snüsè&m Advertentiën Bultcnlandsch Overzicht. ADVERTENTIÈN. Grove Ruhr Kachelkolen, JAN PRINCE A Cie. POLITIE. Burgerlijke Stand. Srktbcccenigtwg a 57V, c. per Hectol. Kantoor Turfmarkt H. 101. Tan bin (taftn zaken gewend tot ondersteuning ▼an dat besluit, ra met verzoek, waar geeu ge legenheid voor het geven vuu gymnastiekonderwijs bestaat, de lesuren te doen afwisselen door doel matige beweging in de vrije lucht of in een daartoe ingericht lokaal. Omdat naar de inlichten der Regeering de Land" bouwschool te Buitenzorg geen voldoende resultaten oplevert, of misschien de uitgaven te zwaar voor 's lands financiën zijn, heeft men die school tyde- lijk gesloten, terwijl het voorstel naar Nederland is om haar op te heffen. De Regeering heeft echter het besluit genomen op het punt dat de admissie-examens een aanvang zouden nemen. Wat is nu het geval Een 60-tal adspiranien zyn reeds van heinde en ver te Buitenzorg aangekomen, iüe wegeus gebrek aan fondsen niet meer terug kunnen keereu en daarbij in benarde omstandigheden zijn, omdat zij zelfs geen geld hebben om eten te koopen. Het voorstel is thans in behandeling om aan die adspiranten ieder een toelage te geven van 10 maauds tot zoo lang er nader bericht uit Neder land komt. Men schrijft aan de L. Ct.Na regen komt zonneschijn, maar dit jaar niet, zelfs een zoogenaamd Sint-Michielszomerlje is er niet geweest, in het be gin der vorige week klom de barometer en daalde de thermometer met oostewind. Het grauwe weer scheen bestendiger te zullen worden het was althans droog. Maar Zaterdag ochtend begon de barometer te dalen, de thermometer te rijzen en van dat oogeublik af is het onweer haast niet van de lucht geweest, waarbij strooroeu regen, afgewisseld door hagelbuien, zijn gevallen alsof het in geen maanden geregend had. Vooral waren het ongunstige tee- kens, dat de wind naar het westen ruimde en dan telkens kromp tot het zuidoosten. Het ziet er met al dat water slecht uit. De koeien hadden het nog goed in het weiland, met de enkele dagen drooge koude, waar zij best tegen kunnen, mdhr uu staan zy met hooge ruggeu in de nattigheid, waarbij zij nog het laatste gras vertre den, hetgeen men noemtmet vijf bekken eten. Ook het drassige bouwland kan niet beploegd wor den. De stoomgemalen werken en als er wind is malen de poldermoleiis, maar de regen, die het nu in vyf maanden niet opgaf, houdt (Ie bovenhand. Hieruit volgt, dat iedere gunstige gelegenheid wordt aangegrepen om den steeds zwellenden boezem naar zee te ontlasten. Storm en regen benemen aan het gebladerte de gelegeuheid om de gele herfst tint aau te nemen en verdorrend af te vallen. Te Brunswyk werd dezer dagen de jaarlijksche vergaderiug gehouden van de internationale Veree- niging tegen verontreiniging van rivieren, bodem en lucht. Prof. Reclam uit Leipzig opende baar met een toespraak, waarin hij de vorderingen op het gebied der gezondheidsleer behandelde en o. a. op de achterlijkheid van Pruisen wees eu op de voor treffelijkheid der Servische sanitaire wet van 188 Het eerste onderwerp van behandeling was de jongste geschiedenis van het spoelstelsel. De Ber- lijnsche hoogleeraar A. Huiler leidde het in en toonde aan, dat het spoelstelsel nergens voldoet, eu vooral niet de bevloeiing van landerijen. In Berlijn zijn de klachten zoo hoog gestegen, dat de Regeering een onderzoek heeft bevolen en eeu commissie van controle heeft benoemd. In Parijs is een commissie tot de slotsom gekomen, dat de faecale stoffen nit de straatriolen behooreu verwijderd te blijven eu afzonderlijk moeten worden opgezameld op een wijze, die het best door het Liernur-stelsel geschieden kan. In Dantzig is men tot gelijke uitkomsten gekomen. In Engeland heeft men in geen enkele groote stad de bevloeiing kannen volhoudendie kan alleen by kleiue inrichtingen (kazernen, cadettenscholen enz.) gelukken. De stadsbouwmeester Knauff uit Berlijn voegde cr een overzicht by van de kosten van het spoelstelsel aldaar. Voor den aanleg is niet minder dan 86,9 millioen mark uf 52 millioen gulden besteed, en de jaarlijksche kosteu (ondersteld zelfs, dat de opbrengst der bevloeiing de eigen kosten dekt) bedragen 6,88 mark of ƒ4,10 per hoofd. Spr. achtte hét noodig naar een beter stelsel om te zien. Daarentegen werd het spoelstelsel door dr. Blasius eu den hoofdingenieur CJaus van Brunswijk en dr. Gerson uit Hamburg in bescherming genomen. Maar de voorzitter prof. Reclara verklaarde, dat hij op grond van de ondervinding van een voorstander van het spoelstelsel een aanhanger van het afvoerstelsel en ten slotte van dat van Liernur geworden was. Kapteiu Liernur, die de vergadering bijwoonde, las daarop een zeer gunstig luidend advies voor, dat Burg. en VVeth. van Arasterdam over de werking van zijn stelsel aan den Gemeenteraad van Praag hadden uitgebracht. De heer Blasius hield een voordracht over turf- stroo en turfmolm, waarvan een tentoonstelling te Brunswyk wordt gehouden. In het Hertogdom wordt namelyk de bovenste veenlaag, die voor turf onge schikt is, thans fabriekmatig bewerkt, omdat zij veel water opneemt, nl. 100 deelen stroo 895 deelen waterverder neemt dat stroo ammoniak en de stikstof uit de faecalia op. Het stroo wordt hiertoe reeds gebezigd iu de stallen der Tramwegmaatschappy te Brunswyk en de molm wordt voor privaten ge bruikt, waar huu lediging zoo gemakkelyk als on- bezwaarlyk geschiedt, dat in Brunswyk en Hannover is toegestaan, die lediging over dag te doen plaats hebben. De bemesting met aldus verzadigd turf- itroo en molm heeft uitstekende uitkomsten opgele verd zandvlakten zyn er in 3 tot 5 jaren vrucht baar mede gemaakt. Verder worden de vezels voor verbranden gebruikt, in ijskelders is het stroo een uitstekend isnleermiddel gebleken, en evenzoo by verzeuding van eetwaren ook voor papier is het geschikt. Bij gebruik in de scholen is het turfstroo gebleken het goedkoopste reinigingsmiddel te zijn (25 cent per hoofd) en de bodem iu den omtrek bleek zeer zuiver te zyn gebleven. Voor plaatsen, die dicht bij veengrond liggen, is deze nieuwe industrie van groot belang. Br de gedachtenwisieling werd dit erkend, maar prof. Müller uit Berlijn twijfelde of wegens de ver- i oer kosten de turf voor groote steden zou geschikt blijkenhij gaf de voorkeur aan het Liernurstelsel. Verder sprak dr. Gerson uit Hamburg over het filtreereu van drinkwater, iu verband met het stelsel, waarvoor hij octrooi heeft gekregen, prof. Engler (Carlsrube) over de poud ret te-bereiding te Preiburg dr. Petri (Berlijn) over een stelsel om rioolwater te zuiveren dr. Beckurts (Brunswyk) over de veront reiniging van rivieren door afval uit suikerfabrieken. In de vorige week zijn bij het weggraveu van het zoogenaamd Paasohduin onder Katwyk aan den Riju in de zanderij <Vau den heer Westerbaan, op eene diepte van eenige meters, de grondslagen gevonden eener woning welke aldaar, volgeus be rekening, 2 a 3 eeuwen onder het zand bedolven moet geweest zyn. Vermoedelijk is genoemde wo- uing aau den voet van het duin gelegen geweest en door eene zaadstorting of onderstuiving bedolven geworden. Men meent dat de woniug aldaar in de 16e of 17e eeuw moet gestaau hebben, omdat men op eenigen afstand van die plaats, doch op denzelfden grondslag, een drietal gave kruikjes ge vonden heeft, welke volgens deskundigen uit dieu tijd afkomstig zyu. 1 Men schrijft uit ttedum aan de Prov. Or. Ct., dat daar jl. Zaterdag een schijnbaar niet zeer nuchter persoon zoogenaamde bons te koop aanbood voor 25 cent per stuk, waarvan hij naar zijne verkla ring aan berichtgever dezes van de 400, welke alle geuommerd waren, reéda-$5 had verkocht. De hoofd zakelijke inhoud der aangeboden bons was, dat wanneer in de staatsloterij de prys van 100,000 werd getrokken op een norumer, 't welk met eeu der bonsnomraers overeenstemde, de houder van dien bon 100 zou ontvangen. De koopers van bons, welke uiet zoo gelukkig waren de 100 te winnen, konden later het eed of ander artikel bekomen, dat eene handelswaarde bezat van vijf-en-twintig cent. De bons waren onderteekend//Groningen, J. vau Wolde." Wat de waarde is van bovengenoemde bons kan men nagaan, wanneer men weet, dat ieder 1/21,000 kans heeft om te tidnuen, dus nog geen halve cent, en wat de later te ontvangen handels artikelen betreft, zal de kans om dan iets voor eene waarde van 25 cent te krygen zekerlijk ook uiet groot zyu. Toen ej naar gevraagd werd, welken waarborg de man van zyne zyde gaf, opdat men verzekerd kon zyn zoo op eeu der verkochte bons de 100 werd gewonnen, die som werd uitbetaald, er. dat ook de 25 cents artikelen aanwezig waren, gaf hij eenvoudig ten antwoord, of men dacht, dat hij afzetterij wilde plegen. Misschien kan de opeu- bare macht dergelijke» handel niet beletten of straf fen. Daarom ach*, berichtgever het goed te waar schuwen tegen het koopen van deze bijna waardelooze papiertjes. De bekend? //Sibru* schrijft iu de Arnh. Ct.: Wy leven in een kometentijd. De eene komeet is pas weg, of een andere verschijnt en, terwijl anders jaren verloopeu tusschen de verschijning van een paar groote heldere kometen, komen zy nu zoo snel na elkander, dat het lastig wordt ze uit elkander te houden.' Thans is reeds weder door Schmidt te Athene eene nieuwe komeet ontdekt, die thans des morgens van omstreeks half vier tot zonsopgang aan (len hemel schittert. Dinsdagmorgen was deze ten half vijf ure in het zuidoosten vrij helder en leverde de komeet van Schmidt een allerprachtigst schouwspel op. De kern vertoonde zich als een ster van de eerste grootte en de zeer heldere staart besloeg naar schatting een boog van bijna 40° aan den hemel. De staart verhief zich in schuine richting naar boven, en was slechts weinig gekromd. Aan deze ietwat bolle zyde was de staart helderder van licht dao aan den anderen kant en aan zyn van de kern afgekeerd (en dus bovenste) uiteinde scheen hij mij toe in wolkachtige vlekken te eindigen. Onwillekeurig vergelykt men deze komeet met die van Donaii, die in 1858 aller oog tot zich trok. Ik durf uiet verzekeren, trie van beiden wel de helderste en meest schitterende is; na een tijdvak van 24 jaren is het moeielyk eene juiste vergelij king te maken, maar stellig eu zeker doet de thans aan den hemel verschenen komeet weinig voor die van Douati onder, wanneer zij haar niet overtreft. De komeet zul waarschijnlyk gedurende eenige dagen ziohtbaar blijven; zy komt thans ten omstreeks half vier op, en ii dan totdat zy in den ochtend schemering verdwijnt, in het zuidoosten te vinden. Tegen den voortvluchtigeu Engels van Amsterdam is thans ook rechtsingaug verleend wegens valtchheid in geschrifte. Daardoor zal eeu eventneele uitlevering door Amerika mogelijk zijn, overeenkomstig art. 11 van het tractaat van 19 Augustus 1880, hetwelk geen uitlevering toestaat wegens bedrieglyke bank breuk, en voor misbruik van vertrouweu alleen uit levering toestaat wanneer daartegen in de Vereenigde Staten een crimiueele straf is bedreigd. Engels heeft vroeger jarenlang in Amerika gewoond, was daar genaturaliseerd en was bij zyn vestiging in Nederland dus Amerikaansch burger. Dit bur gerschapsrecht gaat echter verloren by afstand daarvan tegelijk me; den overgang iu eeu ander staatsverband. Het zweren van den eed van trouw aan een anderen Staat nu wordt voor dergelijken afstand en overgang i Aien ander staatsverband gehouden, zoodat E., die aSflid van een Gemeenteraad den eed van trouw /»«lvd( n Nederlandscheu Staat eu zijn wetten heeft afgelegd, geeu Amerikaansch burger meer is en dus door Amerika kan worden uitgeleverd. De directeur van een krankzinnigengesticht woonde te Parys eene tooueelvoorstelling, La vicomtesse Alice, by en werd daarna krankzinnig. De vrouw en kin deren beweren, dat hjj krankzinnig werd door den inhoud van het stuk eu stellen uu een eitch tot schadevergoeding van 100,000 francs tegen de schrijvers er van, de heereo Alberie Second en Leon Beauvallet, Het verwoudert ons, dat zy ook geen schade vergoeding vragen voor zich zeiven, want blykbaar zijn ook zy krankzinnig geworden. Geen tooneelschryser niet slechts, maar ook geen dichter of schrijver is vermogend genoeg om voor alle eventneele gevolgen van hun werk geldelyk aan sprakelijk te worden gesteld. Ook schilders en toon kunstenaars kunnen er niet voor instaan, dat niemand gek zal worden wanneer hy hunne compositiën ziet 1 of hoort, ja zelfs de juwelier zou voor den rechter kunnen gedaagd worden als eeu diamanten stel bet hoofd van een meisje op hol bracht eu een jong raensch zijn patroon bestal om bet haar te geven. - {Arnh. Ct.) Ook Deensche studeuten volgen het voorbeeld der Amerikanen om, ten einde het noodige geld voor hunne studie te verkrygen, dienst te doen in groote restauraties te Kopenhagen, waar zij op 9 4 12 aan fooien kunnen rekenen. Dit brengt meer op dan les geven ofgeestelyke arbeid. Volkomen waar. Maar niet voor den geest zei ven, eu de mogelijkheid Iaat zich zeer goed denken, dat jongelieden, die als kelluer drie a vier duizend gulden verdienen, er zich tweemaal op bedenken zulieu eer zy die betrekking weder verlaten ora te studeeren en dan, als alles medeloopt, dit inkomen na twintig of dertig jaar te verwerven. In vroeger tyd had inkt eene voor onzen tijd onbegrijpelijke waarde. Toen den Isten September 1373 bisschop Johan II van Ermeland een door zijn aartsdiaken geschreven diploma bekrachtigen zou, miste men het inktflescbje. In het gansohe bisschop pelijke paleis was er geen tweede, zoodat de bisschop een dienaar zond naar den president van het dom kapittel met verzoek hem wat inkt te zenden. Deze maakte zijne verontschuldiging, dat hij geen inkt bezat, maar hij hoopte binnen weinige dagen een fleschje te krygen. In de bisschoppelijke residentie was geen inkt te ontdekken, zoodat ten slotte een dienaar te paard naar het twee uren verwyderde klooster werd gezonden om daar wat inkt te halen. Niet tegenstaande de bode het bisschoppelijk zegel als be- wys voor de echtheid zijner zending had medege bracht, wilde de abt hem de gevraagde vloeistof niet toevertrouwen; hij schonk slechts 20 droppels iu een fleschje eu gaf dit aan een monnik, die achter op het paard van den bode ging zitten en die zelf de inkt aau den bisschop moest overhandigen. Vergiftige snoeken is de nieuwste sohrikmnre uit Rusland. Professor M. Brauu te Dorpat vond l>£ een onderzoek van verschillende snoeken iu lever, mill en andere deelen der ingewanden talryke para tieten die men wel kan beschouwen als #snoek- trichiuen." By proefnemingen, die bij bij honden en katten nam, bleek dat de parasieten zich in de ingewanden van deze dieren vast zet|en en zich daar tot lintwormen ontwikkelen. Na deze proef nemingen ia het ook bijna zeker, dat de parasieten in de de lichamen der menschen hetzelfde doen en er valt nu nog alleen uit te maken of alleen Russische snotkeu die parasieten bij zich hebben. Het vasteu dat iu Vele godsdiensten, tot heil van de ziel, een groote rol speelt, schijnt meer en meer ook in de geneeskunde, tot heil van het lichaam, in gebruik te komen. Zoo past een Amerikaansch booglesraar, Prof. Wood, van het Bishop- Institute te Montreal, het vasten toe als geneesmiddel voor acute rheumatiek, In de meeste gevallen werd de geweuschte uit werking binnen vier dagen bereikt eu geen der Sitiëuten behoefde langer dan tien dagen te vasten, e lijders mogen water eu limonade drinken, en gebruiken geeu medicynen. Bij chronische rheumatiek had de kuur niet zulke goede gevolgen. Maar Prof. Wood moet reeds 40 gevallen van acute rheumathiek alleen door vasten genezen hebben. Te Brighton werd verleden Vrijdag een proces be handeld, dat van gewicht is voor vrouwen, die door mod isten soms afgezet worden. Mevrouw Taylor weid door haar modiste voor den rechter gedaagd, omdat zij weigerde acht gulden te betalen voor het maken van een japon. „\k heb niet betaald,* zeide mevrouw Taylor, //Omdat de stof, door mij gekocht, geheel bedorven en verknipt is. De japon past mij niet eu kan ook niet meer passend gemaakt worden.* Vol verontwaardiging riep de modiste uit: „lk heb de japon goed gemaakt, maar het is rayn schuld niet,- dat mevrouw geen figuur eu geen middel heeft. Ze mag niet een weinig toegeregen worden, en ik kan geen Venus maken alt ik met watten moet werken.* Mevrouw Taylor autwoordde, dat ze tegeu uaauw rijgen was op hygiënische gronden. De modiste. Zeg liever aan den rechter, dat ge misvormd zyt eu zwavelstokken van armen hebt. Mevrouw T. Dit is te erg! Ik heb een beter fignur dan gij! Ik ben niet misvormd. Vraag het maar aan mijn man, die hier in de rechtszaal is De Jfodiste. Mag ik a de japon aanpassen hier in de raadzaal? Mevrouw T. Ja, voor al de beeren, niet waar? De rechter zeide nu, dat het noodig was, dat zij de japon aandeed en hjj haar daarmede zag. Mevr. Taylor* ging naar de advocaten kamer, en toen de modiste haar de japon had aangedaan, k wam de deurwaarder mededeelen, dat mevr. Taylor weigerde zich in het publiek te vertoonen, nu zij er alt een vogelverschrikker uitzag. Nu stond de rechter op, ging naar den advocaten- kamer, hield een deskundig onderzoek en kwam terug in de gerechtzaal, mededeelende, dat bij als getrouwd man, genoeg van japonnen afwist, om te getuigen, dat dit kleed schandelijk geknipt en afgewerkt was. De raodiste kreeg haar geld dus niet en werd in de kosten verwezen. Te Cairo is een belangryke vondst gedaan; men heeft namelyk de briefwisseling in handen gekregen, welke door Arabi sedert twee jaren gevoerd is en waarbij belangrijke stokken voorkomen. Mag men sommige Fransche organen (o. a. de Télégraphe) gelooven, dan zou lord Lyons, de Èugelsche ambassadeur bij de Fransche Republiek, nog deze week de voorsteJÉm zijner regeering betreffende Egypte aan bieden e^wordt reeds by voorbaat al» zeker aange nomen, Mei bij deze voorstellen aan Frankryk in begictw een gunstige stelling zal verzekerd worden. In verschillende streken van Egypte wordt de wensch geuit om de Britsche bezetting te verlengen, aaugezien de openbare orde nog niet volkomen verzekerd is en de troepen, die van het expeditiecorps achterblyveu niet sterk genoeg zullen zyn ora daarvoor voldoende te waken, want het nieuwe leger van Baker-paoha zal nog wel niet zoo spoedig gereed zyn. De opening van het Engelsche Parlement werd in de gegeven omstandighedeu met zekere spanning tegemoet gezien. Twee redenen wareu daarvoor; voor eerst haakt uien naar inlichtingen over de Egyptische quaestie; het laat zich echter niet aanzien, dat men in dat opzicht veel licht zal krygen; Gladstone be paalde zich gisteren tot de meedeeling, dat de toe stand in Egypte in zoover veranderd is, dat de aangelegenheden van dit land zich thans meer in handeu van Engeland bevinden; hij voegde er echter bij, dat het met het oog op de nog gevoerde on derhandelingen niet mogelyk zou zijn in den loop van deze zitting een stelselmatig plan aan te bieden. Ongeveer van denzelfden inhoud zal waarschijnlijk het antwoord zijn, dat Granville Donderdag zal geven op de interpellatie vau Salisbury. Het is echter de vraag of daarmee ook een debat over den Egypti- schen oorlog kan worden afgesneden. Voorloopig heeft de Regeering in het Lagerhuis een overwinning behaald, daar de prioriteit voor de behandeling van het reglement van orde werd aangenomen. In de tweede plaats is men nieuwsgierig naar de kracht vau het Ministerie; aau den eenen kaut is het eeu feit, dat de Egyptische oorlog het prestige van het Gladstoue-miuisterie naar de openbare meening heeft verhoogd. Toch staan daartegenover zekere nadoelen; de radicale leden van het Lagerhuis vormden tot heden een zeer krachtigen steuu van het Kabinet en op dien stenu kan na het aftredeu van John niet meer wor den gerekend. Wanneer uu de radicalen en de Iersche oppositie-leden zich verbinden mei de conservatieven, zou het Ministerie iu een hachelijke positie verkeeren. De houding der Iersche geestelijkheid tegenover de partij der heme rule (eigen parlement voor Ierland) was sedert lang min of meer raadselachtig; na ge- ruimen tijd de beweging ondersteund te hebben, had zij later met de Parnellisten gebroken, doch sedert laatstgenoemden eenigszius van tactiek veranderden, was zijde uieuwe liga weder meer genaderd. Ver schillende bisschoppen bebbeo thans, op nit Rome ontvangeu instructiën, elke deelnemiug aan de nieuwe beweging verboden. Nu het tijdstip is vastgesteld, waarop de wetge vende macht in Frankrijk bare zittingen hervatten zal (op 9 Nov.) houdea de Fransche dagbladen zich meer dan ooit bezig met de wetsontwerpen, welke in behandeling zullen komen. Als de voor naamste beschouw eu zyde hervorming van de rechterlyke macht, het militair strafwetboek en de gemeentewet; wijziging der wettelyke bepalingen op de recidivisten en regeling van het Fransche be schermheerschap over Tunis. Wat dit laatste onder werp betreft, schynt het verlangen der bladen spoedig bevredigd|te zullen worden. De heer Paul Cambon, de Fransche vertegenwoordiger iu Tunis, bevindt zich thans te Parijs, om in overleg met den mi nister van justitie de grondslageo te leggen voor het eerste consulaire gerechtshof in het Regentschap. Zoodra zyn taak is afgeloopqp, zal de heer Cambon naar zyn post terugkeereu. Ook andere punten, welke op de organisatie in Tunis betrekking hebben, zullen weldra geregeld worden. De door de Times ver melde bijzonderheden over een verdrag tusschen den B«y en Frankryk worden létter door de Agence [lavas onjuist en voorbarig genoemd. In de Pruisische regeeriogskringen heeft het, volgens deu Berlijnschen correspondent der K. Z. een onaangename» indruk geipaakt, dat het toekom stige Huis der Afgevaardigden, iu zyn geheel genomen, slechts weiuig van zyn voorganger zal ver schillen en de beslissende stem aan bet centrum blijft. Het uitzicht op de noodzakelijkheid van een conservatief-clericaftl bondgenootschap heeft voor de Regeering weiuig uitlokkende, en men is er reeds op voorbereid, dat het centrum eene reeks voorstellen zal doen, welke de Regeering verwerpen moet en ook de conservatieve party bezwaarlyk aannemen kan. Als eeu veelbeteekeneud verschijnsel voor den tegeuwoordigen toestand voert hy het gevoelen aan, 't welk in de regeeringskriugen bovendrijft, dat op deze voorstellen en op de houding vau het centrum het conservatief-clericale boud zal moeten schipbreuk lyden. GEVONDEN en aan het Bureau van Politie ge deponeerd een grysstof Kinderpakje, een blauw zyden Dasje, een kinder Carbies eu een gouden Broche. MARKTBERICHTEN. GDuda, 26 October 1882. Puike Tarwe zeer vast. Zeeuwscbe in de beste soort bracht 10.50 a 11.25 op. Gewone en Polder 10.a 10.50, mindere 9.50 a 9.Rogge ƒ7.7.25 in de beste; mindere 6.50 a 6.75. Gerst 5.25 a 6. Haver 4.25 a 4.60. Erwten en Boonen met weinig handel uaar kwaliteit. Hennepzaad 10.50. De veemarkt met gewonen aanvoer; alle soorten wer den tot euorme hooge pry zee verkocht, vette varkens voor .25 a 28 ct. per half kilo, varkens geschikt voor Londen van 22 a 24 ets. per halt kilo, ma gere varkens en biggen traag, biggen 0,90 a 1.20 per week, vette schapen en lammeren vlug verkocht. Aaugevoerd 93 partijen kaas, handel matig, eerste qualiteit 30.—a 32.—, tweede qualiteit 26.— a 29.Noordhollandsche 29.50 a 32.50. Goeboter 1.55 a 1.65. Weiboter 1.35 a 1.45. 1 November a. s. KAASMARKT. GEBOREN 22 Oct. Johaona Maria, ouders A. de Joog en A. M. Jongeling 23. Willemina, oudera W. G Boek- kamp en J. Sprnijt. 25. Willem Pieter, oudera W. van Hoorn en E C. Laoaars OVERLEDEN 24 Oct. C. de Krnijf, 1 d. J. M. de Jong, I m. 25. A. Wieier, 1 j. 10 m. E. S. van der Mark) hoiavr. van H. 0. Vriend, 65 j. GEHUWD: 25 Oct. A. J. Veogen en G. Huurman. C. Verkerk en M. van der Kleijn. J. Westbroek en L. van der Jagt. 25-JA RIG E J JOHANNES DONGELMANS ANNA ELISABETH SANDMAN. M Hunne dankbare Kinderen. M Gouda, 28 October 1882. «J Bevallen van een Zoon, Mevrouw G. P. van der GARDEN de Haes. sHage25 October 1882. Heden overleed na een smartelijk ljjden mijne geliefde Echtgenoote E. S. VRIEND, geb. van der Mark, in den ouderdom van 65 jaar. H. G. VRIEND. Gouda, 25 October 1882. V Heden overleed na een smarteljjk lyden onze geliefde Moedjpr E. S. VRIEND geb. van der Mark. BEGEER. G. BEGEERVrirnd. Gouda, 25 October 1882. Op verlangen van de overledene zullen de kinderen geen uiterlijke teekenen van rouw aan nemen. i De ondergeteekenden betuigen bij dezen hunnen harteljjken dank voor de vele bewijzen van deelneming, bij het overljjden van onze geliefde Dochter en Aanbehuwddochter onder vonden. B. L. van VEEN. N. A. van VEEN—v. d. Pin.. Gouda, 26 Oct. 1882. V De bedienden van den heer C. KERK- HOFF en Echtgenoot betnigen bannen harte ljjken dank voor de prachtige Cadeaux, hun geschonken bjj gelegenheid van ZEds. ZILVER- BRUILOFTSFEEST. Gouda, 25 October 1882. Voortdurend in lossing de lading contant zonder korting, mits bij 2 of meer Hectol. gelijk genomen. Gouda 26 October '82. in alle Binnen- en Buitenlandsche Cou ranten, worden dadelijk opgezonden door den Boekhandelaar A. BRINKMAN, te Gouda.

Goudsche Courant | 1882 | | pagina 2