PUBLIEKE VEILING, DIENSTBODE. TWEEDE MEID Bultenlandsch Overzicht. Kantongerecht te Gouda. BESMETTELIJKE ZIEKTE. POKKEN. KOEPOKINENTING. KENNISGEVING. ADVERTENTIfiN. Vlas, Lijnzaad, leege Zakken EUZ., IPOSTZEJ^ItTEilsr. Geboorte- en Sterftestatistiek der gemeente GOUDA. - - Burgerlijke Stand. Mevrouw PRINCE de Jong, het bewaarechool-onderwys vaak wordt gegeven en noemde dien toestand hoogst bedroevend. Het was hoog tyd dat daarin verbetering kwam. Men moet bo venal de kinderen door //eigen waarneming" ont wikkelen, derhalve geen platen, maar hen de voor- werpeu //in natnra" vertoonen, nog meerse hün self in handen geven, opdat zy niet gedach teloos na-wauwelen wat de jufvrouw hen voorpraat, maar self zien en zich overtuigen hoe een zaak is. Spr. heeft het gesien hoe een onderwijzer den kin deren een plaat verklaarde, waarop //een hoed" stond afgebeeld en seer omslachtig betoogde wat dit was, terwgl geeu drie schreden van heu af een //wer kelijke" hoed stond, die natuurlijk veel eerder en veel beter voor het doel hqd kunnen dienen. Is het niet belachelijk, dat soo iets kan voorkomen? vroeg spr. De voorwerpen zelf geven de kleinen het juiste begrip der zaak en derhalve moeten deze hun gegeven worden. Spr. drong verder aau op het doeu leereu van eenvoudige, begrijpelijke vers jes, waarvan zij eenige voorbeelden aanhaalde, op het uitvoeren van //spelletjes", waarbij iets te deuken viel en bovenal op het vermijden van alle vertoon van geleerdheid, dat seer schadelijk werkt en hoogst nadeelig is. Na aldus te hebben omschreven welk onderwijs er moet gegeven worden, besprak zij met een enkel woord //de lokalen" waarin ouderwezen moet worden en die wat betreft licht, lucht, enz. nog zeer veel te wenscheu overlaten, terwijl zij ten slotte de vraag behandelde door welke personen het onderwijs moet gegeven worden. Is het tegenwoordig uiet meer soo erg als iu spr.'s jeugd, toen eeu bewaarschool-juf vrouw op klompeu en met een pook in de hand geen zeldzaamheid was, die de luidruchtige kleinen met den pook tot stilte aanmaande voor „hei gebed", nog heden ten dage worden de kiuderea toevertrouwd aan per sonen, die op den naam van //onderwijzeressen" geen aunspraak mogen maken. Men richt een bewaarschool op, bouwt een lokaal, koopt meubelen en schoolbe- hoeften en ten slotte, ja, dan is er ook nog een //juf vrouw" noodig, men ziet eens rond in zijne omgeving eu kiest dan deze of gene, die er wat fatsoenlijk uit ziet, eeu netten brief kan schrijven, wat lief kan pra ten ens. Er is inderdaad meer toe noodig, zegt spr. Is het een vrij algemeen verspreid denkbeeld, dat b. v. zij, die voor het Lager Ouderwijs uiet be kwaam genoeg bleken te zyu, dan toch voor het be waarschool-onderwijs nog goed genoeg zjjn, spr. moet daar met klacht tegen opkomen. Men heeft voor het laatstgenoemde evenseer als voor de andere tak ken van onderwijs noodigpersonen, die ontwik* keld zijn, kennis hebben en niet bet ininsl een hart voor de zaak, die het geldt. Juist het feit, dat men de taak der bewaarschool-onderwijzeressen steeds te lioht telde is een hoofdoorzaak van den slechten toestand. Na de pause werd de gelegenheid geopend aan de aanwezigen om naar aanleiding van het ge sprokene iets in het midden te brengen, van welke gelegenheid de hh. Mr. J. Fcrtuijn Droogleever, A. L. Schmidt eu S. W. van Buureu Nsn. ge bruik maakten. De heer Mr. J. Fortuyn Droogleever was van oordeel, dat waar de geachte spreekster van dezen avond in zeer sterke bewoordingen het onderwijs op de bewaar scholen van den vroegeren en tegen woord igen tijd hhd afgekeurd, de billijkheid eiscbte hier openlijk te oonstateeren, dat niet alle bewaarscholen inder daad zoo slecht waren als mej. Hardenberg het had doeu voorkomen. Spr. self herinnerde zich nog met genoegen de dagen, die hij op de bewaarschool van Mej. Kempe hier ter stede had doorgebracht, zeer aangename souvenirs zijn hem daarvan bijgebleven en hg moet het tot lof van Mej. Kempe openlijk ver- klareh, dat hare school niet mank ging aan al de kwalen, waarop mej. Hardenberg had gewezen. Ook de tegenwoordige bewaarsohool onder Mej. Weurman te dezer stede is niet zóó slecht ingericht, als men zou moeten gelooven na het gehoorde en die school moge verre van volmaakt zijn en niet voldoen aan alle eischen, spr. meende een woord van waar deering niet te mogen onthouden aan de wijze, waarop bedoelde onderwijzeres haar taak vervnlt. Spr. verdedigde voorts tot op zekere hoogte het onderwijs met platen, daar de vertooning van voor werpen „\n natura" ondoenlijk en ook z. i. onnoo- dig was. De heer A. L. Schmidt betuigde zyn spijt dat mej. Hardenberg alleen de schaduwzijde der zaak had behandeld en niet ook ,de lichtzijde" wat mHk op den voorgrond had gesteld. Had hg voorts meenen te bespeuren dat zg alle heil ver wachtte van staats-hulp en eene Wettelijke regeling wenschelgk achtte, hij voor zich had liever ge zien, dat zg met aandrang »de ouders" had opge wekt om de handen ineen te slaan, om niet langer op te tien tegen geldelijke opofferingen, die het jonge kind toch evenzeer waard is als het oudere en om zelf tot stand te brengen, wat de staat zeker in den eersten tijd nog wel niet doen zal: een flink ingerichte bewaarschool. Spr. wees op de gemeente Hoorn, waar door particulier initiatief een eenvoudige, doch gunstig werkende bewaarsohool was in het leven geroepen. Zoo iets moest meer gebeureu en had Mej. Hardenberg meer tot de ouders gesproken on hen tot handelen opgewekt, zg zou, naar spr.'s meening, met hare voordraoht nog meer nut hebben gedaan, dan thans reeds het geval was. De heet S. W. van Buuren Nsn. wenschte niet als de vorige sprekers, bedenkingen te opperen tegen het gesprokene. Hij betuigde zijn volle sym pathie met de woorden en denkbeelden van Mej. Hardenberg. Was de toestand van het bewaar school-onderwijs nog treurig en het gehalte der personen, die zioh daaraan wijden, nog weinig be- vredigeud, wat in direct verband staat met de weinige finantieele opofferingen, die men zich daar voor wil getroosten, spr. herinnert er aan hoe er een tijd was, dat ook het Lager Onderwijs in eeu toestand verkeerde als na het bewaarschool-onder- wijs. Die toestand is verbeterd dank zij de vol harding, den moed en den yver van enkele voor vechters eu hij put daaruit de hoop, dat ook voor het bewaarschool-onderwgs eenmaal een betere tyd zal aanbreken, waarom hij die zaak vele peisoneo toewenscht, die zioh daaraan willen wgden zooals Mej. Hardenberg reeds doet, waarna bij haar geluk toe wenscht op haar edel streven. Mej. Hardeuberg beantwoordde de verschillende heereu kortelijk. Deu Heer Fortuijn Droogleever voegde zij o. a. toe, dat ofschoon de toestand van het bewaar- sohool-onderwgs in het algemeen treurig was, er hier en daar wel een school kou bestaan of be staan hebben, waar dank zij de persoonlijkheid der onderwijzeres het onderwgs goede vruchteu droeg. En dit wilde spr. gaarne verklareu, dat de be waarschool waar haar bestryder in zyu jeugd ge gaan had, wel een goede onderwijzeres moest heb ben gehad, die na zoovele jareo uog met zooveel liefde vau zich deed speken als heden avond ge schied was. Den beer Schmidt deed zg opmerkeu, dat zg „mei opzet" de ouders uiet opwekte bewaarsoholen te stichten. Of er hier en daar in het land al eens een vrij goede bewaarschool werd opgericht, baatte weinig, tegenover die te Hoorn, welke bloeit, staat die te Zwolle, welke teniet ging, het is haar ver langen dat algemeen Aieer en meer de waarheid worde ingezien, dat het hewaarschool-onderwgs even veel zorg waard is als het jager onderwijs. Of zg thaus yau staatswege een wet «gg willen zieu invoeren betr. deze zaak In geenen deele, daar die hoogst waar- ichynlyk ,/half werk" zou leveren en den toestand niet bevredigend regelen. Zy verkiest //geen wet" boven „ten slechte wét" en eeu goede wet is nu uog niet te voorzien. Den heer van Buufeo, die baar uiet had be streden, voegde zij een woord vau dank toe voor zyue ondersteuning. Nadat de heer H. P. Schim van der Loeff, voor zitter der hier gevestigde Afd. van Volksonder wijs, op wier uitnoodiging de voordracht plaats had, Mej. Hardenberg had dank gezegd voor haar optreden, gingen de aanwezigen uiteen. Het Fransche Kabinet heeft door het tolum der Kamer ran Afgevaardigden orer de interpellatie der radicale linkerzijde betreffende de grondwetsherzie ning, merkelijk iu kracht gewonnen. Gelijk men weet ia nit die etemming gebleken, dat tnsachen het Kabinet en de meerderheid der Kamer overeenstemming bestaat ten opzichte van het besluit, om voorshands de grond wetsherziening te laten rusten en zich met onderwerpen van meer onmiddellijk belang bezig te bonden. I)e heer de Freyoinet herhaalde bij die gelegenheid, wat hij reeds in de officieele verkleuring van het Kabinet had te kenneu gegeven en de Kamer stelde hem met 271 tegen 61 stemmen in het gelijk, terwijl zij haar vertrouwen te kennen gaf dat het kabinet zijn hervormingsprogramma stipteljjk zou uitvoeren. Inderdaad honden alle departementen van algemeen bestuur, zooals wij gisteren zeiden, zioh ijverig met het gereedmaken van versohillende wetsontwerpen bezig eu zal binnen weinige dagen met de indiening daarvan bij de Kamer een aanvang gemaakt kannen wordent Ken der afgevaardigden schetste dour dagen in een bijzonder onderhond den toestand zëër juist, toen hij zeide: «Het ministerie- de Freyoinet wil, wei is' waar, niet alles wat wij wenscheu, maar het miuisterie-Gambetta wilde alles wat wjj niet verlangden.» De Kamer zal zioh nu in de eerste plaats hebben bezig te houden met onderwerpen, waaromtrent onder de partijen meer overeenstemming bestan cn die niet zoo bijzonder de hartstochten prikkelen. Gelijk reeds per telegram gemeld is, heeft het ksbinet-Ola^lstone in de zaak van den heer Bradlangh eene nederlaag geleden, welke echter niet ernstig is, omdat geenszins de kabinetsquaestie gesteld was. De heer Bradlaugh heeft onmiddelijk van bet besluit van 't Lagerhuis om hem niet toe telateo, aan zijne kiezers vud Northampton kennis gegeven en men denkt dat hij, wanneer hij warm ondersteund wordt nogmaals eene poging zal doen, om zioh den toe gang tot het Parlement te verschaffen. Het zjjn vooral de Iersehe katholike afgevaardigden van de roinisterieele partij, die tegen het kabinet gestemd hebben en hun afval kreeg nog ernstiger beteekenis door de onthouding van zeker aantal Engelsche liberalen. De Regeering zai nn waarschijnlijk een wetsont werp indienen, waarbjj wordt bepanld dat eene eenvou dige verklaring den eed kan vervangen, maar hef is niet zeker of zulk een ontwerp zal aangenomen worden. De Timet laakt den heer Gladstone omdat hij de zaak niet krachtiger heeft aangerat. Het blad raadt de kiezers van Northampton geduld aan, en brengt in berinnering dat Londen elf jaar heelt moeten wachten, voordat een Israëliet in het Parlement werd toegelaten. Het Eugelsohe lagerhnis is nog aan de troonrede bezig. Gladstone heeft ophelderingen gegeven omtrent de Egyptische zaken eu het Fransche handelsverdrag. Smyth (Iersch afgevaardigde) stelde toen voor in het adres een alinea op te nemen, waarin verklaard wordt, dat een herziening vau dein 1800 tot stand gekomen staatkundige betrekkingen tusachen Engeland en Ierland vereiacht wordt tot afdoende verbetering van den betrenrenswaardigen toestand in Ierland, Dit voorstel werd natunriyk verworpen. De verdere beraadslaging over het adrea van ant woord ia daarop verdaagd. De eerste lezing in den Pruisischen landdag vau het ontwerp tot invoering vau de Kreiaordnnng en de Provinciaiordnnug in Hannover werd ten einde gebracht en het ontwerp op voorstel van Bennigsen verzonden naar een commissie van 21 leden. Het rapport over de kerkelijke bevoegdheidswet zal over eeu dag of tien gereed zjjn; de meeste nationaal-lihe- ralen, die in de commissie waren lieuoemd, hebben bedankt. De Belgische Kamer besloot met 72 tegen 18 stemmen het voorstel vau Malou tot kietwethei- vorming in overweging te nemen. Men weet, dat dit nog uiet veel geeft. Volgens berichten ran de Matuketter Gvardim is er toch iets van waar, dat er een wapenstilstand gesloten is tusschen de Oostenrijksche troepen en de opstandelingen in Herzegowina. Deze zon bemiddeld zijn door den vorst van Montenegro, maar wijl men het in Weenen voor de buitenwacht niet weten wil, ui het berioht door officieuze bladen ten sterkste worden tegengesproken. De wapenstilstand zon eehter slechts voor twintig dagen eu alleen voor het aan Montenegro grenzende dialrict Gatsoka gelden. Door Dnitsche bemiddeling schijnt Rusland zich verbonden te hebben Oostenrijk de volkomen vrije hand iu het dempen van den opstand te laten. Iumiddelt neemt het aantal. der opstandelingen aanhondri d toe. Uit Egypte is bericht ontrangen hoe de Kamer haar begroo'ingsreoht geregeld heeft. De ministerraad met een in aantal gelijke deputatie uit de kamer zullen de begrootingzeommissie vormen. Kunnen deze beide partijen bet niet eens worden, dan wordt de kamer ontbonden, en de nieuw gekozen kamer oor deelt in hoogste ressort. Hoe men daarbij het recht der controleurs wil handhaveu, is niet duidelijk eu wordt in het telegram niet uitgelegd. LIJST van BRIEVEN, geadresseerd aan onbe kenden, gedurende de le helft der maand Januari 1882 uit Gouda verzonden, en door taszohenkomst van het Postkantoor terug te bekomen. C. van den Ouden, Amsterdam; A. Spec, Am sterdam; Gondkade, Boskoop; J. Steep winkel, Gorin- chem. Mej. Janse, Kralingen; G. van Rjjn, Oreraohie; Wed. Hoffman, Rotterdam; W. ran Buren, Utreoht; H. I. Jansen Uit MOORDRECHT: J. Sneileman, NieuwerAmstel. REEUWIJK K. de Wolf, Amsterdam. WADDINXVEEN: J. I. Boom, Rotterdam. Gouda, 2 Februari 1882. De Direoteur van bet Postkantoor te Gouda, SIMONS. Terechtzitting ran Woensdag 8 Februari 1882. Kantonrechten Mr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar ran het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SOHOLTEN te Botterdam. VEBOOBDEELD: A. B., mandenmaker te Gouda, tot drie gulden of één dag wegens in zijn dienst werkzaam hebben fan een jongen beneden 12 jareo (oud 10 jaren), bezig gevonden met het uitsnijden fan teenen uit manden; C. B. v. d. W., sigarenmaker te Gouda, tot drie gulden of één dag wegens in zgn dienst werkzaam hebben van eeu jongeu beneden 12 jaren (oud 7 jaren), bezig gevonden met het uitzoeken van tabak (strippen); P. V., sjouwer te Gouda, tot één gulden of één dag wegens zich by het station te Gouda aan een reiziger aanbieden als pakjesdrager zonder ver- gunuing van den Burgemeester van Gouda; Hermanus de Bruin, voerman te Zevenhuizen, .tot drie gulden en één galden of twee dagen wegens in kennelijken staat van dronkenschap rydeu harder dan in matigen draf met zijn kar bespannen met een paard op de Hoogstraat te Gouda; Tennis Leeflang, sjouwer te Gouda, tot twee boeten van één gulden of twee dageh wegens in kennelyken staat van dronkenschap zich bevinden in de Spoor straat te Gouda en aldaar verkoopen van ongekeurde schel vissoheii; W. v. Lvisscher te Gouda, tot één gulden of één dag wegens verkoopen vau ongekeurde visch op de Haam te Gouda; P. D., koopman in visch te Gouda, tot één gulden of ééiv dag wegens uitventen van ongekeurde visch op de Markt te Gouda; J. van V., zonder beroep te Waddinxveen, tot één gulden of één dog wegens in de Oude Gouwe te Gouda rijden met eeu kar bespanueu met twee honden niet .voorzien van muilkorven; J. Kkoopman te Hekendorp, tot één gulden of één dag wegens l|p 4e* Goejanverwelschen Dijk onder Gouda rijden met etn kar bespannen met drie bonden die niet waren voorzien van muilkorveu; H. v. d. 8., koopman te Gouda, tot één gulden of ééu dag wegens in de Wachtelstraat (e Gouda rijden met eeu kar bespannen met eeu houd die niet was voorzien vau een muilkorf; H. F., koopman in turf te Gouda, tot twee boeten van één gulden of twee dagen wegens op twee ver schillende dagen, eens in de Korte Groeneudaal en eens op den Kleiweg te Gouda rijden met een kar bespannen met een hond die niet was voorzien van een muilkorf; J. 8. L. C-, koopmnu te Gouda, tot drie gulden of één dag wegens op den Flnweelensingel te Gonda al* geleider van een kar bespannen met twee honden zitten op die kar; (X Lj vrachtryder ie Gouda, tot één gulden of één M ag^'WéftfWt op de Westhaven te Gouda als voerman vèn, een Wagen bespannen met een paard aau die wagen vastmaken van stellinghouteu en die alzoo doeu raedesleepeü; G. J., jongen te Gouda, tot één gulden of één dag wegens hangen nati eeu rijtuig bespannen met twee paarden op de Westhaven te Gouda; J. van W., verwer en E. B., oppermnu te Gouda, iéder tot één gulden of een dag wegens te zamen en in vereenigiug spelen met geld (hutselen) in het Plantsoen te Gouda; R. Msmidsknecht te Gouda, tot één gulden of één dag wegens loopeu ic eeu grasperk in het Plantsoen te Gouda. De BURGEMEESTER ran GOUDA, Opmerkzaam gemaakt dat vermoedelyk het af leggen en kitten ran aan pokken orerledenen door peraonen die of niet ingeent of niet na afloop der Verrichting ontsmet «aren, oorzaak is geweest dat dezen door de ziekte zjjn aangetast of wel haar iu andere gezinnen hebben orergebrsoht. Willende deze aanleiding tot roortplanting der ziekte zooveel mogeljjk tegengaan Brengt ter algetneene kennis, dat zioh peraonen hebben beschikbaar gesteld om, met inachtneming run de noodige voorzorgen tegen overbrenging der besmetting, de behandeling der lijken vau aan pok ken overledenen op zich te nemen, en dat zg, die van hunne diensten wensehen gebruik te maken, zieh hebben te wenden tot L. BROEKHUISEN, wonende aan den Groeneweg wijk L. No. 12. Gonda, den 2 Februari 1882. De Burgemeester voornoemd, VAN BERGEN IJZBNDOORN. De BURGEMEESTER van GOUDA, Brengt ter algemeene kennis dat aanstaande Dins dag den 14n Februari 1882, dra middags 12 uur, in een der aohterlokalen van het GASTHUIS (in gang achter de Kerk) niet alleen voor minvermogen de* maar voor ieder, die zieh daartoe aanmeldt, ge legenheid zal bealaan om zioh geheel KOSTELOOS, rechtstreeks van het Kalf te doen inenten of her- inenten Gonda, den 11 Februari 1882. De Bwgemeester voornoemd, VANf BERGEN IJZENDOORN. De BURGEMEESTER van Gouda, brengt over eenkomstig art. 15. tweede lid der wet van deu 26 Mei 1870 (Staateblad No. 82) ter algemeene kennis. Dat bij gedurende dertig dagen ter inzage van de belanghebbenden, ter Secretarie van de gemeente heeft uedergelegd den staat aanwijzende de uitkomsten van de inetihg en schatting der gebouwde eigendommen welke nieuw gesticht zgn of aan welke vernieuwingen hebben plaats gehad met opgave van het jaar waarin de belastbare opbrengst geregeld wordt bedoeld iu de art. 15, 23 eu 43 »au gemelde wet. Gouda, den 10 Februari 1882. De Burgemeester voornoemd. VAN BERGEN IJZENDOORN. Januari 1882. Geboren: 52 Jongens en 32 Meisjes, totaal 84. Overleden beneden l jaar 20 M. 16 V., totaal 86 van 1-*— 5 H 4 9 0 16 5-14 H - h 1 0 9 1 14—20 n 0 0 0 20—50 H 5 0 4 0 0 9 50—65 H 2 9 2 0 0 4 65—80 0 VU 5 0 9 14 boven 80 9 2 2 0 0 4 50 M. 34 V., totaal 84. Levenloos aangegeven 1 M. 3 V., totaal 4. Als overleden aan Pdfckea zgn opgegeven 6 m. 0 v. t. w. G. 21 (2 j.), I. 151 (39 j.), L. 170ö (2 j.) O. 142 (21 m.) en 126 (5j.)en P. 60 (3 j.) GEBOREN 7 Febr Looira Elizabeth, ouders W. C. Wil denburg en E. H. Kuiper. 8. Aatje, ouders D. B. Smit en N. de Bruin. 9. Johannes Adrianus, ouders J. Schoon den* oerd eu A. Gielbuis. GcrarJus, ouders A. deu field en W M Lo^thart. 10 Adriuu Johan Jacob, ouders J. J. Grootendorst eu A. S. C, Bloraroendaal OVERLEDEN; 8 Febr.E; Sluppendrl, 46 j - 9. E. van Gent. 72 j, 10. G; Mferr, 89 j S, Leembrtek, 84 i, M. »an der .Mui, 1 J.HI ra. A. J. Straver, 2 j. 2 m. ONDERTROUWD s 10 Febr. H. «au Hofwrg-n, 19 j en C. 1 lage man, 22 j De bh. H. C. N. van Amerom, B. J. Swaan, W. Stikker, H. W, G. de Lont, J. lJpelaar Jt., J. W. Verweij, C. van Bcrkel tn P. Llpelaar uit makende de Commissie om bijdragen te innen tot ondersteuning voor de weduwe G. vau Willigen, die met zeveu hulpbehoevende kinderen aohterbleef, mocht aanvankelijk reeds veel succes ondervinden op hare pogingen. Hieronder volgt een eerste opgaaf van personen die hunne welwillende hulp verleenden. De commissie is ten hoogste erkentelijk voor de vele giften reeds door heu ontvangen en verzoeken daarom diegenen die nog niet in de gelegenheid gesteld zgn eene bgdragc^ te doeu hunne welwil lende medewerking waarvoor zich genoemde com missie ten zeerste aanbeveelt. V. B. IJ. 10.—, G. P. 10.—, N. v. G. 10.—, W. J. F. D. 45.—, D. L. v. G. 10 P. K. S.—D. S. 1.—, H. 1,-, da. B. J. 8. 2.60, N. M. U. 6.—, wed. G. B. r. G. 5.—, J. H, M. 1.50, dr. C.H.V.R./2.— J. v. L. B. 2.—, H. J. K. 1.—, da. 8. v. d. L. 2.50, A. v. d. 8. 5.—, A. V. 2.—, G. 8. 1.—, N. N. 1.—. J. P. B. 1.-, E. L. E. v. D. 1.—H. B. 1.—. A. J. D. 1.50, N. N. I—, N. N. l.—N. N. 40.—, C. D. v. W. 1.50 (per week), N. N. 2,50, 8. Z. 5.—, dr. v. I. 10.—, L. f 1.—, wed. 8. H. 1.—, A. P. 1.50, d. W. 0.60, T. J. ƒ2.50, N. N. 1—, P. A. Z. 1—P. H. 1.—, N. N. 2.50, N. N. 2.60, B. 2.50, J. D. 1—, J. C. 8. 1.—, R. K—N. N. 1.-, 8. 1.—. B. E. 5.—, J P. M. 2.—, v. d. M. 1—, M. IX 1—, P. 1—, N. fl—, M. 1.—, R. 1.-. wed. D. H. L. 2.—, J. t. R. D. 1.—, C. 8. B. 8. 2.50, W.B./l.— N. N. f 2.50, d. R. A. ƒ10.—, mr. O. 5.—, N. N. 6.—, wed. F.,». B. 8.—, B. 1.50, C. C. 2.60, A. J. D. 1—, R. K. v. V. 1.-, K. 2.—, E. 8. C. 1.—. W. W. 1.—. H. r. B. 1.—, J. t. S. 2.60, N. J 1.— wed. J. O. 1—, N. N. 1.—, H. 3.—, G. 1.—, M. 0.50, merr. v. G. 2.60, C. B. 1.— A. G. O. 2.—, d. K. 1.—, J. K. 2.50, A. J. V. 1.60, C. C. H, P. 2.50, G. P. Jr. 1.— T. 2.—, A. D. 3.—, A. r, R. D. 2.—, J 1.—, N. N. 3.—, G. K. 0.50, K. 1.—, C. r. E. 2.50, N. N. 1.—, G. C. F. D./3.— N. B. 1.—N. N. 1.—, G. r. G. 1.—, G. IJ. 1-uit de spaarpot ran D. 0.50, G. f 0.50, P. 1.—, wed. de L. 1.—, G. r. O. Ö.60, J. 8. 1.—, A. H. d. G. 1.50, N. N. f P. M. M. 5.-, L. B. fl.—, D. H. f l—, P. 8. 2.50, N. N. 2.50, N. N. 5.—, F. L. 1.—, d. R. 2.60, T. 1.—. G. J. d. J. 5.—, J. C. G. 1.—, C. H. 8. f 2.50, A. P. 1.—, D. J. r. V. 2.—, A. r.O. 2.60, J. 1.—, wed. K. M. f 1.— N. N. 1.—, H. 3.—, V. W. 1.—, A. r. W. 1.—, L. B. E. f 1.—, N. N. 2.50, H. 2—, C. K. 2.—, J. IJ. pt. I. 2.50, N. N. 5.85, B. 1.—, r. D. 1.—, wed. O. S. 1.—, r. M. 1.G. r. d. Z1 R. 1—, M. 2.-, K. B 1.-, d. K. 2.50, 8. L. 5.D. 1.—, A. d. G. 1.—, L. B. 1.—, G. G. 1.30, r. d. K. 1.—, N. N. 1—, N. N. 1.-, J. d. V. 1.-, A. R. 2.—, J. H. d. G. I.—M. H. 2.—, O. 1.-, N. N. 3.-, N. N. 2.50, N. N. 1.—, «ed. L. YV. 1.—, (TT. l._, 8. en 8. 1.—, G. C. B. 1.—wed. N. N. 0.50, G. P. 2.50, K. 2.—, 8. P. r. d. K. I.—, L. G. 1.-, N. N. 1.—, J. r. B. I.—,G. B. 0.50, W. D. 0.50, C. r. V. Az. 1.—, C rV. 1.— dr. IJ. d. 8. 2.—, J. v. d. 8. 1.—, 8. 0.60, dr V. 2.50. N. N. 1.—,F. r. Z. 1.een potje domiuo 1.—, B. 1. Aan direnen 21.— fforil vervolgd, Voorspoedig bevallen van een Dochter, B. P. FAAIJKikvkuak. 10 Febrnarij 1882. Heden overleed tot droefenis zijner Kin deren en Kleinkinderen, de Heer E. va» GENT Gz., in den ouderdom van rnim 72 jaar. Uit aller naam, P. van GENT. Gouda9 Februari 1882. Bij bet herstel zijner ziekte betuigt on- dergeteekende zgn dank aan de WelEd. Zeergel. Heeren Dr. KOMEIJN en Dr. di RöTTE, voor de meer dan zorgzame behandeling. Alsmede ook aan den Heer RAS en verder personeel van het St. Catharine Gasthuis. Schipper Joh. SCHEELEN. Altum bij Ruhrort, 10 Febr. 1882. Turfmarkt H. no. 87, VRAAGT met Mei EEN NETTE of BURGERMEISJE, P. G., die tevens ge schiktheid heeft met Kinderen om te gaan en goed kunnende strijken. Mevronw JOCHIM, Turfmarkt, vraagt zoo spoedig mogelijk eene op DINSDAG 14 FEBRUARI 1882, om 12 nnr 's middags, in den Wintertuin van 't Hotel Leygraaff, aan 't Westplein te Rotterdam, kan: beschadigd bp den brand in de Panden 5 en 7 aan de Herderinnenstraat. Het VLAS is opgeslagen op 't Westplein, het zwaar beschadigde Hjnxattd en de leege Zakken in bovengenoemde Panden, en net licht beschadigde Lijnxaad (circa 12 Last) in Pand Neêrlandech Indil van het Blaanwhoedenveem, aan de Herderstraat. Een en ander te zien a. s. Maandag van 10 tot 4 en Dinsdag van 9 tot 12 nnr. Nadere inlichtingen te bekomen bjj G. F. LUCARDIE, Maasstraat 17 en P. H. D. SWEIJS, Zalmhaven 6.

Goudsche Courant | 1882 | | pagina 2