Buitenlandse!! Overzicht. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. POKKEN. ADVERTENTIËN. POLITIE. Moordrecht Waddinxveen: Zevenhuizen lingen, een tasohje voor het inentingsbewijs, aan- teekeningen omtrent het schoolbezoek, het leerjaar, waarin de kinderen geplaatst zijn, enz. Achterin is eeite bladzijde voor onderscheidingen en getuig schriften; hierop wordt melding gemaakt van de behaalde pryzen, die de Commissie van plan is ieder jaar aan de verdienstelijke leerlingen te schenken. De Commissie wordt tot een en ander iu staat ge steld door corpo^atiën en personen. Zoo lang, schrijft men ons, de barometer, soms met geringe afwyking, zoo rustig blijft als hy nu weken geweest is, zijn alle aankondigingen uit New- York tan hevigen storm en regen, voor dit westelijk deel, ydel. Van dagen is het tot weken geklommen, dat somber weer met by na volkomen windstilte be staat, welk laatste voor ieder werktuig, dat door wind bewogen wordt, slecht uitkomt. Zoo is het te stil voor schepen, die ter zeevisschery willen vertrekken of thuis komen. Poldermolens zouden behoefte aan wind hebben, ais er water was, maar de slooten zijn overal laag. Voor den korenmolen is zulk eene lang durige kalmte het ergste, al is hy thans niet meer het eenige werktuig, dat graan vermaalt. L. Cl. Evenals het Nederlandsch paleis, zal ook „de Stan- desherrschaft Muskau" verkocht worden om tot eene ver eeling der erfenis van Prins Frederik der Ne derlanden te kannen geraken. Deze Herrschaft, zooals bekend is een uitgestrektheid van ongeveer 10 mij len, werd door den prins met 7 millioen thaler be taald. Natuurlijk is het moeielyk voor zulk een omvangrijk pand een kooper te vinden met toereikende middelen. Toch moeten er op het oogenblik reeds met twee ernstig reflecteerenden onderhandelingen gevoerd worden. Beroemd is de prachtige, nog uit den tyd van den vorst Püokler-Muskau afkomstige tuinderij. Ook deze zal geheel worden opgeheven en tal alleen de boomschool als werkelijk rentegeveud pand blijven bestaan. De bezitting heeft den prins aanzienlijke offers geko9t, die de erven niet geneigd schyLen te brengen. Voor rnim drie jaren kwam een persoon aan de te Rys9el gevestigde bijbank van de Fransche bank en wist zich, nadat hij een der beambten gesproken had, aan een der raampjes van het kantoor meester te maken van een pakje bankpapier, ter waarde van 210,000 fr. Welke onderzoekingen door de politie ook in '1 werk gesteld werden, het mocht haar niet gelukken den dader in handen te krijgen. Thans echter is men, gelijk in Parijsche bladen gemeld wordt, gelukkig genoeg geweest den dader, die ua verloop van zooveel tyd zeker niet gedacht heeft dat men hem nog opspoorde, te vatten. Voor eeuige dagen namelyk ontving de justitie te Rijssel bericht van de politie te «otterdam, dat zy een zekeren Ed. Ja cobs iu verzekerde bewaring had genomen. De be doelde beambte van de bijbank kwam hierop met eenige dienaren van politie te Rotterdam, eu het ia toen gebleken dat de aangehoudene de dief was. Men had te Rotterdam, te gelyk met Ed. Jacobs nog een ander persoou gepakt, William Clarck ge- heeten, die verdacht wordt te behooren tot eene in ternationale dievenbende, waarvan ook Jacobs deel uitmaakte. Maar te Clarok moeten geen voldoende bewyzen gevonden zyn. Frankrijk zal nu de uitlevering van Jacobs vragen, zoo het die al niet gevraagd beeft. Geen land ter wereld heeft zoo vele en zulke onbeschaamde bedelaars als China. Zy vormen te zamen eene over het gansche Rijk verspreide ver- eeniging, die een eigen bedelaarskoning heeft, van wien de beveleu uitgaan. In elke streek wordt een zoogenaamd rechter gekozen, aan wien de be slissing over geschillen is opgedragen. Meldt zich een nieuwe bedelaar aan, dan wordt de toestemming van den rechter daarvoor vereischt. Het huwelyk heeft bij de bedelaars noch bur gerlijke noch zedelijke gevolgen en de kinderen dragen niet eens de naam van hun vader. Een burger eu koopman, die iu het publiek zyn waren te koop biedt, is het niet wel mogelyk de bedelaars af te wijzen, omdat hij dan een gansch leger van die wezens tegen zich in het veld brengt. Gansch niet zeldzaam is het, dat kooplie den, welke van de bezoeken van dit gespuis ver schoond willen bly ven, met de hoofden der bedelaars gemeente eene overeenkomst sluiten en eene vaste som betalen. Hiervau wordt hun dan een geschre ven bewijs verstrekt, dat zy aan de deurpost bevestigen en dat gedurende eeuigen tijd hen van den lost vrywaart. Ondanks de tallöoze afpersingen, waaraan dage lijks de inwoners bloot staan, is het bedrag van die gedwongen belasting voor de burgers toeh betrek kelijk gering, daar de Cbineesche munt voor dezen toestand uitnemend is berekend. Honderd koperen oashen zyn ongeveer twee dubbeltjes. Elke bedelaar ontvangt niet meer dan een cesh en dit wordt op de volgende eigenaardige wijze mogelyk gemaakt. In elke snoer van honderd cashen vindt men eenige slechte; deze worden aan de bedelaars gegeven, of de bedelaar legt een slechten cash neder en neemt een goeden er voor in ruil, zoodat hy dik wijls niet meer dan een halve cash ontvangt. Peking is het paradys der bedelaars, want daar kan men voor een hal ven cash huisvesting en een bed bekomen. Eene maatschappy met aandeelhou ders heeft namelyk het ki-mao-lan of kippenveeren- buis gebouwd. Ia eene ontzaggelijke zaal iu deze bedelaarsherberg is ééu groot bed van kippenveeren gelegd. Mannen en vrouweu, oude en jonge, zonder onderscheid van stand of persoou hebben hier toe gang. Elk maakt des avonds zijn nest zoo goed hij kan en legt zich op de veeren te ruste. Eerst kreeg elke slaper een kleine deken om zich te be dekken gedurende den nachtmaar die dekens waren zeer spoedig verdwenen, waarschijnlijk werden zij door het dienstpersoneel gestolen. Daarom is een gemeenschappelijke reozendekeu gemaakt, die zich over de geheele slaapzaal uitstrekt. Overdag wordt die gemeenschappelyke deken door koorden tegen de zoldering getrokken, en als des avonds iedereen zich heeft nedergelegd, naar beneden gelaten. Dan moet men echter oppassen, dat men met zyn hoofd in een der gaten komt, welke daarin zijn gemaakt;) anders loopt men gevaar onder het dek te stikken. Evenzoo moet men des morgens zyn hoofd weder uit de opening trekken, zoodra de tamtam het teeken tot opstaan gegeven heeft en het dek omheog wordt gehescheu. Het plan bestaat tot oprichting eecer Maatschappij voor bosch-cultuur, te vestigen te Zuidwolde, pro vincie Drente, met een maatschappelijk kapitaal van 20,000, verdeeld in aandeeltn, op naam of in blanco, vau 50, waarvan reeds 11,150 geplaatst is. Deze maatschappij heeft ten doel het aankoopen van in die gemeente liggende gecultiveerde en woeste gronden, het ontginnen, verbeteren en voorbereiden van die gronden tot opgaande of hakbosscheu, en om in het algemeen, door middel van ontginning en houtteelt, vau die gronden voordeel te trekken. Bestuurders zyn de heeren inr. G. W. baron De Vos van Stcenwijk te De Wijk, B. Eleveld, J. Pot- tinga Szn., Hm., L. Sleeubergen eu B. F. Steenber gen te Zuidwolde. Te Berlijn is verschenen het eerste nummer van eeu Eisbahn-Moniteurdie voortaau „dagelijks op alle schaatsenrijdersbaneu zal wörden uitgegeven." Dit eerste exemplaar bevat eene publicatie van „Revc- rendus Winter, Koning" van het IJsrijk," gecontra signeerd door „Diros Vtorst, minister-generaal in alle ijs- en sneeuwBtreken." Een der Berlynsche bladen begroet dezen nienwen „kondeu collega" met den wenseb, dat zijn humor en kapitaal moge toenemen naar mate het hem aan ijsbanen ontbreekt. Het geschenk, door HH. MM. den Koning en de Koniugiu aan H. K. H. Prinses Helena van Wal deck aangeboden, is een compleet dames-toilet, in zil ver en ivoor bewerkt; ofschoon in een zeer benopte ruimte, bevindt zioh iu het prachtig étui het meest vol ledig kap en wasch-stel, tilvereu kom en kau incluis. Op elk stuk is bet monogram der prinses en zyn de wapeus van Engeland en Waldaok-Pyrmont Aangebracht. Het étui waarin zich dit vorstelijk toilet beviudt, is op zichzelf een zeldzaamheid, daar het prachtig be werkt is uit coromandel, eeu houtsoort, die men nog slechts bij groote uitzondering vindt. {Pad.) Zooals wij reeds meldden, heeft men zich in de laatste dagen te Parijs beziggehouden met het rormen ran eeu paar nieuwe parlementaire groepen, zoodat de repnblikeiusohe Kamermeerderheid voortaan uit vier fraotiën zal bestaan, namelijk de uiterste linkerzijde, de nieuw gevormde Union démocratique en een Gambettistische groep, ouder de benaming van Union re'publicaine. Laatstgenoemde telt oiroa 100 leden. De republikeinsche Kamermeerderheid is sedert den val van het Kabinet van 14 Nov. door den geest van onafhankelijkheid bezield en wil niet meer onder een leider staan. Men ge looft echter niet, dat daaruit voor het kabinet ernstig bezwaar zal verrijzenin elk geval hoopt de Regeering de moeilijkheid te overwinnen door het aanbieden van zeer nitgebreide hervormingen. Dinsdag is het Kngelsohe parlement met eene troonrede geopend. De twee belangrijkste onder werpen, waarop deze rede wijst, zijn de Egyptische aangelegenheden eu de onderhandelingen over het handelsverdrag tusaehen Engeland en Frankrijk. De Regeering wijdt, in overleg met Frankrijk, bijzon dere zorg nan de zaken van Egypte, waar bestaande schikkingen haar bepaalde verpliehtingen opleggen. Zij zal van haren invloed gebruik maken om de rechten te handhaven, welke reeds door firmans of bij internationale overeenkomsten zijn verkregen, ter begunstiging eener goede regeering en tot omzioh- tige ontwikkeling van Egypte'a instellingen. De onderhandelingen tussohen Engeland en Frank rijk worden voortgezet met den wenseh, om een handelsverdrag tot atand te brengen, dat gunstig is voor de ontwikkeling van de handelsbetrekkingen der beide landen, wier innige vriendsehap zó<5 groote waarde voor de Engeiscbe regeering heeft. De Regeering gelooft, dat de overeenkomst met de Transvaal goede gevolgen zal hebben. Over den toestand in Ierland laat de troonrede zioh bevredigend uit. Reeds in de zitting vau Dinsdag heeft de heer Bradlaugh zich bij het Lagerhuis aangemeld om den eed af te leggeu. Sir Stafford Northcote stelde voor hem niet toe te laten en het Huis vereenigde zich daarmede. Ala wij de Weenerbladen mogen gelooveu, wordt de atrgd door de opstandelingen in Crivoseië en Herzegowina met verbittering gevoerd. De N. F, Frette vertelt, dat zg in den regel, als zij krijgs gevangenen vrijlaten, hun eerst den neus afsnijden. Het is echter zeer mogelijk dat dergelijke verhalen verzonnen of zeer overdreven zijn. De troepen hebben er op hunne maraoheu veel last vso, dat van ontoegankelijke hoogten en uit bos- schen op hen geschoten wordt door vijanden die ze niet te zien krijgen. Dit demoraliseert de troepen. Natuurlijk loopen in Weenen ook geruchten om trent eene aanstaande Russische interventie. Zelfs zegt men, dat Rusland met Rnmenië een of- en defensief verbond zon gesloten hebben. Deze bij- voegiug stempelt het gebeele praatje tot een verzinsel. Het Italiannsche Kabinet heeft over de quaeitie van den tcrulin de title (groote kiesdiatriotea), welke tot zoo ernstig verschil soheen te zullen leiden, eene overwinning behaald. Men zal zich herinneren, dat de vervanging van het stelsel der kleine door dat der groote kiesdistricten van den aanvang af was opgenomen in het wetsontwerp op de kieshervor- ming, dat in het vorige zittingjaar door de Kamer werd aangenomen. Maar het ministerie en de Ka mer kwamen overeen om de beslissing over de wijze van verkiezing tot later uit te stellen en eerst op 31 Januari jl. kwam dit ontwerp aan de orde. Reeds bij de nlgemeene beraadslagingen bleek, boe- zeer het stelsel der groote kiesdislricteu, waardoor de in Italië zoo krachtige plaatselijke invloed kan gebroken worden, in het land aan voorstanders had gewonnen. Verscheidene afgevaardigden, die het vroeger met de grootste hardnekkigheid bestreden, wnren er thans voor en de meeste der voorgestelde tegenoalwerpen versohillen van die der Regeering slechts in de wijze van toepassing. Hei is niet van belang ontbloot om op te merken, dat in Italië vooruitgang merkbaar is ten opzichte van ecu vraag stuk, waaromtrent men in Frankrijk een stap ach terwaarts heeft gedaan. Zeer toegejuicht werd het gezegde van eeu der leden, den heer Bovio: «Wat nog niet in Frankrijk kan plaats hebben, kan zeer wel in Italië geschieden." In de zitting van 4 dezer hield de minister president eene uitvoerige rede, waarin hjj de bezwaren der tegenstandere wederlegde en verklaarde over het beginsel van den tcrulin de litle de Kabinets- quaeatie te stellen. Een motie vnn orde vandeu heer Tajani, waarmede de Regeering verklaard had zioh te vereenigen, werd ten slotte 'met 285 tegen 125 stemmen aangenomen. Dinsdag werd ook in den Fruisisohen Landdag de disoussic geopend over de nieuwe kerkelijke bevoegd- heidswet; de belangstelling kan uit den aard der zaak slechts gering zijn. Ten opziobte van de be sluiten, door de fraëtiea vooral genomen, moeten wij nog opmerken, dat ook de nntionaal-Iiberalen ter elfder ure bealoten zioh tegen het ontwerp te ver klaren, zoodat nu al de liberale fracties er tegen zijn. In de verdedigingsrede vnn den Minister valt Eere- dienst Dossier straalde duidelijk dnor, dat de Regee ring met Rome op goeden voet staatnieuw ia in die rede alleen de mededeeling over de nationale houding van de Polen, die weer van zelfstandigheid droomen en daarin door de Roomsohe geestelijkheid worden ondersteund. De Ultramontanen verkeoren in een moeilijke positiete Rome is men werkelijk vredelievend gesterad, omdat de benoeming van den Pruiaischen gezant wordt beschouwd als een oonoessie, en men zou daarom gaarne zien, dat de «geloo- vigen" in den Pruisisohen Landdag niet alleen nega tief te werk gingen, m. a. w. dat zij het wetsont werp niet verwierpen, maar haalden wat er van ta hnleD wan in het belang der Kerk. Van ultramon- taansche zijde werd tevens de gelegenheid waargenomen om de benoeming af te keuren van Falk tot president van het gereohtshof te Haram, omdat men in Weit- phalen een overwegend Katholieke berolking heeft. Deze aanmerking zou doen vooronderstellen, dat bij de Pruisische Katholieken uitspraak moet worden gedaan naar het canoniek recht. De Polen ver klaarden zioh onvoorwaardelijk tegen het ontwerp. In het gunstigste geval houdt de Regeering dua„ alleen over de conservatieven, sterk 109 man, en het oentrum, sterk 96 man, makende te zamen 205 man verder komen dc vrij-conservatieveu met 49, terwijl er nog ettelijke icdeo zijn, die zich niet bjj eenige partij hebben aangesloten. De Landdag telt in het geheel 438 leden. De eerste lezing zal wel eindigen met verzending van het ontwerp naar een commissie van 21 leden. Bij de tweede lezing krijgt men de amendementen van het centrum, ter wijl eerst de derde lezing beslissend zal zijn. Aan genomen of niet, met of zonder amendementen, de zaak blijft toeh hetzelfde, wam de Regeering gaat haar gang, zij wil vrede met Rome, terwijl ner gens eenige voorliefde meer te bespeuren is voor de toepassing der Mei-wetten. DINSDAG 7 FEBRUARI 1882. Voorzitter: Mr. A. A. van Bergen IJzendoorn. Tegeowoordig zijn voorts de hb. Kist, Prince, Oudijk, Hemsing, Slrarer, Samsom, Post Drost, van Straaten, Fortuiju Droogleever en Noothoven van Goor. Afwezig zijn de bb. Luijteu, Kranenborg, van Iterson, Maller eu de Rotte. De notulen der vorige vergadering worden voor gelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat het nieuwbenoemde raadslid, de heer 0. Hoogenboom, zijne geloofs brieven heeft ingezonden en stelt voor die te doen onderzoeken door een Commissie, waarin nadat de vergadering zich met dat voorstel had veree- uigd werden benoemd de bh. Kist, Straver en Ondijk. De vergadering wordt daarop gedurende eeuige oogenblikkin genoborst. Na heropening brengt de Commissie, bij monde van den heer Kist, rapport uit, geeft kennis de geloofsbrieven in orde te hebben bevonden eu adviseert tot toelating van den heer Hoogenboom. De vergadering besluit orereeukomstig het advies der Commissie. De Voorzitter deelt daarop mede, dat Gedepu teerde Staten de ontvangst hebben bericht van de Verordening vau politie dezer gemeente. Aangenomen voor kennisgeving. Ingekomen zijn 1. De rekening der kamer vau koophandel en fabrieken over 1881. Ter visie. 2. Een voorstel van Regenten vnn het Wees- en Aelmoesenierahuis tot wijziging der begrooting. B. eu W. hebben geen bezwaar de vergadering voor te stellen tot die wijziging te besluiten. Ter visie. 3. Een missive van Regentessen, iuzeudeude eene aanbeveling in de vacature ontstaan door hel nemen van outslag als regentes door mevr. de wed. Kabel geb. Biezen aar. Daarop komen voor mevr. M. A. Kollewijn wed. P. van Essen en raejuf. M. M. vau Catz. Ter visie on benoeming iu de volgende vergadering. 4. Een voorstel van B. en W. tot wijtiging der gemeeote-begrooting, dienst 1881. Ter visie. 5. Een adres van eenige onderwijzers en onder wijzeressen, verzoekende oprichting in deze gemeente van een oursus voor hoofdonderwijzers, daar de rijkscursus, tot opleiding van hulponderwijzers tot hoofdonderwijzers heeft opgehouden te bestaan en bet gemis daarvan zeer gevoeld wordt. Adressanten wijzen 'er op dat ook te Deventer, Dordrecht, Kam pen, Maastricht en Sneek dergelijke cursussen zijn opgericht en moebten de kosten soms te hoog zijn om geheel nit de gemeentekas te worden bestreden, dan zonden joarlijksohe bijdragen kunnen wozdsn ge vorderd van de deelnemen. In 'banden van B. en W. om bericht en raad. 6. Een adres van A. Kaptjjn, houdende verzoek tot afwijking der oonditien door den Raad gesteld bjj de verleening der ooncetsie tot aanleg en exploi tatie van een stoomtram GoudaBodegraven, in zooverre dat de spoorwgdte niet 1,067 M. maar 0,75 M. zal behoeven te zjjn, Burg. en Wetb. stellen voor dit verzoek toe te staan. De heer van Iterson komt ter vergadering. De Voorzitter geeft de vergadering in overweging deze zaak dadelijk in behandeling te nemen. Daartoe wordt besloten en het voorstel van B. en W. wordt vervolgeus zonder hoofdelijke stemming aangenomen nadat de heer Oudjjk nog gevraagd had of het de bedoeling was van den Conoessionnria om de straat tusschen de rails in de oude Gouwe te doen zak ken, daar die nu hooger was dan de straat daar naast, waardoor bij regenaohtig weêr die weg welke tot de gezoohtste wandelwegen behoort voohtig en morsig waa. De Voorzitter deed den heer Oudijk opmerken, dat de weg in de oude Gouwe iu onderhond is bjj de Commissie voor den straatweg GoudaBodegraven, zoodat wat Gouda bi treft, deze daarop alleep politie- -toezicht beeft, dooh spr. meent dat het de bedoe ling, is om de rails te doen zakken, zoodat het bezwaar, waarop de heer Ondjjk wees vervalt of althans zeer in beteekenis vermindert. 7. Een adres van S. Lafeber verzoekende onder dezelfde conditiën als vroeger grond te mogen koopen in de Crahethstraat en wel ter breedte van 3 Meter langs de straat en ter diepte van het gebeele perceel zijnde pl. m. 20 Meter en grenzende aan het eigendom van adressant. In handen 'an B. eu W. om berioht en raad. 8. Een adres van J. Groeneweg en anderen, verzoekende verlichting van de Boomgaardstraat. Iu handen van B. van W. om dasrop te beschikken. 9. Een missive van G. W. Opgeuhaeffen, den raad dank betuigende voor de benoeming tot lijkdrager. 10. Adnaaen van W. Begeer, L. Binnendijk, B. Gestel en H. Sluiter, verzoekende benoemd te worden tot noodhulp-aanspreker. Ter visie en benoeming in de volgende vergadering. 11. Een adres van J. vau Gorknm, verzoekende ontalag als onderwijzer aan de tusschensohool tegen 15 Maart e. k. Wordt eervol verleend. Aan de orde is Het voorstel tot wijziging der Begrooting van het Israëlietiseb Armbestuur, dienst 1881. B. en W. hebben geen bezwaar deze wijziging goed te keuren. Wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aan de orde ia: Een voorstel tot wijziging van bet Raadsbesluit van 13 Januari jl. betreffende het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve der Algrtneene Vergadering met tentoonstelling van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. De strekking van dit voorstel is om s/a der be schikbaar gestelde som, dus 1000, als subsidie ter beschikking te stellen van bel Hoofdbestuur en alzoo 500 aan de benoemde Commissie, die zoo ge noemde som te klein mocht blijken te zijn, vrijge laten wordt om bjj de particulieren bijdragen in te zamelen. De heer Straver vraagt of het Hoofdbestuur dan met die 1000 tevreden zal zijn, waarop de Voor zitter antwoordt dnt hij dit niet met zekerheid kan zeggen, doch in eeue conferentie van het Hoofdbe stuur met B. eu W. heeft eerstgenoemde mede gedeeld een subsidie te veriatigen van 1500 met een minimum van 1000. Spr. meent zieb alzoo te mogen vleien dat het Hoofdbestuur daarmede genoegen zal nemrn. Het voorstel van Jft. en Vt wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aan de orde isEeu voorstel tot verkoop van boomen staande aan den Toegangsweg en het Drnafpnd, Wordt sonder hoofdelijke stemming aangenomen. De Raad benoemt daarop mal nlgemeene stemmen tot onderwijzer aan de le Burgerschool voor jongens den heer C. de Rooy te Koedijk. De heer Samsom doet ten slotte nog een vraag aan den Voorzitter en wel of dit maal niet van wege de gemeente medailles zollen worden uitgeloofd bjj de Tentoonstelling van Landbouw, evenals in 1860, naar spr. meent, ook geschied is, toen 200 daar voor is bestemd. De Voorzitter autwoordt dat wellioht later een voorstel daartoe zal worden gedaan, waartoe eerst overleg met het Hoofdbestuur noodig is, Niets meer aan (Ie orde zijnde, wordt de verga dering door deu Voorzitter gesloten. Op den 17 üeoember 1881 is aan het bureau van politie aebraebt eu nog niet afgehaald een pak WA8CHG0ED zijnde 9 Kuasensloopeu, twee Servetteo, een Beddelakea en een Handdoek. Welk pak vermoedelijk van een kar op de Haren is ge vallen. Het is gemerkt met letters en 12 nummers. Nog zjjn aan h-t bureau gedeponeerd 5 Flanken, een laag Hoedje, een Roozenkrana, ten ronde Por- temonnaie, een nieuw Corchet en een Parapluie, die in het Gasthuis la gevonden. De BURGEMEESTER der gebeente GOUDA; Gezien de missive van den Öeer Inspecteur voor het Geneeskundig Staatstoezioht voor Zuid-Holland van 6 Februari 1882, No. 1793; Gelet op art. 21 der wet van den 4n December 1872 (Staatsblad No. 134) houdende voorzieningen tegen Besmettelijke Ziekten; Brengt ter algemeene kennis, dat de POKKEN in deze gemeente epidemisoh voorkomen. Gouda, den 8 Februari 1882. De Burgemeester voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. MARKTBERICHT EN. Gouda, 9 Februari 1882. In granen was de handel zeer gedrukt. Alleen voor benoodigheden werden schoorvoetend vorige pryzen besteedde omzet was overigens luttel. Puike tarwe werd betaald met /ll.11.60; mooie vreemde hooger, maar poldertarwe was in de beste soorten nauwelijks a/9.50 te plaatsen. Rogge meer vast, goede drooge loopt tot bijna/9.mindere naar evenredig* beid, buitenlandsche weinig getcond en duur. Gerst nominaal /6.a/7.de winter en 6.a/6. de zomer. Haver/4.40 a/4.80. Mais hooger /7. a 7.25. Erwten eu boonen verlaten. De veemarkt met weinig aanvoer, de handel in alle soorten vlugger, vette varkens van 26 a 29cent, varkens voor Londen van 21 a 23 ct. per half kilo, magere varkens en biggen, alsmede schapen vlug te verkoopen. Aangevoerd 15 partijen kaan, handel vlug vau /26.a /32. Goeboter 1.80 a 1.90. Weiboter 1.60 a 1.70. Kaas (uoteering van de Ver. v. Kaashandelaars) aangevoerd 15 partijen, le Kwal. 29.a >32. 2e Kwal. 26.a 28.50. Handel gewoon. Burgerlijke Stand. GOUDA GEBOREN: 6 Febr. Johannes Sijbrant, ouders P. J. de Reos en J. M. Lugtbart. 7 Jacobs Wilhelmina, ouders L. Smit en J. H. Aalbers Dirkje Johanna, ouders A. ven Roede eu P. J. de Lange. Gerrigje, ouders I. van den Broek en S P. van Vleuten. OVERLEDEN; 6 Feb. M. Atteveld, 3 m. 7 N Ruis, lj 10 ra M. de Bruijn, huisvr. van H. J. Rabboaw, 30 j. 8 »M Schinkel, 3 ra. GEHUWD: 8 Febr. A. J. Verhur en A. d« Loo. C. Jsske en M. M. Libeton. W vsn Zwol en H F. Jannes. H, Bruikman en E. J. vsn Asten. G'. de Werk en G. vsn Goch. Burgerlijke Stand van onderstaande gemeenten van 21 tot 27 Jan. 1882. GEBOREN; Pieter, ouders D. vsn Vlsardingen en P. Versnel. ONERLEDEN: H. Kool, 17 j. - A G. Versnel, 4 m. ONDERTROUWD: J. van Vliet, 28 j. en J. K. vsn der Klein. 24 j. GEHUWD; P. Kalkman en A. Oowerkerk. üouderak GEBOREN: Trijntje, ouders C. «nu Vlieten A. den Hoed. Aart Arie Johannes, onders M. W. Sonneveld en M. C. Klein. Pieter. ouders G. de Graaf en A. van der Graaf. Aaltje, ouders A. van der Vliet eu W. Hailing. Jan, ouders J. Visser en H. Twigt. Adrians, ouders W. de Jong ea Pons. OVERLEDEN; J. Hoogenooorn, 1 m ONDERTROUWD: W Botb, 21 j en A Mudde, 24j GEHUWD; A de Jong en C Hoo^endoorn. Stolwijk GEBOREN: Arie Roeland, ouders C Gvd Bergen A van Drunen GEHUWD- J de Mik en J vsn der Wonden Haastrecht: GEBOREN: Emma, ooders A Breeveld en C Boere. OVERLEDEN: S de Jong, 1 ra G Bakker, 3 ra P 1-angeslng, huisv van G Hnfener, 63 j E Hofstede, wed. van M Hoogervorsf, 70 j ONDERTROUWD: A Groen, 34 j en B van Baaren, 46 j VliSt over de maand Januari. GEBOREN. Lena, onders G Lexraond en M Georts OVERLEDEN- (te Reenwyk) A N van Dam, 3 w GEBOREN: Rijk, ouders N van der Heijden en J van Oord Dirk, onders P Vis en W P van 't Riet Hen- drikus Gerardua, onders P van d*r Zwaard en M B van Ree Maria Martyntje, ouders A H Olie en K den Hond Gerardus, ouders L Wesseling en A Schild kamp Pie ter, onders H Petera en A Braakman Arie, ouders, J Wensveen en M Eykelestam. OVERLEDEN; J Bakker. 2 w A Wesseling, 1 j. ONDERTROUWD. B van Ryawyk en J van Heiden. GEHUWD W »an der Wal en M Kranenborg J Simonse en I Blonk. GEBOREN. Lena Maria, ouders P. Kersseboom eu J. van der Sterre. Heden overleed mijne Geliefde Echtge noot» na een langdurig en geduldig lijden GIJSJE van VLAANDEREN, in den ouder dom van 77 jaar en 8 maanden, tot diepe droefheid van mjj, mjjne kinderen, aangehuwd- en kleinkinderen. Ab. MANSVELDER. 0. MANSVELDER, C. KRUISHEER. J. BROEKHUIZEN, C. MANSVELDER. J. van GENT, B. VEENING- Oudewater7 Februari 1882.

Goudsche Courant | 1882 | | pagina 2