- (i Buitenlaiidsch Overzicht. Scharen en Messen Laatste Berichten. ADVERTENTIE!*. POSTEBIJBN". Van de Tribune. De vacature in den gemeenteraad. Si ELISABETH SLUITER H hunne VIJF-en-TWINTIG- H JARIGE ECHTVEREENI- |S H GING. H Ist D. H. Doesburg. fff H. SLUITER, Kairo. 18 Mei. Op een audiëntie bij den Kbedive hebben de Ministers gisteren betuigd rich volkomen te onderwerpen. Zy' kusten de banden en kleederen van den Kbedive en emeekten om ver giffenis, terwijl zij verklaringen van layauteit afleg den. De Khedive ontving hen koel; zeggeode dat bij voor bet oogenblik hun geschillen zou laten maten en met ben zon arbeiden om het land le redden. De Ministère waren bij het heengaan zeer ootmoedig gestemd. Io diplomatieke kringen loopt het gerucht, dat Engeland en Frankrijk, toen zy de Porte kennis gaven van het uitzenden der expeditie naar Alexandrië tegelijk verzekerden, dat geen be velen waren gegeven om de troepen te ontschepen en dat, in geval de nood daartoe drong, men zich zou wenden tot de Porte om de noodige troepen te verkrijgen. Gouda, 17 Mei 1882. Burgerlijke Stand. Qthtbex eentging lingen ran het ingekuilde gras opengemaakt en met voederen begonnen; 't gras zag er wel beter uit dan het vorige jaar en de koeien aten het van den eersten dag af met graagte. In de tweede afdeeling lag bovenop het sappige van de nieuifc weide; dat sag er zeer onoogelyk uit, 't riekte onaangenaam, doch de koeien aten het met evenveel graagte als het andere, 't Is nu 18 April en ik heb nog voor een achttal dagen voorraad. Alle koeien hebben zich uitstekend gehouden, zij kalfdeu in December en Januari, hebben tot nu toe veel melk gegeven en de boter heeft de kleur als grasboter. Vele landbouwers zyn bij mij dezen winter komen zien. Ik geloof de meening van verreweg de meesten in 't kort samen te vatten: dat toen zy eerst het gras zagen dit bun niet meeviel 't zag er niet zoo ooge- lgk uit al9 mooi blank hooi en *t riekte lang niet zoo lek ker. Bracht ik ze echter bij de koeien, dan was ieder te vreden over de gespannen uiers en de welgedaanheid der koeien. Hoeveel land ik nu voor die 12 koeien gebruikt heb om ze van December tot einde April te voeden, kon ik niemand beantwoorden, doch alles te zameu genomen is zeker niet meer dan 4 hectaren gras ingekuild. Een laatste woord aan hen, die in den winter groen voeder willen geven aan bun vee; zy bedenken dat het niet het malsohe jonge gras it dat de koeien in de weide hebben, het is in den regel gras dat niet zoo voedzaam is omdat het meer is uitgegroeid; men meene dus niet dat met ingekuild gras alleen eene uitstekende melkgeving te wachten is; meu geve het in de plaats van hooi en geve daarbij hetzelfde krachtvoeder als men ge- woou is dat by hooi te doen; dat deed ik ook en ik ben er over tevreden en voornemens de inkui» ling op uitgebreider schaal te deen. In Sempervirens schrijft iemand, die zich „August de Domme" noemt: „Naar men uit Terborgh meldt, is daar een knaap tot 15 boete of 6 dagen gevangenis straf ver oordeeld, omdat hij met zijn klomp naar een haas had geworpen. Dit werd beschouwd ais een over treding der jachtwet. De wetten moeten gehandhaafd worden. Bravo Maar waarom worden dan in 't zelfde land de wetten, die door dezelfde vertegenwoordiging, door dezelfde wetgevende macht zijn aangenomen en, die door Z. M. den Koning werden gesanctioneerd en in zgnen naam openlijk afgekondigd, op zoo uiteenlo pende wijze gehandhaafd? Een voor tuin-, landbouw en hontteelt zoo scha delijk dier als de haas wordt door de jachtwet be schermd ter wille van de sraulbroers Maar waarom mag niet alleeu worden overtreden, maar openlijk de spot worden gedreven met de wet ter bescherming van de voor land en tuinbouw nut tige dieren en vogels? Wanneer men thans onze ste den doorwandelt, dan wo-den onze blikken onwil lekeurig getroffen door voor de ramen der poelier en frnit- winkels opgestapelde hoopen eieren, ont roofd aau de nesten van kieviten en pluvieren, 't Zijn twee vogelsoorten, aan wie men niets kwaads te laste kan leggen; 't zijn zeer nuttige vogels voor ons pol derland, en de laatstgenoemde vooral onvermoeide ver volgers der paalwormen, die die de houtschoeiingen en het paalwerk onzer dijken ondermijnen. Schijnbaar verwonderlijke toepassing onzer wetten, maar toch inderdaad tot hetzelfde doel leidende. De jachtwet wordt zelfs tot in het bespottelijke streng gehandhaafd tot bescherming van den schade- lijkeu haas, ter wille van de smulbroers; de nuttige kievit en pluvier worden ongestraft van hun eieren (jongen) beroofd, ter wille van de lekkerbekkeu. Die het anders begrijpt en 't beter weet, zal me zeer verplichten, mij zulks eens duidelijk in Semper tirent aan 't verstand te brengen." Zestigduizend bedrogenen. Een schietgezelschap te Tourdu-Fin wilde een lotery houden en haar voor zitter kwam daartoe met z» keren van Cortenberghen, directeur-generaal van geautoriseerde loterijen te Parijs overeen, dat hy de 60.000 loten, die het gezelschap wilde uitgeven, zon plaatsen. Genoemde heer vau G. echter, die tevens een groote drukkerij bezit, nam de vrijheid daar ten eigen bate nog maals 60.000 loten te doen maken, waarop bij een nabootsing van den stempel van het gezelschap plaatste en die hij alle aau den man bracht. De president der sohietclub die de lucht van de zaak kreeg, diende een aanklacht in, welke nn al spoedig werd gevolgd door 10.000 aanklachten van even zoo veel bezitters van valsche loten. Wanneer allen zich aanmelden, heeft het parket der Seine er nog 50.000 te wachten. Bovendien is bij een onderzoek ter drukkerij gebleken, dat van C. hier niet aan z\jn proefstuk was, maar o. a. ook van de Algerijnsche loterij en van die der Artistes dramatiques valsche loten, wie weet hoeveel, heeft nagemaakt en in omloop gebraoht. Bovendien zou hij nog oneeilyk- heid hebben gepleegd in het beheeren van den boedel van zijn overleden patroon, den heer Rion. Van C. is natuurlijk in heohtenis genomen evenals zijn vrouw, die medeplichtig schijnt te zijn. Men schryft uit Sassenheim aan de L. Ct.: Het is volstrekt niet twijfelachtig, dat er een nieuwe ziekte onder de hyacinten is uitgebroken, maar een zeker, en wel droevig feit, dat zoo er geene mid delen tot stuiting worden ontdekt, kan leiden tot groote schade vau dezen, tot dusver bloeienden, tak van den Nederlandsohen tuinbouw. Het is niemand iu de gedachte gekomen, de nieuwe ziekte toe te schrijven aan den storm tan 26 April 11., om de afdoende reden, dat deze ziekte reeds sedert eenige jaren bestaat. Aangetaste bollen zyn herhaaldelijk onderworpen aan het oordeel en onderzoek van wetenschappelijke mannen, als dr. Hugo de Vries en anderen, zonder dat deze heeren zelfs den aard dpr ziekte hebben Jcunnen constateeren, veel minder een middel hebben kunnen aan de hand doeu tot ratioueele bestrijding der kwaal, ten minste voor zoover tol heden be kend is. Dat sommige practici de kwaal toeschrijven aan atmo9pherische invloeden, vindt daarin zijn grond, dat de ondervinding schijnt te leeren, dat de ziekte zich door het loof verbreidt en niet van den bol op bol. Door proefnemingen is men bezig uit te maken, of dat werkelijk zoo is. Mocht dit blijken waar te zijn, dan hebben wij een krachtig middel gevonden tot bestrijding en finale uitroeiing der ziekte. Dat de toestand van de atmosfeer uiet zonder invloed is, schijnt zeker, daar by regen de ziekte met ver nieuwde woede om zich grypt. Blijkens de Oazette tan Gent is aldaar een maat schappij tot stand gekomen, met een kapitaal van 12,0000 francs, die er een „melkhuis" wil inrichten. Ten huize van den heer Lippens had een samen komst plaats van een twintigtal personen, waar de heer L. Tydgadt het groote belang van het plan uiteenzette. In dat „melkhuis" wil men een twintigtal koeien houden, deze met zorg voeden, om de daarvan ko mende melk te gebruiken als „kiudermelk." Bovendien zal men er melk van hofsteden nit de omliggende gemeenten koopen, deze gedeeltelik aan de inwoners van de stad Gent verkoopen (teu deele in wagentjes aan de inwoners gebracht), en overi gens verwerken op boteg en kaas. Men scbat de opbrengst van den koestal van het melkhuis op 90,000 liter'sjaars en de hoeveelheid melk, die men noodig «jjft hffofegfl voor verkoop en verwerking op 730,000 liters. Er zal dus nog 640,000 gekocht moeten worden. Van de 2000 liters per dag, waarover men de beschikking verlangt, zal de helft verwerkt worden. Met het bouwen van het melkhuis met zijn stallen en van de boterfabriek zal nog in dezen zomer een aanvang worden gemaakt. In het Lagerhuis heeft de heer Gladstone het wetsontwerp betreffende regeling der achterstallige pacht ingediend. Het stelt voor dat, wanneer de pachter of de grondeigenaar in eene schikking willen treden, de pachter de achterstallige pacht voor één jaar moet betalen, of het bewijs leveren dat hy tot betalen daarvan iu staat is. De bijdrage van den Staat zal het bedrag der paeht voor één jaar of de helft der gezamenlyke achterstallen niet te boven gaan. Wanneer de pachter het achter stallige voor een jaur betaalt, wordt bet overige zyner schuld voldaan nit de staatsbydrage en nit het Iersche kerkefonds, en indien dit ontoereikend is uit verdere staatsmiddelen. Van het kerkefonds blijven 1.500,000 p. st. over. Het gezamenlijk be- noodigde wordt op 2 millioen p. st. geschat. Na een kort debat werd het ontwerp, zonder stemming, voor de eerste maal gelezen. De commissie van 28 leden, waaraan door den Dnitschen Rijksdag bet onderzoek van het tabaks monopolie is opgedragen, bestaat uit 5 leden der Fortschritt-parxij, 4 nationaal-liberalen, 9 leden van het oentrum, 2 det rijksparty, 4 conservatieven en 4 secessionisten. Van de leden dezer commissie heb ben zich 23 als tegenstanders van het monopolie doen kennen, zoodat het lot van het regeeringsvoorstel niet twijfelachtig is. Daarom verklaarde dan ook Eugen Richter namens de Fortschritt, dat de leden van zijne party wel aan de algemeene beraadslagingen wilden deelnemen, maar, ten einde geen nootleloos werk te verrichten, zich zouden terugtrekken, zoodra de meer derheid zich in beginsel tegen het monopolie had verklaard. In de Fransche Kamer werd een belangrijk voorstel, ondersteund door de Regeering, naar een commissie verzonden. Het betreft de secularisatie van de ker kelijke goederen en in verband daarmee de scheiding van Staat en Kerk. Het is uiet waarschijnlijk, dat deze quaestie nu reeds tot geheele afdoening komt; het is reeds veel dat zy aan de orde wordt gesteld; op den duur kan een oplossing niet achterwege bly- ven; de goederen in de doode hand, meerendeels op de bekeurie eigenaardige manier verkregen, ziju zoo talryk geworden, en de nadeelen daarvan uit een po litiek eu economisch oogpunt zoo groot, dat her vorming slechts eeu zaak van tyd kan zyn; bij den hoogen toon, dien de clerioalen in onze dagen voeren, mag daaraan wel eens herinnerd worden. Over de Egyptische zaken voeren de Engelsohe en de Pransche regeering eene drukke gedachten- wisseling, en haast dagelijks hebben te Londen en te Parijs vergaderingen van den ministerraad plaats. De Observer, bet blad der politieke Zondagnieuw- tjes, meende gisteren te weten dat de beide mo gendheden het eens waren geworden over de te volgen gedragslijn. Er is inmiddels in Cairo zelf eene wending der zaak waargenomen. De notabelen, onwettig bijeengeroepen, weigeren te vergaderen, en dit besluit vindt stevigen steun bij hun president, Sultan Pacha. Indien dus Arabi met de ministers willen volharden by hun be sluit om Tefvik af te zetten, moeten zy een mili tairen coup fétat wagen, vermits een noodzakelijk element voor de zuiver politieke omwenteling de medewerking weigert. Vrydag wachtte men ieder oogenblik dat Arabi den knoop zou doorhakken, maar alles bleef rnstig. De kbedive gedraagt zich intusschen zeer kalm en zeer vastberaden, onder den stenn der consuls. Men wist te Cairo Vrydag en Zaterdag al evenmin wat de mogendhedeu zonden doen, als wij bet thans weten, en onder de Europeescbe kolonie heer8ohte de overtuiging dat eene krachtige her stelling van het bestuur over Egyp'e in den staat waarin het vóór het optreden van Arabi verkeerde, zoo zij al nu niet wordt beproefd, zeker later voor de mogendheden eene noodzakelijkheid zal blijken. Die meening werd versterkt door de betrschende vrees, welke verschillende ihwooers van Cairo reeds bewoog om hunne goederen van waarde naar Alexandrië te vervoeren. „Wij zouden ons allen veel aangenamer gevoelen, seinde de correspondent van de Daily Neus, als er wat pantserschepen kwamen." t Want er bestaat zekere kans op strijd. Toen het besluit van de kamer van notabelen om niet te vergaderen, aan Arabi werd medegedeeld, zeide hij: „Dan zullen wy burgeroorlog hebben." Als Arabi meester was van de gausche krijgsmacht in Egypte, zouden deze woorden geen redelyken zin hebben, vermits men voor vechten minstens twee partijen noodig heeft. Doch de notabelen knnnen beschikken over de hulp der gewapende Bedouieuen uit het zuiden eu schijnen den leden der nationale party daarmede eenigszins op een afstand te kunnen houdeu. Het is te hopen, dat eene uitbarsting tusseben die beide machten worde voorkomen, want zy zou eene groote ramp zyn voor het land. In eene dépêche van de Porte aan het Egyptische kabinet wordt verklaard, dat de bijeenroeping van de Kamer der Notabelen zonder de goedkeuring van den Khedive in strijd is met de grondwet. De Sultan wensoht de handhaving van het statut quo, waarvoor de zorg aan Tewfik-pacha is opge dragen. De Porte protesteert tegen de verklaring van het Egyptische kabinet, dat het leger zich tegen de Turksche troepen, of een Turksche zending zou verzetten. Daar Egypte een integreerend deel nitmaakt van het Ryk, waar het. gezag van den Sultan onbetwistbaar is, zullen zij, die tegen de keizerlijke bevelen handelen, verantwoordelijk worden gesteld De Porte heeft eene circulaire verzonden, waarin zij protesteert tegen bet zenden van vreemde schepen naar Alexandrië. Naar haar inzien wordt dergelijke tusschenkomst op dit oogenblik door niets gerecht vaardigd, en zoo ze noodig bevonden mooht worden, zou het recht daartoe aan het souvereine hof behooren. De heeren Malet en Lien-kiewitz hebben aan Arabi-pacha een bezoek gebracht. Zy verklaarden hem rechtstreeks voor de veiligheid der Europeanen reraniwoordelyk te stellen. Arabi-pacha antwoordde dat er geen gevaar bestond, zoolang bet tegenwoordig kabinet aan het bewiud bleef. In den namiddag hadden de heeren Malet en Lienkiewitz eene audiëntie by de Khedive. Zy gaven hem officieel van de aanstaande komst der Engelsohe en Pransche eskaders kennis en voegden er bij, dat zij waarachynlijk ernstige eischen aan hem te siellen zoudëu hebben. Er moet een kabinet bestaan, waar- mede zij kunnen onderhandelen. Indien de Kbedive zich niet sterk genoeg gevoelt oin een nieuw kabinet te vormen, moet hy het tegenwoordige ministerie behouden. LIJST van BRIEVEN, geadresseerd aan onbe kenden, gedurende het le kwartaal 1882 uit Gouda oerzonden, en door tusschenkomst van het Post kantoor aldaar terug te bekomen: Vertonden geweest naar BEIXilE: G. C. van Lamoen, Hasselt. DUIT8CHLAND: Mej. E. Kool, Baden-Baden. Gouda, 16 Mei 1882. De Directeur van het Poetkantoor te Gouda, 8IMONS. INGEZONDEN. Naar aanleiding vnn het stukje in de Courant van gisteren, verzoek ik U, waarde heer Redacteur, ook mij even het woord te verleenen, daar ik op enkele punten een andere zienswyze heb als hij die zich teekent„Een burger van Gouda." Een van zijn voornaamste grieven schijnt te zijn, dat de heer Prince zijn voorstel niet verdedigde, maar waartoe was dat noodig Hij had dit reeds zeer breedvoerig verdedigd op het oogenblik, dat bij bet voorstelde en als men daarby in aamerking neemt dat zijn mede-leden uit het Dagelijksch Bestuur voor zyn voorstel in de bres sprongen, mag hem zyn zwygen volstrekt niet euvel worden geduid. Het is niet ieder gegeven het woord te knnnen voeren en dat is ook geen vereischte in een raadslid. Naar mijne bescheiden meening althans is de gemeenteraad een Collegie, waar ieder lid zijn eigenaardig aandeel inbrengt tot de bevordering van het stadsbelang. Deze brengt zyn jarenlange ervaring in, gene zyn scherpen blik, een derde zyn finantieele kennis, een vierde zyn welsprekendheid. Op die wyze geeft ieder het zyne en het resnltaat van die verschillende boedanigheden moet zyu: een uitstekend raadsbesluit. En nu viel bet mij in de laatste raadszitting op, dat, wat er ook op te merken was, welke schoone gaven daar te bewonderen vie len, er één zaak totaal ontbrak nl. Spirit. Het heeft er iets van of men er zich in onzen ge meenteraad op toelegt om zoo deftig en saai mo- gelijk te zijn. Een geestige woordspeling of vlug bon-mot wordt in onze raadszaal te zelden gehoord. En toch is een spiritueel woord bij een discussie niet gering te achten. Eén geestig woord is vaak in staat beter het gevoelen uit te drukken van eeu gansche partij dan de langste redevoering. Eén aar dige zet, goed te pas gebracht, teekent een quarstie meer dan het krachtigste argument. En het spyt mij, dat ik het zeggen moet, maar geestigheden worden in onzen raad te vergeefs gezocht. Eilieve, wat mag de reden daarvan zyn? Er z'yn werkelijk raadsleden, die in het particn- liere leven toonen amusant te kunnen ziju en in de raadszaal Dan zweeft er wel eens een bon-mot hnn op de lippen, dan leest men wel eens dartele spot in hnn oog, maar zorgvuldig zorgen zy, dat er tooh niets van gehoord wordt. Welk een schoone gelegenheid had men in de laatste raadszitting gehad om zijn hart in wel verdiende spotternijen te luchten 1 Wat een heer lijke aanleiding om eens een loopje te nemen met enkelen, die het verdienden. Of zou dat soms niet geoorloofd zijn? Zou men gedwongen wezen de lompste opmerkingen en onbe- •choftste verwijten kalmweg aan te hooren zonder het recht te hebben de lieden eens te zeggeu waar het op stond? In geenen deele. Ook in een gemeenteraad mag meu geestig zijn, ook daar mag wel eens eeu kwinkslag worden gehoord, en het is zeer te bopen dat de Goidsche kiezers bij de eerstdaags plaats hebbende verkiezing voor een raadslid een man naar den Raad zullen zenden, die wat spirit in dat Collegie brengt. Dat artikel is er nog wel te ge bruiken Ten slotte beschuldigt nog de „burger van Gouda" onzen raad vnn méégaand beid, maar begrypi de'sohry- ver wel de beteeken is van dat woord? Uren lang zyu de raadsleden vaak bezig om te bewijzen dat tij niet méégaand zijn en de Vrydag der vorige week is daar tot getuige. Gaarne zou ik nog een eu ander opmerken, maar ik zou vreezen dat het stuk te lang werd voor eeu Courant als de Goudsohe, die niet over veel ruimte heeft te beschikken. Derhalve, basta! Onder dankzegging voor de plaatsing: X. X. Ten gevolge vao bet droevig overlijden fan den heer G. A. Muller zal er binnen kort wederom eene verkiezing moeten plaats hebben voor een lid van den Gemeeuteraad. Alle weidenkenden zullen het hierover eens zyn, dat het verkiezingswerk ditmaal op wat edeler wyze moet plaats hebben dan in jde maand Januari en aag het onnoodig worden geacht die treurige too- neelen van hartstocht en partijhaat weder in her innering te brengen, het kan zyn goede zyde hebben bij tyds op de wenscbelijkbeid te wyzen dat de nieuwe verkiezing op betere wyze plaats heeft. Zou het voor ditmaal niet weuschelyk zijn mag ik vragen dat beide kiesvereenigiogen eens hun keus vestigden op één persoon, zoodat de strijd in genoemde maand zoo vinnig en hatelyk, thans geheel voorkomen werd? Velen, tot welke partij ook behoorende, zullen met schrijver dezes die vraag zeker bevestigend beant woorden, doch onder ééne voorwaarde, dat er een persoon is aantewijzen, op wien redelijkerwijze beide partijen op eerlijke wijze (dus zonder tegen hunne overtuiging te handelen) hun stem kunnen uitbrengen. Is er een dergelyk persoon te vinden, die zoowel genade kan vinden in de oogen der Qoudsche Kiet vereeniging als in die van Gemeentebelang Het komt •cnrijver dezes voor, dat zoo iemand niet te vergeefs gezocht behoeft te worden en wel als wij het oog tes- tigen op onzen achtbaren en geachten kantonrechter Mr. J. H. van Mierop. Dat deze de man der Gondtche Kietvereeniging kan zijn, blijkt voldoende uit het feit, dat hij door haar eenigen tijd geleden zelfs gekozen werd als candidaat, voor welke candidatuur de heer van Mierop toen echter bedankte, omdat hij niet wilde staan tegen over den heer Dr. wan Iterson, wien hij niet wilde weren uit den Raad maar veeleer steunen. De Goudsche Kietvereeniging zal dus zeker gaarne hem, dien tij vroeger de eer waardig keurde een rands- zetel te bezetten, candidaat siellen. Wat Gemeentebelang betreft, gaat men na wie hare candidate!) vroeger waren, dan zal het niet kunnen worden tegengesproken dat de heer van Mierop ge heel valt binnen de grenzen, welke zij stelt aau het gebied, waaruit zy hare keuze doet. De heer van Mierop verdient zeker ten volle eeu plaats in den Raad. Hy is een beschaafd man, van goede vormen, die als Lid der Commissie van Toezicht op het Lager Ouderwijs, als Lid der Ge zondheids Commissie en als Curator van het Pro- gymnasium zyn belangstelling toonde in de zaken onzer gemeente. Als Kantonrechter deed by zich voorts kennen als een minzaam, hulpvaardig, goed man, die ieder, welke met hem iu aanraking kwam, aantrok door zyn voorkomendheid. Het lydt geen twyfel, of eenmaal candidaat ge steld, wordt hy gekozen met eeu groote stem me u- maoht, daar ieder kiezer, van welke partij of rich ting- ook, gaarne door hem tal worden vertegen woordigd. In het algemeen belang, met het oog op een ge- weuschten gang vau zaken in onze goede stad zy bij deze de wenscb uitgesproken, dat de goedgezinde zich ditmaal vereeuigen om een zoo geschikt man in den Gemeenteraad een plaats aan te bieden. Een Kiezer, die geen Lid is einbr Kiesverreniging gj| onze geliefde Oudere üg PIETER CORNELIS DOESBURG U If W Hunne dankbare Kinderen, ||f S. H. Doesbubg. ÉgS fit J. C Doesburg. sJb |i| H. P. Doesburg. §jj§ p E. P. Doesburg. |jg IU Algemeene kennisgeving. gjjg De ondergeteekende beveelt zich beleefdelijk aan tot het SLIJPEN van en verzoekende vriendelijk om de gunst en recommandatie. Barbier en Haarsnijder. Bogen, B. 126a. 9 Door adverteering in ouse courant van heden, biedt het Bankiershuis lsenthal Co. in Hamburg loten voor de Hamburgsche-geldloterij aan. Deze, sedert over 100 jareu bestaande loterij is bier geuoegzaam bekeud en is bet wel niet noodig, vanwege de soliedheid diezelfve aau te bevelen. Hierdoor wordt alleen vermeld, dat de Hamburgeohe regeering met het geheele Staatsvermogen, voor de prompte uitbetaling der prijzen, Waarborgt en kan men de genoegende zekerheid hieruit waarnemen. Het Bankiershuis Iseiithal k Co. bestaat reeds over een '/z eeuw eu heeft ^rze Firma door haar soliedheid en uauwkeurigbeid, den goeden naam te behouden, iu staude geweest. Tevens verdient nog vermeld te worden, dat deze Firma de gewonueue prijzen ook ter woonplaats van den wiuner uitbetaald. Ui*, dien hoofde bat deze Firma met de eerste Baukiershuizeu iu Nederlaud en op alle plaatsen betrekkingen aangekuoopt. Londen, 16 Mei. Lagerhuis. Gladstone zeide in autwoord aan Northcote, dat vrylating der ver dachten een plicht was der regiering. De heer Bal four, met dit antwoord ontevreden, stelde verdaging van het Huis voor. Hij betoogde, dat de regeering zonder twyfel een schikking met Parnell had ge troffen, een transactie, die hij schandelijk zonder voorbeeld noemde. Gladstone antwoordde, dat er geen woord waar was vau 't beweren, dat er een overeen komst bestond. Hij loochende al de iugebrachte be schuldigingen op de meest bepaalde wijze. Het debat duurt voort op zeer levendige» toon. Londen, 16 Mei. Lagerhuis. Volgens North cote waren nadere inlichtingen noodig om te too nen, dat men zich uiet aan de macht Jer Land- league had onderworpen. Het debat werd voortgezet tot op het oogenblik dat de zitting tot heden avond 9 uur moest worden geschorst. MARKTBERICHTE N. De graanmarkt, wegens de invallende Hemelsvaart dag, een dag vroeger gebonden was geheel onbe tekenend en bepaalde zieb de verkoopers tot kleine partijen voor gerief regeu de te voren besteede prijzen. De veemarkt met goede aanvoer, den handel iets trager boewei de prijzen hoog blyven, varkens ge schikt voor Londen van 21 a 24 ct. per half kilo, magere varkens ea biggen tot hooge prijzen verkocht, biggen van 1.50 a 2.per week, schapen en lammeren vlug verkocht. Kaas aangevoerd 101 partyen, handel gewooD, eertse qnaliteit van 28.—a 30.— 2de analiteit 25.— a 27.—. NoordhoUandache 28. Kaas (noteering van de Ver. v. Kaashandelaren) aan gevoerd 101 partijen, le kwal. 27.a 30.2e. kwal. 24.a f 26.50. Handel flauw. Goeboter 1.25 k 1.50. Wetboter 1.a 1.10. GEBOREN 15 Mei. Willem, ouders H. Bouwer en A. de Jong Helena Maria Gijsberta, ouders S J. Prinseoberg en M. tan Vliet. GEHUWD; 17 Mei. J. P. Schneider en J Reinierse. C. Sanders en C. ran Eijlc. k. Zwarts en A. Stikker. —3 H. de Rooij en h Zieleman. J. Boere en C. ran der Vee n 40-JARIGE van J. F. de WEGER EN A. BIK. Gouda18 Mei 1882. Hunne dankbare Kinderen en Be- bnwdkinderen.

Goudsche Courant | 1882 | | pagina 2