WONING HET TOIN LA NATIONALE. vertentiën 21»t£9S£, ADVERTENTIÉN. Dankbetuiging. P. M. SCHELLING, Voor AFBRAAK OOGEN W ATE Bultenlandscli Overzicht. cfvibezaettiging Levensverzekering -Maatschappij. WAARBORGFONDS 202 MILLIOEN FRANCS Men Vraagt AGENTEN Openbare Verkoo^ftig P POSTEBIJEW. POLITIE. Burgerlijke Stand. II M. J. C. VIRULY. ot PLAATS te huur gevraagd. r Dijkgraaf en Hoogheemraden t e G O U D A, Da. CHANTOMÊLANUS Ër tiju op dit oogenblik 2500 man aan den arbeid op de ieutoonstrllingsterr$iueu en in de gebouwen, welk getal morgen met niet minder dan duizend wordt vermeerderd. Volgens een matige berekening syn er duizend Amsterdamsohe schilders en tiramer- iiedeu aan het werk. Men ziet er Belgische solda ten, Belgische werklieden, Franscbe», Duitschers, Eu- gelschen en Javanen aan den arbeid. l)e Chincezeu en Japanners verzuimen niet, dagelyks den stand der werkzaamheden iu hunne afdeelingen in oogen- ■chouw te kotaeu nemen. Beiden zullen vermoede lijk in het begin van de volgende week met uitpakken kunnen beginnen. De reusachtige machiiieu-galery, aan wier gereed komen werd getwijfeldvordert met rassche schreden. Veie werklieden ziju daar in de weer met het met selen van fundeeringen voor groote stukken. Iu de groote galerij aan het einde, dicht by den uitgang is de stevige met teakhout bespijkerde fundeering voor Krnpp's inzending (een gedeelte van een ijzeren oorlogschip) gereed. 4 Zaterdag werd de zoogenaamde «dikke vrouw" te Steenbergen naar haar laatste rustplaats gebracht. Als een bewjjs dat zij den naam van «dikke vrouw" verdiende gelde het volgende De vrouw# 53 jaar oud, woog 410 halve KG. De lijkkist had eene lengte van 2 meters, was ge middeld een meter breed, bij eeu hoogte van 90 centimeters. Door 24 dragers werd bet lijk graf waarts gedrageu. De vrouw op 18-jarigen leeftijd gehuwd, was steeds gezond en opgeruimd en had vroeger in 't ge heel geen aanleg voor die buitengewone zwaarte. Eeu Haagsche correspondent schrijft in het Hbl.: Het Vaderland niet ons aller, maar dat in de Parkstraat beeft de eerste zwaluw en vleermuis gezien; de inodisteu en kleedermagazijuen kondigen ons in liefdelijke overeenstemming met het zoele weder de lente aan. Waarom stellen echter onze Haagsche winkeliers, wier echt Hollandsche namen zoo volkomen «van vreemdeu smetten vrij" blijken te zijn, die rond zendbrieven in het Fransch, waarin bovendien allerlei taalougerechtigheden voorkomen, die in Frankrijk deu lachlust zonden opwekken Een Franschmau, die my oulangs bezocht, verklaarde, dat hij in onze straleu door dames eene soort van taal had hooren spreken, die in Frankryk wel kans had verstaan te wordeo. Als de lieve Franschspreeksters dit eens hoorden, hoe de in haar oog ongetwijfeld zuivere uitspraak der vreemde taal -beoordeeld werd Ook de naakte Waarheid in «de Pooten", op de eerste verdieping van het ministerie van justitie, kondigt ons het zachtere jaargetij aan. Maauden lang was de erker aan dat gedeelte van het gebouw achter een plauken heining verborgen gebleven. Dit wiuterkleed verdween met de lente, en de onbeschaamde Waarheid prijkte met de zediger Spaar zaamheid ieder in eene nis aan de eerste verdieping van het Justiticgebouw. Toen in Parijs de dansende nimfen van Carpeaux aan den voorgevel van het schiltereud- operagebouw ontbloot werden, wierp «iemand, over dat stuiteud realisme verontwaardigd, inkt tegen die zinuelyke groep. Eeu bedachtzaam Hollander, verzinuend eer hij begint, gaat zóóver niet; buitendien zou hij in dit geval vau dc Nederlandse glazenspuit gebruik moeten maken, om de «onbeschaamdheid", iu stede van de waarheid op die wijze te kunnen treffen. Zulk eene waarheid hoirt daar bij Justitia thuis, als eene paurdrydster in tricot vau C.irré op eene catechisatie. In plaats van twee ernstige, inouumentale figuren, wier karakter eu opvatting iu harmonie is met den stijl en de bestemming van het gebouw, pry ken nu «tan deze deftige oud-Hollandsche woning eeu paar sterk realistische vrouwenbeelden, zonder stijl in de drapeeriug; platweg naar een of ander model gevolgd. Onze dames, die toevallig naar omhoog zien, slaan verlegen de oogen voor zulk eeue onabeschnarade waarheid neer en de mannen, die de waarheid iu het aangezicht durven zien, schudden 't hoofd of lachen, al naarmate hun zede lijkheidsgevoel hoog of laag staat. Een bewys voor de lage opvatting in houding en voorstelling, want het naakte kan welvoeglijk, eerbaar zijn, dat be wijzen ous honderden antieke en moderne bedden, mits de kunstenaar het «dele. De spaarzaamheid, die de waarheid gezelschap houdt, zou met haar naakt buurmeisje, op kleinere schaal, iu het boudoir eeuer Aspasia furoie kunnen maken hier gevoe len tij zich thuis als een paar aardige danse ressen uit Le Tribut de Zaraora iu het nieuwe wet boek van strafvordering. O .eindig fijner en gekuischter kunst is voor de viienden eu bekenden iu het atelier van David Bles te aanschouwen. Te merkwaardiger ia de schilderij, die toltooid pp" deu ezel staat, omdat David Bies zeer iplden het schilderen van een levensgroot portret ondctgiomen heeft. Eeue jonge (lame,wier geestig uiterlijk op schoouheid en bevalligheid aanspraak mag maken, staat gereed zich naar eene party begeven. Het bevallig gebogen kopje ziet u met eeir geestig glimlachje aan, waarbij de putje9 in de satijnen wangen even zichtbaar worden. De lelieblanke hals door den gitten rand van een zwart zijden kleed otnzooind, dankt aan dat repoussoir eu den diepen toon van dsn karmozijnen achtergrond haar verhoog den glans. Een zwarte mantel, waarbij Van de herroeiijuen biuueuzy uitmuntend'partij getrokken is, huugt half over de schouders. De rechterhand houdt vol gratie en onbedwongenheid een waaier vast; een bruingele handschoen bedekt de rechterhand. Alles is stil gehouden om het lieve kopje des te mter te doen spreken. Even keurig en fijn als hel modeló is het iucaruaat malsch en vleezig. David Bies bestemt dit smaakvol portret voor de luteruaiionale Tentoonstelling. Zonder de vrijgevig heid van het Haagsch museum, dat nu zijne zware en lichte rouw tijdelijk voor hetzelfde doel heeft af gestaan, had ook hy bijna met ledige handen gestaan. De bepaling toch luidt: uitsluitend schilderijen, die na 1879 ziju vervaardigd. Een zeer beperkende be paling, want kunstenaars scheppen geeiie meesterstuk- keu als bakkers dagelijks hun brood kneden en ook by hen komen menigmaal magere jaren. Ware tr grooter tijdruimte gegeven, de schilders hadden beter keuze kunnen doen en met objectieven blik rondge zien naar het beste, wat bun penseel, in de lautste zes of acht jaar voortgebracht had. De gastheer, iu dit geval Nederlaud, had dau iu gala-gewaad kunnen verschijnen, terwijl het nu de vraag zal wezen, of men groot toilet zal kuiiueu maken. Ous Haagsch museum, dat door verbouwing sedert eeuige maanden onzichtbaar is, zul vermoedelijk weder eens het daglicht zien. Er is sprake van om dezen zomer in deu nieuw aangebouwden vleugel vau bet stadhuis ter bezichtiging te stellen. Ge lukkig voor de kunstwerken, die in de gedwongen duisternis hunner tegenwoordige bergplaats er niet beter op wordeu; gelukkig voor ous, die het klein maar rein museum hoogschatten. Nog eeu auder voorrecht wacht ons spoedig: de nieuwe zwem- en badinrichting oji de Mauritskade. Het is eeu flink eu kloek gebouw, dat inwendig eeu bassin beval, waar zeker een honderdtal zwem mers gezamelijk kunnen baden, en naarmate hunne krachten eu oefeningen, in diep of ondiep water plassen. Rondom dit bassiu, waarboven zich eeu hooge lantaarn welft, die des avonds ziju electrisch licht op de zwemmers zal doen schitteren, bevindt zich eeu reeks vau kamertjes; op de verdieping daar boven biedt zich de gelegenheid om baden te nemen iu gemakkelijk ingerichte vertrekjes. De sierlijke hofstad bezat tot heden geen ander bolhuis dan in deu tochthoek achter de groote kerk, naar comfort onbekend was gebleven, en men aun verkoudheid eu ougemakken ve-loor wat aan zindelijkheid ge wonnen werd. Wat zal de ooievaarstad na 1 Mei dus een aantal baders meer tellen Zal zij ook in den gemeenteraad goed nieuw bloed breugeu Vier kiesvereeuigingen hebben met zeld zame eenstemmigheid dezelfde caudidaten gesteld den oud-kolonel Sluiter, den bouwkundige eu aan nemer Van Malsen en de rechtsgeleerde rar. E. L. Van Emden. Strooibiljetten der verschillende kies verenigingen laten niets onbeproefd om voor hunne oandidaleii de zege le bevechleu. Een daarvan, dat vau de aiiti-revolutionnaire kiesvereniging, eindigt naïef aldus«zorgt dat er geen stembiljet oniuge- vuld blijve, door ook andere aan te sporen hun stem op de gestelde caudidaten uit te brengen." Dat is zeker al heel onbaatzuchtig en breed op gevat. Een ieder stemme op do> gestelde caudidaten vau zijne richting? Of was de pen van deu steller soms op hol? Voor onze slad zou men wenseheu, dat de kiezers eensgezind in den gemeenteraad* brengen een man, zoo bekwaam eu welwillend, kundig en eenvoudig als de heer Sluiter, een bouwkundige en aannemer, die gebleken ia zoo goed vau aannemen te ziju als de onkreukbare heer Van Malseu, eueen zoo degelijk rechtsgeleerde als rnr. Van Emden, de be zielde «Gemeen les tem f, die hou en trouw gezworen heeft aan alles wat de gemeente-administratie be treft, eeue specialiteit, die sedert lang eeu zetel had moeteu hebben in een serail, dont il connaii tons les détdurs. (Sedert- is gebleken dat de beer 8. met groote meerderheid is verkozen en de beide andere beereu in herstemming komen.) De herziening der constitutie kan iu Frankrijk niet meer, gelijk een paur dagen geleden, het groote on derwerp van den dag genoemd worden. De ligue heeft wel drukte genoeg gemaakt, ^doch veel een heid heerschte niet in haar: een der leden, de Pa- rysohe afgevaardigde Lanessan, ontwikkelde in eeue te Chaumont gehouden couferentié een uitgebreid program, dat scherp afsteekt bij de vage en terug houdende frazes der ligue zelve. Zij maakte dan ook ten slotte totaal fiasco ic de algemecne raden, die op dit oogenblik door geheel Frankryk vergaderd zijn. Wij behoeven haast uiet te zeggen, dat de Regeeriug dit met groote voldoening Aanziet, en daar door versterkt wordt iu hare overtuiging, dat 'het land uu uiet beroering brengende debatten, maar rust verlangt. Deze uitslag is veelbeteekenend! Slechts iu enkele algemeene raden sprak de meerderheid eich uit in den geest van de radicale herziening», geziuden, met welke de bonapurtisten gemeene zaak hadden gemaakt. Het wetsontwerp betreffende de ontplofbare stoffen is reeds in beide huizen vau bet Engelsche Par lement definitief aangenomen. De Pall Mall Gazette verneemt, dat de lord mayor van Manchester Zaterdag eeu brief outrangen heeft, waarin hem wordt medegedeeld, dat den volgeijtfgti nacht eeu poging zou gedaan wordeu om het stad huis iu de lucht te doen vliegen. Voorzorgsmaat regelen zijn terstond gelust en gedurende den geheelen dag is geen enkel vreemdeling ten slmlrafu toegelaten. Git vreis dat de teuims zouden beproeven den beschuldigde Whitehead te bevryden, of zich over zijn arrestatie te wreken, heeft de burgemeester vnn Birmingham aun sir William Harcourt verzocht troepen te zenden. Uit een onderzoek der politie is geblekeu, dat deze voorzorgsmaatregelen volkomen gerechtvaardigd waren. Te Glasgow is iemand iu hechtenis genomen, die verdacht wordt den gas meter der stad te hebbeu willen doen springen. Te Londen is het gerucht in omloop, dat de markiear van Lome, de gouverneur van Canada uit New-York een dreigbrief heeft ontvangen. De aandeelhouders der Dover-Calais-Tunnel-maat- schappij waren jl. Vrydag te Londen vergaderd ter behandeling van de besluiten, doof de regeeriug genomen met betrekking tot het voortzetten der werkzaamheden. De voorzitter, de heer Edward Watkiu, herinnerde dat de regeering ziju zienswijze deelt e» eene commissie benoemd heeft, welke het tunnel-ontwerp moet onderzoeken uit het oogpunt van nuttigheid ou de voorzorgsmaatregelen moet voorstelleu, vereischt om de uitvoering te Verzekeren. De aanvang vuu bedoeld onderzoek is ophanden. Cobden heeft gezegd, dat een tunnel zou ziju «een koppelteekeu tusscheu Frankrijk en Engeland," eu Bisinarck verklaarde, dat «een tuunel noodig is, ten einde Engeland's commercieel isolement een onmogelijkheid worde." Europa is thans één groote hancTelsmarkt, eu verbindt Engeland zijn spoorwegnet niet laan dat vau het overige Europa, dan zal de invoef iu Engeland afnemen, natuurlijk ten voor- deele van de audcre landen. De Maatschappij heeft bewezen dat de tunnel mogelijk is, zij heeft de mid delen van uitvoering voorgesteld, den waarschiju- lykeu duur van het werk bepaald, en bij benaderiug eeu begrooiiug der uitgaven geleverd. Eeu zoo reus- achtig werk verdient de aandacht van de geheele wereld. Na deu voorzitter^ voerde lord Brabourne het woord. Hu gaf als zyn overtuiging te kennen, dat de tunnel komeu zul. De heer Brudlaugh heeft zijne zaak gewonnen, niet nog voor h«;t parlement, maar voor den rechter. Reeds bijiie twee jaren is de bekende vrijdenker in proces met den rrooinsten en, tengevolge daurvau, den meest hardnekkigen zijner vyundeu. Op het oogen blik waarop het ooufliot tusscheu den heer Bradluugh eu de kamer ontstond, waarop deze een commissie benoemde om te weten of het deu afgevuardige vrijstond eene simpele verklaring te stellen in de plaats vun deu godsdienstigeii eed, op dit oogen-, blik meende Bradluugh gerechtigd te ziju om zijn zetel in te nemen totdat de vergadering zoude hebben beslist. Doch volgens eene wet van 1866 is ieder die zitting néémt zonder deu eed ufgelegd le hebben strafbaar met een boete van 500 p, a. De heer Newdegate, de olericale afgevaardigde bij uitne mendheid, maakte hiervau gebruik en daagde deu heer Bradluugh voor den rechter om voor elk zijner bezoeken (die 90 bedroegen) 500 p. s. te betalen. Gedurende langen lijd scheen de nederlaag van deu vrydeuker zeker. In eerste instantie werd hij ver oordeeld, evenzoo iu appel, en de clericale afge vaardigde juichte reeds, toen de heer Bradlaugh besloot ten laatste zich te beroepen op het Huis der lords. Ziju flauwe hoop werd vervuld. De lords waren van. oordeel, dat de aanklacht tegen een af gevaardigde die onwettig had zitting genomen, volgens deu geest der wet, toekomt aan de kroon en niet aan een privaat persoon. Dit is een schrede voor- waurts voor den heer Bradlaugh en later wordt die gevolgd, laat ons 't hopen, door zij» triomfantelijken intocht in het parlement. Volgens den Berlijnscheri correspondent vau Daily News is het waarschijnlijk, dat de kroning van den keizer, vau Rusland op nieuw uitgesteld zal worden. Naar men zegt is uit de jongste ontdekkingen, door de t politie, gedaan, geblgkeu, dat de revolutionaire partij vast besloten heeft met alle haar ten dienste t staande middelen dj kroning te beletten, iudieu niet vooraf een keizerlijk manifest verschijnt, waarin deu volke liberale hervormingen geschonken worden. De Spaansche Kamer heeft met 164 tegen 42 stemmen de wet op den parlementairen eed aange nomen; hierbij wordt ook aan protestanten eu vrij denkers vergund zitting te nemen in de Cortes, daar zij iu plaat9 «voor God", kunnen zweren «op mijn eer". Castelar hield eeu reden tegeu den eed; by herinnerde er aan, dat nog ouder Kouing Ame- daeus, noch ouder de Spaausclie revolutie een eed ran de Alfonsisten was gevorderd. LIJST vau BRIEVEN, geadresseerd aan onbe kenden, gedurende dc le helft der maaud Maart 1883 verzonden, en door tusschenkomst van het Postkantoor terug te bekomen. Uit GOUD A. J. H. Baan, Dirks, Amsterdam; G. Verkade en Zoon, Boskoop; wwL» R. Wakemn, Haarlem; J. Hol lander, Rotterdam. Uit HAASTRECHT. J. Bosman, Amsterdam. Uit ZEVENHUIZEN. A. Boerop, Wudclingsree». BRIEFKAARTEN. Mej A. M. van Veen, Amsterdam. Ni.ar BFLGIË. J. J. Klein, Antwerpen; Van Vlaerberg, Lierre. Gouda, deu 10 April 1883. De Directeur van het Postkantoor te Gouda, SIMONS. GEVONDEN eu aan het Bureau van Politie ge deponeerd Een onderstuk van Oorbelletje tnet zilver, een Vrouwenzak met een Vrouwen muts, een Portemonnuie met 28 cent, eeu zilveren Oorbelletje met steen, eeu Lucifersdoosje met berliu zilver ge mouteerd, acht Sleutels aan een ring, eeu zak met Aardappelen, een pakjo Waschgoed, een Schortje en een paar Handschoenen. RECLAME. O! hoe verfrisscbend, goed smakend eu krachtge vend is het Hop-Bitter, voor een zieke toegediend in frisch koel water. Storingen ia de Nieren en de daarbij gelegen Organen kunnen zeer noodlottige ge volgen hebben, wanneer zy niet door het Hop-Bitter weggenomen worden. MARKT BE R I cTt^nT Gouda, 12 April 1883. Tarwe vast op vorige pryzen. De beste Zeeuwsche 10.25 tot 10.75. Mindere en goede, poldertai we 9.50 a f 10Afwijkende naar kwaliteit. Rogge willig ƒ6.75 ƒ7.Polderen wakke ƒ6.25 a ƒ5.75. Gerst iu beide soorten 10 cents hooger ƒ5.25 a ƒ6.25. Chevalier 7.a 7.50. Haver 3 75 tot ƒ4.50 voor zware. Erwten en booneu vast ulf voren. De veemarkt iinet goeden uanvoer, de handel in beste soorten kalfkoeieu eu vanrkoeieu vlug, infe rieure soorten truag, vette varkens vau 25 a 28 ot., varkeus voor Londen vau 21 _a 23 cl., per huif kilo, magere varkens en biggen traag, biggelt 0.90 a 1.30 per week, schapen weinig aanvoer, hari del vlug. Kaas aangevoerd 46 partijen, le kwuliteit 29.— a 81.2e kwaliteit 26.a 28. Noordhollaudsobe 33.— a 35. Goe boter 1.15 a 1.25. Weiboter 0.90 a 1.00. GEBOREN 10 April. Jan, ouders J. Snel en M. vau den Berg. Klazina Johauua, ouders A Grendel eu J. Hoge- reen 11. Johan, ouders E. Buurman en 11 van der Palm. OVERLEDEN; 9 April A. M. Amesz, 28 j. 10. A. O Verrnu, wed. G van Gent, 76 j. W. Janssen, wed H. Neef, 82 j. J Stolk, 8 j. 9 m. H. G. Vriend, 85 j. GEHUWD: 11 April. J. A. Laarman en M Stravcr. 25 -JARIGE v VAN J. B. VAN DEN BOS EN J. M. W1ÏJ51ÊR. Gouda, 14 April 18(&3. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen.. Getrouwd G. C. C. WIGGERS ras KERCH EM EN Leiden, 11 April 1883. Brieven franco onder No. 827 aan het Bu reau dezer Courant. Heden overleed, tot onze diepe droef heid, onze geachte oudste Broeder, de Heer MOZES BAREND van LEER, in den ouder dom van 72 jaren. Namens mijne Broeders en Zuster, A. B. van LEER. Strekkende deze tot Algemeene Kennisgeving. Gouda, 8 April 1883. Heden overleed na eene kortstondige ongesteldheid mijne geliefde' Nicht, ALETTA ANNA van ROSSEN. Wed. J. M. C. GÉRARDIN— Gouda, 8 April 1883. Gisius. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed onze Vader en Behuwd- vader den Heer H. Q. VRIEND, in den ouder dom van 85'/, jaar. (Jit aller naam, W. BEGEER. louda10 April 1883. De Heer en Mevrouw WIGGERS van KERCHEM—Viruly betuigen hun hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling bjj hnn huwelijk ondervonden. Leiden, 11 Ap.ril 1883. Voorheen Koninklyke Maatschappij. Opgelicht te Parijs in 1830. 50 pCt. aandeel in de winst. Raad van Bestuur: Graaf PILLET-WiLL, MOREAU (F), MALLET (H), Baron HOT- De Heer en Mevrouw VIRULYLk- dkbokk betuigen hun welgemeenden dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij het huwelijk hunper Dochter ondervonden. Laden, 11 April 1883. Gevoelig voor de bewijzen van deelneming welke wjj op zulke onbekrompen wijs hebben mogen ondervinden bij gelegenheid van ons GOUDEN HUWELIJKSFEEST, zeggen wjj langs dezen weg onze welmeenenden dank. Wjj doen dit ook hoofdzakelijk aan de WelEd. Heeren Directeuren der STEARINE KAARSENFABRIEK, aan de rfeeren der Ad ministratie en verder zonder onderscheid, aan het geheele Personeel aan deze Fabriek ver bonden, de verzekering gevende dat deze dag ons steeds in aangename en dankbare herin nering zal blyven. en Echtgen Gouda, 12 April 1883. vaü Rjjnland, brengen ter kennis van de in gelanden - dat bij de op 5 April 11. gehouden verkie zingen van 2 hoofdingelanden en 2 hoofdin geland-plaatsvervangers, met volstrekte Eer derheid van stemmen, gekozen zjjn de volgende heeren als hoofdingelanden i» het le district H. van WICKEVOORT CROMMELIN, 12e A. van der BURG. als hoofdidgWand-plaatsvervangers in het le district A. C. J. de FAVAUGE, 12e W. van DRIEL. TLNGUEB, ANDRÉ (A), de WARU (A),< Baron de ROTHSCHILD (G) enz. Regenten der Fransche Bank' De 'Maatschappij werkt met Hollandsche polissen en onder verpt zich aan de Neder- landsche rechtspraak. PROSPECTUSSEN, VERSLAGEN en ver dere inlichtingen zijn te verkrijgen bij den Heer te Gouda. Hoofd-Agent voor GOUDA en OMSTREKEN. in elke Gemeente; brieven te richten tot bo- vengenoemden Hoofd-Agent. op DINSDAG 17 APRIL 1883, des voormid dags te 9 uren, ten sterfhuize van Mevr. de Wed». AKOOREVAAR aan den Tiendeweg, Wjjk D. No. 78 van eenen waaronder eenig gewerkt GOUD en ZILVER; En op DENZELFDEl^ DAG, des namiddags ten half een ure, aan de Vlaamsche Haven of Bleekerskade, van het HUIS, Wijk P. No. 29, genaamd «Mok Bijou», staande aldaar, 't welk vóór of den 8» Mei 1883 zal moeten zijn afgebroken en weggeruimd. Nadere inlichtingen ziju te bekomen ten Kantore van den Notaris W. J. FORTUIJN DROOGLEEVER te Gouda. in alle Binnen- en Buitenlandsche Cou ranten, worden dadelijk opgezonden door den Boekhandelaar A. BRINKMAN, te Gouda. kwenen krachtig werkend middel voor alle oogknflMen, als: verzwakking^ afmatting, zware, drukkende, stekende en jeukende oogen, ontstaan door lang ingespannen zien of lezen, bloedroode en drui pende oogen, ook oogen waaruit dikwjjls vocht ontloopt, vooral bij koud weder, enz enz. Allen ooglijders wordt dit middel ten sterkste aaN- bevolen. t Prijs per flacon met gebruiksaanwijzing 60 Cts. Verkrijgbaar bg4 Wed. Bosman, Gouda. (Wed. N. Sanders, Leiden A. l'rins, Zevenhuizen. IW. I.igth.hu, Voorburg. Wed. G. Wilhelmus Woerd. A. Bos, Berkel.

Goudsche Courant | 1883 | | pagina 2