umëemmm OPENBARE mom DIENSTBODE. DIENSTBODE, ÏT oodhulp-keukenmeid. Boven- of Benedenhuis De Voordeelsquaestie. Bultenlaiidsch Overzicht. APVERTENTIÊN. %ldam' 29 Deceihber I88L KANTOORTJE POLITIE. Mejuffrouw P. de VISSCHER KENNISGEVING. APPELBOLLEN OF SAÜSIJZEABROODJES W. N. RAAIJMAAKERS, ARTS, woont GOUWE flo. 89. f 20,000 op No. 17708. 26 POPULIER- en 8 YPENBOOMEN, over, alwaar de geregelde gang der voorstelling niet de minste stoornis ondervond. Na het einde der le akte kwam de gecostumeerde optocht uit de tijden van het directoire wederom in het gewone sohonwburglokaal aan en fluks waren de Jngo?t-cos tames in de soldatcnkleediug uit Faust verwisseld. En zoo ging het den geheelen avond geregeld door üonder dat het publiek in beide zalen eenig nadeel van deze tooneelverwisselingen ondervond, dank ook den kondschapdienst, die een knaap op een pocny gezeten tusschen de beide gebouwen onderhield, ten einde naar de wederzydsohe dépêches den duur der entr' actes te regelen. De stoutste doublure werd uitgevoerd door mevr. Granier, die nog ten 88/4 ure als Amaranthe in Angot haar krachtig forte en gveule liet weergalmen, en reeds ten 8 uur 55 min. in den anderen schouwburg als Marthe Schwertlein, in de armen >?n haar Mejisto- feles lag. De Gothnvd'tunuel zal in Januari iu gebruik ge nomen worden, zoodra de officieele inspectie i9 af- geloopeu. De lijnen ter weerszoden van den tuunel zullen echter eerst over eeuige maanden voor het verkeer zijn opengesteld en voorloopig zal de reis dus slechts 41/s a 5 uren worden bekort. In den zomer echter zal de reis 26 uren korter duren dau thans. Doch de gevaarlijke en lastige sledevaarten over den Gothnrd zijn nu onnoodig geworden. Van het kapitaal voorden aanleg, in 1869 op 187 millioen frs. geraamd, (waarvau 85 millioen zonder rente moes ten worden gegeven) nam Italië 45, Duitschland 20, Zwitserland ook 20 millioen voor zyn rekefiing. Men rekende, dat het werk 9 jaar zou duren. Het werk heeft 74 millioen frs. meer gekost dau de raming. Op de conferentie te Luoeru in 1877 besloot men bet renteloos te geven kapitaal met 28 millioen frs. te vermeerderen, waarvan Duitschland en Italië elk 10, Zwitserland 8 millioen voor zyn rekening nam. By het station Immensee, aan het Zugermeer, waar mede de Zwitsersche N. O. spoorweg en de Aargauer Zuiderspoorweg verbonden worden, begint de Qothard- spoorweg, die door het Reuss-dal tot Pino gaat, aar de aansluiting met de Italiaansche spoorwegen ge schiedt. Deze zal in Juni nog wel niet gereed zy» en de Zwitsersche lijn naar Lugano-Chiaseo zal, zoo lang dit niet het geval is, in de behoefte voorzien. Het Vadbespreekt het bandelstractaat met Frank rijk, onlangs door onze regeering gesloten Het blad hoopt, dat de Tweede Kamer by bet onderzoek van die gesloten overeenkomst nog eens ernstig zal onderzoeken, of er ook kans bestaat, om op dit oogen- blik gunstiger voorwaarden te bedingen voor bet kleine Nederland met zyn vrygevig vrijhandelstelsel tegen over het protektionitische Frankrijk met ziju bekrom pen redactiën. Het blad beweert, dat wy ten aan zien van sommige belangryke producten van uitvoer van een sleohtere conditie geworden zy. Het lijstje van artikelen, waarop wy een reductie van het al gemeen tarief gekregen hebben, is klein. Wat dat lqstje van concessiëu aangaat, daarop zyn wel ge bracht byna alle artikelen, die volgens de adviezen onzer kamer van koophandel voor den uitvoerhandel van belaug zyn. Maar vau die concessiën voldoen sommigen volstrekt niet aan billijke wenschen. Het is waar, dat wy voor versche boter, riviervisch en oleïue vrijheid van rechten behouden hebbendat een zeer belangrijk artikel van uitvoer, kaas, op de helft van het nieuw tarief en even hoog als in het thans nog geldend conventioneel tarief is getarifeerd dat voor de gezouten boter in plaats vau thans 2,50 fr. een recht vau 2 frs. is bedongen-, dat voor gewe ven stoffen vry belangrijke reduction op het algemeen tarief zijn verkregenmaar voor sommige artikelen is er een verbooging vau de bestaande rechten vau ons geëischt en door ons toegestaan, die de betrokken industrieën ernstig bedreigt. Dat geldt o. a. aar dappelmeel, waarvan bet overeengekomen recht van 4 frs. den uitvoer wellicht onmogelijk maakt. Ver der stearine kaarsen, een boogst belangrijk artikel vau uitvoer, ziin eveneens zwaar belast, 16 frs. per 100 kilogr. En zoo is er meer. Het Fad. meent, dat misschien het wapen van deu wijnaccyns (wij mogen thans de rechten op den franschen wyn niet hooger stellen dan 20 per hectoliter) nog eens zou kun nen worden aangewend, om eenige betere voorwaarden te verkrygen en hoopt althans dat het laatste woord in dezen nog niet is gesproken. 't Is avond. Een opperman vindt een pakket, blijkbaar van hooge waarde. De stempel waarvan het waa voorzien, verklaarde wie de eigenaar was. Het was een der voornaamste bankiers te Amsterdam. Hy gaat er heen, doch vindt mynheer niet te huis Na elven gaat hy er andermaal heen en dringt er by den huisknecht op aan tot den bankier te worden toegelaten. Hij stelt deze het gevondene Ier hand, ue waarde van 85,000. De bankier geeft den opperman al vast 200 voor belooniug en verzoekt hem, met bet oog op bet late uur, den volgenden morgen terug te komen Het weekloon van den oppermam bedroeg f 8. Levenslang heeft de bankier hem toen 8- dgareu- boren toegezegd, als loon roor zyn eerlijkheid. Ziedaar twee edele daden. (Hbl.) Op het titelblad vau den Almanak voor Landbou wers en Veehouders voor het jaar 1881 leest men: «om van den landbouw en de veeteelt (en ook den tuinbouw de meeste voordeeleu te trekken." 't Is al wederom „bet voordeel" alias de „geld- quaestie" die in dit boekje het „thema" is, van al de „variatie's" die er, op muziek gezet, in gevou- deu worden. Deze quaestie beheerscht onzen tijd en zal ook wel de voortijden beheerscht hebben. Wat geeft het, hoeveel zal ik er van trekken Dit zijn vragen, die ou willekeurig oprijzen en veelal geboord worden, als men de lieden opwekt om iets, wat dan ook, op deze of gene wijze te doen of niet te doen. De landbouwers en tuinbouwers peinzen op mid delen, om hnnne door oultuur uitgeputte gronden weder productief t§ maken, nemen proeven met nieu were en betere graansoorten en met nieuwe ooft- soorten. De hooge eischen, die men iu onzen tijd aan alle teelten stellen moet, omdat er zooveel noodig is zonder nog de luxe er bij te rekenen, maar de gronden, meststoffen en urbeiddloonen zijn tot aan merkelijke hoogte opgevoerd om in ziju ouderhoud te voorzien, om niet ten onder te gaan, dwingen iedereen uit te zien, hoe toch wel verbetering, d. i. „meer voordeel" te verkrygen zou ziju. Vandaar de vraag naar doelmatiger bemesting, ter- wyl de wetenschap het hare doet om die vraag voldoende te beantwoorden. Vandaar bet zoeken naar veel- en vroegdragende ooftboomeu waarbij en dit is niet altijd in het voordeel veeleer gelet wordt op qaantiteit dan op qualiteitmen geeft voorkeur aan de „varkenspruira" omdat ze veel geeft, boven de „Eve's goldendnop," dia „men drinken kan" en ook wel veel geeft, maar niet zóó Bovendien, en dit is een feit, waarover men na- denkeu kan, komt het „vele" eerder aau den man, don het „weinige* en vau „te veel" scbynt geen sprake te kniiften Hoe komen we nu aan zeer veel van alle»", dus ook van ooft van allerlei aardlekker en min der lekker, „veel" dat is de eerste vraag? Wy zullen kunnen zeggen, doet goed aan uwe .gronden, plant de meest geveude ooftboomeu, ver zorgt uwe teelten, behandelt haar gelyk 't welopge voede menschen betaamt. Maar dat gelijkt wel aan het „loopen in de O", op deze wijze zijn al die vragen lang reeds geleden en ook nog „gisteren" beantwoord. Er is iets anders, dat we onder de aandacht van de lezers van dezen Almanak willen brengen, we gaan even buiten de cirkel. Het regeeringsverslag van den Landbouw in Ne derland over 1878, bewerkt door den heer Jong- kindt Coninck te Wageniugen, bericht dat in Neder land nog 7^3,288 heet., di i. ruim l/6 gedeelte van ons geheele vaderland, „iooeste grond" aanwe zig ia. Zou dat waar zyn P J D/oomen of waken wy ,P en dat by al ons zoeken naar „voordeel", naar „hoogere opbrengst", naar „betere rente" 1 Nog iets. Ik had een Hollandsehe scheurkalen der gekocht, men moet toch zoo iets hebben't ding zag er aardig uit, maar 't is vervelend, den Jan. - 6 Hertogenbosch overstroomd; den doorbraak bier, watervloed daar, 'tis eiken dag wat anders en toch altijd hetzelfde, overstroo ming, doorbraak, watervloed eu dat sedert eeuwen! Iets anders. Er is een „men" die ons heeft medegedeeld, dat alleen iu Nederlandbij den handel in Spaansche effecten, p. m. 5 Milliardeu is verlo ren. Hoeveel is er verloren bij den handel in Ame- riksauscbe spoorweg Deffecten J P Als „men" nu die „Milliardeu" en die „woeste gronden" en al die watersnooden eens met elkander in verbindteuis had gebracht? Zou dar. Dwaze vraag, die massa geld is zoek, te vergeefsch is het daarover nu te redekavelen, niet een enkele Meter „woeste grond" zul door zulke „assen en maren" in vruchtbaar land herschapen worden. Iudien men echter besluiten kon van de kapitalen, die nog overig bleven, die in portefeuille zijn, slechts voor x/g gedeelte aan tc wenden ten alge- meeue nuttebesluiten kon „de woeste grouden" door kanalisatie lo. van overtollig water te ontlasten, 2o. door gepaste maatregelen, verzwaring van dy- ken, verbetering va» rivierbedding, des noods door verbreeding der rivieren, de herhaaldelijk voorkomende watersnooden, zooal niet ten eeneumale onmogelijk te maken, dan toch tot een minimum terug te leiden. Men noemt die watersuooden doorgaans „ongelukkenwy noemen bet een ongeluk als ons iets overkomt wat uiet is te voorkomen deze door braken, watervloeden enz. zy» geen „ongelukken", 'tziju gevolgen vau de jammerlijke sleurwaardoor „men" alles laat zoo het is eii vroeger was en als die toestanden wat minder terugkeerden, dan zou ook dut toch wel voordeelig blijken. Er worden jaarlijks tonnen gouds door „liefdadig heid" geofferd, die dan voor andere doeleinden konden worden aangewend. Die liefdadigheid is een schoone deugd, wy verblijden ons, dat ze nog optreedt, maar op deze wijze wordt zij een voedster vau jam merlijke ellende, die zich iangzamerbeid bestendigen zal, herhaaldelijk MolT, en dan gaan de prerogativen van Koningin-liefdadigheid, „voorkomen van ellen de, van kwaad" over in aankweeking er van, nu is die weldaad een pleister op de wonde door achteloosheid geslagen Maar wij vinden een „heel vel vrij wat pleizieri- ger dan een pleisterdit is een „systeem" van velen met my dat moest niet noodig zijn, 't behoeft ook niet. Dan zou, bovendien, opeenhoopiug van bevolking- in groote steden, dat toch de weg blijkt te zy» van opeenhoopen van diepgaande armoede bij een schitterend uiterlijk, voorkomen kounen worden, en de sociale kwestie, ook een geldkwestie, bezworen worden; want als wij eerst de „woeste gronden" met behulp van de dommelaude spier-, werk-, kunst- en geldkrachten iu welige landsdouwen zullen hebben herschapeu, dan zal men iu staat zijn ll6 van de bevolking over te brengen, dau zou ook die armoe (en de uyd, meestal de gezellin van armoede), in groote steden door het tentoonspreiden van weelde gevoed eu daardoor krachtig outwikkeld, tot een „feeks van den eersten rang," terug gebracht worden tot een minimum, en waar de armoe en het lydeu er aan verbonden, ai niet geheel en al verdwijnen kon, daar zou dun een arbeidsveld voor de echte liefdadigheid blyven. Hoeveel rente zou eene belegging van kapitaal op dezeof nog betere, wijze wel afwerpenwie knn de som berekenen die zoodoende verkregen zou worden P Dit is nu eens een practische bespiegelingwie neemt het initiatief om een „bond" of eene maat schappij te doen geboren worden, die op nik eene wijze gaat speouleeren met hetgeen hij verkregen heeft, 't Komt er niet op aau welke „krachten", men wende slechts aan wat meu bezit. Laat ons eens gaan saainwerkeu, om de „woeste gronden" en deu „wa tersnood" te schrappen uit de verslagen die de regee- riug uitgeeft over den landbouw in Nederland! {Alm. v. Landb.) K. J. W. Ottolandee. Het tijdstip nadert, waarop in Frankryk de verkie zingen voor de vernieuwing van een deel van den Seuaat moeten gehouden worden. De reactionnairen laten tot dusver weinig vau ziob hooren. Van den kant der republikeinen zyn twee programma's op gesteld. Het eene (van de uiterste linkerzyde) stelt voor.* Scheiding van Kerk en Stuatherziening der grond wet eeue enkele Kamer uit het algemeen sterareclft voortgesproten eu, in elk geval, afschaffing van de onafzetbaarheid der senatoren vermindering vau del duur van het mandaat der laatstgenoemden eu hus- ue benoeming door het algemeen stemrechthet toewijzen aan de Kamer, als hoogste macht, van de stemming over de financieele wettenafschaffing van de onafzetbaarheid der leden van de rechter lijke machtinstelling van de jury in correotio- neele zaken, enz. Het andere gaat minder ver en heeft juist daardoor meer kans om door de meerderheid aaugcuomen te worden. Het bepaalt zich tot gedeeltelijke herziening der inrichting van den Senaat, door uitbreiding wa de grondslagen zijner verkiezing en de regeling zyner financieele bevoegdheid; verplicht leekenonderwjj»; hervorming der magistratuur; algemeene dienstplicht, doch voor niet langer dan strikt noodig is; eer lijke toepassing van bet concordaat. De Regeering, van hare zijde, is volgent som mige bladen gereed met het wetsontwerp op de her ziening der grondwet, dat by de opening der Kamers zal ingediend worden. Het bevat in hoofdzaak bepa lingen op Tie uitbreiding van het kiezerscorps voor deiï Senaat, op de wyze van verkiezing der onaf- zetbkren, op de beperking der financieele bevoegdheid van den Senaat, enz. Indien er op het Vatican»» iets gewichtigs op handen is, verstaat de omgeving des pausen het uitnemend om aan zeer scherpzinnige beoordeelaars van geruchten wat op de mouw te spelden. Zei de correspond ent der Kölnische Zg. iemand die z nieuws zeer goed weet te schiften, kon niet m nalaten om geloof te hechten aan plannen Tan den ora Bil„r elders te verhuizen. Een niet minder ernstige hron, eeue correspoutdenie van het Jo urnal T. Débat», verzekert ons dat men in elk geval aau het hof des pausen weldoordachte pogiogingen aanwendt om bet publiek geloof te doen hechten aan het ver trek van pnus Leo. Het is een feit dat een turnt" toebereidselen zyn gemaakt. Zelfs het oeremon.ee der reis is geregeld. Men verspretdt dat Leo XIII eeue beslissing zal nemen zoodra. binnen zekeren korten tijd, zal gebleken zijn dat de Italiaansche retreering niet genegen is eene veraudering in den Sand* van den 'paus te maken tn bem zekere nieuwe rechlen te geven. Wijl het nu zeker is dat de Italiaansche regeering nooh gezind, noch by machte 1. om in de wet op de waarborgen eeue wijziging van de door de carte verlangde strekking te maken zal die voorwaarde voor het vertrek des pausen worden vervuld. De meeutng scbyut by reien op het Vatioaan te gelden dat zulk een stap een grooten slag zon toebrengen aau de populariteit der Italiaansche regeering. Dat is niet waaiscbyulyk. Volgeus berichten uit Dnbliu hebben dezer dagen in Ierland twee voorvallen plaats gehad, welke de algemeene aandacht trekken. Vooreerst heeft het alt- voerend comité voor eene nationale tentoonstelling te Dublin, ten einde de inlaudsehe ny verheid te gemoe te komen, verklaard van hanr plan af te zien. Het doel was om deze tentoonstelling onder het bescherm heerschap v. n koningin Victoria te plaatsen, maar hiertegen kwam van deu kant der aanhangers van den heer Farm-U verzet en bet gevolg was eeue ern stige verdeeldheid onder de outwerpers dezer onder neming. Het uitroerend comité was terecht van raee- ning, dat indien het voorzitterschap niet met een parigheid van steramen a»n de Koningin werd op gedragen, deze uitnoodiging eer eene beleediging dan eene hulde zou ziju. Vandaar het mislukken vau het plan, dat der Iersche nijverheid zóó voordeelig had knunen zyn. Ten tweede is te Dublin de aangekondigde byeen- komst van Iersche grondeigenaars gehouden. Na eeue vrij uitvoerige discussie werden voorstellen aange nomen, waarin de wyze van toepassing der nieuwe Iersche land act wordt afgekeurd. De vergadering verklaarde verderZoowel de billijkheid als overwegin gen van staatkundigen aard eischen, dat door het Ryk schadevergoeding worde verleend voor de groote geldelijke verliezen, welke door de bedoelde wtt aan de grondeigenaren eu anderen worden berokkend. Im mers die verliezen moeten als een gevolg van de staatkunde der Regiering aangemerkt worden. De belaugen van Iersche IonJheereu en pachters maken het volgens de vergaderiug noodzakelyk, dat de ei gendommen der grondeigenaars, die honne bezittiu- gen onder de voorwaarden, welke de land act hun oplegt, niet langer wenschen te behouden, door deu Staat tegen billnken prijs worden overgenomen. Eene nieuwe by eenkomst is tegen 3 Januari belegd. Uit Weeneu en uit Bucharest komt gelyktijdig het bericht, dat het gescbil tusschen Oosteuryk en Rumenië over de belecdigende uitdrukking iu de Rumenische troonrede is bygelcgdde Rumeensohe gezapt te Weenen heeft deu Oosteuryksoben Minis ter van Bnitenlandsche Zaken Kalnoky «en verkla ring voorgelezen, waarmee de eer is voldaan. Uit Tunis meldt men dat de generaal EUhs een telegram van den beer Roustau heeft ontvangen, waarin laatstgenoemde van zyn oumiddellyken terug keer naar Tunis kennis geeft en verzoekt hiervan mededeeliug aan deu Bey en den eersten minister te doen. De vrijenden van. den heer Roustau zyn voor nemens bem feestelyk te ontvangen, in stryd met den wensch vau de meerderheid der Fransohe bevolking. Eeuige Italianen te Tunis wenschteu deu gelykty- digen terugkeer van den consul Muccio, maar de meerderheid was er tegen. Omtrent de ramp in de H. Kruiskerk te War schau wordt gemeld Het aantal verongelukte perso nen bedraagt 28 dooden en 26 zwaar gekwetsten. De bevolking schreef de schuld van deze ramp toe aan joodsohe inwoners, eu verwoestte daarom iu hare wofde in den loop vau den namiddag van den 25 en in de buiten wyken der stad eenige berbergen, winkels en huizen, aan joden toebehooreude. Des nachts was de orde geheel betiteld, doch deu 26en 's ochtends ten 11 ure braken iu de dooi joden be woonde wijkeu opnieuw ongeregeldheden uit, welke tot tegen deu nacht voortduurden. Een groot aan tal rustverstoorders is in beChtenis. H. M. Dercksen en zijne rechtverkrijgenden, tot het oprichten eener brood bakkerij in het perceel gelegen in de Lange Groeueodaal geteekend I. no. 108, ka daster sectie B no. 944. Gouda, den 27 December 1881, Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. Dt 8eeretaris, BROUWER. GEVONDEN en aan het Bureau aan politie ge deponeerd: Een GOUDEN HING. MARKTBERICHTEN. Gouda, 29 December 1881. Granen zonder handel. Voor ooDaumptie werd de rorige prijs beeteed, alleen puike tarwe waa nog wel te plaateeu tot prijzen van 11.50 a 12.30. Rogge wtiuig getoond en duur. Gerat en harer flauw. Meel- prijzen echter iets vaster. De veemarkt met weinig aanvoer, de beste soorten vlug, mindere soorten traag te verkoopeu, vette varkens van 26 a 28 cent, varkens geschikt voor Lon den van 23 a 26 ct. per half kilo, magere varkens eu biggen alsmede schapen ving verkocht. Aangevoerd 25 partyen kaas, le kwal. uiet aan wezig 2e kwal. 26,a 30.— Goeboter f 1.30 k 1.40. Wetboter 1.10 k 1.20. Kaas (noteering van de Ver. v. Kaashandelaars) aan gevoerd 25 partyen, le Kwal. 28.- a 29.50, 2e Kwal. 26.— i 27.50. Handel flauw. De ondergeteekenden betuigen hunne„ hartelyken dank voor de vele blijken van deel neming ondervonden gedurende de ziekte en by het overlyden van hunnen geliefden Zoon, Broeder en Behuwdbroeder, den Heer NICO- LAAS van VEEN. A. van VEEN. C. VAN VEEN Az. G. F. VAN VEEN- Oouda, 29 December 1881. Wei.teh. Mevrouw FORTUIJN DROOGLEEVER, Westhaven 204, vraagt liefst dadelijk een Burgerlijke Stand. GEBOREN.- 25 Dec. Jacob»!, onder» Nieuwenhuijzen eo M. Strever. fclirabeth Barbara, ouders H, J. M*ree en A. Verdries. 28. Alida Johanna, ouder» G. H. Kroeders en P. J. M. Sip». M»ri« Citharina, ouder» F. Ooinen» en J. C. le Jeune Neehje, ouder» C. Vergeer en N.Sandtoort. 27. Cornelb, onder» A. F. Polet en J. Stolk. 28. Maria Cornelia, ondera H Vergeer en A. H Gijiman. OVLRI.EOEN27 Dec G M. Lekkerkerk, hni»»r. *»n P. de Waal, 50 j. A. Teijgeman, 2 j. 4 ra. 28. J. Jaueen, 67 j. C. J. Grendel, 12 w. GEHUWD/ 28 Dee. J. «ao der Post en W. Neef D van Willigen en A. M Kramer. l. Plomb en C. M. van Koon. 29 C. R. »»n Oedenallen en E. W. Brouwer». Mej. VANT DER BURG, Wydstraat, vraagt tegen Februari of later een zindelyke verlangt met 1 Febrnari een die goed 'kan koken en zindelyk in baar werk is. Spreekuur 's morgens tusschen negen en twaalf uur. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OF HINDER KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOUDA; Gelet op art. 8 der Wet van den 2nJuui 1875, (Stóf no. 85.) Doen te weten Dat zij vergunning hebben rerleend aau de Heer Getrouwd V. R. TA» OüDENALLEN Bil E. W. BROUWERS, die tevens hunnen hartelyken dank betuigen voor de vele bewyzen van belangstelling by bon hawelyk ondervonden. Op den 26" dezer overleed in bet St. Catharina Gasthuis, in den onderdom van ruim 77 jaar, de Heer SIMON STUUVENBERG, Onder-Directeur der beide Gasthuizen alhier. A. GERRETSEN, Executeur - Testamentair. Heden overleed, na een korte ziekte myn Behuwdvader de Heer JAN JANSEN in den onderdom van 68 jaren. Mede nit naam van mjjne kinderen. S. H. v. d. KRAATS. Gouda28 December 1881. Heden overleed myn innig geliefde eenige zoon HENDRIK JACOBUS, in den ouderdom van 20 jaar en 10 matraden. J. J. van BEMMEL. L. G. van BEMMEL—Welter. Gouda, 29 December 1881. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelyken dank aan allen, die hun blyken van belangstelling gaven by de geboorte van hun nen Zoon. C. J. C. HOOGENDIJK. M. HOOGENDIJK, geb. Dirkzwager. Gouda, 28 December 1881. In de nabjjheid der Markt gelegenheid voor GEVRAAGD, liefst beneden-kamertje aan de straat. Brieven met opgave van prijs en straat enz.^ onder No. 664 aan het Bnrean dezer Courant. Tegen Mei TE HUUR gevraagd een niet boven 200 'sjaars. Brieven onder X. Z. by de Boekhandelaren A. KOK Comp. De ondergeteekende verzoekt beleefd BE STELLINGEN van voor Oudejaarsavond vroegtijdig te ontvangen ten einde dezelve op den te bepalen tjjd te ontvangen. Haven B. 17. Bjj A. LACAN is getrokken de hoogste p r s van Devies: Zoekt waar gij gaat, Niets voordeeliger dan in de St. Antbouiestraat. Het GEMEENTEBESTUUR van Gouda,zal op DINSDAG den 3n JANUARI 1882, te be ginnen des voormiddags te 10 nur aan het Stoomgemaal aldaar, verkoopen alsmede eene partjj TAKKEN en HAKHOUT.

Goudsche Courant | 1881 | | pagina 2