wmmmm AA\Bi:STEIH\G. KEUKENMEID. Aan den Gemeenteraad van Gouda,. Buitenlandsch Overzicht. Laatste Berichten. Scluïtlersraad te Gouda. KEM Ml S(i EE IMG ADVERTENTIËN. i 15 Juni ib82- C. IJSSELSTIJN. ADVEKTENTIEN. POLITIE. ilIUHLIElVIin A. de JONG, schuld; en vraag 43 over overgangsrecht van vas1 goed, te vervangen door verhooging van grondbe lasting. De Maandag te Breda gehouden algemeene verga dering van het nationale Leder-Industrie-Bond wai minder druk bezocht dan vroeger. De 5 aftredende bestuursleden werden herkozen. In plaats van den heer J. Bressers te Dongen, die bedankt heeft, ii gekozen de heer 8. Koperberg te Oosterhout. Als penningmeester werd benoemd de heer Jan Philipsen, die zich de benoeming heeft voorbehouden. Er werd besloten een adres aan de Regeering te zenden, vooral met het oog op een nieuw te sluiteu tractaat met Frankrijk. Het Bond behoudt zich voor, daarin naar omstandigheden te handelen. Verder had er eene levendige bespreking plaats over het beschermend en het vryhaudelsstelsel, vooral m vergelijking van Duitsch- land. De voorzitter, de heer J. F. De Booj, zoo mede de heeren Koperberg en Elias, bespraken breedvoerig den toestand en den ommekeer aldaar, en de slotsom was, dat het Nationale leder-industrie bond moet blijven doorgaan op den ingeslagen weg van ft «rare vrijhandelsstelsel", namelijk reciprociteit. .Het geïsoleerde standpunt, door Nederland ingeno- inen, moet verlaten worden, en het Bond hoopt spoedig te mogen aankloppen bij eene regeering, welke niet quand même de frtetrade toepast. De oprichting van een Centraal Magaziju van leder is aangehouden tot een volgende vergadering. In de nieuwe aflevering van het Tijdschrift der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nij verheid wordt omtreut electrisohe verlichting o. a. bet volgende medegedeeld Onlangs is men aangevangen om in het Pavilion de Flore in de Tuilerieën te Parijs, de electrische verlichting van de lokalen van den stedelijken Raad en de electrische overbrenging van kracht te beproeven. De raadzaal wordt verlicht door 6 booglampen van Siemens, 50 caioejs hoog opgesteld en 73 gloei lampen van Swan, gevoed door Siemens toestellen. Deze 73 gloeilampen zijn vereenigd in 8 lichtkronen van 4 lichten, 3 van 3, en 32 enkele lichten. Verplaatsbare lampen zijn geplaatst op de tribune, het bureau en de tafel der secretarissen. De lampen van den Pre/et de la Seine, den Préfet de police en hunne secretarissen, kunnen uit- en aan gedraaid worden. Bij dien van den Préfet kan de lichtkracht bovendien geregeld worden. De vestibule wordt door twee Siemens verlicht. Twee Siemens- generators bedienen ook nog de Swan-lampen in een afzonderlijk vertrek voor bijeenkomsten van commissien bestemd. Het buffet wordt door twee lampen van Brush verlicht elk van 60 carcels drie Brushlampen op dezelfde geleiding verlichten de trappen. In de voorzaal bevinden zich twee Werdermann's, inrichting volgens Napoli.Verschillende andere vertrek ken worden verlicht met Maxim- en Edison-lampen. Voor krachtoverbreuging heeft men het in bewe ging brengen van den electrischen ascenseur van Siemens op de trap van de raadzaal en de drukper sen van den Raad. De beweegkracht hiervoor ver- eischt wordt geleverd door eene machine van 56 paardeukr., opgesteld op de Place du Carrousel. De Brushlampen worden bediend door eene machine voor 6 lampen, ingericht in de usines de la Société Lyonnaise, dicht bij de vorige zij heeft eene gelei ding van ongeveer 1200 M. Twee schepen der Engelsche marine: de Ajax en de Agamemnonzullen electrisch licht ontvangen. De inwendige verlichting zal geschieden door gloei lampen, die voor groote afstandeii door booglampeu. De bovenstad van Ottawa, Canada, is den 7den April met goed gevolg electrisch verlicht. Het stoomschip Austral is door Siemens electrisch verlicht door middel van 5 Siemens booglampen en 170 Swan gloeilampen; de eerste tot eeu lichtkracht van 3600, de tweede van 3400 kaarsen. Te Londen is bij openbare aanbesteding de ver lichting uitgeschreven van het gedeelte der City dat tot nu toe door Siemens verlicht werd. De openbare boekerij van Liverpool is tot alge meene tevredenheid verlicht met de lampen-Soleil. Evenzoo de Kon. bibliotheek te Brussel. Vijf nieuwe maatschappijen voor El. verlichting worden thans in Engeland opgerichtDe South Eastern El. light and powtr Company, kapitaal 100000 Pd. St.de Gulpher El. light and power Comp., kapitaal 300000 Pd. St.de Brush Midland El. light and power Comp., kapitaal 250000 Pd. St.de Pro vincial El. light and power generating Comp., kapi taal 250000 Pd. St.en eindelijk, de Indian and Oriental El. Storage Comp., kapitaal 400000 Pd. St. Terwijl al deze maatschappijen onderling zullen wedijveren, hebben de groote Amerikaansche eene fusie tot stand gebrncht naar het ons voorkomt wel de ver standigste partij. Dit zyn de Upted-Siates, Brush, Weston, Jablochkoff, Edison, American en Fuller- maatschappijen, die gezamenlijk de Gramme Electrical Company vormen. x De Donderdag iu België gehouden verkiezingen hebben eene belangrijke overwinning aan de liberale partij bezorgd. Nog nimmer seder 1857 was hare meerderheid in Senaat en Kamer grcooter dan thans. De Senaat is thans samengesteld uit 38 liberalen en 31 clericalen, de Kamer uit 78 liberalen en 66 clericalen. Bij de tweede lezing van het wetsontwerp op het tabaksmonopolie, in den Duitsohen Rijksdag, voerde prins Bismarck het woord. Hg verklaarde niet te willen ontkennen, dat het tabaksmonopolie een kwaad was, gelijk ieder monopolie. Maar hervormingen znih voor de Rijksregeering en de Bondsregeeriugen niet mogelijk, indien de middelen niet verschaft worden. Thans moet er over beslist worden, of wijzigingen al dan niet noodig zyn. Vooral het Pruisische belastingwezen behoeft hervormng. Hij weuacht afschaffiug van klassen belasting en betoogt, dat door deze, in verband met de gemeentelijke belastingen, een toestand van maatschappelijke ellende geschapen en landverhuizing bevorderd wordt. ,,Daar tegenover moeten toch de bestendige bedenkingen van een principieele oppositie verdwijnen, die in de Regeering een alge-meenen vijand ziet. Men ver'iest de welwillende bedoelingen van het hoofd van den Staat uit het oog, dat de ellende kent en wil lenigen. Het hoofddoel der Regeering ift: de belastingschul digen te ontslaan." Aait den Pruisischen Landdag zal het Verwendungsgesetz" (handelende over het gebruik, dat van de bijdrageu der Duitsche Staten gemaakt wordt) weder voorgesteld worden. In geval van verwerping zal hij een beroep op de kiezers doen. In den Rijksdag wordt het tabaksmonopolie bepaaldelijk uit politieke beweegredenen der fractiën bestreden. Zoo hij desniettemin ziju ambt bleef be- kleedeu, dan was het alleeu om aan die gelofte trouw te blijven, die hy iu 1878, toen hij des Keizers bloed vloeien zag, had afgelegd. „Zyne hoop rust voornamelijk op de Duitsche dynastiën, die rug aan rug tegen buitenlandsche gevaren en ter verdediging der monarchale rechten de uatiouale denkbeelden trachten te bandhaven. Duitschland heeft vaste verbintenissen met buiteulandsèhe groote mo- narchiëu, die met Duitsohland dezelfde belangen bij den vrede en het instandhouden van het bestaande hebben." Hy geloofde, dat vereeniging van twee rijken, zooals men die in 1848 en later gewenscht heeft, steeds vaster eu duidelijker worden zal en een sterke macht in het midden van Europa zal zijn. Hij besluit met den wenscb, dat de politieke deuk- beelden der fractiën weder op den achtergrond mogsn treden voor een nationale politiek. De hervorming der rechterlijke macht in Fraukryk is sedert langen tijd eene der vragen, welke op de poli tieke agenda staan, doch welker moeilijke oplossing het verschillenden opeenvolgende ministerswenscbelijk deed voorkomen haar aan hunne opvolgers over te laten. Eindelijk is weder eene nieuwe wet op de rechter lijke organisatie in behandeling genomen, nadat het vroegere ontwerp van den heer Cazot, door de kamer aangenomen, door den toenmaligeu senaat was ver worpen. Indien men niet terugkomt op de Zaterdag iu de eerste lezing genomen besluiten, wacht waar schijnlijk aan dit ontwerp geen beter lot in dezen senaat. De beide hoofdpunten, om welke het debat zich bewoog, zijn de onafzetbaarheid der rechters en de wijze van hun benoeming. De eerste vindt grooten tegenstand, wyl men zich sedert 1870 zeer heeft geërgerd, omdat men de rechterlijke uitspraken moest ontvangen uit de handen van door het keizerrijk benoemde ambtenaren. Sedert lang eischt men hare afschaffing en hoezeer de ministers van justitie, iu het belang van het prestige en de onafhankelijkheid der rechterlijke macht, steeds zich daartegen hebben verklaard, werd het beginsel om met de onafzetbaarheid te breken. Zaterdag met 300 tegen 204 stemmen aangenomen. Eeu tweede stemming besliste met 284 tegen 212 steramen, dat voortaan in Frankrijk de rechters zullen worden gekozen door bet volk. Deze beide gevaarlijke experimenten werden uan- genomen na een beraadslaging, welke van de zijde der voorstanders zeer onbeteekenend was. Tevergeefs deed de heer Humbert, minister vat» justitie, zijne waarschuwende stem hooren en verzocht hij o^ het laatst nog om althans niet in het algemeen tè be sluiten: „De rechters zullen verkozen worden," zonder daarbij tevens de wijze van verkiezing te bepalen, wijl deze juist het oordeel over het mogelijk succes van deu maatregel moest vestigen. Het was alles te vergeefs, evenals ziju hoofdargument, dat de verkiezing de politiek zou mengen in de rechtspraak, voor doovemansooren was gepredikt. De heer Beauquier vond dit laatste zelfs niet kwaad. Volgens hem is het de plieht van iederen staatburger zich met politiek te bemoeien. De rechters moeten dien regel volgen. Door de ver kiezing zal men den politieken geest der meerderheid iu de rechtspraak doen doordringen. Bovendien is eene benoeming van rechterlijke ambtenaren door den minister geheel en al onbestaanbaar met de republikeinsobe staatsinstellingen. Men beriep zich ook op het voorbeeld var. Zwit- serlaud, maar de minister weerlegde dat argument met de openhartige verklaring, dat de ontwikkeling van het Franscbe volk niet kou worden vergelekeu met die der Zwitsers. Geene «rederlegging echter hielp men was vast besloten ter zitting gekomen, en de linkerzijde der republikeinen vormde, gesteund door de gar.sche rechterzijde de meerderheid die besliste dat voortaan iu Frankryk de rechters zullen «rorden ver kozen. Eer echter het ontwerp de tweede leziug in de kaner en de behandeling in den senaat heeft doorstaan, knn er nog heel wat iu rerauderd worden. Dinsdag kwamen de Egyptisohe aangelegenheden in de purlementen van Engeland en Fraukryk weder ter sprake. In het Britsche Lagerhuis verklaarde sir Charles Dilke, dat het thans te Alexaudrië zoo rustig mogelijk is. De Egyptische troepen zijn tot 12,000 man ver sterkt en de Onderkoning heeft zich met 'Derwisoh- paoha derwaarts begeven. De beer Malet heeft bevel ontvangen mede na,ar Alexandrië te gaan. Sir Ch. Dilke hield het er voor, dat Arabi-pachu zich nog te Cairo bevond. Wat de veiligheid der Europenneu betrof, onderstelde hij dat, wanneer de consuls naar Alexandrië gingen, een groot aantal Europeanen volgen zou. Het voortduren van den tegenwoordigen toestand van regee- riugloosheid, verklaarde hij ten slotte, was niet te dulden, doch het was hem oumogelyk in dit opzicht thans meer te zeggen. In den Franschen Senaat heeft de minister-president de Freycinet, in antwoord op een vraag van den heer Lareiuty, gezegd, dat de Egyptische troepen te Alexan drië langzaam in beweging gekomen waren, maar hun plicht hadden gedaan. Sedert waren versterkingen aangekomen, en de Minister hoopte dat de rust bewaard zou blijven. Er waren, vervolgde hij, 38 Europeanen omgekomen, waaronder ééu Franschmao; het voorgevallene was uil een toevnllige oorzaak ont staan en godsdienstige of politieke hartstochten waren er vreemd aan. „Intusscheu hebben wij", verklaarde de Minister, „alle vereisohte maatregelen genomen oin onze landgenooten te besoherinen." GEVONDEN en aan het Bureau van Politie ge deponeerd en nog niet afgehaald de volgende voor werpen: Eeu kinder gouden oorbelletje met bloedkoraal, eeu bloedkoralen brachelet met gouden sluiting, een boerinnen tulle mopmuts, een paar manchetten, een mandje met een breikous, een blauw geruit kinder- schort, een stuk rood en zwart agrement voor meu belgordijnen met een houten ring, een wil doekje, een sleutel, een zwart schortje en eeu gouden broche die op 30 Mei jl. is gevonden op den Gouderak- schen dijk. Berlijn, 14 Juni. De Rijkedag heeft art 1 van het monopolieplan met 276 tegen 43 stemmen verworpen. Londen, 14 Juni. In het Lagerhuis verklaarde sir Ch. Dilke, dat de Engelsche consul-generaal Malet zijn intrek te Alexandrie heeft genomen in eeu hotel, en daaruit is af te leiden dat de veiligheid voor de Europeanen ej- verzekerd is. Het doel der regee- ringspolitiek, geide hij verder, is om alle in Egypte verkregene rechten te behoudeu en die te waaroor gen. Frankrijk werkt loyaal en hartelyk met Enge land samen. Er bestaat ook volledige overeenstem ming met den sultan. Duitschland heeft in de laatste dageu tweemaal aan de Porte vertoogen gedaan ter ondersteuning van het oonferentieplan, dat in het belaög van allen, ook in dut van den sultan is. Caïro, 14 Juni. De paniek neemt toe en het ver trek der Europeanen duurt algemeen voort. Verschei dene kantoren zijn gesloten, also >k het bureau van de Europefsohe contróle. Bredif zal heden avond naar Ale xandrie vertrekken Waarschijnlijk zullen alle bureaux van de Egyptische administratie overgebracht worden naar Alexandrië, ook de kas van de openbare schuld. Men verzekert dat de Franscbe diplomatieke agent teruggeroepen verlangt te worden. Hij riep heden de Fransche onderdanen in zijn hotel bijeen en ver klaarde hun dnt hij niet meer verantwoordelijk kon zijn voor hunne veiligheid. Bij vonnissen va" 13 Juni zijn veroordeeld: D. J. P. O. Sergeaut, wegeus plichtveizuim, iu eeu boete van ƒ3. D. Z. Schutter, wegens pliohtverzuim, iu een boeto van 5. En beide iu de kosten. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, brengen ter algemeene kennis, dat op MAANDAG den 19n JUNI aanstaande, aanvangende des voor middags ten 10 ure, eene ALGEMEENE COLLECTE met open schalen, aan de huizen zal geschieden, tot stijving van het fonds ter ondersteuning en aanmoediging van den gewapenden dienst in het Koninkryk der Nederlanden. Zij vertrouwen dat een ieder, door het schenken van een milde gift, zal willen medewerken tot be vordering van het goede doel. Gouda, den 15n Juni 1882. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. KENNISGEVING. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, 8CHADK OF NADEEL KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda; Gelet op art. 6 en 7 der Wet van den 2u Juni 1875, (Siöl no. 95.) Brengen ter algemei ne kennis, dat op de Secretarie ter visie zijn gelegd verzoeken, met bijlagen van: 1. D. C. van der Pool om vergunning tot het oprichten eener suikerbakkerij in het perceel gelegen aan de Gouwe Wyk C. No. 29 Kadaster Sectie B. No. 1277. 2. W. de Jeu om vergunning tot het oprichten eener vleeschhouwerij in het perceel gelegen aan den Langen Tiendeweg Wijk D. No. 32 Kadaste' Sectie C. No. 1513. 3. C. A. Verzijl om vergunning tot het oprichten eener Slachterij iu het perceel gelegen op de Spie ringstraat Wijk F. No. 52 Kadaster Sectie C. No. 472. 4. P. van Hofwegen om vergunning tot het ver plaatsen van een stoomwerktuig in het perceel ge legen aan de Kattensingel Wijk Q. No. 172 Kadas ter Sectie A. No. 2013 en 191. 5. M. Hornes om vergunning tot het oprichten eener Slachterij in het perceel gelegen in de Korle Groeueudaal Wijk I. No. 196 Kadaster Sectie B. No. 1278. Dat op Woensdag, den 28 Juni 1882, des namid dags ten 1 ure op het Raadhuis, gelegenheid is om bezwaren tegen de gevraagde vergunning iu te bren gen, en dnt gedurende drie dagen vóór dien dag op de 8eoretarie der Gemeente, van de ter rake in gekomen Schrifturen kan worden kenois genomen. Gouda, den 14 Juni 1882. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. MARKTBERICHTEN. Gouda, 15 Juni 1882. Granen in flauwe stemmen, alleen beste tarwe, waarvan de voorraad zeer begint te verminderen, wordt met flinke pryzen betaald. Zeeuwsche 11.50 a 12.25. Poldertarwe 10.25 10.75. Roode 11.76 a 12.Mindere naar kwaliteit. Rogge 7.40 7.80 in de beste soort. Gerst 5.25 a 6.25 en 6.a 7.de zomer en winter. Haver c. o. 10.perö/0 k. g. Hennepzaad ƒ9.50 a 10. De veemarkt met weinig aanvoer, de handel traag, Varkens geschikt voor Londen van 21 k 24 ot. per half kilogr., magere varkeus en biggen vlug, biggen van 1.60 2.-^- per week. Vette schapeu vlag lammeren traag van 7.— a 17.— per stuk. Kaas aangevoerd 130 partyen, le qnaliteit van 30.a 32.2de qualiteit 25.— f 27. Noordhollandsohe 24.a 28.—". Goeboter 1.35 a 1.45. Weiboter 1.10 a 1.20. Kaas (noteering van de Ver. v. Kaashandelaren) aan gevoerd 130 partyen, le kwal. 27.50 a 31.-, 2e. kwal. 25.if 27.Handel gewoon. CORRESPONDENTIE. Tot het opnemen v«a dichtregelen in ont blad kunnen wij moeielyk besluiten. Wy moeten alzoo die over ade waterleiding" ter zyde leggen. Het stak van Z. ia te groot »oor ons blad. De Redactie. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 13 Juni. Jacobus, ouders J. de Wijs en J. Nienwveld. - Andrias, onders A. de lioog en J Vergeer. Gerrit Johannes, ouders H. E. van der Roer en T. Engelbregt. OVBRLEDEN18 Juni. N. J. Sprayt, 4 m. 14. G. E. Steenmnn, 6 j. L. E. Wildenburg, 4 m. GEHUWD: 14 Juni. A. Schouten en F. van der Kist. YerineuleQ en A. Visser. J. P. van der Pool en C. Potuijt 16. P. P. Coumans en N. M. IJzendoorn. Reeuwijk: OVERLEDEN .- H. Dries, 1 i. BrnÜn eu L Hofman GEHUWD/ J. de Zwaan en A. Krayt. D. Mourits en b. L, de Jong Ondertrouwd W. H. ZEEMAN BH J. M. KWINKELENBERG. Getrouwd P. F. COUMANS EN N. M. IJZENDOORN. Gouda15 Juni 1882. Bevallen van een Zoon, T. VAN DER HOER— Engei.bregt. Gouda, 13 Jnni 1882. Bevallen van een Zoon, Gouda, 14 Juni 1882. B. WILLEMS, vah Hofwegen. Voorspoedig bevallen van twee welge schapen Dochters, C. BREUKELvan Geffeh. Gouda, 15 Juni 1882. De Heer en Mevrouw COUMANS IJzendoorn betuigen hunnen dank voor de vele bewyzen van belangstelling bij gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Harte Ljjken dank aan allen, die zoo van hier als van elders, ons bewjjzen van belang stelling, deelneming en waardeering betoonden tydens de ziekte, na het overlijden en bjj de teraardebestelling van onzen veelgeliefden Echt genoot, Vader eu Behnwdvader, den Heer N. EXALTO, oud-Fabriek-Landmeter van Schie- land. Rotterdam, 4 Juni 1882. Wed. N. EXALTO, geb. C. W. de Bruijn. M. A. EXALTO. G. EXALTO. L. EXALTO. J. H. EXALTOde Jong. I. VRIJLANDT. K. W. VRIJLANDT—Exalto. Moordrecht. De ondergeteekende door middel van dit blad gezien hebbende, dat hem de eer is te beurt gevallen op de laatst gehouden ver gadering der Goudsche Kiesvereeniging, tot Can- didaat te zjjn geproclameerd voor de aanstaande Gemeenteraads-Verkiezing, bedankt bij deze voor het in hem gestelde vertrouwen; met bij voeging der stellige verklaring, dat hjj die Candidatuur NIET kan aanvaarden. Gouda, 15 Juni 1882. is den 12. dezer een adres gezonden met 364 Onderteekenaars, verzoekende PLATTE BRUG GEN op de Turfmarkt. Eene WEDUWE biedt zich aan tot het van NATTE en DROGE wasschen bij baar aan huis. Adres onder No. 714 aan het Bu reau dezer Courant. Eene onrustwekkende ziekte die eene talrijke Klasse kwelt De ziekte begint met eene lichte storing der Maagmaar als zij wordt verzuimd dan dringt zij door het geheele li chaam, tast de nieren aan, de lever, het klierbed en hetge- heefe klierenstelsel, terwijl de lijder ondragelijk kwijnt, tot I de dood hem uit zijn lijden verlost De ziekte wordt dik- wijls voor andere kwalen aan- gezienmaar wanneer men zichzelf de volgende vragen doet, zal men spoedig er over kunnen oordeelen|jeb ik na het eten pijn, of moeilijkheid la de ademhaling? Heb ik een ge voel van matheid, van lijd tot tijd met slaperigheid Hebben de oogen een gele kleur? Heb f m 'k's morSens rondom de tanden 1 en het tandvleesch een dikke, I kleverige slijm, gepaard mlt Ieen onaangenamen smaak Ia de tong beslagen Heb ik pijn inde zijden of inden rug?Heb lk naar de rechterzijde een op zetting als of de lever grooter wordt? Ben ik hardlij vig? Gevoel ik draaierigheid of duizeligheid wanneer ik eensklaps uit horizontale ligging opsta? Zijn de afscheidingen uit de nieren vuilig en hoog gekleurd,met een neerslag als men ze heeft laten staan? Begint het voedsel na het eten spoedig te gisten, gepaard met opge blazenheid en oprispingen uit de maag? Heb ik dik wijls hartkloppingen? AJ deze verschijnselen zullen zich wel niet te gelijk voordoen, maar wanneqr de treu rige ziekte nadert kwellen zij den lijder beurtelings. Als het een geval va» langdurig gelijken aard is, komt er een droge stootende hoest, na eenigen tijd gepaard met opgeven.Bij verder verloop krijgt de huid een vuil bruin achtige tint terwijl aan'handen en voeten eeu koude kleverige uitwaseming komt Terwijl lever en nieren steeds meer beginnen te lijden, volgt er rheumatische pijn, en de gewone behandeling blijkt ten eenemaie onvoldoende tegen deze laatste kwelling. Het is dus van het hoogste belang, de ziekte spoedig en op geschikte wijze te behandelen in haren eersten graad wanneer een klein medicament genezing zal teweegbrengen. En zelfs wanneer er eene vaste werking ls, moet het ware middel worden volgehouden, tot ieder spoor der ziekte verdwenen, de eetlust teruggekomen ls en de verte ringsorganen tot een gezonden toestand zijn gebracht. Deze ziekte heet leverziekte. Het zekerste en meest afdoende middel er tegen is Seigel's Geneeskrachtige Siroop, een plantaardig preparaat, vervaardigd In Ame rika en te koop bij A. J. White. 21, Farringdon Road, Lon don, E. C. Deze Siroop tast de ziekte ln den grond aan en verdrijft haar met wortel en tak uit bet lichaam- Breda-, van de Goorbergh,generaal- depot voor Holland, ook verkrijgbaar bij alle Apothekers In Holland, Java en Koloniën. Prijs van de Siroop f 175 van den Pillen f. 0 7*. Met AUGUSTUS wordt GEVRAAGD eene zindelijke KEUKENMEID P. G.„ die tevens genegen is Huiswerk te verrichten, van goede getuigen voorzien. Fluweelen Singel Wijk R. 560. Bekwame TIMMERLIEDEN GEVRAAGD door Mr. Timmerman te Ouderkerk a/d. IJesel. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van Bloe- mendaal zijn voornemens op MAANDAG den 26 JUNIJ 1882 des voormiddags ten elf nre, in het Koffijhuis. «de Romein» te Gouda, bij enkele inschrijving AAN TE BESTEDEN Het verrichten van eenige Her stellingen aan de Polderwerken en het Stoomgemaal. Waarvan het Bestek en de Voorwaarden in het genoemd Koffijhuis ter lezing leggen. Aanwijzing in loco zal geschieden op DON DERDAG den 22 JUNIJ 1882, des voormid- - dags ten acht ure, te beginnen aan de Wad- dinxveensche brug. in alle Binnen- en Buitenlandsche Cou ranten, worden dadelijk opgezonden door den Boekbandelaar A. BRINKMAN, te Gouda.

Goudsche Courant | 1882 | | pagina 2