mmmmmwm. AANSPREKER Sociëteit „Ons Genoegen." Photographisch Atelier va» 1.1. KHBlET, SPECIALITEIT S1E11MWÏE, Buitenlandse!) Overzicht. De tram op den Bleekersingel. Kantongerecht te Gouda. Kleinhandel in Sterken Drank. APVERTENTIÈN. DAGELIJKS GEOPEND. ADVERTENTIES. Wasschen, Repareeren, Opmaken. D. HOOGENBOOM MarktGOUDA. Machinale Stoninziiivering. in Thee, Koffie en Chocolaad. GOUWE, C. N° 5. Eau Merveilleuse Louis P. WELTER, Openbare Verkoopmezen INBOEDEL, WINKELHUIS WINKELHUIS, WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. G. W. OP(^NHAEFFEN. Markt, wijk A. No. 156, Gouda. Gebrs. KAMPHUIZEN. COIFFEUR 193. WESTHAVEU 193. te G O.u DA, staaude predifcroteii in de Ned. Her*. Kerk door een andere te veriraugen een gevoelen, waarroede, zooaU herhaaldelijk op ondóbbelziunige wijze bleek, door een zeer groot deel der vergadering werd ingestemd. Daarna waa aan de orde een „vergelyking tusscheu de beginselen der ethisch-ortliodoxe en der Evangeli- sche richtiug*. Dit punt werd door den heer E. A. Reroy van Hengelo ingeleid, die tot de slotsom kwam, dat er lussctien deze twee richtingen op vier hoofdpunten overeenstemming bestaat, daar beide geen onveranderde kerkleer willen, de rechten der vrije oritiek eerbiedigen, het zedelijke in het geloofsleven hoofdzaak achten en in haar dogmatiek Christus tot middelpunt hebben. Zij verschillen in twee hoofd zaken, daar de eene lo. orthodox wenscht te heeten en de andere dien naain evenals de zaak afwijst, en 2o. hoogere waarde dan de andere toekent aau het collectieve geloofsbewustzijn. Om het vergevorderde uur moest de bespreking van dit onderw» rp worden afgebroken. Als tegenhanger van het door deu heer Beekman medegedeelde proefje van militair onderwijs (zie een vorig nr.) deelt men het volgeude mede Op de huishoudelijke school vau het regiment gre nadiers en jagers bevonden zich in deu afgeloopeu winter bij den aanvang vau het onderwys 58 mili tairen, die niet konden schrijven hiervan wafen by het einde van het seizoen 56 in staat een ge drukt stuk, meer of minder net, na te schrijven, terwijl een 25-tal hunner brieven aan hunne betrek kingen schreven 33 konden in 't geheel niet lezen of schrijven daarvan bleven er slecht 6 achterlijk; de overgroote meerderheid las vlotweg de boekjes van Bouwman, 4e cu 5e deeltje, eenigeu zelfs de gunstig bekende boekjes van Leopold. Als ouderwijzers traden op drie grenadiers, die hunne akte als hulponderwijzer behaald hadden, en dat hunne tauk zwaar was, kan hieruit blijken, dat een hunner eene klasse onderwees van 25 leerlingen, die niet konden schrijven, terwijl de beid» anderen aan het hoofd stonden vau eene klasse van 33 leer lingen, die nooit iets van lezen of sohrijven geleerd hadden. De berichtgever zegt, dat het militair ouderwijs niet van het gehalte is, als waarvan de heer Beekman een pi^fje gaL De Nederlandsche Vereeniging tot bevordering van Zondagsrust zal haar eerste Vergadering houden op Vrijdag, 28 April e. k., 's namiddags ten één ure, in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te "•mrMuuian'baie TtTT opïïeflfftfg vniftlezeTereenigi ng heeft de volgende bepalingen als haar grondslag vastgesteld. 1. De Nederlaudsche Vereeniging tot bevordering van Zondagsrust stelt zich ten doel a. de volksovertuiging te versterken aangaande het hoog belang van Zondagsrust voor ieder iu het bijzonder, voor het huisgezin en voor de maatschappij. b. te bewerken, dat de Zondag voor zoovelen mogelijk een rustdag kan zijn. 2. De Vereeuigiug tracht haar doel te bereiken, door a. het uitgeven van geschriften b. het doen houden van voordrachten c. alle andere wettige raiddeleu, die aan haar doel bevcrderlyk kunnen zijn. In bovengenoemde byeeukomst zal de Heer C. P. Hofstede de Groot, Hoogleeraar te Groningen, als spreker optreden vervolgens zullen aan de beoordee ling der Vergadering eenige bepalingen onderworpen worden, die met de bovenstaande het Reglement der Vereeniging zullen vormen daarna zal een Hoofd bestuur gekozen worden. Tot het bywonen van deze Vergadering uoodigt de Commissie allen uit, die in deze zaak belang stellen. Gelyk men zich zal herinneien werden de bewo ners van de buitenwyken der residentie in het vorig jaar herhaaldelijk verontrust door brutale nachtelijke inbraken, nagenoeg alle onder golijke omstandigheden gepleegd. Ondanks de moeite, die de politie zich *af, om dader of daders in handen te krijgen, ge lukte het eerst na een vrij langdurig tijdsverloop den vermoedelyken dader te vatten. Donderdag stond deze, F. G. Paschier, terecht voor het gerechtshof te 's Graveuhngf, beschuldigd van arglistig te hebben weggenomen en zich toegeëigend eene reeks van voor werpen of althans van medeplichtigheid aau die fei ten doör het met weten helen vau deze door dief stal verkregen voorwerpen. Hem worden namelyk ten laste gelegd vijf diefstallen door middel van braak en inklimmiug in bewoonde huizen één diefstal door middel van inklimming in een bewoond huis; en één diefstal door middel van inklimming in een aanhoorigheid van een bewoond huis. Twee dief stallen dagteekeuen reeds van het begin van h*t vorig jaar. De besch. is reeds vroeger tweemaal veroordeeld geweest. In de gevangenis te 's 11 age heeft hij aan een medegevangene verklaard nimmer tot bekentenis te zullen komen, er by voegenden //tij zullen my niet krijgen eu een harden dobber aan mij hebben." Hij sou echter aan dezen getuige zijne schuld hebben beleden en verzekerd geheel alleen alle diefstallen te hebben gepleegd. Ook had hij hem gezegd, dat als hy '8 nachts er op uitging hij pantoffels aantrok en kousen er over heen, om geen geraas te maken, en dat hij zeer goed op handen en voeten kon loo- pen, hetgeen hem van veel nut was, zoowel om ge rucht te vermijden als om den honden schrik aan te jagendat hij den rechter-oommissaris leugens op den mouw gespeld had om zijne verteringen te verklaren, welke mededeelingeu werkelijk bleken door hem aan deu rechter-commissaris te zijn ge daandat hij by veroordeel» ug nog jong genoeg 2pu zijn om na zijn ontslag een goeden slag te slaan dat hij gelegenheid genoeg wist oin zich rijk te stelen en zijne woonplaats elders zou vestigen, om onverwacht hier te komen en na het te plegen feit oumiddellijk naar het buitenland te vertrekken. Et zijn in deze zaak een vijftigtal getuigen gedag vaard. Het openbaar ministerie wordt waargenomen door deu procureur-generaal jhr. rar. A. J Th. H. van deu Bergh, terwijl mr. J. Addink den besch. zal verdedigen. De Gemeenteraad van de City van Londen be sloot den Koning der Nederlunden tijdens Zijn aan staand verblijf te Londen een welkomst adres iu een gouden cassette te overhandigen. Ter eere van het Nederlandsche Koningspaar zal een feest in Guildhall worden gegeven, waarvan de koster, op 2000 pSt. worden geraamd. Bij die gelegenheid zal het adres plechtig over handigd worden. De gevolmachtigden van 96 kamers van koop handel, die dezer dagen te Parijs eene bijeenkomst hielden, hebben eene motie aangenomen, waarin zij ver klaren het afbreken de* onderhandelingen met En geland over een handelsverdrag te betreuren eu den wensch uiten, dat de onderhandelingen zoo spoedig mogelijk hervat mngen worden, zij 'l ten koste van concessiëu op de specifieke rechten, meer bepaald wat de liunen en katoenen bewerkte stoffen betreft. Van deze motie is officieel te Londen mededeeling gedaan. t .iiflKSl1 gerucht in oin- beteugelingswet voor Ierlana Gij Kêt^Purl^mem^zou indienen. De Daily Natos verklaart, dat dit gerucht volkomen ongegrond is en merkt terecht op, dat de ministerraad geen nieuw besluit ten opzichte vau Ier land heeft kunnen nemen, om de eenvoudige reden, dat hij sedert de Paaschvacantie vau het Parlement nog geen enkele maal weder bijeenkwam. Voor het overige zijn in de laatste dagen eenige verdachten, die sedert geruirnen tijd te Kil main ham en elders opgesloten zftten, op vrije voet-en gesteld, de een ouder belofte zich voor'.auu buiten alle staat kundige beroering te houden, de ander onvoorwaar delijk. Hieruit blijkt iji elk geval niet, dat de Re geering voornemens is strengere maatregelen ten opzichte van Ierland te nemen, zooals de oppositie misschien wel zou wenschen. Men verwacht ver schillende interpellation in het Lagerhuis over de poli tiek ten opzichte van Ierland eu de Regeering zal dan iu de gelegenheid ziju om te verklaren, dat haar ten onrechte zulke plannen worden toegeschreven. Woensdag nam het Lagerhuis belangrijke beslui ten in de regeling der verkiezingen de kosten zullen voortaan worden gedragen door de districten zelf, terwijl de verkozene de volstrekte meerderheid zal moeten hebben. De man, die op de Koningin schoot, is door de jury vrijgesproken op grónd van niet toerekenbaarheid. De Londensche bladen hadden dezer dagen artikelen over lord Beaconsfield, eene zeer aardige gewoonte op den eersten jaardag van het overlijden eener groote persoonlijkheid. De bezoekers der Londen sche beurs droegen sleutelbloemeu in het knoops gat ter eere van dien dag, wat de wijze is waarop het groote publiek getuigt dat een man, die eene groote plaats innam, in één jaar nog niet is ver geten. De Daily Netos herinnert nog eeus aan de dagen toen hij als Disraeli op de voorste bank der oppositie zat en een waard igen tegenstander, was voor den heer Gladstone, opstaande wanneer deze ging zitten, zonder aan het debat ziju gloed te ontnemen, zooals iiu meestal gebeurt, als sir Stafford opstaat na den Premier. De commissie van het Pruisische Heerenhuis is bezig met het onderzoek van de kerkelijke vol machtswei; graaf Zur Lipp deed ettelijke voorstellen tot. wijziging in den zin van het regeerings-ontwerp. De Minister van Eeredienst verklaarde, dat de Re- geering de wet .in den vorm van den Landdag aannam, wanneer de duur werd verlengd en teil opzichte van de opleiding der geestelijken het re- geeringsontwerp gevolgd werd. Het Berlijnsche Comité tot ondersteuning van de in Rusland vervolgde Joden, hield zijn eerste zit ting; er werd terstond voor 70,000 M. geteekend. In de Belgische Kamer werd door de Regeering een wetsontwerp ingediend tot vermeerdering van het aantal SenAtoren met drie, dat der Kamerleden met zes. Het geruoht, dat graaf Ignatieff als Russisch mi* nister van binnenlnndsche zaken door Loris Melikoff zal vervangen worden, houdt aan, althans indien prins Labanoff weigert zich met de portefeuille te belasten. Graaf Schoewaloff moet reeds een weigerend antwoord gegeven hebben op het hem gtdane aanbod om aan het hoofd van dat departement op te treden, op grond dat hy een eigen programma heeft, hetwelk niet stroop met het tegenwoordig stelsel, waarvan de Keizer niet wil afzien. Men vermoedt, dat de aftre- diug van Ignatieff de voorwaarde is, door den heer von Giers voor de aanneming der portefeuille van buitenlaudsche zaken gesteld. Ignatieff zou dau met een of anderen minder gewichtigen post, byv. het voorzitterschap van den ministerraad, bekleed worden. De vervolgingen, waaraan de Israëlieten in Rusland zijn blootgesteld, houden niet open dagelijks worden nieuwe bijzonderheden ontvangen over de érgerlykste mishandelingen. Daarby trekt het de aandacht, dat ouk de minister van binaeulandsche zaken, graaf Ignatieff, de dwangmaatregelen tegen de Jodenver- scherpt. 't Is alsof men het er iu Rusland op toelegt, om den Israëlieten het verblijf zóó onmogelyk te maken, dat zij tot het vrijwillig verlaten dezer on herbergzame strekeh besluiten. I NGEZOND E N. Mijnheer de RedacteurI De Goudsche Courant bracht Dinsdagavond jl. de Goudsohe burgerij een aangename tijding uit de rnadszaai. Eene tijding, die ons het bewijs leverde dat er in den gemeenteraad nog mannen zitting hebben, die uiet alleen door „woorden" hunne liefde voor onze stad aan den dag leggen. De heer G. Prince toonde opnieuw op roiale wijze dat hij eeu hurt heeft, dat warm klopt voor de stad zijner geboorte en om aan de gemeente-schatkist eeoe uitgave vau 16,200 te besparen aarzelt bij niet uit zijn eigrn kas een uitgave van minstens f 2500 aan te bieden. Hulde aau den Wethouder Prince, die zoo ziju laak opvat, die op deze wijze door (iaden toont het belang der gemeente te willen bevorderen I m.it"-"ip; a- rJ*nw*»uteraa<l een besluit nemen op bet voorstel van den heer Prince om de demping uiet te doen doorgaan en het zou zeker ^niet kwaad zijn als de burgerij vun hare zijde door middel van adressen toonde hoe zij over de zaak dacht. Zij, die in de demping geen heil zien, hebben nu nog een onverwachte gelegenheid om iets te doeu ten einde die te voorkomen ten als mei; bedenkt Hat iu de raadsvergadering, waarin het besluit lot dem ping viel, ook een adres inkwam vau een twin tigtal onderteekenaars bewoners van Groent markt en Blauwstroat verzoekende niet tot demping over te gaan, zoo zal dit zeker ook thans niet uitblijven. Opnieuw jrijst de vraag: is de demping heilzaam, nuttig eu de kosten wanrd? Volgens velen volstrekt niet. Noch de passage, noeh het water zal door de demping worden verbeterd en zij zal waarop vooral moet gelet worden den nekslag geven aan de Groentemarkt. In geen geval is zij die enorme som waard, die het werk moet kosten en het is daarom hoogst wenschelyk dat de raad besluite het voorstel van de heer Prinee onder dankzegging voor zijn roialiteit aan te nemen. P.' In de raadsvergadering van Dinsdag 18 April hebben de steromeu gestaakt over eeu voorstel vsn den heer Dr. van Iterson om de tram *tc doen rydeu langs de Bleekerssiugel, des noods met op offering van de booinen, die daar staan. Het mag een geluk heeten dat deze zaak nog niet beslist is, opdat de iugezeteneu, vief belang het hier geldt, nog buune stem kunnen doen hooren alvorens de zaak gedecideerd wordt. Ronduit gezegd, zou het wegnemen der boomen op den Singel „een ontsiering" wezen voor Gouda, die beplanting toch is juist hetgeen* wat een stad een liefelijk aanzien verschaft en des zomers als een groote schare onder bet genot van de koele schaduw onze Singels bewandelt ziju die boomen eigenlijk niet te missen. Was dit nu eenmaal nood zakelijk, liet ware iets anders, moest de tram daar loopen, het zij zoo, maar er zyn verscheidene andere wegen eu onbegrijpelijk moet het heeten, dat het voorstel van den heer van Straaten om de tram langs Hoogstraat, Markt en Tiendeweg te doen rydeu verworpen werd. Dat ware de natuurlyke weg ge weest eu vooral verkieslyk als men bedenkt dat in dezelfde vergadering een voorstel inkwam vau B. en W. om de tram der IJssel-Stoomtramweg-Maat- sehappij lanvs genoemde straten te doen loopen. De raad zal dit voorstel wellicht binnen kort aannemen en dus deuzelfden weg kiezen die hij thans verwierp. Men hoort wel eens door raadsleden de wenschelykheid betoogen van op bea'uilcn terug te komen. Welnu, thans was eene herziening van bet besluit in zake de richting van den tram zeer gewenscht en wanneer iu de volgende vergadering het voorstelvan Iterson wordt verteorpent wat wen- schelijk en waarschijnlijk is, dan is het te hopen dat een der raadsleden opstaat om opnieuw de richting HoogstraaiMarktTiendeweg voor te stellen. l>e raad zal dit clan na rijp beraad zeker wel aannemen. Eek Gouwenaar. Terechtzitting van Woensdag 19 April 1882. KantonrechterMr. J. ii. VAN MIEROP. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN te Rotterdam. VEROORDEELD J. v. V., arbeider te Rceuwijk, tot tien gulden of twee dagen met verbeurdverklaring van bet jachtgeweer, wegens iu den gesloten jachttijd zich in een roei bootje bevinden op verschillende jachtwaters van anderen onder Sluipwijk met een jachtgewerr, dat voor geladen moet wordeu gehouden, omdat hij aau een jachtopziener weigerde dat geweer ter ondereoekiug over te geven; E. J., visscher te Reeuwijk, tot twee boeten van twaalf gulden of zes dagen wegens visschen in eens anders visohwater ouder Waddinxveen zonder schrifte lijke vergunning van den rechthebbende en weigeren te voldoen aan de vordering van een rijksveldwachter om de mazen van zyn schakels te doeu meten; J. J., visscher te Reeuwyk, tot twee boeten van drie gulden of twee dagen wegens visscben in eens anders vischwater onder Waddinxveen zonder schrif telyke vergunning van den rechthebbende en weigeren te voldoen aan'de vordering van een rijksveldwachter om de mazen van zijn schakel te doen meteu; D. van V., visscher te Nieuwericerk, tot twee boeten van vijftig cent of twee dagen wegens visschen in eeus anders visch water onder Moordrecht zonder schriftelijke vergunning van den rechthebbende; (W. van V., visscher te Nieuwtrkerk, is deswege vrijgesproken, als hebbende zonder oordeel des on derscheids gehandeld, 15 jaar oud.) J. v. R., arbeider te Gouda, lot één gulden of ééu dag wegens verkoopen van ougekeurde visch op de Raam te Gouda: P. L., koopman Ie Gouda, tot één gulden of ééu dag wegens uitvenien van ongekeurde visch op de Raam te Gouda; G. D., landbouwer te Moordrecht, tot één gulden of één dag' Wegens rydeu op de Gouwe te Gouda met twee aan elkander gespannen wageus; J. 8„ straatjongen te Gouda, tot één gulden of één dag, wtgens klimmen op de leuning" van de beweegbare brug op de Gouwe te Gouda; Jan Schuls, kleedermaker te Moeroapelle, tot twee boeten van vijf gulden of zes dagen wegens openbare dronkeuschap te Zevenhuizen en te Bleiswyk; Dirk Huisman, arbeider te Moercapelle, tot één gulden of één dag wegens openbare dronkenschap te Moeroappelle; Maarten Zuidam, arbeider te Nieuwerkerk, tot één guldei) of één dag wegens openbare dronkenschap te Nieuwerkerk; Abraham van der Heijden, koopman te Leiden, tot ééu gulden of ééu dag wegeus openbare dron kenschap te Moercappelle. VRIJGESPROKEN: J. V., huisvrouw van J. M. te Gouda, vau de aanklacht iu haar huis beleedigende uitdrukkingen te hebben toegevoegd aan een sohippers knecht te Gouda; (Het feit werd door de beklaagde op de zitting ontkend, terwijl de schippersknecht geen tweede getuige kon aauwyzen.) BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, brengen ingevolge art. 5 der Wet vau 28 Augustus 1881 (Staatsblad No. 97) ter openbare kennis: dat bij hdfi zijn ingekomen van de navolgende personen, verzoekschriften waarbij vergunning wordt gevraagd om in de by ieders naam vermelde locali- teit sterken drank in het klein te mogen verkoopen, als: Volgrrii. Nnam v. d. Verzoeker.^Anuduiding d.looaliteit 5 F. M. van Duin Raam O 496. Gouda, deu 22 April 1882. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. I)e Secretaris, BROUWER. GEBOUBN: 19 April, krijn, ouders a. Keller en M E. Danens. 20 Adriana Pieternella, oudera E. de Knecht en G. de Moed. Johanna Pranciacna, ouders I.. »an Blokland en J. L. M. Spruijt. 21. Magdalen* Paulina, onders T. BoshotT en A tl. Tier. Grertruda Hendriks Maria, ooders A F* Ruijgers en M. E. Joosten. Gilbert, ouders G. Blan ken en K. Heij. OVERLEDEN 20 April. C. da Bruin, wed. W. Sandera, 80 j. 21 K. l ooijaard, 11 j. ONDERTROUWD.- 21 April R. tan Veen. 25 j. en C. J. Verschut, 26 j E. Lozen. 28 j. en M. de Weger. 26 j. P. J. K. van Wrrkhooven, 28 j. en J. A. M. van Schalen, 22 j. C' Brinkman, 25 j. en J C «an der Neut, 26 j. S Karreman, 24 j en M. Spirirngsbork, 22 j. P. A Ger ritsen, 25 j. en J, C. Berk», 87 j. H. van Monnikendam, 32 j. en K. Sanders, 37 d Bevallen van een Dochter, M. B. RUIJGERS Gouda, 21 April 1882 Joosten. *t* Bevallen van een Zoon, J. L. M. VAN BLOKLAND— Gouda20 April 1882. Sphuit. Het is de ondergeteekenden eene be hoefte des harten, aan alle Vrienden en Be kenden, hun welgemeenden dank te brengen voor de zoo talrijke bewjjzen van belangstel ling bjj hun ZILVEREN PEEST ondervonden. J. D. EMEIS. C. EMEIS11 OENES. Gouda, 22 April 1882, De Ondergeteekeude beveelt zich beleefdelijk aon al a t»{j Geboorten en Overlijden en tevens tot het RONDBRENGEN van Circulaires en soortge lijke werkzaamheden. NAAIJERSTRAAT.Ü 19. Aan belanghebbenden wordt bij deze bekend gemaakt, dat de eerstvolgende BALLOTAGE voor het Lidmaatschap der Sociëteit zal plaats hebben op ZATERDAG 12 MEI a. s. en de Ballotage-Lijst aanstaanden ZATERDAG 29 APRIL gesloten wordt. Namens het Bestuur, J. C. IJSSKLSTIJN, Secretaris, Gouda, 22 April 1882. in alle Binnen- eu Bnltenlandsche Cou ranten, worden dadelijk opgezonden door den Boekhandelaar A. BRINKMAN, te Gouda. MAGAZIJN van BEDDEN, DEKENS, MA TRASSEN, LEDEKANTEN, WIEGEN, enz. Door deze mjjne behandeling worden alle onreinheden weyyenomen, onverschillig of die door besmetting of andere ziekten zjjn veroorzaakt De SOUCBON THEE van 1.25 per half' kilo bevelen wij zeer aan, als zijnde geurig van smaak en waterhoudend. BLOEMTHEE van 25 en 60 Cent het Pakje. Diverse soorten CONGO, SOUCHON, PEC- CO HYSANT JOOSJES, voorhanden inChi- neesche verpakking, waaronder fijneChineesche Busjes en Kistjes in alle vormen. prijs per fl l.OO, alleen bij Mooiste HAARKLEURMIDDEL zonder huid te beschadigen of linnengoed te vlekken. op DINGSDAG 25 APRIL 1882, des mor gens te 9 uren, ten sterf huize van Mevr. de Wed. van GENNEP aan de Turfmarkt, wjjk H. Nr. 166, van waaronder BÖNHEUR de JOUR, 2 LINNEN KASTEN, SCHRIJFBUREAU, 2 persoons ijze ren LEDIKANT, BEDDEN en BEDDENGOED, GASKROONEN en GASORNAMÈNTEN, TUINMEUBELEN, gewerkt GOUD, ZILVER en JUWEELEN, eenig PORCELEIN, enz. Daags te voren te zien. Op WOENSDAG 26 APRIL 1882, des voor- middags te elf uren, in het Koffijhuis «de Har monie," aan de Markt, van Een goed onderhouden ERF eD TUIN, aan de Gouwe te Gouda, wijk C. Nr. 180, zijnde in het Huis, beneden: eeu Voorkamer met suite, Achterkamer met alkoof, Keuken en Kelderen boven vier Kamers, Keu ken en Zolder en hetgeen verder tot een goed en gemakkelijk Huis behoort. Verhuurd aan den Heer F. J. BOER tot 1 Mei 1882 voor 350,'sjaars. Een goed ter nering staand en ERF, in de Wijdstraat te Gouda, wijk A. Nr. 170. Verhuurd bij de maand aan H. de KEIZER voor 21. Een in 1881 gebouwd SCHUUR, ERF en TUIN, in de Heerekade in de Korte Akk ren te Goudawjjk P. Nr. 315a; zijnde in het Huis een ruim Voorhuis, 2 Ka mers, Keuken, 2 Kelders, Zolder en't geen ver der tot een goed Woonhuis behoort. Een PAKHUIS en ERF (zeer geschikt tot Kaaspakhuis) met een een vrijen opgang heb bend BOVENHUIS, achter de Vischmarkt te Gouda, wjjk I. Nr. 159 en 159a. En een HUIS en ERF in de Lombardsteeg te Gouda, wjjk I. Nr. 90. En op DONDERDAG 4 MEI 1882, des mid dags te twaalf uren in hetzelfde Koffijhnis, van een ERF en TUIN, wijk D. Nr. 292, groot 11 Aren 40 Centiaren aan de Goudkade te Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten Kantore van den Notaris W. J. FORTUIJN DROOGLEEVER te Gouda.

Goudsche Courant | 1882 | | pagina 2