Buitenlandsch Overzicht. Laatste Berichten. Kantongerecht te Gouda. KEXXMSGEPIMG. ADVERTENTIËN. POSTBRIJEK geladen geweren en waarbij de militaire muziek, welke dien dag bijna geen rüst had, tot 's nachts 8l/i uur blies, om, 2 uur later door hun overste 7- niet-socirteitslid op een militair marschje Onthaald te wordeu KOTTA ÜAÜJA, 8 Aug. By het doorzoeken van het slagveld, door ons gisteren verlaten, zijn onze gesneuvelden grootendeels teruggevondenhuune lyken waren onthoofd, van wapens ontdaan en gruwelijk verminkt. Zooeven zyn benden Atjehers achter de kolonels woning te Nesoek bij den Kraton ontdekt2 corap. zijn uitgeruktde uitslag is nog niet bekend bij het verzenden van dezen brief. 't Gelykt veel op den toestand van 1874. Onlangs kocht een dokter te Gent bij een bankier aldaar verscheidene aandeelen van de premieleening dier stad. Ëen paar dagen daarna kwam laatst genoemde weer bij zyn principaal en vroeg een dier stukken, waarvan hy het nummer opgaf, terug. Alvorens aan dat verzoek te voldoen, zag de dokter de trekkingslijst eens na en ontdekte, dat het bedoelde aandeel was uitgeloot met een premie van 50.000 francs. Hij weigerde uu het terug te geven, maar de bankier blijft het opeischen en heeft de zaak in handen vau het gerecht gesteld^ dat np zal moeten beslissen aan wien de premie toekomt. De vroeger aangekondigde algeraeene vergadering der kjezersvereeniging «Nöard-Brabant77 te 's Bosch heeft Woensdag plaats gehad. Wij ontleenen aan de Tijd daaromtrent de volgende bijzonderheden Behalve een groot aantal leden der kiesvereeni- ging zelve, uit alle oorden der provincie bijeenge komen, waren mede aanwezig verscheidene leden der Eerste en bijna alle katholieke leden der Tweede Kamer, de leden der Gedeputeerde Staten en een zeer aanzienlijk aantal leden der Provinciale Staten van Noord-KBrabant, voorts afgevaardigden van kies verenigingen uit Amsterdam, Nieuwer-Amstel, Rot terdam, Schiedam, Utrecht,, Leeuwarden, Middelburg en meer andere plaatsen en enkele vertegenwoordigers defr katholieke pers. Aan den bestuurstafel namen plaats naast deu voorzitter, Jhr. Jos. de la Court, de bestuursleden W. P. A. Mutsaerts, J. W. van der Velden, J. Blufy'ssen, Henry Smits, dr. van der Steen en de secretaris Jhr. L. ridder de van der Schueren. De voorzitter heette in eene korte en opgewekte rede de aanwezigen welkom, en deelde tevens me^le, dat vervolgens zou worden overgegaan tot het be spreken vau eenige motiëu, welke op verzoek van het bestuur door eenige genéodigden bij de ver gadering zouden ingeleid worden, eii welke vóór het openen d$r bijeenkomst in dfnfc aan alle leden waren medegedeeld. Naar aanleiding eener 'opmer king van den heer Heydenryck, besloop men zich te bepalen tot den alncmeenen inhoud der motiën en niet de middelen van uitvoering te bespreken. Daarom ging men ook niet in op éeu« denkbeeld van den heer Hatfmans, die den censutT, het capaci teitenstelsel enz. wilde behandelen. Achtereenvolgens werden de volgende motiëtf'voor- gesteld en respectievelijk toegelicht door wmr. van Baar, rar. Reekers, rar. des Amorie van der'Hoeven, dr. Vermeulen en dr. Schaepman. De algemeene vergadering van katholieken te Hertogenbosch gehouden, daartoe door de katholieke kiezersvereeniging Noord-Brabant bijeengeroepen be tuigt openlijk en plechtig, volle en onvoorwaarde lijke onderwerping ahn hèt onfeilbaar gezagj van den h. stoel. Zij erkent en huldigt in z. h. paus Leo XIII den stedehouder van Christus, den opvolger van Petrus, den herder en bet hoofd der katholieke kerk. God spare ons en Zijne Heiligheid nog lange jaren den krachtigen leeraar der ware beginselen, den verheven handhaver van gezag, vrijheid, recht en orde, den grooten beschermer der echte weten schap, den luister en glorie der kerk: II. De algemeene vergadering acht het wereldlijk gezag des pausen èn nuttig en noodzakelijk voor de vrijheid en onafhankelijkheid der kerk. Zy betreurt levendig de opheffing der Nederlaud- sche legatie by den h. stoel. Zij verwacht vau de wijsheid der regeering' het herstel van den ministerspost te Rome. III. t De algemeene vergaderingverklaart zich tegen de noodelooze uitbreiding der staatsbemoeiing en acht verzet tegen de staatsalmacht den gebiedenden eisch van, onzen tyd. IV- De algemeene vergadering acht den strijd tegen ouze schoolwetgeving met name tegen de wet op het Lager Onderwijs, dén eersten en duursten plicht. Zy wenscht in de wetgeving" het natuur lijk reqht der Ouders en het, ook door' da grond wettige godsdienstvrijheid gewaarborgde recht der Kerk, tenvolle erkend te zien. V. De algemeene vergaderinghuldigt in het Huis van Oranje het in de Grondwet beschreven Koningschap, acht hef aan den Nederlaudschen staats burger verleende kiesreeht een ernstigen plicht eu wenscht Voor dat recht eene regeling, die aan ieder een daarmede bekleed, niet alleen de uitoefening, maar ook de volle werking van dat recht verzekert. Aan belangwekkende discussie, welsprekende taal en scherpzinnige, geestige opmerkingen, ook van andere aanwezigen dan de officieele sprekers, ontbrak het geenszins. De kok bij het korps torpedisten te Brielle is betrapt op dierenmishandeling. Hij had de gewoonte katten en hondeu te lokken, en de arme beesten met kokend water te begieten, en ze dan naar bui ten te jagen, zoodat ze rond de kazerne dwaalden, gekweld door hevige pynen. De onraenscH heeft 14 dagen provooststraf gekregen. Naar men zegt, heeft hij een poging gedaan om zich van 't leven te berooven. Er dreigt een geschil uit te brekeq in de ijzer industrie vnn noordelijk Engeland. De werklieden verlangen eene ioonsverhooging van f'/t pet., tprwijl de bazen daarentegen bedacht zijn op eene loons vermindering van I2V2 pet. Het bedrag der loonen bij dezeu tak van nijverheid werd tot disver gere geld door een scheidagerecjj^, dat elk kwartaal, na inzage van de boeken der werkgevende leden in deze commissie, de loonen vaststelde naar gelang van den prys waarvoor het yzer verkocht werd. Nu beweren echter de werklieden, dat die prijs over het afgeloopen kwartaal hooger was dan by de loonsberekening tot grondslag werd aaugenomeu en de patroons hunnerzijds bewerén dat de toestand van de markt hun integendeel recht geeft op eene bekrimping der loonen. Men hoopt dpt het scheids gerecht tusschen deze beide uitersten een middenweg zal weten aan te wyzen. Anderé staat er eene groote werkstaking voor de deur. Omtrent de ^rjjmetselaars-loges over de geheele aarde worden de volgende bijzonderheden medege deeld: In 1880, het jaar der laatste officieele sta tistiek, bestonden er in het geheel 137,065 loges en bedroeg de som der bijdragen in dat jaar 4 milliarden fr., waarvan 1,395,693,000 besteed werden aan schrijf-, druk- en cbrrespondentiekosten, onder houd van lokalen enz.;, 1,785,967,000 aan onder steuning van behoeftige leden en hunne gezinnèn 527,658,000 voor hunne weduwen en weezen 216,921,000 voor andere behoeftigen en 428,965,000 voor asylen en scholen. Ten bewijze indien Uit al bewijs behoefde dat niet in onzen tijd alleen reden bestaat tot klagen over ongunstige zomers, deelt men aan het Dag blad het onderstaande mede, dat nu ongeveer vier eeuwen oud is «Omtrent dese tyd (1483) waren v-eele ontydige jaren, d'een na den ander, van donder, blixem, watervloeden, ^tempeest van storm en wind, dat men nauwelijx bekende den somer voor den winter, so dat het koorn, wyngaerden»en andere vrachten uiet en quamen ter goeder rypheid.77 {Oude Hall. Cronyk.) De Farijsche politie heeft dezer dagen de hand gelegd op een zonderling, eens reeds bejaard in dividu, slordig en vuil gekleed. De man bewoonde een der schoouste huizen in de wijk der Champ» Elységs, dat er wel vervallen uitzag, maar zeer groot was. In de zalen waren de prachtige meubelen, schil derijen, curiositeiten enz. onder een laag stof bedol ven. Dienstboden waren er niet en in eene kamer vond men op den grond een paar matrassen met ^flltens eiï dekens, welke zoo vies waren, dat men ze met geen tang' zou hebben aangeraakt. Daarop sliep de zonderling. Eu naast die matrassen stoud een imhoou gebeeldhouwd wit ledekanl van rozeboom- flout, vol zeldzame boeken en platen. By onderzoek is gebleken, dat het gearresteerde individu reeds meer dan dertig jaren als eigenaar dat huis had bewooud, zonder dat hij er ooit iemand had inge laten. Kleêren vond men er ook niet. Als de kleeding die hy droeg, letterlijk van zyn lijf viel, kocht hy e*fce nieuwe, altijd zwart, en wierp hij de oude op straat. Het zelfde deed hij met het weinige onder goed', dat hy aan had. Hij is thans in verzekerde bewaring gehouden. Zyn huis is verzegeld, eu hy zelf zal door deskundigen worden onderzocht, want men vertaoedt, dat hij aan verstandsverbijstering lijdt. Men heeft in een brandkast voor honderd duizend francs rente aan staatspapieren gevonden en voor meer dan tachtig duizend francs aan contanten. Sedert eenigen tijd worden er sigaren- of siga rettenpijpjes in den handel gebracht, die de eigen aardigheid hebben van zoo ingericht te zijn, dat onder het rooken kleine photographiën ontstnau. Wan neer men zulk een pijpje koopt, krijgt men er een klein pakje photographisoh papier by, waarvan elk stukje de grootte heeft vai een postzegel ongeveer. Men plaatst zulk een stukje papier, vóór men begint te rooken, in het pypje, voor een opening, die daarin is uitgespaard, zoodat het papier zich on der het rooken met deu tabaksrook in contact be vindt; als de sigarette op is, haalt men er het papiertje weer uit en dan zal er een of ander pho- tographisch beeld, een huisje of een< portret bv., op gevormd zijn. De wijze waarop dit geschied is zeer eenvoudig. Een kleine chloorzilver-photograpbie wordt in een oplossing van chloorkwik gedompeld, ten gevolge waarvan het beeld verdwijnt en het papier een ge wone witte kleur aanneemt. Nu kau men het beeld weer op versohillende manieren zichtbaar maken, en wel door het onder anderen bloot te stellen aan ammoniak-houdende dampen, en daar nu de tabaks rook vry rijk aau ammoniak is, komt het beeld onder het rooken weer even duidelijk tje voorsohyn als het vóór de behandeling met het chloorkwik .was. Het spreekt wel van zelf dat het principe, waarop deze toestelletjes berusten, even min nieuw is als dat van al dergelijke* die zieh van tijd tot tijd komen vertooneu. Reeds in 1840 wird hierop door Her schel gewezen, doch de manier, waarop hier van dat prinoipe gebruik is gemaakt, is, naar wy meenen, betrekkelijk wel nieuw. De geheele ragcht van Arabi is uit elkaar geslagen, hij zelt en zijne generaals gevangen genomen, Cairo bezet, terwijl de aanhangers van den opstand hunne onderwerping komen aanbieden. Ziedaar de laatste gewichtige tydingen uit Egypte. Voor deit Engelscheti opperbevelhebber is de tyd der lauweren gekomen; werden eerst zijn groot spraak en onbesuisdheid scherp gehekeld, hij heeft door den aanval op Telel-Kebir getoond ook een voorzichtig, maar vastberaden veldheer te kunnen zyn. Zyn driftige generaals trachtten hem over te halen om snel voorwaarts te rukken; Wolseley achtte het niet geraden en hield stand in de bran dende woestijn tot het transportwezen geheel was geregeld en hy een macht onder zijn bevelen had, groot genoeg om het sterke Telel-Kebih aan te durven. De overwinning is gemakkelijk geweest, zegt men thans, maar dat kon van te voren niet worden berekend en in elk geval blyft de aanval een stoute tocht, 's Avonds zes uur stonden in het Engelsche kamp de soldaten gereed om voor waarts te rukken; 's nachts 12 uur werd het bevel gegeven en de troepen marcheerden zes mijlen in den nacht om 's morgeus voor bet opgaan der zon onder Telel-Kebir te zyn. Wolseley koos deze krijgs list om zijn troepen niet bloot te stellen aau het vuur van 70 kanonnen van het beste Europeesohe maaksel. Da tocht geschiedde zoo stil, dat de Egyptenaren niets hadden bemerkt; toen deze het gevaar zageb, waren de Engelsche te dichtbij om van de kanonnen gebruik te kunnen maken; een wild geweervuur werd geopend, maar zoo als ge woonlijk te hoog gerichtde Engelsche soldaten vuurden niet, maar drongen in den stormpas voor waarts, beklommen de verschansingen met ongeqre- naarden moed, en in enkele minuten was de sterke stelling, waaraan zooveel weken was gearbeid, die door de beste Egyptische troepen werd verdedigd, in handen van den vyand. EngeRohe. officieren, die na do inneming de ver schansingen van Telel-Kebir opnameu, verzekeren, dat de stellingtoch Diet lang te houden was ge weest, ook bij voldoende verdediging; haar zwakte bestond in de te groote uitgebreidheid. Willam Westgate, volgens zijne eigene bekentenis ee^ der moordenaars van lord Cavendish en sir Charles Börkfi, die in de maand Mei 11. te Dublin als slachtoffers hunner toewtjdipg aan de regeerjng en het vaderland gevallen zyn, is op 8 Aug. jl., na van Tueacas, waar hy aangehouden werd, naar de gevangenis van Caracas (Venezuela), overgebracht te zijn, naai La Guaira vervoerd en door de sloep van hel tolkantoor gevankelyk aan boord van de korvet Eantome, der /Engelsche marine, gebracht. Eenige minuten na zijne overbrenging stooqule het schip de wijde zee in, koers zettende naar het vaderlfttyL, Eer lang kan men dus uadere byzonderhedmJrerwachten omtrent eene misdaad, die geheel deoWbreld met verontwaarding vervuld heeft. In de begrootiug van Parijs voor het dienstjaar 1883 worden de ontvangsten en uitgaven op 261 millioen fr. geschat. Haje hoofdinkomstej^trekt de stad uit de accynsen, waarvan de opbrH|pt voor 1883 op 140 millioen geraamd wordt. Onder de uitgaven komentvoor: 100 millioen voor de rente der schuld, 24 mjllioeri voor politie, 21ty# milliopn voor 'onderwijs, 20Vs millioen voor openbare wegen, 19 millioen voor het armwezen. De schnld der itad zal op het eind van het jaar 1888 meer dan 4 milliard fr. bedragen en bij eene onafgebroken amortisatie zou deze schuld eerst in het jaar 1950 geheel gedelgd kannen zijn. Voor de verwezenlijking vau zulk een hoop en voor vermindering der ge meenteschuld over het algemeen, zal echter evenmin te Parijs als in andere groote steden uitzicht be staan, wauneer men de haar gestelde steeds grootere eischen in aanmerking neemt. De vrij ernstige ongeregeldheden, welke dezer dagen in het departement der Allier zyn voorgevallen, trek ken de aandacht der Pransche dagbladen. Zoo zegt Le Parlement«Sedert lang hebben wij reeds op het kwaad geweien. Revolutionaire vereenigingen, geheime genootschappen worden ingericht, en zullen zich langzamerhand over het geheele gebied van Frankryk verspreiden, zonder dat de Regeering maatre gelen tot beteugeling neemt. Wy schijnen in een ty'dperk van overgang te verkeeren, want de nieuwe wet qp de vereenigingen is nog niet gereed en de bestaande wettelijke bepalingen worden niet toegepast. Het is niet voldoende zekere ondergeschikte agenten te treffen; men moet het kwaad by den wortel aantasten en aldus de uitbreiding tegengaan eener beweging, welke zich niets anders dau de omver werping der maatschappelijke orde ten doel Stelt.7' Andere bladen merken op, dat Le Parlement over drijft; immers de bedoelde beweging bepaalt zich tot dusver tot een enkel departement en het is nog niet eens zeker, of men hier werkelijk met geheime genootschappen der omwenteliugspartij te doen heeft. Doch dit neemt niet weg, dat ook zij krachtige maat regelen vau den kant der Regeering noodzakelijk achten. ING E Z O N D E N. Zieken- en Weduwenfonds «Providentie77 te Gouda. Staat van ontvang en uitgaaf over het 3e kwar- ^laal 8e boekjaar. ONT V VANGSTEN. Contributie der leden 601.24 Reglementen voor nieuwe leden - 0.50 Van 1 lid ingevolge Art. 5 - 0.42 Totaal ontvang 602.16 UITGAVEN. Aan 20 zieken 161.80 Aan 26 kraamvrouwen130. 2 Ct. per lid per week voor 't gebouw - 94.36 Toelage Secr.-Boekh. eu Bodeloon - 47.18 Bestuur (Art. 36) - 12.50 Penningmeester. - 11.7 9* Schuld van bedahkte leden - 2.85 't ontdekken van 3 zieken - 3. Totaal uitgaaf 463,48* RECAPITULATIE. Totale ontvang 602.16 uitgaaf - 463.48* Batig saldo 138.57* Namens het Bestuur/van «Providentia,77 J. Th. IMHOLZ, Secr. Boekh. Gouda, Sept. '82. LIJST van BRIEVEN", geadresseerd aan on bekenden gedurende de le helft der maand Augua- tua 1882, uit Goudïf verzonden, en door tusschenkomst van het Postkantoor terug te bekomen. H. Otten, Oosterbeek." "L. B. Mulder, Rotterdam. J. Wiitenburg, Rotterdam. Uit GOUDERAK. P. Casteleijn, Amsterdam. Mevr. J. Smits-van de Kasteele, Haarlem. HAASTRECHT. Wed. Roos, Nienwveea. A. Orervorste, Sliedrecht. ZEVENHUIZEN; P. Lagerweij, Driebergen. BRIEFKAARTEN. W,. Vendaan, Rotterdam. Mej. C. Arts, Utrecht. Gouda, 14 September 1882. De Direoteur va» het Postkantoor te Gouda. SIMONS. Londen, 15 September. Een télegram van ifbl- seley meldt zijne aankomst te Kaïro, waar hy door alle klassen der bevolking met open armen ontvan gen jverd. Arabi eu Toulba zyn krygssrevangen. Wolseley voegt er bij«De oorlog in Egypte is geëindigd. Zendt geen troepen meer uit Engeland. Ik zal thans mijne basis verleggen van Ismaïlh naar Alexandrië. De gezondheid 'en de stemming der troepen zijn uitmuntend. Allen hebben hunnen plicht gedaan." Alexandrië, 15 September. De telegraaf tus schen het paleis Ras-el-Tin en Kaïro is hersteld. Uit Kaïro kwamen gisteren afgevaardigden, met brieven van Arabi en andere aanvoerders der insur- genten, hondende aanbod van onderwerping aau den Khedive. De Khedive weigerde echter hen te ont vangen. Terstond na aankomst van den Khedive te Kaïro zal er eene rechtbank in het leven geroepen worden om openlijk de vierschaar te spannen over de hoofden der opstandelingen, die door advocaten zullen worden verdedigd. Terechtzitling van Woensdag 13 September 1882. KantonrechterMr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar ran het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN te Rotterdam. VEROORDEELD: Wegena in kennelijken staat »ao dronkenschap zich op den openbaren weg te Gouda berinden Bartholomeus Stevens, 43 jaar, sjouwer te Gouda, tot 4 boeten ran 15 gulden'of 24 dagen; Tennis Nicolaas Reebeen, 33 jaar, schilder en slachter te Gouda, tot 4 boeten ran 15 gulden of 24 dagen Jan Stevens, 34 jaar, sjouwer te Gouda, tot 3 boeten ran 15 gulden of 18 dagen; Pieter Karei Adolf Krijn berg, 32 jaar, sigaren maker te Gouda, tot 2 boeten ran 15 gulden of 12 dagen; Jacobus Nieuwreld, 31 jaar, touwslager te Gonda, tot 2 boeten ran gulden of 4 dagen Leendert Johannes ten Haaf, 57 jaar,' smid te Gouda, tot 2 boeten ran 1 gulden of 2 dagen; Pieter ran Luijpen, 31 jaar, gepensioneerd In disch militair te Gouda, tot 2 boeten ran 1 gulden of 2 dagen Hendrik Heemskerk, 48 jasr, ajonwer te Gouda, tot 12 gulden of 5 dagen; Jan de Bruin, 58 jaar, gepensioneerd militair te Gouda, tot 12 gulden of 5 dagen; Teunis Leeflang, 38 jaar, sjouwer te Gouda, tot 5 gulden of 3 dagen Johannes Melkert, 45 jaar, harmouikaspeler te Gouda, tot 1 gulden of een dag; Jan Boenink, 51 jaar, sigarenmaker te Gouda, tot 3 gulden of 2 dagen Wilbelmina Groeneweg, hnisrrouw van C. M. Puijk, 45 jaar, te Gouda, tot 1 gulden of l dag; Arie ran Vuuren, 28 jaar, varensgezel teGonda, tot 1 guldeu of 1 dag; Pieter Adrisnus Willemse, 27 jaar, bleekersknecht te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Cornelis Snitgar, 24 jaar, stoker te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Cornelis den Haag, 19 jaar, pottenbakker te (jiouda, tot 1 gulden of 1 dag Mattheus Boot, 54 jaar, pijpmaker te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Willem Boot, 57 jaar, pijpmaker te Gonda, tot 1 gulden of 1 dag Pieter van Wingerden, 16 jaar, aardwerker te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Bartbolomens de Ronde, 51 jaar, koopman te Gouda, tot 1 galden of 1 dag Arie Oudijk, 57 jaar, wegwerker te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag; Johannes Vendrig, 37 jaür, sigarenmaker te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag Cornelia Crook, 20 jaar, bouwmanskuecht te Gouda, tot 1 guldeu of 1 dag Jan Hns, 25 jaar, machinist op den Stoomtram van Gouda naar Bodegraven te Gonda, tot 1 gulden of 1 dag Jacobna de Jong, 57 jaar, schepenjagtfr te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag; Wiliem Hendriks, 58 jaar, pottenbakker te Gouda, tot 1 galden of l dag; Pieter Rapis, 24 jaar, blikslager te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag; Hendrik Grendel, 32 jaar, mandemaker te Gonda, tot 1 gulden of 1 dag; (de 4 laatste zijn daarenboven veroordeeld tot 1 gulden of 1 dag wegena liggen in een grasperk van het Plantsoen te Gouda). BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, brengen ter kennis van de Ingezetenen, dat de BE GROOTING van de INKOMSTEN en UITGAVEN der Gemeente, over het dienstjaar 1883, voor den tjjd van veertien dagen, op de Secretarie ter lezing van een ieder is nedergelegd, waartoe gelegenheid wordt gegeven op alle werkdagen, van des morgens ten tien tot des namiddags ten één ure, terwyl bovendien, tegen betaling vnn kosten, afschrift dier begrooting kan worden verkregen. Gonda, 16 September 1882. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, Von STERNBACH, L. S. CORRESPONDENTIE. Het ingezonden vers kan noch als ingezonden stak, noch als advertentie worden geplaatst. de Redactie. 25-JA RIG E VAN PETER HEINRICH HULSMAN EN GERARDA STIJLEN. Hunne dankbare kinderen J. J. HULSMAN, A. M. HULSMAN. Gouda, 19 Sept. '82. CHRISTIANUS HENDRIKUS AR- NOLDUS OLIFIERS EN SOPHIA JOHANNA CHRISTINA VAN DEE KLEIN. Gouda, 14 September 1882. Receptie Zondag 17 Sept. Gouwe C. 232. 24 Markt A. 55. Voor de vele blijken van belangstelling, die wij bij de geboorte onzer Dochter mochten ondervinden, betuigen wij onzen hartelijken dank. A. van REEDT DORTLAND. C. M. van REEDT DORTLAND— Gouda, 16 Sept. 1882. van Veen. -j o> s- -Q fe® O

Goudsche Courant | 1882 | | pagina 2