BINNENLAND. JODEN-VERVOLGING. Laatste Berichten. «Mag ik, alvorens nader hierop aan te dringen, ml iedere etad eenige belangstellenden verzoeken zich le Vereenigen om ieder in zyn kring bekenden en De redactie en uitgever der „Goud- aehe Ct." zijn eveneens gaarne bereid gitten in ontvangst te nemen en over te maken. POLITIE. MARKTBERICHTEN. Gouda, 16 Juni 1881. Burgerlijke Stand. Gouda; vaardigden op 21 Augustas en voor den Senaat op 4 September a. a. te bepalen. De zittingen der Cortes sullen op 20 September geopend worden. De Italiaansche Kamer der Afgevaardigden zet het onderzoek over het wetsontwerp tot wjjziging der kieswet voort. Gr lijk per telegram gemeld is, heeft de parlementaire oommissie, in overeenstemming met den minister-president, den heer Depretis, besloten het kiesreoht toe te kennen aan al wie de tweede klasse der lagere sohool hebben doorloopeu. Deze bepaling is vrijzinniger dan in het oorspronkelijk ontwerp. De groate kiesdistricten, waaromtrent de heer Depretis en verscheidene zij oer ambtgenooten zich verbonden hebben, vinden lang niet algemeenen bijval Uen gelooft intueschen niet, dat de regee ring hiervan eene kabinets-quaestie zal maken. De Transvaal-oommissie is thans te Pretoria ver gaderd, en zoowel president Brand als bet drieman schap met den heer Jorissen zijn ook daar. Het gerechtelijk Onderzoek naar den moord van Kapitein Elliot gaat voort, en de hoofden der Boereu hebben beloofd dat zij de daders aan het gereoht zullen over geven. Groote vrienden zyn de Engelsche soldaten nog niet met de Boeren. Er komt nogal eens eene particuliere bokspartij voor. Een Engelseh soldaat die zioh aan de vuisten van een Boer had gewaagd, stierf aan de gevolgen van een ontvangen klap, wat anderen van zijne makkers missohien wel heeft af geschrikt. GOUDA, 16 Juni 1881. Den 20 Juni a. s. des voormiddags ten 10 ure zullen de ouderwijzers in het arrondissement Gouda onder voorzitterschap van den schoolopziener Dr. D. Terpstra, hun eerste vergadering houden in de Socië teit «Ons Genoegen" alhier. Op de agenda zijn ge plaatst de volgende punten 1. Het ondersteuningsfonds voor weduwen en we zen van onderwijzers, in te leiden door den heer S. Posthumus. 2. Het onderwqs in de vrouwelijke Handwerken, in te leiden door den heer J, Kiewiet de Joilgr 8. De cursus tot opleiding vfHmünlponderwijzera lot den rang van Hoofdonderwijzer, inlte leiden döBT" den heer H. W. Kramers. Aanstaanden Maandug 20 Juni e. V. zal in deze gemeente de gewone jaarlijksche ccllectA worden ge houden voor het Eondt tol aanmoediging en onder- i leuning tan den getcapenden dienet. Wij kunnen niet nalaten bij deze kennisgeving de hoop te uiten, dat onze ingezetenen een flinke bij drage zullen leveren aan deze collecte. Het kan niet anders, of ieder, die over het doel van het fonds nadenlrt, moet tot de overtuiging komen, da', een roiale gift hier zeer goed geplaatst is. Wy bevelen de eollecte in ieders welwillendheid aan Blijkens de StaaUcourant van 15 dezer zijn ter griffie van de Arroudissements-Bechtbank te Rot terdam gedeponeerd de volgende pjjpmerken door den heer B. Wagenaar Wz.: de gekroonde 59. door den heer G. C. v. d. Want Pz„ handelende ouder de firma P. v. d. Waut Gz.; de gekroonde W, de Speelman, de Lelie, de gekroonde L„ de ge kroonde 96, de gekroonde 54 en 90. Door den heer P. J. v. d. Want Az.: de gekroonde M en de gekroonde 30. Door den heer N.' L. v. Blokland Nr.: de ge kroonde D K. M Door den heer J. de Gidts: de gekroonde 27 en de gekroonde 52. Door den heer A. v. d. Klejjn Pz.: de Ooievaar, da gekroonde 76 en C K. Door den heer G. J. van Baaien, handelende onder de firma J. van -Baaien de Fortuin en de gekroonde 2. Door den heer G. J. Wagenaar te Gouda, is den 13 dezer ter griffie der Arrondissements Rechtbank te Rotterdam gedeponeerd het merk; „de gekroonde 56". SCHAAK-CORRESPONDENTIE. Alkmaar wit. Gouda zwart. 7de Zet A. 2. A. 3. G. 8.'F. 6. In de zitting der Rotterdarasehe Arr -Rechtbank vau Dinsdag werd o. a. veroordeeld G. H. H„ fabrieksjongen te Gouda, bekl. van diefstal van een zak boonen, tot 3 dagen gevange nisstraf. Door wijlentden Heer K. Broeder, in leven eersten wethouder van Zevenhuizen, is aan de diaconie der Hervormde gemeente de som van 1000 vermaakt. OVERZICHT van het getal Kiezers en het getal Uitgebrachte stemmen in het Hoofdkiesdistriot Gouda. Districten Kiezers Uitgebr. stemmen Gouda 559 495 Oudewater 98 89 Hekendorp 87 25 Lange-Ruigc- weide 43 37 Bodegraven 205 140 Papekop 29 21 Woerden 193 136 Rietveld 36 27 Waarder 62 38 Barwoutawaarder 28 17 Boskoop Zwammerdam Aarianderveen 108 80 141 88 51 103 Alpbeu 183 133 Wnddinxveeu 155 113 Zevenhuisen-Moercappelle 117 88 Bleiswjjk 76 61 Bergseheuhoek 56 34 Reen wijk 138 97 Moordrecht 84 72 Nieuwerkerk a/il. IJeel 68 49 Capelle 67 49 Lekkerkerk 126 102 Krimpen a/d. Lek 60 47 Ouderkerk eu Krimpen a/d. IJsel. 124 102 Berkeuwoude 35 $4 Gouderak 55 37 Schoonhoven 168 138 Stolwyk 124 72 Bergambacht 124 91 Ammerstol 26 24 Haastrecht 80 65 Vliet 32 26 Zegveld 62 51 Linschoten en Snelrejvanrd 113 98 Montfoort, Willeekop, Veldhuizen 126 75 3806 2904 De uitslag der verkiezingen van Leden van de Tweede Kamer der Sinten-Generaal werd gisteren door ons iu drie bulletins zooveel mogelijk ver spreid. We herhalen dien uitslag thans, voor zooveel noodig verbeterd. NB. De tuaschui gestelde namen zijn die der aftredende Ledetti Gouda (Mr. M. Bichuu vau IJsseliuonde). Uitgebracht 2904 Stemmen. Van onwaarde 9 Geldig 2895 Volstrekte meerderheid 1448 Er werden uitgebracht op: Mr. M. Bichou van IJsselmonde 1645 stemmen Mr. A. A. van Btrgen IJzcndoorn 1243 Diversen7 2895. Zoodat herkozen is Mr. M. Bichon van IJssel monde. Leiden (J. H. Donncr). Herkozen met 1189 st. Modderman 137. Gratenhage (Mr. R. J. Graaf Schimraelpenniuck tot Nijeuhuis). Herkozen met 774 st. Quarlea 480. Dordrecht (Mr. G. M. van der Linden). Herkozen met 677 st. Esser 622. Hoorn (Mr. W. K. Baron van Dedem). Herkozen met 1177 van 1407 st. Maaetncht (Mr. M. V. Nijsl). Herkozen met 962 st. Roberti 235. Eindhoven (Mr. A. J. H. van Baar). Herkozen met 1087 st. Rotterdam (W. A. Viruly Verbrugge eu Mr. J. van Gennep). Herkozen van Gennep met 1006 st. en Viruly met 986 van 1961 St. Winichoten (Mr. H. Goeman Borgesius). Herkozen met 618 St. Utrecht (Jhr. Mr. J. Roell). Herkozen met 941 st. Heemstra 453. Auen (Mr. L. Oldenhuis Gratama). Herkozen met 806 st. Lohman 4(9 st. Nijmegen (Mr, C. J. A. Heijdenrijck). Herkozen met 1190 st. H. Duijs 114. Tilburg (Mr. B. M Bahlmau). Herkozen met 1358 van 1454 St. Roermond (Mr. H. F. Lambrechts). Herkozen met 1121 van 1227 St. Haarlem (Mr. C. J. F. Miranitolle). Herkozen met 731 st. Heemstra 180 st. Amerifoort (Mr. A. Baron Maekay). Herkozen met 1101 st. van Gorkum 232. 'a Herlogenboich (Mr. J. G. de Brujjn). Herkozen met 1286 van 1436 st. Arnhem (Ph. W. van der Sleijden). Herkozen met 1084 st. Jhr. Beelaerts 1069. Uitgebracht 2161 St. Zevenbergen (Mr. R. var. de Werk). Herstemming tussehen aftr. lid met 627 en Rnokevorsel met 612 st. Tielemans 376 st. Appingedam (J. Schepel). Herkozen met 784 st Gratema 477 st. Almelo (H. A. Insinger). Herstemming tussehen aftr. lid met 1018 en van Laer met 882 it Van Alphen 173. Meerderheid 1037 st. Leeuwarden (S. Hingst). Herkozen met 1078 st Zaaijer 356, en Gerth van Wijk 484 st. Zwolle (Mr. J. A. Sandberg). Gekozen Jhr, Mr. T. A. J. vau Asch van Wijok met 1838 ,t' Aftr. lid 1213. Zuidhorn (Mr. E.|J. J. B. Cremers). Herkozen. Boxmeer (Mr. J. M. L. Haffmans). Herkozen met 1079 st. Delft (A. M. Sohageu van Leeuwen). Gekozeu i. C, Fabius met 1675 st. Aftr. lid 871 st. Breda (Dr. H. J. A. M. Schaepman). Herkozen met 1657 st. Gorinchem (H. Seret). Herkozen met 1716 st. Van der Heim 770. Tiel (Mr. H. J. Dykmeester). Herkozen met 1364 st. Jhr. Beelaerts 1274 st. Deventer (Mr A. van Delden). Herkozen met 1234 vun 2101 st. Zutfen (Mr. L. E. Lenting). Herkozen met 1496 st. Mackay 1351. Amiterdam (W. A. Froger, die bedank ("beeft, Jhr. Mr. J W. H. Rutgers van RoMttburg. P, -R. Holtzinnu en Mr. J. P. R, Tak). Herkozen TÜ van Poortvliet met 1478 en Holtzman met 1356 st. Gekozen Jhr. Wichers met 1255 en Mr. Kist met 1173. Van Marie had 640, Beaufort 638, Levy 507, van Vlijmen 400, van Berkel 362, mr. Fabius 245, Rutgers 193 en Heldt 183. (Het bovenitaande it reedt gitteren door afzonderlijke bulletin» aan onze abonné» binnen Gouda behead gemaakt.) Later werd nog de uitslag bekend van Sneek (Mr. S. Wijbeugu eu Dr. W. H. Idzerda). Herkozen dr. Idzerda met 1886 en mr. Wybioga met 1879 st. W. H. Oppedyk had 1860, H. J. van Heemstra 1823, Alkmaar (Mr. W. van der Kaag). Herkozen met 1305 st. IV. Bos had 630.8. baf. v. Heemstra 113, Goet (J. P. Brcdius Jr.) Gekozen Jhr. Mr. L I. Pompe van Meerdervoort met 1368 st. Het aftredend lid Bredius had 588 st. Zieriktee (J. J. van Kerkwijk). Herkozen met 711 it. H. Schouejongeu had 329 st. Middelburg (Mr. D. van' Eek). Herkozrri met IBIS at. Mr. Fabius had 928 st. Tot hulponderwjuiéree aan de openbare lager school te Bnrwoutswaard*Ta benoemd mejuffrouw E. C. de Jongh, thans le Gouderak. Op de DinadagVin de Maliebaan te Utrecht ge houden harddraverij) waren 23 paarden ingeschreven. De prijs vau 30» is gewonnen door de schim mel-merrie Prime»,(jan den heer P. Smit, te Rot terdam, pikeur P. van Zanten. De le premie va* 200 verkreeg de donkerbruine merrie Snijboon, van den heer Arie Bos te Zevenhuizen, pikeur A. Bos; terwgl de 2e premie van 100ten deel viel aan de bruine merrie Johanna, van den heer Ji Koopman te Nieuwdorp, pikeur Jan Koster. Door het Departement van marine is in circulatie gebracht een blaadje, ten doel hebbende.zooveel mo gelijk de aanwerving van jeugdig scheepsvolk te bevorderen. Behalve de vercischtep waargan een jon gen moet voldoen en de stukken die benoodigd zijn om bij de kon. Ned. zeemacht te worden aauge- nomen, wordt er in medegedeeld, wat de opleiding te leeren geeft, wat men worden eu verdieuen kan, benevens de pensioenen die aan verschillende quali- teiteu bij de zeemacht verbonden zijn. Ten slotte wordt er op gewezen dat de lijfstraffen zjjtl af gestraft. De gemeenteraad van ,s-Hage heeft gisteren ver- tvorpen de voorstellenlo. tot gebeele verbou wing van het gemeentebadhuis te Scheveningen eu zqne inrichting uitsluitend tot Bad- en Kurhaus 2o. tot vergrooting en verbouwing van hèt Badhuis. Overeenkomstig een voorstel van den heer de Jonge werd besloten tol eene nieuwe verpachting Van hel Badhuis met uitzondering vau de buiten- 'baden. Omtrent den duur vau de pacht en de Ivraag of de muziek er onder begrepen is, heeft de jRaad zioh de beslissing voorbehouden. Bij de tweede kamer is ingekomen een wets-ontwerp betreffende de overdracht van de spoorweglgn van Batavia naar Buitenzorg sau den staat. Dit ont werp strekt tot bekraohtiging vau eene overeenkomst op 29 Maart 1881 gesloten tussehen den minister van koloniën en de Nederl. Indische spoorweg maatschappij, betreffende de overdraebt van gemelden spoorweg. De staat betaalt volgens die overeenkomst als koopprijs eene som van 6 millioen gulden. De ambtenaren en beambten, die bij bet sluiten van de overeenkomst bjj de lijn BataviaBuitenzorg dienst doen, worden, voor zoover zjj dit wenschen, in dienst pa den staat overgenomen. In de Maandag te Amsterdam gehouden zitting vau den gemeenteraad ia vastgesteld een adres aan de Tweede Kamer, waarin opnieuw wordt aange drongen op verwerping van het wets-ontwerp lot verbetering der Keulsche vaart, als gevende niet den waterweg naar den Rijn, die Amsterdam behoeft. Daarna werd het voorstel van burg. en weth. behandeld om de inkomsten-belasting in te trekken, voor één jaar in te voeren een hoofdelijken omslag en eene com missie van zeven leden te benoemen, die nader zal onderzoeken, op welke grondslagen eene plaatselijke dirsote belasting zal worden geheven. De heer van Nlerop stelde voor, de reeds ontvangen eigen aan giften terug te senden en gelegenheid te geren, alsnog ambtshalve aanslag aan te vragen, beneveus aanteekening op het nu openbare kohier, of die ambts halve is dan wel op grond van eigen aangifte. Na beraadslaging werd dit voorstel ingetrokken en dat van Burg. en Weth met 21 tegen 5 stemmen aangenomen. Prof. Schollen, i wegens 70jarigeu leeftijd genood- pakt als hopgleeraar af te treden, hield Dinsdag zjjn afscheidsrede in het groot auditorium der Leidsche academie. Prof. Kuenen bracht, uit naam der aan wezigen, den aeheidenden hoogleeraar dank voor bet vele goede, dat door hem in zijn langdurige loop baan was verricht. Uit tal van plaatsen outrangen wij opgaven van bet tutntal opgekomen kiezers. At die opgaven kunnen niet opnemen. Eene uitzondering maken wy ech ter voor Sneek, waar van de 850 ingeschreven kie zers voor de Tweede Kamer niet minder dan 325 van hun stemrecht gebruik hebben gemaakt, terwgl van de outbrekenden 7 metterwoon naar elders zjjn vertrokken, 6 tijdelijk afwezig waren en 5 wegens ernstige ongesteldheid niet konden opkomen, zondat er slechts zeven tonder gewettigde reden zich van deelneming aan de verkiesing onthielden. De kroon, wat trouwe opkomst der kiezers be treft, spande eobter Lochem, waar van de 129 kie zers nienaud van de stembus wegbleef. O. a. stemden tsMe kieierh, die te samen 168 jaren tellen. De Eerste Kamer heeft gisteren avond hare werk zaamheden herwat. De medettèding, dat de beer mr. H. J. Smit opgehouden had lid der Kamer te zijn, werd onder betuiging vun leedwezen voor kennisgeving aange nomen. Aan de nagedaohtenis van w ijlen den heer jhr. nar. F. B, H. Miobicls van Kessenioh bracht de voorzitter wnrme hulde. De geloofsbrieven van het nieuw gekozeu lid, dsn heer M. H. Insinger, werden in handen gesteld, «aa eene Commissie, bestaande uit de heeren van Voortbuysen, Schot en van Rjjekevorsel. De wetsontwerpen, laatstelijk door de Tweede Kamer aangenomen, werden naar de afdeelingen verzonden. De vergadering der centrale commissie tot de al gemeens zaken voor bet Ned. Ier. Kerkgenootschap is bepaald op 29 Juni t. a. tc Amsterdam. Te Mantm (prov. Groningen) ie in het begin via dit jaar de ontvanger der plaatselijke belastin gen overleden. Kort daarna bleek, dat zjjae boeken eiet ia orde waren en er een te kort van 900 wis. Een vijftigtal ingezetenen, die ia 1879 en 1680 hunuen aanslag hadden betaald, etaan nu zog alt niet-betalen van 1879 geboekt De meeaten van hen hadden bij het betalen van de belaeting over 1880 hunne ^uitantie van 1879 reeds ver nietigd, in de meening, dat die nooit meer noodig "cu zijn. Deze gevaarlijke gewoonte komt hun thaus duur te ttaau. waut bet gemeeutebeatuur vin Marum eiseht ook al kan men door quitantie bewijzen dat de belasting vau 1880 is voldaan, iat de nanelsg over 1879 nog eene wordt betaald. Internationale Pooltocht. Onder dit opschrift "ohrijlt prof. Boy» Ballot iu het Utr. Dagblad het volgende ,De vorige week mooht ik weder ruime •ommen ontvangen. Z, K. H. Prin» Frederik zeide een vorzteljjke gift toe en de heer en mevrouw 4. T, eenden mij 1000, in de verwaobting, ook door andere aancienljjken te kennen gegeven, dat «seige weinigen zioh vereenigen zouden om ook door dergelijke gifteu de onderneming mogelijk te mtkeu. vrienden er opmerkzaam op te maken, dat Neder land zich niet meer kan terugtrekken, waar de Vorsten uit het geliefde stamhuis van Oranje voorgaan eo waar reeds enkelen ook giften van duizend of eenige honderden guldens schonken Er is veel te zeggen voor een totstandbrenging der onderneming' door algemeene deelneming met kleine bydragen, maar boewei dus deze zeer dankbaar worden aaugenomen, zijn toch vonrbeeldeu als de bovengenoemde hoogst weiisobeljjk.» De grand prix de Parit bij ds jaarlijksehe wed rennen te Lougcbamps is behaald door het paard Foxball van den Amerikaan James R. Keene, be reden door Fordharm. De aanzienlijke wereld waa er iu grooten getale by tegenwoordig. De heer Grévy en eebtgenoote, de koniugin van Spanje, de prine eu prinsat Radziwill, de meeste Franache ministers en verschillende gezanten gaven van bun belangstelling door bnn aanwezigheid blyk. De gelukkige winner werd door ziekte verhinderd in Parjjs te zijn. Elke dag werd hem getelegrafeerd, hoe zijn paard het maakte. Foxball, premier favori, waa Tristao, Fransch, van den heer Lefèvre, bereden door F. Archer, slechts ééne hoofdlengte voor. Albion, van graaf de Lagrange, waa ditmaal de derde. Te Arnhem bod Zateidag en Zondag het 6de mu ziekfeest plaats van de Neder!, toonkunetenaars- vereeniging. Bjj de geljjktjjdig gehouden algemeene vergade ring dier vereeniging werd besloten tot het uitschrij ven van drie prijevragen. De beide aftredende be stuursleden werden herkozen. De heer Hol nam ontslag als lid van het bestuur, de beer Nicolai werd in zjjue plaats tot voorzitter eu de beer Mryroos werd iu het bestuur gekozen. De volgende vergadering tol te Leenwarden plaats hebben. Naar aanleiding van het aan een ander blad ont leende berichtje over het machinale schoeisel voor bet leger ontvangt de N. R. Ct. van goed ingelichte zijde de volgende opmerkingen: Voor zoover bekend is, bestaat er niet de minste grond voor de bewering dat het machiuale lcger- sehoeisel slecht vorldoet, veel minder dat bet «aan houdend slecht bljjft voldoen." In dat opzieht heeft men slechte te ver» ijzen naar de woorden, door Z. E. den Minieter vin Oorlog bij de be handeling van de begroo ing iu de Tweede Kamer der Staten Generaal gesproken, die lijnrecht bet tegenovergestelde inhielden. De Minister grondde zich daarbjj op de rapporten van de ten vorigen jare genomen proeven met bet nieutve schoeisel, die zeer goed hebben voldaan. Verder dan deze proeven ken men nog nirtoor- deelen, omdat de nienw model maohiaale schoenen, nog weinig in gebruik, eu de andere, bij vroegere proefneming vervaardigde, doch later teer gewijzigde schoenen nog nauwelijks verbruikt zjju. Wel verre dat tot afschaffing van bet nieuwe deugdelijke stel sel zal worden overgegaan, verneemt men jiat wel dra eene nieuwe aanbesteding zal plaats heoljen. Wat confeotie betreft, zjjn de schoenen van het nieuwe model zoo oneindig veel beter dan die, welke vroeger in de groangeuissen werden vervaar digd, dat zy danunede zelfs niet vergeleken kunnen worden. In Zuid-Ruilend hebben er in den laauten tijd feiten plaats gehad, die men in onze eeuw niet meer voor mogelijk zou honden. De dagbladen hebben bet one gemeld, dat daar de Israëlieten zjjn blootgesteld aan wreede, afschuwelijke, ja ou- menscheljjke vervolgingen. Zjj worden gemarteld, geplunderd, zelfs gedood. Daizende slachtoffers ziju daar gemaakt en ontelbaar zyn de ougelokkigen, die van have eu goed beroofd geuoodzaakt zjjn rond te zwerven. Het behoeft geen betoog dat die moe ten geholpen worden en daar hun aantal zoo bui tengewoon groot is, moet ieder, die iets te missen beeft, ieta voor hen afstaan, ieder, onverschillig van welke geloofsbelijdenis, van welken landaard hjj ia. Bjj zulke mensobouteerende handelingen vraagt men 'niet wie de slachtoffers zyn, maar men tast in den zak, ten einde mede te werken tot leniging van den nood. Het is daarom, dat wy met aandrang de alg. aandacht veatigen op onderstaand circulaire van het Alqikizn Israëlitisch Vrxbokd. Zuid-Rusland biedt ons op 't oogenblik een schouw spel, dat aan de somberste tjjden der middeleeuwen doet denken. Te Elisebethgrad, Kiew, Odessa, Cherson en andere belangrijke plaatsen werpt men zioh op de Joden en worden hunne huizen bestormd, hunne bezittingen vernield, geplunderd eu verbrand. Hun persoon zelfs wordt niet gespaard tneedoo- genloo» slaat men vrouwen, kinderen en grijsaards en gr zyn gekwetsten en dooden. Met eiken dag breidt bet kwaad zioh nit, de openbare macht heeft het nog niet kunnen ,tuit»n. Het ongeluk is onoverzienbaar. De Joden zyn op de vlucht gedreven, zonder dak, zonder dekking, zonder voedsel. Wie sal bon hulp verschaffen Tot nu toe beeft de bijzondere weldadigheid van het Buitenland ban eenige ondersteuning verleend. Volgens de landswetten staan zjj bniten het gemeene recht en zijn zij aan bijzondere verordeningen onder worpen. De openbare meening werd diep gesohokt door deze herleving der barbaarachheid in bet laatst der 19de eeuw, en alom beeft zij bljjk gegeven van haar levendige sympathie voor de slachtoffers dezer afschuwelijke vervolging. Het Algemeen Israëlitisch Verbond opent te hunnen bate een inschrijving. Het wendt zich tot alle edel- moedigen, zonder onderscheid van geloofsbelijdenis, in de vaste overtuiging, dat men aan zijn roepstem gehoor zal geven en allen het hunne zullen willen bydragen tot dit werk van menschelykheid en broe derliefde. Pabus, 28 Mei 1881. Voor het Centraal ComiU L. ISIDOR, Oppembijn van Frankrijk, Sere-ooorzitter J. DERENBOURG, Voorzitter. J. H. GOLUSCHMIDT, Onder-voorzitter. N. LEVEN, Algemeen Secretarie. LÉONCE LEHMANN, Gedelegeerd Penningneetter. De Secretarie, ISIDORE LOEB. Het Nederlandsoh Hoofd-Comité van bet «Algemeen Israëlitisch Verbond" paart zijne roepstem aan die van het Centraal Comité te Parjjs, en richt tot- al zijn medeburgers, zonder onderscheid van geloofs belijdenis, bet dringend verzoek om voor de onge lukkige slachtoffers van Dweepzncht en Barbaarachheid in Zuid-Rusland hun liefdegaven af te zonderen. De bestaren der Plaatselijke Comite's zullen de bijdragen, ter overmaking aan het Nederlandseb Hoofd-Comité, dankbaar iu ontvangst nimea. Amsterdam, Jnni 1881 Namem het Hoofd-Comité voorn. ALEXANDER DANIÉLS, Voorzitter. H. BINGER, Secretarie. GEVONDEN en aau het Bureau van Politie gé- deponeert! eeu Bril eu een onderituk ?au een goud Kinder Oorbelletje. Rome, 75 Juni. De Kamer heeft ar|. 1 van het ontwerp tot wjjziging der kieswet aangenomen, sooals het door de Regeeriug en de Commissie was voorgesteld. Alle amendementen zjjn verworpen. Berlijn, 15 Jnni. De zitting van den Rjjksdsg ie gisteren avond gealoten. Bij matigen omzet was de graanmarkt heden in vaste stemming. Puike Zeeuwsche Tarwe bracht ƒ16.50 tot ƒ11.op. Poldertarwe ƒ9,80 tot ƒ10.25. Afwijkende kwaliteit ƒ9.50 tot 9..00 Rogge fiks op prjjs gehouden, varieerde naar kwa liteit van ƒ8.75 tot ƒ9.80. Gerat flauw vau ƒ6.50 tot 5.80 de winter, zomer 5.h ƒ6.40. Haver vast. Andere granen zonder bandek De veemarkt met weinig aanvoer, den handel traag. Varkens geschikt voor Londen van 22 a 25 et. per half kilo. magere vnrkent en biggeu vlug tot hoogc prjjzcn verkoeht. Biggen van 1,75 a 2.25 per week. Sohipen en Lammeren traag. Schapen vau ƒ22.a ƒ32..Lammeren vau 6.— a 16.—. Aangevoerd 150 partyen kaas, eerste kwaliteit van Si.— k 33.50, tweede van 26.it 30. Handel vlzg. Noord-Hollaudsche kaas van 25.a 80. Goeboter 1.30 a 1.40. Weiboter - 1.10 a - 1.20. Kaas (noteering vau de Ver. v. Kaashandelaars) le Kwal. 28— a 81.50 2e Kwal. van 24— a 27.50. Handel matig. t^EBOREN.- 14 Jnni Elisabeth Cornelia, ouders C. P. Keeper on E. san Uovene. Cornells Johannes, ouders P. Bikker en W. J. Brouwen Johnnne, ooders W. Verleun en O. Blommestejjn. 15 Johan, Pietar, ouders J. P Weljer en J. A. S. van Trotsenburg. Adriann, ouders J. P. ven Beusekom an M. vau der Born.

Goudsche Courant | 1881 | | pagina 2