advertentiên. G0EDE00PE MUZIEK Laatste Berichten. A. Brinkman, ANTWERPEN. SLIJM- en MAAGPILLEN Algemeene Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente. Agenten gevraagd In alle plaatsen, tegen ruime IFOSTIEjR/ItXIEiIfl". Reeuwijk: Zevenhuizen: TgQjgSTvTA'B MARKTBERICHTEN. Gouda, 5 Mei 1881. Burgerlijke Stand. Gouda: Moordrecht: Gouderak Stolwijk: Haastrecht Gevestigd te Amsterdam, Heerengracht 378. Agent te Gouda: de Heer P. ENGELBREGT acht. De heer Dijckmeeeter maakt syne stem afhankelijk van de wegneming van verschillende beswaren. Q Zitting van 11 Mei. De heeren Lohman en Lieitinck betreurden de noodsakelykheid der aanbieding van dit wetsontwerp. Zij hadden soo gaarne de illusie behouden dat sedelyke middelen toereikend sijn voor de bestrij ding van het kwaad. Maar dit ia onmogelijk gebleken en hierbij weidt de beer £ieftiuck scherp uit over de kerk en haar dogmatische bekrompen heid. Maar terwijl de heer Lohman bepaaldelijk de bevoegdheid der politiemacht erkent tot wering van een onmiskenbaar maatschappelijk kwaad, verzet de heer Liafticck zich tegen iedere draconische bepaling, opdat niet de onzedelijkheid worde gedekt door de onrechtvaardigheid der wet. Dit ia ook het standpuut van den heer Bergsma, die de uitgebreidheid van het kwaad ontkent en de wet slechts zeer verzacht wil aannemen. Ook voor den heer Corver Hooft is de wet onaanne melijk. De overige sprekers, waaronder de heeren Van Delden (Hoorn) en Kops, verklaren zich groote vooratanders van het beginsel der wet en achten die voor verbetering vatbaar, waarvoor zij verschil lende denkbeelden aangeven. m De minister van justitie verdedigt daarna het wetsontwerp. Hy betoogt, dat nu de onbeperkte vryheid tot dusver niet gebaat heeft, men de proef met een ander stelsel wil nemen. Zeker zijn er beswaren, maar hoe langer men wacht, des te grooter zullen die worden. Eeue eerste wet tot beteugeling van het drank verbruik moet uit den aard der zaak gebrekkig zijnde ondervinding zal ons moeten helpjpi en de particuliere medewerking v haar steun biedeu. De regeering zal aau het hoofd beginsel van het ontwerp streng vasthouden, doch verder tot conciliate zeer bereid zijn. Overigens kan de minister, in antwoord aan den heer Heij- denrijok, geen onderwijsprogramma geven bij gele- geuheid der drankwet. Verschillende replieken werden daarna gevoerd, waarby o. a. de heer Heydenrijck verklaart slechts bedoeld te hebben dat de minister, in een zaak waarby de zedelykheid zoozeer ia betrokken, zijn edele overtuiging moge toepassen. Het algemeen debat is hiermede gesloten. De minister van financiën heeft ter kennis van belanghebbenden gebracht dat in den loop van dit en het volgende jaar honderd twintig commiezen der vierde klasse der directe belastingen, invoer rechten en accynseu kunnen worden aangesteld op eene bezoldiging wegens tractemeut en toelage van 480 'a jaarsdat op nader vast te stellen tijd stip en plaats eeu onderzoek zal worden ingesteld omtrent de sollicitanten voor die betrekking dat voor die betrekking kunnen in aanmerking komen zy, die een gezond lichaamsgestel hebben, ongehuwd, niet beneden 23 en niet boven 28 jaar oud en voldoende ervaren 'in het lezen, schrijven en in de eerste gronden der rekenkunde zijn dat de hoogste leeftyd voor gepasporteerde onderofficieren, die min stens 12 jaren militairen dienst hebben, op 34 jaar, eö voor gepasporteerde onderofficieren of andere militairen, die minstens 6 jaren militairen dienst hebben, op 30 jaar is bepaald dat de verzoek schriften om toelating tot bet voorschreven onder zoek vóór 10 Juni 1881 by het dep. van financiën moeten zijn ingekomen en des verkiezende kunnen worden ingezonden door tusschenkomat van de con troleurs der directe belastingen, invoerrechten en accyns^n, bij wie ook nadere inlichtingen te bekomen zyn omtrent de stukken/ welke bij die verzoek schriften moeten worden overgelegd. De bouwman heeft, meldt men aan de L. C., zijne grasboter aan de klanten gebracht, maar bij klaagt dat de koeien op het kale weiland loopen. Mei is anders de beste maand om te trekken voor de zuivelbereiding. Het heeft eeu paar nachten gevrorenDinsdag namiddag heefjt het gesneeuwd en de lucht is zóó grimmig alsof er niets dan sneeuw, hagel en vorst te wachten is. Nu bloeien kersen, morellen en peren met vele bloesems, maar de noord- oostewind jaagt door het jong gebladerte, rukt er van af en spaart daarby den teederen bloesem niet. Voor de vacante betrekking van onderwijzeres, met akte van nattige handwerken, heeft zich, na herhaalde oproeping, te Hoornaar ééae sollicitante aangemeld. Eergisteren is door de afdeeling Amsterdam van het Tooneel verbond eene vergadering gehouden, waarin de leerlingen der Tooneelschooi voordrachteh hielden. Zy werd goed bezocht. „Ook van andere afdcelingen, o. a. den Haag, Dordrecht en Haarlem, waren leden opgekomen. De avond begon met dé voordracht der vertaling van Grillparzer's Esther van professor Pierson, door hem zelf. De twee bedrijven, waaruit het dramatische fragment bestaat, werden met eene kleiue pauze achtereenvolgms voorgedragen, nadat de spreker met een woord vooraf de welwil lendheid had verzocht voor zijn werk, en Grillparzer's arbeid had geprezeu als een proeve der groote kunst, welke, volgens spreker, altijd de stof ontleent aan het verledeue. Grillparzer schreef het stuk in rijm-» looze jamben j de vertaler verlengde de verzen met twee voeten, en schreef ze met rijmen. Sommige gedeelten waren zeer gelukkig en sierlijk overgezet; en het slot, waarbij Pitrson het oorspronkelijke liet varen, en eigen inspiratie volgde, was "zeer fraai. Het opzetten en afnemen der kroon van Esther's hoofd bleef wegdie theatrale greep werd vervan gen door. een innige, poëtische liefdesbetuiging. Het gewone verschijnsel bij berijmde vertalingen deqd zich nochtans ook Uier voorde //verhollandschste" Esther was aau merkelijk langer dan de Duitsche. Is de vertaling minder dramatisch geschreven, zij is vloeieud en smaakvol, en voldeed zeer, alsook de dik werf zeer gelukkige en steeds levendige voordracht. Na den voorzitter van het Tooneel verbond traden de leerlingen der Tooneelschooi op. Mej. Weiman, mej. Vau Eijckeu en de heer Van den Heuvel speelden de twee eerste looneelen uit Les femmes savantes. Zij bewogen zich gemakkelijk iu de kostuums, die fraai waren, en droegen de verzen zoo goed voor, zooals mr. C. Perk schreef, mogelijk is. Het is niet gemakkelijk met die berijming, die nu al dertig jaar oud is, ineuschen voor te stellen van beschaving en fatsoen. Dank zij de goede uitspraak en houding, op de Tooneelschooi verworven, vol deden Ar mande, Ilenriette en Clitandre vrij wel aan dien eisch. Mej. Vaö Eijckeu zal eene zeer goede soubrette zijn. Dat zij goed kan reeherren, bleek uit de volgeude voordracht Wachten, vau Coppée, door J. L. Wertheim vertaald. Na de pauze volgden het 3de en 4de tooneel uit Tartuffevertaling van prof. Alberdingk Thym, iu kostuum, door de dames S. Bos en Lorjc en den heer St.-Clair. Bij het heen eu weer loopen van Marianne en Valeredie door Dorine ten slotte verzoend worden, was het hinderlijk, dat de planken op het tooneel los lagen. Het pleitte voor de tooneelrastheid der spelenden, dat het spel daaronder niet leed. Mej. Lorjé was eene jonge maar veelbe lovende Dorine, en mej. Bos had meer spel en actie dan men op dien leeftyd wachten zou. Deze voordracht beviel goed; zoo ook de volgende, toen mej. Beersmans eu de heer De Vries Van Zeggelen'® Griekjes VerzuMing eu Louw de timmer man half recjteerden, h$f speelden. De dochter onzer dramatische kunstenares heeft eene zeer fraaie slem, beweegt zich gemakkelijk, en speeldeniet zonder geest. De zoon onzer comédienne desgelijks. Beiden beloven zeer veel voor het tooneel. Eindelijk droeg de jongtjufferouw Roos uit de laagste klasse Het Wintert va a Van der Weghet voor. Het publiek was zeer voldaan. Mevr. Kleine, aan wie ons tooneel thans groote verplichtingen heeft, en aan wie de toekomst van ons tooneel zeer veel verschuldigd zal zijn, werd ten slotte geroepen, cn verscheen te midden van hare leerlingen. De maand April was gemiddeld te koud, en Wel 141 graad Celsius. De eerste dag was een weiuig te warm; de 9, tot en met den 18. gaven ook te veel, alsook de laatste dug. In het bpgin der maand daalde dc thermometer in den vroegen morgen meerma len noch beneden het vriespunt, als ook op den 21. De laagste stand was 2,5 gr. onder nul op den morgen van den 4, terwijl toen de thermometer aan de vrye straling blootgesteld 4.9 aangaf. Den hoogstcn stand, 19.0, had men den 17., alzoo een verschil in stand, van 21.5 gr. De kondste dag was de 3., de warmste de 14. De gemiddelde der maand, was 7.95 en was ruim 2 gr. lag<er dan het voorgaande jaar, doch noch 0.4 hooger dan in 1879 en 0.93 hooger dan de koudate maand, in 1852 voorgekomen. De barometer gaf te veel luchtdrukking, en w?l gemiddeld 0.38 mM. De hoeveelheid regen was gering, 23.4 mM., slechts ruim de helft van hetgeen men had mogen verwachten. Op den 12de werd de eerste regen afgetapt, den 15de des morgens had men de grooste hoeveelheid, 4,3 mM., tusschen twee waarnemingsuren gevallen. In het geheel had men twaalf dagen, waarop regen viel; bij den regen was 0. 2 mM., sneeuw en ook 0.2 mM. hagel. Als eene bijzonderheid wordt uit Aalsmeer gemeld, dat een paard van 23 jaar, in eigendom van den heer L. J. Rinkel, voor het eerst in haar leven een veulen ter wereld heeft gebracht. Kraam vrouw en kleine zijn zeer wel. Een straat, die te 's-Hage aangelegd wordt tus schen de Sumatrastraat en de Laan Copes, evenwydig daarmede, zal door den eigeuèar Transvaalstraat genoemd worden. De BelgiqJÉe graven de Mamix hebben van hunne regeering vergunning gevraagd en verkregen om bij bun geslacffttpaam te voegeu dien van Sint— Aldegonde. Generaal Van der Heyden wordt in het begin van Juli in Nederland terugverwacht. Ieder her- innert zich nog de geestdrift, die zyne kloeke daden hier te lande verwekten en de plannen, die er ge vormd zijn om de nationale dankbaarheid aan ge neraal Van cier Heyden te betoonen. Men rheg ver wachten, dat die geestdrift niet is bekoeld en de dank baarheid nog even krachtig spreken zal als by de eerste opwelling. Moge daarvan de outvaugst van generaal Van (Ier Heyden getuigen en laten niet wedtrom politieke geschillen oorzaak wezen van verdeeldheid bij de betuiging van datgene, waaromtrent allen het eens zijn: dat Van der Heyden een einde maakte aan den oorlog met Atjeh eu dat hy met roem en eer zich vau zijne moeielijke taak heeft gekweten. ArnhCt.) Door burg, en weth. van Amerongen zyn afgekon digd verbodsbepalingen omtrent het arbeiden van kin deren beneden 12jarigen leeftijd. Uitgesloten van het verbod van arbeid voor alle kinderen beneden dien leeftijd, is alleen het arbeiden op liet veld ge durende de maanden Augustus en September, of het verrichten van persoonlijke of huiselijke diensten vóór 9 uren 's voormiddags en na 4 uren 's avonds, en VAn veldarbeid na laatstgenoemd uur. Overtreders worden gestraft met eene geldboete en eene gevan genisstraf. Het eerste jaar iB het verbod slechts toe passelijk op kindereu beneden 10, het diaropvolgende jaar slechts op kinderen beneden 11 jarigen leeftijd. Te Rotterdam is mej. Beersmans, van een ernstige ziekte hersteld, Zaterdag voor het eerst weder op- gelreden. Groote deelneming werd der terecht zoo gevierde kunstenares betoond en zij werd als onder bloemen bedolveu door een juichend publiek. Het mond- en klauwzeer heeft gedurende de af- geloopen week groote uitbreiding gekregen in de Al- blasserwaard, waar die ziekte uitbrak onder het vee van verschillende veehouders te Noordeloos, Gieten- dam, Sliedrecht en Wijngaarden. 1 De heer J. G. Jiiger, Amsterdam, heeft een adres bij de Tweede Kamer ingezonden, waarin hy, met verwijzing naar zijn adres vau 2 December jl. en de daarin vermelde adressen van de *Verceuiging voor en van Nederlandschc Industriëelen", en van de jongst gehouden algemeene vergadering der Maat schappij «tot Nut van't Algemeen", verzoekt, dat de l weede Kamer zal bewerken, dat zoo spoedig moge- lyk van Regceringswcge aan de gemeentebesturen de navolgeude vrugeu ter beantwoording worden voorge legd, eu dat het resultaat van het onderzoek vol ledig ter opeubare kennis zal worden gebrachta. Op hoedanige wyze geschiedt de voorziening van drink water, door de ingezetenen in den regel gebruikt wordende? b. Op welke wyzc wordt het drinkwater voor bijzonder en voor openbaar gebruik verzameld? c. Indien het drinkwater, voor openbaar gebruik be stemd, in bakken wordt verzameld en bewaard, hoe is de ligging dier bakken, welke is de aard huii- ncr constructie, hoedanig de staat van hun onder houd d. Indien de voorziening uit wellen, putten of pompen, of door polder- of rivierwater geschiedt, welken invloed Oefenen nabijgelegen fabrieken of an dere inrichtingen, b. v. kerkhoven, op de qualiteit van het drinkwater uit? Te Gorkom zal op een nader te bepalen dag een opera-voorstelling gegeven worden door Minnie ïlauk en het Duitsche gezelschap. Een rijk ingezetene dier gemeente heeft haar 1000 gewaarborgd terwijl hy een boot ter beschikking van het gezelschap zal stellen voor de reis van en naar Rotterdam. De te Leeuwarden gevestigde coöperatieve handels drukkerij heeft ook in 1880 gunstig gewelkt. Be halve dat aan de aandeelhouders een behoorlijk di vidend kon worden uitgekeerd, kwam aan de ge zellen een aandeel in de winst ten goede van 1435 of 28 pCt. van het door hen verdiende arbeidsloon Onder het opschrift#beter zóó dan prooedeeren" deelt dc L. O. 't volgende mede De boer (met zyn advocaat by de nieuwe af rastering van zijn tuin staande) //Ziet gij, myn heer nu heeft de buurman de afrastering, waarover zoo gekibbeld is, toch laten maken. Gij weet, dat door de vorige slechte afsluiting altyd zyne hoenders in myn tuin kwamen, en daar den grond omwoel den." Advocaat//En thans hebt ge hem wer kelijk zoo ver gebracht, dat hy een nieuwe heining omaakte, zonder hem te hebben aangeklaagd, gelyk ik u had geraden, zoo maar zonder proces De boer//Ja 't kost my noch gerechtskosten noch vergoeding, alleen maar drie dozyn eieren. Want nadat myn buurman met mijne klachten over zyne hoender» den draak geataken had, heb ik hem eenige dagen daarna een dozijn eieren gezonden, met de boodschap, dat zijne hoender» die eieren in mijn tnin gelegd hadden. Dat heb ik nog twee malen herhaald. Aeht dagen daarna liet hy aan de omheining beginnen. Ik dank u voor eerdere hulp." LIJST van BRIEVEN, geadreeseerd aan onbeken den gedurende de le helft der maand April 1881 nit Gouda vertonden, en door •.usschenltomst van het Postkantoor aldaar terug te bekomen. A. Alkemade ea G. A. de Korten beide Amsterdam. V. Riinder», en Mej. S. Viseer beide- Gravenbage. L. Dennen, 's Hertogenbosch. Mej. M. Jongkind, Nieuwediep. C. van Erkel, Nieuvrerkt'ïk. Van de Hulpkantoren MOERC'APELLE. J. Speiker, Haarlem. MOORDRECHT, van Maarsen, Herwijnen. BRIEFKAARTEN. D. de Brnin, Rotterdam. Mev. A. W. van Straaten, Utrecht. GOUDA 9 Mei 1881. I)e Directeur van het Postkantoor te Oonda, SIMONS. GEBOREN. Johannes, ouders K. Jongeneel en J. Dortland. Johanna, ouders H. Verweij en J. de Jong. Klaas onders K. de Jong en M. van Es. OVERLEDEN. A. Moraal 42 j. N. A Blok, 15 w. GEHUWD. E. Hagen en W. J. Bosscher. GEBOREN, tonnetje, oodeie H. Bnije en C. Den Toom. Gerritje, ouden W. Cl.ting en N. Vaitenhont. Pie- tertje onder* J. Henk en G. Bontenbal. ONDERTROUWD. 1.. Vente kt. en L Vijai GEHUWD. J. den Hertog en W. Heek. Getrouwd: KORNELIS PETRUS BACKERS EN ANNA PETRONELLA BRUIN. Gouda, 11 Mei 1881. No. 1—863 is voorhanden in den BINNEN- en BUITENLANDSCHEN BOEKHANDEL van Lange Tiendeweg. NIEUWE SUPPLEMENT CATALOGUS SEN zyn gratis verkrijgbaar. Petersburg, 11 Mei. De Keizer heeft heden een manifest uitgevaardigd, waarin by verklaart, dat het God» wil was dat by de keizerlijke regeering aanvaardde. Hij heeft dit gedaan in het vertrouwen op de Voorzienigheid en in 't geloof aan de kracht der heerschappij, die de Keizer tot welzijn des volks zal bevestigen. De Keizer maant alle trouwe onderdanen aan hem oprecht te dienen, om den geest van opoer, die Rusland met schande bedekt, uit te roeien, om het geloof, de zedelykheid en eeue krachtige opvoe ding der kinderen op goede grondslagen te vestigen, om al wat tegen de redelijkheid aandrnischt, te ver delgen, om de orde eu de gerechtigheid in alle op zichten te bevestigen. De graanmarkt was heden bij geringen omzet tamelyk vast. Zeeuwzche tarwe, weinig aangeboden, bracht Ut de pnikste soorten 10,80 tot 10,80 op. Poldertarwe, mits blank en zwaar goldt 10,10 4 ƒ10,85, mindere was van 9,26 tot ƒ9,75 te koop. Rogge zonder handel, nominaal 7,50 tot 8,26. Gerst is een doen. Chevalier bracht op van 7,25 tot ƒ7,80. Winteren zomer varieerde van 5,00 lot 6,25. Mindere en bni- tenlandsche daalde tot 4,60. Haver eenigzins williger, van 4,00 tot 5,00 in de zwaarste soorten. Rrwten en boonen zonder handel. Ook in zaden was de omzet niet noemenswaardig. De veemarkt roet gewonen aanvoeren handel in alle soorten traag, varkens voor Londen van 25 a 28 et. per half kilo, magere varken» en biggen tot hooge pry zen vlag verkocht, «ohapen traag te ver- koopen. Aangeroerd 91 partyen kaas, eersie kwaliteit van 26.50 4 28.50, tweede van 24.— 4 26.—. Handel in eerste matig, in tweede willig. Goeboter 1.15 4 1.30. Weiboter - 0.95 4 - 1.10. De Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam heeft by vonnis van 7 Mei 1881 in staat van faillissement verklaard Jan lla- driaan ROSBERGEN, winkelier in koloniale waren te Gouda ingegaan den 5° Mei 1881, en benoemd tot Reehter-Commissaris den E.A. Heer Mr. J. W. van OOSTERZEE, en tot Curator den ondergeteekende, advocaat te Gouda. De crediteuren in bovengenoemd faillissement worden opgeroepen voor de eerste vergadering tot verificatie der schuldvorderingen, welke zal plaats hebben op WOENSDAG 1 JUNI 1881, des voormiddags ten 10 ure in het Gerechtsgebouw aan het Haagsche Veer te Rotterdam. De Curator voornoemd, Mr. J. FORTUIJN DROOGLBEVER. De vrije der fijne gerookte Weetfaaleehe Bankethammetjes van 4 tot 7 Kilos of k. pos den, le soort, blijft bepaald op 72 boll, cesis per Kilo of h, ponden tot Pinksterdag na dien datnm is de prjjs gesteld op 80 Cents Vrachtvry op rembours, enkel iets inkom.rechten te betalen by ontvangst wijze om ze opperbest te bereiden, wordt gratis bijgevoegd (verzendingen bij minstens 15 of 20 h. ponden voor monster vrachtvrij Aanvragen franco brieven of p. kaarten J. STRUDF, Antwerpen (Belgis). (SCHREUDER'S PILLEN) zyn MAAQVERSTERKEND zacht, LAXEREND byzouder ^goed tegen I SLIJM en bevorderen de SPIJS- I VERTEERING. 32'/, Ct. per doos verkrijgbaar te GOUDA alleen by L. SCHENK. HaastrecktK.Oosterling Zevenhuizen A. Prins, ijk, II. Zijderlaan. len de bekende depóts, ■cn wachte zich voor namaaksels I Elk doosje is gewikkeld in een billet I met de naamteekening van den vervaardiger: J J. Sc Dreader, Apodaktr. GKBOREN i 9 Mei. Arie, ondert W. de Jong. en E. vsn Recncn. 10. Barbara Antoinette Paulina, oudera C. Bogaard en L. Leebeek. 11. Neoltjo Hendrik», oudera H. llooira»» eu C. Rietveld. OVERLEDEN: 10. M. Greij, huiavr van J Ham, 68 j. 11. L. de Graaf, 85 j J. Vergeer, 66 j. 10 ra GEHUWD: 11. Mei. K, P. Backera en A. P. Bruin D. Westerman en C. Verachoor. fiurgerlyke Stand Van onderstaande gemeenten van 6 tot 11 Mei 1881. GEBOREN. Arie, ouders C. Trooborst en A. Beekman. ONDERTROUWD. G. Wijnders, 26 j (van Haarlem) en A. van der Kroef, 25 j. GEHUWD. P. Predqrika, en M. C van der Gieaen. GEBOREN. Magcheltje ouders, J. Both en M. H. Noor lander Gerrit, ouders D. Blom en A- Kalkman. ONDERTROUWD. 8.* Mudde 20 j. en S. Groeneveld 18 j. M. Burger 25 j. en K. Snaterae 18 j. (Moordrecht) GEBOREN. Adriaantje, ouders J. Zijde r la» n cn N. Jon- gebreur. GEBOREN. Neeltje, onders J. Lekkcrkerker cn G. Ler- kerkarker Leentje, onders H. Hofland en P. W. Both OVERLEDEN. A. de Man, 73 j. ONDERTROUWD. C. G. Roth, 25 j en E. Kuya, 28 j (Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 1°. November 188» No. 88.) Deze Maatschappy verzekert op het leven van een of meer Personen, Kapitalen, Pensioe nen en Renten, uit te betalen by overlyden of leven. Ook wordt het leven van Zeelieden zoowel als van Passagiers tegen de gevaren der zee verzekerd. Door hare tarieven en voorwaarden kan zy concnrreeren met alle soliede Binnenlandscbe en Bnitenlandsche Maatschappijen. Het beheer wordt onder de strengst mogelyke contröle, gevoerd, terwy 1 daaraan volledige openbaarheid wordt gegeven. Het Waarborg-Kapitaal be draagt EEN M1LLIOEN GULDEN. De Verzekerden deelen in de Winsten. COMMISSARISSEN. Mr. W. VAN DEK VLIET, Advocaat te Amsterdam, Voorzitter. F. J. W. H. SCHMITZ, Koopman, Lid van den Gemeenteraad te Amsterdam, Vice-Voorzitter. Mr. W. M, REEPMAKER, Advocaat te Rotterdam, Secretaris. Mr. G. van TIENHOVEN, Lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, Burgemeester van Amsterdam. Mr. P. W, H. van SONSBEECK, Lid van den Gemeenteraad tc Amsterdam. Jhr. Mr. J. H. F. K. van SWINDEREN, Lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Dr. P.^an^GEER, Hoogleeraar in de Faculteit van Wis- en Natuurkunde te Leiden. Jhr. Mr. W. A. van dbk FELTZ, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Assen. Mr. C. G. de BEUS, Advocaat en Procureur by den Raad van Justitie, te Soerabaya. Jhr. Mr. L. F. H. MICHIELS van KESSENICH, Advocaat te Roermond. Mr. J. P. R. TAK van POORTVLIET, Oud-Minister, Lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, te '8 Gravenbage. Mr. F. H. J. Baron de BIEBERSTEIN ROGALLA ZAWADZKY, Vice-President der Recht bank te Maastricht. Jhr. Mr. J. B. A. J. M. VERHEYEN, Kamerheer des Konings i. b. d. Inspecteur van het Lager Onderwijs, te 's Hertogenbosch. Mr. J. J. C. ENSCHEDE, Landsadvocaat te Sourabaya. DIRECTEUREN. Dr. S. R. J. van SCHEVICHAVEN en E. W. SCOTT. ONDER-DIRECTEUR. J. F. L. BLANKENBERG. INSPECTEURS. C. CORVER en P. H. LAMBERTS Jr.

Goudsche Courant | 1881 | | pagina 2