PER. BINNENLAND. JUW N° 2914. Vrijdag 27 April. 1883. Nieuws- en •chap en EGEV in,” ENING" van de ior, U 1883. eteit /0.60. -1. Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, - ioneerde het U IEDEN. Hz., nier alhier. Ichilfers, jn in de rdworm, orden, al ru door den Binnen kor- vorige groei- iek- en De inzending van advertentiön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. AD VERTENTIÈN worden berekend naar plaatsruimte. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN iur, an het Bu- en, i Gouda. als sou hij iu November 11., worden geplaatst van 15 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS aezing door yulateurrnn meester der an verschil- itwerpen. do exl d<^ vaa rissel, of 42 IEOPHILE, Amsterdam, firma. o- i op Woens- op den dag tot des na- 1ERDOCH- lende lezen n voorzien. D. aan het Cour., G., liefst den uitgever dezer van de voorafgegane goudsche courant De uitgave dezer Courant geschiedt ZONDAG WOENSDAG en VRIJDAG. In de Stad geschiedt de uitgave in den avond van DINSDAG, DONDERDAG en ZATER DAG. De prjjs per drie maanden is 1.25 rranco per post 1.50. >ter, heb ik uw gunetig \et duedanig ken op mijn aar. Deze it u publiek FFEN8. De heer Rosier Faassen te Rotterdam, wiens Zwarte Griet zoo alom on verdeelden bijval ondervond heeft een nieuw too nee 1st uk onderhanden, getiteld «Hannes". Dit zal door de Rotterd. afdeeling van Het Nederlandtch Tooneel worden opgevoerd. Men zal zioh herinneren dat gedurende de feesten onlangs ter eere van de dappere Citadel-verdedigers in de hoofdstad gehouden, de Sooieteit «Doctrina et Amioitia" hare zalen voor die oud-stryders disponibel stelde, en de leden op amicale wyze deze oudjes menig glaasje vereerden. I Een lid dier Sociëteit heeft dezer dagen getoond GOUDA, 26 April 1888. Zaterdag 28 April e. k. des avonds ten 8 ure zal de Kiesvereeniging «Burgerplicht* alhier ver* gaderen tot het stellen van drie candidaten voor het lidmaatschap der Provinciale Staten. Aftre dende leden zyu, naar men weet, de hh. Mr. A. A. van Bergen IJzendoorn} G. A. van Hou weringen, Gzn. en R. Blok. ing werd door eommis- aangaande den toestand vU ondernemingen. verslag bleek, dat, niettegenstaande ver- ua u— i-j van eeojge lijnen waren ondervoeden, geregeld wordt doorgewerkt. De sectie LeidenVoorschoten werd op 7 Dec. 1882 in exploitatie gebracht, terwijl binnenkort de opening kan worden tegemoet gezien van de lijn Voorscholen Wassenaar. Ook tusschen Gouda—Oudewater zijn de werken aangevangen. le/Commissie, belast met het nazien der balans Koeken, deelde mede, dat deze door baar in vol- Ikte orde waren bevonden en in allen deele zeer Imatig ingericht in verband met de aanstaande loitatie. )e balans werd door de vergadering goedgekeurd, i de vacature ontstaan door het aftreden van /heer Muller werd voorzien door de benoeming mr. F. baron van Hogendorp tot directeur der Maatschappij. De Commissie, belast met het nazien der boeken over het afgeloopen jaar, werd voor een volgend jaar herkozen. Na een woord vau dank, den Voorzitter namens de aandeelhouders toegebracht, werd de vergadering gesloten. De stand der Correspondenlie-Sphaakparty tusschen den Haagwit en Gouda zwart is aldus Witpion A 2, C 3, C 4, F 8, G 2, H 2. Paard A 3* Koning D 2. Zwartpion A 6, B 7, C 5, C 6, G 7, H 7. Raadsheer E 6. Koning F 1. Met gelijke kracht, belooft dit een interessant eindspel te worden. De liefhebbers, die het spel niet gevolgd hebben, kunnen, door bemiddeling van den uitgever dezer Courant, gratis een afschrift zetten bekomen. Uit Oudewater schrijft men ons van gisteren Gisteren avond hadden we alhier in het lokaal «Rozenburg” eene Soiree artistique amusante ten voordeele der algemeens armen. Ze werd ons ver schaft door de familie de Gumsier en den heer J. Loeff met welwillende medewerking van den heer Neu. Zoowel de muzikale als de letterkundige voor drachten van de familie de G. voldeden uitstekend en verschaften ons menig oogenblik van waar kunst genot. Niet minder succes had de heer Loeff met zijne Magie Noire en zijn Magie Blanche en alleszins ver diend waren de toejuichingen, die hem en de familie de G. bij herhaling ten deel vielen. Jammer, dat de opkomst door verschillende omstandigheden niet grooter was. Dinsdagavond werd den heer G. J. Steens Zynen de in óns vorig nr. aangekondigde serenade gebracht by gelegenheid zijner benoeming tot Ridder van den Nederlandschen Leeuw. Een groote schare had zich daartoe ten 9 ure op Oost-* en Westhaven vereerigd om getuige te syn van deze hulde en met genoegen werd naar de ten gehoore gebrachte muziek geluisterd. Door den heer M. B. van Leer, onlangs alhier overleden, zyn o. a. de navolgende legaten gemaakt: aan de Werkinrichting alhier f 100.aan het Hospitaal voor ooglyders te Utrecht 100. aan de Inrichting voor doofstommen te Rotterdam 100.aan de Diaoonie-armen der Hervormde gemeente, der Luthersche gemeente, der R. K. St. Jo sephs kerk en der R. K. Onze Lieve Vrouwe kerk allen alhier, ieder 200.aan het Israëlitisch Centraal Weeshuis te Utrecht f 300.*—; aan de Commissie belast met het beheer over het Heilige Land Jerusalem te Amsterdam f 300.aan de Godsdienstige Israëlitische Armenschool alhier ƒ800. aan bet Israëlitisch Armbestuur en aan de Israëli tische gemeente beiden alhier, ieder 4000. Nat. Werk. 2,/lpCt. Renlg. Schuld. Dinsdag 1 Mei e. k. is het 25 jaar geleden dat de heer J. J. Bertel m nu zyn betrekking in deze gemeente als teekenmeester aanvaardde. Zyne degelijke bekwaamheden, zyn groote yver en niet het minst zijn lust om anderen met raad en daad te helpen deden hem in dat tijdvak vele vrienden verwerven. Wy houden ons er van overtuigd, dat veleu onzer stadgenooten, niet het minst zij, die eenmaal zijn leerliugen waren of het nog zyn, deze gelegenheid zullen aangrijpen om hem van hunne gevoelens blyk te geven. De liefdadtghetds-v^onlelling, die hedenavond ge geven wordt in de zaal «Kunstmin" zal blykens het programma, dat ons werd gezonden met verzoek daarop de aandacht te vestigen zeker alleszins een bezoek waard zyn. Voor de noodige variatie is ge zorgd. De stafmuziek van het 4e Reg. Infanterie zal zich doen hooren, dè vereenigingen «Kracht door oefening" en //Excelsior" zullen verschillende oefenin gen ten beste geven en de hh. Willink en Steenber gen uit Amsterdam zullen hunne //Lichtbeelden" doen zien. Een en ander belooft een aardigen avond en een druk bezoek moge de heeren ontwerpers en medewerkers voor hunne moeite beloonen I Voor het Gerechtshof te ’s-Hage werd Dinsdag behandeld het hooger beroep van den Off. van justitie by de Rotterdamsohe Rechtbank, tegen een vonnis waarbij W. L., wonende alhier, was vrijgesproken van de aanklacht, r’“ k:: 1 De bijeenroeping van de Tweede Kamer, die eerst bepaald was op Dinsdag 8 Mei, is nader één dag verdaagd, zoodat dit Staatslichaam Woens dag 9 Mei, des namiddags ten 3 ure zal bijeen komen. Blykens ingekomen ambtsberichten, is in het tijd perk van vier weken, dat op 21 April jl. is geëin digd, één geval van longziekte waargenomen buiten het spoelingsdistrict, in een stal te Overschie. Ia de slachteryen binnen het spoelingsdistrict bleken de longen van 12 runderen van 7 veehouders door ziekte te zijn aangetast. Ter voorkoming van verdere uitbrei ding dier ziekte zijn 308 runderen, die met de ziekte in aanraking waren geweest, na onteigewiwg aflgesw^skt. Naar de Tyd verneemt, is tot vicarius-capitularis tijdens het openstaan van den bisrchoppelijken zetel van Haarlem benoemd de heer J. A. van den Akker, deken van Haarlem en plebaan der cathedrale kerk. Gisteren ochtend arriveerde te Utrecht, met den trein van 8,51 Oosterspoor, de nieuw benoemde aarts bisschop, de heer Snickers. Aan het station was eene groote menigte belangstellenden aanwezig, waarvan vele voorzien waren van bloemen o. a. weeskinderen uit het r. k. weeshuis, die bij aankomst uit den trein het pad van den aartsbisschop bestrooiden. Aan de ontvangst was alle officieele beteekenis onthouden. Slechts eenige kanunniken waren tegenwoordig, doch van den kerkeraad werd zelfs niemand opgemerkt. Onmiddellijk werd in de gereed staande rijtuigen plaats genomen, waarop men in snellen draf naar de woning van den aartsbisschop op de Nieuwe- g.racht reed. Vele der belangstellenden begaven zich onmiddellyk daarop reeds naar de cathedraai aan de Lange NieUw- straat, waar ten half elf ure de groote maandelijksche of zoogenaamde kanunnikale mis zal worden gehouden. By die gelegenheid zal de aartsbisschop op plechtige wijze zijn zetel innemen, waarna hem de waardig- heidsteekenen door het kapittel der kanunniken zullen worden overhandigd. De kerk, en vooral het altaar, is rijk versierd met groen en bloemen, hetgeen in het toch reeds fraaie kerkgebouw een fraai effect maakt. (U. D.) In de Kon. Fabriek van Waskaarsen te Amsterdam zijn de werkzaamheden voorloopig weer met een hon derdtal arbeiders hervat. tegen het daartoe strekkend verbod in, hebben ge baggerd in de Zelling (in den IJsel). Bekl. erkende wel met zyn schuit daar ter plaatse gelegen, maar niet gebaggerd te hebben. Mr. Addink achtte het.geïncrimineerde feit niet bewezen en bovendien niet onder de strafwet vallende, omdat inaun de diefstal, althans de arglist ontbrak. Adv.-gen. mr. Bijleveld was van eea tegenover gesteld gevoelen en requireerde, na dit nader te hebben toegeiioht, tot vernietiging van het vonnis a quo en «eroordeeling tot 3 dagen celstraf. De uitspraak is bepaald op Maandag a. s. Maandag hield de IJseel-Stoomtram-Maatschappij te 's-Hage hare eerste Algemeene Vergadering van aandeelhouders. Vertegenwoordigd waren 4720 aandeelen te samen uitbrengende 292 stemni Na opening der vergt sarissen verslag uitgebra der veunootschap en vai Vit dit i schillende moeielykheden bij den aanleg I F f

Goudsche Courant | 1883 | | pagina 1