HlllS MET TUIN CTJ. de GIDTS, Rultenlandsch Overzicht. Schuttersraad te Gouda. KEXMESGEE11MG. ADVERTENTIËN. Eau de Gouda Louis P. Welter's Bloemengeest A. G. ÖÖSTRUM, ADVEKTENTIEN. POLITIE. Burgerlijke Stand. Gouda Waddinxveen: LOUIS P. WELTER Fz. Notaris te Pijnaeker, zal in het openbaar VERKOOPEN 1°. DINSDAG 27 MAAfeT 1883, 's voorm. 11 ure, in het Raadhuis te Nootdorp, Tien HUIZEN op verschillenden stand aldaar, bij de veiling in bod gebracht op 8675 ver hoogd met 550. waargenomen. Van den Cruguins wordt gemeld: half set een aardbeving, die ongeveer vier secondeu duurde. In het Meteorologisch jaarboek 1878 is van 26 Augustus een dergelgk verschijnsel gemeld. Toen was het voornamelyk langs de Maas en aan de oostelijke grenzen van ons land waargenomen, en werd de oorsaak gezocht in neerpioffiogeu iu het Eifelgebergtt. Tot heden melden de waarnemingen my uit de oostelijke stfeken niets, behalve heden ochtend, dat Donderdag avond te Vorchte, Neder- Assel en Wycheu, tusschen I0l/t en 11 uur des avonds, een geweldige dreun gehoord is, en ook te Utrecht een huis had geschud. Ik voer dit aan, hoewel dit »net de aardbeving van Zaterdag niet ou- middcllijk samenhangt, om alles weer te geven, wat ik ontving. Bij dpgvaardiug vau 16 Maart is door mr. M. J. de Witt Hamer, te Middelburg, als houder van 20 obligatiën in de premieleening ad 1.250,000, uit gegeven door de thans failliete Maatschappij van Laud-ontgiuuing, gevestigd te Apeldoorn, een eisch voor de Arnhetnsche rechtbank aanhaugig gemaakt, strekkende tot liquidatie van bet waarborgkapitaal, hetwelk als onderpand strekt voor de voldoening van aflossing en rente der bedoelde leening. Gedag vaard zyn alle houders vau obligatiëu in die lec- ning, de beide curators in het faillissement der Maatschappij van Landontginning en, ten derde, de heereu Westeudorp Co. te Arnhem, J. A. Burlage, vroeger handelende te Amsterdam onder de firma Burlage Zoon, thans te Rotterdam, en de Com manditaire Vennootschap Lens Bergsma te Arn hem, welke laatste drie gedaagden, krachtens no- tarieele akte van 28 Maart 1873, vormden de Commissie van toezicht op het beheer van het waar borgkapitaal, hetwelk bestaat uit zekere by de akte omschreven en speciaal verbonden effecteD, in bewa- r'nK Regeven bij de Nederlandsche Bank. De eischer grondt zyu eisch op de overwegiug, dat door het fikillisseraeut alle schuldeu der failliete maatschappij zijn opeisohbaar geworden, en dat volgens de wet het pand ten behoeve van den schuldeischer op zijn eisch moet worden verkocht, zoodra de pandgever iu gebreke blijft om aan zijne verplichtingen te voldoeu, zoodat de opbrengst van het waarborgkapitaal, het welk ten pand gesteld is ten behoeve van alle hou ders van obligatiën, ten bate van dezen gczaraeulyk moet komen. Een plastisch tafereel van een paardenmarkt in Zalt-Bommel geeft het duar verschijnend blad. Donderdag-morgen jl. doemde bij 't gemeentehuis te Zalt-Boramel een man op, die een ijzeren paal op den schouder torschte. Vóór dat huis, bij den trottoirsband, lichtte de man een yzeren roosier tusschen de keien op en zette in de bloot komeude opening den paal overeind. De man verdween en baalde een tweeden paal en zette hem iets verder overeind de man verdween weer en haalde een derden paal en zette hem overeind hij verdween voor een vierden en mogelyk voor eeu vijfden, en zette hen alleu overeind. Daarop nam de mau een dikke lyu en haalde die door de yzeren ooren van de ijzeren palen en maakte die lijn vast. Toen k<ek de man de straat op en de straat wrer af Zij was ongezellig leeg. Na eenigen tyd gewacht te hebben keek de man de straat op en de straat weer af. Zij bleef ongezellig leeg. Toen maakte de man de lijn weer los, trok eeu der zware palen uit den grond, legde den rooster weer terecht en den paal op den schouder en verdween met zijn kouden last. De man kwam terug en haalde den tweeden paal, en hij ketrde terug en haalde den derdeu paal, en hij keerde nogmaals terug en haalde den vierden paai en mogelijk ook den vijfden. Eu de mau verdween daarop voor goed. En de markt was nu nog lediger dan leeg. En 't was Donderdag vóór Palmzondag: Voorjaarspaardenmarkt. Op de terreinen van de tentoonstelling te Am sterdam znl eeu Javaansch dorp te zien zijn, door Javaausche mannen, vrouwen en kinderen bewoond, die Aan hun gewoon dagelyksch werk zullen bezig zyn om dus een kykje iu Insulinde te geven. Per Conrad zijn reeds een achttal Javanen aan gebracht, die voorloopig in het Armenhuis onder dak zyn gebracht. Ze zyn zeer intelligent en hebben een zachten aard. De twee vrouwen vooral zyu vlug van versland en pogen zooveel mogelijk te leeren. Nauwelyks zagen ze een der kinderen van den portier bezig met een Spa-a leerboek, of ze begonnen zei ven ook uit zulk een boekje te leeren. Een der vrouwen heeft breien geleerd enkel door der vrouw van den portier die kunst af te kyken. Ze geeft nu les aan hare vriendin. Natuurlyk zyu de gewoonten der Javanen vrij primiti'f eu oorspronkelijk. Toen de waschvrouw verleden week het rchoone goed bracht, wenschten de Javanen het gebruikte goed mede te geven, en in eeu oogwenk hadden de mannen hun hemd uitgetrokken en sjelden dat, vriendelijk glimlachend, der verbaasde waschvrouw ter band. Zelden it een waschvrouw zoo geschrikt Beveiliging van ooftboomen-bloesems tegen nacht vorst. In de N. Or. Ct. doet Karoopbilus het volgende eenvondige en onkostbare middel aan de hand, oin den bloesem van appel- en peereboomen tegen nacht vorst te beschermen. Men neemt eenige plaggen vochtig veen en hangt die, aan eeu touw beves tigd, hier en daar in een vruchtboom. Dit mid del schyut jaren lang bekend te wezen en probaat te zijn. Het kan natuurlijk dienen om fijnere vruchl- boomen te beveiligen. Zoo ook wauueer de abri- koos- en perzikeboomeu, langs schutiingeu geplant, in bloei staan en men vreest nachtvorst, dan is het beste behoedmiddel daartegen, des avonds op een band breedte afstand der bcomen een natte dweil of natte stroomat te hangen en de bloesem zal behouden blijven. Dezer dagen heeft een vermaard scheikundige, de heer Sormanie te Berlyn, een zeer opmerkelijke ont dekking gedaan die te recht bevreemding verwekt: er zijn kunstmatige koffiebonnen in deu handel ge bracht. In grootte, vorm en kleur komen zij geheel met de echte koflieboonen overeen, en zij hebben nog deze byzondere eigenschap, dat de beste Java- koffie even gemakkelijk knn worden nagemaakt all de beste Brazil. Aan de mindere soorten wordt door de vervaLchers geen aandacht geschonken, zy houden zich getrouw aau de betere en beste soorten. Deze kunstboon, die naar het uitwendige geen enkel verdacht verschynsel aanbiedt, laat zich evenals de echte boonen uitmuntend branden en malen. Gewoonlyk wordt er by de „eerlijke winkeliers in valsche boonen" op 250 gram écu kilogram gezonde, echte boonen vermengd, zoodat maar een vierde ge deelte aau valsche waar wordt verkocht. By de „oueerlijke" is echter geen grens van vervalsohing aau te wyzen. Om te ontdekken of rueu een kunstboon of een natuurlijke koffieboon iu de hand heeft, is eeu zeer sterk werkend microscoop noodig; bij het aanwenden van dit werktuig ontwaart men, dat aan het kunst matige product het huidje of vliesje ontbreekt der natuurlijke boon. Het onderzoek heeft geleerd, dat de hoofdbestand- deelen van de kunstboon zyu fijngemalen eikels en tuin- of andere boonen van zeer slechte soort, roet nog eeu paar andere tot poeder vermalen plantaar dige stoffen, welke votyoende tot een stevige pap gekneed, daarna den oogbedriegelijken vorm vau de echte koflieboonen hebben verkregen. Zoo goed als de zaak is aangelegd door de fabri kanten der vervalschte waar, om deu onnadenkenden kooper te bedriegen, zoo gemakkelyk valt het aan de nadenkende huismoeder om deu gespunnen strik te ontdekken. Men legge de waar gedureude eenige ureu iu koud waterde echte boou wordt daardoor niet geschaad, de valsche vergaat er door als sneeuw voor de zon, en als een laag onooglijk poeder vindt men de valsche waar op den bodem terug. Het Fransche Parlement is Maandag tot 19 Apiil a. s. uiteengegaan. Vooraf werd in de Kamer der Afgevaardigden een vry levendige beraadslagiug ge houden over verschillende onderwerpen, naar aan leiding van interpellatiën, welke tot de Regeering gericht waren. Dc discussie eindigde op alle puuten met eene overwiuning voor het Kabinet. De heer Bnudry stelde voor, om een onderstand vau 2 raillioen te-'verleeneu aan de werklieden bevolking der hoofdstad, welker toestand by in zeer sombere kleuren schetste. De heer Ferry kwam op tegen de overdrijving, waaraan de heer Baudry zich schuldig maakte. De Regeering had, in overeeustemraiug met deu ge meenteraad, besloten, om eene belangrijke bestelling te doen van ameublement voor de departementen van algemeen bestuur, het stadhuis enz. Zij had ook een plan in overweging genomen, betreffende het maken van 5000 Woonplaatsen op staatsdomein. Bij de hervatting der kamerzitting zou dat optwerp ingediend wordeu. De urgentie van het voorstel-Baudry werd door de Kamer verworpen. De minister Rayual zeide, in antwoord op eene interpellatie vaii den heer Lefèvre, dat de ongere geldheden te Mouceauz eer het gevolg waren van den druk der anarohisten, dan van dieu der cleri - calen. Hij betoogde echter tevens, dat de wet van 1810 het ministerie ontwapend laat tegenorer de Katholieke pressie van dé clireoteurs der myuen. De Regeering wil de mijrjn*Wkers beschermen eu heeft daartoe de interpellatie ^d|Set afgewacht. Zij zal aau j de nieuwe concessionarissen der mijnen voorwaarden in dien geest opleggen; maar van den audereo kant moeten de werklieden hunne reohten niet overdryven. Na een levendig debat, door de heereu Lefèvre, Clémenceau en Lookroy uitgelokt en waarby zij zekere bewijzen vau geoefende pressie aanvoerden, werd, overeenkomstig den wensch der regeering, met 204 tegen 116 stemmen, de eenvoudige orde van den dag aangenomen. De heer Manet diende vervolgens een voorstel iu, strekkende om aan de veroordeelden te Mon- ceaux eu Lyon amnestie te verleeneu. Op verzoek VAn den minister Waldeck-Rousseau werd onmiddellijk tot beraadslaging overgegaan. De Minister erkeude iu zijn untwoord, dut sommige veroordeelden van Monceau eenige toegevendheid verdieuden uit aanmerking van den lagen tiap van ontwikkeling waarop zy staan. Met die van Lyon was het eeu ander gevul, en tot bewijs las hij het programma der anarchisten voor, waarin omverw.r- ping van het bestaaude gepredikt wordt. Hy ver zoekt der Kamer, het voorstel af te wyzen, niet uit vrees voor een maatschappelijk gevaar, maar omdat deze veroordeelden geen medelijden verdienen. De Kamer weigerde, met 399 tegen 83 steramen, tot de discussie der artikelen van het amnestie- voorstel des heeren Manet over te gaan. Daarop diende de heer Faure eene interpellatie in over de ongeregeldheden in het lycée Louis le Graud. De minister Ferry had verklaard be reid te zyn, om dadelijk te antwoorden, maar de Kamer stelde de interpellatie een maand uit. De minister Tirard verklaarde, op eene vraag van den heer Daynand, dat de Regeering, krachtens de finanoieele wet, had beschikt over 1200 millioen, door de Spaarkas in de Depót- en Consignatiekas gestort, ten eiude in de buiteugewoue uitgaven te voorzien. Zy had verder voor 120 millioen obli gatiën in 5 pCts. amoitisable gtoonverteerd en ze als onderpand aau de Bank vau Frankrijk gegeven. Dit incident was hiermede afgeloopeu. Ouder de outwerpeu van wet, wier indiening na afloop van het Paaschreces tegemoet wordt gezien, bevindt zich een, strekkende tot reorganisatie der prefectuur van politie. De minister van binnen- landsche zaken, Waldeck-Rousseau, meent, naar aan leiding van zekere aangekondigde amendement op de ontworpen gemeentewet, dat nieuwe bepalingen noodig zijn,. Of echter de regeling, welke hy zal voorstelleu, in den smaak valt vau de afgevuardig- deu en senatoren die voor het herstel der centrale mairie ijveren, mng betwijfeld worden. Het Kabinet wenscht, dat v<S<5r alles de begrootiug van deu pre- fectuurdienst niet meer door den gemeenteraad be handeld worde; bet wil de bevoegdheid van deu prefect beperken, eu zeer veel afdeelingen, welke thans onder zyn beheer staan, overbrengen naar de departementale prefectuur, zoodat de Staat vertegen woordigd door zyn ambtenaar, den prefect van het departement, eu ouder zyu eigen toezicht, de werk- zanmheden laat verrichten, thans aan den prefect van politie opgedragen. De heer Casimir Périer, in het arrondissement Nogent-aur-Seiue, die, zooals wy vroeger gemeld hebben, bedankt had als afgevaardigde omdat by' niet tegen de pretendentenwet wilde stemraeu te* wille der republiek en ook uiet daarvoor uit ach ting voor de familie Orleans is, niettegenstaande hy voor eeue vernieuwing vau zyn mandaat bedankte, met groote meerderheid herkozen. Ook het Engelsche Parlement is thans met vaoantie naar huis, hot Hoogerhuis tot 3 April, het La gerhuis tot 29 Maart. Te Londen leeft men iu voortdurende ongerust heid over nieuwe dynaraiet-ontploffiogen; de open bare gebouwen, de buizen der Ministers, enz. moeten dag en nAoht worden bewaakt, zoodat men tot een aanmerkelijke uitbreiding vau het politic-personeel heeft moeten overgaun. Vele Duilsche bladen zijn nog weiuig ingenomeu met de verdagiug van deu Pruisisohen Landdag bij koninklijk besluit; de Landdag zelf had een een voudige verdaging wensohelyker geacht, omdat in dat geval de commissies gelegenheid hadden in de vaoantie door tc werken, wat by eeu verdaging by koninklijk besluit niet geoorloofd is. Twee redenen worden opgegeven, waarom de Regecriug aan de laatste verdaging de voorkeur heeft gegeven; voor eerst meende de Regecriug, dat zulk een eigenmachtige verdaging van den Linddag in stryd is met het Koniuklyk praerogatief; nog meer eohter zou men, volgens sommigen, het doordrijven van de Regeering te danken hebben nan Bismarck, die niet wil, dat de commissies in de vaoantie werken. De Rijks kanselier is van oordeel, dat de parlementaire werk zaamheden vrywhfc vereenvoudigd kunnen worden, wanneer men twee begrootiugen tegelijk vaststelt; munr daar wil de Rijksdag niet aan; nu wil Bis marck door de gelijktijdige zittingen vHn Landdag en Ryksdag de afgevaardigden practisch de onmo gelijkheid van dc tegenwoordige regeling aau het verstund brengen. Men begrijpt, dat in pnrlemen- Wire kringeu 'eet ontevredenheid beerscht over deze hzndelwijte van Biimarok. De telegraaf bracht uit Berlijn bet bericht dat het ontalag van den chef der admiraliteit von S'.oaeh gevolgd ia; men verwachtte algemeen de benoeming vau deu vice-admiraal Batacb, maar areer ia de voor keur gegeven aan een hoofd-officier van de land macht, luitenant-generaal Caprivi. De algemeene beraadalagingen over de voorge- atelde «et op bet middelbaar onderwijn in het Ooatenrijkache Hnia van Afgevaardigden zyu ten eii.de gebracht na heel «at schermnlaelingen ten koate van vele heftige en vijandige woorden. Men kent de nationalileiten-quaeetie in bet land, dat wij noemden: deu minieler 'i'iara verweet men maar al le acherp door dele wet eene algemeene Magyaren- makerij op het oog te hebben; doch de heer Tisza ontkende dit ten etelligete. Ook beween hij, dal de klachten der Sakaeia eu anderen onrechtmatig waren. De Minieter van oudcrwijt deed ten alotte uitkomen, dat deze wet het noodaakelqk opzieht van den staal instelt en het «anleere i der taal van deu staat verlangt, niet eveuwel het geloof of autonomie be nadeelt, noob de achoolvrijbeiil aanrandt. Na deze krachtige woorden werd het ontwerp ala geheel aangenomen, terwijl de beraadslaging over tie afzon derlijke artikelen na de Paavchvacantie zal aanvangen. Deze uitslag ia eeue overwinning voor de Magyaren en de Hongaarsclie Duitaohera zijn er dan ook zeer gebelgd over. Het Fremienblatt, over het Douau-tractuat van Londen tprekende, geeft vrij nauwkeurig het oor deel der meeate Ooatenrijkache dagbladen aldus weder: „Zooals hel ontwerp-Barrère ia aangeuomen (waarin wjj, om de wanrheid te zeggen, nooit iets anders gezien te hebben dan een compromis), ia het een integreerend deel van het algemeen erkend Europeesch recht geworden. „De qunevtie ran de regeling der scheepvaart op den Beneden-Douao, die vau de samenstelling der gemengde commissie, zoomede tie quaeztie van den wettigen invloed van Oostenrijk - Hongarije op de commiasie, zijn op eene wijze tot oplossing geko men, welke, zruder ons leer groote voordeelen te verzekeren, doch geen sfbreuk doet aan een enkelen onzer belangen. „Deze uitslag zou zelfs weinig van zyu waarde verliezen, Wanneer, legen de verwachting der mo gendheden iu, Kumenië roortging zich tc verzetten tegen de instelling tier gemengde commissie. Het is waar, dat iu dit geval hel in werkingtreden der Commiasie met vele moeilijkheden sou gepaard gaan, maar het traclail vau Louden verzekert der Ooeteu- rykseh-Hoiigaarsche monarchie voor altijd een on schendbaar recht, waarop zy zich steeds zal kunueu berotpen om haar reohten te doen gelden en waar tegen geen hooger beroep staat. RECLAME. Daar men met hevige middelen het lichaam maar al te dikwyls vergiftigt zonder dat de pijnen, waar tegen zy worden aangewend, verdwijnen; zoo wordt bierby tan allen die lijden aan storingen iu on derlijf, enz. aandoeningen vnu de gal, maag, lever en nieren, aambeien, pijnen in het onderlyf enz. zoo worden hierbij aau een ieder die aan een dezer kwalen lydt de om hunne voortreffelijke werking over de geheele wereld beroemde eu onschadelijke Zwilsersche pillen van Rioh. Brandt aanbevolen. Dezelve zijn in alle goedr goede apotheken k 70 els. de doos verkrijgbaar le Gouda by den apotheker Hocfhamer. GEVONDEN en aan het Bureau van Politie ge deponeerd een zwart Sigarenpijpje met zilver ge monteerd, een grijs Kinderwantje, een anderetuk van een giazeu Oorbelletje mei zilver, een atuk zwart Leder en een Kinderzak met verschillende voor werpen. By vonnissen van den Raad zijn veroordeeld wegens plichtverzuim E. Th. J. H. iu eeue boete vau 1. J. C. v. 8. in eene boete van 2.J. in eene boete van 3.—, H. v. d V. in eene boete van 15.eu J. IJ. in twee boeten van f 15.— en bovendien allen in de kotten. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OF HINDER KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda; Gelet op art. 6 en 7 der Wet van <len 2n Juni 1875, Staatsblad no. 95). Brengen ter algemeene keunis, dat op de Seors- terie ter visie is gelegd een vertrek, met bijlagen, van A. J. J. de Ruiter om vergunning tot op richting eeuer Smederij in het perceel gelegen aan den Langen Tiendeweg, Wyk D. no. 30. kadaster Sectie C. no. 1460. Dat op Woensdag den 4 April 1883, de? namid dags ten 1 ure op bel Raadhuis, gelegeuheid is om bezwaren tegen de gevraagde vergunning in te brengen, en dat gedurende drie dagen voor dien dag op de Secretarie der Gemeente, van de ter zake ingekomen Schrifturen kan worden keuuis genomen. Gouda, 21 Maart 1883. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. MARKTBERICHTEN. QOUda, 22 Maart 1883. De koude scheen heden lusteloos op den graan handel te werken. Althans er was weinig kooplust, hoewel de houders niets lager afgaven. Zeeuwsche tarwe tot f 10.a 10.50; minde e en polder 9.25 a 975; afwykende 8.75 a 9. Gezonde drooge rogge 6.75 i 7.miudere en wakke 6.a 6.50. Gerst als voren 6. a 6.nominaal. Haver iets beter f 3.75 a 4.25. Overigens- weinig handel. Bruiue boonen allen vast eu gevraagd. De veemarkt met goeden aanvoer, de handel iu alle soorten vlug, vette varkens van 25 a 28 ct. varkens voor Londen van 21 a 23' ct., per half kilo, magere varkens en biggen vlug, biggen 1.30 a 1.60 per week. Kaas aangevoerd 6 partijen, handel vlug, van 28.— a 31.— Noordhollaiidsche f 33.a 36. Goeboter 1.30 a 1.40. Weiboter 1.10 a 1.20. GEBOREN 21 Maart- Petros Heodricus, ouders P. H. Rozestraten en G. Bekker. OVERLEDEN» 20 Maart. A. B. J. Hf erken», m- M. 7a gers, 5 ra. H. Gibbon, wed J. »an Roon, 70 j. 21. P. van der Uraay, 63 j. 11 m. GEHUWD: 21 Maart. W. C. Verschut en A. Gielhnis GEBORENMarions, oudeis C, Bmnenkade en C. van der Winden. Jan, ouders Dfoop en M. van Leeuwen. Jan, oudera D. Koster en E »an Willigen. Arie', ondrrs M. de Rooij en H. de Heer. OVERLEDEN: N. Hoogendoorn, 10 m. A. Eindhoven, 72 j. M. Eindhoven, 1 m. Bevallen van een Zoon, A. M. van RIJN van ALKEMADE Dijxhooen. Munlok, (Banka) 20 Maart 1883. Allen die iets te vorderen hebben van den ondergeteekende, worden beleefd verzocht hunne pretentiën binnen acht dagen in te zenden. van HALTEREN van VRIJENES ïn SLUIPWIJK, Oosthaven 81. Gouda, 22 Maart 1883. Te HUUR GEVRAAGD met primo Mei een of BOVENHUIS op goede stand. Huurprijs 200.— niet te boven gaande Adres franco brieven letter U ter Kantoor-Boekhandel van Mabt. A. F. DRESCH Rotterdam. bjjgenaamd verkrijgbaar bjj den uitvinder Westhaven 193 in flacons van 20 eu f! van 60 cent. NB. Ook worden Dames- en Heerenflacons gevuld. De ondergeteekende bericht zjjue geëerd Begunstigers, dat gedurende de PAA8CH- DA GEN, zooals gewoonlijk, bp hem ver krijgbaar is FIJN PAASCHBROOD 50 Cts. bet kilo. GEWOON 21 Verder zyn de Broodprijzen als volgt Best Wit Brood21 Cents Brain 18 Tarwe 14 Gebloemd Tarwe Brood 15 Roggebrood 14 Krenten Roggebrood 16 Boonen Rogge 10 Best Tafelbescbait 10 stuks 10 Gewone Beschuit 12 10 Koningskrakelingen 60 cts. de 5 ons. Verder: best Kleingoed 50 cts. de 5 ons. Turfmarkt, boek Lange Dwarsstraat. 2\ WOENSDAG 28 MAART 1883, 's voorm. 10 ure, bij A. M. van dek BURG te Berkel, AFBRAAK en HOUTWAREN. 3". WOENSDAG 4 APRIL 1883, 's voorm. 9 ure, aan den VlielandBchen weg te Pijnaeker, aan de Bouwmanswoning B n°. 22, MEU BELEN en HUISRAAD en BOUW- en MELKGEREEDSCHAP. 4». VRIJDAG 6 APRIL 1883, 's voorm. 10 nre, aan Akkersdijk aan de Oude Leede, te Vrijenban, aan de Bouwmanswoning wijk 4 n». 45, 20 KALFKOEIEN, 4 PINKEN, 1 MERRIEPAARD, Zes VARKENS, eeu zoo goed als nieuwen INVENTARIS, BOUW- en MELKGEREEDSCHAPPEN, en eene MESTSCHUIT. 5o. WOENSDAG 11 APRIL 1883, 's voorm. 9 ure, aan de Bouwmanswoning C n°. 34, in de Katwijksche buurt te Pijnaeker, nabjj het spoorwegstation Zoetermeer—Zegwaart, 12 KALFKOEIEN, 6 VAARKOE1EN, 2 PAARDEN en 1 VEULEN, KIPPEN, vol- ledigen netten inventaris der BOUWERIJ en MELKERIJGEREED8CHAPPEN, HOOI, STROO, 80 meter MEST, MEUBELEN en HUISRAAD. 6o. WOENSDAG 18 APRIL 1883, 's voorm. 9 ure, aan de Bouwmanswoning cBouwlust» no. 62, aan den Nieuwkoopschen weg te Pijnaeker, 11 KALFKOEIEN, 1 GUSTE- VAARS, 5 PINKEN,5 VARKENS, 7 PAAR DEN, waaronder 2 jarige HENGSTEN en 1 SCHIMMEL-PONNEIJ, KIPPEN, volle- digen netten inventaris der BOUWERIJ en MELKERIJGEREEDSCHAPPEN, MEU BELEN en HUISRAAD. Breeder bjj Biljetten en inlichtingen geeft Notaris dk GIDTS voornoemd. in alle Binnen- en Buitetüandsche Cou ranten, worden dadeljjk opgezonden door den Boekbandclnnr A. BRINKMAN, te Gouda.

Goudsche Courant | 1883 | | pagina 2