advertentién. EOST miNWOOTG. DIENSTBODE, Buitenlandsch Overzicht. VERGADERING VAN MN GEMEENTERAAD. alr r'nT., "T"* °f wel KEJMMSGEEiMG. POSTERIJ-EK. 30-2a- B u r K e r 1 ij kTTtTTd: J 0Roe?,LEr> Vu „V M -eM: Mevrouw SMITS—van Leent Terleden Woemdag trad rij te Groniugen nog op in yOnze Trouwen." Dinsdag bad te Amsterdam in het oafé Kras- napolski de bijeenkomst plaats ran afgevaardigden der winkel- en districtsbestureo Tan „Eigen Hulp", tot bespreking van de oprichting eener Vereeniging tot gezamenlyken inkoop. Vertegenwoordigd waren de winkejbesturen Tan Amsterdam, Bergen-op-Zoom, Breda, Grare, Haarlem, Den Haag, Helder, Leeu warden, Naarden, Vlissingen en Zwolle, beuevens de distriots-besturen van Arnhem, Leiden, Botter dam en Wormerveer. Het Utrechtsche Winkel be stuur, dat niet vertegenwoordigd .was, had schrif telijk te kennen gegeven, zich voorloopig niet bij de combinatie te zullen aansluiten. De vergaderiug werd gepresideerd door den heer mr. A. E. Elias, voorzitter van he^ Haagsche Win- kelbesiuur, wien de heeren D. Konijnenburg van Leeuwarden, als ondervoorzitter, en J. A. Koch, te Amsterdam, als secretaris ter zijde stonden. De door laatstgenoemde drie heeren ontworpen overeenkomst strekte tot grondslag der beraadsla ging, welker resultaat was, dat de nieuwe Vereè- niging tot stand kwam. Elf winkelbesturen en het distriet Wormerveer traden als leden toe, terwyl de districten Arnhem, Leiden en Botterdam toetreding beloofden, zoodra ook in die districten coöperatieve winkels zullen bestaan. De nieuwe Vereeniging, genaamd Gezamenlijke inkoop van E. H., staat onder beheer van het Am- sterdamsche wiukelbestuur. Hoewel vermoedelijk later tot de oprichting van een centraal-magazijn zal worden overgegaan, bepaalt zich de werkzaamheid der Vereeniging voorloopig tot het uitvoeren van de orders der leden. Een commissie, samengesteld uit gedelegeerden der winkelbesturen te 's Hage, Haarlem en Helder, is met het toezicht op de han delingen van het bestuur belast. Boven den inkoops prijs en de kosten zal 1 pCt. worden berekend. Er zal een boekhouder worden aangesteld op een vaste bezoldiging, benevens een aandeel in de winst van minstens 10 en hoogstens 20 pCt. Na aftrek van 15 pCt. voor het bestuur wordt de winst ver deeld onder de leden, naar verhouding hnnner in- koopen. Naar dezelfde verhouding zijn de leden aansprakelijk voor de eventueele te korten. Het be tuur is gemachtigd om zich zekerheid ten opzichte van de betaling der bestellingen te verschaffen door vooruitbetaling te eisoheo. Eenmaal 's jaars doet het bestuur rekening en verantwoording. De Vereeniging houdt op te bestaan, zoodra zij minder dan 6 leden telt. In de Haarl. Ct. leest men: De „Stichting Groe- neveld" te Leiden voor predikants-weduwen van de Nederl. Herv. kerk is thans voltooid. Er zijn nog woningen beschikbaar voor zoodanige weduwen, die geen kinderen te haren laste hebben. Wie hiermede begunstigd wensohen te worden, hebben zioh „ten spoedigste" aan te melden bij enz. Tot geruststelling van kinderlooze predikants-we duwen meenen wij hier te moeten bevoegen, dat ofschoon het woord hiermede taalkundig op beguu- stiging met kinderen slaat, de bedoeling we! eene andere zal wezen, en zij niet een of meer kinderen, maar eene wouing kunnen krijgen. Een industrie, waarvoor gewaarschuwd dient te worden, wordt door hare ridders op de volgende wijze geëxploiteerd. Men biedt van uit Berlijn tegen den hoogst billijken prijs van 4 mark per 10 xilogr. eeu nieuw soort „vleesch-meel" aan, ter mesting van varkens en hoornvee. Ongelukkigerwijze was het bij scheikundig onderzoek niet mogelijk „vleeschzelfstan- digbeid" te ontdekken, maar wel fijngemalen haudschoeneuleder, aluiu, keukenzout en een weinig meel. Arme dieren, die daarop moeten teren Men heeft dikwyls meenen op te merken en het schijnt dan ook hoogstwaarschijulgk, dat kleine trek- vogeltjes hun groote reizen op de ruggen van hun meer bevoorrechte broeders maken en een voorval, dat kort geleden in Saksen-Weimar plaats had, pleit weder voor deze opvatting. Een zwerin groote trekvogels geraakte by het over vliegen van eeu boseh in wanorde een groot deel der luchtreizigers scheen vermoeid te zijn en tot rus ten te willen overgaan, terwijl het duidelijk was, dat de aanvoerder zich daartegen verzette. De rijen werden verbroken en de vogels vlogen luid schreeu wend rond en door elkaar. Plotseling zag men een zwerm kleine onkenbare vogeltjes zich van de ruggen der groote verheffen en piepend en klagend rond fladderen. Deze oproerige bewegiug duurde echter slechts eenige minuten en toen de aanvoerder daarop zijn volgelingen blijkbaar weder tot huu plicht had teruggebracht en met krachtige gelijkmatige vleugel- slageu voortwiekte, ordelyk door de anderen gevolgd, lieten ook de kleinere beestjes zich weder op de ver schillende ruggen nedervallen. Het is eigenaardig, hoe ook in de dierenwereld het begrip van het ruilen van diensten sehynt te bestaan en dan ook zeer raogelyk, dat de kleine passagiers 'hun overtooht als 't ware betalen door diensten van huiselyken aard te verrichten, bijv. door het schoonhouden van ongedierte van de ruggen hunner dragers, zooals wij dat ook de spreeuwen by de schapen zien doen daar het anders ook onbegrij pelijk zou zyu en in stryd met het natuurlijk egoïsme der dieren, dat deze kleine lastposten gedurende de geheele reis, rustig medegevoerd zoudeu worden. Het Britsehe Lagerhuis heeft Dinsdag, na eene be raadslaging welke twee uren duurde, met overgroote meerderheid het voorstel van den heer Gladstone be treffende den voorrang der Iersche dwang wet aange nomen, en tot de tweede lezing van het ontwerp op de achterstallige pacht besloten. De behandeling van. dit laatste werd daarop voortgezet. Een door den heer Sclater-Booth, gesteld amendement werd met 296 tegen 181 stemmen verworpen en eindelyk het ont werp bij tweede lezing met 269 tegen 157 stemmen aangenomen. Alsnu was de Iersche dwangwet aan de orde. De heer Cowen verzette zioh tegen de artikelsgewijze be handeling hy keurde de bepalingen der voordracht af, eu stelde als motie voor, om de beperking van de vrije uiting der openbare meening in Ierland te laken. Na eene discussie van vier uren werd hel debat ten slotte verdaagd i Omtrent den moord te Dublin is alles stil gelijk het graf waarin de slachtoffers rusten. De politie bewfeert nog altoos dat de schuldige in de stad zyn; doch hen te vinden, daaraan denkt zy blijkbaar niet meer. Iu België hadden de proviuciale verkiezingen plaats; veel wordt daardoor aan den toestand niet veranderd, want al wonnen de liberalen ettelijke zetels, de meerderheid wordt nergens verplaatst. De Nordd. Allg. Zeitung meldt, dat de Bussisehe regeering zich thans weder met de herziening van het handelstarief bezighoudt. De zaak wordt echter streng geheim gehouden en zelfs in de Bussisehe hoofd stad zyn nog geene bijzonderheden bekend geworden. Men zal zioh herinnertn, dat reeds eeuigen tijd geleden sprake was van verschillende wijzigingen in het Russische tarief en daardoor zekere ongerustheid vooral onder den Duiischeu handel, was verwekt, maar sedert van de zaak niets vernomen werd. De Fransche Kamer moest Dinsdag weer goed maken, wat zij Maandag bedierf; het kon ook wel niet anders, want zij kan Say niet missen op 't oogenblik. Freycinet, die met tot de moedigste of vastberadeustc behoort, schrikte erg van den brief van Say en ging onmiddellijk naar hem toe om hem te vragen op zijn besluit terug te komende Kamer had het zoo kwaad niet bedoeld, meende Freycinet, maar deze liet zich door zulke praatjes van zyn be sluit niet afbrengen hy beloofde echter iu den Mi nisterraad te verschijnen. Say ging later naar Gam- betta en liet zich iu den Ministerraad orerhalen om te blijven, indien er in de Kamer een mooie motie var. vertrouwen werd aangenomenWilson, president vau de begrootingsooramissie, had reeds op zich ge nomen, zulk een motie te maken, die zoudcr twijfel met groote meerderheid fcou worden goedgekeurd. Eu zoo geschiedde het. De radicale Lockroy en Clémeu- ceau riepen er schande van, maar de motie van ver trouwen werd aangenomen met 302 tegen 36 stemmen. De Kamer heeft zich dus goed gedragen het is alleen te hopen, dat zij zich de ontvangen les ten nutte zal maken en voortaan ietwat voorzichtiger zyn met een Minister, zoo onmisbaar als Say. Ware de zaak niet in orde gekomen, dan zou Wilson als Minister van Financiën zijn opgetreden. De voorlaatste Fransche ministerraad was geheel aan de beraadslaging over de Egyptische aangelegenheden gewijd. De heer de Freycinet gaf mededeeling van de aankomst der Engelsche en Fransche pantserschepen voor Alexandria, zoomede van de ontvangst van het Turksche protest tegen het zenden van het vereenigd eskader. Over het algemeen sehynt de Fransche re- aan dat stuk geen overwegend gewicht te en zouden ook de Turksche staatslieden zeiven zich weinig gevolg van hunne vertoogen voorstellen. Te Weenen schijnt men intusschen zekere onge rustheid te voeden. Volgens een telegram van den bijzonderen correspondent van Le Temps moet men al daar bevreesd zijn, dat de overijlde optreding der wfcstersche mogendheden in Egypte wel eens een na- deeligen invloed op het „concert europeén" zou kunnen uitoefen. Frankrijk en Engeland, meent men, hebben de hun gestelde grens van het eenvoudig initiatief overschreden door hunne vloten naar Alexandrië te zenden, zonder het autwoord der mogendheden op hunne mededeelingen af te wachten. Te Weenen, zegt de berichtgever, is men geneigd, het protest van Turkije in overweging te nemen. 4 Het Fremdenblatt zegt in een artikel, hetwelk van oflicieuseu oorsprong schijnt te zijn, want zoo Frankryk en Engeland overwegende belangen in Egypte hebben, Turkye van zijn kant bezit snzereine rechten over dat land. Over de Egyptische quaestie wordt steeds veel geschreven, maar zonder dat zy iets verder komt. De Porte heeft den Franschen en den Engelsohen ambassadeur verzocht hun Begeeringen te verzoeken de vloten thans terug te roepen, daar het blijkt dat de orde in Egypte compleet hersteld is. In Fransche berichten wordt nog steeds gesproken van eischer.; Arabi zou moeten aftreden en de weer spannige kolonels worden verbannen; of daar nog iets van komt, moet de tyd leereu. Wat zal men doen, als Arabi geen lust heeft heen te gaan? Het beste zou zyn, dat men hem met een mooi praatje overhaalde ora groot verlof aan te vragen voor een Europeesehe reis. DINSDAG 23 MEI 1882. Voorzitter: Mr. A. A. van Bergen [Jzendoorn. Tegenwoordig zyn de heeren Kist, Luijten, Oudijk, Hemsing, van Itersou, Hoogeuboom, de Botte, Straver, Samsora, Post Drost, van Straaten, For- tuijn Droogleever en Noothoven van Goor. Afwezig zijn de heeren Prince en Kranenburg. De notulen der vorige zitting worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen zyn 1. Eene missive van den Gemeente-bouwmeester vergunning verzoekende het bouwkundig toezicht te mogen houden ovei werkzaamheden nan het huis van den heer H. W. G. Koning. De Voorzitter stelt voor de gevraagde vergun ning te verleeueü. Dit wordt met algem;ene stemmen aangenomen. 2. Eene missive van den heer G. Prince, zyn ontslag nemende, als Lid van den Gemeenteraad. Wordt besloten den heer Prince te verzoeken op dit besluit terug te komen. (Deze missive is reeds in ons vorig nr. opgenomen benevens de discussie naar aanleiding daarvan gevoerd.) 3. Een adres van den heer G. O. Fortuyn Droogleever, verzoekende in gebruik te mogen nemen eenigen gerioleerden grond. B. en W. stellen voor het verzoek op de ge wone voorwaarden toe te staau. Ter visie. Aan de orde is daarop: Het voorstel tot wyzi- ging der Gemeente-begrooting, dienst 1881. Wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aan de orde isDe Concessie-aanvraag van den heer A. Kaptijn voor eeueu stoomtramweg tusschen. Gouda en Schoonhoven voortzetting der behandeling). De Voorzitter brengt in herinnering, dat in de vergadering, waarin deze concessie-aanvraag vroeger behandeld was, de stemmen hadden gestaakt over eeu voorstel van dr. van Iterson om den tram te doen rijden langs den Bleekerssingel, des noods met opoffering van eenige boomen. Spr. deelde voorts mede, dat B. en W. de breedte van den Bleekerssingel op eenige punten hadden doen opnemen rn dat die tusschen de buizen en de boomen een gemiddelde breedte had van 5 Meter. Op sommige plaatsen was die breedte 5.68, op andere 5.36, op weder andere 5.10, op een enkele plaats 4.70 M. B. en W. waren van oordeel, dat de rails zóó moesten liggen, dat tusschen den tram en de boomen een afstand overbleef van eeu halve Meter, opdat zij, die b.v. achter op den tram stonden huu hoofd zouden kun nen naar buiten steken, zonder gevaar te loopen van in aanraking te komeu met de boomen. En dat eenmaal aannemende, was het volgens B. eu W. on mogelijk den tram langs den Bleekerssingel te doen rijden, daar audere rijtuigen dan moeielyk den tram zouden kunnen passeeren, zoodat die dan wel genood zaakt zouden zijn de Boelekade te rijden, wat b. v. voor de bewoners van den Singel'verre van geriefelijk zou zijn. B. en W. meenden alzoo, dat de Bleekerssingel niet aan te raden was als weg «oor den stoomtram. Zy hadden aan den Concesssiouaris gevraagd, of hy bereid zou zyn den train door de stad te doen ryden, maar hij was daartoe volstrekt niet bereid, daar het dan b. v. zou kunnen voorkomen, dat iu sommige ge vallen (b. v. by een plotseling opkomende .regenbui) de tram in een oogenblik vol was met raeuschen uit Gouda en reizigers, die naar Schoonhoven moesten, zouden moeteu blijven staan. De heer Kist ontwikkelde daarop zyne bezwaren tegen het voorstel van B. en W. om den tram door de Boelekade te doen gaan. Spr. acht de Boe lekade totaal ongeschikt voor den tram en de Bleekerssingel ook wel niet byzonder geschikt, maar toch bruikbaar. De Boelekade is nauw aan den ingang eu loopt zoo met bochten, dat men den tram niet van te voren kan zien aaukome». Heeft Spr. vroeger hier beweerd, dat kinderen uit den meer gegoeden stand niet zoo spoedig gevaar loo pen te verdrinken, spr. meent ook, dat kinderen uit den minderen stand eerder voor „veronge lukken" blootstaan, daar zij niet als de anderen thuis gehouden worden, maar steeds op straat spelen. Voor de kinderen in de Boelekade moet alzoo de tram hoogst geyaarlyk worden geacht. Maar er is meer: de groad in de Boelekade is zeer slecht eu de huisjes, die daar staan, znllen door den tram in een treurigen toestand geraken; voorts is er op het eind der Boelekade een zekere hoogte, waarvan het gevolg zal zyn dat de Boe lekade moet worden verhoogd, waardoor de hui zen aldaar in den grond zullen komen te staan. Voorts zal tegenover de Boelekade een leelijke brug moeten komen, die het Plantsoen wel niet zal bederven misschien, maar toch ontsieren. Spr. is veel meer voor den Bleekerssingel. Hij wil den tram uit de Crabethstraat komende dadelijk langs de boomen van den Kattensingel doen gaan achter een zestal boomeu door, eu dan in een rechte lyö langs den Bleekerssingel naar den Flu- weelen singel. Men beeft beweerd, dat de singel te smal was voor den tram, maar op welke pun ten P Spr. meent dat dit alleen dóór het geval is, waar het huis staat, waarover hij in de vorige zit ting sprak, maar de eigenaar is bereid eene veran dering van dat huis toe te staan. Spr. hoort hier van zoovele bezwaren, omtrent smalte der straten enz., maar komen de leden van den Raad dan nooit eens op andere plaatsen In Dordrecht en Leiden rjjdt de tram langs veel nau were straten dan hier zijn, waartoe spr. wijst op de Paardensteeg in laatstgenoemde plaats. Spr. beschouwt den tram Gouda—Schoonhoven eigen lijk als een buurt-spooncegdie moest loopen langs een weg naast den spoorweg, dus geheel achter de Singels en spr. ziet geen reden, waarom de Ge meente zioh opofferingen zou getroosten voor een tram, waarvan zij volstrekt niet profiteert. De Voorzitter zegt daarop veel gewicht te hechten aan eene verbinding van deze Gemeente met Schoon hoven, en wellicht later met Gorinchem. Een tram als de heer Kist schijnt te willen, ten dienste van onze stad is in eene zoo kleine Gemeente als Gouda niet mogelyk. Spr. stemt toe dat op andere plaatsen de tram ook langs nauwe straten rydt, b. v. in de Paardensteeg ie Leiden, maar hij wijst er den heer Kist op, dat dit den ingezetenen dier Gemeente weinig aangenaam is, dat de rytuigen gedwongen worden een omweg te maken en er in den Raad van Lei den reeds sprake van was om de eene rij huizen in de Paardesteeg af te breken. Spr. wijst verder op de bepaling in de concessie-voorwaarden dat de Concessionaris de Boelekade op een breedte van 6 M. zal moeten brengen en spr. acht de Boelekade verreweg het meest doelmatig. De heer Straver wijst er op dat ook een adres aanhangig is van de IJsel-stoomtramweg-maatschappij die juist wel door de stad jril rijden en spr. vraagt daarom of het niet mogelijk is dat beide door de stad ryden en wel op dezelfde rails. De Voorzitter zegt dat dit niet mogelijk is, daar beide ondernemingen verschillende spoorwijdte hebben de een 0.75 M. de andere 1.064 M. Bovendien heeft de Directie der IJsel-stoomtramweg-maat- scbappy uitdrukkelijk gezegd, dat zij er niet in kon treden om een andere onderneming langs hare rails te doen rydén. De heer Hemsing heeft dezelfde bezwaren als de heer JUst, alleen zou hy op het einde der Boelekade niet willen overgaan tot eene verhooging, maar veeleer tot eene verlaging van het terrein op den andere Singel. De heer van Iterson spreekt eveneens ten voor- deele van den weg langs den Bleekerssingel. De heer Luijten wil den Concessionaris doen kiezen tusschen deze twee wegen öf op den Bleekerssingel achter de boomen zoodat by grond zal moeten aan plempen, wat wel blijkens vroegere opgave 19000 Kosten zal, maar die uitgave is wel te dragen door achter de Boelekade, waartoe hij het roodige land aal moeten aanlroopeu naast den spoorweg. Nadat "e Voorzitter den heer Luytcn heeft doen opmerken dat de weg achter de boomen reeds is afgestemd en nog enkele heeren hun gevoelen hebbeu verduidelnkt waarbij de heer Kist verklaarde door de aangevoerde «waren ook tegen den Bleekerssingel te zullen stem men, wordt overgegaan lot de stemming over het voor- •tel van den heer van Iterson van den (ram te w rijden op den Bleekerssingel, desnoods met opoffering van enkele boomen. .i.« "00"tel word' verworpen met 8 tegen 6 H ra™' die der bh. Samsom, Straver, Oudijk, «oogenboom, Heraaing en van ttersoii. doen ■'?0"lel, van B- e" w- om dc" 'ram te stem»/ de Boelekade wordt daarop in •temming gebracht. Hotfa ir'lemn!e" de hh' Post Drost. braver, de hoven Ho°B!"b°om, Fortuyn Droogleever, Noot- noren van Goor en de Voorzitter. van Ik. "emumtn <le bh" Ki>1- tjuijlen, Oudyk, TV 1 Hera"nff> Samsom en van Straaten. 8laakten nlz°° en tie beslissing was •'"gehouden tot de volgende vergadering. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten de verdere behandeling der voorwaarden eveneens aan te houden. Aan de orde zou nu geweest zyn de Concessie aanvraag der IJsel-Stoamlramweg-Maatsohappij voor eenen stoomtramweg tusschen Gonda, Oudewater Moutfoort eu Utrecht, doch nadat de Voorzitter had medegedteld, dat hh. Directeuren der IJsel- Stoomtramweg-Maatschappij oitstel der behandeling hadden verzocht, wijl zij eerst eene nadere conferentie verlangden met B. en W. werd ook deze zaak aan- gehouden. Daarop worden benoemd tot: Lid der Commissie voor de Bank van Leenine de heer W. Post Drost. Libryemeester Dr. F. H. G. van Iterson. Lid der openbare Gezondheids-Commissie de heer P. Goedewaageu. De vergadering wordt daarop door den Voor- zitter gesloten. Door adverleeriug in onze courant van heden, biedt het Bankiershuis hen thai Sc Co. iu Hamburg loten voor de Hamburgeche-geldloterij aan. Deze, sedert over 100 jaren hestaai.de loterij is hier genoegzaam bekend en is hel wel niet noodig, vanwege de solimlheid diezelvé aan te bevelen. Hierdoor wordt alleen vermeld, dat de Hamburgsohe regeeriug met het geheele Staatsvermogen, voor de prompte uilbelaling der pryzee, waarborgt en kan men de genoegende zekerheid hieruit waarnemen. Het Bankiershuis Isentbal Co. bestaat reeds over een eeuw eu heeft deze Firma door haar soiiedlieid en nauwkeurigheid, den goeden naam te behouden, in stande geweest. Tevens verdient nog vermeld te worden, dat deze Firma de gewonneue prijzen ook ter woonplaats van den winner uitbetaald. Ui', dien hoofde hat deze Firma met de eerste Bankiershuizen in Nederland en op alle plaatsen betrekkingen aangeknoopt. LIJST van BRIEVEN, geadresseerd aan onbeken den, gednrei.de de 2e helft der maand April 1882 uit Gouda verzonden, en dooi tuischeukomst van het Postkantoor terug le bekomen. P. van Bunren, E van Willige, J. van Tingeren, B. A. Kreps, F. van der Nivl, J. Morties, J. H*. Leenrns, AmsterdamI. 8. Penning, Feijenoord ii PeDn'llff» 's GravenhageP. Louwereus, HarderwijkH, Laammert, MoordrechtK. van Spruilenburg, Nieuw-Veunep; N-Kamperdijk, Utrecht. Van de Hulpkantoren MOORDRECHT. W. Donnerstag, Sohettens. HBEUWIJK.' Wed. van Treet, Gouda. WADDINXVEEN. R. de Pater, Capelle a/d. üsselH. Lammers, Moo.drechtJ. van dor Velden, Nieuwerkerk BRIEFKAART. Fentt, Deifshaven. Gouda, 26 Mei 1882. De Directeur van het Postkantoor te Gouda SIMONS. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHA Dit OF HINDER KUNNEN VEROORZAKEN BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda; Gelet op art. 8 der Wet van den 2u Juni 1876' Staatsblad 1.0 96.) Doen te welen, dut by koninklyk besluit van 11 Mei 1882 no. 31 vergunning is verleend aan den Maatschappij voor Nieuwe Geoctroyrerde Gas- bereiding en hare rechtverkrijgenden, tot het plaat sen vau een derde Gashouder in hef psreeel gele gen aau de Vest. Gouda, 26 Mei 1882. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, Van BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. MARKTBERICHTEN, GOUda, 26 Mei 1882. De aanvoer, van puike tarwe wordt sohaarsoher, zoodat men reeds hoogere eischcn moet inwilligen voor extra kwaliteit en lot 12.verkocht werd. Goede bracht 10.50 11.50 op, terwyl min dere en poldel soorten voor ƒ10.a 9.50, en ƒ9.—. opgeruimd werden. Rogge ais voren ƒ7.60 a 8.Gerst met weinig offerle nominaal als voren. Haver ƒ4.75 a ƒ5.10 naar kleur eu gewicht. Erwten en boonen verlaten. Hennepzaad ƒ9.60 i10.- De veemarkt met goeden aanvoer, de handel in allé soorten vlug, varkens geschikt voor Londen van 21 a 24 ct. per half kilo, magere varkens en biggen vlug verkooht, biggen van 1.50 a 2.per week, vette schapen en alsmede lammeren tot hooge prijzen verkooht, lammeren van 8.a 16. 2K7 - P",Uje"' Mrale 1ualite't van J it. a 28.— 2de qualileit 25.- if 27 A /TJ 60 M /3L~ Noordhollandsche ƒ24. Goeboter 1.25 a f 1 40 Weihoter 1.— ].io. ("oleering van de Ver. v. Kaashandelaren) aan- H GCB0KM»n1.2if W's p'd"1" Albt«ii"'« M.ri», ouders U Koopman en S. E. Rozenstraten. 23 Nicolnaa ouders J. Tan Leeuwen en A. H. liirks j,L,''J' nelie, ouders B. een Rooselaar en J C Donvelmana Johnnnes, ouder. H. Ukerveld ,n J M. Verwen oêrerdT M."., ouder. G. de Jong en G. e.n Leeuwen - 24 Bernirdos, oudera P ran den Hoek eu H M .nn H..V 57 j -24 J ~J M V "i M' M' d« Wolf, vil' J™- Knee", 1 J. 4 01 G A G Kalshoven, 43 j. M. Melkert, 19 d GEHUWD.. 24 Mei M. de Jong en C. Zoel. H Agten en G P. de Broyn. ZONDAG 28 Mei hopen onze geliefde Ouders DIRK de KNIJP EN MARIA VAN DER MEER hunne VIJF -en- DERTIG JARIGE EC UT VER E ENI- GIFG te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. Rotterdam Mei 1882. J. A. TAUW van Rotterdam, en M. HOOGENSTRAATEN van Delft, die tevens, ook namens wederzgdsche familie, hunnen dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hnn huwelijk ondervonden. Delft, 25 Mei 1882. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van mjjne geliefde Zuster Mejuffrouw M. van der LINDEN, betuig ik bij deze mijnen harteljjken dank. J. van der LINDEN Gzn. Gouda, 20 Mei 1882. V Bij dezen brengen wij onzen hartelijken dank aan alle vrienden van de stad onzer ge boorte, die blijken van belangstelling gaven bij ons ZILVER-HUWELIJKSFEEST, dat door onze Vijf Kinderen zoo recht aangenaam voor ons, was voor- en toebereid, en wij in alles eene echte, ongeveinsde ouderliefde zagen ge openbaard. P. C. DOESBURG. C. DOESBURG geb. Sluiter. Eene Juffrouw, h. b.h.b. h. h., verlangt voor VIJF DAGEN per week bij Fatsoenlijke Lieden Brieven franco met opgaaf van prijs onder letter S. bij den Boekhandelaar W. WENK a/d. Noordblaak te Rotterdam. verlangt tegen Augustus a. s. eene zindelijke van de P. G.

Goudsche Courant | 1882 | | pagina 2