Bultenlandsch Overzicht. KOEPOKINENTING. iposTiEiRicnsisr. ADVERTENTIËN. Afloop van Openbare Verkoopingen van Onroerende Goederen. MARKTBERICHT EN. Gouda, 13 April 1882. Burgerlijke Stand. md er óók zoo gemakkelijk toe zal overgaan uit eigen beweging voor een verfraaiingJ voor een ver betering zoo men wil, maar in iedflr geval voor een niet dringend noodzakelijke verandering belangrijke sommen aan te bieden dat kan ||ik nog niet ge- looven te meer omdat in vele kringen van de resi dentie het geheele sloopingsplan des iConings weinig sympathie ontmoet. Te 's-Hage is een adres aan Z. M. den Koning ter teekening gelegd, waarineen pleinooi wordt ge houden voor 't behoud van het Paleis pp den Kneu terdijk, dat gelijk men weet met «looping wordt bedreigd. De onderteekenaars gronden dit vjerzoek op de volgende overwegingen: „dat het Paleis door zgn fraaien gpvel en zgne geheele bouworde een architectonisch^kunstwerk is en als zoodanig een der weinige karakteristieke ge bouwen, waarop Uwer Majesteits résidentie nog bogen kan, eu waarvan het verlies onmogelijk vergoed zon kunnen worden door een blok mpdernè huizen, dat daarvoor in de plaats zou komen; I „dat het voor allen, die aan de traditiënljvan vroegere dagen hechten, als herinnering aan aauzienlijke Ne- derlandsche geslachten, als van Wassenaar, Cats, enz. onmiskenbare historische waarde heeft; „doch, wat boven alles gaat, aan dat gebouw is voor ous de herinnering verbonden a|an den zoo algemeen beminden Koning Willem II, wiens aan denken nog in de harten van zooveleu j van het te genwoordig geslacht leeft en wiens geliefkoosd verblijf dat hij met zooveel voorliefde vergrootte eh uitbreidde en met zgne beroemde kunstschatten verrijkte, zg met innig gevoel van weemoed zouden zien ver nietigen. Het huwelijk van prins Leopold ipet prinses Helena van Waldeck is thans definitief bepaald op 27 April. De prinses zal met haar ouders den 25eti te Windsor aankomen; Z. M. onie Koning en H. M. worden daar den 26en verwacht en zullen den 28en vandaar naar Londen vertrekken, waar zij in Buckingbam-palace nog voor eehiige dagen de gasten van de Koningin van Engeland zullen zijn. Behalve genoemde vorstelijke personep worden alsdan op Windsor verwacht: de prins eh priuses van Wales, de hertogen en hertoginnen van Edin burgh, Counaught, Cambridge en Teek] prinses Louise, de groothertog van Baden en zgn (dochters, de groothertog van Mecklenburg met groot hertogin en zoon, en de prins en de prinses Philip van Saxen-Coburg-Gotha. Z. M. onze Koning zal de orde van de|n Kouse band op den 2 Ben, den dag van aankomst, ont vangen. Onder voorzitterschap van dr. J. P. Strieker vond gisteren de jaarlgkache bijeenkomst der Vereniging ter verspreiding van Stichtelijke Blaadjes, in het lokaal De Eenegezindheid te Amsterdam, plaats. Het ver slag over 1881, door den secretaris ds. H. Vrenden- berg Cz. uit Warga uitgebracht, wees op eeuigën voor uitgang in plaats van 376 telt de Vereeniglng 379 afdeelingen. De ontvangsten bedroegeu ƒ48 lis.6S1/^ de uitgaven f 4849.OS1/* Het reservekapitjaal be draagt 4568.75. Achttien nieuwe blaadjes'en twee nieuwe boekjes werden uitgegeven. Van het alma nakje De Liefde slicht voor 1882 zijn 16,00Q exem plaren a 10 cent verkocht, van het populair geschrift Voor het gezin ,1400 ex. Hierna werden in plaats van de aftredend^ leden van het hoofdbestuur, dr. H. G. Hagen, ds. E. J, W. Koch en J. W. Kramers, gekozen dr. Sibmacher Zgnen, P. van der Veen en J. M. Bakhoveq. Tot lid der redactie voor den almanak wordt benoemd Jo. de Vries uit Haarlem. Voorts is in deze vergadering besloten het hoofd bestuur te machtigen tot de uitgaat van boekjes in den geest van Voor het gezin, zoowel tot gnjtisver- spreiding als tot verkoop in den handel, i In de Betuwe begint de nijverheid aan de vee teelt kwade parteu te spelen. Langzamerhand zijn verscheiden menscben, die tot hun gerief eh hun voordeel een enkel melkbeestje hielden, genoodzaakt geworden dit te verkoopen, doordien het plchten van geschikte weierij hoe langer hoe moeielijker werd. Het ouderwetsche geslacht van landeigenaren die met hart en ziel aan hnn eigendommen hingen, gaat van lieverlede den weg van alle vleescheh het jongere geslacht, minder gehecht aan klei, verkoopt maar al te graag, tegen hoogen prijs, zijn beste weilanden aan steenbakkers, die in korten tijd het heerlijkste groen in een modderveld veranderen. Menige schoone boomgaard is al in een vlak tabaks veld herschapenhoe langer zoo meer verdwijnt nu ook het schilderachtige, dat de "Betuwe zoo fuira bezat iu hare met kostelgk vee bezaaide uiterifaarilen. tot overdracht aan den staat van de bezittingen en lasten der Amsierdamsche Kanaalmaatschappij ver klaarde de meerderheid zich bereid aan de voorge stelde regeling hare stem te geven wegens hetgroote nut en belang van het Noordreekauaal voor het ge heele Rijk. Enkelen gaven de voorkeur aan overneming door Amsterdam of de provincie Noord-Holland. Doch velen deelden die zienswyze niet, daar het hier in hoofdzaak een staatsbelang betreft. Velerlei inlich tingen werden aan de regeering gevraagd ter juiste beoordeeling der voorgestelde regeling. Naar de A. W. Ct. verneemt, is door het bestuur van de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering van de geneeskunde eenparig besloten op de alge- meene vergadering, die ditmaal te Maastricht wordt gehouden, voor te stellen zich tot de Hooge Re geering te wenden, met pen ernstig betoog, in 't welbegrepen belang van de physieke en moreele ont wikkeling der jengd, tegen het oveiladen van de leerlingen met leervakkeu, op de lagere en middel bare scholen. t. De Vereeniging tot ondersteuning en zedelijke ontwikkeling van hulpbehoevende blinden te Utrecht heeft haar verslag over 1881 iu 'l licht gegeven, dat een welgeslaagde proeve is van drukwerk, dat door de blinden zelf vervaardigd wordt. Er is nl. materieel aangeschaft voor een kleine drukkerij, waar mede een wensch, die door den directeur reeds lang gekoesterd werd, vervuld is. De overige fabricaten der inrichting vinden steeds goeden aftrek. Voor Z. M. den Koning werden dit jaar weder een aantal matten voor het paleis te 's-Hage afgeleverd. De afzet aan Spoor- eu Tramwegmaatschappijen nam aanmerkelgk toe; manden werden geleverd aan de Nederlandsche Tramweg-maatschappij en de Stoom tram maatschappij te Breda, straatvegers voorde Sticht- sche Trarawegmaötschappg en matten aan verschil lende Tramweg-maatschappijen. De in 1881 vervaar digde goederen hadden een waarde van 18,955,0l.]/z een bedrag grooter dan te voren. Voor verwerkte grondstoffen en voor gereedschappen werd uitge geven 10,235,02.Lj. Aan verkochte goederen werd f 16,237,25 ontvangen. Het aantal blinden bleef stationair. Drie blinden verlieten de inrichting en twee stierven nog na 1 Januari 1882, doch de ledige plaatsen werden ter stond weder aangevuld. Meer op te nemeu, was niet mogelijk met het oog op de ruimte eu ook wegens den financieeleu toestand,k die, hoewel niet onbevre digend, toch nog altijd eenige zorg baart, daar de dagelijk8cbe uitgaven de inkomsten zeer te boven gaan. De vaste contributiën stegen van 5620,24 tot 6389,64'; aan giften kwam echter 2669,04 minder in dan in 1880 en slechts eéu legaat van 250 werd ontvangen. De inrichting blijve daarom ten zeerste iu de belangstelling van alle liefdadige Heden aanbevolen; hun steun moge haar in staat stellen, haar werkzaamheid in steeds ruimeren kring uit te breiden. Volgens het vootfoopig verslag nopens fcet ont*verp Gisterenmorgen is van den stoomtram Leiden Katwijk nabij het tolhek op den Rijusburgscben straatweg bij Leiden van een treiu de locomotief gederailleerd, met het gevolg dat ze geheel omsloeg eu uit baar verband is gerukt. De maohiuist kou met moeite uit zgn benauwde positie gered wor den. Wel heeft hg slechts een kieine verwonding aan het hoofd, doch sohijnt inwendig gekneusd te zgn. Hij is naar het academisch ziekenhuis ver voerd. De beide volg wagens werden eveneens be langrijk beschadigd, doch de passagiers kwamen met den schrik vrg. De dienst was bijna 3 uren gestremd. zag, dat hg over den gewaanden kolonel niets had te bevelen. Onze Nederlandsche landbouwers zullen binnen kort bet bezoek ontvangen van eenige voorname grondbezitters en landbouwers uit het oosten van Engeland, vooral uit Norfolk, met sir Foweli Buxton aan het hoofd, die het voornemen hebben, odfeen landbouw van nabij gade te slaan eu de voornaamste pachthoeveu in oogenschouw te nemen. Laatstleden Zaterdag, bg gelegenheid van den jaardag van H. K. H. Prinses Sophie, Groothertogin van Saksen-Weimar-Eisenach, moesten volgens de be staande bepalingen alle officieren, tot vier uur in groot tenue zijn, zelfs de officiereu, werkzaam aan het Ministerie van Oorlog, zaten itt groot tenue achter hun lessenaars te schrijven. Omstreeks twee uur zag een generaal nabg de Maliebaan een open rijtuig aankomen, waarin een koloneel was gezeten, die niet volgens de gegeven bevelen in groot tenue was, maar een eenvoudig petje op had. De generaal wilde juist het rijtuig doen ophonden, den kolonel op het ongeoorloofde van zgn kleeding opmerkzaam jnaken, en hem gelasten terstond naar huis te rijden, ora zich ge heel in groot tenue te dossen, toen hij nog bijtijds Het Nederlandsoh panopticum is thans in zooverre gereed, dat het gebouw in de Amstelstraat van de steigers is ontdaan, 15 Juni wordt het geopend en Amsterdam zal dan eene inrichting bezi'ten, die met mad. Tuseauds établissement kan wedijveren. In de ruime verdieping aan de straat zgn de flinke lokalen, waar de heer Roetemeger den achepter zal voeren. In een der ruimten tot leeszaal bestemd, worden zolderingen en muren in vakken met het nieuwe Delftsche tegelproduct des heeren Thooft be kleed. Een groote wintertuin strekt zich achter het koffiehuis en de restauratie uit. Boven is het eigenlgke Panopticum. Men bereikt het langs een prachtige trap, en vindt in de breede lange zaleu het prachtigste licht dat men zou kun nen wenschen. Gastan zelf is in een zaal van 't Paleis voor Volks vlijt bezig met bet vervaardigen der busten, die alle in klei worden gevormd, daarna in gips gegoten en ten slotte in was-afdruk tentoongesteld worden. De gipsen blijven bestaan om de was-afdrukken van tijd tot tijd te vernieuwen. Reeds zijn de busta» van de Koninklijke familie, van wijlen den Prins van Oranje, Prins Hendrik en Prins Frederik ge reed. Ook generaal ven der Hegden en generaal Verspijck prijken reeds in hun uniformen gelijken uitmuutend. Herman Ten Kate is adviseur voor de stoffeering der Hollandsche stukken en tafereeleu O. a. zal een huiselgk tafereel op Marken worden vervaardigd, waarvoor Ten Kate een aquarel ver vaardigd heeft. Alle benoodigdhedeo daartoe zijn reeds aanwezig; ook de origineele klederdrachten. Een slapend Marker kind ligt reeds geheel afge werkt in de wieg. Men meldt uit Groningen: Op eene wandeling in de boschrijke streken vau Paterwolde, bier in den omtrek, begingen eenige jongeheeren nit deze stad de onvoorzichtigheid eene brandende lnoifer weg te werpen. Het stokje viel in droog eikenloof, dat in een oogwenk iu vlammen stond. Pogiugen ora her vuur uit te trappen mochten niet baten. Weldra kwamen eeuige landbouwers op den rook af, de brandklok werd geluid en met vereeude macht gelukte het het vuur te bedwiugen, doch niet dan nadat verscheidene bunders eikentelgen eene prooi der vlam men waren gewordeu. Bij" iets minder gunstigeo wind rouden de schoone boaschen vun Oosterbroek: zgn aangetast. De schade beloopt eeuige duizenden gulden: de onwillekeurige brandstichters, knapen van een jaar of tien, die het eerst op een loopen had den gezet, zijii herkend. De burgemeester van Gravenbage, de heer Gevera Deynoot, heeft als hoofd vau de gemeente-politie gemeend eece circulaire te moeten richten aan de hoofden, zoowel van de openbare als van de bg* zondere scholen te dezer stede, naar aanleiding van de toenemende verregaande onbetamelijke gedragingen van vele der schoolgaande jongens in deze gemeente op de openbare straat. Ook de klachten over ern stige en ergerlijke vechtpartijen tusschen gewapende scholieren, die voor verschillende ouders een bron van onrust waren, hebben tot dien maatregel me degewerkt. Eenige heeren hebben een vennootwohup ge vormd met een kapitaal, groot 600.000, om daarvoor in ons land op te richten een twaalftal roomboterfabrieken, te beginnen te Sneek en Bols- ward. De heer J. Th. Waller, van Anna Paulowna is met de hoofddirectie belast. (B. en N. Cl.) Twee oude vrouwtjes op een hofje te Leeuwarden, 81 en 83 jaren oud, kregen ruzie; eene van haar trok zich dat zóó aan, dat zg zioh door ophanging het leven benam, en toen de andere dit vernam, werd zg krankzinnig en moest naar het gesticht te Franeker gebracht worden. Als een proefje vim de snelheid, waarmede men tegenwoordig de boeken in het licht kan geven, kan dienen, dat het onlangs bij de firma 3cbloemp uitgegeven gedenkschrift van R. en K. Keil op Goethe's 50-jarigen sterfdag: „Goethe, Weimar and Jena im Jahre 1806*, dat 10l/9 vel druks bevat, in drie dagen gezet, gecorrigeerd, gedrukt eu ge bonden werd. Jl. Donderdag had aan het Hof te Weenen de plechtigheid plaats, welke eiken Witten Donderdag door den Keizer zelf wordt verricht, nl. de ceremonie der voetwassching van twaalf ottdè mannen. De Keizerin, die zich gewoonlijk aan dit gebruik tracht te onttrekken, nam thans insgelijks daaraan deel en verrichtte de voetwassching bij een twaalftal oude vrouwen. De belangstelling in de plechtigheid, waarbij men het Hof in al z|ju schitterenden glans kan bewonderen, was dit jaar dan ook grooter dan ooit, en door niemand was de hem aangeboden gelegen heid verzuimd er bij tegenwoordig te zijn. In het gevolgd der Keizerin en jan Prinses Stefanie, welke voor de eerste maal de plechtigheid bijwoonde, be vonden zich twaalf hofdames, allen in het zwart gekleed en de hoofdei» met kanten sluiers bedekt. De oude vrouwen, onder welke er zich bevonden die de negentig jaren reeds hadden bereikt, werden allen minzaam door de vorstin toegesproken, die zich natuurlijk heel wat meer op haar gemak ge voelde dan de vrouwen aan welke zij de nederigste aller dieusten bewees. De hofdames moesten geknield de kouseu en schoenen der oudjes uit- en aantrekkfn. De twaalf oude mauneu en vrouweu, die tot de pleohtigheid waren uitgekozen, hadden, evenals hunne plaatsvervangers ingeval van overlgdeu, vooraf een geneeskundig onderzoek ondergaan; ook was hun bevolen zich tot na de plechtigheid niet meer te Jaten scheren, ten einde aan hunne trekken eenige meerdere eerwaardigheid bij te zetten. Voor den aanvang vereenigden zich alle deelnemers aan de plechtigheid in eene kapel ten einde de H. mis te hooren en H. communie ie ontvangen. De vooideeleu welke voor de oude lieden uit deze plechtigheid voort vloeien, zijn nietgerinz. De prgzen, welke uit zestien gerechten bestaaD, worden evenals het bier en de wijn later aau huune buizen gebracht, terwijl voor ieder daarbij dertig florgueo worden gevoegd. Men zegt dat de ex-bankier v. d. Dries, die zich vóór eenige jaren nit Den Bosch „verwij derde*, te Antwerpen aangehouden is, om ter be schikking van (Ie Nederlandsche justitie gesteld te worden. Zijn arrestatie zou een gevolg zijrr van de onderzoekingen door de politie gedaan ter zake van den moord, gepleegd op advocaat Be may*. Men schrgft uit Maastricht: Maaudag namiddag had erin het naburige dorp Scharn weder een hanengevecht plaats; om de po litie te verschalken was een stal als kampplaats ingericht. Zes hauenkorven, in ieder waarvan zich een gevederde strijder bevond, stooden naast bet strijdperk, eene cirkelvormige kleine ruimte van circa 4 a 5 meter oppervlakte, door wilgen teenen afge sloten, waarin de hanen om beurten koppelsgewijze worden geplaatst. De stal was vol belangstellenden, zoowel uit de Belgische grensdorpen als uit Maas tricht. Er hadden onder hen vele weddenschappen plaats. Het geveobt tusschen de twee eerste koppels viel ten voordeele van uit Belgie aangevoerde hanen uit, terwgl bij het derde koppel de strijd onbeslist bleef, daar de beide strgders van vermoeidheid en door de bekomen wonden zóó af waren, dat zij zich niet meer roeren konden. Het verwekt walging, de diereu na afloop van den strijd te zien, daar hun some één of wel beide oogen uit den kop hangen, de kammen stuk gebeten en ver scheurd zgn, tal van wouden bloeden, de sporen kapot of afgeslagen en een groot gedeelte van de vederen geroofd, zoodat zij een allerdeerniswoardigst schouw spel optevereu. Tot bet houden dezer gevechten worden de hanen geruimen tijd vooruit afgericht en door verhittend voedsel worden zg strgdlustig gemaakt. Eerlang zal een boek over ons vaderland in En geland het licht zien. Het Is getiteld: „A Holi day in Holland*, en zal eeu hoofdstuk over Noord- Holland, en de „doode steden der Zuiderzee* be vatten van Thomas Furnell. Het wefk maakt deel uit van een serie „Holiday Handbooks* over som mige weinig bezochte streken van Engeland en hét vasteland. De prefect der Seine, de heer Floquet, wien het ontwerpen van een nieuwe regeling voor het gemeen telijk bestuur van Pargs was opgedragen, is met zijn arbeid gereed. De centrale raairie wordt door hem hersteld. De opperburgemeester wordt door twee adjuncten bijgestaau en voor denzelfden ter- mijn als de raadsleden door den gemeenteraad ge kozen. Hg zal dezelfde bevoegdheid hebben als die te Lyon en dus zullen het bestuur der stad, de politie over de wegen, de markten, enz. binnen den kring zgner werkzaamheden vallen. De tegen woordige nrrondisseraentsburgemeesters zouoen in betrekking blijven als ambtenaren van den burger leken stand. Zg zouden bg een regeeriugsbesluit benoemd worden uit een voordracht Sran vier per sonen, opgemaakt door den opperburgemeester van Pargs voor elk der twintig arrondissementen. De opperburgemeester kan bg een besluit der regeeriog ontslagen worden, gelgk ieder ander, en binnen het jaar van zijn ontslag zal hij niet herkiesbaar zgn. De gemeenteraad zou arrondissemeutsgewijze herkozen worden. De prefect der Seine beveelt echter ook een ander stelsel van verkiezing van den ge meenteraad aan. daarin bestaande dat Pargs in vijf districten verdeeld wordt, waarvan elk zeker aantal raadslieden bg scrutin de liete kiest. Dergelijk ont werp was reeds voorgesteld door den vort^en prefect der Seine, wijlen den heer Hérold, en bij de vorige Kamer van Afgevaardigden ingediend. Voorts zal de gemeenteraad ontbonden kunuen worden, maar niet geschorst. Hij zal voor het zittingjaar eene vergoeding voor zijne leden kannen toestaan, alsme de voor den opperburgemeester en de beide adjuncten. Men weet, dat het maken vau een tuunel onder bet kanaal in Engeland zekere ongerustheid heeft gewekt, omdat daardoor een mogelijke vijandelijke inval zou vergemakkelijkt worden. De voorloopige werkzaamheden zijn dan ook gestaakt, totdat de door het Parlement beuoemde militaire commissie baar advies over bet plan zal uitgebracht hebben. Naar aanleiding biervan bevat Le Temps een opstel, waarin bet zijne verwondering over die ongerustheid te kennen geeft en verklaart, da', de beduchtheid van een inval het gezond verstand onwaardig is. Kou er al eenige reden van bezorgdheid bestaan, dau zou die bij Frankrijk moeten opkomen, want het geval laat zich zeer goed denken, dat de uitgang van den tunnel in handen geraakte van ten met Engeland verbonden vijand. Maar het blad is over tuigd dat, evenals met het Suez-kanaal, ten slotte bet gezond verstand over vooroordeelen zal zegevieren. Naar men verneemt, is prins Bismarck er iu ge slaagd, om een paar der kleine Thuringsche Staten voor het tabaksmonopolie te winnen eu van Hetseu te verkrijgen, dat het zich buiten stemming honde. Op die wgze zou hij in den Boudsraad van eeue meerderheid van twee a drie stemmen verzekerd zijn. Maar in den Rijksdag schijnt eene meerderheid voor het monopolie nog steeds ondenkbaar. De tgdiug, dat prius Gortschakoff eindelijk zijn ontslag heeft als Russisch minister van buitenlandsche zaken eu de heer von Giers in zijnt plaats werd benoemd is te Berlijn buitengewoon welkom geweest. Men ziet er eeu onmiskenbaar tetken in van de vredelievende gezindheid van den Czaareu dit terecht. De groote beteekenis van het bericht ligt dan ook minder in het ontslag, dau in de benoeming van den opvolger. Prius Gortschakoff was meer minister in naam dau inderdaad en de heer vou Giers, al zeer lang zgn plaatsvervanger, stond wezen- lijk aan het hoofd van het departement. Wal te vreeeen was en een tijd lang zeer gevreesd werd, was, dat niet hg, maar generaal Ignatieff, prins Gortschakoff voorgoed zou vervaugeu. Daarvoor werd hard gewerkt. Eu in verband met bet drgven der pauslavisten zou het als een groot ongeluk zijn be schouwd. Wel blijft het de vraag, of geuetaal Ignatieff, als hg het doel zgner eerzucht bereikt had, niet ten slotte dezelfde staatkunde zou zijn gevolgd als zgn voorganger. Maar dien voorganger kent men en heeft men in den goeden geest aan het werk gezien. Wat meu daarentegen van generaal Ignatieff zag, gaf niet zooveel reden hem bijzonder te ver trouwen. Men vreest in Rusland voor nieuwe Jodenvervol gingen, vooral iu het Zuiden; om de vertoogen van West-Europa bekommert men zicb dus niet veel; trouwens wat dringt er van de Wetterscbe beschaving tot het Russische gepeupel door? Men •preekt ook van het ontdekken van een dynamiet- mijn bij Moskon. Men weet echter, dat men op zulke berichten niet veel kan afgaanzij worden even dikwgl» gemaakt als tegengesproken en telegram men en berichten voor het bnitenland staan onder strenge censuur. kenden, gedurende de 1" helft der maand Maart 1882 nit Gouda verzonden en door tusscheukomst van het Postkantoor terug te bekomen. Luijben, Aarlanderveen; v, d. Berg, Ammerstol; Mej. A. Streeflamj» Amsterdam; Mevr. M. Schorer, Gravenbage; van Rinaeum, Rotterdam; J. v. Stuij- venberg, Sliedrecht; H. G. F. Kohier, Streefkerk; J. van Tol, Westzaan; J. J. Klurnpenaar, Uit GOUDERAK. J, Groene wegen, 's Hertogen bosch. BRIEFKAARTEN. Mej. A. Cokart, Amsterdam. Gouda, 12 April 1882. De Directeur van het Postkantoor te Gouda, SIMON8. VERKOOP 11 April. Huis, Lange Tieudeweg D. 30 en 30a 5000, k. A. J. J. de Ruiter. Huis, Doelensteeg L 242 2010, k. P. van Hof wegen. Huis, Nieuwe Haven, N 32 f 1400, k. A. H. Kuliir. Huis, Vogelenzang M 125 J 1840, k. A, van der Star. De BURGEMEESTER van Gouda, Brengt ter algemeene kennis dat aanstaanden Zondag den 16 April 1882, des middags ten 12 uur, op het Stadhuis, niet alleen voor minver mogenden mAar voor ieder, die zich daartoe Aan meldt, gelegenheid zal bestaan, om zicb geheel kos teloos rechtstreeks van het kalf te doen inenten of herinenten. Gouda, den 13 April 1882. De Burgemeester voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. Wegens de feestdagen te Rotterdam geen graan markt gebonden zijnde, bleven ook bier de prgzen slepend als de vorige week. Zeeuwsche tarwe 11. a 11.80; poldertarwe 10.a 11.wakke en geschoten j 7.50 a/9.Rogge ƒ7.40 a ƒ7.80. Gerst 5.a 6.Haver f 9.80 a ƒ10.20 per honderd K.G. Maïs ƒ6.35 a 6.70. Hennepzaad 8.30 a ƒ8.60. Boouen zonder handel. De veemarkt met goede aanvoer, de handel traag hoewel de prijzen enorm hoog waren, schapen tot hooge prijzen verkocht, varkens geschikt voor Londen van 21 a 24 ct. per half kilo, magere varkens en biggen vlug verkocht, biggen vau 1.25 a 1.60 per week. Kaas aangevoerd 35 partijen, eerste qualiteit van 27.50 a ƒ29.— 2de qualiteit 25.— a 27.—. Noordbollandsche 25.a 3$. Goeboter 1.20 a 1.30. Weiboter f 1.a 1.10, LIJST TAK BRIEVEN, geadresseerd aan onbe- GEBOREN: 10 April I«odewijk Pieter,.ouder*L P. Wei teren W. A. Huigen. 11 Marit Cstbsrina, ouders G P. J. van Werael en P. de Vot. Maria F rederiks, ouders A. tan Byn en C. Roeat Johanna Cathariua, ouders D. J. Veenendsa) en A. E Kleij. 12 Willemina A ugustina, ouders G. A G. Ralshorcu en C. Borsten Antonie Marinas Mi- ichiel, ouders J. P. van Loon enJ. Lourens. OVERLEDEN: 11 April. C. tan Vnuren, wed A. de Man, 85 j 12 H. C tan Beugen, 42 j L. C. Rijnhout, 6j. 13 J. fl. Arnink, 20 j GEHUWD.- 12 April. N Heijmans en H. Cats. Voor de vele bewijzen van deelneming gedurende de ziekte en het overigden van mgnen geliefden Echtgenoot ondervonden, be tuig ik ook namens mijne Kinderen mijn har- telijken dank.' Wed. J. van KRANENBURG DB JONO. Gouda, 8 April 1882. De ondergeteekende gevoelt zicb ver plicht openljjk zijnen dank te betuigen aan allen, die iets hebben bijgedragen tot leniging der schade hem veroorzaakt door den brand op 27 Feb. j.l. A. van der STARRE. Moordrecht, 13 April 1882. DIJKGRAAF ë^HOOGHEEMRA DEN van Rijnland, brengen ter kennis van de Inge landen dat bg de op 6 April 11. gebonden verkie zingen van 3 Hoofdingelanden en 5 Hoofdin geland-Plaatsvervangers, met volstrekte meer derheid van stemmen, gekozen zgn de volgende heeren als hoofdingelanden: in het 4e district Mr. J. P. AMERSFOORDT, 5e T. P. VIRÜLY, 15e C. H. BARON VAN PAL- LANDT, als hoofdingeland-plaatsvervangers in het 4e district H. A. HANEDOES, 5e C. J. KEMPENAAR, 9e M. C. J.VANDERWEY- DEN, 12e S. VAN BEEK. 15e C. J. VAN DEROUDER- MEULEN. i»

Goudsche Courant | 1882 | | pagina 2