BLEEEERSE1TECHT. Buitenlandsch Overzicht. ADVERTENTIEN. INGEZONDEN. Afloop van Openbare Verkoopingen van Onroerende Goederen. POLITIE. Burgerlijke Stand, Gouda. Gouderak: Stolwijk Haastrecht: Reeuwijk: Zevenhuizen 40-J A RIG E r h t b r e i g in 2 JACOB BENNIS goede boter voor Indië en de daarop komende kosten in Indië; wenken omtrent inpakking en wat verder z. i. bij een proefneming om boter ran een nieuw merk in te voeren, in acht te nemen is. Tevens werden 4 bassen Deensohe boter gezonden, waarvan 2 onderzocht zyn aan het proefstation te Wageningen en deze week de andere te Leeuwarden geopeud zgn. In Indië kan wel een toekomst voor de Friesche boter verwacht worden en daarom is het wensehelijk, dat er zich een corporatie voor den uitvoer vau Friesche boter naar Indië constitueert, die daaraan eenig geld wil wagen, dat noodig is ora daar eerst de deug delijkheid van Friesche boter te doen leeren kennen. Een Fransohe spullebaas had eenigen tijd geleden een dwerg, een 17-jarigen knaap die niet grooter was dan 82 centimeter, tegen een som gelds van zijne ouders overgenomen, eu "reisde daarmee de kermissen rond, waar het kleine mannetje veel op gang maakte. Ten einde nog meer toeloop te trekken, was hg onlaugs op den inval -gekomen ora den dwerg tot een dierentemmer te maken, niet van leeuwen, maar van miniatuurtijgers, n. 1. katten, die by als tijgers met zwarte en bruine strepen beschilderde eii die hg africhtte ora den dwerg heeu te springen als deze met zijn karwats sloeg. Hg had groote moeite om den knaap, die doods benauwd voor katten was, tot het vervullen van zijn rol te b-wegen, maar met slaag en bedreigingen kreeg hij hem er toede dwerg trad een paar avonden als dierentemmer op en had groot succes. Maar dezer dagen, toen de kleine dierentemmer zich op de kermis te Beaupré sur Saonne weer onder zijn miniatuurtijgers vertoonde, vloog een der katten hem plotseling naar de keel, wierp hem omver, de andere katten vielen mede op den dwerg aan, en voor iemand tusschenbeide kon komen, lag de arme knaap met een ontvleescht gelaat dood op den grond. Het publiek was woedend op den spullebaas en wilde hem te lijf, maar hg wist zich nog in tijds uit de voeten te maken. Hg is echter thans te Eijssel in hechtenis genomen en zal zich voor de rechtbank moeten verantwoorden wegens den dood yau den dwerg, die door zgn onvoorzichtigheid en wreedheid veroorzaakt werd. In den zomer van 1881 heeft een persoon, met het uiterlijk van een landbouwer, in den Frieschen tongval sprekende, verscheiden notarissen in de pro vincie Groningen op bedriegelijke wijze opgelicht voor verschillende geldsommen. Hij vervoegde zich bij hen met brieven uit Friesland, aan hem ge adresseerd, waarin hem kennis gegeven werd van het overigden van een oom of tante, met verzoek, spoedig over te komen, om de nalatenschap, die meestal in uitgestrekte landerijen bestond, soms 40 a 50, zelfs 90 pondematen, te beredderen. Aan dcu notaris werd dan opdracht gegeven, namens hem te occupeeren, waarvoor hg eec op zegel gestelde vol macht onderteekende met denzelfden naam als waaraan de bekendmaking van het overlijden was geadresseerd. Meestal vroeg de voordeelige cliënt bij het afscheid- oemen een klein voorschot op de erfenis, in den regel 10 of 15 gld., die hij te min in kas had, om de reis naar het sterfhuis te doen, waarheen hij noodzakelijk wegens de begrafenis moest reizen. Verscheiden notarissen verstrekten hem het gevraagde voorschot en ontdekten later, dat zij met een be drieger te doen hadden gehad, en dat alle vertoonde en geteekende papieren valsch waren. Aangifte bij de justitie mocht niet leiden tot ontdekking van den bedrieger, en zoo bleef bij nu hier, dan daar zijn bedrijf ongestoord voortzetten. Geruimen tijd, bijna 10 maanden, scheen het alsof de vervalscher het land had verlaten of uit vrees voor outdekking zgn bedrijf had laten varen, totdat in de maand Juni II. een notaris te Groningen en ougeveer terzelfder tijd een ambtgenoot te Leens en een te Znidhorn de dupe werden van deze oplichterijen, allen bijna op dezelfde wijze, doch telkens met verauderiug van plaatsnamen en persouen gepleegd. Ook nu werd de justitie, van deze drie feiten althans, onderricht en kou zij, hoewel onduidelijk, een signalement van den verdachte formuleeren, te vinden op bladz. 1096 van het Politieblad. l)eii rechercheurs der gemeente politie te Groningen, Holtkamp en Richie, mocht het Dinsdag-morgen gelukken, den dader van al deze oplichtergen in hel logement van Mulder te arres teeren. Hij vertoefde daar ouder den naam van de Haan eu werd nog in het bezit gevonden van een paar door hem geschreven brieven, gedateerd 24 Juli, die eveneens kennisgeving behelsden van bet overlyde* van rgke erfooms of tantes, eu die hij bestemd had om weder als introductiebrieven bij den eenen of auderen notaris te gebruiken. Zijn ware naam is Sjoerd Jans Kingma, geboren te Baard (Friesland). Deze naam prijkt in de registers van het voormalig gerechtshof van Groningen met een aanteekeuing voor 8 jaren celstraf wegens oplichterij. De dezer dagen verspreide geruchten, als zouden de, door het Comité voor de Jodenvervolging, naar Amerika gedirigeerde Russische Israëlieten weder even spoedig naar Uuropa worden teruggezonden, blgken volgens van daar ontvangen berichten loo- pende tot 22 Juli jl., zeer overdreven eu voor een groot deel onjuist. Alléén zy die blgken zelf niet door werken in hnn onderhoud te kunnen of willen voorzien, wordeu door het Comité teruggezonden. De meeuing, dat de vluchtelingen uitsluitend tot den handelstand zouden behooren, berust evenzeer op een dwaling; integendeel worden onder hen vele zeer bekwame horlogemakers, juweliers, kleermakers en boerenarbeiders gevonden. Het door het Comité in Castle Garden te New-York opgericke arbeids bureau doet al het mogelijke om hun goede be trekkingen te bezorgen en mag zich in een aan- vankelyk succes verheugen, aangezien er dagelijks aanvragen van werkgevers koraeu. Zoo werden b. v. 10 huisgezinnen, te zamen 40 personen uitmakende, op aanvrage als boerenarbeiders in dienst gezondeu. Aan 6470 vluchtelingen is reeds een onderkomen verschaft terwijl aau ongeveer 2000 andere onder steuning werd geschonken, voor de vrouwelijke vluchtelingen is in East Broadway een afzouderlijk bureau opgericht; velen harer zijn reeds als naaisters op fabrieken geplaatst. Het Comité heeft besloten naaimachines te koopen en een naaischool te openen ten einde zelf werk te kunnen verschaffen. Het vestigt in circnlaires en nieuwsbladen de aan dacht van het publiek op zijn bemoeiingen en roept den steun in van allen, die in de gelegenheid zijn werklieden te plaatsen. Uit St. Michel zijn onder dagteekeuing van den 16n Juli weder hartverscheurende berichten omtrent de aankomst van 185 Russische Joden raeégedeeld. Zij waren bijna allen voor liet meereodeel ziek en in lompen gehuld; daarbij hadden zij de laatste vijf dagen geen voedsel genoten. Terstond werd door hun geloofsgenooten voor het noodigste gezorgd. Treffende tooneeleto deden zich bij het uitdeelen van het eerste voedsel voor; volwassenen zoowel als kinderen trokken elkaar de beteu broods uit dc handen, die als het ware verslonden werden. Het Stadsbestuur heeft voorloopig voor voeding en huis vesting gezorgd tot dat de vluchtelingen werk zallen hebben bekomen. Volgens een particulier telegram uit Berlijn aan het Wiener Fremdenblatt, een officieus orgaan van het ministerie van buiteulandsche zaken te Weenen, zou de Nederlandsohe regeering, in antwoord op eene vertrouwelijke aanvrage, te kennen gegeven hebben dat zij eventueel niet ongenegen zou zijn aan ge meenschappelijke raaatregeleu ter bescherming van het Suez-kanaalg deel te nemen. Aau de Tweede Kamer is ingezonden een wets ontwerp tot verhooging van hoofdstuk 9 der Staats begroting voor 1882 met 5000, zijnde de eerste termyn van een subsidie van 150,000, toe te kennen aan de internationale koloniale tentoonstelling te Amsterdam, waartegenover het Comité van uit voering bereid is de noodige ruimte voor de Ne derlandsohe inzenders tegen een verminderd tarief beschikbaar te stellen, enkele inzendingen kosteloos op te nemen, en voor gepaste versiering en be waking der Nederlandsche afdeeling zorg te dragen. Blijkens de mem. van antwoord op het ontwerp tot herziening der vestingwet handhaaft de Regeering die voordracht en acht zg d priori behandeling in comité-generaal daarvan niet noodig. De politie te Parijs heeft een prachtige slag gesla gen, dóór twee-ea-dertig raelkverkoopers, die juist bezig waren hun waar te vervnlschen, op heeterdaad te betrappen. De politie had zich verstopt op de plaats waar 's morgeus de melkverkoopers hun waar uit de wagens haalden en men kan zioh een voor stelling maken ,van de verwondering dier vervalschers, die juist op het oogenblik dat zij het water lustig in de melk Heten loopen, door een sterke macht met vier commissarissen van politie aan het hoofd, over rompeld werden. Groot is het aantal Franschen, die den ordeband van het Legiou d'houneur in het knoopsgat dragen, doch al wat rood blinkt, is daarom nog 't legioen niet. De zucht om het roode lintje te dragen was zoo groot, dat vele ridders van andere orden al het mogelijke verzonnen om door handige nabootsing voor een ridder van het Legioen van Eer door te gaan. De een of andere kleine buiteulandsche orde was gemakkelijk te verkrijgen en zoo zij gelukkig genoeg waren door geld of intrigues de orde van den bey van Tunis of van den koning van Siara te hebben bemachtigd, haastten zij zich naar den winkel waar zij zich het ordelint lieten voorleggen. ^Jiet zelden waren nu deze linten geheel groen en was het eenige rood, wat er in voorkwam, een dun biesje, dat zich in het groene veld verloor. On mogelijk dus iets te bedenken, dat minder op het ordelint vau het Legion d'honneür geleek dan dit en toch moest bet zóó veranderd worden, dat het er voor kan doorgaan. Nu kende de winkelier gelukkig het zwak zijner klanten. Hg had dan ook nog fantasielintjes der orde in voorraad. Een donkerrood lint met dunne onzichtbare groene streepjes bleek dau weldra datgene te zijn, wat de klant wenschte en verheugd verlaat hij den wiukel, het roode fantasieknoopje in het knoops gat. Reeds bij eenige vreemde orden, waarbij de kleur van het lint eveueens rood is, was de kanselarij tusschen beiden gekomen en had bevolen, dat het kruis der orde daarby gedragen moest worden. Men maakte het kruis toen echter zoo klein, dat het niet te zien was, en deze maatregel dus ook we der zijn doel miste. Nu is men daarop nog eens teruggekomen en in het Journal Offciel afgekondigd, dot de dragers van die orden, waarmede vooral geknoeid werd, in het vervolg het kruis van hun orde aan het lint zallen moeten bevestigen en dat het kruis bij een minimum van één centimeter, even gfbot moet ziju als de knoop of het lint waaronder het bangt. In het Augustus-nomraer vau de Gids wordt door kapt. W. Rooseboom in een artikel, getiteld: //De tegenwoordige toestand onzer weermiddelen/' een stelsel uiteengezet van organisatie onzer levende strijdkrachten, dat geen noemeuswoardige verbooging van het oorlogsbudget ten geVolge heeft, waarbij toch de vereischte legersterkte verkregen wordt, terwijl teveus de grootst mogelijke billijkheid daarbg wordt betracht. De militie wil de schr. niet sterker nemen dan tegenwoordig, maar hen, die niet voor den dienst bij de militie worden aangewezen, wil hij terstond bg de schutterij inlijven. Men zal dan dus hebben schuttergen, bestaande uit mannen van 20 —30 jaar, die niet bg de militie zijn in gedeeld, en mannen van 2530 jaar, die hunnen dienstplicht bij de militie hebben volbracht. Bij dit stelsel van algemeeuen dienstplicht bij de schut- tery zullen alle gewezen miliciens van 25 lot 30 jaar daarin aangetroffen worden. Die schutters zou de schr. de i. ban willen noemen, terwyl dan de 2e ban zou bestaan uit de leden der dd. sohuttergen, die in vredestijd reeds eenigszins geoefend zijn, en eindelyk de 3e ban gevormd zou worden door hen, die in de gemeente te ver uiteen wonen om aan een gemeenschappelijke oefening te wordeD onder worpen. Het criterium bij deze indeeling in bans wordt dan alleen de meerdere of mindere geoefend heid, terwijl thans de vraag, of men gehuwd en kinde reu heeft of niet, die met 'slands verdediging niets uitstaande heeft, nlles uitmaakt. De schutters, gewe zen miliciens, wier sterkte door den schr. op 40.000 man wordt geschat, vormen met de vesting-artillerie en vesting-genietroepen van het leger samen het bezet tingsleger. Zij komen voor op de schuttersrollen in de gemeenten, en moeten ook bij oproer, brand enz, dienst doen, maar zij zijn van oefeningen met de overige schutters vrijgesteld, omdat zg reeds geoefend zgn. Dit bezettingsleger wordt echter in tijd van vrede georganiseerd, over de verschillende sterkten verdeeld terwijl voor oorlogstijd kader daarvoor bestemd moet worden. Verplicht 'men de overige schutterijen bg de wet tot het houden van oefeningen, overal waar een kom van bijv. 2000 zielen aangetroffen wordt, dan zöu de tweede ban, dat is dus die, welke eer.iger- mate geoefend is, reeds een aanzienlijke sterkte ver krijgen; uit do schutters van de 3e ban, dus geheel ongeoefenden, kunnen afdeelingen werklieden worden gevormd, die bij de verdediging onzer liniën onschat bare dieusteu zullen bewijzen. De overige schutters van den 2e en den 3e ban worden in verschillende steden in het hart des lands ondergebracht en zoo spoedig mogelijk geoefend. Daaruit wordt het reser- veleger gevormd. Dit stelsel van organisatie onzer levende strijd krachten is, naar het oordeel van den schr., //het eenige waarbij een genoegzame kwaliteit wordt verkregen ^zonder eenige opdrijving van het oorlogsbudget en met den minst mogelgken druk op de bevolking." Wel wordt een ieder in tijd van oorlog tot dienst verplicht, maar dit is een bepaald voordeel in plaats van een nadeel. Dit is echter zeker, dnt de verdeeling van den druk, dien de dienstplicht onvermijdelijk op het volk moet leggen, veel billijker geschiedt. Terwijl men aan de eene zijde jongelieden heeft, die eerst vijf jaar bij de militie moeten dienen en daarna nog vyf jaar bij de schutterij, en aan de andere zijde personen, die in het geheel geen dienst behoeven te vervullen, zal men voortaan een ieder dienstplichtig stellen van zijn 20 tot zijn 30 jaar; als kompensatie voor den zwaarderen dienst bij de militie gedurende vgf jaren, zal de schatter ge wezen milicien in tijd van vrede niet tot het bijwonen van de gewone oefeningen verplicht zijn." In 1884 zal het honderd jaar geleden zgn, dat de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen tot stand kwam. Het voornemen bestaat dat eeuwfeest te vieren ea het denkbeeld is aangegeven om een standbeeld op ie richten voor deu stichter Jan Nieowenhuizen. Den 8sten Augustus zal een vergadering ter bespre king van dnt feest te Amsterdam worden gehouden. De Qoesche Ct. brengt die gebeurtenis in verband met het denkbeeld om een pensioenfonds voor werk lieden op te richten en herinnert aau bet gevoelen van deu heer van Marken, dat de bezwaren tegen zoodanig fonds vervallen zouden, indien er een ad ministratie- en een waarborgfonds bestond. Het blad stelt daarom voor, ter eere van het lOOjarig bestaan der Maatschappij in plaats van 30000 voor een standbeeld le besteden, die som geheel of gedeeltelijk nit de kas der Maatschappij of uit bijdragen vau de departementen, als feest gave, als waarborgfonds te deponeeren voor een //Algemeen Nederlaudsch Pensioenfouds voor werk lieden." „Uit de rente van dat kapitaal kunnen dan te vens gedeeltelijk administratiekosten worden gedekt, zoodat ook die kosten minder worden. /,Het kapitaal zelf zou, mocht de zaak niet opne men* weer aan de Maatschappij terugkomen. z/Dat zou in onze oogen eene flinke, degelijke wijze van herdenking van de stichting der Maat schappij wezen. ffDoor het gansche land heen zou men door zulk een fonds een weldaad bewijzen aan eene klasse, die zeker wel het grootste deel vormt van dat algemeen, voor welks nut de Maatschappij werk zaam is. „Doch over het nut van dat pensioenfonds be hoeven wij niet verder te schrijven. Dat is genoeg algemeen erkeud. „En over het plan, dat wij opperden eindigt de G. Ct., willen wij niet verder uitweiden. Wij geven het voor beter aan allen, die de viering van het eeuwfeest willen dienstbaar maken aan bet wezenlyk goede streven van de honderdjarige bet geluk der meueenheid". Er is misschien geen punt van bijgeloof, dat meer aanhangers telt dan de vrees om met dertien aan tafel te zitten. Wij kennen overigens zeer verstan dige rnenschen, die zich hiertoe niet zouden laten vinden. Nogthans is er misschien ook geen punt van bijgeloof, dat gemakkelyker is te bestrijden, namely k door de berekening omtrent den gemiddel den levensduur. Een Amerikoansche wiskundige, Harvey, wijst hier op> eu toont door berekeningen aan, dat als er binnen een jaar tijds een vau de dertien moet sterven, het geheele gezelschap raoat be staan uit rnenschen boven de zeventig jaar. Maar is de gemiddelde leeftijd veertig jaar, dan zouden er honderd personen moeten bijeen zijn ora een sterf geval binnen het jaar ouder hen waarschijnlijk te maken. Cijfers liegen niet. Toch vreezeu we, dat inen eerder aan het bijge loof zal vasthouden dan zich door deze redeneering te laten overtuigen. Het belangrijkste wat over Egypte te melden valt, is het bezetten van Suez door de Engelschen. Dit geschiedde verleden Woensdag, zonder verzei en nog even bijtijds, om de Egyptenaren te beletten de stad in> brand te steken. De Conferentie te Konstantinopel kwam Woensdag namiddag te 3 uur bijeen. Graaf Corti nam uit naam van Italië het oorspronkelijk voorstel van Frankrijk over, strekkende tot gemeenschappelijke beschermiug van bet Suez-kanaal. De vertegenwoor digers van Duitschlaud, Oostenrijk, Hongarije, Rus- laud en Turkije namen het onmiddellijk aan, maar die vnn Engeland eu Frankryk verklaarden eerst hunne regeeringen te moeten raadplegen. Volgens den berichtgever der Daili/News te Kon- Btantinopel wint meer sn meer onder de xMohamme- dauen, ook onder de soldaten, het gevoelen veld, dat Arabi-pacha de profeet is, die, naar de volksoverle vering, in het aanstaande jaar verwacht wordt. Arabi-pacha moedigt dit deukbeeld zooveel mogelijk aanzoo verkondigde hg zijnen soldaten, dat de grootsjerif van Mekka hem een heilige vlag ge schonken heeft. De president der Fransche republiék zit er ver legen meê wie hg ministers moet maken. Het kabinet is omvergeworpen hoofdzakelijk door de redevoeringen van den gematigden heer De Marcère en van den radicalen dokter Cléraeuoeau. Men zou er dus over kunnen denken om aau hen beiden de vorming van een kabinet op te dragen, maar dat zou eenvoudig eene onmogelijkheid zijn. De heeren zouden het maar zeer kort samen uithouden. Wie dan? De heer Gambetta en zijne vrienden? Maar deze zouden dadelgk actief in Egypte willen optreden, en dat wil de kamer niet. Zij zijo buitendien door deze» kamer reeds eens veroordeeld. De heeren Ferry en Say, die tot zekere hoogte voorstanders eener interventie ziju, werden vooreerst onmogelijk als mi nisters door het votum van Zaterdag. Uit die daad der kamer moet het nieuwe ministerie spruiten; het moet dus in de Egyptische er* zooveel mogelijk in andere vragen vrij zijn van elke gedachte aan bloed, en den olijftak des vredes omhoog beffen. Daarom denkt men aan eene tijdelijke oplossing, een cabinet d'affaires, waarin de vrtedzameu van harte uit het laatste ministerie met eenige geest verwanten zouden zitting nemen om loopeude zaken af te doen en de vacautie door te komen. Ver schillende namen noemt men: het schijnt echter vroeg genoeg om ze te herhalen als de zaak haar beslag heeft. Voor in het huis der lords de wet op de ach terstallige pachten in Ierland werd aangenomeu» trachtte lord Eemiy, nog eene schikking te brengen, maar het gelukte niet. Beide partijen bleven op haar stuk staan; de tijd voor sohikkingen komt eerst later, als de wet de reis tusschen beide huizen nog eens heeft afgelegd. Lord Salisbury voer heftig uit tegen deh afwezigen heer Gladstone, Het scheen wel, zeide hij, alsof de eerste minister er behagen in schepte eene groote crisis in het staatsleven, als alle krachten van den opstand hem ten dienste staan, te gebruiken om de grondslagen van bel eigendomsrecht te ondermijnen. Indien van deze wet niets kan komen, dan ligt de schuld daarvan aan ben, die niet willen instemmen met redelijke amendementen. Dat is aan het adres van de liberale meerderheid van hel lagerhnis, die er waarschijnlijk vrij onzacht op zal antwoorden. Het verloop dezer crisis is nog raoeilyk te voorspellen. Verleden jaar bij de be handeling der landwet hebben, na veel praten, de lords toegegeven. Vrijdag namiddag verschafte de directie van het Ned. volksthéatre den kinderen der scholen voor minvermogenden hier ter stede eenige genotvolle uren. De Heer Léon Pedro Veith stelde zijne tent en zijn gezelschap beschikbaar tot het geren van eene gratis-voorstelling voor de kinderen der ge noemde scholen. Hoewel het vaoantie was, kostte het den hoof den der scholen weinig moeite de kinderen op het bepaalde uur bij elkander te krijgen. Het behoefde toch slechts aan enkelen gezegd te Wor den of weldra verspreidde zich de blijde bood schap als een loopend vuurtje door de stad, en Vrijdag namiddag l1/* uur *trok eene schare van circa 800 kiudereu opgetogen van blijdschap door Gouda's straten. De trein werd voorafgegaan door het orchest van bovengenoemd gezelschap en strekte niet weinig om den feestindruk bij het kleine volkje te verhoogen. De stoet ging van af de -Jeruzalemstraat langs de Spieringstraat, de Haven, Hooge Gouwe, Turfmarkt en rerioór zieb ten laatste in de ruime welingerichte tent van het Ned. volksthéatre, staande op de markt alhier. De voor stelling nam weldra een aanvang en men moet er bij tegenwoordig geweest zgn, om zich. een denk beeld te kunnen vormen ,vau de opgetogenheid, bewondering eu belangstelling, waarmee de kinde ren de verschillende werkzaamheden gadesloegen. Deze werkzaamheden verdienen allen lof, en zgn ruim de moeite waard, zelfs door volwasseueu bijge woond te worden. Wij willen er hier geen volledig programma van geven, en bepalen ous, er slechts enkele, die bizonder vermelding verdienen, van aan te balen. Deze zijnDe hondendressuur van Miss Jenny Pedro, het draad loopen van den Heer 'Coriuo, de vermnkelgke goocheltoeren van den Heer Arlié en de verschillende gymnastische verrichtingeu der overige artisten. Hoewel de kindereu zich ordelijk en netjes ge droegen, kon men toch niet beletten, dat som- wyleii dia verende applaudissernenten losbraken. Kreten van vtrbazing uit soms houderden kleine keeltjes te gelijk getuigden van h$t genot, dat de kindereu smaakten, en het was waarlijk ook een genoegen te zien, hoe zij zich amuseerden. Vooral het laatste gedeelte van bet programma, eene pantomime, die zeer vlug en aardig gespeeld werd, wekte de laoh- spiereu op. Toen het gordijn viel, speelde de muziek het volklied, waarmee weldra bijna duizend keeltjes instemden. Ten slotte betuigdeu de kinderen hunnen (lank en erkentelijkheid door een //lang zullen zg leven aart te heffen. En ook wij burgers van Gouda roepen den Heer Veith hetzelfde toe voor de belanglooze welwillend heid, waarmee hg de minvermogende kinderwereld aan zich heeft verplicht, eu weusehen hem en zijn net gezelschap gedurende zijn verblijf hier op de kermis of elders iederen avond eene eivolle zaal toe VEILING 31 JULI. Huis en Erf, Turfmarkt, H. 48 3700.— kooper 8. F. Teeling. 3 Huizen en Erven, Stadsveste, L. 81, 82 en 83, 2310.k. J. Scholing. Huis en Erf, Fluweelen Singel, R. 586a, 330. k. W. F. Wildenburg. Gevonden en aan het bureau van pölitie gede poneerd Een Zilveren Horloges met dito ketting, een Porte monnaie met eenig geld, een Jongens Pet, zeven Sleuteltjes aan een Ring. Duizende bedankbrieven van genezene personen, zelfs uit de hoogste standen, eu een groot aantal certificaten van zeer geziene en beroemde geoeesheerên zijn het beste bewijs van de hooge waarde der Zwitsersche pillen van Richard Brandt. Er is dan ook geen middel welker werking tegen onrein Bloed, Huiduitslag, Puisten, BuileD, opstijging van het Bloed naar het hoofd en de borst, Arabeiën, Volbloedig heid, enz. zekerder en sneller is als die der Zwit sersche Pillen en men kan er zich gemakkelijk van overtuigen door1 er de proef van te nemen. De Zwitsersche Pillen van Richard Brandt zgn te Gouda .te bekomen bij Apotheker HOEFHAMER. De dagelijk8che kosten bedragen slechts 2 Ct&. GEBOREN; 2 Aug. Johanna Elisabeth, ouders A. C. Schriek en J. Tornee. 3 Hendrika Jacoba Maria Geertrui' da, ondersJ. HulscherenS. Luitjes. Pieler Willem, ouders J. vau deu Heuvel en A. van Spengen OVERLEDEN: 2 Aug P. Schouten, 3 m. J. C. van Rooselaar, 2 m* 4 M. C. P. Breokel, 7 w. ONDERTROUWD; 4 Aug. C. Mol, 32j. en J. M. van Gend, 35 j. G Kooij, 21 j. en W. van Eekeren, te Zype, 23 j. A. J. Ruijgrok, te 's Gravenhage 28 j. en A. C. J. Koorevaar, 21 j. Burgerlijke Stand van onderstaande gemeenten van 29 Juli tot 4 Aug. 1882. Moordrecht GEBOREN; Cornells Johannes, ouders Anthonins Johannes Josephus van der Linden en Martina van der Liuden. ONDERTROUWDA. Lagerwaard 22 j. en J. de Jong 23 j GEHUWD: A. Heuvelman (Ouderkerk a/d IJssel) en G. van der Linden. OVERLEDEN: G. van den Heuvel, 5 m H. Burger, 14 w. H. de Jong, 78 j. OVERLEDEND. Vervreij 3 m. GEBOREN Plenntje, ouders K. van Duiken en D- Jonge- neel. Adrianus Johannes, üaders J. Borst en J. Verbey. OVERLEDENC. van Oosterom, 4 m. GEHUWD: J. Hannik en J. M. Kruijt. GEBORENMargaretha, ouders C. v. d. Dussen en T. Braat. OVERLEDEN: M. Hsrtman 3 j. L. Hol 19 m. sta.vscsza VAN EN HENDRIKA JOHANNA ANDERS. Hunne dankbare kinderen en be- huwdkinderen. Gouda3 Augustus 1882. Er wordt GEVRAAGD een bekwame BLEE- KERSKNECHT op een Stoombleekerjj, die de machine kan drijven en tevens werkzaam zyn in de Bleekerij, R. K., niet beneden 25 jaar, (liefst gehuwd) en van goede getuigen voorzien, loon naar bekwaamheid. Adres onder No. 732. Bureau dezer Courant.

Goudsche Courant | 1882 | | pagina 2