DANKBETUIGING. Buitenlandsch Overzicht. Kantongerecht te Gouda. ADVERTENTIÊN. Afloop van Openbare Verkooplngen van Onroerende Goederen. Burgerlijke -Stand. landers. Het blad aoht het behoud san den tegen- woordigen toestand het meeat hopeloose middel om de bestaande moeilijkheden op te lossen en ver trouwt, dat Lord Derby bereid sal ziju, om de feiten te erkennen en er rekening mede te honden, en dat hy beproeven sal, het toezioht op de inlanders te doen regelen door eene overeenkomst tusschen de gesamenlgke Zuid-Afrikaansche Staten. Naar aanleiding vau bet adres van belanghebbende winkeliers-drankverkoopf-rs, heeft het Volksboud tegen drankmisbruik zich tot Z. M. den Koning gewend met het versoek geen wijziging voor te»dragen van het art?*der drankwet, waarbij bepaald is, dat met 1 Mei 1884 combinatie van verkoop van sterken drank met andere nering in dezelfde localiteit niet meer geoorloofd zal zijn. Op de groote Zeevisschery-tentooustelling, welke 12 Mdi te Londen geopend wordt door Koniugin Vic toria zal Holland vertegenwoordigd worden door een tiental visschersmeisjes in nationaal costuum. Uit Frankrijk en België gaan er bok tien heen. Die van Frankrijk zullen gekleed zijn in 't costuum dat men te Calais en Boulogne ziet; die van België gaan volgens de mode van Ostende, maar uit Holland gaan se in 't schilderachtig costuum van Marken, Bunscho ten, Scheveningen eri Zand voort. De Engelsche re- geerinjp-betaalt alle kosten van reis en verblijf. We vérnemen dat de heer Maas te Scheveningen de Hol- landsche visschersmeisjes vergezellen zal, om voor haar te zorgeu._^_ De Amerikaausohe consul Tanner, te Luik, heeft, naar uit Amerika wordt gemeld, een bui tengewoon verslag aan het Departement vau Staat ingezonden over de iu Duitschlaud eu Oostenrijk plaats hebbende vervalsching der Amerikaansche voort brengselen. Onder anderen, zegt hij„Zij kunnen en dit doen ze ook een gallon kerosene-olie nemen, en maken er anderhalf van. Als gy in een winkel in Duitschland gaat, waar men de olie in 't klein verkoopt, staat ge verwonderd, de olie van een graad, door de Duitschers, in drie graden ver anderd te viudeii, hetgeen ie in vollen ernst zeggen, zoo uit Amerika te hebben ontvangen. L)e kunst vau vervalsching wordt met elk ding uitgeoefend. Huu wijnen, likeuren eu bieren, hun geneesmiddelen en zelfs hun miuerale wateren, zijn vo>l bestanddeelen, die voor leven en gezondheid schadelijk zijn. Hun worst en fijn gehakt vleesch zijn een mengsel van allerlei twijfelachtige zelfstandigheden. Zelfs hun wol len stoffen zijn vervalscht met wol van oude lorren, spinbaar gemaakt, en in ruime mate naar de Vereen. Staten gezondbu. Het is genoeg bekend en over vloedig bewezen, dat laken van zulke wol gemaakt, smetstof medevoert. Als een Duitscber aan de pokken sterft, worden zijn kleeren iu de lorrenmand geworpen. Een Amerikaan, die een pak kleereu draagt van Duitsch laken, is weinig bedacht op het gevaar, dat/ hg loopt. Men moet zijn oogen sluiten of blind zijn, als men iets, dat in Duitschland gebouwd, ge bakken of vervaardigd is, koopt.' Mede bevatte de New-Yorker Handelaeeitung van 10 Maart een artikel, onderteekend door den Ameri- kaanschen gezant te Berlijn, waarin het verbod op den invoer van Amerikaansch spek enz. op vrij scber- peu toon werd gegispt, met verklaring, dat Amerika in dit, onder valsche voorwendsels uitgevaardigde verbod uiet kan berusten. De aNor(jd. Allg. Zeit. neemt hein dit geschrijf zeer kwalijk en vraagt, wat meu in audere landen Vel zou zeggen, wanneer aldaar een Duitsch gezant zulke dingen schreef. Te Katwijk is eene vervolgiug ingesteld tegen een diaken der christelijk gereformeerde gemeente, die ib de kerk kwam, terwijl eeu zijner 'dochters aan de pok ken was bezweken en <1 rie aftdere daaraan ziek had den gelegen. De vervolging is ingesteld wegens over treding der wet vau December 1882. Het O. M. eischte 10 boete of twee dagen gevangenis. Op Maandag is de uitspraak bepaald. De Standaard zégt, dal zulk een eisch (Jat per sonen in wier huis de pokken heerschen nit de kerk blijven), ten hemel schreit iu het vrije Nederlaud. Ons komt het voor, dat in het vrije Nederlaud aau niemand de vrijheid mag betwist worden om de pokken te krygeu, maar wel om de ziekte aan anderen mede te deeleu. Dat zou nog harder ten hemel schreien. (Arnh. Ct.) Bij het op 16 dezer door de directie der Ryn- spoorwegmaatschappij aau de Regeering ter goedkeu ring gezoi.den ontwerp harrr zomerJienstregeling, is o. a. voorgesleld om op de LeidenWoerden, behalve de 4 gewone treinen, ook in elke richting een sneltreiu te doen looien. Van Utrecht zal die volgens het ontwerp vertrekken 's voormiddag» *9.23, om 10.20 ia Leiden aan te komeu, en van Leiden des avonds otn 9 uur, met aankomst te Utrecht 10.13. De Bgbeltenf, die op de Tentoonstelling zal wor den geplaatst, zal achtkantig gebouwd worden en drie meters ruimte hebben. Het dak wordt gevormd door eeu achtkant, overstekende kap met raiddeh- verhoogiug, waarop Neêrlands driekleur roet oranje wimpel sal wapperen; de witte raiddeubaau geeft „Bijbeltent" te lesen. Op iedereu hoek van de kap is een bloemenvaas geplaatst, terwijl neerhangende ampels, met planten en bloeuteu gevuld, aan het geheel een aangenaam voorkomen geven. In de tent bevindt zich eene uitstalling voor bijbels, enz. allen uaar behooren geordend en gerangschikt. Ook is er eene offerbus, die gestadig ronddraaiende den bezoeker in vier talen te lezen geeft: „Onze Vader, uw kouinkryk kome Het Britsch eu buitenlandsch bijbelgenootschap en het Schotsoh natiouaal bijbelgenootschap hebben hónne hulp toegezegd en zijn, zoo noodig, bereid, evenals het Londensch traotaat-genootschap, de zaak ook geldelijk te steunen. Onder de dames van New-York komt het kegel spel zeer in de mode. Er bestaat aldaar reeds 22 kegelclubs voor dames. Natuurlijk hebben ook mau- neljjke bloedverwanten toegang. De vooruaamste dier clubs is de „Pioneer" met acht kegelbanen, waar ecbtgenooteu, gehnwde dames, broeders, zus ters enz. bijeenkomen o«n zich met het spel te vet* maken. Aau de westzijde der stad wil men thans een groot gebouw neerzetten, waar vermakelgkbedeii vau dezen aard kunnen plaats hebben. Het schijnt dat deze liefhebberij even snel verbreiding zal vinden als die van de rolschaatsen banen, om misschien even spoedig te verflauwen. Een Berlijiisch blad bevatte dezer dagen de vol gende advertentie „Tot rayne innige smart vervul ik door dezen den treurigen plicht aan vrienden en kennissen mede te deelen, dat de dood mg gisteren rayne teederbe- minde echtgenoote heeft ontrokt, op het oogenblik dat zij een welgeschapeu zoon het leven scfyonk. Voor dezen laatste zoek ik éen gezonde miu, en gaarne zoude ik met eene dame in correspondentie treden, ten einde een tweede huwelijk te kunnen aangaan. De dame iu quaestie moet hebben een aangenaam humeur, van rgp^n leeftijd zgn, eenig kapitaal be zitten eu in staat wezen voorloopig iniju gerenom meerd magazijn vau linnens eu witte goederen (volgt het adres) te besturen, waar alle orders binuen 24 uur worden uitgevoerd. Ik ben voornemens voor mijn zaak eene directrice te eugageereu, tegen 760 Mark traktement er inwoning, zoodra mijne liquidate a tout prixwaarmede thaii6 een aanvang is gemaakt, zal zgn afgeloopeu en de bouw van mijn uieuw huis, straat... No. 11, voltooid is, waarheeu ik mijn établissement den leu October a. s. overbreng en waar van ik de eerste verdieping, geschikt voor bureaux eu magazgner, tegen een jaarlijksche huur van 2500 TMark, alsmede verscheidene appartementen en kamers weusch te verhuren. De heer Chabot, die door den Franscben minister van landbouw naar duitschland en Luxemburg ge zonden was ota er de kunstmatige vischteelt na te gaan, heeft zijn rapport aau den minister doen toekomen. Het behelst menige belangwekkende bij zonderheid. Onderwijs in de kunstmatige vischteelt wordt gegeven in al de achttien landbouwscholen in Pruissen. De praciitohe scholen te Hunningcn en in den Breisgau hebbeu de daarnevens liggende wateren zóó goed van zalmen voorzien', dat deze het vorige jaar 20.000 poud zalm iu den handel deden komen. Bismarck maakt, als hij op het laud is, veel werk van de vischteelt. De vijvers en waterbakken op zyne goederen brachten, vóór dat hij er zich mede bezighield, nooit meer dan 400 fr. jaarlijks aan visch op. Thans brengen zy hem 25.000 fr. op en hjj verwacht dat dit cijfer in 1885 met een derde zal vermeerderd zyn, indien hij in leven blijft eu zijne zorgen aau de vischteelt verder kan blijven wyden. De vischkweekerg te Ettelbröck in Luxemburg kwam den heer Chabot voor als- de beste en de eeuvoudigst ingerichte van alle die hij gezien had. Zij levert jaarlijks 145.000 jonge visschen, waarvan 35.000 zalm-forelleu en 11.000 zalmen. De kweekerij kwam in 1873 tot stand. Eeu vi«oliacte voor de raee3t vischrijke wateren in Luxemburg kostte toen 20 a 30 fr. per jaar. Thans wordt zulk eene acte gretig voor 200 a 300 fr. gevraagd. Een „student-liefhebber" komt in het Leidsch Dagbl. op tegeu het verhaal, dat een koopman voor 12,50 een antieken kop met schotel te Leiden kocht en dat voorwerp dienzelfden dag nog als Scvre-porse- leiri voor J 650 in den Haag verkocht. „De hoogste prijsschrijft hijdie ooit hier te land? door een koopman voor Sèvreporselein is besteed, was die van 1800 vooreen geheel theeservies (verkoopiug kasteel te L ieneu), welk servies nog steeds geen kooper heef* gevonden, 't Ongerijmde vau 650 'voor ééu ko eu schotel blijkt hieruit duidelyk.Een klein beetje overdrijving in het belang van de negotie zal dan ook hier wel iu bet spel zgn; maar de intentie was ig elk geval goed. Zoekt de auliquaar natuurlijk zgn voordeel, toch betaalt de soliede firma ontwijfelbaar veel meer nabij de waarde dan een opkooper, die of er zelf geen verstand van heeft of de goede lieden ten eigen bate van hun „prullen" ontlast. Want beetnemerij scbijut op dit gebied al even weinig zeld zaam te zijn als in .den paardenhandel. De commissaris van politie te Amsterdam, de heer 8tork, mankt het volgeude bekend In de dagbladen hier te lande zoowel als in den vreemde verschijnen herhaaldelijk ad verten tien waarbij door een „Buitenlandsch fabrikant' gevraagd wor den Protestantsche meisjes van 18 tot 25 jaren, van een goed uiterlijk, om tegen maandelijkse!) sa laris van 200 en gratis uitrusting zich te euga geereu tot het opzicht houden over étalages op de alhier te openen Internationale tentoonstelling. Men had zich onder byvoeging vau een pbotograpbisch portret, te wenden tót den daarbij aangewezen boekhandelaar. Bij het nasporen t der gangen van dien zoogt- naamden baitenlandschen fabrikant is bet den on* dergeteekenjle gebleken dat hg is genaamd Berend Haitzema Enuma, oud 36 jaren, geboren te Nyehorn prov. Friesland, van beroep hulp-Hpotheker alhier, wonende in de Jacob van Lennepstraat uo. 75, eo dat hg noch met de tentoonstelling, noch met ééuige étalage aldaar iets gemeen heeft. De ondergeteckende rekent het zich ten plicht aau het bovenstaande langs dezen weg openbaar heid te geven, opdat fatsoeulyke meisjes of vrou wen niet langer dupe worden van een bedrieger eu hij richt tot hh. redacteuren van binnen- en bnitenl. bladen het beleefd verzoek, znlks in hunne respectieve kolommen wel te willen doen overoemen. Wijders geeft hij keuuis, dat aan zijn commis sariaat berustend zgn verscheidene honderdtallen brieven roet portretten op voorschreven frauduleuie wijze in het bezit gekomen van Haitzema Enuina, ^fiens signalement is als volgtouderdom 36 jaren, lengte 1.78 vry lang en mager, donkei hoofdhaar, bakkebaarden, knevel, harig gelaat, gekleed met donker pak en phantasiehoed. Wie voegt de Amtt. er by nopens gezeg den Enuma iets meer wil weten verwyten wij naar het Maandblad tegen de Ktcakzalqsry. Eerst heeft hij zijn kunsten in praktgk gebracht te Kampen, waar hy rijksdaalders op chemische wyze wist te besnoeien voor welke manoeuvre hij tot etnige jaren celstraf werd veroordeeld. Later werd herhaaldelyk tegen zijn praktijken gewaarschuwd. Omtrent eene te Lageraierde opgegraven schat, deelt men het volgende mede Het goud werd opgegraven, terwgl men bezig was deu vloer op te breken van een gebouw, vroeger pastorie en behoorende tot He abdij van Postel, thans gemeente-eigendom. De vondst bestaat uit een groot openslaand bisschoppelijk kruis met ketting, een zegelring met een diamant versierd, een reliquie, Spaansche matten, ryders, dukaten, so vereigns, te zamen 860 stuks en wegende 10 pond. De schat, in een tinnen kan gesloten, is door den burgemeester der plaats verzegeld en in bewaring geuomen, totdat uitgemaakt zal zijn, wien deze kost baarheden moeten worden toegewezen. Men meent dat iu de abdij van Postel de aanwyzing dezer vermiste voorwerpen berustte, er. dat daarna op last der Hobertijnen meermalen vergeefsche nasporingen in geméld huis werden gedaan, De Fransche Senaat heeft het conversie-ontwerp, na korte discussie, met 200 tegen 71 stemmen aan genomen. Het debat over de rente-conversie in de Fran sche Kamer heeft toch nog iets laqger geduurd dan men uit de dagbladen zou kuunen opranken. Het voorstel Lockroy, vroeger vermeld, strekkende ora zonder overgang de 5 pCt. te converteeren in 3 pCt., werd rnet een groote meerderheid verworpen. Eerst laat iu den nacht werd met 409 tegen 107 stemmen het regeringsontwerp aangenomen. Dit votum be wijst in allen gevalle, dat de groote meerderheid der Kamer overtuigd is van de noodzakelijkheid, ora het kabinet-Ferry te steunen en het land niet weder aan een ministeriëele crisis bloot te stellen, die thans een buitengewoon erustig karakter rou verkrijgen. Men mag dus hopen dut de klassen, die inzonder heid door dezen maatregel .getroffen worden eu zeer gevoelig zijn op het punt van geldsquaestiën, even zeer de noodzakelijkheid der conversie zullen inzien. Mocht de uitvoering eohter moeilijkheden opleveren, dan zou het geheele kabinet er toch niet onder lyden. Het misnoegen des volks zou alleen van invloed kunnen zijn op de jtositie van den heer Tirard, mi nister van financiën. In het Engelsche Lagerhuis werd het debat over de lastige eedquaestie voortgeset; Gladstone verdij digde op praolische gronden de vrijstelling van djjfl eedvroeger, zeide hij, had men ook bezteaar tegen de toelating van Roomscben en Joden en het was de plicht van de partijleiders om aan de godsdienstige vooroordeelen geen voedsel te geven. Het gezond verstaud van het Engelsche volk zal in 'teind in deze zaak zegevierenimmers het eeuige, wat men door langer verzet kan bereiken, is dat het afleggen vau den eed door de zoogenaamde atheïsten wordt beschouwd en behandeld als een comedie, waaraan men zich lachende onderwerpt, eu dat kunnen de trouwe eedsweerders toch uiet wenscbeo. Merkwaardig was het antwoord, dat Je Engelsche premier gaf op de vraag naar de bekende triple- alliantie hij zeide namelijk, dat hg uiet wist, of er een overeenkomst of verdrag tusschen Duitsch- Und, Ootteorgk eu Italië bestond. Men weet, dat men in Engelsud over 't geheel met de triple-alliantie niet is ingenomen. En daar is reden voor; Engeland wordt daardoor evenzeer geïsoleerd als Frankryk en men is te Londou altgd bevreesd vooreen uitbreiding vau Oostenrijk op het Balkan-schiereiland en daar mee voor een belemmering var. den Engelschen handel. De wet op d* ziekenbussen voor werklieden heeft in den Duitschen Rijksdag Diusdag slechts geringe vorderingeu gemaakt: niet meer dan vier artikelen werden afgedaan en bet debat leverde uiets belaug- rijks op. Alleeu moet worden herinnerd, dat de tekst, door de commissie voorgesteld, verkozen werd boveu de amendementen der progressisten. Veel' belangrijker was de discussie, die zich Dius dag ontspon in hetzelfde Huis naar aanleiding van het voorstel van den.heer Windihorst om het opdragen der mis en bet toedienen der heilige sacramenten voortaan niet meer strafbaar te stellen. Wanneer men dit debat bij vorige discussies over den Kulturkampt vergelijkt, dan was het zeer kalm. Tegenover het voorstel-Wiudïhorst stond er etn van de cohservatieven, wnarin de hoop werd te kennen gegeven, dat de regeering, zoo spoedig de onder handelingen roet Rome dit zullen gedoogen, tot eeue organieke herziening der Meiwetten zal overgaan, in dien geest dat de bovengenoemde ambtsbezig heden niet meer strafbaar zullen zgn. In zyne ver dediging van het eerste Voorstel stelde de heer V. Schorlemer-Alst in het licht, dat in de jaren 1873, '74 en '75 door een staat, die zich beroemt op humaniteit en vrgheid, wetten gemaakt zgn, welke de katholieken beperken iu de uitoefening vau hunnen godsdienst^ de katholieken, die in deu bloedigeo krijg een pat*! jaren te voren evennis de andere burgers alles veil hadden voor het vaderland. Deze afgevaardigde kwam op tegen de almacht van deu Staat, die ook in kerkelijke Aangelegenheid den schepter voert, die door de Meiwetten de ver loochening vau het geloof eischt. Als gevolgen noemde hg de volle tuchthuizen, de sociaal-demo cratische woelingen, de godloocheoing en het af nemen van de achting voor den Staat. De Minister van eeredienst Von Goszler deed een beroep op de meerderheid om geen besluit hoege naamd te nemeft, en uit zijne rede weten wy nu, dat de nota van het VAticaau, welke in de vorige week te Berlijn aankwam, op de regeering een niet slechten indruk gemkakt heeft en dat reeds een antwoord, door den Kanselier in overeenstemming met het ministerie opgemaakt, bij den Keizer ter goedkeuring gereed ligt. Voor bet voorztel Windt- horst spraken verder de heeren Hapci, Y. Zedlitz eo V. Eynern, er tegen de heeren Maroard en Richter. Het resultaat was, dat na een debat van bijna zes uren, het voorstel van deu heer Wiudthorst met 229 tegen 136 stemmen verworpen, bet vQorstel der conservatieven daaientegen met 209 tegen 154 stem men aangenomen werd. Deze uitslag der zitting kon wel eeus als eene persoonlyke nederlaag voor den Minister Goszler beschouwd worden. De liberale partij voor 't overige is vau plan om eene zeer juist berekende houding aun te nemen tegenover den Rykskanselier. Om namelyk aan te toonen dat 't niet hare schuld is, indien de ont werpen ten gunste van de werklieden blyven liggen, hebben de progressisten en de liberale unie (de oud-secessiounisteii) besloten om eene onmiddellijke behandeling te vrngeu vau het reeds door de com missie onderzochte en besproken gedeelte der wet op de verzekering tegen ongevallen; hierdoor zoude spoediger de wet aangenomen worden, aan welke de Keizer, blykens zijn jongste schrijven aan den Ryks- dag een zoo groote waarde hecht. Deze motie heelt een tweeledig doelvooreerst wordt het verschil ▼an gevoelen tusschen de liberaleu en den souverein soberp er door getcekend en worden de Werklieden omtrent hunne belangen gerustgesteld, en ten andere zal men aldus de behandeling van de begrooting 84'85 vóór de berfstzitting vermijden. De n<»- tiorianl-Hberalen zullen waarschijnlijk deze motie steu- «en; de conservatieven zijn in het nauw gebracht, en de clericalen weten niet wat te doen. Het Oostenryksche Huis van Afgevaardigden is Ëug altgd aan de schcoiwetwgziging. Schoou de Bikerzyde weet, dat zij voor ren verloren zaak ^eit, daar zQ in de minderheid is, verdedigt zij het terrein voet voor voet. De afgevaardigde Schönerer zorgt steeds voor komisc'ie scenes; toeu hij voor art. 11 stemde, werd er op de tribune gesist, waarop de beweeglijke man riep „Als iemand daarboven uog een mond opendoet, zal ik audere maatregelen nemen". Toen hierop een algemeen ge lach volgde, riep Schönerer „zeker Jodenjongens", waarover hg door den president tot de orde geroepeu werd. De clericalen stellen zich vau de schoolwetwyzigiug veel voor; een hunuer organen wil in de scholen eeuige uren godsdienstonderwijs laten geven, aangezien godsdieust het voornaamste op voedingsmiddel is. Bg het llaliaanscbe Parlement is door den Mi nister van openbaar onderwys een wetsontwerp jn- gedieuil, waarby de grondslagen voor het slniten van de regeeringsverd ragen, wegens het overlaien van de spoorwegexploitatie aan de bijzondere nijverheid, vastgesteld worden. De verdragen zullen voor zes tig jaren worde» gesloten, maar na terloop van twintig of veertig jareu opgezegd kuunen worden. De spoorweglyneu worden iu drie netten verdeeld: het Adriatische, het net van de Middellandsche zee, en het Siciliaansche. Na aauleg van alle lijnen zullen zij in het geheel *2,68!> KM. lang zijn. Het aaudeel der spoorwegmaatschappijen iu het bruto- bedrgg zal by overeenkomst wordeu vastgesteld. Bij eene opbrengst van meer dan 8J/a pCt. voor de aandeelhouders zal de Staat in bet overschot deeleu. De verdere bepalingen vau het out werp hebben betrekking op de vorming vau een reserve fonds, -op het tarief enz. De regeeriug wenscht het zuidernet aan te koopen, zonder evenwel tot dekking der kosten reue leening te sluiten. VEILING 27 APRIL 1883. Heereiihuis, Erf, Tuiu en Pakhuis daarachter aau de Ooslhaven, Wijk B. 18 en A. 35 8665.kr. J. D. Rijk. Winkelhuis, Pakhuis en Erf, Oosthaven B. 19 8590.kr. P. Sauerbier. Huis, Keizerstraat K. 196 1000.kr. J. van der Burg te Rotterdam. Huis, iu een gang Jaagpad Q. 61 480.kr. T. Blom. Idem, aldaar Q. 64 490.— kr. J. A. de Jongh. Huis en Pakhuis, Spieriugstraai F. 44 en 44a f 2000.kr. M. Binnendijk. Terechtzitting van Woensdag 25 April 1883. KantonrechterMr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar vau het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN te Rotterdam. VEROORDEELD: A. R. en D. v. d. R., arbeiders te Zevenhuizen, de le tot 6.of 2 dagen, de 2e tot 3. of i dag, wegens iu de voart onder Zevenhuizen door eeu ke rnel den visch den dóortócht beletten; Z. v. U., visscher te Reeuwijk, tot twee bieten van 3.of 2 dagen, wegens visschen in eens anders vischwatcr onder Reeuwgk met een zegen zonder schriftelijke vergunning vau den rechthebbende en door een keeroet den visch den doortocht be letten; J. A. R., visscher te Gouda, tot 6,of 2 dagen, wegens visschen roet schakels in eeus anders visch water in deu polder Willens onder Gonda zon der schriftelijke vergunning van den rechthebbende; G. K., visscher te Gouda, tot 3 gulden of 1 dag wegens visschen met schakels in eens anders visch- water in deu polder Willens onder Gouda zouder schriftelijke vergunning van deu rechthebbende J. A. R. en F. v. d. M„ visscher» te Gouda, ieder tot 3.of 1 dag, wegens visschen met een zegen in eens anders visohwater in den polder Willens onder Gouda zonder schriftelijke vergunning van den rechthebbende; J. v. D., arbeider te Moercapelle, J. v d. L. en J. v. W., arbeiders te Bleiswgk, iéder tot 5.50 of 1 dag, wegens maken van nachigerucht te Moer capelle; J. J., visscher te Reeuwgk, tot 3,of 1 dag, wegens zonder eenig recht gaan over eens anders weiland onder Reeuwijk; J. G., kapitein op de stoomboot „Dordrecht No. 3", tot 10.of 1 dag, wegens met zgn stoomboot, komende van Gouda, de spoorwegbrug over de Gouwe te Gouda naderen diohter dan 109 meter, terwijl de brug was gesloten; C. de J.. koopman te Haastrecht, tot 3.— of l dag, wegens zitten op zijn met 3 honden bespan nen kar onder Reeuwijk; J. W., koopman te Bergschenhoek, tot 8.— en i.— of 2 dagen, wegens ie Zevenbuizen zonder toezicht op den openbaren weg laten staan zgn kar bespannen met drie honden, en niet zorgeu dat die honden warm gemuilband; J. v. M., koopman te Bergschenhoek, tot zes boeten van 3.en eene boete van ƒ1.— of 7 dagen, wegens op 4 dagen te Bleiswijk en op 1 dag te Moercapelle als geleider van een kar bespannen met drie houden niet zorgeu (lat die honden waren ge muilband, te Zevenhuizeu zitten op de hondenkar en te Mcercapelle de hondenkar zonder toezicht op den openbaren weg laten staau; Arie Bos, koopman te Moercapelle, tot vier boeten van 3.en ééue boete van 6.of 6 dagen, wegens openbare dronkenschap te Moercapelle op 2 tijdstippen, uit louter baldadigheid 's nachts luiden van de Dorpsklok van de kerk te Moercapelle, ter wijl hij zich wegens dronkenschap in de arrestanten kamer in den toreu bevond, en dientengevolge ver storen van de nachtrust van de ingezetenen van Moercapelle, voorts wegeus zouder toezicht op den openbaren weg later, staan zijo\ar bespannen met een paard, een» te Bleiswijk en ééns te Waddingsveen; Gerrit Sloof, koopman te Stolwijk, tot 1. of 1 dag, wegens openbare dronkenschap aan de Stolwijkerslnis onder de gemeente Gouderak. GEBOREN; 26 April. Gerard as tleodricos, ouders J. C. Streng en M. H. Neerscholten. Dirkje, ouders H. Andrsfc en A. Tijstrrosn 27. Adrianus, ouders A. Jvan Leeuwen en A Zorg. Johanna Susanna, ooders K van Wilgen en D. van der Spelt. Anna Maria, ouders J. van Rossum en A Hoekstra. QVERI EDEN 25 April R. Klopper, 10 m 27. A. de Hoop, 20 j. ONDERTROUWD; 27 April. C. J. Kok, 23j.cn D. Radix, 17 j F van Waas, 24 j. en H. C. Scheffers, 25 j. F. van Volkom, te Kralingen, 34 j. en T. van der Klein, 35 j. R. N Puijk, te Rotterdam, 25 j. en G. J. Lenf, 24 j - J Gravesteijn, 82 j en C. Sanders, 22 j. Op den 3U MEI 1S83, hopen onze geliefde Ouders CHRISTIAAN LOUIS ROND KN GRIETJE DOESBURG, hunne 40-JARIGE ECRTVER- EENIG1NG te herdenken. GoudaMei 1883. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Bevallen van een Zoon, G. J. DE VISSER- VAN DB GaEDE. Leusden28 April 1883. Eenige kennisgeving. Voor de veelvuldige blijken van deel neming, ondervonden bjj het overlijden van onzen Broeder en Behuwdbroeder, den Heer M. B. van LEER, betuigen wij onzen oprech ten dank. Uit aller naam, A. B. van LEER. Gouda24 April 1883. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bjj het overlijden van mjjne ge liefde Echtgenoote, Mejuffrouw ANGELINA SCHRAVE, betuig ik, ook namens mijne Kin deren, mijnen harteljjken dank. P. van HOFWEGEN. Gouda, 28 April 1883. De ondergeteekende, getroffen door de zoo vele welwillende hulp hem verleend bij het on geval in den namiddag van 26 dezer en niet in staat allen daarvoor persoonlijk te bedan ken. betuigt bjj deze zijnen oprechten en har- telijken dank. J. F. LANTZENDÖRFFER, Em. Pred. Fluweelen Singel R. 553.

Goudsche Courant | 1883 | | pagina 2