Bsosiaaisx». Adverfentiën OPENBAM VM00PIN2 De Effectenbeurs. K enken meid. eene iiienstbode, HEERENHUIS, Buitenlaiidscti Overzicht. Vaccinatie. In de Raadszaal. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. POKKEN. AP VERTEN TIEN. Kost en Inwoning, Erf en Tuin, Burgerlijke Stand. Mevrouw SCHOUTEN, De verkiezing van 2 Hoofdinge land-Plaatsvervangers TE GOUDA, de I£iddelaluU. De sohool wordt door den Raad geweosoht; maar de meerderheid komt op tegeu de groote koeten, tengevolge van al de weelde en over drijving. waarvan het bestek de duidelykste blijken geeft. De Burgemeester is echter met de besteding doorgegaan en heeft zelfs den aannemer tot grooten spoed aangezet. De Raad heeft na met 8 tegen 3 stemmen (onder welke 8 steromen ook die der 2 wethouders syu) de gewijzigde begrooting afge stemd en een aanklacht tegeu den Burgemeester bij de Regeering ingediend, wegens schending van artt. 40 en 92 der Gemeentewet. Std De hh. Ribbink, van Bork en Co. te Amsterdam deelen ons het volgende mede Wij hebben de eer U mede te deelen, dat door ons jn verschillende gemeenten van ons land, o. a. te Utrecht, Haarlem, enz. aanvraag is gedaan om concessie voor den aauleg van een Telefoonnet op de wyzè als dit in Amsterdam is ingericht. Ons plan is eene groote Maatschappij op te richten ter exploi- teering dezer concessies, bij eventueele gunning. De vrjj booge abonnementsprijzen der Ned. Bell-Tele- foonmaatschappij deden ons tot deze concurentie be sluiten. Wij durven dit te eer ondernemen, daar wy, niet gebonden door overeenkomsten met buitenland- sche maatschappijen, die huu brevet, gebruiken om hunne toestellen op prijs te houden, integendeel zelf deze toestellen, zooals die door de Ned. Bell-Tele- fooums. worden gebruikt, vervaardigen. By onze aanvragen om concessie konden wy dan ook reeds een aanzienlijk lngeren abonnementsprijs stellen dan de Ned. Bell-Telefoonms., welke som wij echter voomemeus zijn nog aanmerkelijk te verlagen zoodra wij ons plan, door gunning der concessie in meer dere gemeenten, op grooter schaal kunnen uitvoeren. Tevens hebben wij het genoegen U te berichten, dat door ons een toestel is uitgevonden, waardoor by een niet te uitgebreid net een centraal bureau overbodig is, en dus iedere post zich zelf, willekeu rig met een anderen post iu verbinding kan stellen, zouder dat het gesprokene door de andere stations kan gehoord worden. Desgewenscht kan ieder sta tion zich echter ook gelijktijdig door al de anderen doen verstaan. Eene iurichting dus, die vooral in kleine gemeenten, hotels, fabrieken enz. van groot nut kan zijn. Gaarne zijn wij bereid aan belang stellenden daaromtrent nadere inlichtingen te geven De beuoeming van den heer Trevelyan tot opvolger van den vermoorden lord Frederick Cavendish als eerste secretaris van Ierland, vindt in Groot-Britannië algemeen goedkeuring. De Fransche Kamer der Afgevaardigden heeft Za terdag besloten, het voorstel van den heer Paul Bert, betreffende opheffing der Katholieke faculteiten, en liet wetsontwerp, waarbij de inboorlingen van Algerië met bijzondere straffen bedreigd worden in overwe ging te nemen. De begrotingscommissie heeft zich verklaard voor de afschaffing der theologische faculteiten te Lyon, Bordeaux, Rouaan en Aixalleen die te Parys zou behouden biyven. I)e Senaat nam de handelsverdragen met Portugal en Oostenrijk aan, zoodat thans al de handelsverdragen zyn vernieuwd, behalve die met Nederland en Enge land. Het algemeen tarief wordt echter alleen op Nederland van toepassing verklaard, daar Engeland ▼oorloopig nog wordt aangemerkt als meestbegun- •tigde natie. De Duitsche Rijksdag heeft bij hoofdelijke stem ming, met 162 tegeu 121 stemmen, besloten het wetsontwerp op het tabaksmonopolie naar eene com missie van 28 leden te verzenden. Uit Kopenhagen wordt ouder dagteekening van 10 dezer gemeld, dat beide wetgevende Kamers de schik king hebben goedgekeurd, welke door hare gemeen schappelijke commissie ten opzichte der Staatsbegroo- ting tot stand was gebracht. De Regeering verklaarde, dat zij geen hiuderpaal in den weg wilde leggen en het budget in den vastpestelden vorm den Koning ter bekraohtiging zou aanbieden. De Novoe Wremja meldt, dat door de Russische regeering zal overgegaan worden tot de afschaffing van het hoofdgeld, eene belasting die te allen tyde by de Russische bevolking gehaat was en tot welker opheffiug reeds ouder de regeering van den vorigen Czaar besloten was. Eene bijzondere oommissie voor de herziening der belastingen had destyds verklaard, dat zonder afschaffing van het hoofdgeld geene dege lijke hervorming denkbaar is. De than9 aan den Ryksdag onderworpen wyzi- ging kan al9 eene voltooiing van de vrijmaking der lyfeigenen beschouwd worden. Zij zou in den tyd van acbt jaren tot stand gebracht worden, te begiunen met 1 Januari 1883. De bewoners der steden, de boeren, die geen grond in eigendom bezitten, of in behoeftige omstandigheden verkeeren, zou het eerst van het hoofdgeld worden vrygesteld en daarop zullen de andere belastingsohuldigen volgen. Met 1891 zou de maatregel volkomen zijn beslag gekregen hebben. Het afschaffen van deze bron van inkomst zou aan de schatkist 52 a 54 millioen roebels kosten en aan het ministerie van financiën houdt men zioh thans bezig met het viudeu van een equivalent. Een telegram spreekt van plannen om Fransche en Engelsche oorlogschepen naar Egypte te zenden, waarbij de Porte ook zou medehelpen. Eene soort demonstratie dus ter zee, waarbij ais punt van uit gang wordt genomen de volkomeu overeenstemming der Engelsche en Fransche regeeringeu en de betrek kelijke onverschilligheid der overige mogendheden in deze zaak. Dit punt van uitgang blijft vooralsnog slechts eene veronderstelling. IN Q EZONDEN. Het is bekend hoe ook hier ter stede in zekere kringen geijverd wordt tegen de vacciuatie. Het is ook bekend hoe jammerlijke gevolgen velen daarvan moesten ondervinden, daar hun dierbare panden wer den ontrukt door de pokziekte. Het kau zyn goede zijde hebben van het volgende kennis te nemen, waarom ik de Redactie der Goudsche Courant ver zoek daaraan een plaats te verleenen. In de Wekstem wordt door eeu lid der Redactie, een der bekwaamste predikanten vau de Christelyk- Gereforraeerde kerk, het volgende verklaard „Reeds lang brandt wat op myn geweten aan gaande den anti-vaccinatiebond. Ik voor my geloof dat wij daarmede gevaarlyk spel drijven. Men is tegen den dwang der ouders goed zoo niemand kan sterker yvereu voor de vrijheid dan uw vriend A. V. maar tegen welken dwang? Gewetensdwang wordt geantwoord. Maar zoolang niemand durft opstaan om te bewijzen, dat de vaccine door God verboden is, heeft raeo in dezen o, zulk eeu zwakken ondergrond. Alleen zij, die in deze overtuiging leven, behoorden een antirvaccinatiebond te vormen; maar dan ook onvoorwaardelijk geweigerd, tot in het uiterste toe om zioh te laten vacoineeren. Ik noem het niet oonsoieutieus, te zeggenGod wil de vaocine niet, en zich of zijn kinderen tooh te laten vacoineeren. Zulk een houding dwingt geen eerbied af en zal nooit tot een overwinning komen om redeneu aan gewetensvrijhetd ontleend. „Ik voor mij liet mijn kinderen vaccineren, ook als er geen verplichting van overheidswege ware uitgevaardigd. Ik voor mij meen my te bezon digen tegen de wenken der Voorzienigheid, als ik dat niet deed." Het Dagblad voegt daaraan deze regelen toe Dat is mannentaal, die eerbied afdwingt, omdat zij getuigt van een zelfstandigheid op een gebied, waar zy te zeldzaam wordt bespeurd, naar mate dat gebied zoo dagelijks wordt bezocht en bewaudeld. B. De Deventer courant van 21 April 11. schrijft het navolgende hetgeen door het Maandblad der Veree- niging tegen de kwakzalvery is overgenomen. Dezer dagen liepen eenige in liverei gekleede personen door de stad om er een boekje te versprei den, waarin geneesmiddelen worden aangeprezen, die voor alle kwalen „verlichting" schenken. „Verlichting" in de portemonnaie, zal men na het gebruik zeker ondervinden en daarom is het den ver- kooper, die op de onnoozelheid van het groote pu bliek speculeert, dan ook alleen te doen. Daarop volgt de vermelding der stroop en pillen van moeder Seigel, die in het boekje werden aanbevolen, welke hoofdzakelijk purgeermiddelen bevatten. De redactie der Deventer courant voegt daaraan toe: „Wy achten het niet op onzen weg te liggen om de aandacht op dergelyke middelen te vestigen, maar nu moeder Seigels-produoten hier een depot houder hebben gevonden, is het zeker niet overbodig onze stadgenooteu tegen het gebruik er van te waar schuwen. De bedoelde depothouder te Deventer, waarvan het debiet enkel door bedrog verkregen wordt, is de dro gist W. de Visser Jr. en deze vereeuigt met dat depothouderschap de waardigheden van lid van den gemeenteraad, van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs, en tevens van het lager onderwys Tot ons genoegen kunnen wij melden, dat later deze depothouder heeft bekend gemaakt, die midde len niet meer te verkoopen. Ook hier in Gouda is eeu Apotheker en Drogist van deze middelen depothouder, een ieder zy dus gewaarschuwd, die zijne gezondheid en zijn beurs lief heeft. S. Vrijdag jl. begaf ik mij naar de raadszaal en vond daar vele mede-ingezetenen, even als ik vol belang stelling naar hetgeen gesproken, en niet minder naar hetgeen besloten zou worden over hel voor stel vau den Wethouder Prince. Het zy my verguud hier den indruk wéér te te geven, die de raadsvergadering op ray maakte. Ik kau niet ontkennen dat ik min of meer teleur gesteld ben t'huis gekomeneen van de weinige raadszittingen, waar het Goudsche publiek tegen woordig was had m. i. meer het kenmerk moeten dragen van ernst en waardigheid, van kalm overleg en rijp beraad. De raadsledeu stonden nu regelrecht tegenover hen, die zij vertegenwoordigen, van aan gezicht tot aangezicht zaten zij tegenover het publiek,, wiens belang het geldt en zoo ooit, dan ware nu zelfbeheersching en kalmte eeu eerste plicht geweest. En, het moet helaas 1 worden erkend, van die zelfbeheerschende kalmte was weinig te bemerken. Er waren wel enkele raadsleden, die zeer kalm waren, voorzeker, enkele heeren gaven merkwaardige blykeu van zelfbeheersching, daar zij, hoe ook inwendig sym pathie gevoelende voor deze of gene der sprekers de kracht hadden zich stil te houden en niets te toonen van hetgeen er omging iu hun gemoed. Een der heeren had, naar het my en ook anderen der tri bune-bevolking voorkomt, wel iets meer van zich raogeu doen hooren nl. de heer G. Prince. Deze, voorsteller van het zoo sensatie-makende plan om de demping niet te doen doorgaan, had, billijkerwijze, zij» voorstel wel zelf mogen verdedigen. Het is immers niet te veel gevergd van een raads lid, vau een wethouder nogal, dat hij eenmaal zioh op hel pad begeven hebbende, waarop voorstellen gedaan worden, die voorstellen ook verdedigt? Iu welke vergadering ter wereld, in welke parlementaire zitting dan ook, zou een Lid, dat de bestryding van zijn voorstel zoo leuk opneemt, niet met verbaasde blikken worden beschouwd Het is waar, de heer van Bergen IJzendoorn was zoo welwilleud het voorstel op de hem eigene wel sprekende wijze te verdedigeu, maar zeide uitdrukke lijk, dat de geldelijke aanbieding van den heer Prince geen motief mocht zyn om terug te komen op het vroeger besluit. Het geldelyk aanbod is en dat is iets, dat in het volle licht moet worden gesteld door niemand verdedigd. Meer dan één stem viel dat aanbod met scherpte en hevigheid aan en niemand verdedigde het tegen die aanvallen, ook de heer Prince niet. Htt komt my voor, dat het zijn plicht ware geweest op te staan en ware het ook slechts pro formazijn voorstel met eenige woorden te verdedigen. Want nu moesten wy, burgers van Gouda, het bedroevende feit zien gebeuren, dat onze gemeente raad een besluit nam, dat gebaseerd was op een motief, dat hoe ook geattaqueerd, niet verdedigd werd en dus deze conclusie mogen wy maken niet te verdedigen was. Viel de houding van den heer Priuce ons derhalve tegeu, die van den heer Sarasom leverde ook weinig stof op tot tevredenheid. Ik bedoel nu niet de curieuse, zenuwachtige, verwarde, geheel en al onbegrijpelijke wijze van spreken van dat raadslid. Wij weten nu eenmaal dat hy niet spreken kan en nemen hem dit volstrekt niet kwalyk, immers niet zijne schuld is hef, dat de kiezers hem naar de raadszaal zenden, maar wat wy hem wel degelijk kwalyk nemen, is dat by met brutalen overmoed i echts en links be schuldigingen doet en verwyteu rondslingert, die allen redelijken grond missen. Van waar haalt hij het recht om der, heer Prince, die een greep wenscht te doen nit zyn volle beurs ter wille van onze stad, de vraag toe te sohreeuwen Is dat uw eigen geld wel? Of zegt gy maar, dat het 't uwe is, ten einde u de eer te kunnen toeëigenen, die anderen toekomt P Op een dergelyke aantijging past slechts één woord, nl. ditFoei 1 1 Had de Voorzitter den heer Samsora na deze in sinuatie niet dadelyk het woord moeten ontnemen en tot de orde roepen P Gelukkig voor de voorstanders der demping, dat dr. van Iterson aan hunne zyde stond. De wijze, waarop deze het voorstel bestreed, was over het geheel kalm beschaafd en een zoo deftig Collegie als de gemeenteraad is, ten volle waardig. Alleen was de steun, die hy sohonk aan de motie-Samsom ongemotiveerd. Had hij getracht de redenen to ontvouwen, die hem bewogen aan die motie zyn steun te verleenen, hy zou zelf gezien hebben, dat die redenen van weinig gewicht waren, bij was dan ook zoo vrij zijn stem niet te motiveeren en de "motie viel. Gelukkig Onder de bestrijders van het voorstel-Prince nam, naar het gevoelen van ons, tribune-bewoners, de heer Straver een eervolle plaats in. Deze kwam met werkelijke argumenten aan. Eenvoudig en duide lijk noemde hij de gronden op, die hem bewogen tegen het vuorstel-Prince te stemmen. Had zijn buurman zijn voorbeeld maar gevolgd De heer Noothoven van Goor had dit met de hh. van Bergen IJzendoorn en Kranenburg gemeen, dat hy helder, duidelyk en in goed gekozen bewoor dingen zijn gevoelen deed kennen tlleen is en blyft zijn veranderde denkwijze omtrent de demping van de nieuwe Haven een vreemde zaak. Dit geldt ook voor andere heeren. Als men voortaan gewaagt van een meegaande Gemeenteraad, dan kan men de Goud- sobe al» voorbeeld aanhalen in zake de demping der Nieuwe Haven. Oordeelt zelf, o lezer In October t88l- wordt voorgesteld de Nieuwe Haven gedeeltelijk te dempen. Dit wordt in discussie gebracht en verreweg de meeste leden zyn er voof, b. v. de hh. Prince, Post Drost, van Straaien, Fortuijn Droogleever, Noothoven van Goor e» vau Bergen IJzendoorn. In Mei 1882 wordt, zouder dat er iets is ge- schied dat een veranderde opinie rechtvaardigt voorgesteld de demping niet te doen plaats hebben en waarachtig 1 ook hiermede vereeuigt zich de groote meerderheid, o. a. al de heeren, zooeien ge noemd, zijn er vóór. Wie weet wat de tyd nog baart en vóór wy wederom zes maanden verder zyn, is men wellicht weder veranderd, en is de demping wêer wel raadzaam. Ten slotte een vraag: waar wareo de heeren Luijteu en Hemsing Vrijdag-middag? Ziekte zou eigenlijk de eenige geldige reden zijn geweest ora weg te biyven. Bij zulke gewichtige zittingen mag niemand gemist wordeu. Laatstgenoemd raadslid woonde, zegt men, een verga dering bij in den Hasg. Had hij daar niet beter gemist kunnen worden dan hier Het was zeer jammer dat beide genoemde heeren niet op huu post waren. Eén raadszetel was Vrijdag nog onvervuld. Ter loops zij het gevraaagd waarom blyft die vaca ture zoo lang open? Is daar eeu reden voor Er zou allészins een reden zijn om haar zoo spoe dig mogelijk te doen vervullen, nl. dezedat het getal leden nu 16 is, dus een even getal, wat aanleiding kan geven tot noodelooze herstemmingen. De raad alhier moet 17 min sterk zyn en het is niet raadzaam dat collegie langer incompleet te laten dan noodig is. Een burger van Gouda. XIX. Amsterdam 15 Mei 1882. Hoewel de meeste uoteeringen iets hooger zijn, bleef ook in de jongstverloopeo 14 dageu de han del stil. Er gaat byna niets om aau de Amster- damsche bears, iu weerwil dat de prolongatie-rente thans tot 4l/f is gedaald. Binnenlandsche waarden. Staatsfondsen noteer den 667/8, 80>/1#, 102*/» 1U28/w. Premielteningen. Amsferd. loten noteerden lOS1/* en 1088/4, Rott. ÏOO1/*. Gemeenteer. 958/4, Paleis- loten 116. Spoor wegleeningen. Aand. Haarl.-Zandv. 127 Vi» Holl. Sp. 148, Stuatssp. 119, Centraal 438/4, In dische 142*/s, Rijnsp. UOVj, 120, 107, Boxtel 15»/4. De gestemp. obl. Centraal noteerden 74, de uitg. sch. 41De balans dezer maatschappij is vry gunstig. Tramwayleeningen. Amst. Rytuigv. 46, Gooitche 148, N.- en Zuid-Holl. 59. Industrieele waarden. In dezen tyd komen de ver slagen der meeste ondernemingen onder het publiek en verneemt men het dividend. Dat der Afr. Hv. is zeer tegengevallen, daar slechts 17 pCt. wordt gedeeld, terwyl in het vorige jaar 28 werd gegeven en nog 25 pCt. in 't reservetonds kon gestort. De aandeelen stonden Zaterdag 210. Zeer gunstig is het verslag der Ned. Bank, die 197 betaalt tegen 143 in 't vorig jaar. Stoomv. Java stelde de aandeelhouders te leut door geen dividend te geven, zij stonden 36. Aand. Roti. Hv. 4l/§. Voorts verbeterden Amst. Bk. 21/*, Hv. Amst. en K. N. Stoomb.mij. 4, N. I. Handelsbk. l'/a- Kauaalmy. verloor l*/8. Ook iu eeu vry levendige handel ge voerd in aand. N. H. My., doch met het gevolg dat deze fondsen oirca 3pCt. achteruitgingen. Europee8CHE waarden. Staatsfondsen. Hoewel zeer stil, wuren deze BOOTten tooh byna allen zeer willig. Hongaren wareu meereudeels hooger, papier- rente zelfs 1 beter; 4pCt. goudl. ty4 minder. Ooitenrijkers> waren */9 A 1 pCt. beter. Van Russen kan hetzelfde worden gezegd. Spanjaardeu en Turken zyu i/8 a j/a flauwer. Egypte 4pCt. 8/8, 5pCt. 1 pCt. hooger. rremieleeningen. Over 't algemeen waren ook deze soorten willig. Hong. Staatsl. 27/8, Theisloten 8/8, Ooslenr. '64 3, Servische 2 pCt. hooger. Oostenr. '64 8, Credietl. 27/8, Madrid l*/# minder. Spoorioegleeningen. Deze soorten toonen weinig variatie aan. Victor Em. obl. wareu l8/4 lager, Zuid-Italianen 1/a beter. Warschau-Bromberg V/it Warsohau-Weenen */8 minder. Vau de Russen wa ren o. a. hooger Jelez-tiriazi l, Poti-Tiflis l1/,., lager Jelez-Orel V/it Kursk. Ch, Azow 1 pCt. Industrieele waarden. Aand. Duitsche Rüksb. Oostenr.-Hong. 1171/#. Amerikaansche waarden. Staatsfondsen. Loui siana's verbeterden l1/# pCt., Brazilianen '52 eu '63 V§; Mexicanen 1 pCt. lager, Columbianeu l8/8, Peru's Va Vi ,age?- Spoorwegleeningen. ïr. dezen hoek blyft de grootste onverschilligheid. Rijzing van s a D/t pCt. is ta melijk algemeen. Er is ook minder grond voor ongerustheid dan voor een paar maanden, maar bet wantrouwen heeft zich nog niet hersteld. De Michigan Central C. v. A. zyn 7 pCt. verbeterd en noteeren 86. Industrieele waarden. Colorado's en Maxwell's al len circa l pCt. lager. Prolongatie-rente 4tyf pCt. T. P.S. Binnenlandsche waarden waren heden vast en voor sommige soorteu hooger, zoo als voor Staatsfondsen */8 a Vs» Haarl.-Zandv. */f, Indische Sp. 1 Vg. Rijluigv. 4, Gooiscbe tram 4Vg, Afr. Hv. 1, Ned. Bk. 1 l/s» Handelmy. willig. Vun Europ. Staatsfondsen trokkeu vooral Egyp- tenaren de aaudacht; de 4pCt. steeg tot 70yt, dus circa 2 pCt. hooger, de 5pCt. onveranderd (88). De overige fondsen meest vast. Am. Sporen '/4 a W» hooger, doch zonder handel. Door, adverteering in onze courant van beden, biedt het Itaukiershais Jsenthal k Co. in Hamburg loten voor de Hamburgsche-geldloterij aan. Deze, sedevt over 100 jaren bestaande lotery is hier genoegzaam bekend eu is het wel wiet noodig, vanwege de soliedbeid diezelve aan te bevelen. Hierdoor wordt alleeu vermeld, dat de Hamburgsche regeering met het geheele Staatsvermogen, voor de prompte uitbetaling der pryzeu, waarborgt en kau men de genoegende zekerheid hieruit waarnemen. Het Bankiershuis Isenthal Co. bestaat reeds over een Vi eeuw en heeft deze Firma door haar soliedheid en nauwkeurigheid, den goeden naam te behouden, in staode geweest. Tevens verdient nog vermeld te worden, dat deze Firmu de gewonnene pryzeu ook ter woonplaats van den winner uitbetaald. Uit dien hoofde hat deze Firma met de eerste Bankiershuizen in Nederland en op alle plaatsen betrekkingen aangeknoopt. De BURGEMEESTER van Gouda, Gezien art. 21 der Wet j van 4 December 1872 houdende voorzieningen tegtu Besmettelijke Ziekten {Staatsblad No. 134), Overwegende dat de POKKEN in deze Gemeente epidemisch voorkomen, Maakt bekend, dat gedurer de de week van 6 Mei tot 13 Mei 1882 door die ziekte zijn aange tast 2 personen eu daaraan is overleden 1 persoon. Gouda, den 13 Mei 1882. De Burgemeester voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. GEBOREN: 12 Mei Peter, onder» H. C. Vrijenhoef en E. Loe*e. 13 Arie, oudeta i. Wakkier (overl.) en C. Mei- kert. 14 Jacob, ouder» W.Werkaaik en S. A. de Hoog. Evert Johaone», ouders G v»n)Vliet en N. van der Starren. Maria, ouders J. van Tiggelen en P. vau der Starren. 15 Johannes Leonardos, ouder» J M. Gclisaen en P Kooien. Helena Wilhelmina, ouder» J. Bartel» en A C. Michaèlis. Johanna Tenoa Maria, onder» A van der Kleijn en C Woltraan. 16 Johanna Clara, ouder» F. C. Bik en B. Rook huizen. OVERLEDEN: 13 Mei. A. L N Honing van Duivenbode, 3 j. 4 m. L van Dam, huiavr, van J. Baartman, 75 j. 11 m. 14 8. Lokum, huiavr. van C. van den Oever, 55 j. 15 G. Blanken, 8 w. Bevallen vaneen Zoon, PETRONELLA KOOLEN) geliefde Echtgenoot van J. M. GELIS8EN. Gouda, 15 Mei 1882. Bevallen van een Dochter, B. BIKRookhuizen. Gouda16 Mei 1882. De Heer en Mevrouw van deb MEÜ- LENSadbbkbk, betuigen bij deze hnnnen innigen dank, voor de zoovele bewjjzen van be langstelling en deelneming gedurende de ziekte en bij het overigden van hnnnen beminden Pleegzoon JOHANNES RIEMSDIJK WEBER ondervonden. Gouda, 16 Mei 1882. V De ondergeteekende gevoelt zich ver plicht openlijk zjjnen dank te betuigen aan de WelEd. Heeren E. J. KUHNE, Officier van Gezondheid en M. SRUIJT, Heel- en Verlos kundige, voor de nette behandeling en vlugge herstelling zijner Echtgenoot, D. HOOGEN DOORN. Stolwijlcertlui» bij Gouda, 16 Mei 1882. Mevrouw FORTUIJN DROOGLEEVER^ van Gulpen, vraagt met AUGUSTUS een einde Westhaven, VRAAGT met AUGUSTUS eene Men VRAAGT dadelijk ▼oor Noodhulp of voor vast. Te bevragen aan het Bureau dezer Courant. voor het 9e en 12e district van het Hoogheem raadschap Rijnland, zal plaats hebben op DON DERDAG den 25n MEI a. s. Breeder bij aanplakbilletten omschreven. Op een der fraaiste standen van Gouda is gelegenheid voor 1 a 2 Heeren voor met gebruik van VRIJE KAMER. Adres schriftelijk onder No. 709 aan het Bureau dezer Conrant. in alle Binnen- en Buitenlandsche Cou ranten, worden dadelijk opgezonden door den Boekhandelaar A. BRINKMAN, te Gouda. op MAANDAG den 5n JUNIJ 1882, des voor middags ten Elf nre, in het Hotel «de ZALM» aldaar, van een kapitaal aan de Westhaven aldaar, wijk B. n°. 146, kadaster sectie D. n°. 1871. Zijnde in het Hnis benedenEen Marmeren Gang, Voorkamer, Kelder, Binnenkamer, Binnenplaats, Kamer daarachter en Keuken, de Kamers gestuka doord, waarvan twee met Marmeren en een met Houten Schoorsteenmantels; en boven: een Voorkamer met Alcoof, Badkamer daarnevens, twee Achterkamers, Dienstbodenkamer, Zolders, vele Kasten en Bergplaatsen en hetgeen verder tot een goed, gemakkelijk en aangenaam inge richt Huis behoort. Te aanvaarden 1 AUGUSTUS 1882 en te bezichtigen Donderdag, Vrijdag en Zaterdag vóór den dag der veiling, mits vooraf bij den eigenaar-bewoner belet vragende. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kan tore van den Notaris W. J. FORTUIJN DROOG LEEVER, te Gouda.

Goudsche Courant | 1882 | | pagina 2