De Effectenbeurs. Buitenlandsch Overzicht. ADVERTENTIÈN. POLITIE. Burgerlij ke Stand. Gouda Gouderak: Stolwijk Haastrecht Vlist. Reeuwijk: Waddinxveen: bij If. KONINGS alhier. toetenden van exemplaren van het adrea aan de Tweede Kamer gericht, in take het weta-ontwerp op den Kin- derarbeid, maar tevena wordt medegedeeld dat Patri monium's Bestuur dat adrea met geen betuiging ran adhaesie kan ondersteunen. Ala hoofdreden daarvoor wordt opgegeren: dat de beginselen, waarvan dat adres uitgaat, verschillen met die van Patrimoniumbestuur, dat wenscht, „dat de Staat ztch binnen den hem aangewezen kring blijve bewegen, en dat hij, door de overschrijding tan de grens zijner bemoeiingen, geen inbreuk make op het recht, den plicht en de vrijheid der ouders dm voor de gezondheid, de opvoeding, de ontwikkeling en het zedelyk zoowel als stoffelijk welzijn hunner kin deren te doen of te laten, wat hun geweten, over eenkomstig Gods Woorck" hun voorschrijft." De circulaire bevat o. a. nog een gedicht van Bilder- dyk over den verderfelyken invloed van 't onderwijs. De Stand, vat haar oordeel over het streven van het Kamerlid rar. van Houten, om voor census-ver- laging herziening van art. 76 der grondwet in de plaats te stellen en dus te komen tot census-afschaffing, kortelijk aldus samenTegeu afschaffing van den cen sus bestaat harerzijds geen bezwaar, want de census is een puur materieele maatstaf, die, als eenige grond slag voor het kiesrecht gekozen, elk zedelijk en hooger element uit de organisatie van ons volkstribunaat bant. Maar met hetgeen men door census-afschaffing beoogt, gaat de Stand, niet roede. Zij kleedt dat aldus in, dat men beoogt door census-afschaffing van geld op sekse en cijfers te dalen. Het monopolie, thans aan het geld verleend, wordt door rar. van Houten c. s. opgeëischt voor zijn sekse, en in die sekse voor het cyfer. Nu wordt daarmede bedoeld, gelyk in deze geheele beweging duidelijk uitkomt: „Eerst door op sekse en cijfer te gaan, komt ge op de zuivere rechtsbron in den soeverreinen volkswil", en daartegen, zegt de Stand., „moet ons protest zich laten hooren. Deze barre ongerijmdheid der revo lutie aanvaarden we niet. Het plan van mr. van Houten is intusschen onuitvoerbaar, naar het oordeel van de Stand. De anti-revolutionairen, althans zullen zich tot zulk een plan nooit leenen, want hun doel is niet alleen art. 76, maar ook art. 194 en art. 168, enz. te herzien, en zoo zij onnoozel genoeg waren, om eerst alleen art. 76 te helpen herzien zondere equivalent dan zouden zij toch niet waard zijn op politiek terrein mee te spreken. De sterkte van de positie der anti-revolutionairen ligt juist in den drang naar grondwetsherziening. Die grond wetsherziening kan er niet komen, zoo zij niet mee doen, en daarom stellen z\j voor dat meedoen ook hunne conditiën. Eindelijk zou het plan van mr. van Houten, gesteld het kwam tot de uitvoering, geen doel treffen, omdat, ook al viel art. 76 vooraf, toch de reformbill goedgekeurd zou moeten wordeu door een Kamer, op grondslag van de tegenwoordige kieswet gekozen door hen, die nu kiezers zyn. Uit het tegenwoordig kiezerskorps nu krijgf men nooit iets anders dan een Kamer, ongeveer aan de tegenwoordige Kamer gelyk. Mevr. Beersmaus heeft haar verbintenis aan de afd. Rotterdam der vereeniging „Het Nederlandsch Tooneel" voor eenige jaren verlengd. Ook zyn voor diezelfde atd. verbintenissen gesloten met mej. W. Beersmans en met den heer W. Leramens, voor malig directeur van den Vlaamschen Schouwburg te Antwerpen. De natuurkundige afdeeling van de koninklijke akademie van wetenschappen heeft Zaterdag in een talrijk bezoohte vergadering het rapport over de lykenverbranding behandeld, dat in de vorige byeen- komst was ter tafel gebracht. Om den stand der kwestie duidelijk te maken, herinneren wy, dat de minister van binnenlandschc zaken, naar aanleiding van een adres van het hoofdbestuur der vereeni- iring voor lykenverbranding, de Akademie gevraagd heeft, of het verplichtend stellen eener nauwkeurige lijkschouwing vóór de verbranding voldoenden waar borg kan opleveren voor de ontdekking van ver giften, tevens er byvoegeude, dat omstandigheden, die op vergiftiging wijzen, gewoonlijk niet bekend zullen zijn bij lijkschouwing onmiddellijk na den dood, en dat het onderzoek veel moeielijker zal worden, wanneer elke aanwijzing ontbreekt. Als antwoord op deze vraag legde «Ie commissie twee rapporten over» een van de meerderheid en een van de minderheidde eerste bestaande uit de heereu T. Place, A. W. M. van Hasselt, J. Zeeman en J. W. Gunning, de tweede uit den heer J. M. van Bemmelen. In beide werd betoogd, dat na de ver branding een vruchtbaar gerechtelijk scheikundig onderzoek onmogelijk is, zoodat de ontdekking van vergiftiging door wettelijke voorschriften vóór de verbranding zou moeten worden gewaarborgd. De meerderheid meende, dat verplichte, nauwkeurige lijkschouwing dien waarborg niet voldoende schenken kan, en beantwoordde de vraag des ministers ont kennend de minderheid daarentegen meende, dat de lijkschouwing niet in elk deukbaar geval de zekere middelen kan verschaffen, om, zonder meer, eene vergiftiging te ontdekken, maar dat de te geven wettelijke voorschriften zoovele waarborgen voir die ontdekking kunnen geven, dat Je justitie in eeu over wegend aantal gevallen haje toestemming tot de verbranding van een lijk zal kunnen geven. Een levendig debat werd hierover gevoerd, waarin eenerzijds dr. Verloren, prof. Koster, prof. Franchi- mont en prof. van Bemmeleu de voordeelen van de kremntie in 't licht stelden, die zij in 't belang der geneeskundige wetenschap achten, omdat zij deze, door lijkschouwing voor te schrijven, een vruchtbare school opent, terwijl voorts de kans op ontdekking van een misdaad daardoor zoozeer vermeerderen zal, dat de krematie een levensverzekering tegen misdaad zou mogeu heeteu. De hoogleerareu Place en Gun ning, dr. Mulder, dr. Zeeman en prof. Stokvis ver dedigden daar tegenover de zienswijze van de meer derheid der commissie. Met 26 tegen 9 stemmen werd teu slotte besloten, dat de afdeeling den mi nister rapport Zou uitbrengen in den geest van het advies van de minderheid der commissie. De door prof. van Bemmelen ontworpen wettelijke voorschrif ten bij toelating der krematie zullen den minister wordeu toegezonden onner mededeeling evenwel, dat dit ontwerp nader uitgewerkt behoort te worden met behulp van rechtsgeleerden en natuurkundigen, omdat de afdeeling zich meer bijzonder met de natuurkundige zijde van het vraagstuk heeft bezig gehouden. In een brief uit Atjeb aan het Soer. Hb. wordt omtrent de inneming der mesigit van Moeroeë hel volgende berichtIn drie afdeelingen, gesplitst ouder bevel van de kapiteins Smit, Van der Schoor eu luit. Reeringh, marcheerde de kolouue op. Na eenigen tijd trok eerstgenoemde kapiteiu door, terwijl het vuur des vijands door eene omtrekkende bewe ging van de kolonne Van der Schoor werd tot zwij gen gebracht. Doormarcheerend, zag echter de troep dat de heuvels, welke de kampongs Moeroeë Djoeala omringen, door den vijand bezet waren, die onmiddel lijk op de aanrukkende kolonnes een hevig vuur opende. Binnen twee uren en na eeuen vry moei lijken marsch werd de vijand uit zijn stellingen ver dreven, en bleef hij ons op een eerbiedigen afstand beschieten. Kampong Moereeë werd binnengerukt, waar de mesigit het voorwerp van aanval werd. Na eeneu hevigen tegenstand werd zy stormenderhand veroverd. Sergeaut Vay Leeuwen was de eerste op den muur, doch werd onmiddellijk afgemaakt op hem volgde luit.. Bisskk, die over zyn lyk strui- lcelde en hetzelfde lot m\i hebben ondergnan, nis hij niet door een fuselier op zyde was getrokken. Wij verloren 2 dooden en 2 gewonden, terwijl de vijand 15 dooden achterliet, waaronder een priester in het wit, met de eene hand een klewang en met de andere de Koran omklemmende. De kolonne-eom- mandant manoeuvreerde zeer kalm en behoedzaam en het was aan diens beleid te danken, dat de mesigit in onze macht kwam zonder groot verlies. De mesigit toch was gewapend met twee lilas, welke op de sawah ten Z. van Moereeë uitzagen en was de aanval van dezen kant ondernomen, zou het verlies grooter ge weest zijn. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage deed Zaterdag uitspraak in de de vorige week behandelde zaak van dr. A. H. A. v. R., uitOuderkerk a/d. IJsel, beklaagd van het hebben van bruggen en dammen in den Kerkvliet, in strijd met het reglement voor den polder Kromme Geer en Zyde. Het hof heeft bij een uitvoerig arrest al de grieven van bekl. weder- legd en verklaard dat hy by het vonnis van den kantonrechter te Sohoouhoveu ten uanzien van het eerste punt van aanklacht geheel ten onrechte en wat het tweede punt betreft op verkeerde gronden is ontslagen van alle rechtsvervolging. Mitsdien wsrd het vonnis van den kantonrechter vernietigd en de bekl. aangaunde het eerste punt veroordeeld tot twee boeteu vau f 10, maar wegens het tweede punt ook nu ontslagen van rechtsvervolging. Men leest in het overzicht van het Jlg. Dagblad van Ned. Indie De veepest begint weer sporadisch op te treden in streken waar zy maandeu lang niet geconstateerd was, en wel in het Soekaboemische, in het Noorden der Preanger-regentschappen. Onzes inzieus is dit voorval een bewijs, dat de ziekte al den tijd, waarin geen gevallen gerapporteerd zyn uit de verdere Pre anger-regentschappen, daar toch is blyveu voorkomen. Niet in Soekaboemi zelf. Die afdeeling is gedu rende de geheele epidemie nu vöor de derde maul aangetast, en de twee voiige malen is door fl'nke bestrijding de ziekte er even spoedig weer geweerd. Wanneer men weet dat Soekaboemi een van die streken is, waar de veepest het minste vat op heeft gehad, waar bet toezicht het best is, en meu zeker kan zijn, dat, als daar gevallen voorkomen, zii niet verzwegen worden en wanneer men dan nu beleeft, dat terwyl de geheele Preanger zou vry blijven, juist daar weer voor 't eerst veepest voorkomt, dan moet men wel tot het besluit komen, dat in de laatste maanden de ziekte elders is verzwegen, doch dat nu weêr eens een geval voorkomt in het Soe kaboemische, dat natuurlijk dadelyk bekend wordt. Te meer omdat het bekend is, dat sedert eeuige maanden met de ziekte-bestrijding de hand gelicht is. Het Handelsblad ontvangt het volgende schrijven, onderteekend door een zevental Russische Israëlieten: Jan de edele zonen en dochteren van het vrije Nederland1 Wy zwaar verdrukten, verdrevenen van een on- herbergzamen geboortegrond, onder diepen kommer gebukt, met onze oude van dagen en hulpelooze zuigelingen en kinderen, zonder hulpmiddelen trek kende uit het binnenland van Rusland naar een ons onbekend nieuw vaderland Amerika, zonder dat wij eenige schuld aan het ons aangedane leed ons hebben te wijten, alleen omdat wy trouw ann den God onzer vaderen bleven gelooven, hebben wij de vreesely'kste vervolging te verduren gehad; wy wenschen in deze regelen, nu ons vertrek Woensdag ochtend e. k. ophanden is, u, het volk yan het gelukkige vrije Nederland, uit grond onzer harten, inuig te danken voor uwe menschlievende hulp zoo ruimschoots ons nu betoond. Het comité van hulp alhier ontvange tevens de betuiging van onze op rechte erkentelijkheid. Onze gevoelens u te vertolken, wetên wy niet beter te doen dan te bidden God zegene altijd Nederland en alle zijne bewoners Het blyve steeds gelukkig en onafhankelijk onder de regeering van het koninklyk huis van Oranje Vaartwel, moge nimmer geloofsverdeeldheid onder ling uwe harmonie verstoren Gedaan te Amsterdam, den 26sten Juni 1882, logement de Kroon. Tegen den tyd der aanneming van nieuwe lidmaten in de Ned. Hervormde kerk hebben de dagbla den elk jaar '\h den regel onderscheiden berichten, die van kerkelijke onverdraagzaamheid getuigen. Dan weigert de kerkeraad op de eene plaats, dan de pre dikant elders de jongelieden aan te nemen of zelfs de noodige verklaring van goed gedrag af te geven, opdat de aanneming bij een ander kerkbestuur kunne plaats hebben. De Heraut meldt thans een staaltje van kerkelijke onverdraagzaamheid, waarvan een orthodox lid def kerk het slachtoffer is. De kerkeraad der gemeente Raalte heeft een landbouwer, Brillemau genaamd, die zooals de Heraut zegt „de Ge reformeerde be- ginselen is toegedaan en dientengevolge slecht accor deert met zyn kerkeraad," geweigerd een attest af te gevet» van zedelyk gedrag, dat hy voor den doop van zijn kind in een naburige gemeente noodig had. Brilleman wilde zyn kind niet te Raalte laten doo- pen; daar kwam zyn belydenis tegen op; by zocht daarom den doop in het naburig Heilo, en daarover was de kerkeraad van Raalte boos. Het classicaal bestuur van Zwolle bemoeide zich met de zaak en gelastte den kerkeraad alsnog het attest af te geven. De kerkeraad van Raalte gaf nu het gevraagde stuk, maar deed dit vergezeld gaan van een heel dwazen en ergerlyken brief, dien de Heraut een schandelyk stuk noemt. Wy moeten erkeuneu: bet is een heel leelijk stuk, ook wat den stijl betreft. De kerke raad spreekt van den „moedwillig onwilligen Johannes Brilleman, die met zijn eigengereid hoofd nergens ia eenig kerkverband past; de man heet logenachtige verklaringen af te geven, hooghartige manieren te hebben, en de kerkeraad zal hem als een geteekende met deu vinger nawijzen. Voor de rest verwyst deze zeer Christelijke kerkeraad gemelden Johannes Brille man naar een Hoogere Rechtbank dan onze bestu ren, waar ook hy eenmaal het zoo stijve hoofd zal moeten buigen en rekenschap zal moeten afleggen van zijn belydenis, wnnrmede hij het zoo nauw niet neemt en waar hem blijken zal, dat de Opperste Rechter zelf scheiding zal moeten tusschen de bok ken en de schapen der kudde en waar de bokken (moedwillig-onwilligeu) ledig zullen worden wegge zonden." Ten slotte wordt aan Johannes Brilleman nog als vermaning aangeboden de lezing van Psalm 32: 6 berymd; en als waarschuwing Psalm 58: 3 berymd. Of Johannes Brilleman de vermaning en waar- schuwiug gelezen heeft, wordt niet gemeld; dat hy na de lezing van het onbetamelijk schrijven van den kerkeraad in de gewensohte stemming voor het lezen of zingen van Psalmen was, ht trouwens öioeilyk aan te nemen. De landheer, wiens pachter Joh. Brilleman is, heeft zich de zaak aangetrokken en aan de Heraut geschreven, dat B. gunstig by hem bekend staat. Hij schreef o, a.: „de man, wien het hier geldt is een Christen, onbekrompen van hart en hoofd en scherpen blik; een man, dien ik heb zien geboren worden, heb zien opgroeien tot de grootte, tot de ge8tnltenis, waartoe hy gekomen is, waarin hij nu voor ons staat; een -man, yverig in zijn beroep, trouw in handel en wandel, de beste myner pach ters; dat is de man, die behandeld wordt op een wijze, als u blijken kan uit ingesloten stuk." Wij hebben dit verhaaltje niet medegedeeld als proeve van den fraaieo stijl, dien de lieden in Raalte schryven kerkeraad en landheer ieder naar eigen trant maar als een nieuw staaltje van kerkelijke onverdraagzaamheid en onbehouwen manieren by som mige kerkelyke heereu. Dat over zooveel ergerlijke bekrompenheid geklaagd wordt is natuurlijk; maar bet is verwonderlijk, dat die klacht geuit wordt in de Herauthet orgaan der onverdraagzamen bij uitnemend beid, die juist in de zaak van attesten by aanneming van nieuwe lidmaten telken jare nieuwe staaltjes vau hun onverdraagzaamheid geven. En dan verwondert men zich nog, dat de men- schen minder kerksch zyn, nu zooveel liefelijks in de kerk wordt gevonden! (Pad.) De Conferentie te. Konatantiuopel heeft zich gecon stitueerd eu daarvan aan de Porte kennis gegeven. De eerstvolgende sitting zal vastgesteld worden, nadat de ambassadeurs nieuwe instruction zullen ontvangen hebben. De leden hebben zich verbonden tot de itriktste geheimhouding van hetgeen in de Coufereutie verhandeld wordt. De berichtgevers der Bngelsche bladen zien in- tuischen den toestand in Egypte steeds donker in. Zij beweren dat het nieuwe ministerie, hoe fraai zijn programma ook klinken moge, niet de minste waar borgen oplevert. De correspondent der Daily Neut te Alexaudrië beweert zelfs, dat Arabi-pacha er in geslaagd is de consuls-generaal, en voornamelijk den Oostenrjjksoheu, door schrikaanjaging voor zijne plannen te winnen, met uitzondering van Engeland'» vertegenwoordigers, in hoever berichten van dezen aard onvoorwaardelykvertronwen verdienen, is de vraag De heer Gladstone heeft dezer dagen in het Lagerhuis de noodzakelijkheid doen doorschemeren van het honden eener najaarszitting ten einde de dringendste wetsontwerpen af te doen. De Londen- aehe dagbladen vestigen de bijzondere aandacht op deze verklaring. De organen der oppositie zijn van meening, dat het zeer goed mogelijk i», om tegen het gewone tijdstip der prorogatie de beide wets ontwerpen betreffende Ierland, de staatsbegrootiog en de voordracht op bet keeren van kwade prak tijken bij de verkiezing lot wet te verheffen. Dan zou nog slechte de herziening van het reglement d«r Kamer over blijven, maar daarvoor zou, naar hun gevoelen, geen buitengewone zitting noodig zijn, omdat bedoeld reglement toch eerst in de volgende zitting in werking treedt. De heer Gladstone heeft eergisteren die aanmerking zijdelings beantwoord bij gelegenheid eener audiëntie aan Sohotsohe pachters, die de noodzakelijkheid van agrarische hei vormingen in Schotland kwamen betoogen. Het hoofd van het Kabinet heeft de voorstellen van de vertegenwoordigers der ScboUche pachters teer gunstig ontvangen, maar hun verklaard, dat hij zich met geene nieuwe hervorming kan bezig honden, zoolang geen wijziging in het reglement van orde was tot stand gekomen, want alleen daardoor zoo het mogelijk zjjn een einde aan het obstruc tionisms te maken en het totstandkomen derregeerings- ontwerpen te verzekeren. Naar het gevoelen der Kegeering moet het ontwerp op de wijziging van het reglement zoo «poedig mogelijk afgedaan worden, want wacht men daarmede tot de gewone zitting van het volgend jaar, dan zou weder eeu kostbare tijd verloren gaan. Indien nu de behandeling der aanhangige wetsvoor- drachten in het Lagerhuis wat spoediger wordt voort gezet, dan thans het geval is, zal eene najaarszitting nog voorkomen kunnen worden. Ondank» het verzet der ultramoutaaniche leden heeft de Zwitsersohe Standenraad met 22 tegen 19 Stemmen zich vereenigd met het besluit van den Nolionalen Kaad, tot uitvoering van hel artikel in de Grondwet, betreffende de scholen. Voortaan zal Staat belast zijn met het opzicht over alle scholen en zullen de openbare scholen voor alle kinderen toegankelijk zyn, zonder onderscheid van geloofsbelijdenis. De Eransche Kamer braoht Zaturdag de eeds- quaeitie ann eeu eind; art. 1, bepalende dat de eedsformule voortaan zal luiden: «Op mijn eer en geweten zweer ik," werd aangenomen met 399 tegen 119 stemmen; art. 2 waarbij de woorden; „voor vod en raenscheu" afgesohaft worden, werd aan genomen met 324. tegen 90 stemmen. Art. 3, godsdienstige zinnebeelden in de gereohtszalen ver- otedend, werd aangenomen met 210 tegen 107 stemmen; de onderstaatssecretaris van justitie ver klaarde zich namens de Regeering tegen art. 3. ''°"e werd het heele wetje met 264 tegen 154 stemmen goedgekeurd. Nu liet Gele Boek door de Eransche regeering openbaar gemaakt en de inhoud der over Egypte gewisselde stukken bekend geworden is, vellen de meeste Parysohe bladen een ongunstig oordeel over de houding van den heer Garabetta in de Egyp tische quaestie, gedurende den korten tyd, dat hij aan het bestuur was. Volgen» de France levert het Gele Boek het bewijs, dat Gambetta bij een werkdadige tusschenkomst van Frankrijk en Enge land volhardde, ondanks alle aanmerkingen, welke zelfs de heer Challemel-Lacour hem iu zjjne dépêche van 17 Jan. niet outhiild. De Gazette de France schrijft, dat Gambetta evenveel lichtzinnigheid toonde als Napoleou III, toen hij op een verbond met Rusland rekende. De National zegt: „Het Gele Boek is eene vernietigende acte van beschuldiging tegen Gambetta's politiek. De Liberté, Telegraphe, enz. laten zich iu denzelfden geest nit. Uit St. Petersburg, wordt het verblijdende bericht geseind, dat de minister van binnenlandsehe zaken, graaf Tolstoi, aan de gouverneur» der provinciën eene circulaire heeft gezonden, om huil te melden, dat zy verantwoordelijk zullen worden geacht voor elke nieuwe Jodenvervolging. Ieder feit van dien aard kan hun onmiddellijk ontslag bezorgen en gerechtelijke ver volging, wijl zij als ambtenaren te waken hebben voor de handhaving der openbare orde. Wij hopen, dat de minister zal toonen dat hij van zins is deze voor schriften streng te handhaven. Indien de Russische ambtenaren weten dat er te St. Petersburg een vaste wil is om de vervolgingen tegen te gaan, zullen deze zoo niet geheel, dan toch voor een groot deel ophouden. Een ander telegram zegt dat de ministerraad heeft besloten bet Russische spoorwegnet jaarlijks met 1000 a 1200 wersten nit te breiden. Een werst is onge veer gelijk aan eeu kilometer. y Zulke berichten nit Rusland zijn verblijdend. Zij spreken van den wil om gewetensvrijheid te bescher men en van pogingen tot ontwikkeling van het groote land. Jammer maar dat daar dikwerf de weg zoo laog is, die leidt van het plan tot de uitvoering. XXV. Amsterdam 26 Jnni 1882. Ook iu de afgeloopen «eek bieren de Staats fondsen onder den invloed van Egyptenareu. Schier alle soorten, doch vooral de speculatieve, daalden en rezen al naar gelang de reeds genoemdea zich kon den verheffen of flauwer gestemd waren. Het be richt dat de mogend beden tonden toetreden lot de conferentie deed Dinsdag roof alle soorten een ry- ziug ontstaan; het bericht da( de fluancieele com missie vrees had voor de voldoening der coupons ontstemde Donderdag de geheele beurs. Over 't algemeen had dus deze afd. een flauw aanzien. Araerikaaiische spoorwegwaardeu bleven williger, hoe wel zij Donderdag ook zeer waren ontstemd. Binninlandsche waarden. Staatsfondsen no teerden 68, 8l7/„, 102Vs, 102%. Premielteningen.. Amst. 1. 107 Vs» 109*/*, Rott. I00'/*. gem- crediet 95Vt» Paleisl. 117. Spooricegleeningen. Ook deze soorten bieden weinig belangryks. Aand. Iud. Sp. verbeterden 1 pCt., Haari. Zuudv. Centraal Va Boxtel 7/s» do. Staatssp. V4 lager. De gest. obl. ceutr. gingen s/s, de uitg. sch. 1% en obl. Boxtel a 1 aohteruit. Tramwayleeningen. De meeste soorten waren zwak ker, vooral N. en Z. Holl. die 8 pCt. verloor. Induitrieele waardenOok hier was het vry stil. Aand. Java Bk. en Kol. Bk. monteerden Vi» naalmij. l1/*, Zeeland 2; daarentegen waren Afr. Hv. 4 en Stoomv. Nederl. l'/s lager. Europeescue waarden. Staatsfondsen. Voor Hongaren, Metalliekeu en Russen was de stemming vrij vast, doch Spaujaardeu en Turken waren circa Vs Egypt, oblig.l. ging circn 5, de Spoor- wegl. 2 pCt. achteruit. Premieleeningen. Oosteor. loten '54 waren 1, Russ. '64 Vs» '66 2 pCt. beter. Madrid en Turksche lager. Spoorwegleeningen. Deze soorten, waarin weinig omging, waren meereodeels Va I pCt. hooger. Warschau-Weeuen maakt hierop hoofdzakelijk uit zondering. De daling dezer waarden in de lant6te wekeu wordt toegeschreven aan het gerucht, dat niet? meer dan de gegarandeerde rente, 3 roebels per aand., zal worden betaald. Amerikaansche waarden. Staatsfondsen. De speculatieve soorten zyu alle lager. Florida's 4, Mexicanen 2 a 1%» Peruanen 7/s Vs» Veneiuela's 1 pCt. In de audere soorten geene verandering. Spoorwegleeningen. De slotkoersen verschillen in hoofdzaak weinig van die der vorige week. Mee reodeels sloot deze week iets lager; voor Rio's, Louisv. en Nashv., St. Louis en S. Fr. Oomm. st. bedroeg het verlies 3, voor de 2e pref. st. der laatste lijn 4, voor de le pref. dito on een paar andere 2 pCt. Pensylr. monteerde 6, Canada South. en obl. St. Paul Minn. 2 pCt. Industrieels waarden. Maxwell's waren l1/- a 1 beter. 8 Prolongatii-rente varieerde tusschen 4 en 4V§. Hi Nederl. Bk. verlaagde haar rentestand weer met !/g pCt. T. P-S. Zeer ongunstig was ook heden de stemming der markt. Er was voor de meeste soorten zeer sterk aanbod. Egyptenaren gaven ook na den toon. De obligatieleening sloot 54, dys ruim 2 pCt. lager dan Zaterdag; de Spoorwegl. onveranderd (80). Rus sen en Metallieken hielden sich vrij wel, doch de andere soorten V« R minder. Amerikaansche Sporen werden door Londen ge drukt. Binnenlandsehe waarden mede flauw. GEVONDEN en aan het Burean van Politie ge deponeerd en nog niet afgehaaldEen fantasie broche, een boerinnemuts, een paar manchetten, een blauw schortje, een stuk rood agrement voor meubel - gordijnen met een ring, een wit doekje, een sleutel, een zwart schortje, een knipraesje, een degen nit een degenstok, een gouden mans-oorring, een porte- moonaie met eenig geld, een tas met een witte kous, en een goud kwastje van een dameskettiug. GEBOREN 23 Jnni. Adrianus, ouders J. «au der Luid en M. Burger. Dirk Pieter, ouders C. Schenk eu C. D. van Vliet. Cornelia Anthonia, oudets S P «au Leeuwen en C. J. van Slingerland 24 Neeltje, ouders J. Soet en A. van Zijtveld. Ruth Hendrik, ouders H. J, van Weel den en G. Zijdemau. Johannes Pieter, ouders W. van Oos ten en C. van Hensen van Uoingeo 26 Petronella Corne lia, onders P. Dobbel (overleden) en A. J. van der Hey. Cornelia Adriana, onders G. H. Lakerveld eu E. Verhoef. Johanna Geertruida, ouders J. F de Mol er J. M. Maawe- riks. 26 Adriaans, oaders A. Zorg en C. van Baaien. 27 Wootera Johaunr Dirkje, oaders A. Dam en W. J. van der Brink. OVERLEDEN; 23 Jnni. C. H Vreeswijk, 41 j. 24 O. J. Slaman, 16 d. G. Valk, wed, G. Oragert, 82 j. C. Kalmeijer, 6 ra. 26 C. Maters, 3j. J. Maters, 1 j. 3 m. B. van Leeuwen, 64 j. E.» vsd der List, 8m.'— W. Batenburg, 82 j. 26 W. Bakker, 7 m G. C. de Bruijn, lj. 5 m. Burgerlijke 8tand van onderstaande gemeenten van 16 tot 22 Jnni 1882. Moordrecht GEBORENAlida. onders P. Kool en C Koolmees OVERDEDEN: M J Kalkman, 23 d ONDERTROUWD; T Balk, van Reeuwijk, 23 j en C, Steenbaek, 38 j GEBORENGerrit, ouders D. Boer en E Slappeodel Wyntje Willemynlje, ouders J. de Jong eu C, Bak, GEBOREN: Adrians, onders W, C, anker en A. Scheer. Arte Cornelis, onders I, Laugerak en A. Scheer. Bas- tiaantje, ouders L. Vtrkaik en A Visscher, OVERLEDEN .- G, Boer, 3 ra, ONDERTROUWD: J, P, Blonk en. G, Weeds, GEBOREN: Cornelia Maria, ouders R. alaaeen ea C. M. G. Snelleraan. Arie Marinas, ouders L. Willifft^bare en G. Verbeek. - GEBOREN Annigje, ouders A. de Jong en D. Bak. GEBOREW Pieternella Adrian., oaders W, Bnanik en 1, Boert, Wilheliaine, onders J, Ver»ey en A, Hakker! Nicolaaa, oudera C, Blonk en C, de Jong, Klazina oudera K. van den Berg en B, de Bruin. - Nicoleae, oudera K. Jongeneel en J. Dortland. OVERLEDEN A. Hoogenboom, 6 w. C, van Kersen, 10 j, GEBOREN; Apolonia Johanuo, ouders G, de Korte en M Vergeer. Adriaao, ouders L, Voorkamp en A. van den Berg. Petros Antoaius, ouders P, A, Alphenaar (overleden) en G, de Jong. Johannes Theodoras, oaders J. Rnteiand en J J. Hofman. Matt hijs, ouders M. den Bleker en S. M, Boonstoppel. OVERLEDEN A. Hoogendoorn, 3 w. N. Verstoep, 5 vr. V Voorspoedig bevallen vaneen Meisje, W. J. DAMvan den Brink. Gouda27 Jnni 1882. Voor de vele bewjjzen van belangstel ling, ondervouden bij het overljjden van onze Zuster en Behuwdzuster, betuigen wij onzen dank. A. C. A. BEELAERTS van EMMICHOVEN. C. B. BEELAERTS van EMMICHOVEN— Juni 1882. Spruijt. GEVRAAGD een BEKWAAM

Goudsche Courant | 1882 | | pagina 2