Bultenlandsch Overzicht. Kleinhandel in Sterken Drank. ADVERTENTIËN. POLITIE. marktberichte jn. Gouda, '10 Mei 1883. Burgerlijke Stand. Gemeubileerde Kamers, OI?I±!ISri3-A.IRiIEij a. Het bouwen van een Hooiberg bij de aan de Gemeente Gouda toebe- hoorende Bouwmanswoning aan de Goudsche Sluis, Gemeente Alphen. h. Het maken van eene Vaste Brug over de Wetering langs den Sta tionsweg. «eden, Modatelk perceel ven 100 banders so*wel per tdiin éls per as bereikbaar bob rijn. Het daarvoor be- Boodigde kapitaal zou ongeveer 10 millioen gulden. In de tent, waar ook een buffet is en gelegen heid om te rusten, is op deu vloer de Zuiderzee te tien iu drooggemaakten toestand, niet door kaar ten maar in werkelijkheid, al is het door de inge dekte landeryen op Vioeeeaa en wal fanalen ens. betreft op een schaal van Vaoo- ®k perceel land is voorgesteld door een werkelijk begroeid stukje grond, waartoe zooveel mogelijk verschillende zaad soorten zijn gebruikt, soodat de afwisseling van ge was het oog aangenaam aandoet en iu de vele ka nalen is werkelijk vloeibaar water aangevoerd. De Noordzee is van het land door kleine duintjes ge scheiden, de eilanden Marken, Schokland en Urk door plekken met boompjes aangewezen. De bruggen, sluizen en wegen zijn duidelijk zichtbaar. Van de polders zijn vijftien in bebouwden of bezaaiden toestand; zy worden door een of twee pompwerk tuigjes voortdurend van het overtollige water out last. Een polder is niet drooggemaakt; hij dient tot voorbeeld. Elkeu dag zal men hem, door middel van 12 mobiele en 2 vaststaande werktuigjes leeg pompen en zoo een recht aanschouwelijk beeld leveren van de werkzaamheden eeuer groote droograaliug. Eiken nacht laat men er het water weder inloopen. Op het Tentoonstellingsterrein te Amsterdam is gelegenheid om keunis te makeu om langs telefoni- sohen weg muziekuitvoeringen te volgen. Een paviljoeo, in 4 salons verdeeld en speciaal voor dit doel ingericht, biedt aan circa 100 personen, op hetzelfde oogenblik, de gelegenheid aan, de uit voeringen iu het Paleis voor Volksvlijt enz. te hooreu, terwijl men zegt, dat ook de muzieksiukkeu zulleu kunnen gevolgd worden, die op een afstand van 6 kilometer van het tentoonstellings-terrein, door eeu kwartet, in het dorp Buiksloot, achter hel Tolhuis, aan de overzijde van het IJ, zullen worden uitge voerd. Speciaal met dit doel werd een telephoou- kabel op den bcdera van het IJ geplaatst. Mnaudng is door den Amsterdaraschen Burgemees ter, in tegenwoordigheid van de wethouders Roell en Bergsma de diamant-tentoonstelling geopend. De diamauten vertegenwoordigen een waarde van ruim twee millioen. Juweelen, diamanten, robynen, zijn alle op eene^ smaakvolle wyze uitgestald. Zy zyn geborgen in een 50-tal kasten lessenaarvormig, nevens elkander in het gebonw geplaatst, zoodat de bezoeker er om heen wandelende, door de vitrines de kostbaarheden op zyn gemak kan bezieu. Door een vernuftig mechaniek zyn deze kasten zoo inge richt, dat, wanneer onverhoopt eene baldadige of be- geerige hand het glas mocht verbrijzelen, de juweelen op betzelfde oogenblik verdwijnen in een daaronder geplaatste yzeren kist, die zich van zelve oogenblik- kelijk hermetisch sluit; terwijl bij onverhoedsche over rompeling door meer dan een persoon, de bewaker even een kruk in beweging brengt, en in eeu seconde is alles iu de yzeren kisten verdwenen. *s Nachts worden de tohatien in brandkasten geborgen. Een particulier schryven uit Atjeh aan het Hbl. geeft de volgende bijzonderheden omtrent de huis houding van dat volk. vZoodra een Aijeher het eerste levenslicht heeft aanschouwd, blijft de moeder gedurende 40 dagen onafgebroken in de keuken, omdat de Atjehers ge neeskracht toekennen aan de warmte en wordt na ommekomst dier 40 dagen de spruit voor het eerst gebaad. (De Maleiers noemen deze plechtigheid frtoeroeng maudie.*) Deze gebeurtenis wordt over het algemeen plechtig gev:erd. Gaat bij de beschaafde natiën een kind van 6 of 7-jarigen leeftijd naar school, by de Atjehers is dit nift zoo liet geval. Openbare scholen toch bestaan Atjeh niet, de schoolkwestie hebben zy dus van Nederland nog niet overgenomen. Wel krijgen kin deren van gegoeden eenig bijzonder onderwijs van priesters en buitenlanders, doch dit is van zoo weinig beteekenis dat men gerust zeggen kan, dat in Atjeh geen onderwys bestaat. Zij, die lezcu en schryven kannen, hebben zulks buitenslands (meestal op Penang) geleerd. Dit verklaart de weinige ont wikkeling van het volk. De meisjes leeren van de moeder het weven en bordaren, welk laatste echter niet veel te betee- kenen heeft, daar het zich uitsluitend bepaalt tot eenig stikwerk tot verfraaiing vau kussens; het vlechten van matten verstaan ze daarentegen beter. Het huwelijk dat op deuzelfden leeftijd uU bij de Maleiers wordt aangegaan, wordt met weder- tydsch goedvinden der ouders gesloten. Hoewel het hier ook voorkomt, dat de man bij de vrouw komt inwonen, geloof ik echter niet dat het Maleidsche „namdjapoe* (afhalen, medenemen) hier gebruik is, daar de man het recht heeft de vrouw naar zijne eigene woning te voeren, en ook de Atjehscbe erf opvolging van het Maleische recht afwykt. Terwijl toch by de Maleiers de neven en nichten van zusters kant erven, zyn by de Atjehneezen de kinderen wettelyke erfgenamen. De plechtigheden voor den dood zijn bij de Atjehers dezelfde als bij de Maleiers; zy dureu 100 dagen. Van deze 100 dagen cjjn de voornaamstede dag der begrafenis zelve tol den 3den dag, op welke dagen zonder ophouden gebeden wordt; dan de 7e dag of de dag waarop een gedenkteeken op het graf geplaatst wordt, (by de Maleiers nmauaha batoe" ge naamd); vervolgens de 40ste dag en eindelijk de 100ste of laatste, waarop te gelijkertijd de Ida voor weduwe ophoudt (d. i. het oogenblik waarop zij kan hertrouwen). Rijke huwelyken worden zelden gesloten en men kan over het algemeeu zeggen, dat de Atjehers iu een toestand van armoede verkeeren, welke bevorderd wordt door lo. de volstrekt despotieke wijze, waarop de vors ten het volk regeeren, zoo zelfs dat de onderdaan niet durft beweren, iets te bezitten, en het bezit zoolang duurt als bet den vorst behaagt; 2o. de onachtzaamheid ten opzichte der eigeudom- meu, omdat alle energie om het een of ander te verkrijgen of te verbeteren, waardoor de hebzucht der vorsten zou kunueu worden gaande gemaakt, vernie tigd wordt do. de onderlinge oorlogen tusschen de verschil lende rijkjes en staatjes; en 4o. de dobbelzuoht van den Atjehnees. De Willem Barents zegt het Hbl. gaat eerst naar Vardö, wint daar inlichtingen in of reeds iets van de Varna bekend is en poogt dan door een der zuidelijke strateu de ICarazee binnen te komen. Het is onwaarschyulyk dat dit dan reeds moge- lyk zal zijn doch de keunis omtrent de ystoestanden in de Karazee is nog zoo volkomen onvoldoende en de ijstoestanden zyn elk jaar zoo verschillend, dat het onmogelijk is, hiervan zeker te zyn. Is de ijsdam nog niet weggeruimd, dau zal naar Ar- ohangel gestevend worden om inlichtingen en orders van het Bestuur der Barents-vereeuiging, wanneer opnieuw een poging zal gedaan worden om in de Karazee in te dringen. De heer Leigh Smith zeudt over land naar Vardö drie s&amgevouweu sleden voor de IJszee (zeker 80 p. st. per stuk waard) om de Barents in de gelegenheid te stellen, desnoods over het ys aan de Varna hulp te bieden. Verleden jaar bood bij onmiddelyk na zyn redding de voortreffelijke slede van the Hope, welke Jüj kocht, aan de Varna die toen in de Matotchkin-shar was, aan om reeds dadelyk van zyn dankbaarheid voor zyn redding door Hollanders bewijs te geven. De Varnes wilde aanvankelijk het geschenk aannemen, daar ze ge loofde niet de minBte kans te hebben van in het ys bezet te geraken; Leigh Smith drong er echter op aan, dat de slede zou worden aange nomen, zoodat zy, die vrienden op de Varna hebben, althans met voldoening kunnen bedenken dat ze over ren voortreffelijke slede beschikken, zoo de Varna zich in bet voorjaar met de kust van Waaigat in betrskking wil stellen. Een Amerikaansch correspondent van het N. v. d. D. heeft zeer breedvoerig geschreven over de positie van den landverhuizer iu Dakota en de voorwaarden waaronder men er landbezit kan rerwerven, enz. Na een gedetailleerde opgaaf van hetgeen deu boer aldaar uoodig is, luidt zijn con clusie aldus ^Wanneer dus de boer, na iu de kolonie aan gekomen te zijii, kosten voor de reis en het land te hebben betaald, nog 1001) over heeft, kan hij zich iu richten, maar er komt een groote maar by, waarop vooral gelet moet worden, op opbrengst in het eerste jaar mag niet gerekend worden, wat men het eerste jaar van den grond trekt is toegift en mag volstrekt niet als basis worden aangenomen. z/De boer moet dus, behalve die 1000, nog voldoende middelen bezitten om een jaar lang met zijn huishouden te kaunen leven, en daarvoor 200 D. (500) rekenende, komt men tot de slotsom dat een landbouwer, die minstens f 1500 bezit, na de reis kosten enz. tot Dakota te bebbea betaald, veilig den stap mag wagen, en dun 160 of 320 acres, resp. 54 en 128 hectaren, Gouverr.ementsland kan op nemen dat na 5 en 8 jaar, zonder betaling, zyn eigendom wordt, //Volgens mijn overtuiging gaat het niet om met minder te beginnen, omdat men zich anders in den omvang te veel ontberingen moet getroosten. Er zijn er anders wel onder de kolonisten, die met minder zyn begonnende bescheidenheid verbiedt mij, hun namen te noemen; doch die hebben het ook zooveel harder te verantwoorden gehad en zullen nog heel wat ondervinden vóór zij dit jaar huu oogst binnen hebben." In den in aanbouw zynden muziektempel op het terras van het Badhuis te Scbeveuingen zal naar wy vernemen een klankbord van gebeele nieuwe vinding worden aangebracht- Aanstaanden Zondag zal de eerste muziekuitvoering gegeven worden door een harmonie-orkest, bestaande uit vijftig personen, en waarvan de kern gevormd is door net oikest van de opera; koperinstumenten zullen uit den aard der zaak het hoofdbestanddeel uitmaken. Het voornemen bestaat om by onguustig weder de muziekuitvoeringen des avonds niet op het terras, maar in het Badhuis te geven. De uitvoeringen zullen van 9 Juni tot 16 September geregeld eiken avond gegeVen worden. Voor een aangename afwis seling amusementen, zooals het opvoeren van come dies, opérettes enz., zijn door den heer Van. Hamme reeds maatregelen genomen, het programma, dat daarvoor is vastgesteld van half Juli tot ultimo September, belooft veel goeds. Nog dient vermelding, dat telkens wanneer er in de kirzaal geen concert, bal of voorstelling wordt gegeveu, na afloop van de muziek op bet terms het orkest zich nog in de kurzaal eenigeti tijd zal laten hooren, waardoor de vreemdelingen niet meer ge noodzaakt zullen zijn reeds te 9 uur of half tien ban appartementen op te zoeken. Een nieuw middel tegen verkoudheid hebben Eugel- sche zendelingen en officieren in Zoeloeland leeren kennen, en heeft zich ook in Engeland voortreffelijk bewezen. Het is zeer eenvoudig. Men kookt 500 wichtjes afgeschilde uien, met vele insnijdingen, op 1 kan water, roet 81 wichtjes honig en 400 wichtjes melissuiker, langzaam 4 uren lang. Het afgekoeld mengsel wordt door een fijne zeef gegoten, en in een goed gekurkte fiesoh bewaard. Dagelyks worden 4 a 6 eetlepels lauw gebruikt. Men schryft uit Tielerwaard dd. 7 Mei Bloeimaand doet haren naam waarlyk geen oneer aan; althans wat de Betuwe bebreft. De onafzien bare boomgaarden, die men hier overal aantreft, staan alle in schoonen bloei. Het lelieblank van den kers wisselt af met het rozerood van den appel't is alles kleur en geur. De boomgaarden hebben het aanzien van een reusachtigen bloemruiker. Indien de verwaohting niet beschaamd wordt, dan kan dit jaar een overvloed van fruit geven als byna nimmer gezieu is. Vooral de kerse- en pereboomen schitteren van de tallooze bloesems. Van de nachtvorsten hebben ze niet noemenswaard geleden, wel zoo 't schijnt, de fijnere perzike- en abrikozebooinen, ofschoon hier meer, daar minder. Met de weilanden is het minder, gunstig gesteld. Gras is er niet, zoodat het rundvee hier en daar letterlijk honger lydt. Weide eu akker dorsten naar regen. Na de langdurige droogte van eenige weken is dit dan ook niet te verwonderen. Eeu nieuwe aardigheid is in de mode gekomen, nl. chocolade-bommen. Dit vrij onschadelijke pro jectiel wordt in een glas gedaao, de lont wordt aan gestoken en een outploffing volgt, die niemand kwetst, doch voldoende is, om de dames eventjes te doen gillen. Als de bom gesprongen is, vindt men een heele verzameling van bonbons, miniatuur-speel goed en andere aardigheidjes. Een lid der Holl. Maatsoh. van Landbouw schryft aan bet R. Nbl bet volgende Door eenige landbouwers zyn met gunstig gevolg proeven genomen tegen den gewonen dinrrhóe der kalveren, met een oplossing van salicyleuur 1 300; het middel is reeds voor eenige jaren door een Si- lesisch veehouder beproefd en aanbevolen en niet ten onrechte. Men geeft bet siekc kalf tweemaal daags een halves eetlepel vol opgelost salicylzuur, verdund met l/i liter lauw water en den volgenden dag kan men duidelijk beterschap waarnemen, den tweeden dag is de genezing volkomen. Naarmate de ziektetoestand wordt 3 a 4, tot hoogstens 6 dosis voldoeude geacht, en gegeven één uur vóór dat het kalf tyn voedsel krygt. De medicyn wordt door de kalveren met smaak genuttigd. In het salon te Parijs io eene scbildery tentoon gesteld van Vaa Beon en eene van Vauqueliu, welke stukken, naar bet oordeel dezer schilders, uiet ge plaatst waren in overeenstemming met huu ne waarde. Van Beers, zoo werd er verhaald, maakte zyn stuk zwart en Vauqueliu gaf er een snee dooi1 met. een mes. Dit ia reeds medegedeeld. Niet echter is medege deeld, dat het zwart van de schilderij van Van Beers, boven bet vernis aangebracht, zeer gemakkelijk kan worden verwijderd en dat de snede in die van Vau- quelin nut zooveel voordacht is aangebracht, dat het stuk zelf niet geschonden is. Beide schilders vertétten zioh nu niet meer tegen de plaats hunner stukken, maaralle bezoekers vragen waar is nu de schilderij, die zwartgemaakt is waar is de schildery met de snede er in P f Wij beweren niet dat de kunstenaars reclame wilden maken, maar het gevolg is toch hetzelfde als van eene reclame. De Fransche Kamer der Afgevaardigden heeft met 460 tegen 61 stemmee, tot de tweede beraadslaging orer bet wetsontwerp op de recidivisten besloten. Men herinnert sioli de merkwaardige boodschap die de Keieer vau Duiuchlaud richtte tot deu Rijks- dag, eu de middelen, die moesten in bet werk ge steld warden om het lievelingsdenkbeeld der Duit- ■che regeering, bet thans behandelen vau de brgrootiug '84'85, te verwezenlijkenMen weet eveneens, dat als reden tot de vroege behandeling deier be grooting werd opgegeven de weuschtlijkheid om loo spoedig mogelijk de toogenaanule politiek-sociale wetten aan de orde te doen komen. De Kijksdag nu beeft Zaterdag de eerste lezing van het genoemde budgetaangevangen. De Rijkskanselier was onge lukkig weer niet tegenwoordig, wat den afgevaar digde Bamberger aanleiding gaf te wijzeu op den tragisch-koraisohen toestand, waarin de vergadering verkeerde, daar zjj het huwelijk inoest vieren zonder den bruigom. Iu plaats van Bismarck zette de staatHeoretaris Burcbard de begrooting uiteen en betoogde hij de noodzakelijkheid om haar onmid dellijk in behandeling te nemen. Als eenige recht vaardiging voor dtzen buitengewoneu maatregel deed de Keizerlijke boodschap dienst. De beer Burcbard begon met de vergadering te herinneren aan 'a Keizers weasch, dat de begrootiug voor de berfataitting zoude worden afgedaan, en veriocht haar hieraan te voldoen, daar de hegrootings-overwegingen, vol gens zgne meeuing, toob ondergeschikt waren aan het groote doel dat beoogd en andera niet bereikt wordt. Natuurlijk volgde daarop eene ziuspeting op de politiek-sociale wetten. Aldus begrijpt een vertegenwoordiger der regeering de rechten en de plichten van de volksvertegenwoordiger!. Ten einde de aanneming van de dopr den Kanselier gewilde wetten te bespoedigen, raadt hjj hun ua de begroo- ting maar niet van dichtbij te bekjjkra, wat hun eerste plicht is, en het prerogatief vm stipt, fluan- cieele controle op te geven, wat hnn aerate recht uitmaakt. Deze redeneering viel niet in den smaak van den Kijksdag. Deze nam een voorstel aan van Richter, waarbij men verklaarde de begrooting in haar ge heel te stellen ia handeu eener Commissie, hetgeen gelijkstaat met eene weigering va, bet verzoek der Regeering die onmiddellijk, behandeling wenachte. De Rijksdag heeft ook de verhoogiug var, de houtrecbien verworpen, een zaak, die Bismarck zich nog meer aan zal trekken dan de voor 't minst vertraagde behandeling van de begrooting van '84/86. Men weet, dat men tot liet laatate oogenblik in het onzekere verkeerde. De verwerping geschiedde met 160 tegen 177 stemmen; voor stemden niet alleen de conservatieven, maar ook de ultramon- tauen op één na; van de nationaal-libeialen vier leden, van de Eizoisera twee. De commissie verwierp ia hare zitting van Za terdagavond eenstemmig de bepalingen van het ont werp betreffende de organisatie der verzekering eu de financieele tusschenkomst ran den Staat in de betaling der scbadeloosatelling voor ongelukken van werklieden. Qelijk men weet, ia het plan van Bis marck om van deze vertekeriug een soort staats instelling te maken, en met dit plan hangt de aan neming van het ontwerp nanw samen. Wanneer dus de mceniug der commissie door het parlement wordt gedeeld, zoude deze wet, waarover zooveel (jrnkte is gemaakt, wel eena schipbreuk kunnen lijden. Alle Ëngelsche bladen wijden beschouwingen nan deu tegenwoordigen staatkundigen toestand van En- De Timet zegt, dat die weinig bemoedigend is. «Het kabinet*, meent het City-blad, .toont niet bg maohle te sgu, om de maatregelen, die het noodig acht, te doen aannemen, en van eeu anderen kant reikt de oppositie de haud ann de anarchistische Iersohe partij en neemt haren ateun aan.* De Standard voorziet eene soheuring in het liberale kamp, zoodra het kabinet het wetsontwerp betref fende de schadevergoeding aan de pachten zal in- dieaen. Dit ontwerp", zegt genoemd blad, «zon wel eena kunnen uitloopen op een nieuwe nederlaag van het kabinet, hetwelk dan een beroep de kiezers zou doen, om de overwinning te behalen op de be- aohroomdheid der gematigde liberalen, gesteund door de conservatiereu." De Daily Telegraph schrijft de onvruchtbaarheid der tegenwoordige parlementaire zitting toe aan de weinige veerkracht in de ministerieele kringen. De volgende bijzonderheden zijn bekend geworden, betreffende het proces tegen tie Noortche ministers: Het gerechtshof zal zijn saaipgeateld nit 18 leden, met beide presidenten dier vergaderingen. Het debat zal openbaar zyn, evenals het hooren der getuigen. De getuigen d décharge zullen veertien dagen na de getuigen a charge worden gehoord eu de pleidooien onmiddellijk daarna een aanvang nemen. De be schuldiging en de verdediging zullen beiden slechts tweemalen het woord mogen voeren. De uitspraak zal geschieden na een geheime beraadslaging. De leden van den Rigaret zullen hei eerst hun advies uitbrengen; daarna zullen het Lagthing en de belde preaiflenten hun oordeel te kennen geven, waarop de beschuldigden zulleu wordeu ontboden om huu vonnis te vernemen. Iu de Oostenrjjksche hoofdstad duurt de opgewon denheid over de gewyzigde schoolwet nog steeds voort. Iu een vergadering, door 600 personen bjj- pewooud, werd een dauk-adres opgesteld aan de lin kerzijde van bet Huis vau Afgevaardigden voor haar manmoedige houding by de beraadslaging. Bij de discussie over dit adres werd de Regeering en de meerderheid van het Huis van Afgevaardigden heftig aangevallen en gezegd dat de afhankelijkheid van de Regeering van de Slavisch-clericale Iractiea de oorzaak is van het tot stand komen ran de achool- wetwyziging. De politie heeft het adres in beslag genomen; betzelfde lot ondergingen eenige Duilsche bladen, die slechts uittreksels mededeelden van het adres. RECLAME. Mijne vrouw en dochter kregen door het gebruik van Hop-Bitter hare gezoodheid terug en ik beveel het mijne parochianen aan, zegt een Methodist geeste lijke. Geestelijken, die matig zyn, advocaten, vrouwen en doktoren gebruiken Hop-Bitter omdat het niet dronken maakt; maar het geheugen en de zenawen herstelt. GEVONDEN en aan bet Bureau ?au Politie ge deponeerd: Eenig rekeningen-papier, een Thermometer, een bloedkoralen Kettinkje net gouden sluiting, een Kinderzakje met eeuige voorwerpen, drie Sleutels aan elkander, een half mnd Aardappelen, drie weken geleden verkeerd bezorgd. Bl'RGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, brengen ingevolge nrt. 6 der Wet vau 28 Augustus 1881 (Slaateblad No. 97) ter openbare kennis: dat by ben zyn ingekomen van de navolgende personen, verzoekschriften' w'karby vergunning wordt gevraagd om in de bij iedera naam vermelde iocali- teit sterken drank iu het kléin te mogen verkoo- pen, als: Volgnr. Naam vso den Verzoeker. Aanduiding der loealiteit 20a. Lcendert Verhagen, Gonwe C no. 3. GOUDA, 10 Mei 1888. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, Van BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. Granen iu slappe stemming Vooral afwijkende tarwe flauw. De beste Zeeuwse* kon nog tot 10. opbrengen, mindere en polder werden tot 9.26, 9.a 8.76 afgegeten. Rogge in goede drooge soort 6.75 if 7.mindere en wakke 6.26 en lager. Gerst van 5.25 tot 6.de beste daar boven. Chevalier tot 7.25. Haver 8.60 4 4.25. Erwten en boonen met weinig handel. Maïs 6.40 4 6.60. De veemarkt met gewonen aanvoer; de beste soorten kalfkoeien en vaarkoeien werden tot enorme hooge prijzen verkocht, inferieure soorten iets trager, var- kens voor Londen van 21 a 23 ct. per baif kilo, magere varkens en biggen traag, biggen ƒ1.4/1.30 per week. Schapen handel vlug. Kaas aangevoerd 83 partijen, ie kwaliteit 27. 4 29 2e kwaliteit 24.— 4/ 26.—. Noord- hollandsche 30.-" a 32. Goeboter 1.25 4 1.35. Weiboter 1.h Llï» GEBOREN9 Mei Salomon, ouders E M. Cata eu A Kadiks Janaja Elizabeth, oodera G. J aan Baaien en G. de Bree. Petroe Johannea,ouders P. J. vonder Paouaa "oVERK|°EDEN 8 Mei. G Nienwland, 55 j. I. E. Spar- naaij, 9 j. P. den Ooler, A m 9. M. de Monnik, 1 M 1 Kooiman, 12 w. GEHUWD: .9 Mei P. Soheerens en A. E. Roest C 1. Kok en I) Kadu - F. vsn WaneoH. C. Soheïera. J. Graveateyn en O. Sanders. J- H. Deloo en C. H. Versteeg. m7f^' Voorapoedig bevallen van eene Dochter, WILLEMINA van LIMBORGH— Dl Gidts. Gouda, 10 Mei 1883. Heden overleed in den ouderdom van ruim 72 jaren, onze geliefde Zuster en Be huwdzuster Mejuffrouw MARIA JOHA.NNA db VISSCHER. Uit aller naam, A. J. B. van der DOES. Gouda, den 5 Mei 1883. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden nacht overleed na kortstondige ziekte ons innig geliefd oudste kind NIZETTA JOHANNA, 12 jaar oud. Mr. P. J. SNEL. W. SNEL—Buskes. Graoenhage, 7 Mei 1883. Voor de vele bewijzen van deelneming gedurende de ziekte en bij het overigden van onzen oudsten Zoon, HENDRIK CORNELIS BENJAMIN, ontvangen, betuigen wij onzen harteljjken dank. B. G. J. van DEUTEKOM en M. A W. MINDERAA. Gouda, 9 Mei 1883. Voor de vele bewijzen van deelneming, betoond bij het overigden van mjjne geliefde Nicht, ALETTA ANNA van ROSSEN, betuig ik mijnen harteljjken dank. Wed. J. M. C. GEBARDIN- GlSIU8. De Surnumerair WETSELS, die den Heer Ontvanger der Belastingen tjjdeljjk moet ver vangen, ZOEKT liefst met KOST. Brieven met opgave van prijs en stand onder letters D. L. aan het Centraal Advertentie- Bureau van Gebr. BELINFANTE, Wagen straat 190 den Haag. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOUDA, zjjn voornemens op VRIJDAG den 18 MEI 1883, des namiddags ten 1 ure, in het Raadhuis aldaar bg inschrgving AAN TE BESTEDEN: De bestekken met de Teekeningen en Voor waarden zullen dageljjks (de Zondagen uitge zonderd) des voormiddags van 10 tot des namiddags 1 ure, ter Plaatselijke Secretarie en aan de Stads-Timmerwerf ter inzage liggen. Inlichtingen worden gegeven door den Ge meen te-Architect. De 1NSCHRIJVINGS—BILJETTEN zullen op zegel geschreven, door den Tnschrjjver en zgne Borgen geteekend en behoorljjk gesloten den 17 MEI 1883, vóór des namiddags 5 ure, op gezegde Secretarie moeten zgn ingeleverd.

Goudsche Courant | 1883 | | pagina 2