BDltenlandsclr Overzicht. Laatste Berichten. IPOSTEIRIJZEIsr. POLITIE. Burgerlijke Stand. werd gewijzigd door het optreden ren den hoogleernar M. A. Gooazen yen Leiden, de. I. C. Verhoeff ran Utrecht, dr. K. Dikema, ouderling te Winsohoten, en de. I. F. C. Kronenberg, ouderling bij de Waalscbe gemeente te Arnhem, in plaats-van den hoogleeraar dr. J. Offerhaus san Leiden, de. J. Westrik ran Cothen, dr. P. Hofstede de Groot, oud-ouderling te Groningen, Jen mr. R. r. Boueval Faure, ouderling bij de Waalsche gemeente te Leiden. Da. I. I. L. Luti, Waalsch pred. te Middelburg, werd roor de derde maal tot roorzitter gekozen. Van de 17 stemmen werden er 14 op hem uitgebracht. Dr, Douwes werd tot yioe-roorzitter en ds. Alingh Prins rad Korte Zwaag tot diens secundus gekozen. Een voorstel om niet slechts de eerste vergadering van iedere week met gebed te openen en haar laatste vergadering met gebed te sluiten maar dit dagelijks te doen eu ook de vergadering te beginnen met het lezen van een gedeelte van den bijbel vond wel waardeering, maar slechts bij enkelen instemming. Met algemeene stemmen werd het voorstel aange nomen om alle rapporten, waarvan de commissie dit wenschelijk achtten, te laten drukken. Er werd kennis genomen van de verslagen omtrent het kerkelijk hooger onderwijs te Groningen en te Utrecht, ep van het voorstel om een adjunet- predikersohap in te voeren, dat aanstaande predikanten gelegenheid zon geven zich practisch te oefenen, voor dat zij in een eigen gemeente optreden. De vergadering besloot eindelijk aan den president het benoemen der oommissiën over te laten en van haar recht om dit zelf te doen geen gebruik te maken. Volgens het offioieele blad der te Amsterdam in 1883 te houden tentoonstelling, zal het hoofdgebouw der tentoonstelling een Hindoesch paleis voorstellen. De hoofdingang zal rechts en links door twee torens van groote afmeting worden bezet naar Hindoesohen stijl elk dezer torens wordt gesteund door eenige olifanten. Dezer dagen had te Rotterdam een koelsier, die 's nachts te Fejjeuoord op een geneesheer wachten moest, zich na zijn paard te hebben toegedekt, in het geopend portier neergezet en was daarbij in slaap gevallen. Het paard waarsohijnljjk het wachten moede, was de Maasbrug over naar den een half uur in de stad verwijderden stal gesukkeld, en de koetsier bemerkte er niets van, voor het dier voor den stal stil hield en hij tot zijne verbazing bespeurde, dat hij zich niet meer te Feijenoord, maar in het centrum der stad bevond. Nadat leest men in de Duitsohe Landwirth de rampzalige uitvinding van den galaktoraeter en de vorderingen der scheikunde den melkboeren het leven zuur genoeg, hunne melk eohter dragelijk zoet gemaakt hebben, en dus het vak van „melkwatsclierij" een schrede achterwaarts moest gaan, geschikt om het gemoed van eiken koemelker met droefenis te vervullen, zocht men in de zetels der melkindustrie langen tijd te vergeefs, op welke manier men den galaktometer een kool zou kunnen stoven en de melk opbrengst eener koe zou kunnen ver- hoogen. Een vindingrijk Franschman heeft aan spraak op de zeldzame verdienste, het vraagstuk op verblijdende wijs opgelost te hebben. Hy vond .namelijk na moeitevollen arbeid een voedermengsel dat de melk in het nog maar weinig ontwikkelde stadium reeds in het lichaam der koe vervalscht I Dit voeder brengt eene ongezonde doch veel rijker melkgeving voort, wat natuurlijk geschikt is om de melk slechter te maken. De koe, die bij natuur lijke voedering 2022 liter melk geeft is bij gebruik van het kunstvoer in staat cm 3235 liter af te scheiden. De marktpolitie te Parijs heeft van deze nieuwe manier om melk te vervalschen de lucht gekregen en maatregelen genomen. Eindelijk zal te 'sHage eene Passage tot stand komen, die een onoogelijk gedeelte der stad her scheppen zal in een praohtige omgeving. Een con sortium van bankiers en particulieren, met een maatschappelijk kapitaal van f 1,60Q,000, heeft zich reeds van het beuoodigd aantal (38) panden verzekerd. De Passage zal een aanvang nemen op het Buitenhof, daar waar nu de groote panden staan van de heeren Verniers van der Loeff, D. van Eek en Vaillant. Zij zal over eene lengte van 85 Meter in zuid-oostelijke richting uitloopen op eene rotonde, met een diameter van 28 Meter, en van daar uit in twee richtingen doorgetrokken worden: lo. over eene lengte van 43 Meter uit komende in den Practizijns-hoek, en 2o. in de Spui straat eindigende, daar waar zich thans de huizen van den apotheker Mouton en van den heer HandU bevinden. De heer Mouton verhuist naar het huis van de firma Spanier aan den overkant. Een prachtig café en misschien ook hêtel zal aan de zijde van het Buitenhof verrijzen, terwijl een groot Edentheater met den ingang aan den zuidkant der rotonde zal worden gesticht. Naar men verneemt, belooft de aanstaande ten toonstelling van luinbouwvoortbrengselen, door de afdeeling Haarlem en omstreken van de Nederland- sohe Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in den Hertenkamp te houden, alleszins luisterrijk te zullen worden. Zoowel uit Haarlems onmiddelijke omgeving als van elders x|jn zeer vele belangrijke inzendingen van planten en gewassen toegezegd, waardoor de commissie in staat zal worden gesteld, het overschoone terrein op waardige wijze te stoffee- ren. Ook voor tuingereedschappen, tuinmeubelen en tuinsieraden zijn inzendingen aangemeld, die het beste doen verwachten. De commissie van beoordeeling, bestaande uit er varen vakmannen, zal Vrijdag werkzaam zjjn en deu 22sten Juli, des namiddags ten half twee ure, zal de tentoonstelling pleohlig worden geopend, in tegen woordigheid van vele genoodigden, van de inzenders, de schenkers van medailles, de aandeelhouders van het waarborgfonds en de leden der Maatschappij met hnnue dames. Bij die gelegenheid zal eene ma tinee musicale plaats hebben door de kapel der ste delijke schutterij te Haarlem. Dinsdag 25 Juli, des namiddags ten twee ure, wordt de tentoonstelling van afgesneden rozen en bouquetten en groenten enz. geopend. Deze voor werpen worden des morgens door eene afzonderlijke jurv beoordeeld. Ook voor dit gedeelte der tentoon stelling zijn bijzonder vele en belangrijke iozendingen opgegeven. De voorbereidingen voor de tentoonstelling zjjn in vollen ganghet bestuur der afdeeling heeft tot steun der commissie voor de tentoonstelling de hulp iuge- roepen van eenige heeren, die als commissie van bijstand zullen fungeeren. Tot nu toe hebben zich daartoe bereid verklanrd de heeren jhr. B. Vau Mer- len, mr. J. H. Van Meurs, H. F. Proot, jhr. P. Quarles van Ufford en A. Van Asperen van de Velde. Ook voor de vriendschappelijke bijeenkomst is het afdeelings-bestutir met de voorbereidingen bezig het wordt daarbjj gesteund door de heeren mr. Jager Gerlings, H. F. Proot en A. Van Asperen van der Velde, daartoe uilgenoodigd. Men mag aannemen, dat de tentoonstelling in alle opzichten slagen zal, (B. C.) Een voornaam ingezetene van Haarlem, die reeds herhaaldelijk zjjn belangstelling en onverraoeiden ijver heeft aan den dag gelegd om den bloei en de uit breiding der stad, bevorderlijk te zijn, heeft thans opnieuw een bljjk van ombekrompen mildheid ge geven, door haar een geschenk te vereeren, bestaande uit een zoogenaamd „Weerbuiaje", ontworpen door prof. Luthmer te Frankfort a/M., terwijl de physi- sche instrumenten zijn samengesteld volgens „dr. Nip- poldt's mededeelingen". Het huisje is vervaardigd van gegoten ijzer, en is aan 4 kanten open. In overeenstemming met sohenkers bedoeling zal het huisje worden geplaatst op de Groote Markt bij de halte van den tram. Het huisje is geleverd door den fabrikant Mack te Frankfort eu zal gesteld worden door den instrumentmaker F. W. Funckler te Haar lem, onder toezicht van den gemeente-architect. Zon der twjjfel zal dit huisje, het eerste van dien aard in Nederland, aan velen welkom zjjn en door menig- eeu met vrucht worden geraadpleegd. (ff. Cf.) De Etoile beige verneemt, dat de justitie nagenoeg de geheele telegraphische correspondentie, tusschen Armand en Léou Peltzer van November 1881 tot Maart 1882 gewisseld, in handen heeft. Vooral de dépêches door Léon uit Hamburg gezonden en „Marie" onderteekend, moeten zeer bezwarende bewij zen voor beider schuld inhouden. Wel bljjft Léon ontkennen dat de hem vertoonde origineele telegram men van zijne hand zijn, maar niet slechts hebben de Belgische experts ten stelligste verktsard, dat het schrift dezer telegrammen hetzelfde is als dat van Vaughan en van Léon, maar ook de beroemde Fran- sche schriftkundige Gobert, door het parket geraad pleegd, heeft verklaard dat daaraan zelfs geen twjjfel zou kunnen bestaan. Hetzelfde blad verzekert, dat door de instructie onomstootelijk is vastgesteld dat de persoon van Murray, wiens opdracht Léon Peltzer beweerd heeft ontvangen te hebben om met Bernays over eene groote transatlantische handels-compagnie onderhandelingen te openen, volkomen verdicht is. Vele personen, die van de Rijks-postspaarbanken gebruik maken, verkeeren in de meening, dat, indien z|j zich metterwoon verplaatsen naar eene gemeente, welke onder de direotie van een ander postkantoor gelegen is, inlagen of terugbetalingen op het boekje, dat nog in hun bezit is, niet in hunne nieuwe woonplaats zonden kunnen geschieden, en het mitsdien noodzakelijk zou zjjn, het geheele op hun boekje ingeschreven te goed terug te vragen. Ter weg neming van die dwaling dieneVolgens art. 5 der wet van 25 Mei 1880 (SM. No. 88) kunnen, wéér ook het boekje werd afgegeven, inlagen, in- en terugbetalingen uit de Rijks-postspaurbank geschie den op alle postkantoren, alsmede op de hulp post kantoren, die daarvoor zjjn aangewezen, in het gansohe Rijk. -Ten einde de terugbetalingen op de nieuwe verblijf plaats te kunnen erlangen, behoort men aldaar slechts het boekje ter overschrijving aan te bieden aau het post- of hulpkantoor en tie handleekening in een op dat kautoor berustend register te stellen. Door aldus te werk te gaan, wordt niet alleen den postambtenaren en der direotie van de Rijks postspaarbank veel arbeid bespaard, maar worden tevens de onkosten, door het onnoodig intrekken der boekjes veroorzaakt, vermeden. In een druk bezocht vertrek te Luik, waar eeu paar kanarievogels plachten rond te vliegen, hebben deze dieren in het bovenste gedeelte van een hanglamp een nestje gebouwd en 4 krachtige jongen grootge bracht. Het nest aan den haak dicht bij het plafond bevestigd; ongemeen faaai gebouwd, vau boven diebt eu met eene opening in de zijde voorzien, bestond uit bladen en twijgjes, van eenige planten in de vensterbank geroofd, franje van het tafelkleed, draden tapisseriewol eu zjjde, uit een werkdoosje gekaapt, stukjes papier en watten. Het voedsel werd stteds op een der meubelen gereetl gezet en het mannetje vloog jjrerig af eu aan, om zijn gezin van het noo- dige te voorzien. Als een gegoed ingezetene eene gemteute verlaat, tracht men zoo lang mogeljjk hem als ingezeten te beschouwen, evenals de gemeente waar h|j zich vestigt hem zoo spoedig mogelijk als ingezetene erkent. Voor de wet zijn rjjken en arm gelijk, maar als een onvermogend burger zich verplaatst, doet men wat mogelijk is ora het ingezetenschap te ontkennen. Men brengt het volgende voorbeeld hiervan Ier onzer kennis „Een wedstrijd in menschelijkheid wordt gehouden tusschen de gemeenten Poudero|jen en Wel. Eene vrouw geboortig uit Wel, is sedert eenige maanden dienstbaar geweest in de gemeente Poudero|jen. Eenige weken geleden is z(j door haar baas ontslagen, om dat zij volgens haar voorgeven niet kon, volgens zjjn opinie niet wilde werken. Zonder eenig te huis heeft zij in bar en nat weder een dag in een griend doorgebracht. Den volgenden dag heeft z|j zich voor haar laatst» geld naar Wel doen transporteeren, maar kon ook daar geen onderkomen vinden. Wtêr naar het ge meentebestuur van Pouderojjen weêr naar het ge meentebestuur van Wel heeft zjj in laatstgenoemde plaats een paar weken dag en nacht onder den bloo- ten hemel doorgebracht. Nog eens naar Pouderoijen weêr te vergeefs. Terug dan maar naar Wel. Weêr dezelfde ontvangst. Vrjjdag 11. heeft men haar van Wel naar Pouderojjen gevoerd. NB. des nachts tusschen tien en elf ure, heeft men haar aan de Maas onder een boom afgeladen, met een bed en een kastje; al dien tjjd heeft ze daar dag en nacht in regen en koude gezeten, zonder eenig dak dan de kruin van een boom. Arbeiders, die aan den dijk werben, voorzien haar van voedsel. Ieder die aan het veer op of van de boot gaat, is ge troffen door zulk een schandelijk tooneel. De alrjjd schijnt hier te loopen over de vraag: Wahr hoort zjj tehuisf De aandacht van de bevoegde macht zjj hierop ge vestigd, opdat er een einde köme aan zulk eene meuschonteerende handeling. Wie aan de waarheid twijfelt, kan zich komen overtuigen." (A. C.) De heer Domela Nieuwenhuis uit in bet Dagblad een denkbeeld, dat zeker bjj velen is gerezen, nameljjk dat de nagelaten betrekkingen der verongelukten met de Adder niet door particuliere weldadigheid, maar van Staatswege ondersteuning mochten erlangen. Maar zal een minister van Marine daartoe overgaan, en durven voorstellen van wetten en besluiten af te wjjken en antecedenten te stellen? En zal de Kamer niet, toejuichend eu deelneming betuigend, be zwaren maken, niet omdat zjj de zaak afkeurt, maar om allerlei redenen, waarvan we velen zelf» nog niet kunnen gisseu? Als in October of November zulk een wetsvoofslel mocht worden behandeld, ligt de gebeurtenis al zoo ver achter ons, dat het voorstel allicht wordt verworpen, dan zal er door het publiek misschien een hoogst belangrjjke polemiek gevoerd wor den over de vraag, of de Staat moest geholpen hebben, maar de bijdragen tot ondersteuning zouden zeer gering zjjn. Laat men dus beginnen met te ondersteunen. Neemt later de Staat die taak over des te beter: zéé hoog zullen de loelagen van Staatswege wel niet zjjn, dat de particuliere bijdragen kunnen gemist worden. Hoe groot is een engel? Deze min of meer moeiljjke vraag vormde dezer dagen een puut van versohil bjj het tolkantoor te Essegg. Een beeld houwer aldaar had nameljjk uit bet buitenland een engelenbeeld ontvangen, en in het tpltarief heet het dat beeldhouwwerken in levensgrootte vrij kunnen worden ingevoerd. Hjj weigerde daarom invoerrecht te betalen, op grond dat de menscbelijke verbeelding zich de engelen gewoonljjk zoo groot als kinderen voorstelt eu zjju engel dus ongetwijfeld onder de levensgroote beelden moest worden gerangschikt. De ambtenaar van het tolkantoor echter, die aan de engelen de grootte toekende van ilie van den aartsengel Gabriel, bestreed de meening van den beeldhouwer met nadruk eu eischte roor een kleiner exemplaar de toepassing van het tarief. De beeldhouwer heeft de uitspraak in hooger ressort gevraagd, en algemeen ziet men in gespannen verwachting deze te gemoet. De wetenschap zal moeiljjk in deze quaestie be slissen kunnen. Aan te nemen dat de kleine engelen de kinderen zjjn van de groote engelen, gaat niet men zou dan ook mannetjes en vrouwtjes engelen moeten erkéuneo. Maar eren als er groote vliegen zijn en kleine, welke laatsten men verkeerdelijk zou houden voor het kroost van de eersten, zou men kunnen onderstellen dat er ook groote en kleine en gelen zjjn. Een handelaar in effecten te Heerenveen liet voor eenige dagen roor rekening van derden aan de Beurs te Arasterdam eenige Tbeisa-loten koopen. Zij werden ontvangen en deu kooper ter hand gesteld. Nauwe lijks is dit geschied, of de telegraaf seint: Zend nommer zéé en zooveel terug, daar er bij de trek king van Januari jl. 100,000 fl. bp gevallen is. De verkooper had dit eerst toevallig ontdekt, toen hij het stuk afgegeven had. Voor den kooper, iemand uit Kujjpe, was het wel hard, dat stuk, 100,000 waard, af te geven, maar bet Beursreglement ia in zulk een geval zoo duidelijk, dat verzet, al ware het beproefd, toch vruchteloos zou geeweest zijn. (N. Or. Cf Uit Maastricht wordt gemeld: De onderaardache gangen van den Sint Pieters berg, die zich tot nabij Luik uitstrekken, hebben ten gevolge van het bijschieten van grind en aarde door de zich in de gewelven bevindende kokers, gedeel telijk hunne uitgestrekte verbindingen verloren. Echter bestaat deze verbinding nog tot het op eeu uur afstand van Maastricht gelegen Belgische dorp Caune, en wordt deze bedekte weg door be woners van het dorp Sint Pieter gebezigd, om den benoodigden hulselijken voorraad zout en zeep van genoemd dorp te betrekken en op deze w|jze de ge smokkelde waar aan de nrgusoogeo te onttrekken. Geen oningewijde durft zich dan ook in dien doolhof van outelbare gangen wagen, daar hij reddeloos ver loren zoude zjjn, werd hjj niet toevallig gevonden door een der gidsen, die de veelvuldige bezoekers begeleiden. „De luipaard is los I» riep men elkaar in den dierentuin te Bteslau Donderdagochtend verschrikt toe, want werkeljjk was een der luipaarden uit zjjn kooi ontsnapt en liep rustig op eeu grasperk bij het olifantsperk heen en weer. De weinige bezoekers en eenige menschen, die in de nabijheid aan het werk waren, namen de vlucht, lerwjjl de directeur het geheele personeel met stokken, geweren en ander gereedschap wapende en op verschillende punten pos teerde, ten einde te verhinderen dat het roofdier uil den tuin ontsnapte. Toen trachtte men het beest te vangen. Men trok een cordon om het struikgewas, waarin de luipaard was gevlnoht en tandenknarsend zjjne vervolgers af wachtte. Evenwel soheen het ongewone van den toe stand het dier eenigszins overbluft te hebben. Ten minste do luipaard deed niets om te verhinderen dat men het perk met planken afzette en een kooi bin nen de omheining plaatste. Toen begon de directeur, die er achter stond, den vluchtiog te sarren, met dit gevolg dat het beest werkeljjk in de kooi schoot. Onmiddellijk liet men de deur vallen, maar dit kon niet zoo spoedig gebeuren, of de luipaard, die den toeleg merkte, was er al weer uit. Daarna posteerde de directeur den oppasser, op wiep de luipaard bjjzonder gebeten was, voor de tralies. Het beest behoefde nu niet gesard te worden, maar sprong uit eigen beweging op den oppasser los, die natuurlijk terstond terugweek. De luipaard kwam toen ten tweeden male in de kooi terecht maar was er eveneens al weer uit, voordat men de deur zon laten vallen. Eerst bjj den derden keer gelukte t het dier op te sluiten en naar zjjne plaats te bren gen. Bij nauwkeurig onderzoek bleek het hok, waarnit hq ontsnapt was, geheel in de orde te weten, roo dst men vermoeden moet dat het dier zich door de opening had weten te wringen, waardoor gewoonljjk het voedsel wordt binnen geschoven. Wat er in Egypte buiten Alexandrië geschiedt, weet men slechts zeer onvolledig en enkel bjj ge ruchte. In het zuiden schijnt volslagen anarchie te heerschen en .doet de //Valiche profeet" zijn uit de laatste overwinning gesproten macht gelden. In Cairo schg'nt het betrekkelijk rustig te zjjn geble ven de Duitscbe consul is echter van daar met 300 Duitschers naar Ismailia gevlucht. In Tautah, een plaatsje tusschen Cairo en Alexandrië gelegen, zegt men dat 80 Europeanen zijn vermoord. In Alexandrië zelf begiut weer wat orde te heer schen, al biedt de stad met hare brandende en roo- keride bonwvalleu nog een treurig gezicht. Het bevel der pol'tie is opgedragen aan een Engelscb zeeofficier, lord Cb. Beresford, die over eene sterke macht be schikt. Ontwapende Egyptische soldateu eu Arabieren ruimen, onder toezicht van de Engelsche matrozen, de bouwvallen op en met de stoombrandspuiteu stuit men den verderen voortgang der vlammen. Hier en daar hebben nog schermutselingen plaats met plunderaars en de Engelschen schieten er lustig op los. Wie gevat wordt, terwijl hij poogt brand te stichten, wordt zouder genade gefusilleerd, terwyl de plunderaais veroordeeld wordeu tot 12 a 48 geeselslagen, toe te dieueu met de stevige vuisten der Engelsche pikbroeken. Zondag werdeu ongeveer 40 Egyptenaren op die wyze afgeranseld. De heer John Bright heeft in het Lagerhuis mede gedeeld, dat hij uit het Kabinet treedt, omdat hij zich met de staatkunde der Begeering ten opzichte van Egypte niet kan verceuigen. De groote discussie in de Pranscbe Kamer over de Egyptische zaken is goed afgeloopen; Lockroy opende het debat met een lauge jpde of liever critiek van de staatkunde van Freyciuet, onder scherpe afkeuring der conferentie. Lockroy was hier de voorman van Gambetta; dezj hield zich echter zooveel mogelijk buiten schot; hij hield geen groote rede, maar maakte van zijn plaats slechts een paar opmerkingen over het Frausch-Eugelsch ver.bond. De uiteenzetting van den Minister Frey- cinet was flink; hij constateerde allereerst, dat de Egyptische quaestie niet door hem was in het leven geroepeo, maar een nalatenschap van vroegere regee- ringeu; hy wees op Frankryks recht van interven tie na de gebeurtenissen te Alexandrië, maar voegde er bij, dat het volgens hem weneclielyk was te handelen iu overleg met Europa; tegenover de be richten van oneenigbeid tuascben Frankrijk en En geland gaf by de verzekering van de voortdurende overeenstemming met Eiigelflnd, terwijl hy mee deelde, dat met de Engelsche Regtering reeds een overeenkomst was getroffen tot verzekering van de vrijheid van het Suez-kanaal. Ik heb, eindigde Freyciuet, eu daarmee gaf hg de scherpste critiek van Gambetta, „ik heb geen schitterende vertoo ning gezocht, maar rnyn land gediend." Deze woorden werden met zulk een daverende toejui ching begroet, dat Gambetta nog meer in zijn schulp kroop; hg wenschte Freyciuet geluk met het be houd vau de overeenstemming met Engeland en betreurde de Turksche interventie. Tegen het toe staan van het aangevraagde crediet haddeu zelfs de tegenstanders van Freyciuet politiek geen be zwaar. Te Berlyu wordt de stand der Egyptische aan gelegenheden in de laatste dageu van een meer ge ruststellende zyde beschouwd. Aan een spoedig einde dér verwikkelingen is wel is waar niet te denken, maar eene interventie, hetzy van Turkije, hetzy vau de westelgke mogendheden, welke zich ted doel stelt om eene geregelden toestand in Egypte te herstellen, schijnt na ophanden te zyn. Het is mogelyk (zegt de Berlijcsche correspondent der K. Z.), dat zulk een interventie niet krachtens de opdracht vau geheel Europa geschiedt, maar eg zou toch op do sympathie van al de mogeudheden kunnen re kenen. De toepassing van de nieuwe dwacgwet voor Ierland heeft een aanvang genomeu. Men weet, dat de Onderkoning bevoegd is haar slechts in werking te brengen in de districten waar beroering heerscht, of nie daarmede bedreigd worden. Hg was van meening dat (le meeste der oostelyke en zuidelijke provinciëu zich in dit geval bevonden. De Dublin Gazette heeft dienvolgens eeu besluit openbaar ge maakt, waarby zeventien graafschappen onder de werking der nieuwe wet gesteld worden. In elk dier graafschappen wordt krachtens de wet een buiten- gewoou gerechtshof opgerisht, 't welk gedeeltelijk uit gezworenen en door den Onrierkoniug benoemde rechters bestaat. De bijeenkomst tusschen de keizers van Duitsch- land en Oostenrijk zal op 8 Augustus te Ischl plaats hebben. De Pol. Corr. meent te kunnen verzekeren, dat prins von Bismarck niet, zooals aanvankelijk gemeld was, keizer Wilhelm vergezellen zal. LIJST van BRIEVEN, geadresseerd san onbe kenden, gedurende de 2e helfi der maand Juni 1882 nu Gouda verzonden, en door tussohenkomst van bet Postkantoor terug te bekomen. Wed. Braakman, Amsterdam S. Me|jer, Andiik 2 stuks, J. Roelvink, s-Geaveuhagevan riaaften, Kralingen E. Middelburg, Rotterdam F. Goddii Rotterdam j A. v. d. Willigen, Rotterdam S. Koot, WansumJ. van Es, Wateringen. Uit WADDINXVEEN. W. Groenendijk, Hazerswoude. Gouda, 20 Juli 1882. De Directeur van het Postkantoor te Gouda, -SIMONS. De navolgende voorwerpen als gevonden ge- deponeerd op het Bureau van Politie kannen door de daarop rechthebbende worden afgehaald. Een penhouder, eeu parapluie, fantasie armbandje, een rozenkrans met medaille en kruisje, een schaartje een blauw geruit kinderscbortje, een hamer zonder Steel, een ijzeren knipje met dito beursje, een ellemaat, een goud kinder oorbelletje met bloedkraal, een b.auw geruite banddoek, eeu ledig geldzakje waaraan een sleuteltje. Ook kunnen inlichtingen gegeven worden omtrent een kon ij u dat opgenomen is. Parijs, 19 Juli. In de Kamerzitting heeft Clé- menceau heden de Regeering lof toegezwaaid, dat tij vbor Alexandrië Engeland's voorbeeld niet gevotad heeft; maar Turkije's tusschenkomst achtte hij on geraden, om het elatue quo ante te herstellen, terwijl hij het Enropeesch concert aannam. Ten slotte wer den (le gevraagde kredieten met 340 tegen 66 stemmen toegestaan. De Minister van Binnenlandsche zaken Goblet be streed vervdlgens de urgentie van het voorstel om trent eene centrale maire te Parijs en vroeg de een voudige orde van den dag. Deze werd met 278 tegen 172 stemmeu verworpen. Eene motie van Devès, waarbij de Kamer zich be slist verklaart tegen eene centrale maire te Parys, werd met 278 tegen 176 stemmen aangenomen. In de couloirs heette het dat het Kabinet dienten gevolge besloten had zjjn ontslag te nemen, j Konstantinopel, 19 Juli. Volgens berichten I uit Smyrna heeft een hevige brand, die gedurende 7 uren woedde, aldaar 140 huizen in de asch gelegd. Zesduizend personen zyn zonder dak. P&rijS, 19 Juli. Het gerucht omtrent het af treden van het ministerie is tot dusver niet bevestigd. Morgen ochtend heeft op het Elyeée een minister raad plaats. Eene schikking wordt waarschijnlijk geacht. MARKTBERICHTEN. GOUda, 20 Juli 1882. De Graauraarkt bleef, by weinig omzet, zeer vast voor goede oude tarwe. Zeeuwsche werd betaald met ƒ12 a 128/4, mindere en polder 11 a 11.50, terwyl geringe kwaliteit merkelyk lager werd gegeven. Rogge iets flauwer 7— a 7.25. Buiteulandsche 6.50 a 6.75. Gerst 5.50 a 6.50. Haver f 4.25 a 4.76. De veemarkt met gewoneu aanvoer, den handel in alles vlug, varkens geschikt voor Londen van 20 a 22 ot., per half kilo, magere varkens en biggen traag, vette schapen vlug, lammeren traag te verkoopen. Kaas aangevoerd 128 partgen, handel vlug, le qualiteit van 29.a 32.2de qualiteit 25.— a 28.—Noordhollandsche 27.a 28. Goeboter f 1.50 a 1.60. 'f Weiboter 1.85 a f 1.45. Kaas (noteering van de Ver. v. Kaashandelaren) aan gevoerd 128 partgen, lekwal. 27.50 a 31.2e. kwal. 25.a 27.—. Handel gewoon. GEBOREN 17 Juli. A«trianus, ouders D ran den Berg en S Tom. 18. Gnrardua Josephos Johannes, onders G. J. Feyen en M. A. Grendel. Marinna Leonardos, ouders A. ran den Berg en W. de Hoog. Willemina Magdalena, ouders K. F. Hammer en M. Binee 19. Alida Maria' ouders J. Weijman en S. C. Meininger. OVERLEDEN: 16 Juli M. C Kaptein, 9 m A. ran der Noot, 1 j. 5 m. 18. J. N. Prinsenberg, 1 j. 6 ra. M. A. ran der Staal, 40 j. G. P. de Vos, 7 i. D. van Veen, 69 j. 19. C. H. Snel, 11 m. G. Vrees wijk, 2 j 8 m. GEHUWD: 19 Juli. J. Hoodyck en H. M. Peetere. K. A. Arends en S. Diepenhoret. A. de Jong en G. Zijderaen.

Goudsche Courant | 1882 | | pagina 2