BUEflERWOOMIS, flAfiÏSle CAR- TONNAGES VERZOEKSCHRIFTEN SURPRISES M. van der BURG, Bulteiilandsclt Overzicht. W aarschuwing. IJK TAN GASMETEKS. KEMMSGEEIJMG. ADVERTENTIÊN. TE KOOP A. BRINKMAN. Anti-Rhumatische Watten Burgerlijke Stand. OUDE KENNISSEN. Abshaubin's officieren op éen kamer; 2. het verbeteren der toegangen tot de kamers onderofficieren, zoodat men die ook kan bereiken zonder over de kamers der soldaten te gaan; 3. het versohaffen van een nieuw en doelmatig meubilair: 4. betere verliohting. Te Rotterdam had gisteren naoht een treurig on geval plaats. By een brand, welke ongeveer ten half drie uren' uitbrak op eene bovenwoning in de Vondelstraat, zyn een man, genaamd M. van Kalkert, pakhuisknecht, en zyne twee kinderen, be nevens het kindje van een der buren, dat dien nacht aldaar was bleven slapen, door den rook ge stikt. De vrouw is in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis gebracht. De brand zelf was spoe dig gebluscbt. Gisteren morgen werd aan een der bureaux van politie te Amsterdam aangifte gedaan vau een brutalen diefstal met buiten- en binnenbraak. De dieven, klaarblijkelijk drie, hebben zioh door het inbreken van een raampje toegang verschaft tot de kiosk in de Stads Rietlanden. De bus voor de Pr. Hendrik stichting te Egmond werd opeugebroken en het geld medegenomen, zoo ook de lade van den kastelein geledigd, eene klok benevens eenige flesschen port, boot- en tramkaartjes. De dieven schyueu zeer op hun gemak te zijn geweest, althans ze hebben drie glazen genomen en waarschijnlijk een potje bier gedronken, terwijl ze de bitterkaraf niet onaange sproken lieten. De diefstal is te brutaler, omdat aau boord van de Primet Marie den geheelen nacht gewerkt is, en het gevaar van ontdekking dus niet gering was. De politie doet onderzoek. (N. v. d. D.) Dinsdagmiddag ten half vier uur ontdekte men braud in de brievenbak van de postkar op Leeuwarden naar Sneek. Het bleek dat de pakketten aanzienlijk beschadigd waren. Men kan nog niet met zeker heid zeggen hoe het vuur vat gekregen heeft. Het meisje te Amsterdam dat sedert veertien dagen werd vermist, is gisteren middag in de Haar lemmervaart opgevischt. In de boezelaar, dat om de lendenen gebonden was, werd een steen ge vonden. Voor het vervoer van bestelgoederen, geld en gelds waarden over de onder het beheer der Ned. Rijn spoorwegmaatschappij staande spoorwegen in haar lo caal binnen-verkeer, zal op 15 December a. s. een nieuw tarief in werking treden, dat beschouwd raag worden als voorbode van de invoering van de ryks- pakkettendienst, waarvan het publiek dan reeds indirect de vruchteu begint te plukken. By zendingen van 1, 13, 85, 57 en 710 kilo wordt voor alle ^afstanden dezelfde vracht geheven van 15, 20, 25, 30 en 35 centen. In minderen mate ook daarboven alt yd over langere afstanden, als Arnhem, Amsterdam, Rotterdam, den Haag en Leiden. Uit Mheer (Limburg) is een adres aan den Ko ning gericht betreffende onregelmatigheden by de gemeenteraads-verkiezingen aldaar. Negentien kiezers waren namelijk onrechtmatig niet op de kiezerslijst gebraoht. Een verkiezing werd daarom vkfrnietigd en by een nieuwe verkiezing werden de 19 kiezers opnieuw niet toegelaten te stemmen. Weder werd vernietiging van de verkiezing gevraagd, maar nu werd door Gedeputeerden daaraan geen gevolg ge geven, omdat, ol hadden de geweerde kiezers aan de stemming deelgenomen, dit geen invloed zou kun nen gehad hebben op den uitslag. De adressanten vragen daarom aan den Koning herstelvan rechteu, en een vernietiging van de laatste verkiezing. Door het Hoofdbestuur der Alg. Ned. Vrouwen- vereeniging Teasel schade is aan de schoolopzieners hier te lande by circulaire het verzoek gerieht om de onderwijzeressen, die in het bezit zyn van een door de Vereeniging afgegeven diploma voor Nuttige Handwerken, by eventueele benoemingen gelijk te stellen aan haar, die de acte van onderwijzeres volgens de nieuwe wet bezitten. In de laatste jaren, meldt men aan de Leidsche Cf., werd naarmate het vertrek der zwaluw plaats had, de voorspelling gedaan van een Vroegen of laten winter. Toen het bleek, dat die trekvogel geen schuld droeg aan warn.te of koude, heeft men die voorspelling ingetrokken. De raaaud October was enkele dagen uitgezonderd, veel te koud. Het vroor, er viel sneeuw en de oostenwind blies zoo snerpend als anders veel later in den tijd. Terstond werd de voorspelling gedaan, dat een strenge winter voor de deur stond, ook omdat het ijs aau de Poolstreek zich had verplaatst in Europeesche richting. Nauwelyks was November aangebroken of het weer sloeg om. Zoo koud als het in, October was geweest, zoo zacht werd het nu met aanhoudende zuidenwind en de thermometer klom raenigen dag ver boven de 50 gr. Fahrenheit. November was over het algemeen te warm; nog gisteren was er donder in de lucht. Ten gevolge van deze weersverandering iB nu de meening ontstaan, dat er geen strenge winter te wachten is. Men voorspelt en men meenttoch zou het misschien het beste zijn in het geheel geen meening te hebbeu en voorspellingen na te laten. De landlieden begonnen in October beducht te worden voor eene zoo vroege koude. Het vee had het nog wel niet te kwaad, maar het gras raakte spoedig op. Het mooie weer van November zou veroorzaakt hebben dat er nu eerst aan den stal behoefde gedacht te worden, doch deze maand kon niet meer goed maken wat October bedorven had, zoodat het meeste 'pee is binnengehaald. De weilanden zyn iutusschen Opgegrond en op wel toegemaakte /stukken staat nog gras. Uit het bericht van kapitein Bruyns aan de di rectie der Maatschappij Nederlanduit Suez, dd. 18 November, blijkt, dat de boot, waarin hij met zyne metgezellen de Koning der Nederlanden verlaten heeft, evenals die van den lsien officier op den derden dag door hevige wind en regen, waardoor de sein- lantaarns en het licht bij 't compas niet konden aangehouden worden, van de andere booten afraakte. Den volgenden morgen, dus den 9den October, klaarde het wat op, en zag kapt.Bruyns in de verte de boot S no. 8, hij hield er op aan en sprak met den kommandant van die boot, den 3den officier Hoogeboom, af, om zooveel mogelijk bij elkander te blijven, 's Nachts verloor men elkander echter weder uit het gezicht, en na dien tyd heeft kapt. Bruijns geen der andere booten meet gezien. Kapt. Bruyns bevond zich op 12 October 8° 15' Z.B., op 13 October 4° 33' ZB. met doorko menden N.W.-wind en besloot toen koers te zetten naar Peros Banhos, waar hij 18 October ten 4" n.m. aehter Diamond eiland ten anker kwam. Dit eiland was onbewoond, doch er stond een huis met een paar rustbanken. Terwyl het plan zou uitgevoerd worden, om de andere eilanden te bezoeken, zag men bij zonsopgang een kustvaartuig, waarheen werd geroeid, dat ten 11" v.m. bereikt werd en waar men door de Creoolsche bemanning met de grootste har telijkheid werd ontvangen en van rijst en visch voorzien. Met hunne hulp landde men ten 4" n.m. op het Iele du coin waar de administrateur, de heer E. L. Nicolin, een giek met 6 man afzond, om de dames af te halen.Van dezen heer ondervond men ook alle hulp en dé. meest voorkomende vriendelyk- heid. Den Zaterdag na hunne aankomst (22 Oc tober) zag men een schooner op p. m. 2l/i mijl afstand, waarheen een boot werd gezonden, die te rugkwam met brieven van A. de la Roche, kapitein van den schoener Cupido, en van den heer Heury G. Ducroij, inspecteur vau de Salomo-eilanden, die daar aan boord was. Zij beloofden de schipbreu kelingen zoo spoedig mogelijk te zullen afhalen, en door goed weder geholpen gelukte het Zondag 23 October aan boord te komen, 's Maandags waren allen aan land op het grootste eiland van de Sa- lomogroep, waar de Heer Theodore Larcher, de ad ministrateur, hen gastvrij ontving. Men kan zich voorstellen, welke blijde verrassing het voor de schipbreukelingen was, toen zy op 1 November een stoomfluit en een kanonschot hoorden en bevonden, dat de Madura in het gezicht was. Het embarkemect giug met veel moeite gedaard, doch op 2 November waren allen aan boord, en kon men weder herstellen van de uitgestane ontbe ringen. De gezondheidstoestand der opvarenden is naar omstandigheden bevredigend geweest. De 2de offi cier Zeelt leed aan eene oogontsteking sedert zyn vertrek van Batavia, en de heer Logeman, een der passagiers, was ongesteld by het aanvaarden der thuis reis, en deze beide patiënten waren nog niet her steld, doch tengevolge van het onheil zijn gelukkig voor zoover thans bekend geene ernstige ziekten ont staan. Eerst te worden beetgenomen en daarna uitge lachen op den koop toe, is eene zeer onaangename gewaarwording. Het is de gewaarwording van Neder land op dit oogenblik, by de beetnemerij door Engeland in Borneo. Wie het relaas heeft gelezen van het gesprek tusschen den Londenschen correspondent der N. R. Cf,, en den directeur van de Noord-Bomeo Compagnie, kan er geen oogenblik aan twijfelen, dat wij worden ujtgelachen na beetgenomen te zyn. Wij hebbeu ons met open oogen laten bedotten. Wy hebben gekeken en niets gezien, geluisterd en niets gehoord. De geschiedenis hoe wij ons Noord-Borueo hebben laten ontfutselen, is reeds beschamend genoeg, maar nog veel meer beschamend is het, dat wy de waar heid moeteu erkennen van de redenen door den Engelschen directeur in die samenspraak ontwikkel 1 Wanneer Nederland zoovele binnen zyn bereik lig gende ryke gewesten en onmetelyke schatten laat braak liggen, omdat het ze niet wil, niet kan of niet durft innemen en exploiteeren, welk recht heeft het dan er tegen te protesteeren, dat een ander volk, met meer wilskracht, meer maoht en meer moed doet wat Nederland nalaat te doenP Wanneer men zulke dingen ziet gebeuren, met het daarop volgend vruchteloos naberouw over de verwaarloosde gelegenheden die niet meer zullen terugkeeren, het ydel berouw over de gedane dingen die toch niet meer ongedaan gemaakt kunnen worden, dringt zich wel eens, onzes ondanks, de vraag aau ons op, of het schimpwoord, dat wy zyn eene //uitgedoofde natie", wel' zoo geheel on gegrond is P Eene wakkere natie hebben wy ons althans niet getoond. Terwijl wy indommelden, dut- teden en droomden, was Engeland klaar wakker en waakte voor zyne belangen. Zal het antecedent, h& Noord-Bomeo voor ons verloren ging, ons helpeirvoor de toekomst Zullen Nederlandsche ouderzoekers zich er nu op gaan toeleggen de ryke streken onder ons gebied behooreude te gaan opnemen Zullen Nederlandsche handelaars nu er kantoren gaan vestigeuP Zullen de Nederlandsche ingenieurs en industrieelen er nu de schatten van gaan ontginnenP Zullen Nederlandsche kapitalisten nu hunne kapitalen beschikbaar stellen om in ons Iudië, terwyl het, door een gelukkig toeval, nog ons Indië is, voor Nederland te doen, wat Eu- gelsohe kapitalisten er doen voor Engeland. Willen zij het doen en durven zij het, dan zul len zij ons Indië voor ons onneembaar makeu, dan zullen zy onze macht veel steviger en duurzamer maken dan zij te maken is door de best geslaagde militaire expeditiëu en bezettingen. Zóó vestigt en bevestigd men koloniën, en zóó behoudt men ze. De annexatiën door middel van den handel, van de nijverheid, van het kapitaal, zijn de wezenlyke annexatiën die duren, en waartegen niemand bezwaar kan maken. ArnhCt.) De dagbladen uit Nieuw-York melden, dat er den lOden dezer maand in die stad een vreeselyk onge luk heeft plaats gehad. Zes personen hadden plaats genomen in de car van een ascenseur en waren reeds tot een aanzienlijke hoogte gekomen, toen eensklaps de stalen ketting brak en de reizigers, in plaats van in hunue kamers te kuonen stappen, van de vijfde verdieping in den kelder van het hotel ueer- vielen. Allen werdeu in bedenkelijkeu toestand, met gebroken armen en beenen opgenomen. i Een Rotterdamsch scheepskapitein had in zijne kajuit voor eigen gebruik een mand fijnen wyn staan. Toen hij zijnen voorraad eens natelde, vond hy, dat er meer ontbrak dan hij zich konde herinneren ge dronken te hebben. Zyn vermoeden viel op den kajuitsjongen, die hem bediende en meest altijd in de kajuit was. Om de waarheid te ontdekken, ver borg hy zioh in een kast tegen den tyd dat de jongen de tafel moest dekken. Deze kwam, en zyne bezigheid verricht hebbende, ging hij naar de mand, nam eene flesch daaruit en zeide//Jan Van Dor sten, geboren te Rotterdam, is voornemens in echt te treden met jonkvrouw Rosina Clairet, geboren in Bourgogne, en wordt hiermede voor de eerste, tweede en derde maal afgekondigden, zoo geene tegenspraak geschiedt, zal het huwelijk aanstonds voltrokken worden.'! Hierop zette hy de flesch voor den mond, dronk ze in eenige teugen ledig en wierp ze het venster uit. De kapitein liet ge durende den maaltyd niets blijken, maar na dezen nam hij een duchtig eind scheepstouw en riep den jongen op het d$k. //Jan", zeide hy //ik heb u iets aangenaams te zeggen. Ik wil u uithuwelijken." //Zoo," zeide de jongen en zette groote oogen op, toen by het touw zag. //Ja", hernam de kapitein, z/hoor maar toe. Alles zal volgens den regel ge schieden." Toen sprak de kapitein//Jan Van Dor sten, geboren te Rotterdam, hier tegenwoordig, zal in den echt treden met Barbara Strips, geboren in Rusland en wordt hiermede voor de eerste, tweede en derde maal afgekondigd en zoo geene tegenspraak geschiedt, zal het huwelyk aanstonds voltrokken wor den." Dit zeggende, hief hij den arm op om de trouwplechtigheid te volbrengen. „Ho, rayn lieve, beste, kostelijke kapitein riep toen de jongen, #ik doe tegenspraak." //Wat, schelm," antwoordde deze, //hebt gij mijnen wijn niet uitgedronken?" z/Ja," hernam de knaap, //maar zoo gy dit weet, dan weet gy ook, dat alles naar den regel geschied is. Waarom hebt gy geene tegenspraak gedaan, zoo als ik thaus doe Dan had het huwelijk achter wege moeten blijven." De kapitein moest over de zen inval lachen en zeide//Voor dezen keer zy het u geschonken maar ik raad u niet weder aan juffer Clairet te deuken, anders zal het huwelyk, met juffer Strips zoo plechtig voltrokken worden, dat u de bruiloftsdag al uw leven heugen zal." Na de voorstelling die 8arah Bernhardt Vrydag- avond te Odessa had gegeven, heeft meu haar een minder aangename ovatie gebracht. Op den weg naar haar hotel hadden zich een zesduizend personen geplaatst, die haar rijtuig omringden en niets riepen dan Leve dp Fransche kunstenaresWeg met de jodin Een bouquet werd in haar rytuig gewor pen, maar in een oogenblik hagelde het keisteenen. De ruiten der rijtuigen werden gebroken. Een der dames kreeg een steen tegen de borst en de impres- sario mr. Jarreti kreeg eenige glassplinters in het oog. Ook de koetsier van het rijtuig werd gekwetst. Eerst na veel moeite gelakte het de politie de woe dende menigte tot bedaren te brengen. Naar aanleiding van de 40 millioen, aangevraagd voor de kosten voor de insluiting van Hamburg in de Duitsche tollinie heeft Bismarck weder eens het woord gevoerd. Er was aanmerking gemaakt op de wyze, waarop de zaak door den Bondsraad alleen, zonder den Rijksdag te kennen, tot stand gebracht was. z/Het geldt bier voorzeker een ryksbelang, zeide hy, al kan men erover van oordeel verschillen of de som hooger of lager moet zyn. En wat de opgeworpen constitutioueele quaestie betreft, ik zal mij niet laten belemmeren in ae uitvoering der grond wet uit vrees voor de aanvallen der oppositie. Zoolang ik zul moeten werken, zal ik blijven streven naar de bevestiging des ryks en daarvoor alle mij reohimatig voorkomende mtddeleu aau wenden. yHet gevaar voor Europeesche verwikkelingen is thaus geweken, en dus kan ik de oogeu uiet slui ten voor de binnenlar.dscbe politieke quaestiën voor eene van welke wy thans zijn geplaatst." //Een sterke regeering. steunende op eene stevige grondwet, is beter waarborg voor bet Uqd dan het parlement. Ik sta er verstomd vau, dat wy nog zoo ten achteren zijn in de bevestigiug der eenheid van het ryk. Hoe is het mogelijk dat de vertegen woordigers van byzondcre belangen nog bij deze verkiezing steramen hebben gewonnen? Op dank baarheid heb ik nooit gerekend, en wie dat denkt, beoordeelt my verkeerd. Nimmer heb ik een ander doel gehad dan de eeubeid en grootheid van het vaderland. z/Ik heb inyu plioht gedaan als rijkskanselier; ik heb nimmer de eeudrachtige samenwerking der par tijen verstoord, doch alleen hen bestreden, die mij aanvielen. Wil gy myue verbeteringen niet aannemen: welnu, gy kunt ze verwerpen. Maar dan zal ik niet verantwoordelijk zyn voor het mislukken." De Ryksdag zal waarschijnlijk 20 December wor den gesloten en niets worden afgedaan dan de be grooting. Het ontwerp van 40 millioen voor Ham burg is verzonden naar een commissie van 21 leden en voor Nieuwjaar zal het rapport niet gereed zyn. De verkiezingsstrijd in het derde en vijfde dis trict van Berlyn is nu ook afgeloopenin beide districten zegevierde de Fortschrittspartyin bet derde districtMunkel 11498; de conservatieve hoog leeraar Wagner 4198; de sociaal-democraat Auer 3687 stemmen in het vyfde districtGünther 2341; Cremer, conservatief-antisemiet, 3982; sociaal-demo- oraat Bebel 1709 stemmen. Een der eerste nieuwigheden van het ministerie Gambetta betreft het legerbestuur, een teeken dat men terecht vermoed heeft, dat de verschillende leger- wetten bovenaan op de agenda van het nieuwe ka binet staan. Op voorstel van den minister van oorlog, generaal Campenon, is wederom in het leven geroepen de vroegere Comeil supérieur de la guerrewiens taak is al de algemeene Maatregelen, op het leger be trekking hebbende, zoowel wat materieel, personeel en bewapening, als wat verdedigingswerken, admini stratie en aankoopen betreft, met den minister te onderzoeken. De raad is voor de eerste maal sa mengesteld uit den minister, maarschalk Caorobert de divisie-generaals Chanzy, Gresley, de Gallifet, Carteret-Trécour, Saussier en de Mirebel, welke laatste chef van den generalen staf en rapporteur der oom missie is. De Kamer vernietigde weder eene verkiezing, die van Villegontien, omdat de geestelijkheid zich te veel met de stembiljetten had bemoeid; bisschop Freppel vond het verschrikkelijk, maar de verwer ping geschiedde met een indrukwekkende meerderheid. Van officieuse zijde wordt medegedeeld, dat de Regee- ring in Januari een wetsontwerp zal indienen tot herziening der constitutie en daarna een ontwerp op de reorgnnisatie der rechtbanken. Met de voordracht over den aankoop van spoor wegen heeft de Regeering zich nog niet bezig kun nen houden; daaraan zullen onderhandelingen met de groote spoorwegmaatschappijen voorafgaan. Het EngeUche parlement is tegen 7 Februari byeen- geroepen. Volgens de Daily News" teekende de Khedive een decreet, waarbij een nieuwe wet op de druk- ders wordt ingevoerd; de wet behelst drieëntwintig zeer strenge artikelen; de pers in Egypte zou worden gebracht tot gelyktn toestand als in Rusland. De u Times4 verneemt uit Philadelphia dat de Re geering der Vereenigde Staten aan de gezanten in Chili en Peru een berisping zond, omdat zij zich bemoeiden met Peru's biunenlandsche aangelegen heden. Beiden worden waarschjjnlyk teruggeroepen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOUDA. Gezien een schrijven van den heer IJker Chef van dienst te Rotterdam, dd. 15 November 11. No. 303. Herinneren belanghebbenden, dat de gasmeters, die by de invoering van den ijk voor deze werktuigen van een overgangsmerk zyu voorzie», met ultimo December a. s. niet meer mogen worden gebruikt. Wordende alzoo zij, die nog in het bezit zijn van onge^jkte, van het overgangsmerk voorziene meters, in bun belang uitgenoodigd, ora die ten spoedigste ter verificatie aan te bieden aan het ykkantoor te Rotterdam (aan de Nieuwemarkt)) hetwelk daartoe tot ultimo December a. s. geopend zal zijn, iederen werkdag van 9 tot 4 ure. Gouda, 29 November 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. De BURGEMEESTER van Gouda, brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat door den Heer Provincialen Inspecteur der Directe Be lastingen enz. te Rotterdam, op den 29 November 1881 is executoir verklaard: Het kohier van het 2e kwartaal voor de belasting op het personeel. Dat voormeld Kohier ter invordering is gesteld in handen van den Heer Ontvanger, dat ieder daarop voorkomende verpligt is, zijuen aanslag op den by de wet bepaalden voet te voldoen, en dat heden ingaat de termijn van DRIE MAANDEN, binnen welke de reclames behooren te worden ingediend. Gouda, den 30 November 1881. De Burgemeester voornoema, VAN BERGEN IJZ1ÜNDOORN. MARKTBERICHTEN. Gouda, 1 December 1881. De graanmarkt verkeerde heden in zeer flauwe stemming Tarwe werd 25 a 50 ets lager afge daan eu kon iu de beste soorteu nauwelyks ƒ10.50 a 11.opbrengen; terwyl jarige niet werd getoond. Rogge als voren, in goede soorten willig 8.50 a 9.Gerst en haver zonder veranderingen, om de kwaliteit, zeer uiteenloopend van pry's. Paarde- en duivenboonen 25 a 40 ets. lager, 8.75 voor de laatsten in goede soort, 7.50 voor paardebooneu. Bruine boonen slechts voor gerief. Maïs als voren. De veemarkt met gewonen aanvoer, de beste soorten vlug inferieure soorten traag te verkoopen, vette varkens van 25 a 28 ct., varkens geschikt voor Londen van 23 a 25 ct. per half kilo, magere var kens en biggen vlug te verkoopen, vette schapen Tlu8- Aangevoerd werden 7 2 partijen kaas, handel ge woon, le kwal. 32.a 84.2de kwal. van 28.—a ƒ31.— Goeboter 1.30 a 1.40. Weiboter 1.10 h 1.20. Kaas (noteering van de Ver. v. Kaashandelaars) aan gevoerd 72 partyen, le Kwal. 30.50 a 82. 2e Kwal. 27.50 a 30.—. Zwaarder: hooger tot ƒ34.Handel gewoon. GEBOREN 29 Nov, Johannes Pieter, ondsrs D. Snelleman en M Boot Adriine. onder* P. Luijnenbnrg en D. E. Ever- ling. Joaina Frederike, onder* C. H. den Edel en J. J. Pont. 30 Cornelia Adrienue, ouders A. Kok en W. Pot uit. Adriaans, ouders D. Meijer en D. A. Everling OVERLEDEN/ 28 No». A. E. M Sigmans, 19 d. 29 M. A. Taat, 79 j. 30 W. E. Andrufs, 4 w. H. v. d. Want, 2 j 3 m. G M. van Blokland, 15 j. GEHUWD: 30 Nov L. v. Wijk en W. Klerks. een KIPPENHOK met Loop van 4 Ned. ellen met HAAN en VIJF jonge KIPPEN, eerste leg. Adres No. 646, Bureau dezer Courant. Heden «verleed, in den ouderdom van rnim twee jaren, ons jongste Dochtertje HEN- DRIKA. J. H. VAN DEE WANT. H. VAN DEE WANT—DE JoNO. Gouda, 30 Nov. 1881. ■Jf- Voor de vele bewjjzen van belangstel ling, ondervonden bjj de ziekte en het over laden van mgn geliefde Echtgenoot, de Heer FRANCISCUS L1EVEGOED, betuig ik, ook namens mijne Dochter en Behuwdzoon, mijnen harteljjken dank. Wed. LIEVEGOEDSiIeeüwes. Gouda, 30 November 1881. TE HUUR even over het Spoor, tegen bil- lijke prijs EEN met TUIN er voor en op zjjde en van vele gemakken. Te bevragen bij M. WILSCHUT, over 't Spoor te Gouda. De bestelde GEZEGELDE aan B. en W. om vergunning tot verkoop van Sterken Drank in het Klein, zijn gereed en verkrijgbaar bjj Op ong ezeg elde aanvragen wordt geene Vergunning gegeven. Een Indische Familie BIEDT ter OVER NAME aan een zeldzaam prachtige en nieuwe PIANINO, slechte 5 weken gebruikt en gekost 600.Schriftelijke 10-jarige ga rantie en vrij transport. AdresJ: den Haag, Molenstraat No. 17, GROTZINGER. EN in RUIME KEUZE tot Fabrieksprijzen. Banketbakker. Tegen rhumatische aandoeningen van allerlei aard zjjn de echte voorzeker oude kennissen, welke geene aanbe veling meer behoeven. Verkrjjgbaar a 30 cent per jpakje o. a. bjj T. A. G. van Deth, IHej. de Wed. Bosman, Goads. W.F. J.aen Ujjl, Sohoonli. A. Prins, Zevenhuizen. M. J. Goudkade, Boskoop. O. Hoogendijk, Cappelle. S. v. d. Kraats, Bleiswijk, C. B. Verheul, Oudewater. A. Bos, Berkel. J. vnr. Dorp, Zoetermeer. A. Kauling, Alphen. J. B. E. C. Schlattman, Bodegraven. K. Oosterling, Haastrecht. W»d G.Wilhelmus,Woerden Men zjj gewaarschuwd tegen de namaaksels en lette vooral op de onderteekening van elk pakje, A. BREETVELf Az.

Goudsche Courant | 1881 | | pagina 2