UIT SE SANE TE KOOP. advertentiën. DIENSTBODE DIENSTBODE DIENSTBODE. PAKHUISKNECHT, Bultenlandsch Overzicht. E (.u. D.) KOLONIËN. KEMMSGEVUMG. MARKTBERICHT EN. Burgerlijke Stand. GOUDA: Moordrecht Gouderak: Stolwijk Haastrecht: Reeuwijk: Waddinxveen: Mevrouw SMITS—Büchneh, Mejuffrouw PEETERS De Vraclitlooper KOMMER ADVERTENTIES. al, kortom allea is minstens een maand vroeger dan in het vorige jaar. Het is te hopen, dat een droge, warme tomer tal volgeu, dewgl onze zandgronden door het vele sneeuw en regenwater van de torige jaren, als het ware te vetl verkoud en verzuurd zgn geworden, 't geen voar sommige soorten van groenten een langzame groei en niet zelden ziekte of misgewas ten gevolge heeft. (Setnpero.) Naar het Vaderland verneemt, zal het leeniugs-ont- werp binnen enkele dagen de Tweede Kamer bereiken. De nieuwe leeniug zal ruim 80 millioen groot zijn- In de berichtsweek die den 6 Maart eindigde, werden slachtoffers vau de pokziekte te Weenen .9, Buda-pest 8, Praag 9, Krakau 3, Brussel 2, LondcTn 14, Glasgow 8, Liverpool 1, Petersburg 6, War schau 48, Madrid 35, Granada 1, New-York 7, Philadelpha 23, Chicago 29, Baltimore 1, St. Louis 2, Cincinnati 39, Sau Francisco 1, New Orleans 4, Madras 5. Te Essen stierven er 7, en te Tilset, Nüruberg en Eupen ieder 1. In die week werden er te Lon den 99 ziek en bleven iu de ziekenhuis nog 458 pokkenlijders iu behandeling. De reorganisatie van de Handelsschool te Amster dam, gelijk die door B. en W. aan deu Gemeente raad van Amsterdam wordt voorgesteld, komt hier op neer A. Een Handelsschool met 5-jarigen cursu9, welke zioh aansluit aau het leerplan der lagere scholen der 3e en der 4e kl. voor jongens, ingericht overeen komstig art. 2, 2e lid der verordering tot regeling van het O. L. O. van 14 Mei 1880. Er wordt onderwijs geven iu de volgende vakken: Nederland sche, Fransche, Hoogduitsche en Eugelsohe talen en de letterkunde dier talen; verder iu aard rijkskunde, handelsaardrijkskunde, geschiedenis, han delsgeschiedenis, rekenen, handelsrekenen, munt-, raaat- eo gewiohtkuude, stel- en meetkunde, plaut- en dierkunde, uatuurkuude, warenkennis, schrijven, tee kenen, boekhouden, staathuishoudkunde, staatsinrich ting, handelsrecht, gymnastiek en stenographic. Indien daaraan behoefte bestaat, wordt ook onder wijs gegeven in ahdere nieuwe talen en haar letter kunde. De handelsvakken, het rekenonderwijs en de taal vakken tredeu bij het onderwijs iu de tweehoogste klassen op den voorgrond. Het ouderwijs jn de stel en meetkunde en in de natuurkundige vakkeu wordt in alle klassen tot het volstrekt noodige beperkt. B. Het onder A. bepaalde treedt, voor de eerste en de derde klasse, in werking met den aanvang van het schooljaar 1882-1883, de tweede klasse wordt met deu aauvang van het schooljaar 18831884 gevormd, de vierde klasse wordt met den aanvang van het schooljaar 18831884, en de vgfde klasse met den aanvang van het schooljaar 18841885 getogzigd. In de //Haagsche kout" der Prooinc. Or on. Ct. leest men„Hier in de residentie is het beursspe- culeereu van dames zeer aan de orde van den dag. Er is eeu zekere soort van lieden, half heer half bediende, die op geslepen wijze zich by gehuwde en ongehuwde dames weten in te dringen en dan al zeer spoedig het gesprek op effecten en speouleeren brengen. De juffrouw of mevrouw zet dikwerf eerst een zonderling gezicht op, maar als dan de slimme speoulant op de groote winsten zinspeelt, die een klein sommetje kan opleveren, dan straalt het gezicht der dame. Zy begint den man een gering sommetje toe te vertrouwen en eenige dagen daarna brengt de slimmert al een mooie winst. Nu waagt men meer altijd op prolongatie naluurlgk, en zoo gaat het door, tot er eindelijk tegenwind komt en de dame allerongelukkigst in het nauw geraakt. Het is dus niet te Pargs alleen, waar op de Place de la Bourse en elders fatsoenlijke vrouwen en andere die er tuk op siju daarvoor niet te worden aangezien, alle vrou welijke speculanten in menigte rondloopen. *Als men hier in de residentie met den diable boileux vau Le Sage de daken eens oplichtte en on zichtbaar overal kon binnendringen, zou meu menige deftige getrouwde en ongetrouwde dame met de han- deu iu het haar of liever in den chignon kunnen vinden. Er sohgnt hier met de laatste daling schrikkelijk veel verloren te zgn door tal van dames, die een tijd lang met een kunstmatig opgevoerd kapitaal speouleerden alsof zij niets anders te doen hadden. De effeotenkoers was haar gemeenzamer dan Jglaja en de Bazar, en voor de ryzing barer stuk ken lieten zij het ganscbe middagmaal aanbranden." Als men voor ous laud de sterftabellen, waarin de doodsoorzaken worden opgegeven, raadpleegt, zou men allicht tot de gevolgtrekking komen, dat voor Nederland de sterfte tengevolge van drankmisbruik zeer gering is, en toch zou men zioh vergissen. Als men eens van de respectieve geneesheeren of wel van de familiën van de overledenen kon vernemen, in hoevele gevallen de hersen-, hart-, maag- en lever ziekten door onmatig drinken zgn veroorzaakt en in al die gevallen niet de speoiale ziekte maar wel het drankmisbruik als de werkelijke hoofdoorzaak van het overrijden op de tabellen invulde, dan sou men geheel andere cijfers krijgen, cijfers die zelfs den groot sten optimist zouden doen verschrikken. Verz.'bode.) Welke huismoeder houdt er geeu kinderen vau Flora op na Immers overal ziet men bloemen, op ramen, in kozijnen, ja overal. Met een beetje water en eens in haar leven versche aarde, zijn die plan ten tevreden, denkt men. Als ze spreken konden, zouden zij het ons wel anders vertellen. Geeft ze bij afwisseling een9 een weinig water uit een gracht, geeft ze een beetje koffiedik, wat sigarenasoh, een beetje kalk en de frisch groene bladeren, de lieflijk prijkende bloemen, zij beloonen er u rijkelijk voor. Gunt ook den kinderen der natuur van tijd tot tgd eeu lekkernijtje, eene versnapering. RN.) De directeur der vroegere soboenpoetsersvereeni- giog te Amsterdam, Bicoiardi, is weer boven wa ter gekomen en gaat nu weer speouleeren met deu arbeid van anderen. Hg heeft' nl. we'cler eeu schoen- poetsersvereeniging in het leven geroepen, d. w. z. hg heeft voorloopig 10 menscheu geëngageerd, die vóör hem gaan werken. Borgstelling is (thans geen vereisohte geweest. Ieder man ontvangt nu 2.50 's weeks, benevens 3 ets. van ieder paar gepoetste laarzen of schoenen. Tegelijk met hem is ook de vereeniging Constantia opgestaan met gelijk doel. De mannen, door dit lichaam aangenomen, hebben geen vast salaris, maar mogen alles wat ze verdienen, houden met uitzon- ring van hetgeen 's morgens vóór 9 uur verdiend wordt bij de abonnés der vereeniging. Elke man moet nl. 's morgens by 3 abonnés het sohoenwerk poetsen. Voor dezen arbeid bekomt hij niets dan de vrije beschikking over zgn bak, borstels en schoensmeer gedurende den loop van den dag. Er wordt wel eeu. beweerd, dat een vrouw on mogelijk een geheim kan bewaren, en daarom alleen reeds ongeschikt sou zqn eenig ambt ie bakleeden. Eeu voorbeeld van het tegendeel heeft zioh deser dagen te Berlijn vaagtedaan. Een jonge vrouwelijke telegrafist sat onlangs aan het loket en dacht eau haar geliefde, die hard werkte voor zijn examen, om als dat achter den rug was, hare en z|jne idealen tot werkelijkheid te maken, toen een fijne dameshand een depêche door het raampje stak. Dp telegrafiste begon de woorden te tellen, maar reedt bij het adres verbleekte zg. Het telegram luide: «Eduard M. Oranienstresse. 'Moest Woensdag laten wachten. Vergeef mg. Van avond bij deD banketbakker in de Prenzlauerstrasse. Gewonen tijd. Marie." De letters danste het arme meisje voor de oogen: maar zg bedwong zioh, nam hel bedrag in ontvangst ging naar den toestel en seinde haar minnaar de uitnoodiging tot het rendez-vous. Thuis sprak het meisje, getrouw aan haar eed van geheimhouding als ambtenaar, niemand over den slag die haar getroffen bad. Haar zorgvolle moe der bemerkte wel dat haar iels scheelde, maar zg weigerde te zeggen wat. 'a Avonds kwam Eduard en vond ziju meisje diep terneergeslagen, maar zg weigerde ook hem ophelderingen te geven. Eerat toen hij argeloos haar het telegram liet sien, dat hij dien morgen ontvangen had, maar waarvan hg niets begreep, viel zij hem weenend van vreugde om den hals en verhaalde hem het geheim. Het bleek later dat eenige vrienden van den jon gen man de gevaarlgke grap hadden uitgehaald om het meisje op de proef te stellen, die het zoo glans rijk heeft doorgestaan. Door de direotie van den koninklijken sohouw- bnrg te Wiesbaden is bepaald, dat voortaan, in het belang der bezoekers, in Ue stalles of het parterre geen dames toegelaten sullen worden, die niet eerst hare hoeden afgezet hebben. De herhaalde klachten over de hooge hoeden der damea, die de toeschou wer» aehter haar het gezicht op het tooneel belem merden, hebben de directie tot dien maatregel doen besluiten. Met de belooning, die voor het ontdekken van den moordenaar van Bernays werd uitgeloofd, gaat het als met zoovele andere premiên, er wordt door verschillende personen aanspraak op gemaakt. De buffetjuffrouw van het station te Keulen, die Pellser aau de praat hield, de kellner die hem naliep toen hg trachtte te ontvluchten, en de bediende die de politie haalde, hetwieten elkander de 25,000 fr. en blijven allen atgf op hun vermeende rechten staan. Zg hebben eerst getracht de zaak in der minne te schikken, maar konden het volstrekt niet eens worden, en besloten daarom hun aanspraken aan eene gereohtclgke beslissing te onderwerpen. De kellner heeft reeds een advooaat in dan arm genomen. In Rijnland en Wettfalen wordt tegenwoordig een vloeiatot verkocht, waardoor alle soorten van inkt op elke soort van papier spoorloos kan wor den uilgewischt. De Runitchau vraagt, met het oog op het misbruik dat hiermede gemaakt kan worden, of de overheid geen maatregelen behoort te nemen. De proeven toch met die vloeistof geno men, hebben volkom- n den beweerden uitslag op geleverd. Hoe iemand er pleizier in kan hebben nog na zijn dood andereu te plagen, vatten wij niet. Toch ziju er voorbeelden van: een zekere Ameri kaan, de heer Kuotwell, heeft sijn vermogen vak zes millioen vermaakt aan zgne twee neven, die hun fortuin hadden doorgebracht onder voor waarde dat zg voortaan slechts plantaardig voedsel zouden eten en eDkel water drinken. Bij niet na leving verviel bet geld aan een hospitcal, op 120,000 na voor deu aanbrenger der overtreding. Hier zal het waarschijnlijk wel sgo: «intra muroa peccatur non extra." De Pekinger Courant bevatte den 28eu September een keizerlgk* besluit, waarbij de overleden stadhou der der provincie Kau-sn, Tsi-tzan onder de goden werd opgenomen. De han-lin, akademie van weten schappen, kwam er tegen op en bewees, dat die per soon steeds een schandelijk leven had geleid en vol strekt niet waardig was zitting te nemen onder go den. De keizer vaardigde toen een tweede besluit uit, waarbij het eerste werd vernietigd en erkende, dat dit in overijling was genomen. Niettegenstaande het schoone lenteweder hebben de Berljjners zioh Zondag b|j duizenden in verschil lende zalen opeengehoopt, teneinde ouder leiding van prof. Virohow, dr. Richter en andere leden van den rijksdag tegen het tabaksmonopolie te protesteeren. Bijna eenstemmiog werd overal verklaard: «dat het monopolie een belangrijken, krachtigen tak van particuliere nijverheid zon vernietigen; dat een groot aantal burgers hierdoor in een toestand gen volstrekte afhankelijkheid tegenover de rrgeering rouden geraken; dal de staat uit het monopolie niet veel voordeel trekken zal, dewgl hij belangrijke schadevergoeding moet betalen, duurder arbeidt en dus of slechter of duurder waar leveren zal, in welke beide gevallen het verbrnik afneemt; dal ook verhooging der belas ting op de tabak afkeuring verdient; dat deze veel geplaagde (ak van nijverheid eindelijk met ruil gelalen moet worden, waardoor de fabrikanten en handelaars geen gevaar meer zullen loopen van maatregelen van fisealen aard en weder kana zullen krijgen op bet redelijk voordeel, dat ieder burger tegenover den «laat als een billijk recht mag verlangen". Of deze verklaringen eeuigen invloed op de re geering zullen uitoefenen ia zeker twijfelachtig. De aangekondigde bjjeeukomst van ministers uit de ver schillende Duitsche stalen, teneinde, behalve over het verzekeringfoods voor de werklieden, ook over het tabaksmonopolie van godaohten te wivselen, is intns- sollen eene maand uitgesteld. Blijkbaar is hel moei lijke onderwerp nog niet voor eene beslissing rjjp. Men weet, dat de permanente oommissie vao den Pruisisohen Economischer! Raad het tabaksmono- polie heeft aangenomen. De offioieuse Berlgntohe bladen leiden hieruit af, dat de goedkeuring door den Raad zelf niet lang meer kan uitblijven en daardoor in den Bondsraad en den Rijksdag talrijke stemmen voor het wetsvoorstal zullen gewonnen worden. De liberale eu ultramontaansche bladen daaren tegen ontkennen alle gewicht aan de beslissing eener vergadering als de Economische Raad, welker leden reohtstreeks door de Regeering of op hare aanbe veling gekozen zijn. Naar zg beweren vindt men in den Eeonomischen Raad slechts vier mannen, die in de tabaksquaestie als werkelijk bevoegd kun nen besohouwd worden; en mankt de heest, waar mede men den Rand noodzaakt te werk te gaan, elk degelijk onderzoek onmogelijk. De commissie voor de spoorwegzaken van de Fran- sobe Kamer bestaat metrendeela nit voorstanders van den aankoop van spoorwegan door den Staat; men wil wel niet onmiddellijk tot dien aankoop overgaan, maar opponeert tooh tegen de overeen komst door 'Say aangegaan, volgen» welke da spoorwegmaatschappijen in '83 omstreeks 205 mil lioen zullen betalen en daarvoor 15 jaren in bet bezit van de spoorwegen zullen blijven. In Tuni» laten de opstandelingen weer meer van zich hooren; in het zuiden viel een bende van 1900 mail een Fransche verkenningskolonne aan; de bende werd teruggeslagen met een verlies van tien doetje». Het géincht liep, dat de opstande lingen Ali Ben Kalifs tot Rey hadden uitgeroepen. In hel Engeleohe Haogerhuis werden Maandag eenige mededeelingen verstrekt over de gevechten aan de westgrens van Transvaal; men moet daaruit op maken, dat die gevechten, buiten Trausvaalgebied geleverd zeer laztig zgn voor de Trausraalsehe regeering. Opnienw is er sprake vin het voornemen des heeren Gladstone, om de portefeuille van finanoiéu neder te leggen en slechts voorzitW van den mi nisterraad te bljjven. De heer Goselten zou zich met de portefeuille van financiën belasten. Reeds vroe ger werd deze staatsman voor tie vervalling van dien post genoemd, maar heette het toen, dat hg sich niet volkomen met het liberale programma kon vereenigen. Die bezwaren zonden echter thana over wonnen zijn en zjjue optreding in bet kabinet zon eerlang verwacht mogen worden. Het eenigszias onverwaohte ontslag, dat den heer de Blignières als oontrolenr in Egypte is gegeven aldus scbrjjft de Pargsche correspondent van de Timet beeft te Parjjv nog al opzien gebaard, om dat de meesten er volstrekt niet op voorbedacht waren en het als de voorbode van andere, meer ernstige, gehenrtenissen beschouwen. Tooh is dit het geval niet. Waarheid is dal de hoer de Blignièree reeds een maand geleden zijn ontslag indiende, toen hij zag, dat de macht der controleurs aanmerkelijk zou worden beperkt. Vermoedelijk wilde hg liever de controle opgeheven, dan zonder eenige macht zien. Ten minste wilde de Blignières liever zjjn post verlaten, dan geplaatst worden onder Frankrjjka po- litieken vertegenwoordiger io Egypte. Zjjn opvolger, de heer Bré lif, ia eveneens een bekwasm financier, maar ia minder gesteld op maoht en invloed en schjjiit de politiek geheel aau den consul over te laten. Uit het jaarljjksoh verslag, dat de oontrolenrs den Khedive hebben voorgelegd, bljjkt dat de. begroo ting ven 1880-81 een batig slot aanwijst van 500,000 pd. at. Dit geld is deel» besleed roor mbiieke werken, deels tot vermindering der schuld. >e begrooting voor 1881-82 brengt evenwel hei liquidatieplan in gevaar. Volgens de controleurs is te veel geld toegestaan voor bet leger, terwijl de herhaalde ongeregeldheden, door het leger in het vorige jaar reroorzaakl, de inroeting der noodzake lijke hervormingen in bet bestuur bebbeu vertraagd. Ovarigenv wordt in het venlag medegedeeld, i'.at in de liquidatie iter vlottende schuld geheel is voorsten en de goede verstandhouding tusaohen de commissie, den Khedive en de laatste ministerie» nooit iets te wenschen heeft overgelaten. Maandag werd te Petersburg de lijkdienst gevierd voor den overleden Keizer; de Gzaar reed in een open rijtuig met de Keizerin naar de zoettkapel. Men weet nog niet, hoe iaug de Czaar te Petersburg bijjft. De «Golos" heeft weer verlof bekomen om op straat verkocht te worden, waaraohjjnlgk tengevolge van hel opnemen van het artikel over den vrede. BATAVIA, 10 Februari. Het jongste van den gouvernenr van Aljeh en onderhoorigbeden ontvangen politiek verslag, loop-tide van 6 tot en met 19 Januari II., bevat de vol gende berichten: In Groot-Atjeb onderging de toestand weinig verandering. Nog meermalen deden zich gevallen van roof en verwonding voor, geen echter van ge noegzaam belang om vermelding te verdienen; daar entegen werd een tweetal gevaarlijke sujetten on schadelijk gemaakt. De rustige bevolking hield zioh overal met den eawaharbeid bezig. Op som mige plaatsen kwam het gewas tot rijpheid; de oogst beloofde schier io enkele streken niet ruim te zgn, In de IX Moekim» had het gewas veel te lijden van veldmuizen. In den loop van deu verslagtjjd vereenigden zioh een menigte hoofden uit de bovenstreken der 23 Moekim» eu van de Westkust Kota Radja om de meaiigit Radja te bezichtigen en deel te nemen aan een te geven kandoerifeesi. Onder de hoofden uit laatstgenoemde «treek bevonden zioh de Radja vao Koe la Batoe, die tot dusver steeds gewei gerd had naar de hoofdplaats op te komen en het hoofd van Sebadi, dat mede voor het eervt te Kota Radja versoheen. Ter Noord- en Ooetknst waa de toestand bevre digend. De vroeger veel voorkomende diefstallen ven houtwerken- hadden daar geheel opgehouden. Ooderlinge twisten van hoofden waren evenwel niet zeldzaam. Ook ter Westkust bleven dese voortdu rend heersohen. Door den bestarenden ambtenaar dezer aftiteling werd van 26 November tot 2 Jnouari eene inepectiereiz ondernomen naar de ver schillende op die kust gelegen landschappen en het eiland Simaloer, bg welke gelegenheid tevenz een onderzoek werd ingesteld naar de te Senagan voor komende steenkolen. Volgens een Atjehsch hoofd, Toekoe Alias, die tot dit doel wss uitgezonden, bevatten de binnenlanden van Senagan verbazende kolenbeddiugen. De door hem medegebrachte brokken ateenkool waren ellen aan de oppervlakte verzameld, omdat men door de hardheid vau deu bodem met medegenomen werktuigen niet diep genoeg kon doordringen. Zg behoorden tot eene jonge formatie. Van een paar der diepet uitgegraven stukjes werd het soortgelijk gewicht bepaald ea bevonden: van het late stukje 1.214, van het 2de slukje 1.207, terwijl dat van New-Cnstle coal 1.269 bedroeg. De medegebrachte kolen waren van Goeuoeng Mang- kong afkomstig, een plaats, welke, wanneer de 8ena- gan-rivier niet door regens gezwollen is, in twee dagen kan worden bereikt. Ook in de aan Senagan on- derhoorige landschappen Trang en Tailo» komt steen kool voor. Volgeua ingewonneo ioformatieu hangen deze beddingen «amen met die der bovenstreken van Malaboeh. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge- meente Gouda, gelet op de Wet vau den 4den Juli 1850, (Stil. no. 37), regelende het Kiesrecht. Brengen ter algemeene kennis, dat de lijsten, tan- wijzende de personen die binneu deze Gemeente tot het kiezen van Leden van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal, van de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad bevoegd zgn, zoodanig als die ljjsten nu zgn herzien, nismede den Staat hen aanwijseude die van deze ljjsten zijn moeten worden geschrapt, gedurende etertien dagen, van des voormiddag» 10 tot des namiddags I nre ter inzage van eeu ieder op de Plaaitelyke Secretarie zgn nedergelegd, ter- wjjl bovendien deze Lgsten en Staten op nieuw zijn aangeplakt, de cerate aan den ingang van de St.- dntkoniettraat, bij den Kleiweg, de tweede in de Patertteeg, bij bet fKeethuis, eb de laatstgenoemde aan den Korten Groenendaai, bg de Markt. Voorts wordt herinnerd dat elk, de vereischten van Kiezer bezittende, bevoegd is, tegen de Lgsten bezwaren in te dieoen, wanneer daarop: Zgn naam of die van een ander, tegen de bepaling van Art. 8 der Wat, niet, of niet be hoorlijk voorkomt. 2. De naam van iemand ia gebracht, die, hetzjj een of meer der io de Kjpniri gevorderde ver- eisohten mist of nitgesloteo is, hetzg op de Kiezerslijst eener andere gemeente staat. En einaelgk, dat de bezwaren binnen veertien dagen na de dagteekening dezer kennisgeving, bij verzoekschrift, op ongezegeld papier, door de noo dige bewgaetukken gestaafd aan den Gemeenteraad behooren te worden ingediend. GOUDA, den 14 Maart 1882. Burgemeester en Wethonden voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. QOUda, 16 Maart 1882. B|j weiuig vraag werden de graanprijzen door verkoopers toch vastgehonden. Puike tarwe, welke hoe langer hoe minder voorkomt kon/11.50 a ƒ12. opbrengen. Gewone soort 10.a 11.en slechte soort 9.a ƒ7.50 eu zelfs lager. Rogge als voren. Gerst In den doen. Haver iets vaster, blanke honderd pond» ƒ5.10 a 5.80. Meel flanw. De veemarkt met goede aanvoer, hoewel de prjj- zen enorm hoog waren waz echter de haudel traag, varken» geschikt voor Londen van 22 a 24 ct. per half kilo, schapen alsmede magere varkens en biggen ving verkocht. Kaas aangevoerd 7 partijen, eerate soort niet aan wezig, 2de qualiteit 26.a 29.50. Goeboter 1.46 a 1.55. Weihoter 1.30 a 1.40. GEBOREN i 18 Maart. Hendric» Johanna, ouders J. vin Boeren en J. Schotten. 14. Cornells, onders G. de Roiter en C. de Graaf. Elisabeth Dirkje, oudere J, Meikert en P. Dentro. 15. Willem Johannes, ouders G. van Kijk en J, C. Hoogendjjk. Johanna Geertraida, oudere M. J. H. van den Hoach en M. A. Sebolten. OVERLEDEN: 18 Maart- L. Schouten, 74 j. 11 m 14. W. Sirre, 2 m. GEHUWD 15 blaart. L. van Wingerden en J. W. de Graaf Burgerlijke Stand van onderstaande gemeenten van 4 tot 11 Maart 1882. GEBOREN t Willem Jan, onders W. van der Hoeren en M. Hoogendoorn. GEBOREN Jan, onders C. de Jong en J. Jongebreor. OVERLEDEN: G. Berraan, 7 m. A. Viiaer, 2 w GEBOREN: Jen, onder. W Baai en N. Verhnrg. Ger- rit, onder. G Boer en F. Anker. - Gijahert. onder. L. tan den Hentel en J. de Grnijter. ONDERTROUWD C. de Jong en K. Verkaik. K. Anker en C. tan Dan». GEHUWD: A. Oskam en N. L Anker. GEBOREN Willem Adri.one, oudere W. J. Ridderhof en J. Kip. Jan, ouders G. «au Delft en A Dekker OVERLEDEN c. Hain, weduwnaar tan l. van Vliet, 70 j. W. VVoerderaan, 3 m. OjNDEBTKOU W D H Verburg, 29 j. en Al. Oskam, 23 j. GEBOREN Neeltje Eli.ab.lh M ilhelmioe, onder, H. Me- taal en C. Lammen.. Jacobs, oudere M. Oseterrrijk en. J Jongeneei. Adrians, ouden N. Wondenberi en J Teenw Adrian, onder. P. Krak en A. Drie, - Cornell.', ondef, F f ted" S*"rre' - CJ.ri.tina, ouder. r. van E« en A. Schouten. OVERLEDEN; C. Eegdeman, 6 m. ONDERTROUWD; A Schouten en M. Verboef GEBOREN; Cornel is, ouders J Radderen C Puls/raaf. Barend:na, onders A. Rosbergen en S. Vermeij. Cor-' nel.., ouders M. van Gaaien en C. van der Hel. Jan ouders D. Koiter en E. van Willigen. OVERLEDEN: P. Bakker, 15 m GEHUWD: P. Matac en J. Oskamp. Allen, die iets verschuldigd zijn LODENSTEIJN, worden verzocht a. s., opgave of van den Notaris te vorderen hebben van- of aan den Heer B. M. van koffiehuishonder te Gouda, daarvan vóór den 15 APRIL betaling te doen ten kantore MOLENAAR te Waddinxveen. Met MEI a. x wordt GEVRAAGD eene als MEID ALLEEN. Loon 90 galden bniten verval en Waschgeld. Adres Gonwe, No. 219. Westhaven, VRAAGT tegen MEI a s. EENE van de P. G. in de Wjjdstraat, VRAAGT eene FLINKE Wordt GEVRAAGD een van de P. G., met SCHALEN en GEWICHT kunnende omgaan, van goede getuigen voorzien. Adres franco brieven onder No. 692, aan het Bnrean dezer Courant. Een groot sterk HUIS, geschikt voor alle affaires, aan het Water gelegen met PAKHUIS en VRIJE POORT. Adres aan het Bnrean dezer Courant onder No. 693. van Schoonhoven, maakt hiermede bekend, dat voortdurend PAKJES en BOODSCHAPPEN voor hem bestemd, worden aangenomen in het Koffiehuis van den Heer BLANKEN, Dubbele Bnnrt te Gouda. in alle Binnen- en Buitenlandsche Cou ranten, worden dadeljjk opgezonden door den Boekhandelaar A. BRINKMAN, te Gouda.

Goudsche Courant | 1882 | | pagina 2