Buitenlandsch Overzicht. Afloop van Openbare Verkoopingen van Onroerende Goederen. goéden voorraad binnenkwam. Met het hier wat minder, elders wat beter gewonnen hooi, aal de lange wintertijd toch afgewacht kunnen worden. Vervolgens ia van Mei af het weiland byna1 niet tonder graa geweest. Want het weer was, hoe wis selvallig ook en eenige koude dagen uitgezonderd, groeizaam. Deze zomer is echter voor sommige producten ongunstig. Bloemkool was er tot heden zeer goed, erwten zullen voor den winterroorraad wel bijkomen, ook de boonen herstellen zich, hoewel onder de snijboonen veel roest in het blad ontstond door de nattigheid. Het graan kreeg nog niet te veel regen om bekommering te veroorzakenvlas en koolzaad zullen niet bedrogen doen uitkomen. Aardbez'ën waren er veel, morellen worden ruim ge plukt, aalbesseu zijn er niet minder dan andtrs, moerbeziën moeten meer warmte hebben, om rijp te worden, qpk de wijnstok is nog achter. Opmerke lijk is dat de wind byna zonder afwijking reeds weken laug uit het zuid-westen blies, hetgeen vroeg of laat vetl keerwind uit den oostelijken hoek kan veroorzaken. De uitgebreide teelt van Convallaria majalis, het Lelietje der dalen, belooft ook dit jaar geen voordeel. Men heeft bevondeu dat, ofschoon het gewas frisch in het 'blad staat, niet alleen drie jarige, weldra anders voor het opsteken geschikte, pollen of wzegeltjesw weder ziek zijn in den wortel en geeu gezonde loten hebben gezet, maar dat ook zelfs dat onheil by vijfjarige pollen is waargenomen eene ziekte, die noch door droogte, noch door nat tigheid sohynt te ontstaan, welker oorzaak met geen zekerheid kan worden aangeduid, en in weerwil van genomeu proefnemingen niet was uit te roeien. Üit Salzburg wordt van den 23en geschreven j Sedert 9 d^gen reeds vertoeft de Koning der Nederlauden incognito, ouder den naam van graaf van Buren, met ziju jeugdige gemalin in onze stad, en hy sohynt met haar zoo ingenomen, dat het vertrek der hooge gasten van den eenen op den andereu dag verschoven wordt. Wy hebben hier dan ook inderdaad prachtig zomerweder. Met uitzonde» ring slechts van één regenachtigen dog, liet de zon dagelyks haar vroolyk licht op Salzburg en zyne schoone omgeving schynen, waardoor onze heerlijke Alpennatuur nog in pracht en aanlokkelijkheid wint. Graaf en gravin van Buren besteden hun tijd dan ook tot allerlei uitstapjes. Eerst bezochten zy Berchteagade en de Köuings- see, daarna maakten zy langs onzen bergspoorweg een uitstapje naar Aussee, Ischl en Gmundeu, gin gen verder naar $t. Wolfgang, waar zy bij Grömraer het middagmaal gebruikten; van daar naar Scherfling aan de Attersee, vereerden ook Mondsee met een bezoek en beklommen Salzburg's Rigi, den Gaisberg. Na elfc grooter uitstapje wordt er een dag rust ge nomeu, dien de hooge gasteu besteden om de beziens waardigheden onzer stad te bezoeken. Zoo waren reeds het Mozart-archief, het St. Peter-klooster, het museum, enz. aan de beurt. De Koning schijnt een groot liefhebber van antiquiteiten te zyn, want reeds herhaaldelyk bezocht hij het particulier museum van den Hof-antiquaar Pollak en eergisteren ook de antiquiteiten-verzameling van den regeeringsraad von Krauss. By den eerste deed hij belangrijke iukoopen. Maar ook andere instellingen vereert het koninklijk paar met een bezoek. Iedereen roemt de minzaam heid van de vorstelijke personen. De Koning en de Koningin onderscheiden zich door innemenden eenvoud en vriendelijkheid. Omtrent den dag vau het vertrek is nog uiels bepaald; eerst zou dit reeds gisteren plaats hebben, maar thans verneemt men, dat voor den 26en of 27en het vorstelijk paar onze stsd niet verlaten zal. Vindépendance beigehet Brusselsche blad, dat op een paar uren sporens van de Nederlandsche grens verschijnt, te midden eener bevolking, die grooten- deels zeer goed Hollandsoh verslaat, heeft de Fransche bladen weer eens nageaapt, door de namen te rad braken van het ministeriëele lijstje, door ons dezer dagen vermeld. Zij vormde nl. een Kabinet uit de heeren: Yankeekeren, Weekers, Denbier, Portugaal, Demeyier, Vanderkoay, Debraiukope en Miraudolle. Niet erg vleiend voor de heeren Demeyier en De- brarnkope, dat hun reputatie zelfs nog niet tot de Brusselsche broeders is doorgedrongen. {Dagblad). Het fonds voor onderofficieren enz. die onder toe kenning van gagement of vau gratificatie uit den militairen dienst worden ontslagen, heeft in 1881 uitgegeveu 132,970,20, terwijl is ontvangen f 127,924,34. zoodat bij slot van het jaar 1881 meer is uitgegeven dan ontvangeu 5045,86. ter wyl een kapitaal van 780,000. op het grootboek der 2!/t pet. Nationale Werkelijke Schuld als eigen dom van het fonds is ingeschreven. Het aantal deelgenooteu aau het fonds op ultimo December 1881 bedroeg 1867, waarvan 801 eene jaar- lijksche bijdrage storten van 10; 24 e^ne verhoogde contributie inleggen van ƒ15; 171 eene verhoogde contributie inleggen van 20 cu 5 eene verhoogde contributie inleggen van 30; terwijl de overige 866 deelgenooten indertijd den wensch hebben te ken nen gegeven om niet meer aan het fondtfÜ>ij te dragen. Op genoemd tijdstip was een aantal va^^l per sonen in hetlgenot van jaarlijksche lijfrenten en pen sioenen, waarvan het gezamenlijk bedrag der jaarlijk sche uitkeeringen eene som van 16,217 beloopt. Op dezen tijdstip hebben 15 nog in leven zijnde deelgenooten, bij het verlaten van deu dienst, aan hunne echtgenooten weduwen-pensioen verzekerd. Tot den laatsten December 1881 hebben 34 deel genooten van hunne uit het fonds aankomende gelden een gezamenlijk bedrag van 22.440 in het fonds laten berusten, ten einde daarvan jaarlijksohe rente te genieten, terwyl in den loop van het jaar 1881 aan 1184 gewezen militairen voorschotten op gage- raenten en pensioenen voor rekeniug dezer instelling zijn verleend, tot een bedrag van 144,012.16, terwijl op 31 Deoember 1881 in voorschot-betaling waren 1058 gepensioneerden, die in het genot waren van een gezamenlijk pensioen van 136.114. Het tooneelgezelschap onder directie vnu deu heer Willem van Zuylen is voor het Speelseizoen 1882/83 samengesteld als volgt: Samenstelling van het Gezelschap: Willem van Zuylen, Directeur; Alex. Faassen, Re gisseur; van Korlaar, Administrateur; Jac. de Vos, Tooneelmeester; J. J. Poutsma, Decoratieschilder; J. Egener, Orchestraeester; L. Zagewijn, Souffleur; Jao. van Zuylen, Bureaulist; A. C. Kleyn, 2e Too neelmeester; O. Jansen Smit, Requisiteur; W. L. Jambroes, Kappei; W. Assendelft, Machinist. Dames. AlbregtEngelman, (als Gast); M. de GraefVer- straete; W. Kley; ValoisSablairollss; Egener van Dam; Eveline Kapper; E. de Boervan Ryk; BruynSablairolles; M. Vink; Egenervan Dijk; Marie ten Voorden; L. Ruffu; H. Kley;^ M. de Vosde Heer; Boekbinder; van den Borden; B. van Rijk. Heeren. L. B. J. Moor; Willem van Zuylen; Alex. Faas sen; L. H. Chrispijn; M. van Nieuwland; S. H. Spoor; G. Wagemans; A. van Zuylen; B. Rruys- broek; M. van Beem; W. F. Rentmeester; D. van Ollefen Jr.; C. van Dyk; F. A. Wiebes; A. van Sprinckhuijzen; D. van Eijsden; A. C. Kleijn; L. J. van den Berg, M. Boekbinder; van deu Borden. jKinderrollen. Jongejuffrouw KlfQ. Jongejuffrouw de Wolff. Jongeheer Wrltera van Zuylen Jr. Inteekenlysten voor Coupons voor het Speelseizoen 1882/83, zullen in het begin van Augustus circuleeren. Den I7n dezer werd Boheme, alsmede sommige plaatsen in Oostenrijksch en Pruissiscli Silezië, door zware wolkbreuken geteisterd. Op verschillende plaat sen werd ontzettende schade aangericht, vooral in het Elbert hal te Sprindelmühle, Arnau, Allstadt, Jung- buck, Freiheit, Marschendorf, Hirschberg, Lnndes- hut, enz. In onderscheiden fabrieken moest de arbeid wordeu gestaakt, omdat de lokuleu bijkans veFWoest waren. De spoorweggemeenschap was op vele plaatsen verstoord. De oogst werd in sommige gemeenten geheel vernield. Te Arnau verdronken twee personen. Al de bruggeu in den omtrek van Frautenau wer den weggeslagen. Van genoemde plaats werd on middellijk een bede om hulp aan den Keizer van Oostenrijk en den Minister-President Taaffe gericht. Onder de bevolking bij het Reuzengebergte is de ellende ten top gestegen. Het D. v. Z.'H. vreest, dat de uit 's Konings per soonlijk initiatief geboren commissie lot onderzoek naar de oorzaken der ramp van de Adderonvoldoende blijken zal ter bevrediging van het geschokt rechts gevoel der natie, hetwelk verlangt, dat uitgemaakt worde of er schuld bestaat en, zoo ja, dat daarnaar gehandeld worde. Het Openbaar Ministerie had zich ambtshalve de zaak behooren aan te trekken, meent het D. vZ.'H. Als er ongelukken gebeuren met eeu openbaar raiddel van vervoer, dat in particu liere handen is, dan treedt het O. M. op om te on derzoeken of er schuldigen zijn. Dit is dikwijls zeer hard voor de personen, die daarbij dan strafschuldig worden bevonden; het is echter noodig om de natie gerust te stellen ten aanzien van de veiligheid der personen, die hun leven aan zulke middelen van ver voer toevertrouwen. Maar dan bestaat er ook geen enkele reden waarom thans anders zou gehaudeld worden, nu bet een middel van vervoer geldt, dat in handen is van het gouvernement en waarmee zij, die er zich aan toevertrouwen, het zelfs niet vrijwillig doen, maar op bevel. Door het na te laten, zal eensdeels het rechtsbewustzijn der natie niet tot rust komen, kun nen anderdeels vermoedens onitrent schuld blijven bestaan, die, zijn zij ongegrond, behooren te worden weggenomen. Nader wordt bevestigd, dat het onderzoek naar hel aantal nagelaten betrekkingen van de verongelukte equipage van de Addert die daardoor ook stoffelyk zijn getroffen en dientengevolge nooddruftig zijn ge. worden, reeds in gang is. Het wordt met de meeste zorg, ingesteld. In de eerste plaats wordt natuur lijk inlichting gevraagd vau de Burgemoesters der gemeenten, waarin de bedoelde persouen gevestigd zijn; maar aangezien dezen kwalijk geacht kunnen worden, volkomen op de hoogte te zijn van de om standigheden dier personen, zal ook niet worden nagelaten, by wykmeesters, diaconiebestuur en derge- lijkeu informatiën in te winnen. Men mag dus ver wachten, dat de gegevens welke verzameld wordeu degelyk zullen zijn; maar tevens zal men begrijpen, dat zulk een onderzoek nog al eeuigen tijd zal ver- eischen. Onlangs werd in de bladen medegedeeld, dat op de koloniale tentoonstelling te Amsterdam een bijbel- kraam zou geplaatst worden. Tegen deze en dergelijke verspreidiug van den bijbel komt in de Kerkelijke Courant de heer Mounier ophij noemt ze de pros titutie van den godsdienst en protesteert ernstig tegen dit middel tot bevordering van een goed doel. //Nimmer, zegt de heer Mounuier, heeft Jezus bet heilige gemeen gemaakt. Steeds heeft Hij gesproken daér waar het te pas kwam. Waar spot zou uit gelokt worden, daar zweeg Hij. Dikwyls viel, wel is waar, het zaad door Hem gezaaid, in geen goede aarde; maar daar waar alleen steenrotsen waren heeft Hy nooit gezaaid. Geen annonces van eeuwig leven op hoeken van de straten, maken het wezen van het christendom uit, dat laat bet aan de pharizeën over; maar liefde en toewyding is zyn grootste adel. Het zoekt zondaren op in hunne woningen, het doordringt scholen en huisgezinuen met den zuurdeesem des Heiligen Geesteshet dringt door in hospitalen, gevangenissen en holen des verderfs, maar nimmer maakt het zich opzettelijk belachelijk. De inwendige zending heeft een verheven roeping. Zij heeft krachtige personen noodig, mannen en vrouwen vol rijpe levenservaring en menscbenkennis geen fanatieke droomers, maar goede christenen en christinnen, die hun taak met liefde en toewyding vervullen. Geen groote aanplakbiljetten met half reclame-achtigen inhoud, maar het welgemeende woord vau ziel tot ziel gesproken, van het hart tot het hart, met de liefde tot grondtoon en steeds bereid ook tot de daad; dat is de verheven roeping vaa de christelijke zending." Te Rotterdam heeft Maandag het openbaar examen plaats gehad ter beoordeeling van de vorderingen der kweekelingen van de inrichting voor Doofstommen- ouderwijs aldaar. De plechtigheid werd door den voorzitter van bet bestuur der inrichting, den heer R. Mees, geopend met een rede, waaruit bleek, dat het aantal kweeke lingen is toegenomen. Het bedraagt thans 155, en wel 81 jongens en 74 meisjes. Van deze 155 kinderen betalen slechts 11 het volle geld. De overigeu komen geheel of gedeeltelyk voor rekening der inrichting. Het onderwyzend personeel bestaat behalve uit den directeur eu den adjunct-directeur uit 12 onderwijzers. Evenals andere jaren waren de teekeningen en handwerken, aan weerszyden van den kansel tegen den wand gehangen, zoovele blykeu van de vorde ringen der leerlingen, terwyl het examen, dat succes sievelijk van de laagste tot de hoogste klasse werd gehouden in de vnkken van lager onderwijs, een ieder de overtuiging gaf, dat het onderwijs aan de inrichting in goede handen is. Een woord van lof mag dientengevolge den direc teur en onderwijzers niet onthouden worden. Bij elke klasse had de prysuitdeeling plaats en ten slotte hield namens de leerlingen, die de school verlaten, Heripyntje Lit een korte toespraak tot het bestuur. De heer R. Mees sprak ten slotte de kweekelin gen, die de school verlaten, toe eu hoopte, dat zy het genoten onderwijs op prijs zullen stellen en degelijke menschen in de maatschappij zullen worden. Hy dankte het publiek voor de talryke opkomst. Verleden week werd te Hoorn een eigenaardig feest gevierd door tien oude vrouwtjes (de elfde was ongesteld), waarvan 3 meer dan 80 jaren tellen. Het gold het 200-jarig bestaan van bel zoogenaamde Claas Stapels-Vrouwenhofje. Achttien Juli 1682 werd de eerste steeu gelegd door jonker Martinus Blokker, eenigen zoon van Joan Blokker, //premier regeerenden Burgemeester en Raad der stad Hoorn", en vau Julli Anthonia Livius. De stichters waren Jan Jansz. Koekebakker, Doopsgezind, Pieter Bos, Gereformeerd, beiden kooplieden, en Clans Stapel, notaris, Remonstrant. Zij behoorden waarschijnlijk tot de sekte der Collegianten en hadden uit eigen middelen 10.430 bijeengebracht, zijnde de benoo- digde som tot het stichten van genoemd hofje, dat ouddnks vele wederwaardigheden, die bet soms met ondergang bedreigden, ziju tweede eeuwfeest heeft beleefd. Voor eenigen tyd werd een hond van den heer v. C. te Kralingen door een hond van deu heer R. aldaar aangevallen en ernstig gebeten. Van C. stelde daarop een actie in tegen R. wegens het laten los- loopen van een //kwaadaardig" dier, waardoor aan eens anders dier kwetsuren waren toegebracht. Hoe wel de verdediger van den heer R. voor het kanton gerecht te Rotterdam trachtte aan te toonen, dat zyn hond een «goedaardig" dier was, besliste de kanton rechter, dat hpt een «kwaadaardig" dier was, en werd R. tot een boete van f j,50 of een dag gevange nisstraf en in de kosten veroordeeld. Te Oenuntas, in de Termopyle, waar Leonidns met zyn drie honderd Spartanen deu heldendood stierf, stond dezer dagen iemand terecht wegens het bestelen van het graf van dien held, dat een aan tal kostbare oudheden bevat. Het was niemand anders dan de burgemeester dier plaats, aan wien de byzondere zorg voor het nationale heiligdom was opgedrageu, en die de verzoeking, om zich het een en ander van de kostbaarheden toe te eigenen, niet had kunuen weerstaan. Hij is na zeer dramatische debatten tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld Dé oudheidkundige Delaporte, die verleden jaar voor de Fransche Regeering een tocht naar Cara- brodja ondernam, tot onderzoeking van de reusachtige overblijfselen der oudheid, welke daar gevonden worden, is omtrent de nog altijd niet met zekerheid bepaalden oorsprong en de bestemming dezer ge bouwen tot verrassende uitkomsten gekomen. Hy begon met de vermaarde bouwvallen van Angkor te ouderzoekeu en geeft, in een onlangs verschenen rapport, als zyn gevoelen te kennen, dat de oude Khemer-tempels aldaar aan het Brahmanisme waren gewyd. Hy deed verscheidene ontdekkingen die hem in deze overtuiging versterkten, en vond nog eeu aantal merkwaardigheden vau groot belang. Men meende vroeger de bestemming van de oude tempels te Angkor in het Budhisme of den slangendienit te moeten zoeken. Onlangs is een burger vau een stadje in Hannover streng gestraft voor het geven vau gunstige ge tuigen van een dienstbode die het niet verdiende, een kwaad, waaraan zoovele meesteressen en meesters, uit goedhartigheid, zich schuldig maken. Een heer daar ter stede ging met zijn echtgenoot e voor een poos naar Wiesbaden en liet zijn buis over aan de zorg van eeu dienstmeisje, dat eerst voor een maand bij hem in dienst gekomen was. Toer. bij terug kwam bevond hy dat het meisje verdwenen was eu alles wat draagbaar was uit zyn huis had meegenomen. Hy diende nu een aanklacht in tegen den vroe- geren meester van het meisje, die haar, hoewel zij om oneerlykheid ontslagen was, een gunstig ge tuigschrift had gegeven. De rechtbank wees zijn eisch toe en veroordeelde den vorigeu patroon van het meisje tot eeu schadevergoeding van 16000 mark# Door de te Amsterdam gevestigde oommissie tot het verzamelen van gegevens betreffende de emigratie naar Zuid-Afrika is indertyd van haar optreden en het doel harer werkzaamheid o. a. ook kennis gegeven aan den heer J. H. Hofmeyr Jr., naar men weet een invloedryk lid van het parlement der Kaapkolonie. Dezer dagen werd bericht ontvangen, dat de heer Hofmeyr, met het doel, dat de com missie zich ^voorstelt, zeer ingenomen, zyn mede werking toezegt eu gaarne het hem aangeboden eerelid maatsohap der commissie aanneemt. Onder de verkregen inlichtingen behoort ook deze, bevestigd door een verklaring van den Minister van het kroondomein, dat ouder de Kaapsche emigratie- wetten ook Hollanders kunnen worden uitgezonden en iu dezelfde voorreohten zouden deeleu als immi granten van elders. Er moeten nu echter nog nadere berichten worden ontvangen omtrent de vraag, of uit ook het geval wezen zou» wanneer deze emi granten komen met Hollandscbe booten. De bedoelde wetten zyn door een vroeger Kaapsoh ministerie ge maakt met het kwalyk verholen doel, om het Hol- andsche element in Zuid-Afrika te overvleugelen, <oor uit Engeland en Schotland kleine boeren te oen overkoraeu en aan grondbezit te helpen. Van- aar dan ook de oppositie, tegen deze wetten in de aapkolouie gevoerd en voortdurend sterker gewor- en- Aan dit verzet zal natuurlijk een eind komen, n ïen ook Nederlanders van de gunstige bepalingen gebruik kunnen maken. an echter zullen maatregelen noodig wezen, waar oor emigranten in de gelegenheid zijn, zich uit o landsche havens op Hollandsche booten in te schepen. Een der krachtigste middelen toch tot bereiking van het hoofddoel, nauwer verband met geheel Zuid-Afrika, vooral ook met Transvaal, zal wezen het stichten eener geregelde stoomvaart tusschen Nederlandsche eu Afrikaausche havens. Men kan zelfs zeggen, dat het welslagen van alle goede plan nen van de vestiging van zulk een vaart afbauke- iyk wezen zal. Is hel Hbl. wel ingelicht, dan heeft de com missie thans alle reden om te verwachten, dat ook dit zoo belangrijk gedeelte van haar plan binnen niet al te ruim tijdsverloop tot ecu begin van uit- voeriug zal kunneu komen. De Prins en de Prinses van Wallis hebben dezer dagen de opening bijgewoond van de nieuwe studie zalen in het gesticht voor weeskinderen van politie agenten, door den heer Hovard gesticht en onder houden door het corps der constabelswant Qp 12.500 politie-agenten zijn er slechts 70, die wei geren het hunne bij te dragen oip een inrichting te ondersteunen, welke aan hun kinderen, in geval van ongeluk, een degelijk toevluchtsoord verzekert. De gestichten zijn te Slrawberry-Hill en te Twickenham gelegen het eene bevat 150 jongens en Eet tweede 100 meisjes, die er degelijk onder wijs ontvangen, overeenkomend met hun maatschap- pelijken stand in de wereld. Daar de toelagen van de politie-agenten niet voldoende zouden ziju om de kosten van onderhoud te dekken, komt het publiek helpen en betaalt het in jaarlijksche vrijwillige bij dragen een som van ongeveer 250.000 fr. Ten einde de Vorstelijke bezoekers aangenaam te zjjn, hadden de bestuurders van het gesticht een tentoonstelling ingericht van geheel bjjzonderen aard. Zy hadden namelijk een verzameling bijeengebracht van kunstwerken, in hun vrjje uren, door politie agenten vervaardigd. Onder die voorwerpen, 485 in getal, kwamen er enkele voor, bv. olie- en waterverw- scbilderjjen, welke niet onwaardig waren in de Ko ninklijke Academie te prjjken. De Prins en de Prinses hebben belooningen ge schonken aan de vervaardigers van de schoonste kunstvoorwerpen en het Bestuur geluk geweusuht met de inrichting. Keu krachtig middel om onder een woelig publiek de rust te herstellen, werd onlangs door een Ameri- kaansch tooneeldirecteur te San Antonio in Texas toegepast. Toeu het rumoer in de zaal maar geen eind wilde nemen, trad de directeur met een glim lach om den mond, maar in elke hand een geladen revolver, voor het voetlicht en deelde den toeschou wers vriendelijk mede, dat hij «p hen zou schieten als het niet binnen twee minuten rustig in de zaal was. Aldus ingekleed, had zjjn verzoek de gewenschte uitwerking. Als met een tooverslag werd alles stil, en de voorstelling kon ongehinderd voortgezet worden. Een tooneel uit een der dagen van schrik te Alexandrië wordt als volgt geschetst Een der maroudeurs, een veroordeelde, wien op het voorhoofd het merk van den moord gebrand is eu die dus levenslang tot den zwaarsten bagger-arbeid aan de Pharos was veroordeeld, liep ongewapend rond. Toen de Engelschen op den ellendeling wil den vuren, haalde hij van onder zijn wjjden man tal een zuigeling van nauwelijks 10 maanden voor d-n dag en hield het wicht, het kind vaneen blanke, als schild zich voor het lichaam. Hij hoonde de Engelschen eu risp hun toe, dat zij nu maar moesten schieten. Twee soldaten slopen echter on bemerkt heen, doorliepen met levensgevaar verschil lende straten, waarvan de huizen in lichte laaije vlam stonden eu vielen den onmensoh plotseling van ach ter aan. Twee goedgemakte schoten in den rug deden hem neerstorten. Hel kind is gered en be vindt zich aan boord van de Inflexible. Na eenige uren werd het plechtig gedoopt! het kreeg, tereere van admiraal Seymour, de voovnameu van Frederik Franz en als familienaam den naam van het schip, welks officieren de opvoeding van het kind op zich zullen nemen. Indien de Daily Telegraph goed is ingelicht, heeft de heer de Freycinet Zaterdag aan de commissie uit den senaat, welke het eerst gevraagde orediet voor de Marine onderzoekt, medegedeeld, dat de conferentie het plan schijnt te hebben laten varen om aan Frankrijk en Engeland een mandaat te geven om de orde te herstellen, eu dat zjj, zonder er zich mede te bemoeien, op de mogendheden welke tot handelen zouden beslniten, de volle verantwoor delijkheid voor hare daden wilde laten rusten. De minister voegde er bij, dat hjj in dat geval Engeland in Egypte alleen zou laten haudelen en zich zou beperken tot de bescherming van het Suez-kanaal, een vraagstuk dat geheel ss afgescheiden van de anarchie in Egypte. Ook van andere zijde wordt bevestigd, dat Frankrijk zich tot het zenden van 5 a 6000 man naar het Suez-kanaal zal beperken Dan is zeker alle twist over kommandement, voorrang enz afgesneden; maar Frankrjjk doel dan ook af- ff8" fi det vmoh,en 'ao dt» arbeid. Heeft Engeland met opoffering van bloed en geld wederom een ordelijken toestand in Egypte in het leven geroepen, dan zal geene conferentie dat feit kunnen wegpraten en zal aan Engeland de overwe- gdnde invloed in Egypte voorjaren verzekerd blijven. Men begrypt dat ,n Londen. Toen lord Granville gisteren eenige mededeelingen betreffende den staat vau zaken m het hoogerhuis had gedaan, stond het hoofd der oppositie, lord Salisbury, op om te verklaren, dat alle partijen haren krachtigen steun aau de regeering waren verschuldigd. In e1" n- ';gerlT 'roeB de heer Gladstone het aangekondigde crediet van 2.300.000 aan, zeggende dat het geld dient gevonden te worden door eene verhoog.ng van 1% stuiver in het pond gedurende dit begrootingsjaar. Vgf achtste percent dus van het belastbaar inkomen der natie heeft Engeland voorloopig voor Egypte over. De Timezegt: Terwjjl Engeland alleen en op eigen verantwoording de taak op zich neemt, om Egypte van regeenngloosheid te bevrijden, zal het ook voor de toekomst het recht verwerven om een toeziend gezag te oefenen over het land, dat het ge- red beeft, en dit recht doen gelden. Wanneer En geland zich met een krijg voor het herstel der orde in Egypte inlaat, moeten de verbintenissen der diplomatie aangegaan op een tjjdstip toen de toe stand volkomen anders was, als opgeheven beschouwd worden. Het vestigen van een krachtige en werk zame regeering in Egypte onder het beschermheer- schap van Groot-Britaunië zou de Egyptische quaestie op de beste wgze tot oplossing brengen De Daily Nem verneemt, dat Engeland en Frank rijk verleden Maandag Italië hebben uitgenoodigd om aan de maatregelen tot bescherming van het Suez-Kahaal deel te nemen. De Brilsche regeering zal heden Italië uitnoodigen, om gemeenschappelijk met haar de orde in Egypte te herstellen. In Italië blijft de vraag, of het land al dan niet aan de gewapende tusschenkomst in Egypte zal meedoen aan de orde van den dag. De gevoelens daarover loopen uileen. Sommigen zijn van meening dat indien men Engeland en Frankrijk thans alleen laat handelen, het voor geruimen tijd met Italië's invloed in Egypte uit is; anderen zeggen dat het met groote heeren slecht kersen eten is en Italië bij eene werkdadige deelneming niets degelijks kan winnen. Over het algemeen schijnt men tot de over tuiging gekomen te zijn, dat bij eene oprechte bevordering der verstandhouding onder de Euro- peesche mogendheden ten minste ée'ne zaak voer Italië gewonnen kan worden, namelijk het behoud van den vrede, waarbij Italië voor de rustige ont wikkeling van handel en nijverheid zoo groot be lang heeft. De Regeering moet dan ook besloten hebben, om steeds hand aan hand met Oostenrnk en Dutlschland te gaan, en slechts dan eene uit- noodiging tot deelneming te aanvaarden, indien zij- van de gezamenlijke groote mogendheden komt. Van eene bijeenroeping van het Parlement, waarvan dezer dagen sprake was, moet weder afgezien zijn. Sedest bekend is geworden dat de Porte aan de Conferentie deel neemt, beschouwt men zulk een maatregel als ontijdig. Daarentegen zijn bevelen ge geven, om Italië in de haven van Alexandrië door zes pantserschepen van de eerste klasse en drie ad- viesjachten te doen vertegenwoordigen. Egypte heeft Ierland geheel op dén aohtergrond gedrongende berichten uit het groene Erin zijn schaarscb de dwsngwet is nog over eenige streken in het graafschap Kildare van toepassing verklaard en de magistraten klagen over het vele werk dat de nieuwe wet hun geeft, terwyl zg niet extra worden bezoldigd. Voor het overige hoort men van enkele diefstallen. Het bericht, dat eindelijk een der moordenaars van Cavendish is gearresteerd, zal ongetwijfeld algemeen genoegen geven. De man werd van 1 uerto Cabello naar Caracas overgebrachthij moet reeds de namen van verscheiden medeplichtigen hebbeu meegedeeld. Voorloopig zal graaf Kimberley Bright opvolgen als kanselier van het hertogdom Lancaster. Totnogtoe is het geruoht niet bevestigd, dat de 37 leden van den Paryschen gemeenteraad, die voor de bekende motie stemden, van plan sijn heen te gaan, wanneer Floquet aftreedt. Verstandig zou dat ook niet zgn van de heeren autonomisten, want de raad bestaat uit 80 leden, de 43 overige zouden dus nog besluiten kunnen nemen en in afwachting van de verkiezingen den baas kunnen spelen. Volgens de latere berichten is Floquet, op verzoek der regeering, aangebleven. VEILING 26 JULI. Winkelhuis, Lange Groenendaal, I. No, 121 ƒ1970 kooper N. Nieuiverkerk.

Goudsche Courant | 1882 | | pagina 2