De Effectenbeurs. Buitenlandsch Overzicht. DE VERKIEZING. Laatste Berichten. KENMSGErilVG. PASPOORTEN. APVERTENTIËN. Buys Ballot. ING E Z O N DEN. De twee Vacatures in den Gemeenteraad. G. PRINCE, en Mr. J. H. van MIEROP. Afloop van Openbare Verkoopingen vau Onroerende Goederen. NATIONALE MILITIE. Burgerlijke Stand. Gouda: Haastrecht loos™ toettand. Alle drie ign uur het Ziekenhui» gebracht. Men weet niet algemeen, dat de grafkelder, waarin 'het «toffelijk overschot ran Abraham, Sara, Isaao, Bebeeoa, Jacob en Lea, in de spelonk Maohpelah bü Hebron heden ten dage nog eren ongeschonden ia ala ten tijde waarin het Bjjbelsch terhaal handelt. Het stofleljjk overschot van den aartsvader en der ïqnen wordt in steenen sarcopbagen bewaard. Sedert de kruistochten heeft geen Christen daar ooit toe gang gehad in de laatste jaren hebben de Engel- sche en Duitsebe Kroonprinsen, voorzien van tirmana van den Sultan, de daar ter plaatse opgeriohte moskee bezochtmaar tij mochten niet verder gaan dan tot den iugaug van de spelonk, d>e inen zelfs nooit heeft willen verliehten in hun tegenwoordigheid. Een IUliaausch architect, de heer Fierotti is, als Arabier vermond, er in geslaagd, eenige treden af te dalen op den trap, die naar de spelonk leidt, en heeft daardoor de marmeren tomben kunnen zien, die naast elkander geplaatst zijn en waarin de eerste voorvaderen van het Israëlietisöh volk, gebalsemd waarsehgnlglt naar de Egyptische wijze, zich bevinden. Een veertien dagen geleden heeft, op last van den Sultan, een Commissie het inwendige der grot in al baar onderdeden nagegaan, ten einde te onder zoeken of er geen reparatie noodig of geen instor ting te duchten was. Men heeft alles in den besten toestand gevonden alleen de zijden tapijten, die de sarcophageu dekken, zullen door kostbaarder stoifen worden vervangen, welke de Sultan zal zenden. De heer mr. P. van Bemmelen, oud rechter in Nederland en Egypte, beeft een vlugschrift (in de Franache taal) gewijd aan de vragen: lo. Aan wien behoort het domein van wijlen Prins Prederik der Nederlanden; 2o. Wat zal men ermede doen? Over de eerste vraag is verschil gerezeu. De kroon prins van Denemarken, gehuwd met 's prinsen klein dochter, heeft zelfs een advies gevraagd van de rechts geleerde faculteiten der hoogescholen hier te lande. Het gevolg is geweest, dat van alle stappen is af gezien. Daar evenwel hierin geen afstand' van recht is gelegen, en dus later de erven weder aanspraken doen gelden^ daar verder de adviezen der faculteiten niet zijn openbaargemaakt en een door mr. Wintjfena in het Dagblad uitgebracht, onvoldoende wordt ge acht, onderwerpt mr. van Bemmelen de vraag aan een nader onderzoek. Hij toont aan, dat de wet van 1816, die het domein aan prins Prederik schonk, moet worden verklaard uit het Duitsche vorstenrecht van vroegere dagen, dat men ook in de Grondwet van 1815 terugvindt bij de regeling der troonsop volging.' Mr. van Bemmelen acht bet boven twijfel verheven, dat Je domeinen alleen op de mannelijke lijn konden overerven en dus aan den Staat terug gekeerd zijn, uu prins Prederik geen mannelijke lijn heeft nagelaten. Strookt deze opvatting met de vrij algemeen aan- genomene, belaugwekkender en nieuwer is de tweede vraagWat met die domeinen te doen P De heer f. B.' geeft den raad, ze bij het kroon domein te voegen, opdat de Koning in plaats van een som getot, «en soort van bezoldiging, uit de opbrengst der belastSngeu|.te| ontvangen, wat veeleer bij een president eenér republiek past, en waarvan hij in tijd van nood zedelijk kon genoopt worden afstand te doen, een waardiger bron van inkomsten worde verschaft, nl. in grondbezit. Men schrijft' ons uit Nijmegen Zooals men weet ligt Nijmegen tegen de hellin gen van eenige heuvels aan, welke ten zuiden en zuidoosten der stad een plateau vormen. Van hieruit heeft men een prachtig uitzicht over de breede Waal en de bloeiende Betuwe, een uitzicht dat aangrijpt door 1 zijn grootschheid en' zijne liefelijk heid tevens. Op dit plateau heeft de architect Bert Brouwer, die bet gemeentebestuur ook in andere opzichten zoo krachtig gesteund heeft om onze stad haar tegenwoordige fraaie physi^>mie te bezorgen, een uitgestrekte renbaan laten aanleggen, waarop Donderdag den 15 Juni groote wedrennen zullen plaats hebben, die een groot aantal bezoekers zullen lokken zoowel uit Nederland at uit Duitsehland. En we moeten erkennen dat er zeer veel genoe glijks in ligt op dien dag Nijmegen te bezoeken. Afgescheiden van het natuurschoon dat men daar |an genieten, is men zeker in de Nijtnegeuaars gulle, hartelijke gaatheeren te vindeu. De renbaan selve' ligt in de onmiddellijke nabijheid van het station, de'nieuwe, ruime butfénsocieteit „de Ver- eeniging» met zijn schaduwrijken tuin paalt er aan, de stad selve ligt weer vlak bij deze, zoodat men nooit verlegen behoeft te zijn om een antwoord op de vraag: „waar zal ik me eens wat kunnen res taureer™?" De gemakkelijk ingerichte tribune en het middentetrein der renbaan bevatten ruimte ge noeg voor 0.000 bezoekers en te oordeelen naar de ingeschreven paarden, znlien onze Nederlandsche sportsmen ten volle hun hart kunnen ophalen aan het genot de edelste dieren met elkaar te zien wedijveren in vlugheid en kracht. Geen wonder dat de ingezetenen zeiven druk iu de weer zijn hnnne stad feestelijk te tooien om ook op die wijze hunnen gasten een vroolijk, har telijk „welkom" toe te roepen. Zjj steunen daartoe de commissie die zioh tot dat doel gevormd heeft op de meeat onbekrompen wijre en zeker is 't dat geen uwer lezers het zioh beklagen zal, als hij den 15den Juni een uitstap maakt naar deze stad, die door hare tegenwoordige spoorwegverbinding en hare vele atoombootdiensten in een paar uur uit noord eu zuid te bereikeu is. Wie sedert eenige jaren deze stad niet bezocht heeft, zal bij aankomst verstomd staan over de groote en grootsche veranderering die zij ondergaan heeft. Het gemeentebestuur heeft op kouinkljjke wijze gebruik gemaakt van de vrijgekochte vesting- gronden eu de stad omgeven met een gordel van ruime straten en breede, fraai beplante singeL en pleinen, terwjjl men nog dagelijks een groot aantal werklieden aan de westzijde der atad bezig ziet met den aanleg van het Krouenburgerpark, waar op schit terende wijze partij getrokken van het terrein dat met zijnf heuvels eu dalen hier gelegenheid geeft tot den aanleg van een park, dat belooft een juweel te warden. Bij den aanvang van het jaargetijde, waarin de landbouwer in bijzonder hooge mate belang heeft, de aanstaande weerstoestandeu met waarschijnlijkheid te kennen, vestig ik er neg eens opzettelijk zgne aaudacht ei op, dat op eiken werkdag de waarschijn lijkste aanwijzing telegrafisch verkregen kan worden van de filiaalafdeeling van het Kon. Ned. Met. In stituut. De heer van Hasselt, directeur van die af- deeliug, te Amsterdam, is bereid eiken dag omstreeks 2 uren een telegram af te zenden aan ieder die het verlangt, tegen betaling van vier gulden voor uit en verder van 0,21 voor eiken dag. Het wordt hoog tijd, dat men zich door de aan vraag dier mededeelingen in de gelegenheid stelle, zelf te oordeeleD, of zij al dan niet nuttig zijn. \Vij •hopen dan ook, dat menigeen er gebruik van zal maken. De onkosten toeh zijn niet groot. Voor den geheelen zomer, op honderd dagen gerekend, behoeft dit slechts f 25 te komen en die kan men geza menlijk met andere gemeentenaren dragen. Blijken zij nuttig te zijn, dan is het voordeel oneindig meer waard eu zijn zij niet nuttig, dan is de praetische onderzoeking niet te duur gekocht. Men vervoege zich dan tot den beer van Has selt. Teveus bericht ik, dat ik nog enkele exem plaren bezit van de keürïge. photOgraphiëu van .wolkeu, wier veelvuldigheid en wijze van voorkomen nog nader kan duidelijk maken, wat men op de plaats zelve te waohten heeft. Een twaalftal kan ik nog gratis uitdeden, De Hoofddireoteur. De bekende Italiaansche vrijheidsheld Garibaldi is overleden. Te zijnet eer zijn de zittingen der Kamers te Rome geschorst tot 12 dezer «n bet nationaal féést uitgesteld tot 18 dezer. Twee maan den nationale rouw zijn uitgeschreven, de begrafenis zal geschieden op staatskosten, een monnrnent zal hem worden opgericht en aan zijne weduwe en elk zijner 5 kinderen is een pensioen van 10,000 franken veleend. Giuseppe Garibaldi, geboren 4 Juli 1807 te Nizza, diende eerst bij de Sardinische marine, raakte in 1834 in de samenzweringen van Mazzini be trokken en moest naar Zuid-A merika vluchten. Hij verwierf in dienst der Argentijnsche republiek roem als krijgsbevelhebber, doch keerde in 1848 naar Italië terug. Hij trad iu dienst der Romeinsche republiek en vluchtte, da baar ondergang, eerst naar Tunis, later op het eiland Caprera. Iu 1859 nam hij als Sardinisch generaal deel "Man den oorlog tegen Oostenrijk. In het volgende jaar deed by den beroemden tocht der duizend# maar Sicilië, die tot de verovering van Napels en tot de stich ting van het koninkryk Italië voerde. Iu 1862 eu '66 deed hij vergeefsche pogingen om door óe wapenen Rome te veroveren. By Aspromonte *rerd hij in 1862 gewond. In 1870 vocht hij in Frank rijk als aanvoerder van eene bende partijgangers tegen de Dnitschers. Na dien oorlog leefde hy, meest rustig, in verzwakkemjen toestand, afwisselend op Caprjera en te Rome. Men is nog niet verder met de Egyptische zaken. Volgens Le Temps stelt de Fransche regeering voor, om de volgende punten aan de conferentie over de Egyptische aangelegenheden tot grondslag te leggen: lo. Handhaving der wederzijdsche rech ten van deu Sultan en den Khedive, zoomede der internationale verplichtingen van het Egyptische gouvernement; 2o. Eerbiediging der vrijheden, wellce 4 oy firmans van den Saltan gewaarborgd zyn; So. geleidelijke ontwikkeling der Egyptiaoktinstellingen. Uit Konstantinopel wordt daarentegen gemeld, dat de Porte verklaard heeft een commissaris te zullen zenden naar Egypte en dat deze de zaak wel regelen zal zonder conferentie. Dientengevolge zou de conferentie worden uitgesteld. Intusschen wint Arabi-pacha tyd om zyne dicta tuur te versterken. Hy regfert zonder deu Khedive en zonder kabinet, laat overal in bet land het bericht verspreiden, dat de Sultan den Khedive reeds afgezet heeft, en deelde dit zelfs aan Tewfik mede. Maar terwyl hij aan den eenen kant Halim als aanstaanden Khedive noemt, verzuimt hy van de andere zijde niet om te laten doorschemeren, dat hij wel geneigd zou zijn, om in zyn eigen persoon den glans van het Kalifaat te vernieuwen en elke Turksche interventie af te wijzen. Nog niet lang geleden noemde hij Tewfik den eenigen' eerlyken man van Egypte; thans echter is Tewfik in zyne oogen een droomer, die het land jaarlijks volkomen nutteloos 10 millioen kost. Te Caïro is alles nog in de grootste opwinding. De officieren, lang niet alleu van hetzelfde gehalte, loopen bluffende langs de straat en veroorloven zioh allerlei vrijheden. De Europeanen voelen zich alsof ze maar eventjes geduld worden en zyn volstrekt niet op bun gemak. Over het debat in de Fransche Kamer doet de République Franqaise een heftigen aanval op den mi nister de Freycinet. Zij noemt de zitting van Don derdag beleedigend voor de natie en zou er uit schaamte over zwijgeu, ware zij niet publiek ge weest. Uit die heftigheid blijkt te meer dat de heer Gambetta de nederlaag heeft geleden. Maar toch heeft zijne opwekking van het Fran sche chauvinisme wel eenige sporen achtergelaten. Er zijn bladen, die niet onder Gambetta's invloed staan en die toch niet in hun schik zijn, dat de minister wederom zoo openhartig heeft gesproken van Frankryks inschikkelijkheid eu vreedzame ge voelens. In den grond huns harten jniohen zij het toe, dat Frankrijk niet met troepen naar den Nijl trekt en eene voorzichtige politiek van overleg met anderen voort. Maar er zijn dingen, die men in Frankrijk niet hardop moet leggen, wil men de volksgunst bewaren, en daarom .had de heer de Freyoinet voor dit slag van menachen beter gedaan de pil met mooie woordeu te vergulden. Maar hij heeft zonder omwegen verteld, dat Frankrijk niet alleeu meester is in Egypte» en hoezeer dat on» de meest eerlijke en flinke wyze voorkomt om de zaak te behandelen, was het misschien niet de ver standigste. Wat biervan zy en of de minister zicb wellicht in zyr. land een of anderen vijand heeft gemaakt, de Kamët gaf hem eene schitterende meer derheid en tegenover de andere mogendheden plaat sen zyne woordeu hem op het meest zuivere staudpnnt. Te Berlijn baart groot opzien een artikel van de Kreuzzeitungwaarin over de anti-Dnitsche beweging in Rusland wordt geklaagd; daar dit blad gewoonlyk goed op de hoogte is vau de Russische zaken, ueemt men aan, dat werkelijk de Dnitschers iu Rusland aan vervolgingen blootstaan; zoowel het Russische hof als de Russische Regeering, zegt de Kreuzzeit., doen niet genoeg om die beweging tegen te gaan. In de Qoudsche Courant van Vrijflag 19 Mei heeft schrijver dezes er óp gewezen hoe wensohelijk het zou zyn dat de kiesvereenigingen ditmaal Mr. J. H. van Mierop candidnat stelden en het is hem gebleken dat verscheidene kiezers het met zijne argumenten een9 waren en zeer gaarne hun stem op dien heer zouden uitbrèngeu. Doch na is er een vacature bij gekomen. Niet- alleen de heer Muller moet ver vangenworden in den Raad, ook de heer Prince, en nu is de vraag wie in zijne; plaats te kiezen. Het komt my voor dat wy in de vacature-Prince niemand' anders moeten kiezey danden heer G. Prince. En waarom Omdat de burgery een krachtig protest moet laten hooren legen de wyze, waarop onze oude, goede af gevaardigde in a de raadszaal behandeld isA Laat het ons niet vergeten dpt, de heer G. Prince vier en dertig jaar achtereeifi onze belangen trouw en eerlijk en met ijver behjjögde, laat het ons niet vergeten, dat hy nooit aarzelde, als de belangen van de stad het z. i. eischten, zelfs aanzienlijke geldsommen uit eigen kas op te offeren, laat het ons niet vergeten hoeveel handel en ny'verheid aan hem verschuldigd zijn. En met dat alles 4|pr oogen mogen wij, Goucisohe kiezers, niet dulden dat die oude, waardige man uit den Raad letterlijk wordt weggejaagd. Weggejaagd door de leelijke insinuatien van een ahder raadslid. die niet in de schaduw kan ataan van den heer Prince, ioeggejaagd door beschuldigingen, die in geen enkel fatsoenlyk gezelschap zouden worden geduld, ]aat staan dau in een vergadering van den gemeente raad. Wy kiezers moeten thans toonen dat wy niet slapen, maar dat wij met open oogen en open ooren letten op hetgeen onze Vertegenwoordigers doen. Wij moeten derhalve een blyk geven, een krachtig, welsprekend blyk van vertrouwen in den heer Prince en dus op 20 Jnniden heer G. Prince opnienw ter raadszaal afvaardigen. Alzoo worden dringend aanbevolen voor de a. st. raadsverkiezing de hh. Een kiezer, die geen LID 18 EENEB KIE8VEREENIGING. 20 Juni a. s. zal de verkiezing plaats hebben van twee leden voor den Gemeenteraad; wie moeten gekozen worden? Deze vraag zullen de kiezers weldra te beslissen hebben. Er zijn reeds candidaten geuoemd, het waren namen, die een goeden klank hebben, daar valt niets op af te dingen, maar toch, zou het niet beter zijn, om allereerst te vragen, welk be ginsel, welk karakter het beste in eeu raadsvergade ring passen zou. Veelal hoort men bij verkiezingen gewagen van gezond verstand, van een helder hoofd enz. maar, naar mijn bescheiden ineening, van hoe onschatbare waarde deze zaken ook zijn, zij alleen makeu iemand nog niet tot een goed raadslid. Vóór alles wordt er vereischt liefde voor de stad syner inwoning, eu waardeering van bet goede waar men het ook vindt, een vaste overtuiging, dat omtrent hetgeen raadzaam is verschil van ge- 'r voelen kan bestaan, en dat de denkbeelden van anderen, Sd strijden zij tegen eigen meening, niet verdienen lit de hoogte te worden veroordeeld en verketterd. Die dit in de school van het leven heeft geleerd, die zal voorzeker een goed raadslid zijn, eu het is te hopen dat de kiezers, niet alleeu uu, maar altijd naar dergelijke beginselen zullen uitzien. Voor deze verkiezing uog iets: De Heer G. Prince, ons afgetreden raadslid, is een man, die genoemde eigenschappen in ruime mate bezit, in waardeering van het goede en in liefde voor onze gemeente is hij schier door niemand overtroffen. Zon het te veel zijn, te gelooren, dat de drie kiesvereenigingen hier ter stede, hem in de eerste plaats candidaat zullen stellen, en dat de kiezers als ééa man aan die aanbeveling gevolg zullen geven, zelfs, al mocht de Heer P. voor de candidatuur bedanken; het is toch van Rlgemeene bekendheid waarom ZEd. zijn ontslag ais raadslid nam. Door een nieuwe ver kiezing, met overgroote meerderheid, zal de bur gery protest aanteekentn tegen de behandeling hem aangedaan, en te gelijkertyd, een votum van achting en vertrouwen uitbrengen, dat door zooveel jaren van toewyding aan de stad onzer inwoning zoo wel is verdiend. Wanneer daarna de Heer P. mocht bedanken, wiev zal er iet? tegen 'te zeggen hebbeu, na een welbesteed en werkzaam leven, zy hem de rust van harte gegnnd, maar ons past geen andere keuze! De burgery toone dat zy niet gediend is door sophistische redeneeringen, nog door hatelykè aan tijgingen, maar wel door een eenvoudig welwillend woord, zelfs bij de meeste verscheidenheid van in zichten, en dóbr een goéden wil. Een kiezer. Mijnheer de Redacteur! Er gaan verscheidene stemmen op (in woord en schrift) onder de Burgerij van Gouda om den heer Prince te herkiezen, als protest tegen de behau- deliug van dat raadslid door den heer Samsom. Verdient een dergelijke herkiezing aanbeveling? Ik geloof het niet. Verre van my de beleedigingen van laatstge meld raadslid goed te keuren, maar herkiezen wy den heer Prince, by wyze van protest, dan moet de heer Samsom fatsoenshalve terstond aftreden en dit zou jammer zyn wartt het dient gezegd, wy zouden op die wijze door het eene raadslid de hand boven het hoofd te houden eeu andefr raads lid onbillijk behandelen. Ook de heer Sumsoin tooh is jaren lang lid. van den Raad, ook hij behar tigde onife belangen zoo goed hy kon en is het nu geoorloofd hem om éóne uitdrukking, in het vuur van het debat hemontsnapt, zulk eeu klap in het aangezicht te geven als zou geschieden door de herkiezing van den heer Prince? Dr. van Iterson heeft in de raadszitting, volgende op die, waarin de gewraakte zinsnede werd gebruikt, terecht gezegd: „men zegt wel eens iets, dat niet juist bedoeld is zoo als het gezegd wordt" en uu geloof ik als zeker te mogen aannemen dat de heer Samsom niets kwaad* bedoelde- want het verdient opmerking, dat hy er vóór 'was om den beer Prince te verzoeken terug te komeu op zyn besluit, daar de Raad leed bad over zijn vertrek en daardoor bekende hy indirect zyn ongelyk, en dat niettegenstaande hij een uitstekend voorwendsel zou gehad hebben om „tegen" te stemmen, door zioh nl. met het argument van den Voorzitter te vereenigen die ook „tegen" stemde. Om Óen ougelukkige uitdrukking een raadslid zóó hard te bejegenen als men nn den heer Samsom wil doen, zou hoogst onbillijk zijn. Ook de heer Samsom is door ons naar de raadszaal afgevaar digd, ook hem moeten wij als raadslid respecteeren en dat moet by de a. st. verkiezing niet uit het oog verloren worden. Z. Z. XXII. Amsterdam 5 Jnni 1882. Met uitzondering van de Egyptische standjes viel er ook in de afgeloopen week niets voor dat de flauwe en onbehagelijke stemming ffer beurs kou wijzigen. Egyptenareu gingen, in weerwil dat zij zich Woens dag eenigszin8 konden verheffen, achteruit, en alle staatsfondsen, behalve Spanjaarden, verkeerden in flauwe stemming. Amerikaansche sporen hadden Woensdag eeu vroolijk aanzien, de gunstige koersen van New-York en Londen deden last tot koopeu ont staan. Op de volgende dagen kwam er evenwel weêr reactie, zoodat de sloibeurs weer flauwer is. De geldmarkt is gunstig en, naar het zich laat aanzien, vry vast. Binnenlandsche waarden. Staat/fondsen. Zeer willig, zy noteerden 68*/* 83, 103, 103'/8. Premieleeningen. Amst. loten noteerden 106, 1097s» Rott. 1008/* Gemeente-cr. 96, Paleisloten 117. Spoorwegleeningen. «Er was in deze soorten weinig handel. Zaterdag waren echter de noteeringen nog al verschillend. Aand. Holl. sp. verloren toen P/s» do. Centraal V/^ doch Indische sp. avanceerde 2 °/0. Men zegt dat deze maatschappij 8 °/0 uitkeert. Tramway leeningen. Ook bij deze soorten ging het zeer svil toe. Rijtuigv. daalde weer tot 40, Ned er 1. tot 75, Gooisobe verbeterde 3 Industriële waarden. In deze afd. keerscht nog eenige belangstelling, voornamelijk voor die fondsen wier dividend nog niet bekend is, doch bij geruchte vernomen wordt. De Indische handelsbank, die ®Vs °/o uitkeert, steeg 1 °/0 en noteerde 122, ook de Hv. Amsterdam gaf goede resultaten, hare aand. uoteerdeu 10'48/8. Gunstige geruchten loopen ook over de Int. Cted. en Hv. ..Rotterdam, wier aand. thans i221/< staan, eu voor de 3e en 4e serie II51/®. Minder gunstig ziju de geruchten die omtrent het dividend der Ned. Handélinij. loopen. Er is ook wederom een verdere reactie op de aand. (resp.) te consiateeren zy gingen in de afgejoopeu week ruim 1 °/o achteruit eu sloten lOO'/g °/q* Afr. Hv. moi* teerde l7/8, tfand. Twentsche Bk. P/s» Havens». 71/*» Java 1 °/0 lager. Europee8Ciie waarden. Staatsjondsen. Bij ge breke van iets belangrijks, raeeu ik uwen lezers geen ondienst te doen door de uoteeringen der meest voorkomende soorten op 11. Zaterdag te vermelden. Hon garije. Obl. leen. '67 931/*» parierr. 72, 5°/o goudl. 798/i6» 6 °/0do, 100s/8, 4°/q do. 74l/8. Italië. Inschr. 847/g, Lamaison 81, Nolth. 8074, *8181 Oos tenrijk. Papier (Mei-Nov.) 6318/16, Zilver (Jao.-Juli) 637/8, do, (April-Oot.) 641/* goud 79l/4. Portugal 587* '81 9ü7/8. Rusland. Hope 95Va» 5e Serie 55Vft 6e 75V|» '64 (guldens) 91s/4, '66 (ponden) 817/g, (guldens) 9lV2, '77 100) 86Vg, 20) 86, Oosterl. 2e 537/u, '72 827* '73 828/4, '75 73»/18, '80 657/g, '67-69 717/8, '59 66. Spanje. lVipCt. buitenl. 297/j* do. 2% 45716, P/4pCt. binnenl. 277/8, 8/4. Turkeije. 5pCt. 107/*. 6pCt. 127/j8. Egypte. 4pCt. 69«&/ja, ^pCt. 90.f Premieleeningen. Theissl. 91 Oofct^nr./64 1001/* '80 1097* '64 14P/g, crediet inst. 148*/$» Boden- Cr. 837g, Weeuen 1058/4, Russische ISO1/* a 128. Madrid 497*, Turken 127/8. Spoorwegleeningen. Aand. Theiss. 1037*, obl. do. 848/* Victor. Em. 537a» Ital. 51l8/14, Fr. Oost. 787* 9e ebi. 71 Vi» Élis. sp. 757* Warschau Br, 466/8, do. Weeuen 62, do. obl. 101. Russische groote ray. 1237g» Baltieche 47'/s» Brest-Grnjewo 8973 a 82»/,* Chnrk. Azow 83»/,8 a 818/4, Iw. Dombr. 74, Jelez-Griazi 80, Jelez-Orel 84, Kursk. Chark. 837* 67, Kursk. Chark. Az.*J87 847a» Losowo-Sewast. 787a» Morsch.-Sysr. 61, Mosk. Jar. 98, Mosk. Kursk. 1017/g. Mosk. Smol. 84, Örel- Vit. 787a a 837* Poti Fiflis 837/16 a 83, Rias. Wiasma 597/8, Z.W. 56*/i«- Amerikaansche waabdei-1. Staatsfondsen. Mexi canen gingen D/s a 4/s achteruit, 5 pCt. Peru 7a- Overigens zijn de veranderingen luttel. Spoorwegleeningen. Deze markfr blyft het onaange naam kenmerk behouden, dat haar reeds zoolang drukt. Slechts duurzame ryzing te New-Yoyk kan daarin verbeteriug brengen. Onder de soorten, die sedert de vorige week nogal verbeterden, vermelden we obl. Calif. Oreg. D/g, St. L. N. O. C. v. A. l»/1<f Grand Trunk. 2e hyp. gest. obl. l8/4, Clev. Akr. en Col. C. v. A. 4074, Mich. Centr. C. v. A. 17a» St. Paul. Minn, C. A. 77*daarentegen vermin derden Denv. Rio C. v. A. 17/.* Des Moines le *>yp. 47t» Oreg. lal. pr. st. D/f. Industrieele waarden. Na het verslag over 1881, dat voor kolen en hout vrij gunstig, doch voor de mijnen ongunstig luidde, daalden zoowel de aandee- len als de bonds, zij noteerden Zaterdag 237/g en 3278. Prolongatie-rente 4 pCt. T. P.S* öc beurs bleef ongeanimeerd, doch belang rijke variatiëu zijn er niet. Van binnenl. waarden sloten aand. Centraal iets lagsr. N. H. M. stegen tot 108. Russen waren flauwer, Turken, Peruanen en Mexicanen zwak, Egyptenaren onveranderd. Me- tallieken en Spanjaarden vast. Amerikaansche Sporen werden weer lager genoteerd, doch tegen het einde kwamen betere koersen uit Londen, zoodat vooral Ontario, Missouri en Cairo Shares tamelijk vast sloten. VEILING 5 Juni. Huis, Westhaven B 146/8110. k. F. H. Peeters en O. M. Adegeest. Londen, 5 Juni. In het Hoogerhuis heeft lord Granville gezegd, dat de Sultan eene conferentie on- noodig achtte, maar het voorstel te dier zake nog niet heeft verworpen. Vervolgens heei't sir Ch. Dilke nog verklaard, dat het gerucht, volgens hetwelk lord Dufferin per tele graaf had te kennen gegeven dat hij een uitstel der conferentie wenschelijk achtte, ten eenenmale onge grond was. t Alexandrie, 5 Juni. Me» - gelooft dat de be velen van den Suljan tot het staken van den aanleg van fortificatiën alhier te laat zijn gekomen, daar de aanleg der werken en de wapening der haven met batterijen reeds schijnen voltooid te zijn. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente Gouda. Gezien Artikel 182 der Wet van den 29,t#0 Juni 1851 {Staatsblad n°. 85). Brengen ter keunis van de Ingezetenen, dat het UITVOERIG en BEREDENEERD VERSLAG van den toestand der Gemeepte in 1881, ter Plaatselijke Secretarie iu druk verkrijgbaar is, tegen betaliug vau 1.00. Gouda, den 5 Juni 1882. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZEN DOORN. De Secretaris, BROUWER. De BURGEMEESTER der Gemeente Gouda, brengt ter kennis van de miliciens der lichting 1877 en van de Zeemiliciens behoorende tot de lichting 1878, dat hunne PASPOORTEN bij hem zyfi ontvangen en dat zij ter bekoming daarvan zich, vóór den 10 Juni aanstaande, ter Secretarie moeten aanmelden, tusschen des morgens 10 en des namiddags 1 ure. Gouda, den 5 Jnni 1882. De Burgemeester voornoemd, Van BERQEN IJZENDOORN. GEBOREN: 3 Juni. Jannigje, ouders P. J. van der W8at en ft. Mul. 4. Bastiaan, ouders J. van Gent en C. tan Straaten. Johanna, ouders L. Üuweuet-1 en M. Vergeer Johannes Adrianus, ouders J A. Rietveld en A. Schouten. Christina, ouders A. de Zwijger eo C. de Vrind. 5 Geer- truida Johanna, ouders M. J. Oosterling eu H. M. A. Klare. OVERLEDEN: 3 Juni. J. G. Lafeber, 1 m. J. van der Pool, 42 j. J. Bennis, 4 m. D. Amesz, 3 ra. 4. M. Lorijn, 55 j. en 10 ra.J Amesz, 55 j. ,5. G. M. Nobel, 1 j* I m. J. J. van den Riug, 13 j. 10 m. A. P. van der Heiden, 10 ra. A. P. Klaverveld, 1 j. 9 ra J. Bojawal, 4 m. GEBOREN: Aart, ouders G. Slingerland en.A. Amersfoort. Gerretje Aaltje, enders P. Goudkade en C. Bookelman. OVERLEDEN; >M. dfr Lange, van Waddinxveen, 6 m. V Bevallen van eene Dochter, H. M. 4. OOSTERLING Gouda, 5 Jnni 1882. Klare.

Goudsche Courant | 1882 | | pagina 2