STOOMBIfiBBBQïïWEaU ROTTERDAM. BESSENGENEVEE, ADVERTENTIÊN. WINZELJUITROÜW. Openbare Verkoopingen WINKELHUIS SOIRÉE MUSICALE „BHRCèERPJLtGT," DIVERSE BIEREN. Bultenlandsch Overzicht. Kantongerecht te Gouda. zal zijn gesloten Oprecht Gemeend!!! MEUBELEN ën HUISRAAD, A. C. I. BEICK, Prijs-Courant van het Depot bij SLOTEMAKER Comp. De Tentoonstelling AFGESNEDEN ROZEN etc. etc. J. de JONG Az.j 1NSTRUMENTEELE ZUIVERAAR Burgerlijke Stand. te GOUDA, Tandarts (nieuwe wet) „de POSTHOORN," J. H. ROODE, NIEUWE 80 Cts, per Kan (15 FIpspIi wal te gaan tot Lesard en, als de zee niet vermin- nerde, te Falmouth binnen te loopeu. In het tweede noramer Tan de Officiëele Courant der internationale koloniale en uitvoerhandel-tentoon- stelling, in 1883 te Amsterdam te houden, komt het Tolgende voor: Naar aanleiding van het aautal aanvragen, die reeds by het commissariaat-generaal zijn iugekomen, wordt aan industriëelen, die inschrij ving verlangen, medegedeeld dat het uitvoerend comité genoodzaakt kan worden tot reductie van ge vraagde plaatsruimten het noodigt de commissiën, alsmede alle belanghebbenden uit om hunne aan vragen, voornamelijk voor de tweede afdeeling (uit voerhandel), binnen den kortst mogelijken tijd in te zenden, indien zij verzekerd willen zijn dat aan hun verlangen kau worden voldaan. Bij het ontwerpen der gebouwen is gerekend op de mogelijkheid om den aanleg te vergrooten en daar het uitvoerend comité van zijn kant wil voldoen aan den wensch van het grootste aantal belanghebbenden, is het nood- sakelijk zoo spoedig mogelijk de oppervlakte te ken nen voor de verschillende tentoonstellingen benoodigd, ten eiude de werkeu vóór den winter te kunnen doen uitvoeren. Op 14 dezer is een nieuw pauorama te Parijs geopend, voorstellende de bestorming der bastille, waarvan op dien dag als nationaal feest de herin nering met groote plechtigheid werd gevierd. Het doek is beschilderd door de heeren Poilpot en Jacob. Men ziet de bevolking uitbundig in hare vreugde over de reeds behaalde overwinning de vroeger toegesnelde troepen hebbeu zich met. de burgers vereenigd en een talrijke menigte is met een aantal manschappen van de „gardes franqaises" doorgedrongen tot op het voorplein van de bastille, waar het geschut, door de troepen aangevoerd, in batterij is gesteld. Door het kliuket van de deur der hoofdpoort wordt een schriftelijke opeisching der vestiug toegestoken aan een der manschappen van de wacht. Dat de bezetting der vesting niet langer meer den strijd tegen de steeds in massa toeuemende be stormers zal volhouden, dit ontwaart men duidelijk, want hier en daar ziet men reeds de witte vlag, het zichtbare teeken dat de overwinning nu op han den raag worden geacht. Rondom ziet men de nabygelegen huizen van onder tot boven en halverwege op de daken gevuld met toeschouwers. Groot is het aantal dergenen, op wier gelaat schrik, angst of diepe ont steltenis te lezen staat. Maar uiet allen zijn zij werkelijke toeschouwers. Er bevinden zich ouder hen echte patriotten, die vau hunne vuurwapens ge bruik maken, maar als het ware in den blinde vuren, en zich tevens op een gepasten afstand van het tooueel houden, waar de strijd heeft gewoed. Slaat de toeschouwer de blikken in het rond, dan ligt gansch Parijs aan zijne voeteH. De Seine kron kelt zich als een zilveren band door de stad, waar van men, met groote getrouwheid nagebootst, al de voornaamste gebouwen, kerken, paleizen, monumenten, enz. voor zich heeft. Als een staaltje van de „onpartijdigheidwaarmede gehandeld is in zake de quaestie betreffende generaal Van der Heyden, kan dienen, dat het Hdb. verklaart met zekerheid te weten, dat de inspecteur, die belast was met een onderzoek in Atjeh naar de behandeling der dwangarbeiders, tijdens dat onderzoek een schrijven kreeg van de regeering, „waarin de verwachting werd uitgesproken", dat de uitkomsten van zijn onder zoek z66 zouden zijn, dat de onmogelijkheid bleek om de dwangarbeiders langer onder militair beheer te houden. In zijn rapport maakt de inspecteur van dat schrijven melding onder bijvoeging, dat hij aan die verwachting niet kan voldoen, daar zijne uit komsten geheel anders zijn. Daarop is een tweede onderzoek ingesteld door een persoon, die daartoe niet bevoegd was en thans was de uitkomst wel zooals de regeering „verwacht" had. In de Kamer werd alsnu het rapport van den onbevoegde voor gelezen en dat van den tot onderzoek bevoegden inspecteur werd ter griffie gedeponeerd. Dat heet men „recht in Nederland 1" De heer J. H. Meyer, directeur van het Blinden instituut te Amsterdam, die, zooals het Dgbl. on- laugs mededeelde, door deu prefect van het Depar tement der Seine, den heer Ch. Floquet, werd uitgenoodigd om de feestelijke opening van het nieuwe Stadhuis te Parijs bij te wonen, is Zater dag 11. op de soirée by Presideut Grévy op het Elysée Bourbon aan dezen voorgesteld, alsmede aan prins von Hohenlohe, gezant van Duitschland, den Minister van Binnenlandsche Zaken Goblet, den oud-Minister Teisserene de Bort en eenige andere voor het welzijn der blinden zeer invloedrijke per sonen, met wie hij hun belangen kon bespreken, naar aanleiding van de „Société internationale" enz., waarvan de heer Meijer mede-bestuurder ia, en in verband met het 4e „Blinden-Lehrer Congress", dat Maandag e. k. te Frankfort zal geopend worden. Op ernstig aandringen van den heer Meijer,zal Frankrijk op dat Congres officieel vertegenwoordigd worden door den heer Claveau, die het vorig jaar ook een bezoek aan ons Instituut bracht. Op het Ille Congres te Berlijn was Frankrijk niet vertegen woordigd. De heer Claveau is inspecteur-generaal van alle weldadigheids-inrichtingen in Frankrijk en is de Duitsohe taal goed machtig. De beer Meijer, die door het Bestuur van ons Instituut wordt afgevaardigd, zal te Frankfort in de Duitsche taal een voordracht houden over de wen- schelijkheid der aanvankelijke opleiding van blinde kelderen op de gewone volksschool, zoolang zij noch op een Instituut, noch op een voorschool kuunen worden opgenomen, daar zij anders dikwijls in on wetendheid blijven voortleven, zich zeiven en anderen tot last en verdriet, terwijl het aanvankelijk deel nemen aan het gewone schoolonderwijs zeer dik wijls leidt tot een plaatsing op een inrichting voor blinden. Ook zal hij een mededeeling doen aan gaande de geschiedenis van de stichting en aan vankelijk uitmuntende werking van de Prins Alexander- stiohting te Bennekom, en dit inzonderheid op verzoek van het Bestuur van het Congres, daar de oprichting van dergelyke inrichtingen met kracht voorgestaan en ten sterkste aanbevolen wordt. Ook aan de tentoonstelling van leermiddelen voor blinden en arbeid, uitsluitend door hen vervaardigd, zal door ons Iustituut een zeer degelijk aandeel worden genomen Het is niet onmogelijk, dat het Ve Congres in 1885 te Amsterdam vergadert, daar hiervan reeds bij de keuze vau Frankfort a/M. zeer ernstig sprake was. In tal van couranten leest men deze oproeping Naar Amerika. „Iu Amerika worden gevraagd landwerkers, boe- v „renkuechts, timmerlieden, metselaars, smeden en veel „andere handwerkslieden. Loon van af 3 tot 10 „gulden per dag. „Zij, welke niet in staat zijn de volle reiskosten „te betaleu, kuunen gedeeltelijk op onze kosten wor- „den vervoerd, tegeu uiterst billijke conditiën. „Adres den heer van den Berg Dz., te Franeker." Naar aanleiding daarvan wordt herinnerd aan de waarschuwing van den Burgemeester van Franeker tegen genoemden van den Bergde Burgemeester schreef toen nl. dat die persoon aankondigde, dat hij betrekkingen bezorgde, huwelyken wist tot stand te brengen enz., maar als eerste voorwaarde stelde toezending van 5 a f 10, voor inleggeld en voor- loopige onkosten en béraoeiingen, doch dan, na toe zending van gemelde bedragen, in het geheel niet meer antwoordde. Op de korte Prinsengracht te Amsterdam had Don derdagavond, omstreeks, zeven ure, een betreurens waardig ongeluk plaats. Eeu kindermeisje, op de gracht met een wagentje twee kleine kinderen heen en weer rijdende, liet dit eeu oogenblik zonder toe zicht. Een voorbijgaande bengel maakte hiervan ge bruik om het wagentje een duw te geven, waardoor het vau den zeer hoo'gen wal op een zolderschuit terecht kwam, met het noodlottig gevolg dat het jongste kind een hersenschudding bekwam en on middellijk overleed. Het oudste, meisje van 3*/2 jaar, kwam er tamelijk wel zonder letsel af. Een beschaafde jonge jufvrouw, P. G., zag zich gaarue als huishoudster bij een eenig heer geplaatst, om na kennismaking en goedvinden een huwelijk' aan te gaan. Adres fr., enz. Bravodat is vooruitgang Een vrouw op be- ziens een vrouw op keur, eerst beproefd als „huis houdster t Dit is geen kat in den zak koopen, maar een eerlijke, oprechte negotie. Eén ding echter zou ik nog wenschen te wetenop wie slaat nu eigenlijk dit „na goedvinden een huwelijk aan te gaan na goedvinden van de „beschaafde jonge jufvrouw P" of na goedvinden van den „éénigen heer"? Wat zal gebeuren, wanneer de „beschaafde jonge jufvrouw" het aangaan van het huwelyk „goed vindt, maar de „éénige heer" het niet goedvindt P Loopt hij dan geen gevaar van een rechtsvordering tot vergoeding van kosten, schaden en interessen uit hoofde van het „werkelijk verlies,, van een man door de jouge jufvrouw, huishoudster en adspirant- huisrrouw geleden Ik benijd de aanstaande romanschrijvers van over vijftig jareo. Het vervelend ouderivetsch thema van de elkander niet kannende krijgen verliefden is dan totaal uitgeput en een anachronisme geworden. Maar een nienw thema ia gevonden het allerinteressantste onderwerp der oooranten-huwelijken, der lotgevallen en avonturen van de adverteerende „cénige heeren", die /beschaafde jonge jufvrouwen» zoeken, en van de adverteerende „jonge jufvrouwen», die „ddnige heeren» zoekeo. Het zal dan niet meer in den Hemel zjjn, dat de huwelijken gesloten worden maar in het dagblad. (^ra/i. Cl) Het belangrijkste wat wy heden te melden hebben, is dat het Frnnsche ministerie in de quaestie der mairie centrale van Parijs met 102 stemmen meer derheid geslageu is. Het belang dezer nederlaag ligt niet zoozeer in de quaestie zelve, als wel hierin dnt het Kabinet daaruit aanleidiug zou kunnen nemen om zijn ontslag in te dienen. Uit de telegrammen, dienaangaande ontvangen, zal men wellicht niet zoo dadelyk de reden van dit ontslag opmaken, omdat ook bijzaken daarin worden gemeld. De hoofdzaak echter is, dat de regeering van de Kamer verlangde over te gaan tot de orde van den dag, zonder over het vraagstuk zelf eeu gevoelen te geven. Dit voorstel intusschen is met groote meerderheid verworpen en daarop een ander aangenomen, waarbij de Kamer als haar gevoelen te kennen geeft, dat er geen ieden is om voor Parijs een centrale mairie te maken. Het ministerie kon toen wel niet anders doen dan zijn ontslag aanbieden, maar men mag vertrouwen, dat het tot eene schikking zal komen. Het zou zeker, met het oog op de belangrijke buitenlandsche verwikkelingen, al zeer ongewensebt zijn, indien het ministerie moest aftreden wegens een binnenlaudsch vraagstuk, dat wel niet van zeer ondergeschikt be lang kan worden genoemd, maar toch geenszins dringend oplossing eischt. Er is eenige grond voor de onderstelling, dat door eenige behendigen deze gelegenheid werd aangegrepen om het ministerie omver te werpen. Des te liever zal men zien, dat die toeleg, waarvan de Kamer dupe wa9, niet gelukt. Eeu later bericht zegt dan ook, dat de crisis vermeden is ten gevolge van een votum van vertrouwen in de regeering, uitgebracht met 288 tegen 105 stemmen. Dezer dagen namen de heeren Bright en Glad stone, oude makkers in meuigeu strijd, in de kamer afscheid vau elkander. De heer Bright zeide dat hij was heengegaan uit het Kabinet, wyl hy niet kon instemmen met de handelingen der regeering in Egypte. In zijn veertigjarig politiek leren had hij getracht zijnen medeburgers de leering in te prenten, dat de wet der zedelijkheid niet alleen op het leven van den bijzonderen persoon, maar ook op dat der staten bare toepassing moet vinden, en in het gebeurde zag hij schendiug zoo van de wet der zedelijkheid als van het volkenrecht. Met tranen in de oogen antwoordde de heer Glad stone zijn ouden vriend. Ook h-ij was voor de toe passing van zedelijke beginselen op het staatsbest uur, maar hij verschilde vau meeniog met den heer Bright omtrent dit bijzondere geval, en dat bedroefde hem diep. Een gerucht, dat het aftreden van den heer Bright verdere veranderingen in het ministerie na zich zou sleepen, schijnt ons weinig geloofwaardig toe. De minister van financiën van Oostenryk-Hon- garije, de heer von Kallay, heeft eene reis in Bosoië en de Herzegowina ondernomen. Hy wilde den toe stand vaq deze door Oostenrijk bezette provincie persoonlijk onderzoeken en vervolgens op grond zij ner ervaring, zyn programma en de groudslagen voor het bestuur in de beide provinoiën vaststellen. De Minister is tot overtuiging gekomen, dat de bestaande regeling niet deugt, daar zy met de zeden en gebruiken der bevolking in strijd is. Om zyn doel te beter kunnen bereiken, zullen eenige perso nen, die met die streken volkomen bekend zijn, hem op zyne reis vergezellen. Maandag zal Gladstone in het Lagerhuis voor- stellen de Regeering een crediet te verleenen tot versterking der strijdkrachten in de Middellandsche Zee, een bewijs dat het ernst wordt. De Fransche Kamer dei Afgevaardigden heeft hare goedkeuring verleend aan het door de Regeering aangevraagd crediet van 7.835,000 Ir., tot dekking der kosten, door de gebeurtenissen in Egypte ver oorzaakt. De nieuwe dwangwet voor Ierland, welke reeds iu zeventien Iersche graafschappen van kracht was verklaard ié nog bij een besluit van lord Spencer toegepast op het graafschap Meath, zoomede op King- en Queens-County. Reeds zyn eenige personen in hechtenis genomen krachtens de bepaling der wet, waarbij ieder verdacht wordt verklaard, die zich vóór het opgaan der zon of na zonsondergang buiten zyne woning bevindt. Middelerwyl zet het Lagerhuis de beraadslaging voort over het wetsontwerp betreffende de betaling der achterstallige pacht. Men denkt dat het Huis nog vóór het einde dezer week met dit wetsont werp zal gereed komen. Over de ontvangst, welke bedoeld voorstel bij het Hoogerhuis zal vinden, verkeert men nog steeds in het onzekere; zelfs iu het conservatieve kamp schijnt men het daarover nog oneens te zijn, want beden heeft lord Salisbury de leden zyner partij tot een bijeen komst opgeroepen, ten einde over de aan te nemen houding te beraadslagen. Terechtzitting van Woensdag 19 Juli 1882. KantonrechterMr. J. H. van MIEKOP. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOL'!EX te Rotterdam. VEROORDEELD wegens in kenuelijlten staat van deonkeaschap zich op den openbaren weg te Gouda bevinden Barlholpmeus Stevens, 42 jaar, sjouwer te Gouda, tot 3 boeten van ƒ15 of 21 dagen Pieter de Jong, 59 jaar, pijpmaker te Gouda, tot 4 boeten van 3 of 8 dagen Jozef Otto, 50 jaar, koopman in haarlemmerolie te Gouda, tot 2 boeten van 1 of 2 dagen Leeudert de Bruiju, 64 jaar, kleedermalter te Gouda, tot 5 of 3 dagen Jan Stevens, 35 jaar, sjouwer te Gouda, tot 5 of 3 dogen Dirk Stevens, 40 jaar, sjouwer te Gouda, tot f 5 of 3 dagen Jobaunes van der Post, 49 jaar, arbeider te Gouda, tot 5 of 3 dagen Pieter Karei Adolf Krijnberg, 32 jaar, sigaren- moker te Gouda, tot 5 of 3 dagen Jan Schouten, 29 jaar, arbeider te Reeuwijk, tot 5 of 3 dagen; - Petrus Jansen, 48 jaar, kdppman te Gouda, tot 5 of 3 dagen Gerrit Beijen, 56 jaar, zonder beroep te Reeuwijk, tot 5 of 3 dagen Pieter Hornes, 24 jaar, touwslager ts Gouda, tot 1 of 1 dag Cornelis Wagenaar, 44 jaar, pijpmaker te Gouda, tot 1 of 1 dng Johannes Nioolaas Brouwer, 24 jaar, sigarenmaker te Gouda, tot 3 of 2 dagen Hendrik Catsburg, 40 jaar, arbeider te Reeuwijk, tot f 1 of 1 dag Hermanus Boenirik, 44 jaar, sigarenmaker te Gouds, tot 1 of l dag. Jobaunes Arnckiue Raapis, 45 jaar, visscher te Gouda, tot 1 of 1 dag. Pieter Boot, 4 1 of 1 dag Arie van Kgn, of 1 dag Gerrit van de Moordrecht, tot Pieter vau der te Gouda, tot 1 5 jaar, pijpmaker te Gouda, tot 34 jaar, stoker te Gouda, tot 1 Hnibert Bunschoten, 54 jaar, koopman in visch te Gouda, tot Mattheus Johnniv 1 of 1 dag nes Truijen, 24 jaar, metselaar te Gouda, tot 5 f 3 dagen Gerrit Laurier, jt9 jaar, opperman te Gouda, tot l of 1 dag; Jacob Sas, 60 of 1 dag; Pieter Moleveld, tot 1 of 1 dag i Johannes van gen Wilteuboer, 33 jaar, sjouwer of 1 dag Roelof van der Rol, 23 jaar, koopman te Gouda, tot l of 1 dag; Martinus Ketel 'jjlder, 56 jaar, militair le Gouda, tot 5 of 5 Margaretha Begeer, huisvrouw 59 jaar, tot 1 VR of 1 dag; JGESPROKEN I. v. O., kapilei en Leiden varende Werf, van de aan te hebben gevaren Waddinxveen vastli; door den golfslag is sfgebroken en d (Door de getuig i verklaard, dat de kracht bad garaten Het ingezonden worden geplaatet. GEBOREN19 Jnli der Torre. 20. Wi L. Noorlinder. Johi J. de Boei. OVERLEDEN21 Poet van der Burg, 4 ONDERTROUWD, M. Mulder, 29 j. 27 j- J. vnn Herti -- b ven Geelen, Tempelman, 20 j. 21 i en P. Blok, 21 «n der Spelt, 21 j. Strigt, 53 j. r Starre, 38 jaar, touwslager te 1 of 1 dag Bogert, 40 jaar, touwslager fe of 1 dag aar, sjouwer te Gouda, tot f 1 32 jaar, timmerman te Gouda, l ir, gepensioneerd dagen van dy Koning, i op de tusschen 's-Hertogenbosch stoomboot Burgemeester van der placht met niet verraiuderde kracht voorbij eene aan den wal te ^geilde schuit, tengevolge waArvan een der bolders van de schuit schuit schade bekwam. :n kon niet voldoende worden kapitein met niet verminderde CORRESPONDENTIE. iti.kjs van O. B. Gz. te St. kan niet de Rrdactie. Gerrit, ouders O. Mulder en J. van lent Cornelia, ondera W. de Jong en nnea Jacob, oudera J. J. Jaspers en C. uli. C. J. Albers, 6 ra. W. C. j. 7 m. 21 Juli. J. Flanderhiju, 27 j. en J. J. de Jong, 24 j. en M. C. Goudriaan, ra, 25 j. en G. W. tan Ryawijk, 25 j. i52 j. en G. *an Hofwegen, 20 j, en L. Bennie, 21 j. Tersmitten, j. E. aan Hattera, 28 j. en A. - J. ran Nna, 44 j. en E. tan der 50-JA RIGE van G. T. MEIJERS EN M. L. H. KALTHOFF. Gouda, 25 Juli 1882. Hunne dankbare Kinderen, Bekuwd- en Kleinkinderen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Rijmaterwoude brengen ter algemeene kennis dat de PAS SAGE over de Vriezewegsche brug voor Rij tuigen en Vee te beginnen met MAANDAG 24 JULI 1882 tot en met DONDERDAG 27 JULI 1882. Gednrende deze afsluiting zal de communi catie moeten gescb ieden door Rijmaterwoude Woudechendijk en Langer Aar. Rijmaterwoude, den 21 Jnli 1882. P. van SCHRAVENDIJK, Burg. G. ENGEL. Weth. Een FLINK BURGERMEISJE, P. G kan als zoodanig in een MANUFACTUURZAAK geplaatst worden. Diegene welke reeds in soort gelijke betrekking zjjn werkzaam geweest, ge nieten de voorkeur. Reflect, franco brieven No. 729 aan het Bu reau dezer Conrant. Vier NETTE JON GEL UI, zoe ken langs dezen weg in kennis te komen met 4 fatsoenlijke, NETTE JONGE MEISJES om niet alleen de a. s. KERMIS, maar bij weder zijds goedvinden, een verkeering aan te gaan. Discretie wordt verzocht en verzekerd. Brieven franco met bijvoeging van Portret, onder No. 727 aan bet Bureau dezer Courant. op WOENSDAG 26 JULIJ 1882, des voor middags ten Elf are in het Koffijbuis .HAR MONIE» aan de Markt, van een goed onder houden en ERE in den Langen Groenendaal te Gouda, Wjjk I. N°. 121. Te aanvaarden 1°. AU GUSTUS 1882. Het ten verkoop aangekondigde HUIS in de Vrouwensteeg is uit de hand verkocht. En op DINGSDAG 1 AUGUSTUS 1882, des morgens ten 9 ure, aan het Lokaal Wi)k K. N°. 255 aan de Peperstraat, van: BEDDEN en BEDDEGOED, KLEEDEREN, BOEKEN, een party SIGAREN, enz. Daags te voren te zien. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van den Notaris W. J. FORTUIJN DROOGLEEVER, te Gouda. voormalig adsistent van wijlen den Heer A. J. W. KOENAART, dagelijks te consultee ren, Weste Wagenstraat 54, Rotterdam. op DINSDAG den 25» JULI 1882, des avonds ten 8 ure in de Sociëteit «ONS GENOEGEN» door het Muziekkorps der dd. Schutterij van Gouda, aangeboden door de SCHERPSCHUT TERS-VEREENIGING ter gelegenheid van haar 15-JARIG BESTAAN. HH. LEDEN der Sociëteit met hun Gezin Vrije Toegang. Na afloop BAL, uitsluitend toegankelijk voor de Leden der Vereeniging en de Genoo- digden met hnnne Dames. Namens de Regelings-Commissie, G. H. G. de LANGE, President. J. W. BOERS, Secretarie. DER TE Gevestigd Zengstraat No. 85 GOUDA. per fl. per A- Oost-Indiesch Ceres 16 Ct. 9 Ct. Posthoorn Bier 13 T- Oud Bruin12 6 Belegen Gerste 11 6 Dubb.GersteenPrincesse 10 5 p. kr. 13 Ct. p. kr. 7 Ct. Enkel Gerste 11 6 p.fl.p. Amstel Bier r da»Pesters, Kooij Co. 18 ct. 10 ct. Pilsner f Amsterdam. 120 11 Extra Stoat (Bass Co.) per 1/s flesch 15 Ct. Pale Ale do.> 15 Munchener Lagerbier uit de wereldbe roemde Brouwerij van G. PSCHORR te Munchen, per ,/l fl. 28 Ct. per fl. 14 Ct. Depóthouder. VAN te BOSKOOP, zal geopend worden op ZATERDAG 29 JULI e. k., des namiddags ten 2 nre, en verder ge opend zijn, ZONDAG 30 en MAANDAG 31 JULI, van «s morgens 9 tot 's avonds 8 uur. DE COMMISSIE. Kuiperstraat K. 227, te GOUDA. van Huizen, Slaapkamers en Meublement; met 3 jaar Garantie. Men ziet de dertien At testen in No. 2771 van dit Blad.

Goudsche Courant | 1882 | | pagina 2