Set Landbouw-feest. Dankbetuiging. Buitenlandsch Overzicht. Kantongerecht te Gouda. ADVERTENT1ËN. GYMNASTIEK-CURSUS HUIS en ERF A. C. I. BEICK, POLITIE. Geboorte- eu Sterftestatistiek der gemeente GOUDA. Burgerlijke Stand. Tandarts (nieuwe wet) wys, waartan hij de dringendste noodzakelijkheid bewyst door eerst een blik te werpen op de heden daagse scheepvaart. Spr. betwijfelde teu sterkste dat de zeilschepen reeds zouden hebben afgedaan en toont met cijfers a an, dat door andere natiën nog wel degelijk, belangrijke winsten met d^ zeil vaart, Vooral op jA.ustralië worden behaald. Luste loosheid, meer npg dan onkunde, doet de gelegen heden om fortuinpu te verdienen ongebruikt voor- bygaau. Voor de theoretische en practische vorming onzer zeelieden wcnscht spr. Rijkskweekscholen voor de zeevaart, in den traut der Ams|erdarasche, in de voor name koopsteden en zeehavens van ons land de oprichting eener vrijwillige reserve voor dc zeemacht, vereenigd roet het, 4jarige apprentice-stelsel en zoo noodig instructie-vaartuigen voor de koopvaardij f en het verplichtend stellen der toelating van staats wege, na ae vereischte examens voor dq gezagvoerders, stuurliedeu en machinisten onzer koopvaardijvloot. Teu slotte stelt hij vóór, iu een adres aan den Min. van Binnenl. Zaken op een onverwijlde regeling van het zëevaartkundig onderwijs afin te dringen. Bij de beraadslaging bleek dat de noodzakelijkheid voor de oprichtitig van meerdere kweekscholen niet algemeen werd ingezien. Meu wenschte de zeevaart scholen te behouden, die echter verbeterd dieneu te worden. De vergadering beslöot het adres van den heer Rovers te wijzigen en het den Min. te doen aanbieden door een commissie, bestaande uit de heereu Vau Hasselt, Rovers eu Wierdsma. De stroom vau landverhuizers uaar Amerika zal waarschijnlijk wel eeuigszins verminderen, nu van daar vele teleurgestelden terugkeeren. Volgens de N. R. C. waren per Stella te Arasterdam weder 166 uitge wekenen aangekomen en zouden duizenden hetzelfde wenschen, als zij maar geld hadden voor de terug reis. Nogtbans zijn er weder daags na de aankomst van de Stella en met die verarmde terugkeerenden voor oogen, weder een aantal uaar de Nieuwe We reld vertrokken. De Nieuwe Landbouw-Courant, die te Wageningen onder de redactie van den heer CL Reiuders wordt uitgegeven, heeft de in deze dagen zeer urgente vraag besproken, of de harddravergen en wedrennen ook waarde hebben voor den landbouw, in 't bijzouder voor de paardenfokkerij. Het blad, dat het orgaan is van de V Rijkslandbouwschool, beantwoordt déze vraag ontkennend. Voor' de paaiden fokkerij echter zouden de wedrennen eerst dan waarde krygeu, wanneer de in de renbaan deugdelyk gebleken paar den ook voor de fokkery werden gebruikt, 0f wan_ neer men gaat fokken met het oog op hnrddravers en renners. Dit nu geschiedde in Engeland vroeger wei, maar thans niet meer. Hoofdzaak is thans volksvermaak", en het paard is er een speelbal by geworden men gebruikt veel te jonge paarden, eu let bij het aaufokken niet geuoeg op de andere eigenschappen van het dier. Daarbij zijn de wedden schappen in zwang gekomen, en is de renbaan een tooneel geworden van vele slechte praktijken. De wedrennen kouden dus wel zeker van beteekenis wezen voor de paardenfokkerij, maar hebben sedett lang opgehouden dit te zijn. Ook de Wekelijksche Landbouw-Kroniek van Maas tricht kar. zich over het algemeen met deze beschou wingen zeer goed vereeuigen, maar wenscht scherper te doen uitkomen, dat deze strenge beoordeeling niet toepasselijk is op onze oud-hollandsohe harddra verijen. Deze gaven wel degelijk eene weldadige impulsie aan de paardenfokkers onzer noordelijke provinciën. Daarbij werden toch niet de deugdelijk heid, de stramme soliditeit en gehardheid van het paard uit het oog verloren om den wille eener enkele eigenschap, wier beteekenis dóór grenzelooze overdrijving den kei yk ook niet grooter wordt. De wedrennen, zooals zij thans in Engeland en Frank rijk zyu ingericht, worden zelfs door bevoegde schrij vers in Engeland zelf afgekeurd. Zij houden echter het nut van de oude harddraverijen voor onbe twistbaar. De paarden worden geoefend in den gang-aard, die vun alle lichte rassen wórdt vere'scht, uitsluitend zelfs bij wagenpaarden en voor het ver voer van reizigers, «n het is natuurlijk van belang, deze geschiktheid zooveel mogelyk te oritwikkëlen. Zekere doctor Mosso te Turijn heeft een toestel uitgevonden, dat hij plethysmograaf noemt en dat deu toevloed van bload naar de hersenen aangeeft. Het bestaat uit een soort van doos die om den arm sluit en verder gevuld wordt met water; om den doos zyn haarbuisjes aangebracht, waarin het water stijgt haar mate het bloed in den arm toeneemt, wat bij iedere samentrekking van het hart en elkè uitzettiug van dc borst plaats heeft. Heeft bij arbeid tan de hersenen een toestrooming van bloed daar heen plaats, dan duidt het werktuig dat aan door het dalen van het water in de haarbuisjes. Door de mate dier daling op té teekenen, verkrijgt men een graphisohe voorstelling van deu hersenarbeid. Als proef laat men den persoon, wien het toestel om den arm is bevestigd, byv. uit het hoofd een rekensom oplossen en clan wijzen de haarbuisjes duidelgk aan, dat er bloed uaar de hersenen is gevloeid en in welke mate en met welke nfwiseeliugen. De heer Gaskell heeft reeds aanbevolen, dit toe stel te gebruiken bij exameus, namelijk om te onder zoeken welke inspanning het een candidaat kost om zekeren geestesarbeid te verrichten. Ten bewijze dat het daarvoor dienen kan, wordt verhaald dat de heer Mosso eens het bezoek ont ving van een letterkundige, die zeer nieuwsgierig was 'naar het nut van het toestel. Mosso vroeg hem, of hg met even veel gemak Grieksch kon lezen als Latijn. Het antwoord luidde bevestigend, maar toen de geleerde het toestel had aangedaan en hem eeyst een Latyusch, en toen een Grieksch boek werd voorgelegd, bleek het dat de verandering in den waterstand bij het eerste onbeduidend, maar bij het laatste veel sterker was. De inspanuing bij het lezen van Grieksch was dus veel grooter ge weest dan bij het lezen van Latijn. Onder begunstiging van prachtig weêr is het feest, waaraan wij in ons vorig nr. reeds een artikel wijdden, voortgezet. Donderdagavond hadden twee muziekuitvoeringen plaats een iu den tuin der Sociëteit //Ons Ge noegen" van het corps 4e reg. Infanterie en een op de Markt van dat onzer Schutterij. Het eerste had niet bijzonder veel toehoorders gelokt, doch het- tweede werd door een groote schare bijgewoond. Gedurende deu geheeleu avond heersebte op de hoofdstraten onzer stad, niet 't minst op Hoogstraat, Kleiweg en Kattensingel, een buitengewone cf?likte en vroolijkheid en de keurig versierde en verlichte winkels werkten er toe mede om de feestelijke stemming te verhoogen. De eerepóort,waarvan wij in ons vorig nummer gewaagden, is thans iederen avond geillurpineerd, soodat het /Hulde aan den Landbouw" ook 's avonds zichtbaar is. Iu de onmiddelijke nabijheid der poort voor het huis van den heer A van Veen prijkt een keurige gas-iljurainatie. Iu verscheidene winkels en magazijnen zijn reeds avond aan avond voor de ramen smaakvolle versieringen aangebracht, waaromtrent wij thans niet nader zullen uitwijden, daar wij in een j^olgend nr. de algemeene illumi natie, die' naar mén weet Zondagavond plaats heeft hopen te beschrijven. Het officieel diner in //Ons Genoegen," dat even eens Donderdag plaats had, was uaar veler oordeel aangenaam en prettig. De gebruikelijke toasten-rei bleef ook ditmaal natuurlijk niet uit, ei* werd goed en hartelijk gesproken en ook dit nr. van het pro gramma zal ongetwijfeld een zeer gunstigen indruk achterlaten bij alle deelnemers. Deu heer Dam, kas telein van //Ons Genoegen" komt een woord van lof toe voor de sierlijke decoratie der zaal en niet minder voor de goede zorgen voor de tafel. Voor wy verder gaan om te spreken óver de festiviteiten rust op ons de taak nog een en ander mede te deelen aangaande de Alg. vergadering, die zóoléng duurdó, dat wij in ons vorig nr. onmo gelijk nog van alles melding koudeu maken. Daarover het volgende: Reeds in 1877 drong het hoofdbestuur zoowel bij deu Minister van Binnenlandsche als van Buiten- landsche Zaken aan om te trachten te voorkomen, dat een verbod vau invoer van vee in Engeland door de Engelsche Regeeiing werd uitgevaardigd. Later na de uitvaardiging van dit verbod werd meermalen bij de Regeering aangedrongen om maat regelen te beramen, dat deze voor onze veefokkers" en veehandelaars zoo ougupstige bepalingen werden ingetrokken. Dahr echter dit .verbod alsnog blijft bestaan, niettegenstaande hier' lande bepalingen omtrent besmettelijke veeziekten zgo in liet leven geroepen, ^die gestreng worden gehandhaafd, zoo achtte het hoofdbqstuur het noodig nogmaals bij de Hooge Regeering aan te dringen, om pogingen bij de Engelsche Regeering aan te wenden, om dit verbod in te trekken. Het hoofdbestuur stelde daarom Voor adressen aan de Ministers van Binnen- en Buitenlandsche Zaken te richten en daarbij hunne tussohenkomst in te roepen opdat al het roogelyke worde in het werk gesteld, om intrekking vau het verbod van invoer var. vee in Engeland te erlangen. De heer Hoefnagel, district-veearts, door het hoofdbestuur tot bijwoning der vergadering uitge- noodigd, legt de verklaring af, dat de inenting ook in het spoeling-district voortreffelijk heeft gewerkt. Maar in een deel van de spoeling-stallen blijft de ziekte niettemin bestaan. Hij heeft den minister voorgesteld, en het is onder zijne leiding met goed gevolg toegepast om de koppels mager vee, die verdacht zijn, af te maken. Of het ook dit jaar geschieden zal, betwijfelt hg, omdat de daarvoor beschikbare middelen zgn uitgeput. Onteigening tegen de volle waarde is afgestuit op den Raad van State. Hij gelooft dat deze raaatsohappij nut kan stichten door een adres aan de Regeering, verzoekende af making van kennelijk verdacht vee en onteigening voor, de volle waarde van ziek vee. De heer Viruly Verbrugge ontwikkelt het „voor" en het „tegen" van onteigening voor de volle waarde, en toont aan welk een moeilijk vraagstuk de' uitroeiing is van de longziekte. Ook hg is van oordeel dat de ziekte in het spoeliugdistrict hoofd zakelijk nog slechts bestaat by de kleine boereu, maar bestaan doet de ziekte nog altijd. Hij komt dan ook tot de slotsom bet advies van het hoofd- bestuur te steunen en tevens bij de Hooge Regeeriug aan te dringen op krachtige maatregelen tot beteu geling van het kwaad. De heer Amersfoordt vraagt iulichtiog of men reeds heeft toegepast de inenting met de gewijzigde stof van Pasteur. Hg verdedigt voor het overige de meening dat het spoelingdistrict zich aan den algemeenen regel van afmaking moet onderwerpen, zynde dat het beste raiddel om weder op goeden voet met Engeland eu andere uatien ten aanzien van onztn uitvoer van vee te geraken. Anderen spreken in gelijken geest. De heer Hoefnagel deelt mede dat proever, roet de gecultiveerde stof van Pasteur vooralsnog op groote schaal niet wenschelijk worden geacht. Hij persisteert voorts bij de straks ontwikkelde raeeniug. De heer de Bruine sluii zich aan bij de ziens wijze van den heer Amersfoordt ook ten einde aan de Engelschen elk voorwendsel te ontnemen, die liever het Hollaudsche vee niet toelaten, opdat het r Engelsche vee op hooger prijs kunne worden gehouden. De heer Hoefnagel constateert dat er wel degelgk eu aanhoudeud longziekte in het spoelingidistriot ii, al komt daaromtrent iu den laatsten tyd niets voor iu de officieele staten. Verschillende andere sprekers, ook de rapporteur van het hoofdbestuur, de hepr van der Breggen, verdedigden ten'aanzien van Schiedam het afraa- kingsproces, met het 'gevolg, dat bg acclamatie werd besloten in het af te Zenden adres ook aan te dringen op beteugeling van de longziekte in het spoelingsdistrict. Aan de orde is vervolgens het navolgende: Met veel belangstelling nam het hoofdbestuur kennis vau het belangrijk rapport, dat aan den Minister van Financiën werd uitgebracht door de Commissie benoemd om Z.Exc. voor te lichten om trent eene betere regeling van den vrijdom vaa zoutaccijne ten behoeve van den landbouw. Het hoofdbestuur brengt hulde aan de Comraisaie voor de nauwgezetheid waarmede zij een eu ander hpeft onderzocht eu acht het met haar zeer wen schelijk, dat Teruggaaf geschiedt van de acogns bij uitvoer van boter en kaas. Het hoofdbestuur stelt daarom voor de,voorstellen der Commissie bij adres bij den Minister van Fi nanciën te ondersteunen. Dit voorstel werd bestreden door den heer Her- rgnen, die ten aanzien tan het zout geen gunst van de Regeering voor den landbouw wenschte te verzoeken. Het bleek evenwel dat van Rijkswege reeds aau verschillende takken van handel en nijverheid eene betere regeling van den vrijdom vnn zoutaccyns is toegestnan, en zoo zag er de vergadering geen be zwaar in het voorstel van het Hoofdbestuur bij acclamatie .aan te nemen. De dag van gisteren was bestemd voor de opening der tentoonstelling van hengsten, stieren en melkkoeien en tevens voor de harddraverg der Vereeniging: „Eendracht maakt macht." Het was te denken, dat het vol zou worden in de stad van vreemde bezoekers, maar dat een zoo groote schare tot ons zou komen, als al spoedig tn de ryorgeriuren het geval bleek te zijn, was zeker door weinigen gedacht. Het stroomde letterlijk de stad binnen. Van verre en van nabij kwamen de belangstellenden open op het tentoonstellings-terreiu heerschte dan ook deu gebeelen dag groote drukte en vroolijkheid. Ouder de ingezonden hengsten en stieren waren prachtexemplaren, die veler bewondering afdwongen eu zij verhoogen de belangrijkheid der tentoonstelling zeer. Om één uur was de grootste drukte bij de Harddraverij, zoowel op het terrein als op de straten en wegeu, die daarheen leidden, was het onophoudelijk een gewoel en geloop van beUng, dat echter vol-^ strekt geen vermoeiend, maar integendeel een recht gezellig karakter droeg. Aan de harddraverg namen deel de volgende 21 paarden: Namen en Woonpl.' Paard J. A. Visser, Zegw. De Goede, b. Merrie P. Smit Jr., Kotterd. Meteoor, br. Merrie H. v. Haaren, Ampt. Wilhelm, zw. Ruin J. C .Meursing, ,Concordia, schiinui. Alblasserdam A. vau Aardenne Voorburg. Merrie Vitesse, bruiue Ruin H. W. Brom,Utrecht Snij boon, b. Merrie G. Rees, Dordrecht Koningin, b. Merrie A. H. Jurgens, Os Apollo, sch. Ruin J. Wuste, ZaudvoortLn Flessche. zw, R p. v. Dam, Amstelv. Marianne, zw. M. N. v.d.Lee.Koudek. Piboon, br. Ruin M. Matse, Boskoop Hansje, br. Merrie Laughout, Hazersw. Prinses Marie, b.M, Zevenhuizen, War- minghuizeu Graaf Adolf H. v. Haaren, Amst. Wilhelthwe, b. M Dood, 's-Gravenb. Mallejan, zw. Ruin J. dc Vries, Gouda Leuke, blauwebl.M Berijder. Eigenaar P. v. Zanten S. Hettiuga J. Luyteu A. de Koning A. Bos J. 8mit J.G. d. Boer Jr. Ja» de Boer «J. Koster H. v. d. Akker Eigenaar Langendam Hettiuga P. Koeke A. Bos, Eigenaar J. Barendregt, Cil- i Marianne, bruine I laarlshoek j Merrie A. de Koning B. Knipper-, Bleisw. David, br.^Rnin T. v. d. Burg A. H. Jurgens, Os jNimrod, zw. bl. R. Jan de Boer P. Smit Jr., Rotterd.|Prinse8, sch. Merrie P. v. Zanten De prijs, l Zilveren Servies met Blad ter waarde van 300.werd behaald door de Printet van den heer P. Smit Jr., te Rotterdam, pikeur P. v. Zanten; de premie, 1 paar met Zilver Gem. Kannen en Milieu met twee Fruitschalen ter waarde van 100.werd behaald door Oraaf Adolf van deu heer Zeveuhuizen, te Warminghuizen, pikeur Hettiuga. Des avonds om 7 uur had daarop in „Ons Genoegen/s tuin het aangekondigde concert plaats van de vol ledige kon. kapel van het reg. Grenadiers en Ja gers, ouder directie van deu heer Völlmar. Ook hier was het veel voller dan men verwacht had, althans het kostte reeds spoedig moeite om behoorlijk zitplaatsen machtig te worden. Had men na lang waehteu en na veel geduld te heb ben moeten oefeoen een stoel veroverd, dan kon men zich geheel overgeven aau het ge not om de zoo schooue muziek van het beroemde corps te hooreu althans dat had men kunnen doen zoo niet een gedeelte van de landbouwende bevol- kiug, die dit concert met hare tegenwoordigheid vereerde, hare inwendige feestvreugde op zoo luid ruchtige wijze had kenbaar gemaakt. Te raiddeu van de schoonste nrs. van het programma hoorde men bijwylen het gehos der bceren en boerinnen in de zaal en meer dan e.ns werden de schooue tonen uit de muziektent afgewisseld door andere, waarop het woord „krijschend" en „schor" ten volle toepasselijk waren. Bg eeu zoo talrgk pu bliek en een uit zoo verschillende bestanddeeler. bestaand behoor was er inderdaad weinig aan te doen en de luidruchtigheid, die den gebeelen avond heerschte, was inderdaad moeielijk te voorkomen, wat intus- schën niet belet dat wy hopen en zeker velen met ons dat de volgende keeren dat het Corps van den Heer Völlmar tot ons komt de boeren en boerinnen, thans de helden en heldinnen van den dag, rustig t'huis zullen blijven. Zij die het voorrecht hadden iu de onmiddelijke nabijheid der muziektent te zitten, hadden zeker minder last van de landelijke vroolijkheid en genoten ten volle van de schoone uitvoering van het prachtige pro gramma. Heden, Zaterdag, is de tentoonstelling wederom verrijkt met de inzending van het pluimgedierte, terwijl ten J ure een postduiven-vlucht plaats heeft, terwgl op datzelfde uur op de Markt volksspelen plaats hebben, die onder de jeugdige bevolking van Gouda reeds dagen lang van zich deden spreken. Over een eu ander in ons volgend nr. nader. De Engelsche bladen bevatteu eene dépêche uit Ismaïlia, waarin gemeld wordt, dat de Engelsche troepen van Tel-el-Mahuta aanstaanden Zaterdag tot Kassasin zullen voortrukken de troepen die thans nog te Nefiehe staan, zullén degzelfden dag naar Tel-el-Mahuta vertrekken. Generaal Wolseley is voornemens heden naar Kassasin te gaan. Actieve operatiën worden in het begin der volgende week te gemoet gezien. Voor het overige is van het oorlogstooneel in Egypte niet van eenig bijzouder belang vernomen. De berichten uit Dublin blijven gunstig luiden. De beweging onder ('e politieagenten der stad heeft opgehouden, en men acht het waarschijnlijk, dat de driehonderd agenten, die bij den aanvang der betreurenswaardige bewegiug ontslagen werden, op hun post zullen hersteld worden, na de betuigingen vau berouw, welke zij aan den Onderkoning hebben afgelegd. Aldus is een einde gekomen ann een "^bnflict, 1 onberekenbare gevolgen had kunnen hebben, in'fliert het, zooals de raddraaiers wenschten, van algemeenen aard ware geworden. De Duitsche Keizer kon Douderdag aan het diner er. de manoeuvres bij Breslau geen deel nemen, om dat hij te vermoeid wfis; er is echter geen reden tot bezorgdheid; de Keizer liet zich. vertegenwoor digen door deu Kèoonprins. In Frankrijk woelen en knoeien de partgen ge durende de particuliere vacaotie om den voor rang. Het ministerie Duclerc, «opgetreden onder eene neutrale vlag, is, naar zijne samenstelling, eerder Gambetta genegen dan zijnen tegenstanders, en daaruit laat het zich verklaren, dat de République Franqaue met kracht de politieke mannen der re publiek aanspoort, om nu toch eindelijk eens onder dit kabinet tot de ge wenschte eenheid van ziu te geraken. Daarentegen prediken de tegenstanders van deu heer Gambetta de eenheid eener meerderdheid, die zou ^moeten bestaan uit de union de'mocratique, d. w. z. de gemachtigden type-Ribot, de radicalen en de minst oubandelbaren der uiterste linkerzijde. Dat schijnt geene levensvatbare combinatie; het eenige waarin al deze heeren het eens zijn, is dat de heer Gambetta zoo ver mogelijk van de regeering moet worden gehouden. Dit alles beperkt zich pog tot de voorposten-gevechteneen aantal politieke mannen hebben Parijs verlaten, zoodat aan een erustigen strijd op dit slagveld nog niet te deuken is. Een opmerkelijk en nog niet genoegzaam ver klaard element iu deze verwikkelingen is dat de Sièclehet blad van den heer Brisqon, dat deu Gambeltisten zulke ongezouten waarheden kon zeggen, dezer dagen plotseling den* rok omkeerde en met de R<ép. Fr. de verzoening predikte. Zoodra de Kamers weder bijeen zijn, wachten haar eeu aantal quaesties, waarop de wedijver der pnrtij'en en pprsoneu een duidelijker omschreveu karakter kan aannemen. Ouder de eerste die zullen worden aan de orde gesteld, behooren de mairie centrale van Parijs en de opheffing der begrooting vun eeredienst. GEVONDEN en aan het Bureau van Politie ge deponeerd j Een zwart schortje, twee porternonnaies, een portemouuaie waarin eenige ceuteu en een vin gerhoed, een streng bloedkoralen met gouden slot, een onderstuk van een kinder-oorbelletje goud met bloedkoraal, een kinder-oorbellejje blauw met goud, een Berlynsch zilveren armbandje. Terechtzittiug van Woensdag 41 September 1882. KantonrechterMr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOFTEN te Rotterdam. VEROORDEELD A. van H., orgeldraaier te Gouda, tot 1. of 1 dag, wegeus te Gouda orgeldraaien op straat zonder vergunning vau de» Burgemeester; L. K., sjouwer te Gouda, tot 1.óf 1 dag wegens te Gouda spelen met geld op straat; H. E. G. wed. W., werkster te Gouda, tot/1. of l dag, wegeus schrobben van de straat achter de Groote Kerk te Gouda, niettegeustaande die straat uitsluitend uit klinkers bestaat; I. van H., dienstbode te Gouda, tot 1.of 1 dag, wegens schrobbeu van de struat op de Markt te Gouda, op ongeoorloofden tyd (tusschen 's morgens II en 's avonds 10 ureu); A, G., jongen te Gouda, tot 1.— of 1 dag, wegens te Gouda op straat baugen aan een voor bijgaand rijtuig; G. J. L., jongen te Gouda, evenals de vorige; G. de G., jongen te Goud», evenals de vorige; G. N. v. H., jongen te Gouda, evenals de vorige; H. W. F. B., leeraar te Gouda, tot l.—of I dag, wegens laten lpopéu van zijn hond op den Fluweelensingel te Gouda, zonder dat die hond een halsband droeg met deu naam des eigenaars daarop? C. vau D.J arbeider te Waddinxveen, tot 1. of 1 dag, wegens liggenin een grasperk van het plantsoen te Gouda; N. v. d. B., arbeider te Gouda, evennjs de vorige; P. A. J., voerman te Gouda, tot 3.of 1 dag, wegens ie Gouda rijden harder dan stapvoets met zijn beladen vrachtwagen; H. A., winkelier te Waddinxveen, evenals dc vorige; P. H. koopman te Gouda, tot 1.of 1 dag, wegens te Gouda rijden met twee aan elkander ge spannen wagens; H. F., kooptnau te Gouda, tot 1.of l dag wegens te Gouda zonver noodzaak ryden op de klinkerstraat; i C. v. d. W. vleeschlouwer te Gouda, evenals de vorige; P. den B., vrachtr. te Moordrecht, evendis de vorige; VRIJGESPROKEN: C. L., vrachtrijder te Gouda, van de aanklacht op de Markt te Gouda, zijn onaangespannen vracht- wagende hebben laten staan zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders. (Niet bewezen dat het de beklaagde geweest is die de wagen heeft laten staan.) Augustus 1882. Geboren 38 Jongens en 33 Meisjes, totaal 71. Overleden 12 M. 13 V., totaal 3 5 beneden l jaar van 15 514 1420 20—50 50—65 65—80 h boven 80 25 8 3 23 M. 27 V., totaal 50. Levenloos aangegeven 3 M. 2 V. totaal 5. OVERLEDEN7 Sept^ B. de Groot, 44 j. D. van der Helm, huivr. van F. Kiene, 40 j. 8 J. J. van den Rinar, 2 m. ONDERTROUWD: 8 Sep. P. Holleman, te Nijmegen, 23 j en C. E. Janknegt, 21 j. A. Bontekoe, te Waddinxveen' 28 j. en G. Vos, 23 j. G. Poijk, 86 j. en L. Staalman, 28 j' Vc,-. Ondertrouwd JAN SPARNAAIJ HERMINE CORNELIA ANTHONIA MOLENAAR. -r ;r/Wï Gouda, 1 September 1882. Aan allen, welke mij blijken gaven hunner belangstelling bij het overigden mijner Echtgenoote, 7,eg ik bg deze mgn hartelijken dank. Gouda, 9 Sept. 1882. 0. BREEDIJK. Aan alle Stad|enooten, welke mij hunnen krachtdadigen hulp hebben verleend bij het on geluk, dat mijn huis had overkomen op den 7en September, en die ik niet persoonlijk ken om een hartelijken handdruk te geven voor hnnnen onvermoeiden ijver, zeg ik mijnen op rechten innigen Dank. D. SAMSOM. Met het oog op de tegenwoordige behoefte aan lichaamsbeweging en de weinige gelegenheid, welke daarvoor hier ter stede bestaat, heeft de ondergeteekende besloten een voor Meisjes te openen, die bij genoegzame deelneming zal aanvangen Donderdag 5 Octo ber e. k. Inlichtingen zijn te bekomen bij J. GORDON, onderwijzeres. Door sterfgeval uit de hand TE KOOP een goed onderhouden op een der beste stauden van Gouda, waarin met goed succes gedreven wordt handel in Garen, Band, Manufacturen en Kleer makers fournituren. Inclineerenden adresseeren zich met franco brieven onder No. 748, aan het Bureau dezer Courant. voormalig adsistent van wijlen den Heer A. J. W. KOENAART/rlfl</eIO''''s 'e consultee ren, Weste Wagenstraat 54, Rotterdam.

Goudsche Courant | 1882 | | pagina 2