BIJBELLEZING MNISmïïEF WEEE, MANUFACTUREN Planten en Gewassen, ADVERTENTIÈN. WERKMEID. AANBESTEDING. INBOEDEL. Wed. A. QUANT, KEITKE 1ST- de Levering van Kruidenierswaren en eenige Levensmiddelen voor het jaar 1883. Openbare Verkoopingen te G O U D A, Openbare Verkooping- te GOUDA, Uit Zevenhuizen schrijft men om In de eerste vergadering van het leesgezelschap alhier werd de spreekbeurt vervuld door den Heer A. v. d. Bosch te Moercapelle, die tQ.t groot ge noegen der talrijk aanwezigen voordroeg de novelle van Justus van Maurik Jr.«haak in het Panopticum.» Na de pauze werden behalve door den spreker nog bijdragen geleverd door de Heeren C. D. B. van Leeuwen, P. Blok, W. Bontenbal, J. J. van der Starren en L. A. Prins, welke bijdragen niet weinig het reeds gesmaakte genot verhoogden. Maandag a. st. zullen de lessen aan de herhaling- schooi te Zeveuhuizen onder leiding van den Heer P. Blok weder een aanvang nemeu. Van de twaalf leerlingen, die zich hadden aangemeld, ziju elf toe gelaten. Dezer dagen hebben weder opmetingen plaats ge had voor den aan te leggen stoomtramweg Leiden ZoetermeerZevenhuizenNieuwerkerkRotterdam. Het Paderland bevat het volgende: Eergisteren vertelde de Standaard aan haar lezers, dat niet politieke overwegingen, maar iinancieele in vloeden de keuze der liberalen te Gouda hebben bepaald, want dat mr. Fortuijn Droogleever notaris is! Thans echter blijkt, dat de heer F. D. geen notaris, maar leeraar aan de H. Burgerschool is. Voordat de Standaard haar iusinuatie ter neerschreef, had z\j dus niet eens geïnformeerd of het feit, waaraan de insinuatie werd vastgeknoopt, wel waar is. Toch zou men zich vergissen, iudien men meende dat het Christelijke blad door de ontmaskering van zulk lichtvaardig gesobrijf uit het veld geslagen was. Wel is waar erkent zij, dat nu „ten deele" (sic!) vervalt alwat zij over de meer financieele dan politieke beteekenis der candidatuur schreef, maar terstond laat zij er op volgen „De candidatuur als candidatuur wordt er des te onaannemeiijker door. „Immers, alles kan er by ous volk nog mee door, maar nooit de Hoogere Burgerschoolman. Die staat met zwarte kool, tot zelfs iu de Troou- rede van 1882 geteekend. „En beter nog dan de Troourede weet al ons Christenvolk, hoe het juist de leeraren der H. Burger school zijnt die in hun roekeloos drijven ons opkomend geslacht van de vastigheden des levens aftrekken." Is ergerlijker leugen denkbaar? Waarover moet men zich meer verbazen, over de onwaarheid, dat in de Troonrede den leeraren der H. Buigerschool een smet zou zijn aangewreven, dan wel over de on beschaamdheid van te durven beweren, dut een docent aan een burgerschool daardoor alleen reeds „bij ons volk" veroordeeld is? Ware de beer F. D. slecht antirevolutionair, dan zou hij ondanks zijn leeraarschap, even hoog worden geprezen als hij nu wordt verguisd. Maar onder de leuze „voor de vastigheden des levens", schijnt tegenwoordig alles, ook het laagste geoorloofd. Donderdag is te Rotterdam overleden de heer Henri N. van Praag. Ondanks zyn ziekelijk gestel, dat hem in zijn 37e jaar ten grave sleepte, was geen arbeid hem te veel. Vroeger aan een dagblad werkzaam, vertoefde hy daarna eenigen tyd in het buitenland, en vestigde zich vervolgens te Rotterdam als dagblad-correspondent. O. a. schreef hij over het too- neelnieuws wekelijks aan De Amsterdammer. Zijn gemis zal in vele kringen levendig betreurd worden. (N. R. Ct.) Het hoofdbestuur van het Nederlandsch Tooneel- verbond (dr. Allard Pierson, voorzitter; mr. I. N. van Hall, secretaris) heeft zich bij een nader adres tot deu Minister van Binnenl. Zaken gewend, waarin zij hét leedwezen van het verbond uitspreken over de afwijzende beschikking, door den Minister op hun adres van 17 Februari jl. genomen, waarbij zij ver zochten, dat op de Staatsbegrooting van 1883 een subsidie mocht worden uitgetrokken ten behoeve van de Tooneelschool van het „Nederlandsch Tooneel- verbond." Zij herinneren in het kort aan de rede nen, die zij iu hun vorig request hebben aange voerd; wijzen er op dat in België 50,000 francs op de begrooting zijn uitgetrokken, hoofdzakelijk voor subsidiën van Belgische dramatische schrijvers en componisten; dat op de Nederlandsche Slaatsbe- grooting wel de Beeldende Kunsten en de Toonkunst een plaats vinden, maar de Dramatische Kunst tot heden tevergeefs daarop gezocht wordt. Thans nu het blijkt dat de fiuanciëele krachten van bet Ver bond voor de Tooneelschool tekort schieten, acht het Verbond een beroep op den steun van Lands Re geering alleszins gerechtvaardigd en daarom richt het andermaal tot den Minister het verzoek om door een subsidie het behoud van de Tooneelschool te helpen verzekeren. Uit Leiden meldt men Voor een drietal weken verliet een tienjarige jongen een der scholen voor onvermogenden alhier. Spoedig daarna bleek dat de meer naar het lichaam dan naar den geest ontwikkelde knaap op eeue fabriek werkzaam was, waar hy by zyne dienstaanbieding eenen valschen naam had opgegeven en zich bediend had van de geboorteacte van een makker, die den twaalf-jarigen leeftyd bereikt had. Door tu8sohe»kom8t van zyn voorraaligen onder wijzer, die nasporiugen omtrent hem deed, werd het bedrog ontdekt, waarop de jongen oumiddelijk van de fabriek werd verwijderd. Daar dit geval niet op zichzelf staat, maar meer malen gevallen van dien aard zyn voorgekomen, zouden fabrikanten, ook iu hun eigen belang, bij de eerste toelating van kinderen tot hunne werk plaatsen, zich vooraf van de identiteit van dezen kunnen verzekeren, o, a. door tusschenkomrt van den onderwyzer, by wien ze onderwas hebben genoten. Uit het verslug, uitgebracht in de vierde jaar vergadering van de Unie Een school met den bijbel te Utrecht gehouden, blijkt, dat er thans 77 locale comité's reglementair georganiseerd zijn, tegen 70 in het vorige jaarhet aantal contribueerende leden bedraagt ongeveer 4000. Het aantal scholen met den bijbel klom tot 375 met 60.000 leerlingen, terwijl op dit oogenblik nog 15 scholen in aanbouw zijn. De opbreugst der Augustus-collecte is tot dusver 96,350, die door 609 locale comité's zijn ingezameld. Vermoedelyk komt daar nog f 300 by, zoodat de opbrengst der collecte waar schijnlijk 500 hooger zal zijn dan die van 't vorige jaar. Uitstekende uitkomsten leverden de inzamelingen langs de huizen. Op verzoek van de locale comité's werden 52 voordrachten over het christelijk onderwys gehouden; die spreekbeurten stichten, naar de meeuing van bet bestuur, het meeste nut, „als zij die nen tot opwekking, bemoediging of versterkingvanheu die tot onze voorstanders mogen gerekend worden." De geldelijke verantwoording van den waarnemenden penningmeester wyst een saldo aan 10,230, dat verdeeld moet worden tusschen de vereenigingeu voor de C. N. S. eu Ger. S., naar verhouding van hare uitgaven, volgens de laatste jaarverslagen. Tot bestuursleden werden gekozen mr. L. W. C. Keuchenius en ds. H. v. d. Hagt te Rotterdam; de eerste nam terstond zijn benoeming aanden laatste zal van de op hem uitgebrachte benoeming kennis worden gegeven. Omtrent de internationale tentoonstelling van 1883 bevat het Handelsblad het volgende Het is een gelykkfo verschijnsel, dat het denk beeld, om samen té wérken, door gemeenschappelijk in te zenden, zooveel ingang heeft gevonden. De Vereeniging van gasfabrikanten heeft daariu het goede voorbeeld gegeven. In overleg met het uitvoerend comité besloot zij een speciale tentoon stelling in het leven te roepen, waarop alle artikelen betreffende de toepassing van het gas als licht- en warmtebron een plaats zullen vinden. Het doel dezer tentoonstelling is de bezoekers in te lichten, omtrent de voordeeligste en doelmatigste wyze, waarop gas kan worden dienstbaar gemaakt zoowel voor huiselijk gebruik, dus voor verlichting, verwarming, veutilatie, bereiding van spijzen enz., als voor de uitoefening van kleine bedrijven, nl. voor soldeeren, smelten, kofhebranden en voor kleine beweegkracht. Daar men dat alles in werking zal zien, belooft deze tentoonstelling bijzonder belangrijk te worden, zoowel voor leeken als voor vakmannen en voor de laatste nog te meer, omdat de vereeniging ook het buitenland tot medewerken heeft uitgenoodigd en men dus verzekerd is, het nieuwste op dit ge bied te zien te krijgen. De heer D. van der Horst te Leiden is voorzitter dezer byzondere tentoonstelling en de heer C. F. Salomons te Rotterdam, secretaris. De wolfabrikanteo in Tilburg hebben een der- gelyk plan opgevat. Een dertigtal hunner stelt zich voor een gemeenschappelijke inzending van hunne lakens-, baaien- en flanellen- stoffen te doen. Ook de vertegenwoordigers der industrie vau de Langstraat zullen op de tentoonstelling niet te vergeefs gezocht worden. Het is misschien minder bekend, dat daar een 600 tal leerlooiers en een 1000 tal grootere of kleinere schoenmakers geves tigd zyn. Men klaagt in de Langstraat over den slechten tyd, over de mededinging van Engeland, Duitschland en Oostenrijk, die tegen zeer lage prijzen hun fabrikaat aanbieden. „Docb onze hoop is gevestigd op de aanstaande tentoonstelling", zei de onlangs een fabrikant uit Besoyen. „Wij zullen daar toouen, dat, mogen ouze prijzen ook hooger zün dan die vau het bui- tenlandsch fabrikaat, zij Violkomen gerechtvaardigd worden door hit meer daügdzarae van ons werk. Zal de jury, zooals wtf veifwachten, uit deskundige mannen bestaan, dan vreezen wij niet met het bui- tenland in het strijdperk te treden." Dat is flink gesproken. De industrieelen van de Langstraat toonen een juist inzicht in de zaken te hebben, en als bewijs, dat ook de gemeentebesturen aldaar begrijpen VAn hoeveel belang de tentoonstel ling voor den verderen bloei der Langstraat zal kun nen zijn, moge dienen, dat zij gelden verstrekt heb ben, om een waardige uitstalling te bevorderen. Zooals wy vroeger reeds mededeelden hebben ook de ijzerfabrikanten in denzelfden geest stappeu ge daan, die met goed gevolg bekroond schijnen te zijn. Een 15-tal hebben ten minste reeds eeii opper vlakte van 1000 meters aaugevraagd; terwyl men zich voorstelt, de door de Nederlandsche ijzeriuductrie in te nemeu plaatsruimte tot 2000 meiers te zullen uitbreiden. Dat deze inzendingen goed zullen zyn daarvoor staan de namen borg van hen, 'die deze zaak op 't getouw zetten. Ten slotte is 't waarschijnlijk, dat ook een 25-tal der Amsterdamsche juweliers een collectieve inzending zullen doen, waarby dan tevens de bewerking die de edelsteenen ondergaan, aanschouwelyk zal worden voorgesteld. Dat aanschouwelyk voorstellen kan een groote kracht zijn voor de tentoonstellers; en in België, dat ons nog veel kau leereu, zyn vele nijveren van plan daarvan gebruik te maken. Over het algemeen spant men zich daar kolossaal in en als een staaltje daarvau diene het feit, dat er dagen zyn, waarop het hoofdcoraité aldaar, drie honderd brieven, de tentoonstelling betreffende, ont vangt. Wij zeiden het reeds vroeger en herhalen het, dat de collectieve inzendingen groote voordeelen aau- bieden en een optrede mogelijk maken van indus trieelen, die anders zeker voor een groot deel ge mist zouden worden. Het uitvoereud comité ziet dan ook niets liever dan een dergelijke samenwer king en betreurt bet alleen dat er nog zooveleu achterblijven. Waarom zouden bijv. de meubelfabrikanten, de fabrikanten van goud- en zilverwerken, de boekdruk kers, de photographen en nog zoovele andereu ook niet hetzelfde kunnen doen Wij toonden het toch reeds aan, dat het individueel karakter, daarby volstrekt niet behoeft verloren te gaan. De Nederlandsche kunstenaars, zoowel hier als elders gevestigd, beginnen vele blijken van hunne belangstelling te geveu. De kunstvereenigingen Arti et Amicitiae te Amsterdam, en Pulchri Studio te 's-Graveuhuge, schijnen bereid te zijn, hunne mede werking te' verbenen. Het comité verlangt niets liever dan voor deze afdeeling de zorg en de be moeiingen, maar dan ook later de eer en de vol doening aan de mannen van het vak over te dragen. Eu dut is zeker juist gezien, want de zoo teedere belangen der kunst kunnen zeker niet beter dan aan de bekwame banden der kunstenaars zelf wordeu toevertrouwd. Ieder weet het zelf 't best, wat zyn eigen kind toekomt. Als slot nog een goede tyding. Wy vernemen dat al de beschikbare ruimte der Ned. afdeeliug, ongeveer is ingenomen en dat er op dit oogenblik zeshonderd exposanten zyn ingeschreven. Bij nieuwe Aanvragen stelt men zich voor het gebouw der Ned. afdeeliug uit te breiden. Dat is een goed eu schoon teekeu. Te hopen is het, dat men op dien weg zal blyven voortgaan en datr er nog vele uit breidingen noodig zullen zyu. Om toch vooral te doen voelen hoe groot het gevaar Is geweest, waaraan de Willem Barents ge durende de jongste stormen was blootgesteld, spreken sommige bladen van „het dappere vaartuigje, minder dan een notedop op de onstuimige golven." Deze overdrijving doet denken aan de vraagpun ten, in letterkuudige debating-clubs somtijds opge worpen. Zooals, of het geoorloofd is te «eggen i En de kille sueeuw is warmer, Dan die blik van 't zwygend oog Sneeuw is evenmin warm, als de Barents „nog minder" dan een notedop is. Zegt men dat het een buitengewoon sterk, tegen de ijsbergen en storm vlagen van het Noorden gewapend schoenertje is, dau zegt men juist genoeg om te doen begry- pen welk een gevaar er getrotseerd en welk een koelbloedigheid en zeemanschap er aau den dag ge legd is moeten worden, gedurende den hangen tocht van het scheepje laugs de Hollandsche banken in de Noordzee. MiddOt.) Het geschil tusschen de heeren Bouwmeester en Loffelt is, gelyk de laatste iu Het Vad. mede deelt, door den eerste op voor hem zeer veree- rende wijze geëindigd. De heer Loffelt schrijft nl. „De kunstenaar heeft den moed gehad ongelijk te erkennen. Was het nu niet de plicht van den critious zich zooveel mogelijk te bepalen tot de mededeeling van dit feit? „De heer' Bouwmeester heeft ingezien, dat, wan neer zijn spelj door omstundigheden buiten hem soms niet is wat het zijn moet en dank zyn talent zyn kan, de criticus, die omstandighe den niet kennende, het recht heeft een hard oordeel te vellen over dat spel. „Ik zelf heb leeren begrijpen, dat iemand van verdiensten zich door drift kan laten meêsleepen en dan de vormen der wellevendheid wel eens met voeten treedt. „De heer Bouwmeester heeft verder den moed gehad mij te verzoeken, voort te gaan zijn spel zoo streng mogelijk te beoordeeleu. Ik durf aan nemen, dat, nu dit onweer heeft uitgewoed, de verstandhouding tusschen den kunstenaar en den criticus beter zal zyn, dan zij ooit geweest is." Aan den Minister van financien heeft het hoofd bestuur der Hollandsche maatschappij van landbouw een adres gerioht, met betuiging van adbaesie aan de voorstellen van de commissie, benoemd om den vrydom van zoutaccijus voor te lichten. Hgt hoofdbestuur driugt daariu uamens de alge- meeue vergadering der maatscbappy aan, lo. zout voor landbouwgebruik in depot verschillende ge meenten verkrijgbaar te stellen, en 2o. teruggaaf van den accijns te doen geschieden bij uitvoer van boter eu kaas. Woensdag werd te Amsterdam bij Zomerdijk Bus- sink aan het état-major van de Barents een diner aaugebodeu door het hoofdcommité van de Barents- vereeniging. De heer Fransen van de Putte, voor zitter der vereeniging, wemchte de wakkere offi cieren en de bemanning welkom iu bet vaderland. Na den zaehten winter was iedereen van meeuing, dat het een goed ysjaar zou zijn, doch de Barents, die de Karazce poogde in te dringen, merkte het tegendeel. Het geduldig, nu reeds vijf keer her haald onderzoek vau de Barents in de weinig toe gankelijke zeeën vau het Noorden, geeft juist die kennis welke tot nu toe nog out breekt. Het is, gelyk men iu Vardo altijd zegt „met harde win ters wordt ys gemaakt, met zachte winters wordt bet afgeleverd en verspreid." De Barents heeft weer moeielyke dagen gehad, te midden van ijsdrang en gevaren van zee en wind, doch de bemanning is kloek langs den ys- rand en in het ys gestevend en heeft alles ge daan voor wetenschap en marine, wat men van haar verwachten kon. Gedurende de buitengewoon gevaarlyke stormen van de laatste week beeft kommandaut Hoffman vau de Barents weer ge- tbond, hoe zeewaardig zijn schip en hoe kloek zijn bemanning is. De redding van de schipbreuke lingen van de Eira is een bcloouing geweest voor bet zoeken naar hen laugs het ijs door de Barents. Met volle overtuiging meeut de voorzitter te kauneu zeggen, dat deze vijfde tocht bet vertrouwen iu het nut van de Barentsvoor wetenschap en marine versterkt heeft, en hij brengt daarvoor holde aan kommandant Hoffman, luitenant Dalen, luitenant Kluit en de adspirant-doctoreu Schelteraa en Haak, die met zooveel toewijding op de kleine Barents gewerkt bebben. Weinige dagen geleden had een „losse man", die aau het Centraalstation te Amsterdam op een vrachtje wachtte, een onverwacht buitenkansje niet alleen, maar werd tevens op zonderlinge wyze in de gelegeuheid ge steld om Londen, de wereldstad, te aanschouwen. By aankomst van den trein een heer ziende met een valiesje, schoot hy dezen op zyde met de gebrui kelijke vraag: „Dragen meheer?" Het aanbod was welkom en de reiziger rcheeu zoozeer over den mau tevreden, dat hy hem voorstelde om zyu valies nog verder, heel ver, tot zelf naar Londen te dragen. „Maar meheer," stamelde de kruier, met een blik, die het midden hield tusschen verbaziug eu twijfel. „Neen neen, ik meen het ernstig", hernam de an dere. „Zoo je met my naar Londen gaat; kun je 50 gulden verdienen, die ik vooruit betalen zal". Maar ik ben getrouwd, meneer „O, zit daar niet over in; ik verzeker je op myo woord van eer, dat je binuen 14 dagen by je vrouw terug zult zyu." Was de verbazing van den kruier groot, die van zyn vrouw en verdere leden des huisgezius steeg nog hooger. Na de eerste vreugde echter over de 50, die hun toelachten, toch begonneu de geziohten te betrekken, want och arm, vader moest heelemaal over zee naar Londen, dat in hun verbeelding wel min stens zoo ver lag als Amerika I Intusschen, 50 in de ballen van den hand is een krachtige beko ring kom, 't moest er dau maar door, die lagen alle dagen niet opgeschept. Weldra waren de laatste toebereidselen gemaakt, een kus ec een traan nooit had de man geweten, dat hy zoo zielsveel van zijn vrouw en kinderen hield eu weg was vader, in het gezelschap van een raadselachtigen vreemde ling. Evenwel had vader de wijze voorzorg geno men om aan moeder slechts 25 te geven, eu zelf de rest te behouden, voor dat geval de ander hem eens in den steek mocht laten. Geen nood I Binnen acht dagen was hij weer terug, roet zijn 25 on aangeroerd, en bovendien voorzien van een gouden horloge, dal de naar Amerika vertrokken „meheer" hem by het afscheid als aandenkeu bad vereerd. Hij had Londen gezien, had er lekker gegeten en gedron ken, was er o. ook bij Carré geweest, kortom alles en nog wat maar toch, als hij aan deu ge- dachten storm dacht, dien zij op de beeoreis hadden te doorsiaau, dau van zijn leven niet meer! Deze geschiedenis, die als een sprookje luidt, doch waarvan wij de echtheid waarborgen, heeft hare op lossing gekregen Euvels? Neen, een eenvou dige stalhouder uit een onzer plattelandssteden, die, de oneenigheid tusschen zijn tweede vrouw en de kinderen uit zijn eersten echt moede, over den At- lantischen Oceaan rust hoopte te vinden. Aau het geld, dat de held vau het verhaal verdiende, kleeft dus niet de minste smet. {Tijd.) V Ondertrouwd JOHANNES BRUIJSTEN8 EN GEERTRUIDA LANGERAK. Gouda, 3 Not. 1882. Voorspoedig bevallen van een Zoon, H. van de PAVOORDT— van der Wolf. Gouda, 2 Nov. 1882. De Heer en Mevrouw KERKHOF, be tuigen hunnen hartelgken dank voor de vele bewgzen van belangstelling ontvangen bg ge legenheid hnnner 25-JARIGE ECHTVER- EENIGING. Gouda, 3 November 1882. Voor de vele bewgzen van belangstelling bg ons VIJF-EN-TWINTIGJARIG HUWE LIJK ondervonden, betnigen wg ook namens onze Kinderen onzen hartelgken dank. KNOOP C. J. de KNOOP, Gouda, 6 Nov. 1882. geb. Kromme. Voor de talrgke blijken van deelneming, ondervonden bg het overlgden van mgne ge liefde Echtgeuoote eu onze Moeder, betuigen wg oprechten dank. H. G. VRIEND. W. BEGEER. G. BEGEER—Vriend. Gouda, 7 Nov. 1882. De Heer en Mevrouw SAUERBIER— Rijk betnigen hnnnen dank voor de vele en hartelijke bewgzen van belangstelling, ontvan gen bjj de geboorte van hnnne dochter. Gouda, 4 November 1882. Kraamvisites worden afgewacht bij voorkeur 8 en 9 dezer. Aanstaanden DINSDAG 7 NOVEMBER hoopt de heer H. C. VOORHOEVE uit den Haag te honden in het Vergaderingslokaal op de Gouwe, des avonds ten 7ure. Toegang vrij. Ingang P. den OUDE. Een GEOEFEND BOEKHOUDER bekend met dubbele methode, VRAAGT onverschillig van welken aard, des middags of aan huis. Brieven franco ter Boek- eu Papierhandel van KLEIWEG. Mevrouw van BERGEN 1JZENDOORN vraagt tegen 1 FEBRUARI een en een BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Haastrecht brengen bg deze ter al- gemeene kennis dat de Inscbrijvingsbilletten voor de GELDLEENINGEN groot 19000.— en 2000.— voor of op MAANDAG den 20»bo NOVEMBER a. s. ter Secretarie der Gemeente moeten ingeleverd zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. A. DUPPER Azn., Burgemeester. T. J. den HARTOG, L. Secretaris. REGENTEN der beide GASTHUIZEN al- bier, zullen op MAANDAG den 13 NOVEMBER a. s. des avonds ten 81/, ure, ter Kamer van Regenten aanbesteden De Voorwaarden van aanbesteding en leve ring liggen van 9 November af voor gegadigden ter lezing in het Gasthuis, alwaar ook de mon sters ter bezichtiging zijn gesteld. De (inschrijvings-billetten worden aldaar in eene gesloten bus ontvangen, terwijl belang hebbenden bij de opening daarvan op dag, nnr en plaats bovengenoemd, kunnen tegenwoor dig zijn. Regenten voornoemd, I. F. M. TEMMINCK, Pres. C. C. KNAAP, Secrt. Gouda, 4 November 1882. op DINGSDAG 7 NOVEMBER 1882, des morgens te 9 uren aan het Hnis, wijk A. No. 160 in de Wijdstraat bij de Markt, van: en eenige MEUBELEN en HUISRAAD en een party SIGAREN. En op DINGSDAG 14 NOVEMBER 1882, des morgens te 9 uren aan bet Hnis, wijk K. No. 255 in de Peperstraat, van MEUBELEN en HUISRAAD, BEDDEN en BEDDEGOED, KINDERSPEELGOED, eenige LIKEUREN, SIGAREN enz. en des namiddags te 2 uren in deu Tuin, wgk P. No. 347 in de Korte Akkeren, van 5 BROEIBAKKEN, den OPSTAL van een SCHUUR, enz. De goederen zgn daags vóór de verkooping te zien. Nadere inlichtingen zgn te bekomen ten Kantore van den Notaris W. J. FORTUIJN DROOGLEEVER te Gouda. op VRIJDAG 10 NOVEMBER 1882, voorm. ten negen are, ten overstaan van Notaris Mr. KIST, in het huis aan de Turfmarkt, Wgk H. No. 48, te Gouda, van een

Goudsche Courant | 1882 | | pagina 2