STÜCADOORS-AFFAIEE, TWEEDE MEID. AANBESTEDING. HOUTVEILING REGENBAK Leeraar ia liet Rekenen Kost en Inwoning! Tegen hooge Provisie KAASHANDEL. Buitenlandsch Overzicht. ADVERTENTIÉN. INSTRUMENTEELE ZUIVERAAR Ontvang- Betaalkantoor L. Droogleever Fortuijn A. C. I. BEICK, PIJPEN FABRIEK l£ZIISTnS Delen en Platen. zullen coulant verkocht worden, POLITIE. Burgerlijke Stand. Gouda. Gouderak: Haastrecht: Vlist: Reeuwijk: Waddinxveen: Mevrouw KIST, Westhaven, J« d© JONG Azij Rotterdam. Tandarts (nieuwe wet) P. GOEDEWAAGEN Zoon, KUNNEN *L 7o- te ROTTERDAM, weging maken en hoort hem met een stem, die hem nog in de ooren klinkt, uitschreeuwen: mijn God! or staanopsta* nDit gebeurde het eene oogenblik. In het onmiddelyk daarop volgende had de botsing plasts. De seven passagiers in de Se kl.-coupé waren gelukkig allen opgestaan en daar door, als door een wonder gered. Met een ont- settend gekraak schoven tender eu goederenwagens in de ooupé, drukte de deelen als deeg in elkaar en klemden en schroefden de passagiers vast. De schrik en de drukking van de lucht belette den heer R. om adem te halen. In onbeschrij fel ijken angst werden de eerstvolgende drie minuten doorleefd. Zelt naar adem hygende kon de heer R. tioh niet eens vergewissen naar den toestand der tynen, die 't niet minder benauwd hadden, maar gelukkig evenmin swaar letsel hadden bekomen. Eindelyk kwam er lucht. Met groote vaardigheid waren de opgeschoven planken en deuren doorgezaagd en de pasagiers bevrijd. De heer Fr. had den arm zwaar gekneusd, het oudste zoontje van deu heer R. zag zeer bleek en scheen inwendig letsel te hebben be komen. De overige passagiers in deze coupé waren niet gekwetst, doch verkeerden overigens in een toe stand, dien men zich, voorstellen kan. In de achter deze coupé volgende compartimenten had de botsing ernstiger gevolgen gehad. Daar werden o. a. een der passag'ers de beide beeuen verbrijzeld en be kwamen andereu lichtere kwetsuren. In de voorste wagens van den trein uit Amsterdam waren mede een aantal gekwetsten. Den omvang van het ongeluk kan onze reiziger niet opgeven, evenmin de namen der gekwetsten. Eenige oogenbliken na het gebeurde het terrein van het ongeluk overziende, wees de reiziger aan een vriend de plek waar hy en de zijnen ditgezaagd waren, 't Was werkelyk onverklaarbaar, hoe men daar beklemd, tusschen die verwarde hoop planken en deuren, drie minuten had kunnen leven. Als een blijk van Amerikaansche koelbloedigheid wordt gemeld dat een dame uit de Vereenigde Staten, die bovenbedoeld ongeval bywoonde, doch geen letsel had ontvangen, soodra zy uit een deerlijk gehavende coupé was gestapt, kalm haar schetsboekje voor den dag haalde eu van de wagen, waarvau één zy- en de voorwand waren verbryzeld, een teekeniug maakte, welke zy te 's-Hage aan verschillende personen ver toonde. Dit was de tweede maal in haar leven, dat zy in een trein zat die met een andere in botsing kwam. De 31* algemeeue vergadering der Vereeniging tot bevordering van Fabriek- en Hand vrerksny verheid in Nederland werd dezer dagen te 's-Hage door den voorzitter van het hoofdbestuur, dr. J. Th. Mouton, met eene uitvoerige rede geopend. Door den secre taris, den heer W. O. T. van Oudheusden, werd 'omtrent deu toestand der vereeniging rapport uitge bracht, waaruit o. a. bleek, dat het ledental statio nair is gebleven, doch des ondanks de geldmiddelen niet gevoelig zijn achteruitgegaan. De heer van Oudheusdeu deelde tevens lyu besluit mede om zyn outslag te nemen als secretaris van het hoofdbestuur, eene betrekking die hy reeds 10 jaar had vervuld. Ter sprake kwam het punt van de oprichting van een algemeen pensioenfonds van werklieden. Door de vergadering werd aan het hoofdbestuur een «bill of indemnity" verleend voor de gedane stappen, ter sake der meeting voor dit doel te Amsterdam ge houden. De voorzitter deelde mede, dat weldra de arbeid der Alstoen benoemde commissie voor publi citeit vatbaar zou zyn. Het denkbeeld werd geop perd om de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen uit te noodigen de fondsen, gestemd voor de op richting van een standbeeld ter viering van haar aanstaand eeuwfeest, te bezigen tot waarborgfonds voor de oprichting van een pensioenfonds, doch na discussie werd dit voorstel in dien zin gewijzigd aangenomen, dat het hoofdbestuur werd gemachtigd alles aan te wenden wat strekken kon tot bevor dering van het pensioenfonds en speciaal de belang stelling der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen voor deze zaak op te wekken. De vragen, die de vergadering verder voornamelijk bezig hielden, waren ten eerste, of regeeringstoezicht op zieken- en begrafenisfondsen wenschelyk is. Nadat de adviezen van de afdeelingen Amsterdam, Utrecht en Dordrecht hieromtrent waren voorgelezen en toegelicht, werd het hoofdbestuur gemachtigd aan tie regeering voor te stellen maatregelen te nemen tot bevordering der publiciteit van de balansen dezer iirttellingeu. In de tweede plaats werd' de vraag behandeld welke middelen zyn aan te wenden om verbetering te brengen in den toestand der Vereeniging? In den loop der veigadering werd bij acclamatie tot eerelid benoemd de heer prof. P. van Geer, te Leiden, die belangloos hulp bad verleend by het ontwerpen drr tarieven van het Algein. Ned. pensi oenfonds voor werklieden. Volgens de Amt. Ct. is er een adres verzonden aan den minister van justitie, Baar aanleiding van zyn optreden tegen het duivensohieten. Het vangt aldus aan: *Wy ondergeteekenden, allen lysters eu vinken in Nederland, en om Godswil ten gerieve onzer medeschepselen het bedryf uitoefenende, zij het ook zonder pateut, van roudtrekkende zangvogels, hebben met genoegen opgemerkt, dat dezer dageu de snaar van het menschelyk gevoel in Nederland ten opzichte van de dierenwereld week is gestemd. Die dagen zyn wellicht weinige, en daarom haasten wy ons, er party van te trekken, door Uwe Ex cellentie, die zoo goed weet in te stemmen met de tonen, door de gevoelsnaar der natie opgewekt, te 8meeken, dat zij voor ons doe, wat zy voor de duiven heeft gedaan, ook al mochten de pers en de dierenbeschermers onzer niet zoo goedgunstig ge dachtig zijn. Het zal Uwer Excellentie niet onbe kend wezen, dat de tyd nadert weer, helaas alle boschje8 in den lande, waariu wij, lysters, onze zangen doen hooren, wordeu behangen met strikken, die zooveel mogelijk voor ons verborgen worden gehouden, terwijl onze meest geliefde spijs er ons beenlokt; dat ook zekere //banen" het graf worden van duizenden." Adressanten meeuen, dat een ver gelijking met de torenduiven, ook al laat men den zang buiten beschouwing, voor hen niet ongunstig zal uitvallen. En wat de wreedheid aangaat, vra gen zij bescheiden, maar met nadruk, of het niet ook zeer wreed is,"lijsters urenlang, ja soms een geheelen dag, in een strik te laten spartelen en verminken, voor men hun den hals komt omdraaien; en, vinken in banen te verschalken en van de vrjj- heid te berooven, véor men hun, in tegenwoordig heid van al hunne dierbaren, den kop indrukt? 't Is hun, als ze toch gegrepeu moeten worden, onverschillig of dit door de kat of door den kater geschied. De tegen de verboden duivenschieterij aangevoerde argumenten gelden volgens adressanten tegen elke dieren vervolging. Dit aantoonende, wy- zen zij er op, dat //behoefte" een woord van zeer rekbare beteekenis is. Als de pigeon aux petite pois niet in trek is, voldoet de jagende ruensch niet aan zijne //behoefte", wanneer hy duiven schiet; maar als hy ons, lijsters en viuken, die nochthans veel minder degelijk voedsel opleveren, au' naturel ge braden of in foudraaltjes van zwijnsvet aangenaam vindt voor zijn verhemelte, dat bevredigt hy zyne //behoefte", door ons bij honderden tegelyk te van gen en le //dooden." De mensch meet tegeuover de dieren met zooveel maten als hij er soorten van vermaak en liefhebbery op nahoudt. Nu is echter voor adres santen //een ster w^hpten." De bescherming der duiven iwdoor den Min. is hun ten waarborg, dat hy //ook ons vogels' Van kleiner, maar zangrijker orde, in bescherming zal nemen, opdat niet kunne gezegd worden, dat ju het land, waar de door den landman verwenschte en slechts van graan en boonen levende torenduif niet tot mikpunt mag dienen van 's menschen schot, lysters en vinken, die een zaadje pikken tegen duizend schadelijke insekten, tot uit- roeieus toe aan zyn valstrikken mogen blootstaan." Eenige dagen geleden werd een volksfeest ge geven in den tuin der Tuileriën te Parys. By die gelegenheid werden eene menigte meer of minder aantrekkelijke dingen vertoond en onder deze bevond zich een toestel, waardoor zonnestralen worden op gevangen 'en saamgevat ter verwarming van een stoomketel, die den noodigen stoom gaf om een drukpers iu gang te brengen tot het drukken van een nieuwsblad, getiteld Stleil Journal. ^Een reflec- teur vangt een groote massa zonnestralen op en naar gelang de zon op hare baan aan den hemel voortgaat, wordt de reflecteur zondanig bewogen, dat de zonnestralen er steeds naar den gestelden eisch invallen. Bij deze gelegenheid moest de aan wending van de zonnewarmte uit den aard der zaak slechts strekken, om de aandncht van het groote publiek te vestigen op het feit, dat zonnewarmte kan worden verzameld en practisch aangewend. Het denkbeeld om van dit miJdel gebruik te maken dagteekent reeds uit de grijze oudheid en bij wilde volken in heete landen heeft men er zich voör eeuwen en eeuwen van bediend. Op weten- schappelyk-practisch gebied was die zaak vroeger echter niet overgebracht. Dit heeft thans plaats gehad. Het is nu zdo ongeveer 15 jaar geleden, dat professor Mouchon te Tours, de eerste pogingen daartoe in 't werk heeft gesteld. Öp dit spoor is voortgearbeid dtohr den heer Pifre, en nadat zich een m?Jt8ChappÉF had gevormd, om de zaak door te zettWi, zijn ^oor laatstgenoemde vele toestellen vervaardigd en Jrerkrijgbaar gesteld. In een land waar de zon helder schijnt, kan men door middel van bedoeld toestel .stoom op, maken binuen 30 40 minuten. Een werktuig van dien aard, dat met het meeste gemak door een man kau worden gedragen, levert goed drinkwater voor de behoefte gpn 6 a 8 man P^^dag en daarenboven kan het tot een menigte ande^HjLelcinden worden gebezigd, zooalz onder anderen aan het licht wordt gebracht in een brochure over dezen toestel en rijn toepassing, dezer dagen geschreven door den heer De Rougaumd te Parijs. Meer eu meer wordeu de berichten bevestigd, dat Arabi bjj Teb-el-Kebir een groot reraterlrt kamp heeft gevormd, met het oog op de mogelijkheid, dat de En- gelsohe troepen, die uit Indië komen, van den kant van Suet tegen hem komen oprukken. Te Teb-el- Keber is Arabi meester van de spoorweglyneo, die van Iamaïla en Suez naar Cairo leiden. By Alexandria zijn de Egyptenaren thans ijverig bezig met de positiën te versterken, waaruit tn verleden Zaterdag door de Engelschen tijdelijk ver dreven waren, en die ze later, toen de Engelsche troepen teruggetrokken waren, opnieuw hebben in genomen. Komen zij te dicht bij de Engelsche voorposten, dan zendt een der sohepen of de ka- nonnen) die bij Ramleb opgesteld zijn, hun eenige kogels toe, die hen doen afdeinzen. Het gevecht van Zaterdag werd door de Egyptenaren als eene groote overwinning voorgesteld, en zjj beweren niet meer dan twintig man rerlpren te hebben. Zoo althans luiden de offioieele berichten, die zij daar omtrent van Cairo naar Konstantinopel verzonden hebben. De toestand wordt, wat het drinkwater betjreft, er in Alexaudrie, naar de correspondenten der bla den melden, niet beter op, daar er dagelijks meer vreemdelingen, meer vroegere bewoners, aankwamen. In de proclamatie, die thans door den Khedive is uitgevaardigd, wordt Arabi schuldig verklaard aan de moorden en de plundering ran 11 Juni, aan ongehoorzaamheid jegens den Sultan, aan het veroorzaken van de moorden, die te Tantah en Benha gepleegd zijn, en aan de gruwelijke tooneelen en de verwoesting van Alexandrië. Te Port-Said is het rustig; de gouverneur is nog steeds aan boord van de Engelsche schepen; de nierfwe door Arabi gezonden gouverneur bestuurt de stad; de vlag van den Britsohen consul is niet uitgestoken sedert die gouverneur gekomen is. De verklaring, waarmede bet nieuwe Eransohe Kabinet voor de Kamers is opgetreden, welke wjj in ons vorig nr. mededeelden, was algemeen tege moet gezien. De Regeeriug neemt op die wijze geen enkele bepaalde verplichting op zich. Daarenboven houdt men zich algemeea overtuigd, dat er van den voorgestelden maatregel, om bet Kanaal van Suez doty de mogendheden gemeenschappelijk te doen beschermen, niets zal komen. Vreemd moge het schijnen, dat het Kabinet met duidelijke woorden erkent, dat de val van het vorige Kabinet verdiend mag worden genoemd, waardoor tevens op de vjjf afgetreden ministers een zekere blaam wordt geworpen. Hierbij tooet echter in het oog worden gehouden, dat die ministers geen politieke leden van het vorige Kabinet waren dat zy, zonder hunner waardigheitl tekort te doen, zoo- wal volstaan kunnen met de verklaring: Het doet me leed dat ik heb gedwaald I De Senaat heeft de voorlezing van het document in stilte aangehoord en er het zwjjgen toegedaan, 't Viel den leden van den Senaat koud op het lyf te moeten hooren, dat zjj geen kabinetten doen op- of aftreden, dat zulks als beginsel is aangenomen, In de Kamer der Afgevaardigden daarentegen, werd de lezing van het stuk met. heel wat gejuich begroet. De gunstige stemming moet aan verschillende oor zaken worden toegeschreven. Vooreerst is de Kamer bovenmate in haar schik, dewjjl een Kabinet is opgetreden, op de samenstelling daarvan is zjj thans niet kieskeurig want nu kan zij op reces uiteengaan. Daarenboven is de overgroote meerder heid het eens, dal het opgetreden Kabinet zjjn taak als stoplap op redeljjke wjjze zal vervullen en de eenige ontevredenen zjjn de zoogenaamde extrima dewjjl geen hunner iu bet Kabinet zitting heeft gekregen en de ex-Gambettistisohe minister Devéi er wel in zit. Op het banket in Mansipn House deelde de heer Cbilders raecjp, dat van heden af dageljjks troepen te Alexandrië zullen ontscheept worden. De heer Gladstone voerde het woord en zeide, dat de naar Egypte gezonden Engelsche strijdmacht gfbot» belangd: van het Kjjk te verdedigen heeft. „Ik verklaar het echter luide aan de geheele be- sohaafde wereld,® dus ging hij voort, „dat die be langen dezelfde zijn, welke wjj met alle staten vAn Europa gemeen hebben. Egypte is de handeUpoort voor de twee halfronden, en het is onvermijdelijk noodig, dat die poort open zy, dat in het land vrede en orde heersche. Wjj doen ons best om dat doel te bereiken. Wjj voereB geen oorlog tegen het Egyptische volk, maar willen het bevrijden van verdrukking. Wjj willen de ontwikkeling der Egyp tische vrijheden1 niet tegenhouden, want wij wensobeu Egypte vrij ei^mqrepoedig te zien. Eugeland trekt derwaarts toet zuivere bedoelingen, zonder eenige geheime bedoelingen. Het heeft niets voor andere natiën te verbergen eu wjj hebben recht op haar vertrouwen.» Cetchwayo drukte in zyn gesprekken met som mige leden van het Eugelscbe Parlement de hoop uit, dat de Engelsohe Regeering weldra in zijn herstel op den troon zou toestemmen; hy had vol strekt niets tegen het verblijf van een Engelschen resident iu het Zulu-laud; integendeel, diens aan wezigheid zou veel kunnen bijdragen tot de rust in het gebied, dat bet Zulu-land scheidt van het land der Boeren. Op twee na waren al de Zulu- hoofden voor hem, zeide Cetchwayo. De oppositie is van plan nog voor bet uiteengaan van het Par lement de Regeering te vragen, wat zij van plan is met den vorst te doen, wiens onderhoud als ge vangene Engeland jaarlijks ongeveer 4200 pd. st. kost. De zitting van het Parlement nadert haar einde; Salisbury heeft het hoofd gebogen eu de „Arrears Bill" is dooi het Hoogerhuis aangenomeu, zooals zij uit het Lagerhuis kwam; over een week zal de vacantie beginnen, die tot 24 October zal duren; dan wordt de najaarszitting geopend. In Rumenië dreigt een ministeriëele crisis. Ge lukkig zijn zulke vertooniugen daar slechts van zeer korten duur en de tegenwoordige is zelfs maar partieel en van voorbjjgaanden aard. Bratiano zal, naar men zegt, de portefeuille van oorlog, Statesco die van Justitie, Kitzu die van Binuenl. Zaken nemen. Demetrius Stourdza zou aan 't hoofd van Buitenl. Zaken en Anrellian als Minister van open baar onderwijs optreden. GEVONDEN voorwerpen aan het Bureau van Politie gedeponeerd: Een laken Jas, een Mond harmonica. V Heden overleed tot onzer aller diepe droefheid onze Moeder en Behnwdmoeder Me juffrouw H. M. HORSELENBERG, Weduwe van den Heer W. J. Dercksen, in den ouder dom van 65 jaren. Namens Kinderen en Behuwdkinderen, W. J. DERCK8EN, Je. Gouda11 Augustus 1882. GEBOREN 9 Aug. Johanaei Lseodsrt, ouders A. Mole- veld sn M. M. van Tok. Jobiona so Lconsrdui, ooders C fiksdie en P. vak Brenkelen. 10. Jacobus Cornelia, ouders H. L. Blok sa H. Koolmess. Cbrutieio, oudere C Feunet eu 1. Stigter. Hendrina, ouders P. G. Roosen daal en G. C. Goeeeleer. Teuuie, ouders M. i»u Welienii en J. M. Bekker. 11. Cornelia Etizebeth, oudere J. J. Geurtje eu S, A. Joriug. Hermunue, ouders A. Scheep bouwer en J. R.ethof. t OVERLEDEN: 10 Aug. G. J. de Gruyl, 6 j. 11 H. M. Horselenberg, wed W. J. Derckseo, 04 j. II m. B. T. Aïbere. 1 J. 5 m. ONDERTROUWD: 11 Aug C. Ooetleuder, te Cipelle a. d. Usel, 21 j. en M van der Kley', 20 j. Burgerlijke Stand van onderstaande gemeenten ran 4 tot 10 Aug. 1882. Moordrecht Geene aangiften hebben plaats gehad. OVERLEDENK. van Vliet, 61 j. ONDERTROUWD i A. Legerwesrd, 22 j. en J. de Jong, 28 j. GEBORENJinnigje, ouders E Hol en S F Leewis. NicoUus.' ouders P ven der Sprong en C Snel. Anna Maria, oudere J Juuseu en C Oosterling. Gerrit, oudera C de Frankrijker en C Steenkumer. OVERLEDEN, A. de Ridder, 78 j. A. Kooijmin, 59 j. Geene aangiften hebben plaats gehad. GEBOREN: Elizabeth Jobsaas, ouders W. Stolwijk en A. Steenkamer. Gerrigje, ooders P. van Dijk en G. Slap- pendel. ONDERTROUWD:. J. Vermeulen en G. Schonten. GEBOREN: Pieter Jacobuz, oudere A. den Hooglander en H. K. Bulk. Willem, oudera G. van Hofwegen en E. Buurman. Cornelia, A. de Vos en T. Klever. Johuunu, ondere A. Vermeij eu D. Ondihoorn. OVERLEDEN: G. Schuilenborg, 85 j. ONDERTROUWD: J. vun der Loo eu T. Both. L. Slinger en M. C. de Jong. GEHUWD: K: T. ven Riet en A. A. vun der Breggen. V Ondertrouwd R. ROZESTRATEN. EN A. C. A. van BUEL. i TM;»"'11 Augustus 1882. Door Sterfgeval wordt ter OVERNAME AANGEBODEN een die sedert verscheidene jaren een BURGER BESTAAN heeft opgeleverd. Adres aan het Bureau dezer Conrant. Een GROOTE 1 in goeden staat zijnde TE KOOP, te bevragen bp den Uitgever dezer Conrant onder No. 737. Aan de BURGERAVONDSCHOOL té Gouda, is vacant de betrekking van en de beginselen der MEETKUNDE. Jaar wedde 350. Zjj, die voor deze betrekking in aanmerking wenschen te komen, worden verzocht zich zoo spoedig mogeljjk aan te melden bjj het Ge meentebestuur. Wjjk B. N°. 163, te Gouda, verlangt, liefst spoedig eene De SCHUTTERSRAAD der d.ü. SCHUTTE RIJ te Gouda zal, onder nadere goedkeuring' van Burgemeester en Wethouders dier gemeente, op DINGSDAG den 22 AUGUSTUS 1882, deh middags ten twee ure in het openbaar bjj in schrijving AANBESTEDENDe levering van 30 SCHUTTERSJASSEN en 35 PANTALONS, 30 SCHACOTS, 80 paren SCHOUDERPAS SANTEN en 60 HALSDASSEN. De voorwaarden van aanbesteding znllen van WOENSDAG 16 AUGUSTUS tot ZATURDAG 19 AUGUSTUS 1882 van des morgens 1012 ure ter lezing liggen bjj den concierge in het gebouw Arti-Legi op de Markt te Gouda, al' waar de inschrijvingsbiljetten op den dag der aanbesteding vóór des middags half twee ure moeten worden ingeleverd. Kuiperstraat K. 227, te GOUDA. van Huizen, Slaapkamers en Meublement; met 3 jaar Garantie. Men ziet de dertien At testen in If o» 2771 van dit Blad. Stand der Depo s'.itorente Opvraagbaar na één maand 31/, J0. twee maanden 4 drie zes twaalf 5 °/0. voormalig adsistent van wijlen den Heer A. J. W. KOENAART, dagelijks te consultee ren, Weste Wagenstraat 54, Rotterdam. geplaatst worden, niet beneden 14 jaren, ken nis van het. vak onnoodig, zich te vervoegen aan het Kantoor RAAM. tf'/z x twaalt 5 De rente wordt bij vooruitbetaling voldaan. De stortingenkunnen ook plaats hebben door tusschenkomst van den heer Mr. JFOR- TUIJN DROOGLEEVER, Advocaat te Gouda. aangeboden, desverkiezende met huiselijk verkeer, voor één óf twéé nette Commen salen, tegen zéér matigen prjjs. Franco brieven No. 736, bureau van dit Blad. worden gevraagd Depóthouders en Depót- houdsters voor den verkoop van THEE. Adres met op'gaaf van referentiën onder No. 735 aan het Bureau7 van dit Blad. Men vraagt tegen rnim salaris, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, een fatsoenlijk Man, goed kenner van Gouda Kanten en bekwaam om inkoopen te doen op de markten en bet sorteeren voor Engeland, Schotland, Belgie en Hamburg. Zonder zeer goede referentiën on noodig zich aan te bieden. Adres met franco Brieven onder letters W. W. C. aan het Algemeen Advertentie-Bureau van NIJGH van DITMAR, Rotterdam, van circa 150,000 stuks Vuren en Grenen Petersburger, Croonstadtsche, Zweedsche, Riga, Memelsche, Wijburger Geschaafde en geploegde DELEN. Amerikaansche Grenen DELEN en PLATEN, JU FEERS KOLDERS, SPARREN en SPARHOVTEN enz, liggende op de werf «Rotterdamsch Welvaren,» en iu de Loods in de Elisabethstraat aan den Hoogen Zeedijk te Rotterdam. Amerikaansche BALKEN, liggende inde Buizenwaal te Delfehaven, en eene lading i>an 10,000 stuks le soort Narva Grenen Delen, circa 25,000 stuks geschaafde en ge ploegde Vuren DELEN& verschillende restanten PLATEN, BAD DIN GS en een partij Petersburger Vuren Delen op WOENSDAG 16 AUG. 1882, des namiddags ten 121/, ure, in het Verkooplokaal aan den Oostsingel, ten overstaan van den Deurwaarder J. C. LACH, bp wien op aanvfage Notitiën te bekomen zijn.

Goudsche Courant | 1882 | | pagina 2