Advertentiën DIENSTMEISJE, 1882 BUN D. HOOGENBOOM JVie Machinale Stoomzulvering. Buitenlandse)! Overzicht. Kantongerecht te Gouda. V ADVEBTENT1EN. Wassclien, Repareeren, Opmaken. Markt, GOUDA. Waddinxveen: Haastrecht: Burgerlijke Stand. GOUDA Moordrecht Gouderak; f dag wegens openbare (Iron- GEHUWD Snelpersdruk van A. Brinkman, te Gouda. dier brie- den keizer Zondag midi ficieren der ziekcorps naa bij gelegwibe teeren. Het prachi nigte naa^ de uit te vo< in alle Binnen- en Buitenlandache Cou ranten, worden dadelijk opgezonden door den Boekhandelaar A. BRINKMAN, te Gouda. Eén afschrift is voldoende, “TRE het tabaksmonopolii waarom men in voorstanders van het MAGAZIJN van BEDDEN, DEKENS, MA TRASSEN, LEDEKANTEN, WIEGEN, enz. Door deze mijne behandeling worden alle onreinheden weggenomen, onverschillig of die door besmetting of andere ziekten zyn veroorzaakt Men leest BERICHT I WENAAR Wij hebben Uitgever beek wenaar” n aetten. Mochten er strekking der wingen iugenc hüu abonnemc Courant, die, geheel inion can 1 Januari De 8TICH' B. van Dilma schjjnt tweemal van Woensdag stelde de advocaat Washington voorGniteau naar het GEBOREN.* Henricua Dominions, ouden D. van Niekerk en M, P. de Groot. Krijntje Wilhelmina, ouden G Boom en M. den Hooglander. Hermanns, ouden H. Gcrts en J. Bouman. Jan, ouden A. van Tilburg en A. Teder. Pieter Johannes, ouders G, van Helden eo J. G Olie. Adrianus, ouden J. Slootjes en H. van der Maat. OVERLEDEN J. S. van Willigen, 2 m. ONDERTROUWD/ J. Boenen J. Zengen f/Ik zweer eu beloof bij w ’ie trouw en gehoorzaam us^waï aan de, regeering, die door de grondwet der Fransche republiek is gevestigd. E mi zoo be* In hetjaar II 486 strafzaken werden vrijgesp Ontslag van ree malen uitgespn verordening ha was afgekondig in de Gemeenti de leer van d Acht en vijf overtreding dei en twintig pen treding van de wel 3 uit Gout huizen, 2 uit nit Waddinxve Zeven veroor een verzoekschri bekomen; op den Koning g Honderd en i boete niet kot daarvoor de b van Bewaring Weder zijn e uit de fondsen nen. Wij mak de opheffing di militair onderv van even groot jaarlijksche bepi voor werving den. Ook de door het konin bepaling verdwi Ter Vergaderi loof ik geen aandeel te zullen nemen aan bondge nootschappen in hei binnen- en buitenland, die de openbare orde in gevaar kunnen brengen en wanneer ik bemerk dat in mijn bisdom of elders iets gebeurt dat den Staat benadeelt, zal ik de Regeering daarvan onderrichten.» De heer Castagnary heeft den prefecten verzocht hem nauwkeurig in te lichten omtrent de tegen woordige bonding der bisschoppen en hun handel wijze, vergeleken met die hunner voorgangers. Le Tempt verklaart, dat een dergelijke circulaire niets buitengewoons is, dat zij jaarlijks voorkomt en dienen moet om den minister in. te lichten welke personen voor de opengevallen plaatsen in aanmerking kunnen komen. De clericale bladen zijn echter met deze verklaring volstrekt niet ingenomen, en zü komen er tegen op, dat de bisschoppen dus als ondergeschikt aan de prefecten worden aange merkt. Het lijdt echter geen twijfel of de heer Paul Bert Tegen 1 FEBRUARI a een R. K. van 17 a_l8 jarigen leeftijd. Nadere informa- tiën ter Boekdrukkerij van B. A. VERZ1JL alhier. In het officieele orgaan der Fransche regeering zijn thans de besluiten opgenomen, betreffende de reeds vroeger vermelde benoemingen van den baron de Cour- cel tot ambassadeur te Berlijn en van den graaf de Chaudordy tot ambassadeur le Petirsburg. Bij een ander besluit wordt de heer Weiss benoemd tot hoofd der staatkundige afdeeling bij het depar* tement van buiteulandsche zaken, met den graad van gevolmachtigd, minister eerste klasse. Donderdag diende te Parijs de zaak van Challe- mel-Lacour tegen Rochefort voor de rechtbank van correctionneele politie. Eerstgenoemde werd als ci viele party in de kosten verwezen. De post van directeur-generaal bij het mi nisterie van eeredienst in Frankrijk is bij besluit van 27 dezer opgeheven. De heer Castagnary, lid van den raad van State, is tijdelijk belast met de hervorming van dat ministerie en roet een onderzoek naar de veranderingen, die geroaakt moeten worden in de wetten, decreten en ordonnantiën, welke de staatskerken betreffen. Ook zal geen bisschop meer worden aangesteld vóór hij den eed, die bij de overeenkomst van 1861 tusschen Frankrijk eu het Vatikaan is vastgesteld, zal hebben afgeleid. Die eed luidt aldiüsa” God en het heilige evangelii te blijven aan Wy bebbe een aangenami Quartet bin treden en w Het is oni heerlijke uiti het heeft eer dan eeus hie bliek, weet u staat. Oifra deelde bewonc óf de iuteekt dag) zullen c met namen. zal bij de benoemingen, die hij weldra zal moeten doen, van de inlichtingen gebruik maken en de minst reactionnaire bisschoppen kiezen. In Duitschland gaat men het monopolie op spoor weggebied met rassche schreden tegemoet; om het monopolie op de tabak te doen invoeren, wordt met allen ijver gearbeid, wel is waar tot dusver niet met een gunstigen uitslag. Iniusschen schijnt het, dat reeds op eene anderen tak van nijverheid bet oog is gevestigd, die betere kansen op slagen aanbiedt dan het tabaksmonopolie, namelyk de suikerindustrie. Deze tak van nijver heid wordt uitsluitend gedreven door groote in-, dustrieelen. Een monopolie, in die richting tot stand gebracht, zal naar men meent niet zoo diep ingrijpen in ’t maatschappelijk leven, als het geval zou zijn met een invoering van het tabaksmonopolie. En dit verklaart wellicht, waarom men in ver schillende kringen zooveel 1 monopolie op de suiker vindt. Het niet inachtnemeu der formaliteiten, door don keizer aller Russen in zijn briefwisseling met den keizer van Duitschland, heeft het gevolg gehad, dat laatstgenoemde een vriéndelijke doch eenigzins stren ge terechtwijzing aan zyn machtigen neef heeft toe gezonden. De inhoud van dien brief moet onge veer aldus zyn //Ik was met uw laatsten brief zeer ingenomen en verheug mij er over, dat uwe mededeelingen talrijker worden dan in de eerste maanden, die den dood van uwen vader volgden. Het doet mij echter leed, dat uwe brieven zóó ge steld zijn, dat ik ze onmogelyk in mijn bijzonder archief kan opnemen, daar re later door personen gelezen zouden kunnen worden, die uit die brieven een valsche conclusie over de betrekkingen, die tus schen ons bestaan, zouden kunnen maken." Men vertelt, dut dit schryven, hetwelk door een koerier naar Petersburg gezonden werd, te Gatschina een zeer onaangenamen indruk heeft gemaakt. De schuld wordt geweten aan onbekendheid van den kant van het personeel, dat met het opstellen ven belast is en niet aan koelheid van aller Russen jegens zyn oom. Guiteau is nog steeds bezig het publiek te amu- seereu. In de zitting van het hof van cachot der gevangenen te brengen en de p jlitie-agenten, die hem bewaken, te verwijderen. De advocaat van Guiteau protesteerde hiertegen en Guiteau zelf riep: z/Ge kunt me niet veroordeelen en wilt nu, dat ik zal worden doodgeschoten. Gij kout my evengoed buiten ophangen en bet volk uitnoodigen op my te schieten, ellendeling." Scoville betoogde nader, dat, wanneer het foorstel werd aangenomen, dit als het ware een uitnoodigiug zou zijn voor het volk om Guiteau te dooden. De procureur-gcneraal kwam hier tegen op en de rechter Cox besliste, dat de gevan gene zou worden weggebracht. Guiteau beloofde lus tig te zullen zyn, als bij mocht'bly ven weinig ver trouwen. tot één gulden of een keuschap te Zevenhuizen; Jan Hoogerbrug, bannspinner fe Moordrecht, tot één gulden of een dag wegens openbare dronken schap te Moordrecht;- Jan de Winter, touwspinner te Gouderak, tot één gulden of één dag wegens openbare dronkenschap te Gouderak; Jan Schuls, kleedermaker te Moercappelle, tot drie boeten van één gulden of drie dagen wegens openbare dronkenschap te Moercappelle (2 maal) en te Zevenhuizen; Johannes Klaver, Albert den Ouden en Evert van der Laan, arbeiders te Reeuwijk, ieder tot een gulden of een dag wegens openbare dronkenschap te Reeuwijk. Stolwijk GEBOREN Cornelia Johanna, ouders J. Verkaik en C. de Vriea. Willem Sijbrand, oudere D. van Dam en C. .Molenaar. OVERLEDEN .- A. Koutstave, 66 j W. Both, 50 j. ONDERTROUWD; J Nooincn en N. de Jong t Scheer en J. Dekker. GEBOREN: Simon, ouders C. de Jong eu A. Stout. Leendert Bernardus, ouders J’. Langeslng m G. Hnfener. OVERLEDEN: M. Blom, weduwe van M. Schoonderwoerd. 71 j. 8. wordt gevraagd GEBOREN; 29 Dec. Willemina Agatha, oudere W. Pas toors en 1. Heerkens. 80. Johanna Gerarda, ouders K F. L. Nolte en G de Hoog. OVERLEDEN; 29 Dec. H. J. van B<mmel, 20j. A. van Rieinsbcrgeu, 75 j. 80. G. Jongened, 1 j. 6 m. J. van Wijk. 9 m. J. Jongeneel, 4 j. 4 in. ONDERTROUWD.- 30 Dec. C. Schenkel, 20 j en J. van den Heuvel, 24 j. Burgerlijke Stand van onderstaande gemeenten van 24 tot 30 Dec. 1881. GEBORENSara, ouders D. Tom en L. tan Vianan. Anna Margrietha, ouders J. van Dam en M. van Tilburg OVERLEDEN. W. Borger, 12 d. 1. Stobbe, 9 m. G. Vogel, 9 m. ONDERTROUWD. A. B de Bruijn, 21 j. en A. de Jong, 20 j. Nu is zulks niet het geval en derhalve zal hy, meent spr., de candidatuur thans wel aanvaarden. De heer P. J. van der Want Azn. zegt niet veel woorden noodig te hebben om zyn candidaat, den heer Jager, aan te bevelen. In alle betrekkingen, waarin hij zitting heeft, deed hij zich kennen als een bekwapi man en hij is voldoende bekend, zoodat ieder weet dat hij een plaats in den Raad met eere .zou vervullen. De heer E. L. E. van Dantzig beveelt den heer Steens Zynen aan. Hij noemde dezen, omöat hij hem meent te moeten beschouwen als een self made man. Door zyn yver en kennis heeft de heer Steens Zynen niet alleen getoond een man te zijn die een raadszelel waard is, maar heeft hij zelfs de gemeente in ruimen mate aan zich verplicht. Aan het hoofd staande yan een der grootste fabrie ken van Nederland, ja spr. durft byna zeggen van Europa, moet hij uit den aard der zaak burfengewone capaciteiten bezitten. Hij is voorts voorstander vau goed onderwys, voor zoover spr. bekend is geen tegenstander eener waterleiding en spr. durft hem alzoo gerust aanbevelen. De heer W\ G. van Geelen ondersteunt de can didatuur van den heer Steens Zynen en daarop beveelt de heer A. van Dantzig den beer C. J. van der Kleyn aan, die reeds by eer. vorige verkiezing in aan merking kwam. Deze zou, zegt spr. een leemte aanvul len in den Raad, die wel doctors, advocaten, notarissen en renteniers in zijn midden heeft, maar waar het fa briekswezen slecht vertegenwoordigd is. De heer van der Kleyn zou dus als raadslid zeer goed op zijn plaats zyn. Vroeger weigerde bij eene candidatuur te aan vaarden, omdat hij toen nog directeur eener fabriek was en alzoo vele bezigheden had, doch nu zou de heer van der Kleyn, als spr. goed ingelifcht is, een candidatuur niet wyzen van de hand. Daarop werd tot stemming overgegegaan. Uitgeb'acht werden 14 stemmen. Daarvan vereenigden op zich de hb. C. J. van der Kleyn 7 st., mr. J» H. van Mierop 2 st., H. Jager 2 st., G. J. Steens Zynen 1 st., terwijl 2 stemmen van onwaarde werden verklaard. Tot candidaat der Govdsche Kiésvereeniging was alzoo benoemd de heer C. J. van der Klüijn. De voorzitter wekte de aanwezigen op trouw ter stembus op te komen en ook anderen tot het stem men van den gestelden candidaat op te wekken. Daarop werd overgegaan tot de behandeling van tenige huishoudelijke zaken. Terechtzitting van Woensdag 28 December 1881. KantonrechterMr. J. H. f an MIEROP. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN te Rotterdam. VEROORDEELD; P. V., molenaar te Zevenhuizen, tot één gulden of één dag wegens in zijn korenmolen voorhanden hebben van een niet geijkte ijzeren maat; J. IS., winkelier te Zevenhuizen, tot één gulden of één dag wegens in zijn winkel voorhanden hebben van een niet geijkte houten meter; A. de Wwinkelier le Nieuwerkerk, tot tien gulden of twee dagen wegens in zyn winkel voorhanden hebben van een niet geijkt lieren gewicht; W. F., wed. van A. de H., winkelierster te Nieu werkerk, tot twee boeten wan één gulden of twee dagen wegens in haar winkel voorhanden hebben van een niet geijkt ijzeren gewicht en -een afgekeurde houten maat; M. G. G., wed, van C. V., winkelierster te Waddinxveen, tot één gulden of één dag wegens in baar magazyn voorhanden hebben van één afgekeurde houten maat; Jan Merbis, arbeider te Nieuwerkerk, tot eene boete van één gulden en eene boete van drie gulden of twee dagen wegens openbare dronkenschap en afschieten van een geweer op den openbaren weg aldaar zonder vergun'nïdg van Burgemeester eu Wethouders; Pieter Kóomen) arbeider te Zevenhuizen, tot een gulden of eendóg wegens openbare dronkenschap te Zevenhuizen^ Johannes Adrianus Uilenbroek, arbeider te Zeven huizen tot één gulden of één dag wegens openbare dronkenschap te Zevenhuizen; Johannes van der Beek, arbeider te Zevenhuizen

Goudsche Courant | 1882 | | pagina 4