureau van Politie te Gouda zijn ge- deponeerd Twee Sleutels aan een bandje, en twee afzonderlijke Sleutels alsmede een Kiuderzakje met een porteraonaie eu een zakdoek, en een Parapiuie. Burgerlijke Stand. Geboren 24 Maart. Willem, ouders J. van der Mark eu M. Struik. - 25. Marinus Hedda, ouders C. van der Laan en C. BuijV - 27. Maria, ouders J. vau Eijk en E. Verwaal. Overleden 26 Maart. M. ran Eijk, 1 j. 8 m. - M. Teriouw, 3 m. - 28. D. Wcidema, 6 w. - J. Huis- inau, 3 m. - 29. fi. H. Baggert, 2 j. verlangen in het St.-Catharina Gasthuis (Stedelijk Ziekenhuis), EN op eene jaarlijksohe bezoldiging vau f450 benevens kost, Inwoning en geneeskun dige behandeling. Daarvoor komen in aanmerking: Gehuwde Lieden, zonder Kinderen, en den leeftijd van 3545 jaren. Voor den Huismeester is administratieve kennis, en voor de fluismeesteres kennis van- en geschiktheid tot ziekenver pleging wenschelijk. Sollicitanten kunnen zich beiden persoonlijk ten hunne kostèn aanmelden op Maandag 4, Maandag 11 en Dinsdag 19 April 1881 des avonds ten 6 nre, ter Regentenkamer in genoemd Gesticht, met overlegging van een bewijs van goed zedelijk gedrag, en Stukken, die tot aanbeveling zouden kunnen strekken. Namens Regenten voornoemd, C. C. KNAAP, Secretaris. Gouda28 Maart 1881.- ANTWERPSCHE ONTBIJT- SNIPPER- en SUCADEKOEK. BORSTCARAMELS. Prima Poederchocolaad. verkrijgbaar By RAAIJMAAKERS, Haven 17. Oh

Goudsche Courant | 1881 | | pagina 2