vurmscHOTrw. DBAAIBANE. Billarlsen Qeuen KENNISGEVING. Kleinhandel in Sterken drank. ADVERTENTIÈN. Billart- en Qeuenfabriek li. C. KI NT, M. NEUTS. L. C. KINT, T i- ;C(glTn\T A. VIS te Waddinxveen wen mei ZegwaardZoetermeer en van hier met Zoeterwóude, terwijl Delft orer Delfgauw, Pjjnacker, Bergsehenhoek en Hillegeraberg met Botterdam ge- meensehap ul krijgen en op deae lijn nog een ver- lenging tan de lij a ZoeterwoudeZoetermeer tussohen Pjjnacker en Bergaohenhoek aal uitloopen. Afdeeling III. De liju begint eerat bij Sassen- heim, waar tjj verbinding vindt met de lijn eener andere maatsohappij, om van daar te loopen over Leeghwater naar Hoofddorp, daar de iu de tweede afdeeling genoemde ljjn reohthoekig mijdende en dan doorloopeode over Sloten naar Amaterdam. In deae afdeeling ia nog geen der lijnen in bewerking. Gieterenavond trad in eene vergadering van het Leesgezelschap «Tot Nat en Vermaak" te Zerenhuiren op de heer P. Blok, voorzitter dier vereeniging, die eene lezing hield over het epreekwoord «Bik meent dat zjjn nil een valk ia." Behalve door den spreker werden nog bijdragen Eleverd door de heeren J. J. Bange, D.C. B. van :euwen, H. Ripping, D. Bontenbal en J. van der Starren. Sinda enkele maanden bestaat te Berg-Ambaoht een reciteergeielaohap onder den naam «Berg-Am- baoht". Dit gezelschap gaf op Donderdag jl. zijne eerste openbare uitvoering. De geheele scènerie, zooals: scherm, coulissen, enz. is mede door de leden vervaardigd. Bene eivolle zaal wachtte in spanning deze eerste nitvoering af. Na het op gaan van het scherm, hield de voorzitter, de heer T. B. van Dam, eene toepasselijke aanspraak. Daarna werd opgevoerd: «De oudste Zoon", Tooneelspel in twee Bedrijven, en, na de pauze: «Bene vreese- ljjke Moordgeschiedenis", Kluchtspel in een Bedrijf. Al de dilettant-acteurs waren hunne rol ten volle meester en beide stukken liepen opperbest van sta pel. Met onverdeelde aandacht werd alles door het publiek gevolgd en daverend toegejuicht. Wij durven dan ook de jeugdige vereeniging eenen voortdurenden bloei voorspellen, zooals ook na den afloop der voorstelling, door den heer P. J. Smits burgemeester, mede uit naam van alle aanwezigen in gevoelvolle woorden betuigd werd. Het fanfare corps uit Dordrecht speelde, zoowel voor ais na de voorstelling zeer goed, en het publiek toonde ook ten zeerste het gesmaakte genot op hoogen prijs te stellen" Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft Donderdag drie jaren gevangenisstraf opgelegd aan A. W. N. en A. 8., wegens diefstal van schapen uit eene weide onder de gemeente Vlist, en J. G. H., ter zake van diefstal van een paard uit eene weide, in den Yeenpolder te 's-Hage. In beide zaken nam het Hof verzachtende omstandigheden aan. Bij de verkiezing van een lid der Tweede Kamer in het kiesdistriet Middelburg waren 1962 geldige stemmen uitgebracht. Gekozen is de heer H. J. Bool (liberaal) met 9S9 stemmen. Op den heer mr. Hooft (anti-revolutionair) werden 969 stemmen uit gebracht. Staten-Generaal. Tweede Kamek. Zittingen van 1 en 2 Deoember 1881. In de zitting van Donderdag, bij het voorzetten der algemeene beraadslagingen over de staatsbe- grooting, heeft de minister van Lijnden het politiek en finanoiëel beleid der regeering verdedigd. Bij de toegezegde kieswetwijziging zou het stelsel van vaste districten en oensus-verlaging door regularisatie aan genomen worden. Belasting-hervorming moet naar can vast plan geschieden, waarom de minister tjjd vroeg. Periodieke herziening der grondbelasting scheen hem wenacheüjk. Intusschen zouden partiëele verbe teringen worden voorgesteld. De financiëele toestand was niet zorgwekkend. De heer Blussé drong aan op de wederindiening der rentebelasting. De heer Loh- man, sterk de politiek van den minister van binnenl. zaken bestrijdende, keurde de afstemming der begroo ting af. De heer Haflmans verdedigde het minis terie. Verschillende replieken volgden. In de zitting van gisteren, bij de algemeene be raadslagingen over de begrooting, gaf de heer van der Kaay de voorkeur aan belasting-hervorming bo ven kieswet-herziening. De heer de Bruyn Kops wilde terugkomen op den afstand van 4/5 van het personeel en art. 45 der schoolwet. De heer Viruly kwam op tegen de politieke benoemingen der regeering. De heer van Nispen bestreed den heer Gleiehman en het liberalisme. De heer van der Lin den hield tegenover den heer van Houten vol dat kieswet-herziening geschieden kon binnen de per ken der grondwet. De heer van Houteu zou bij hoofdstuk V eene bes'issiug daarover uitlokken. De minister van financiën bleef rijn standpunt vol houden. Bij het kieswet-voorstel zullen tevens be lasting-plannen wordsn geopenbaard. Finaaoieële bezwaren beletten de afschaffing van den zeep-acoijns. Het algemeen debat is gesloten en hoofdstuk I aangenomen. Maandag is hoofdstuk II aan de ocde. Ben zich noemende »Yi$e Fries en oud Militair" heeft aan de «Verseniging van gepensioneerde on derofficieren en minderen van het Nederlandsohe Leger» de belangrijke bijdrage van 100.doen toekomen. Het Hoofdbestuur der «Vereeniging van gepen sioneerde onderofficieren en minderen van het Ne derlandsohe Leger" heeft zich tot den Minister van Oorlog gewend om eens geldel jjke bijdrage ten behoeve dier Vereeniging. Zooals men weet stelt deze Vereeniging zich o. a.: ten doel de militairen, die vóór de wet van 29 Mei 1877 gepensioneerd zjjn en geen verhooging van pensioen ontvingen, te ondersteunen of zoo moge lijk eene jaarljjksehe toelage te verstrekken. Inlichtingen van eiken aard verstrekt volgaarne de heer L. Zeiler te Amsterdam algemeene Secretaris der Vereeniging. Maandagavond a.s. zal bier te lande, bij gunstig weder, een totale maansverduistering plaats hebben. Zjj begint 's middags ten 3.47 u., omstreeks tegeljjk met het opkomen der maan en het ondergaan der zon, en eindigt ten 7.8 u., waarna de maan echter nog ruim een unr in de bjjschaduw van de aarde zal zijn. Ben Reuter telegram, gisteren uit Londen ontvan gen, meldt ons: Het stoomschip Cietol (moet zijn Cattor) met 240 landverhuizers van Amsterdam naar New-York kwam gisteren, na 21 dagen vaart, in beschadigden toestand te Plymouth binnen. Gedurende den vree- selijken storm van 23 November zjjn de tweede stuurman en twee matrozen van het dek gespoeld en verdronken. De pasagiers hadden 40 uren aan de pompen gearbeid. Onze inliohtingen, hieromtrent bij de Kon. Ned. Stoomvaartmaatschappij ingewonnen, bevestigen helaas dit bericht. Cok daar was een telegram van nage noeg gelijken inhoud ontvangen, waarbij, behalve het onheil den tweeden stuurman en twee matrozen overkomen, nog vermeldt wordt dat ook de sloepen het kompas enz. van het dek waren geslagen en het sehip dat in hoogst ontredderden toestand te Plymouth was binnengeloopen, door hevige stormen was ge teisterd geweest. Omtrent de pasagiers was niets bjjzonders vermeld, zoodat men vertrouwde dat deze geen letsel bekomen hadden. Na herstel van schade zou de Cattor de reis voort zetten. Het schip had den 11 n November jl. Amsterdam verlaten met 282 koppen, (N. v. d. D.) De hooge duin aan zee te Scheveningen, onder den naam van «Seinpost" bekend en van waaruit Mesdag zijn panorama schilderde, zal spoedig wor den genivelleerd. De afgraving moet vour of op den 16 April 1882 gereed zijn. Op dien grond zal aan zeezijde een groot hStel of Kurhaus verrijzen. Van de Wassenaarschestraat zal men daarheen ge leid worden langs eene avenue ter breedte van 15 meter en van eene ontwikkelde lengte van 250 meter, aan beide zijden langs villa's loopende, welke ten getale van 14 zijn geprojecteerd. De geheele oppervlakte, door die afgraving te verkrijgen, be draagt 17,467 vierkante meter. Aan zeezijde zal een verbreed hoog voet- eu rij pad worden aangelegd, aan den bestaanden lagen rijweg"langs het strand aansluitende nabij het Schui tengat. Een werkhuis voor bedelaars zal, zooals reeds gemeld is, te Veere worden gestioht. Het terrein is voor eenige weken door eene Commissie van ambtenaren aan het ministerie van justitie, in tegen woordigheid van den Commissaris des Konings in Zeeland, opgenomen. Daarbij is gebleken, dat het vroeger arsenaal voor het doel het meest geschikt kan worden geacht. Het plan der inriohting van dit gebouw tot een eenvoudig, dooh aan alle eischen beantwoordend bedelaars-werkhuis, bestemd voor 400 mannen, is, naar men verneemt, door den architeot- ingenieur voor de gevangenissen en gerechtsgebou wen gemaakt. Zooveel mogelijk is van al het be staande party getrokken en wanneer de vereisohte gelden door de Staten-Generaal worden toegestaan, zal de inrichting omstreeks Juli van het volgende jaar in gebruik genomen kunnen worden. Gedurende November zijn door de Rotterdamsche tramweg-maatschappy vervoerd 166,649 personen te gen 156,405 in dezelfde maand van het vorige jaar. Met de stoomtram Rotterdam—Delfshaven werden bovendien vervoerd 20,422 personen. Door particulieren zal te Amsterdam in het nieuwe kwartier tassohen do Stadhouderskade en de Gerard Doustraat een overdekte groentenmarkt worden le- bonwd. Onlangs liet zich te Maastricht een persoon (Belg) voor den dienst in Nederlandsoh Iudie aanwerven. Daar aan zyue papieren niets ontbrak, werd hij naar het werfdëpot te Harderwyk opgezonden en ingelijfd. Reeds had hij het handgeld ontvangen en opgemaakt, toen zich by den kommandant te Harderwyk iemand aanmeldde, die mededeelde dat bjj bedoelden Belg zijne papieren tegen de helft van het handgeld had afgestaan, dooh dat deze in gebreke was gebleven aan die overeenkomst te voldoen. By een daarop ingesteld onderzoek bleek niet alleen de juistheid dezer mededeeling, maar ook oog, dat onze koloniaal reeds iu Indie had gediend en daar met een briefje van ontslag was weggezonden. Hy zal zich nu voor den strafrechter wegens het desbewust gebruik ma ken van valsche papieren hebben te verantwoorden. In verschillende buitenlandscbe bladen heeft men dezer dagen een verhaal kunnea lezen van een ver volging, die niet de kunstenares, maar de jodin Sara Bernhardt te Odessa te ljjdeu heeft gehad. De ver halen luiden niet eenstemmig, maar een van de ge loofwaardigste is dat der Wiener Allgemeine Zeitung. Reeds des ochtends van haar optreden, heet het daarin, had zjj bezoek van verscheidene personeb ge had, die haar waarschuwden, dat het gepeupel haar aan zou vallen en het op haar brillonten voorzien had. Door deze herhaalde waarschuwingen ongerust geworden, bad zjj haar sieraden iu veiligheid gebracht, maar 's avonds naar den schouwburg een portie valsche sleenen meegenomen. De voorslelltng liep goed van stapel, en aan de bijvalsbetuigingen kwam geen eind. Doch het blaadje keerde om, toen de kunstenares in haar rjjtuig zat. Half Odessa was haar op de hielen en schreeuwde «Weg met de jo din I» Snel wierp zy massa's brillanten, valsche namelyk, op straat, en het volk aan het grabbelen. Van dat oogenblik maakte zy gebruik om uit hei rijtuig te wippen en haar hotel binnen te snellen. Maar daar bestormt het gepeupel ook het hotel, schreeuwende: «Hier met de jodin! zy heeft ons valsche steenen gegeven". «Deuken die edele zielen dan, dat ik mjjn paarlen voor de zwynen zal wer pen vroeg Sarah. Intusschen gelukte bet de po litie, het volk uiteen te jagen, en was het spoedig rustig om het hotel. Daar men eohter eenmaal aan den gang was, wilde men toch iets voor syn moeite hebben, en dus ging het nu aan een plunderen der jodenwijken. De politie was er eohter op voorbereid en de dappere schaar kon weinig uitrichten. Maar in één joodsohen winkel werd toch alles kort en klein geslagen, omdat de rampzalige eigenaar een naamgenoot was vaa Sarah Bernhardt. Dat vernam zij den volgenden dag, toen een klein meisje haar verzocht te spreken en haar weenende vertelde, dat haar vader Bernhardt heette en daarom by hen thuis alles was vernield. De kleiue ging niet ongetroost heen. Betrekkelijk de diefstal in het oafé Krasnapolsky te Amsterdam meldt het H.hlai dat de chef-kellner langzamerhand eene aanzienlijke som gelds had ont vreemd, waarvan het juiste bedrag eohter niet is te bepalen. H|j had namelyk gemeene zaak ge maakt met een paar kellnere, die h|j de koperen penningen, die bjj uit de lade stal, voor de tweede en derde maal liet inwisselen. Gely'k men wel eens heeft opgemerkt, worden dergelijke koperstukjes in groote café's tot zeker bedrag aan de bedienden uit gegeven. De man werd des te minder gewantrouwd, om dat hy zich steeds erkentelyk toonde voor de vrij gevige wy'ze, waarop de eigenaars der uitgebreide onderneming hem behandelden. Hy was byv. ge durende de anderhalf jaar dienst, die h|j by hen had, vier maanden ziek geweest, en niet alleen bleef h|j zijn volle bezoldiging genieten, maar ook de rekeningen van dooter en apotheker werden voor hem betaald. De man zit thans te Londen, maar de politie, die, toen men den geheelen omvang van z|jn mis drijf »og niet kende, niet in de zaak gemoeid werd, zal hem weten op te sporen. INGEZONDEN. M. de Redacteur Beleefd verzoek ik U eenige ruimte voor het volgende In de voorlaatste vergadering (81 October 11.) van de Ambachtstandvereeniging alhier, werd, als wjj wel zijn geinforraeerd, met 34 tegen 9 stem men besloten, die vereeniging te ontbinden, nadat gebleken was het voorstel van een der leden, om ieder lid togen betaling van het dubbele van den iideg af te koopen, geen bjjval vond. In de vorige week werden de leden by con- vocatiebiljet opgeroepen tot eene Buitengewone Algemeene Ve&gadeeinq, naar AANLEIDING TAN HET BESLUIT IN DE YQEIGB VESGADERING GENOMEN. Zoo als in iedere wel geordende Vereeniging plaats heeft, dachten de leden niet anders, of het Bestuur zou de regeling tot liquidatie ter tafel bren gen, dooh, zoo als meermalen in die vereeniging plaats greep, het Bestuur nam niet de minste notitie van het besluit der vorige vergadering, maar sttlde voor, zoo wjj wel z|jn ingelicht, om ieder lid zjjn gestorte gelden terug te geven, en aan hen die ver langden voor het lidmaatsohap te bedanken het dub bele van de ingelegde contribution uit te keeren, mits men vóór 16 December a.s. van dat verlangen aan den Secretaris der Vereeniging kennis gaf. Verschillende leden wensohteu zich aan het be sluit der vorige vergadering te houden, doch het Bestuur verklaarde, dat om verschillende redenen niet aan ontbinding kon worden gedacht, en de meerderheid bewees voor het voorstel te zjjn, dat dan ook werd aangenomen. Enkele leden bleven buiten stemming. Na de aanneming van het voorstel kwam de Voorzitter pas met het hinkende paard, door mede te deelen dat eene belangrijke hypotheek op het gebouw zou moeten worden genomen om uilvoering aan bet besluit te kunnen geven. Na deze mededeeling verlangden eenige leden terug te komen op dat besluit; velen hadden liever van den Voorzitter, vóór de aanneming daarvan, de voorwaarden gekend aan hit te nemen besluit ver bonden. Blykbaar zou zulk besluit niet zjjn genomen, als de voorwaarden, om geld op de bezitting op te netneu, te voren waren bekend gemaakt; hoe bet zjj, het besluit was en bleef genomen. Wanneer men de zaak oppervlakkig beschouwt, was het voorstel aannemelijk. Om in dezen tijd, van eene vereeniging waaraan men jaren lang heeft gecontribueerd, zonder van die contributie eenig voordeel te trekken, in de gelegenheid te worden gesteld, zjjn geld terug te krjjgen en daarenboven deelhebber in hare bezittiugen te bljjven, ia zeer aannemelijk, ie meer daar in het besluit is opge nomen om uoortaan de jaarlyksohe rekening en vsrantwoording door eene commissie uit de leden te doen examineren, terwjjl daarenboven voor hen die lid bljjven, de voordeelen worden vergroot, door het ontslag nemen van hen die zich laten verlok ken tot aanneming van het dubbele van het inleg- geld Wjj dienen eohter een weinig verder te gaan en de leden die met het oog op de zoo gewenschte uitkeefing Tan 200 prooect, wat voorzeker in dezen tjjd van het jaar veieu toelacht twjjfelen of zy het dubbele zullen nemen of niet, even opmerkzaam te maken op het feit, dat zjj door te bedanken, zich zeer zullen benadeelen. Wanneer men in aanmerking neemt de som der gestorte dontributien, met de renteu welke die som bij doelmatig beheer, op welke wjjze dan ook be legd of gebruikt, hebben moeten afwerpen, vermeer derd met de winst van de in de twee laatste boekjaren in den winkel omgezette 100.000, «plus de jaarlyksohe stortingen van den bakker der ver eeniging en de prooenten, die door contante beta lingen kunnen worden verkregen, moet toch bjj eene vluchtige beschouwing de Vereeniging in eigendom en kapitaal minstens 12.000" bezitten, eu daar nu door eene opruiming van leden in den vorigen winter, (waarmede het aangenomen voorstel wat het doel betreft veel overeenkomst schjjnt te hebben) de vereeniging thans ruim 100 leden telt, zou elk aandeel gemiddeld op ongeveer 120. komen, zoodat het ons voorkomt het Bestuur in deze toch niet te vrjjgerig is geweest en zeker de prijzenswaardige bedoeling in zioh omdraagt de blij vende leden een aardig voordeeltje te bezorgen. Op grond daarvan raden wjj de twjjfelende leden aan om slechts de inleggelden terug te nemen en lid van de vereeniging te bljjven. De vrees die bjj sommige leden bestaht voorde groote kosten van het aanhangig proces, kan geen argument zjjn om voor het lidmaatschap te be danken, daar nimmer de kas der vereeniging zal kunnen worden aangesproken voor de kosten van een proces, dat tegen den wil der leden door het Bestuur in het leven is geroepen, welk prooes dan ook tegen het Bestuur en niet tegen de Vereeniging wordt gevoerd. Wij meenden deze toelichting aan die leden, die welligt -de strekking van he? aangenomen voorstel niet juist vatten, sohuldig te zijn. Uw Ed. bjj voorbaat dank zeggende voor de plaatsruimte. Hoogachtend UwBd. Dw. Dienaar, V. G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS iu Gouda, brengen ter algemeeue kennis, dat van de in Deoem ber 1874, ten behoeve der gemeente aangegane geld- leening groot f 20,000. rentende 5 de obli- gatiên numero 31 en 82, ieder groot f 600 bjj uitloting ter aflossing zjjn aangewezen, en dat het bedrag dier obligatiën, waarvan na 1 December 1881 geene rente' meer wordt te goed gedaan, tegen in trekking van dezelven eu overgifle van de niet ver schenen coupons op dien dag ten kantore van den gemeente-ontvanger zal wordku betaald. Gouda, 30 November 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd VAN BERGEN IJZENDOORN. De 8ecretaris, BROUWER. BURGEMEESTER en WETHOUDER8 van Gouda, brengen ingevolge art. 5 der Wet van 28 Augustus 1881 Staatiblno. 97) ter openbare kennis: dat by hen zjjn ingekomen van de navolgende personen, verzoekschriften waarbjj vergunning wordt gevraagd om in de bjj ieders naam vermelde localiteit sterken drank in het klein te mogen verkoopen, als: Volgnr. Naam van den Aanduiding der Verzoeker. localiteit. 8. G. J. Heetman Vogelenzang M 74. 9. J. Oosterling huisvrouw van L. Jansen Peperstraat K. 93. 10. A, Begeer huisvrouw van CVM. Pooksma Roosendaal M 10. 11. E. van Dnin Wed. T. van Stappershoef Stoofsteeg A 80. 12. P. Luipen Bogen O. 142. 13. F. Sigmans Spieringstaat F 54. 14. M. van Blokland Wed. J. van Dorst Markt A. 72; 15. W. Jlozeatraaten Markt A 106. 16. C. van den Arend van Boon huisvr. van J. J. Backers Markt A 105. 17. A. P. Bruin huisvr. van C. P. Backers Markt A 109. 18. A. Honkoop Wed. Kamper Gouwe C. 67. 19. 8. Kok huisvr. van G. van Ejjk Vogelenzang M. 208. 20. S. P. van der Burg Wed. A. de Moojj Gonwe C 202. 21. J. P. Waltz Groenendaal I 115. 22. C. Verkerk huisvr. van P. de Werk Raam O 52. 23. H. van Santen Markt A. 103. 24. B. J. L. ten Cate Kattensingel Q 198. 25. J. de Jong Peperstiaat K 5. 26. A. Lobman Wed. F. Boot Niewehaven N 81. 27. M. Kaptejjn huisvr. van J. Mes Spieringstraat F 110. 28. J. Switzer Az. Tiendeweg D 29. 29. S. Furrergeb. Strujjf Karnemelksloot R 359. 30. W. van der Hejj Karnemelksloot R 379. 31. A. M. van Vlasselaar huisvr. van G. v. d. Kindt Spieringstraat F 22. 32. H. van Wijngaarden Korte Tiendeweg D 93. 33. J. H. Spierings Kattensingel Q 173. 34. G. Smit hnisvr. van M. N. van Duin Bogen O 119. Gouda, den 8 Deoember 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd. VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente Oouda, doen te weten, dat het by art. 36 der Verordening op de Brandweer voorgeschreven onderzoek, in Woonhuizen en Gebouwen, door Heeren Brandmeesters en Onder-Brandmeesters, zal worden gedaan, den 12 en 18 Deoember aanstaande, terwyl de nasehouw zal plaats hebben den 23 Deoember daaraanvolgende, wordende de bewoners of gebruikers uitgenoodigd, genoemde Heeren daartoe in staat te stellen' Oouda, den 3 December 1881. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. G. M. M. SNIJDERS—Krom. Haarlem, 2 December. V Heden overleed tot bnze diepe droef- heid ons geliefd eenigst Dochtertje KLAZINA CATHARINA, in den jeugdigen leeftjjd van 13 jaar en 3 maanden. A. T. van der POOL. K. TAN DER POOL— Gouda, 2 Dec. 1881. den Ouden. Heden overleed tot onze diepe droef heid onze geliefde eenigste Zuster KLAZINA CATHARINA, in den jeugdigen leeftjjd van 13 jaar en 3 maanden. A. D. van der POOL. D. C. Van der POOL. C. P. van der POOfy. Gouda, P. H. van der POOL. 2 Dec. 1881. R. N. van der POOL. De ondergeteekenden betuigen, ook na mens hunne Kinderen, hunnen harteljjken fl«ilr voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun VIJF-en - TWINTIG - JARIG HU WELIJKS- FEEST ondervonden en in het bizonder aan zjjne Patroons, de Heeren G. B. van GOOR ZONEN en de gezamentlijke Gezellen dier Firma. L. vak VLIET. J. O. van VLIET—de Man. Gouda, 3 Dec. 1881. Ondergeteekende heeft de eer Zjj tien geachte Begunstigers te berichten hjj zjjne heeft overgedaan aan den Heer dankbaar voor het hem geschonken vertrouwen beveelt hjj zijnen opvolger beleefdelijk aan. Gouda, 1 December 1881. Onder referte aan bovenstaande neemt de ondergeteekende de vrjjheid zich beleefdelpk aan te bevelen tot het leveren van en wat verder in het vak voorkomt alles tegen concureerende prjjzen, belovende een accurate bediening. Westhaven B. 186. Gouda, 1 December 1881. Een ONDERWIJZER, eenige uren dis- ponnible hebbende, wenschte gaarne deze te besteden met het geven van in de HOOFDVAKKEN van 't Lager Onder wijs, bjj hem aan huis. Adres onder No. 647 aan het Buraeu dezer Courant. TE KOOP een zoogoed als Nieuwe DRAAI BANK met cuport lang tusschen de centers 3.76 meter, hoogte der centers 0.45 Meter in de verdieping 0.57 Meter, bed lengte 4.90 Me ter en ongeveer 3000 Kilo zwaar. Te zien en te bevragen bjj

Goudsche Courant | 1881 | | pagina 2