U PM AN Koffiehuis iu Sociëteit SWIfll». Militair lager onderwijs. Bultenlandsch Overzicht. 3v, CENTS SIGAAR BIJ „VOLHARDING. ADVERTENTIEN. Winterdienst Leiden-Amsterd. Leiden- Amsterd, Grouda-Amsterd. Amsteri-Gouda Leiden-Gouda. Gouda-Leiden. LIGPLAATS DER BOOTEN TOOlSTELHlXd.™ W. G. V. D. GEEST. gemiddelde grootte der winkels in Oost eu Westzijde 5.70 b|j 4.25, eo Zuidzijde 5.90 by 6 50. De galerij heeft een breedte B'/j meter, eu biedt met hare fraaie ijzeren kolommen, ingelegde marmeren vloer en nette zoldering een zeer fraai geheel aan. Door deze galery, die gelijk men weet, aan de zjjde van het Oost- eu Westeinde door woonhuizen zul len worden begrensd, krijgt Amsterdam in het fraaiste gedeelte eene schooiie en aantrekkelijke verbetering. (Bil.) De beruchte dief van onderwykersjassen, die thaus te Zwolle achter slot zit, is dezelfde persoon, die met valsche briefjes zich wist meester te maken te Middelburg van 6 zilveren horloges en te Alkmaar en Breda van laarzen eu bottines, terwijl hij op andere plaatsen zich uit partiouliere woningen van jassen en parapluies meester maakte en eeu en ander elders verkocht. Hij heet R. R. Stokvisoh en is geboren te Dordrecht. Zoowel wegens desertie als wegens het met valsche papieren in militairen dienst treden en wegens diefstal onderging hij reeds vroeger onderscheidene malen gevangenisstraf. In z|jn antwoord op het sectierapport omtrent het ontwerp van wet tot verhooging van hoofdstuk V der Staatsbegrooting voor 1882 verdedigt de Minister van binnenlandsche zakep de aanvrage van gelden reeds nu tot dekking van het tekort op den post subsidiën aan gemeeuten krachtens art. 45 der schoolwet en betoogt hij de aoodtakelykheid der meerdere aanvrage voor tydelyke subsidiën aau gemeenten krachtens art. 49 dier wet. Op die tijdelijke subsidiën overigens hebben z. i. te zwaar gedrukte gemeenten aanspraak. Verder verdedigt de Minister de aanstelling van een hoofddirecteur voor het Rijksmuseum te Am sterdam, die verantwoordelijk is tegenover den M;uis- ter voor dit groote kunst-instituut, dat tot veterlei artistieke doeleinden zal gebruikt worden en waarin eeu aantal venamelingen, instellingen eu vereenigingen gevestigd zullen zijn, die eigen directeuren, con servatoren of besturen hebben. Door de stichting van hei Rijksmuseum zullen opgeheven worden het Kon. Kabinet van zeldzaamheden, het Museum voor moderne kunst te Haarlem en het Prenten kabinet te Leiden. Eindelijk wordt nog 50.000 meer aangevraagd voor beteugeling van de longziekte in het spoeling district. De algeraeene vergadering van het Nederlandsch Tooueelverbond is Zaterdag te Rotterdam gehouden onder voorzitterschap - van prof. A. Pierson. De begrooting voor de tooneelechool is ongewijzigd aangenomen, na een schoone rede van den heer Jos. Jacobson, die in het licht stelde, dat de bezwaren, waarmede het verbond te kampen heeft, vooraf daar aan te wijteu zijn, dat syne bedoelingen nog altyd niet voldoende begrepen worden. Tegenover de mee- ning van hen, die deukeu, dat het hoofddoel van het verhoud alleen is: 't verschaffen van het meest mogelijke genot, onverschillig op wat wijze aange boden en van welken aard of strekking het zijn mocht, deed hij uitkomen, dat wnt het verbond wenscht, bovenal is, dat het tooneel zooveel moge lijk worde dienstbaar gemaakt aan zedelijkheid, be schaming en ontwikkeling. In den loop der discussie werd verder noch medegedeeld, dat de minister van binnenl. zaken, om subsidie aangezocht, niet uit ge mis 'aan belangstelling, ten slotte bezwaar heeft ge maakt een som op de begrooting te breugen. Hij heeft zich zqo waardeereud mogelijk uitgelaten, doch verklaard, dat de toestand van 's ryks financiën geen subsidie toeliet. Op voorstel van de afdeeling '8 Oraveohage *is besloten, nogmaals bij de regeeriog op rijks—subsidie voor de tooneelschool aau te drin gen, van dat adres afdrukken te zenden asu de leden der Staten-Generaal eu adhaeèie daaraan te vrageu van sympathiseerende afgevaardigden. Het denkbeeld om de contributie te verhoogen^ heeft het hoofdbestuur laten varen, nadat uit de discussie bleek, dat vele afdeelingen daartegen on- overkomelyke bezwaren hadden. Besloten is subsidie te vragen aan de Staten vau Zuid-Holland, aan de gemeentebesturen van den Haag eu Rotterdam en Mn htt Nut. Echter bleef ook de aansporing om in eigen boezem kracht te zoeken, niet zonder weer-* klanktijdens de discussie werd tan twee leden 75 in eens ontvangen ten behoeve der tooneel school er. 65 jaarlijks van eenige anderen. Het voorstel tot wetsverandering, waardoor de gelegenheid geopend wordt studenter-afdeelingen naast bestaande afdeelingeu op te richten, is goedge keurd. Tot' ledeu van het hoofdbestuur zijn de hoeren prof. A Pierson, W. J. Hofdijk en Lod. Mulder verkozen. De volgeude algemeene vergade ring zal te Leeuwarden gehouden worden. Wegens gebrek aan tijd moest de discussie zeer bekort over de vraag, of het noodig is, dat eeu tooneelspeler, om hartstochten met juistheid te kuu- nen weergeven, ze in werkelijkheid heeft doorleefd. Over 't algemeen werd die vraag ontkennend beant woord de tooneelspelers moeten alle raenschelijke aandoeningen en toestanden kunuen weergeven, en dat zij dit doen kunnen zonder ze zelf te hebben doorleefd, ia hun bijzondere gave. Den avond te voren werd voor eeu uitgelezen publiek „Talent eu geboorte/ de Nederlandsche bewer king van Legouvé's „Par droit de conqnête," door de Rotterdamsche aftiteling van het Nederlaudsch too neel opgevoerd. De voorzitter van de Rotterdamsche afdeeling van het Tooneelverboud, de heer F. Ebeling en zijne echtgenoote boden na afloop der voorstelling aan het hoofdbestuur, de afgevaardigden en eenige andere genoodigdeu een souper aau in den foyer. Vrydag tegen middernacht zijn de zes matrozen van ,de equipage van de schuit, die te Castricura strandde, te Scheveniugeu teruggekeerd. Van hen vernam ineu de volgende bijzonderheden. Laatstleden Dinsdag voor den middag voor Scheveningen zijnde, braken èn den stormgaffel eu giek eu was landeu onmogelijk. Men ankerde dus, maar was weldra genoodzaakt de ankerketting te kappen. In vliegende vaart werd toen het vaartuig noordwaarts gedreven, tot het op de Moorbank bij Castricum bleef vast zitten. Tonneu, rondhout, alles spoelde vau dek, ook een jong matroos en een scheepsjongen verdwenen in de diepte. De schipper trachtte eeu lijn aan wal te breugen, wat hem niet gelukte een matroos, Jan van den Berg, een ervaren zwemmer, zou het opnieuw beproeven met een lijn om het middel. Zoodra hy de bank over was, verdweeu hij eveneeus in de golven. Allen zochten nu een schuilplaats in den mast, waaraan zy zich met eeu riem hadden vaMgebonden, ze bleven daaf tot zes uren iu den ochtend, toen zij het strand konden bereiken. Te Wijk aan Zee werden zy door den directeur van het badhuis van andere kleederen voorzien, de overige ingezetenen roet den pastoor belastten rich met de verdere verpleging. Eerst nadat een autorisatie van den burgemeester vau Velsen verkregen was tot lossing, kon tot ontscheping der haring worde overgegaan de steurharing, die eerst op 500 geschat was, bracht toen slechts 50 op. De meester) der opvarenden hebben kwetsuren bekomen, daar zy herhaaldelijk tegeu het spil eu den raast geworpen werden. (^«^-) De invloed van de melk op de verbreiding van besmettelijke ziekten is onderzocht door Ernst Hurt, hoofdredacteur van het British medical Journal. Uit het nagaan van. 72 epidemieën, die aau be smette melk konden wAfden toegeschreven, en waarvan 50 betre.kking haddeu óp typhus, 15 op roodvonk eu 7 op diphtheritic, bleek, dat de besmetting iüeestal werd teweeggebracht door het water, dat tot het schoonmaken van het gereedschap (of ook soms wel tot het aanlengen van de melk zelf) was gebruikt, en met welk water in aanraking waren geweest afvalstoften van lijders. In andere gevallen werd de ziekte verspreid door personen of goederen, die met de melk in aanraking waren gekomen. De meeste patiënten hadden de melk ongekookt en onvermengd gedronken. In vele gevallen brak de ziekte in verscheiden wouingen tegelijk uit, iu welke woningen uit dezelfde melkery melk was gebruikt, terwijl in andere woningen er naast, die andere melk hadden gekookt, de ziekte niet voor kwam. Met het niet meer gebruiken van de besmette melk hield de ziekteverbreiding op. (Overgenomen uil het Volktblad.) Mijnheer de Redacteur I Naar aanleiding .au, het stuk van den heet Korevaar iu het no. ran 1 Ti Oct. 11., (zie Qoudtche Courant no. 2888,) zij het mjjj vergund u te verzoeken, het onderstaande in uw weekblad op te nemen. De huishoudelijke sehoot bij de infanterie is ge baseerd op een kon. besluit van 26 Sept. 1826, waarin voorgeschreven is, welk ouderwijs gegeven moet worden, eu wie daaraan zullen deel nemen. In hoofdzaak blijk er uit, dat de tohool dient tot opleiding van soldaten tot korporaal", en van dezen tot onder-officiers. Iu 1868 daarentegen verscheen een ministerieele aanschrijving, waarin men het volgende leest: «bij infanterie .uoeteu iu den regel ook de miliciens de school bijwonen, wanneer bet blijlct, dat zij niet genoegzaam iu liet lezen, schrijven en rekenen zijn onderwezen." Deze maatregel verdient ontegenzeggelijk toejuiching. Jammer daarom, dat de uitroeriug ervan zooveel te weuschen overlaat door gebrek aan goed ouder wijzend personeel. Kon men bij het besluit van 1826 ten deele volstaan met het aanwijzen van onder-officieren tot het geven vau onderwijs in de militaire, vakken, het grootste deel van het leer programma uitmakende; bij het herhalings- eu in- nalirgs-onderwgs, bedoeld in de aanschrijving van '68, moet men geëxamineerde onderwijzers hebben. Dit is, naar mgn meening, by het iu de wereld zenden van die aauschrijving voorbij gezien. Sten heeft geen rekening gehouden met den bestaandea toestand: met de aanschrijving van 1868 had tevens in het kon. besluit vau 1826 Wijziging moeten worden gebracht. Iu afwachting, dat zulks alsnog geschiede, geeft de heer Korevaar eenige wenken, hoe het wel licht mogelijk zou zgu te voorkomen, dat fhulp). onderwijzers, door het lot voor den dienst aange wezen, eeu piaatsrervauger nemen, en te zorgen dat, trrwgl zij ouder de wapens zijn, van hnu bekwaam heid als onderwijzer partg getrokken worde. Dit eigeu ervaring kan ik wgzen op eeu roor- beeld in den geest, als door den heer K. wordt bedoeld. Weinige jaren geleden waa ik belast met het toezicht op de huishoudelijke school van een der bataillons hier in garnizoen. Aan een der miliciens-(hulp)on<lerwijzers, werd het onderwijl op gedragen aan de leerlingen, die lezeo nooh schrij ven kondende onderwijzer kweet zioh van zijn taak met lust en opgewektheid, eu had voldoening van zijn werk. Met groot verlof vertrokken en un een der scholen hier ter steile geplaatst, bood hij roor den winter zijn diensten op de huishoudelijke school aan, mite hg rrggesteld werd ran de her halingsoefeningen. De minister van oorlog stemde met het rerzoek in, en andermaal werd vau het ouderwgs, door deeen milicien gegeven, met goed gevolg gebruik gemaakt. Steeds, wanneer (hulp)onderwgzeri als loteiiugen onder de wapens zgn, wordt aan dezen iu dit gar- nizoeu wy twijfelen er niet aau, ook in andere het onderwijs in de laagste klssse toevertrouwd. Vindeu nu die miliciens-ouderwijzers, wanneer zij met groot verlof zgu, hun werkkriug in gemeeuten, waar zich garnizoen bevindt, zoo ziju zij in vele gevallen vermoedelijk bereid, gedurende het schooi- seizoen aan hun jongere en slecht of uiet onder wezen kameraden onderricht te geven, onder voor waarde dat zij niet meer onder de wapenen behoerea te komen voor herhalingsoefeningen. De aandacht hierop te vestigen, is het doel van dit schrijven. Hoogachtend, Maastricht, 18 Oct. 1882, P, F. de Kok, kapitein der infanterie. De ongesteldheid ran den heer Bouwmeester gaf aanleiding tot de opvoering van een tooneelstuk, dat ons in de gelegenheid stelde eens ter dege kennis te maken met de jeugdige krachten der Vereeniging Htt Nederlandtch Tooneel. Het is waar, uiet zelden kwamen zij ook in andere stukken tot ons, maar dan meest in kleine roileu, bovendien: ou eens deze, dan geiie, Donderdagavond echter byna alles tegelyk en iu een stuk („Onze Vrouwen" van vos Moser eu von Schönthan) waarin zij vrij uitvoerige rollen te vervullen hadden. Alzoo was deze voor stelling bij uitstek geschikt one te doen zien of wij voor de toekomst van het gezelschap te hopen of te vreezen hebben. Welnu, zij die Donderdagavond in „Kunstmin" waren, zullen ongetwyfeld ons gevoelen deeleu, dat iu hetgeen wy te zien kregen eeu schoone belofte ligt opgesloten voor de toekomst. By deze jeugdige acteurs en actrices was veel op te merken, dat ons bewondering afdwong en met grooteu lof mag wor- den gewaagd van de beschaafde manieren, het na tuurlijk spel en de ongedwongen gestes, die veleu hunner eigen zyn. Ook het samenspel liet slechts in enkele tooneelen te wenschen over. Uit den aard der zaak volgt dat de eeu door meerdere routine beter voldeed dan de ander, maar geen hunner bedierf een tooneeltje en zelfs de jeugdige actrice, die slechts sedert een paar maanden de planken be treedt en die eerst in Juli II. de Tooneelschool ver liet, nl. mej. W. Weiman, gaf verschillende blij keu van studie en aanleg, die het recht gevsn veel van hanr te doen verwachten. Dit laatste is evenzeer toepasselijk* op mej. Lorjé die ons een aardige Grethe deed zien, vooral in de samenspraak met Paul. De twee jeugdige echtpaartjes, die ons reeds dadelyk by het begin van het eerste bedrijf werden voor gesteld, werden zeer aardig en recht levendig vertolkt door de dames Róssing en van Biene en de hh. Schulze eu de Jong deze laatste alleen is tt houterig, te styf in zijn spel. Hy gaat te wei- weiuig op in den persoon, dien hy voorstelt; hy is en blijft steeds te veeleen tooneelspeler, die een rol opzegt en wordt niet genoeg den< heer deze of die uit het stuk, waarin hy optreedt. De heer Schulze daarentegen was uitstekend, tot iu de kleinste détails was zyn rol goed verzorgd en ook zijn stil spel trok de anndacht. Nog te veel kan men opmerken zelfs by eene vereeniging als Het Nederiandsch Tooneel dat de personen die gedurende eeuige oogenblikkeu buiten de dialoog zijn, er bij staan alsof zij nu ook buiten de ban- •taan. Bij den heer Schulze is dit niet het geval, deze speelt ook zwygend wel degelijk mede eu verhoogt daardoor den indruk van het geheel. Hy behoort reeds tot die leden van het gezelschap, welke tueu op het programma eeuer voorstelling ongaarne mist. De dames Rössiug eu vau Biene voldeden eveneens uitstekend, zy speelden zoo natuurlyk en eeuvoudig, dat het deukbeeld vau „spel" bijna verdween en men zic'i verbeeldde iu de omgeving der dames Slein en Hilbsrg te verkeeren. Zoo behoort het De heer Tourniaire was als Paul Grosser goed op zijn plaats en de heer Clous kweet zich eveueeus voldoende van zijn taak, terwijl de beer Jacques de Boer die iu een stuk van von Moser on mogelijk gemist kan worden in veler oog de held van den avond was. Het moet erkend, «lat hy de meeste aardigheden goed tot haar recht deed komen, boewei hy hier en daar, vooral iu de scène bij mevr. Dorn zich o. i. eenigszins meer had moeten matigeu. iMej. Poolman was geheel de brutale dienst bode, die zy voor te stellen had, eu de heer Morin benevens mevr. Stoetz toonden ous opnieuw bun talent, dat wij telken male dat zij optreden rooeten toejuichen. i Het %pel was derhalve veel lof waardig en het stuk amuseerde het publiek blijkbaar uit stekend. Dat is voldoende zal menigeeu Pfefferman uit „Ome vrouwen" uazeggeu. Wij voor ons echter achten dat niet voldoende. Voorzeker, men zoekt amusement in den schouwburg, doch dat is ook in andere stukkeu niet buitengeslotendie wat meer tot bet gemoed eu het verstand spreken. Wij geven de voorkeur aan zulke stukkeu, die als van zelf tot goede gedachten aanleiding geven, een heiizameo indruk teweeg brengeu, opwekken tot hetgeen goed eu edel is wat intusscheu niet weg neemdat een onschuldige klucht als „Onze vrouwen" een enkele maal kan geduld, vooral als ziekte vau een acteur plotseling verandering vau programma noodzakelijk maakt De bey van Tunis is overleden. Ali bey, de wettige troonopvolger, beeft het bewiud aanvaard eu is plech tig geïnstalleeid. Nader wordt aan R. O. uit Tuuis geseind, dat de Frausche vertegenwoordiger, de heer Cambon, bij deze gelegenheid zijne gevoelens van eerbied en verknochtheid betuigde, en verklaarde dat de Fransche regeeriug evenzeer op de gehechtheid van den nieuwen Bey rekent, als dit by zyn voor ganger het geval was. Dat wedertydsch vertrouwen, zeide hy, zal de voltooiing verhaasten van de nieuwe hervormingen, welke hij (Cambon) zonder onderscheid van landaard zal helpen invoeren. De heer Cambon heeft voorts aan de vertegenwoordigers der mogend heden mededeeling gedaan van het overlyden van Sadok en de troonsbeklimming vau Alt-bey. Volgens telegram uit Cairo wordt aldaar spoedig de bijeenkomst van de commissie voor de iechter- lijke hervorming verwaoht. Voor zooveel bekend is, bestaat het plan om een rechtbaik van eersten aan leg te Cairo, Alexandrië eu iu eeue derde uog uiet genoemde stad te vestigeo, met een hof van appel en een van revisie. Men denkt, dat ze reeds den aanstaanden winter iu werkiug zulleu zyn. Ze zul len Europeesche rechters hebben en langzamerhaud zullen ook in de provincicu rechtbanken van gelyken aard gevestigd worden. Dit plan, 't welk als de eerste en onvermydelijke stap voor de wedergeboorte van Egypte beschouwd wordt, is men grootendeels verschuldigd aan sir E. Malet, die het reeds voor drie jaren trachtte te verwezeulyken. In Frankrijk duurt het woelen der anarchisten iu sommige strekeu vau het laud voort en werd daarover in den laat sten ministerraad opnieuw be raadslaagd. Verscheiden ledeu vau het Kabinet waren voor grootere gestrengheid tegeu de aanhitsingen vau zeker deel der pers en tegeu de redenaars, die tot omverwerping van het bestaande aanzetten. De politie van Courbevoie bij Parijs heeft eer gisteren vele aauplakbiljetteu afgescheurd, welke door „het braudstichtercoraité te Parys" geteekend wareu en waarin gedreigd wordt, dat men de huizen eu de kazerne vau Courbevoie in de lucht zal lateu springen. Onmiddellijk werdeu voorzorgsmaatregelen genomen, maar tot dusver is niets ontdekt wnt aanleiding tot argwaau zou kuunen geven. Te Montceau zyn weder verscheidene personen in hechtenis genomen eu te Macou wordt het gebouw der prefectuur bewaakt, omdat dreigbrieveu by het bestuui ontvangen zijn. De Regeering heeft besloten een vast garnizoen in Montceau-les-Mines te leggen eu liet Journal officicl bevat een decreet tot regeling vau het gebruik van dyuumiet. Over het algemeen blijft op sommige punten zekere woeling heerschen, hoewel zij voor het «ogenblik geen verontrustend karakter heeft. De Zwitsersche Bondsraad heeft de staatsbegrooting voor 1883, welke door den minister vanfioaaciëo wat aangeboden, aan een herziening onderworpen. Er zijn eenige verroinderiogeu aangebracht, zoodat het tekort nog slechts 392,000 fr. bedragen zal. Een deel der pers is ontevreden, omdat voor de landsverdediging 16,592,000 fr., namelijk het derde der geheele uitgaven is uitgetrokken, terwijl voor landbouw slechts 220,000 fr. wordt aangewezeu. Bo- vendieu zal nog vijf millioen voor den aankoop van geschut noodig ziju. Het militaire butget zal dus waarschijnlijk in de Kamers tot levendige discossiëu aanleiding geven. Van de Pruisische verkiezingen worden thans de laatste cijfers meegedeeld; de uitslag is als volgt: 140 19) couservatieven; 46 (46) vrijconservatie- veu; 65 (-— 22) nationaal-liberalen; 23 (-}- 4) scces- sionisten; 37 (37) Fortschrittspartij; 97 2) Cen trum en Welfen; 17 2) Polen; 2 Denen, 3 wilden, liberaal. Het aautal secessiooisten wordt verschillend opgegeven, naarmate er meer of minder liberalen wilden bij gesteld worden. In het algemeen zou men dus kunuen zeggen, dat de conservatieven ten koste van de nationaal-liberalen een twintigtal zetels gewonnen' hebben en de andere fracties vrijwel dezelfde zyn gebleven. Men verzekert te Berlijn, dat de Regeering zoo ingenomen is met deu uitslag, dat er gedacht wordt aau eeu ontbinding van den Rijksdag. De Pruisische liberalen ziju dus met reden neer slachtig na de verkiezingen; veel draagt daartoe bij de overweging dat de oud-couservatieveu met het centrum, dus zonder de vrij-conservatieven en zonder de nationaal-liberalen de meerderheid kunnen maken; reactionaire maatregelen zouden dus mogelijk zijn, indien de Regeeriug dat wil. De Landdag zal vol gens de Kreuzzeit. tegen 13 November worden bij eengeroepen. De beraadslagingen in bet Eogelsche Lagerhuis over het reglement vorderen langzaam. Aan amen dementen is, zooals men weet, geen gebrek; fflad- stone neemt er nu eu dan een over, maar die der conservatieven werden tol hiertoe alle met groote meerderheid verworpen. Opraerkelyk is de verdeeld heid tusschen de conservatieven en de zoogeuaamde „vierde partij" (waarvan lord Randolph Churchill de leider i»), die zich zelf» door aanvallen van Churchill tegen Northcote openbaart. Het spreekt van zelf, dat de kaos van aanneming van Gladstones voorstellen daardoor nog grooter wordt, Naar aanleiding der verandering van mgn op 1 NOVEMBER, gevoel ik mjj gedrongen aan mijn geachte Stadgenooten, welke mij hnn begunstiging en vriendschap schonken, daar voor bij deze mijnen hartelijken dank te be tuigen. UEd. Dienaar, LEIDSCHE SCHROEFSTOOM BOOT- JU.4TSCHAPPU CORRESPONDENTIE. Dk Efvsctenbeubs deze 4eek door bijzondere omstandig heden niet ontvangen db Redactie. Bnrgerllfïe Stand. Gouda: GEBOREN29 Oct. Christina Wil hel mi na, ouders H. F. Souffree en L. den Hollander. OVERLEDEN 27 Oiet. A. Si ire. 7 w. 29. D. H.van der Leest, 1 ra. Burgerlijke Stand van onderstaande gemeenten van 19 tot 26 October 1882- Moordrecht Geene aangiften hebben plast» gehad. Gouderak GEBORENTennis, onders B. Blom en D Verboom Neeltje, onders K. Vink en N. Kalkman. OVERLEDENJ. Schooien, 2 w. Stolwijk GEBOREN.* Jen, ouders B Hofland en A Honkoop Elizabeth, onders J. Soat en E. van Zijl Reinhart, oudera R. Boom en P. Verwaal. t Haastrecht: GEBORENPietertje, onders H de Kwudsteniet en N Huisman OVERLEDEN: D Veralois, 79 j GEHUWD: W Benschop en M Oskam Vlist: GEBOREN Elisabeth, ouders G Nobel en C Boere Reeuwijk: GEBOREN: Pietje Cornelia, oudera J. Vis en K van der Starre OVERLEOEN C. Boon, 67 j. J. W. Kwakemaak, 9 j. P van Oosterom, 8 j. GEHUWD: A Boef en N. Bunuik. Waddinxveen: GEBOREN t klaasje, oudess C Hofman en D. van Leeu- wen. Jacobus Cornelia, oudera C van Djjk en C/ van Oordt. Hendriks Maria, ouders H Vat en M. Verzijden. Margaretha Jacobs, ouders P Hoogeudooru en G. Krom- 'hout. Cornelia, ouders H. Asseheman en H. Hagoort ONDERTROUWD; C J. van Os en A Scherpel J Touw en G. Hoogerdijk. N Verwey en J. H Blok. GEHUWD: K. Butter en W. Koster. De ondergeteekeflde brengt haren innigen en welgemeenden dank aan den WelEd. Heer H. G. VRIEND, Kinderen en Behuwdkinderen, voor de vele weldaden en het prachtig Cadeau, dat haar geschonken is ter gedachtenis aan ZEd. Echtgenoote. C. dk GRUIJL—Lixs. 99 aanvang nemende WOENSDAG 1 NOV. 1882. Vau Leiden. Zondag nm. 2.- Maandag vra. 4,- nm. 2,- Overige dagen vm. 5,- nm. 2, Van Amsterdam. Zondag vm. 6,30 Maandag vm. 6,30 nm. 1,- Overige dagen vm. 6,30 nm. 2, De dienst 6,30 vervalt Zaterdag. Gedureude de maanden December en Januari Zondags geen dienst, Van Gouda. Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrydag Zaterdag vm. 3, 4,— 5,30 Vau Amsterdam. Maandag Dinsdag i Woensdag Donderdag f Vrijdag Zaterdag nm. 2, la- Van Leiden. Zonrlag vm. 6,45 nm. 4,45 Maandag Dinsdag vra. 6,45 nm. Woensdag 112,!5 en 4,45 Donderdag Vrijdag vra. 6,45, nm. 12,15, 1,30, 4,45 Zaterdag vm. 6,45, nm. 1,—, 4,45 Van Gouda. Zondag vm. 7,20 nm. 5,10 Maandag 1 Dinsdag vm.7,20 11,05 Woensdag I nm. 5,10 Donderdag Vrgdag vm. 4,7,20 11,05 nm. 5,10 Zaterdag vm. 5,30, 7,20, 11,05 nm. 5,10 Nog daarenboven dagelijks gelegenheid van Boskoop naar Gouda 's voorm. 5 45 uur en van Gouda naar Boskoop 's nam. 8.10- Gedurende de maanden December en Januari Zondags geen dienst. Zaterdags van Oithoorn naar Leiden. Van Uithoorn n. Leiden j Van Leiden u. Uithoorn vm. 5,en Amsterdam um. 2, GEEN DIENST: Nieuwjaarsdag, eerste Paaschdag, eerste Pinksterdag en eerste Kerstdag. Te Leiden in de Haven, te Gouda aan 't Bol werk, te Amsterdam Binnen-Amstel bij de Achtergracht, waar een ligter zich bevindt oti de goederen in ontvangst te nemen. Bestel- goederen kunnen bezorgd worden aan de Fac tory, Barberstraat N°. 4, tusschen de O.Z. Voorburgwal en Nes. Alle inlichtingen betreffende de Leidsche Stoomboot-Maatschappij «Volharding» zgn ver krijgbaar bij de Agenten de Heeren DE ZWART Co., expediteurs en scheepsbevrachters Bar berstraat Nn. 4, tnssehen de O.Z. Voorburgwal en Nes, die ook te spreken zijn op den Ligter en aan de Bears voor pilaar N°. 22 en overi gens bij de Commissarissen aan de verschil lende stations. DE DIRECTIE

Goudsche Courant | 1882 | | pagina 2