De Effectenbeurs. KAA.SKOOPER. Buiteolandsch Overzicht. ADVERTENTIEN. Een HUIS te Huur gevraagd, SBH POLITIE. (Ülrivtbereentgtng ontvangen, OM doen Tertrouwen dat Uwe Excel lentie overtuigd ia Tan het gewioht der taak en Tan de wensohelijkbeid harer spoedige beëindiging.' Bij kon. bealnit Tan 39 Mei jl. is bepaald, dat aan de officieren der dienstdoende schutterij, aan wie door den Minister van oorlog de toestemming wordt Terleend tot het bewonen Tan de practisohe oefeningen Tan de korpsen Tan het leger, gedurende den tjjd, dat tij aan die oefeningen deelnemen, zoo mede gedurende den marsch heen en terug de dagen ran vertrek uit en van terugkomst in de stand plaats daaronder begrepen de toelagen tullen wor den toegekend, bjj kon. besluit van SI Maart 1882 voor de officieren van gelijken rang bij het leger vastgesteld. Naar wij vernemen is tegen het door het kies- oollege te 's-Hage opgemaakt testnl predikanten ter vervulling der vaoature, ontstaan door het vertrek van dr. J. H. Gunning Jr., protest aangeteekend. Door den kerkeraad tou in lijne vergadering van gisterenavond over dit protest worden beslist. De meerderheid bedroeg slechts één stem. Op genoemd testal tijn geplaatstE. Barger Gt. te Haarlem, H. V. Hoogerteil te Amsterdam, E. van Gheel Gildemeester te Dalfsen, W. L. Welter Jr. te Dedemsvaart, B. J. Swaan te Gouda en K. W. Vethake te Leeuwarden. {Fad.) Volgens den heer Jan Vellema, bad- en zwem meester aan de gemeentelijke Bad- en Zweminrichting (Mariniersplein) te Amsterdam, moeten bij het leeren der zwemkunst de volgende regelen worden in acht genomen Nadat de singel is vastgegespt ter hoogte van de borst too dat de leerling ruim kau ademhalen en de armbeweging volkomen vrij is, dompelt hij zich ge heel ia het water en wordt door den instructeur onmiddelyk met den hengel opgehaald om te gaan liggen in de volgende Positie. De leerling ligt met de handen plat tegen over elkander, de vingers rechtuit en goed gesloten, de armen gestrekt, het hoofd zooveel mogelijk om boog gericht, de beenen zoover mogelijk zywaarts uitgeslagen en de teenen eenigzins opwaarts. Op het commando van 1 moeten de beenen roet kracht worden gesloten zoodra de hielen elkander raken, worden de handen omgedraaid roet eenigs- tips naar binnen gebogen en gesloten vingers, lang zaam omgehaald, 1 decimeter onder water, totdat zy in de richting van de schouders komen te lig gen. Op het commando van 2 moeten de beenen, met de knieën zoover mogeljjk vaneen en de hielen elkaar rakende, worden opgetrokken, zoodanig dat de knieën too dicht mogelijk berijden den buik komen; tele- lijkertijd worden de bovenarmen vast aau het lyf gesloten, de saamgevoegde handen onder de kin ge bracht, waarna de armen onmiddellijk weder recht moeten worden uitgestrekt eu de beenen zoo ver moge lijk met kracht zywaarts worden uitgeslagen, eoodat de leerling weder in de boren aangegeven positie komt te liggen. Deze methode verschilt in hoofdzaak van de hier algemeeu gevolgde daarin, dat de handen worden omgehaald tot in de richting van de schouders, niet dan nadat de hielen elkaar raken (zie commando 1), zoodat by deze beweging de functie der armen pas begint, als die van de beenen is afgeloopen. Naar de meening van den heer Vellema, gegrond op de oudervinding van 30 jaren, heeft deze methode het volgende by andere voor: lo. De positie aan den hengel is èn voor leerling èn voor instructeur eenvoudiger. 2a. De leerliug, geoefend zwemmer geworden, be weegt zich sierlyker in het wateren ia niet zoo spoedig vermoeid. Voorts is het geblekeu, dat zy die verleden jaar by den zwemstrijd te Amsterdam, de eerste pryzeu wonnen, door eigen ervaring geleid, den slag volgden, die door hem wordt onderwezen. Gisteren heeft voor de Kotterd. Arr. Rechtbank ,De Millioenen-juffrouw» terechtgeataau. Alle beschuldigden waren present. Voor de be schuldigden traden de vroeger gemelde advocaten op; alleen Van Zutfen en Hoeliuk verklaarden geen advocaat te hebbeu eu zichzelf te willen ver dedigen. Op de vraag des Voorzitters verklaarden Hoetink en Jaantje Struik met elkander bekend te zijn. Zy hadden plan tot trouwen, doch woonden reeds vooraf ramen. Na voorlezing van de verklaring der overleden getuige, Cornelia Bijl, betreffende een schuld van J 1000 aau de familie Pelgrim, waarvoor Gerrit Sttuik borg zou zijn gesteld, verklaarde Gerrit van deze zaak niets te weten. Eeltje Pelgrim, de tweede getuige, verklaarde dat Jaantje haar moeder 1000, ecbulJig was, 't welk dateerde van 1879. Zy gaf eerst kleine schnldbe- wijzen af, en verrnilde en wisselde die later tegen een zegeltje waarop de naam stond van Gerrit Struik. Notaris Kolf? aan wien dit stuk werd vertoond, verklaarde het voor goed. Jaantje stelde de betaling uit door allerlei uitvluchten, lot zy op zekeren avond Eeltje uitnoedigde met het gezegeld stuk te komen. Toen telde Gerrit Struik f 300 uit en zeide dat Jaantje de jrest moest betalen; Gerrit rukte getuige het stuk uit de handen. Met allerlei beloften stelde Jaantje hen tevreden, en gaf ook twee gouden hor loges in pand. Dat Hoetink geld zou hebben was haar ook niet bekend. Vau Veggelen was haar wel bekend, tnaar hij had nooit getoond dat hy ryk was. Dè beschul digde, Jaantje verklaart het stuk zelf geschreven en geteekeud Ie hebben met haar eigen naam. Haar broeder wist niets van tleze zaak. Getuige Gijsbert Pelgrim wist ook van de geze gelde schuldbekentenis, geteekend door Gerrit Struik, die ook gezegd heeft dat men niet bang behoefde te zyn als zy niet betaalde, hy had geld genoeg. Hy was niet tegenwoordig toen Jaantje Eeltje uitnoodigde met het stuk te komen; als hij Gerrit Struik later om het geld vroeg zeide deze dat hij er niets mede te maken had. Met rechtbank of politie had hy haar nooit be dreigd, daar zij niets daarom gaf, maar wel had hy de zaak in handen gegeven van den Deurwaarder Polak, doch by gemis van bewijsstuk weder laten loopen. De getuige kende ook Jan van Veghelen als woonachtig te Vuren, doch wist niet dat hij geld had. Jaantje Struik verklaarde nu dat zij alles tot de laatste cent betaald had. Zy was gewoon bij leening van 26 voor 60 te teekenen. Volgens getuige Pelgrim had zyn zuster hem ver teld, dat zij bij de betaling het stuk zoo had afge nomen. Getuige Jan Byl legt de zelfde verklaringen af; ook de getuige Ames. Jaantje houdt vol dat haar broeder vau niets weet. Het getuigenverhoor heeft plaats tot en met Vrydag. De proeven met de Electriache verlichting op de terreinen van de Internationale Kolon. en Uil- voerh. Tenloonst. te Amsterdam zijn thans afge loopen en hebben, naar men verzekert, geheel aan de door de ingenieurs gestelde eischen voldaan. Wilskracht en volharding, het waren, onder meer, wel de aantrekkelijkste eigenschappen, welke voor ons, Nederlanders, in den laatsten worstelstrijd van het Transvaalsche volk aan bet licht traden. Wat een enkele persoon door haar vermag, ge tuigen op welsprekende wyze de twee kanonnen, waarvoor Krupp zich schamen zou, maar die wy met een zekeren eerbied beschouwen, nu zy, door de zorg van den heer Bell, naar ons land over gebracht en by de Amsterdnmeche tentoonstelling, in een sfdeeling van het gebouw der Zuiderzee- droogmaking, tentoongesteld zyn. Met weinig meer gereedschappen dan een hamer en een ijzeren tang zyn zy door burger Martinus Ras gevormd, en dat zy tegen vuren bestaud waren, werd bij het beleg van Rustenburg bewezen. Hy was maar een eenvoudig boer, die het zoorer ge bracht had, dat hy zelf de wielen van zyn wagens herstellen kon, en toch wist hy door rusteloozen arbeid hoe zal het zyn hart goed hebben ge daan I uit de ijzeren wielbanden vau op de En- gelechen veroverde transportwagens de vuurroeren te smeden, die hen op 3000 en 4000 yards afstand treffen konden. Steeds band om band leggende, tot vijf en zes opeen, was hy met het eeue in 14, met het andere in 10 dagen gereed. Behalve eenige photographische gezichten in de Transvaal, zjju nog in het lokaal de portretten van de aanvoerders in den laatsten oorlog tentoongesteld. Het zijn meerendeels koppen, die van stoeren, onbuig- zameu wil getuigen. Onder hen is ook Piet Bezni- denbout, uit het district Potcbefatroom, wiens wagen men voor verschuldigde belaslingpenningen verkoopen wilde, ofschoon hy beweerde betaald te hebben. Zooals men weet is hy, door met geweld van de markt wegvoeren van dien wagen door de Boeren, eigenlijk de aanleidende oorzaak tot den oorlog ge weest, waarin een lang gesmoord volksgevoel zich lucht gaf, en is 't dan ook geen wonder, dat hy, toen de conventie geteekeud lag, de uitverkoren man was om te Pretoria de vlag te hijscben. Deze zeer belangwekkende tentoonstelling is dage lijks van 10 tot 6 uren geopend. Nv. i. D.) De „Nederl. Bell. Telt-phoou-Maatschappijn heeft haar vyfden gids voor Amsterdam bet liah! doen zien. Het getal der geabonneerden heeft het cijfer van 1000 bereikt en het getal aangesloten geabon neerden is tot 921 gestegen. De meeste dagen be draagt het aantal bezorgde berichten meer dan 4000 Wel een bewys dus, dat de Telephoon daar aan een lang gevoelde behoefte voldoet. Te Rotterdam zyn thans 26 gemeenteposten van den telephoon aangewezen om beriohten van het publiek aan - politie of brandweer over Ie brengen. Een aan den voorgevel bevestigd bord met het woord „brandrein* duidt deze posten aan, terwyl daarenboven de meeet nabijzijnde lantaarns van roode ruiten zyn voorzien, waarin met witte letters be halve het woord „brandsein' het nommer van het huis, waarin de telephoontoestel is, is ingeslepen. De particulieren, die een bericht te geven hebben, zullen echter niet zelf tot de toestellen der gemeente worden toegelaten, doch haar aau dengene, in wiens woning of bureau de post geplaatst is, moeten raeedeelen, welke verplicht is haar onverwijld over te brengen, en wel bij braad aan den gemeentebe ambte by de telephoon en in andere gevalleu san het jcentraal-bnreau der politie. In het tijdsbestek van twee maanden beeft de zon reeds meer aau den oubewolkten hemel geschenen dan in de twee vorige jareu, toen doukere lncht, met storm en regen bijna onafgebroken heereebten. Ook de temperatuur is voor lente reedt veel hooger geweest dan in die twee jaren, gelijk het nu zoo krachtig ontwikkelde groeu en de zwellende vrucht reedt lang voor den zomer begon, grooten- deels was zwart gewaaid of afgerukt. Het is een wellust thans onder het dichte lommer en de heerlijke schaduw van het geboomte te verwijlen. Hetgeen Maart dit jaar door zjjne koude terng hield, heeft Mei goedgemaakt en daarmede het voornitzicht geopend, dat o. a. de aardappel niet meer als proef, maar by partijen zal vertonden worden; dat de zoo uitgebreide teelt van den eersten pluk begonnen is, gunstig uitvalt. De wjjnstok ontwikkelt zich zeer goed cn de koesterende zonne schijn heeft veroorzaakt dat fyne vruchten uit de broeibakken, zooals meloenen, nu reeds verkrijgbaar zijn, terwijl bet buitenland zjjue heerlijke blauwe kasdruiven afzendt. Het versnelde vervoer dat af standen verbrak, maakt Let zoo gemakkelijk allerlei fyn ooft van eldera te ontvangen, zoodat op de kaa- diuif, die in ons vaderland op zyn vroegst tegen het laatst van Juli kon gesnedeu worden eu waarvoor menigmaal tien gulden bet poud werd betaald, niet meer behoeft gewacht te worden. Niemand zou het gedacht hebben Jat de eélste abrikozen nu reeds ver krijgbaar zouden zyn, geljjk bet geval is, gestoofd in de kassen van het heerljjke laud, waar citroen en sinaasappel bloeien, terwijl de begeerte om in het midden van den winter hagelwitte bloemkool te er langen, niet behoeft onderdrukt te worden, wyl Italië aan het verlangen voldoet. In de beide laatste jaren dat in Nederland de aardappeloogst genoeg mislnkte, geen soort ook duurzaam of bruikbaar was, voorzag het buitenland io de behoefte, door het afzenden van smakelijke aardappelen. De tuinderij verlangt naar vocht, evenals het wei land, want het heeft iu den laatsten tijd hard ge droogd. Het maïsolie groen versiert den akker en het bosoh, de heerlijke leute spreidt haar bloeioen- ■chat ten toon en de roos begint te ontluiken in al hare bevalligheid. Uit Berlyn komt het belangryk bericht, dat Ben- nigsen, het hoofd der nationaal-liberaleu, het man daat van deu Pruisiscben Landdag heeft nedergelegd. Waarschynlyk ligt de oorzaak in de nieuwe kerke lijke wet, welke Bennigsen noch zal willen goedkeuren, noch bestrijden. De Qernuwia geeft, naar aauleiding ran het Pruisisch kerkelyk-staatkundig ontwerp, eenige op merkingen ten beste, waarnit blijkt, dat het ultra- mootaansche Centrum dit ontwerp slechts beschouwt als een geringe verzachting der wetten, welke voor de Kerk ouaanuemelyk blijven en een herstel van vertrouwen en de liefde in de harten der bevolking voortdurend onmogelgk maken. Evenals de voor gaande, verbergt dat ontwerp meer dan een valstrik, zegt het ultramontnansche bladbet kan eohter gebeuren, dat de katholieke afgevaardigden zich onderwerpen en het aaunemen, met het oog op het geen er goeds in isdoch daar zy het recht niet hebben om uit naam der Kerk te handelen, zal het votum volstrekt niet gelijksUnn met een erkenning der rechten die de regeeriug ziob aanmatigt buiten haar toestemming. De Time» wijdt een artikel aan hetzelfde onder werp en geeft als hare meeuing te kennen, dat het onderwerp zeer handig is geredigeerd, ten einde de staatscontrole, zoowel over het onderwijs der semi naristen als over «Ie benoeming der pastoors, te handhaven. Het City-blad gelooft, dat de strijd, welke tien jaar geduurd heeft, ten einde spoedt. De wet op de rechterlijke reorganisatie, door de Fransche kamer na twee weken discussie aangeno men, is iu den senaat gekomen. Wanneer men het debat der kamer overziet, dan bemerkt men dat de afgevaardigden, gelijk het gouvernement, er «aar ge streefd hebbeu aan het land eene wet te geven, die twee voordeelen aanbiedteen vermindering van bet personeel der reebterlyke macht en, als toevoegsel, een reorganisetie der boven rn rechtbanken, zoodat tij, die fieb vgaadig toonden aan den staat welke hen tot rechtspreken riep, ter zyde kannen worden gezet. Men kan dit laatste wentcbelgk achten en tevens de klachten begrypen, die de heer Ribot en de zijnen aauhievenwant de Fransche magis tratunr, het rechterlyk coipa als geheel, verdient niet de numen ea de vergelijkingen die ait den onge- zondeu toestand van het land voortvloeien, eu ouder zijne leden zyn zeer vele geleerde eu onpartijdige mannen. Maar iu den laatsten tyd is het rechter lgk lichaam bezield door een kastengeest en heeft bel de houding van een heerschende klasse aange nomen, vooral zich berhaaldelyk scherp verzet tegen het regeeringsstelsel vau heden. De wet, door de kamer aangenomen, is evenwel uiet volmaakt, en de senaat zal waarschijnlijk niet nalateu eenige wgzi- gingen erin te brengen. De Fransche bladen hebben 't druk over de vraag, of dit zal geschieden. Iu elk geval zyn de magistraten, die wat al te ijverig tegen de republiek zich betoonden, in he'. openbaar én door de re£eerir.g éu door de kamer van afgevaardig den veroordeeld. Indien zy alten gevolge vau het op bandeu zynde debat van deu seuaat op hunne zetels bleven, jonden tjj van onbeschaamdheid niet zyn vrg te pleiten, en zoude de crisis in het rechts- wezeu zich nog scherper teekeuen dan te voreu. De kroningsfeesten te Moscou zijn officieel gesloten, en de keizer heeft by die gelegeuheid een besluit doen bekend maken, waarbij de personeele belastiug voor de armste klasseu der boeren geheel wordt af geschaft, waarbij verder diezelfde belasting tot de helft wordt vermiuderd voor de router arme boereu en met een tieude gedeelte voor^Q» overige catego rie» der belastingschnldigen. Dit ia altbaua een maatregel, die de schrikbarende ellende in de onderste lagen der Ruatisohe Maatschappij een weinig zal versachten. Doch meer te vragen dan dit heeft niet alleen geene gevolgen hoegenaamd, maar wekt daareaboven in hevige male de ontevredenheid van den heeraeber aller Russen. Wij hebben getien, hoe de burgemeester vau Motcou wtrd afgezet en verjaagd, omdat hy het waagde in zijne toespraak tot den keizer te zinspelen op hervormingen, waarnaar het volk verlangt. En thans, zegt meu, iz hetzelfde lot te beurtgevalleo aau deu heer Aksakoff, die io een dagbladartikel een beroep deed op den czaar vol energieke protesten tegen deu huldigen toestand. De Russische uatie, roept de schrijver den keizer toe, wacht op uw initiatief; verban de valschheid het bedrog, onderdruk die lage vleierij in onze offioieele kringen, leg der waarheid het zwygen niet op, maar laat haar spreken voor uweo troon want door kronkelpaden te volgen verzwakt zy zioh zelve en moet zy zich als verboden vrucht, hullen in lengen en bedrog. Meeeter, vraagt hy met nadruk, wy worden uitgeput door onzekerheid van onzen toestand: wek onzen verflauwden moed op, roep ons terug io het leven; versterk het gevoel van nationale eer, wakker ohze arbeidzaamheid aau dan zult gij reoht dben aan het nationaal geweten en uwe heilige plichten als czaar verrullen 1 Znlke taal klinkt Alexander III te vermetelen op hetzelfde oogenblik waarop Aksakoff een hoogst verstandig en billyk woord uit, hoorea wij weder van de nihilisten die vergaderden te Petersburg en verklaringen komen afleggeu van hunne werkeloosheid gedurende de kroningsfeesten. Zoude dit geen welsprekende wenk moeten zyn voor den beheerscher van bet lijdende land Te Petersburg is eeu bijeenkomst gehouden van dertig nihilisten. Wel poogde de politie binuen te dringen in de vergadering, maar de nihilisten waren t^dig gewaarschuwd, zoodat zg met de druk pers en andere drukinaterialen kouden ontsnappen. Hierdoor konden slechts eenige nummers van het blad Narodnya Vólya verspreid wordeu. Verder raaakte (le Time» eeu schrijven openbaar >,uit een zekere bron", waaruit men zou mogeu opmaken, dat hef blad met de Russisohe nihilistenpartij in betrekking staat. De nihilisten, heet het in in dit document, zgn er steeds op uit om het volk voor hunne zaak te winnen, en zeker zoude hun popu lariteit niet zgn toegenomen, indieu zij een volksfeest baddeu in de war gebracht. Aan den andereu, kant gaf de kroning, volgens den correspondent, aan de nihilistenpartij een buitengewoon goede gelegeuheid om zich te ontwikkelenalle ranobl was iu Moscou geconcentreerd, zoodat de nihilisten gelegenheid had- deu hunne leer te verspreiden in Petersburg en andere groote steden. Wellicht zgn de ougeregeldhedeu, die in de vorige week in de hooldstad plaats grepen, reeds een aanvankelijk resultaat vau die propaganda- Terspreiding. Het algemeen streven der partij schijnt nu te zijn de organisatie van een wijdvertakte samenzwering, die ten doel heeft de bestaande orde *»n zaken omver te werpen. Op dit oogenblik worden alle elementen van oppositis zooveel mogelijk vereenigd tot één centraal lichaam, dat in staat zal zgn om op het gesohikte oogenblik het initiatief tot den opstand te nemen. In verband met dit algemeene streven verliezen de gt isoleerde daden van terrorisme elk belang, ja worden zelfs krachtsver spilling. Hierdoor verklaart zich het stiizwggen der nihilisten in den laatsten tgd. Maar de keizer, die elk gematigd en redelijk verzoek om verbetering het zwijgen oplegt en streng straft, herinnere zioh dat hij met zijn rijk leeft op eeu grond, waaronder vul kanen werken, wier uitbarsting ontzettend kan zijn. XX. Amsterdam 11 Juni 1883. In binnenlaodache waarden wai het iu de afge loopen week stiller dau ooit; buitenl. staatsfondsen waren ieta meer geanirn-erd, hoewel de omset in de speculatieve aoorteu ver beneden die der vorige week bleef. Ara. Sporen bleven «til, alleen Vrijdag heerachte eenige levendigheid door vraag voor New- York naar Rio'a, Nashfilles, Wabash eu Misiouri'e, waartegen Canadian's aangeboden en flink genomen werden, Over 't algemeen was er eenige bevestiging. Het geld ia ruim. De Bank kon haar rentestand weêr pCt. verlagen. Binnenlandscue waabden. Staalt-, Provinciale- en Gemeentefondsen. Integralen alniten drieën hooger. De Amst. 3pCt. leening (noordzeeka- naai) lager (85). Premieleeningen. Hier valt slechts te vermelden dat groote Amst. loten stegen. SfoorwegleeningenAand. Hull. Sp. 2'/a, do. Rynip. I pCt. lager. Van Centraalwaarden lijn geaterap. obl. en nitg. ach. boogervan Boxtelwaarden ategen aand. gestamp. 2 en 2e hyp. De Tooruitiichten dezer Instate maatschappij verbéteren; in Mei wat de ontvsnget 10.000 hooger dau in Mei '82. Tramwayleeningen. Zaterdag beersebte er in som mige soorten eenige levendigheid. Aand. Amat. Omn.mij. stegen 2obl. Ned. Tr. aand. Rott. 1 eu do. Samaraug Aaod. Rijtuig v. 1'/., Arub. 1, N. en Z.-HolL 1 lager. Induttrieele en Financieele waarden. Aand. Afr. Hf. daaldeu ex div. 7 pCt., do. Amst. Bk. obl. gemeenteer. Havensioomb. 2, Ned. Bk. 2, Handeling. 1, Pauop. 2%, Java 2 en Weet. Suikeraff. 11 pCt.; het aohijnt dat deze maatschappij ook al niet aan de verwachtingen baantwoord. Haudelsv.-Amst. herwon I pCt.; aand. Java-bk. monteerd n 2en Zeeland Echopeesche waarden. Staaltfondsen. Belgische stegen a 'U C®1/», Ö6'/J. Fransche SpCt.'i lager (102). Van Hongaren verloren obl. leeg. >/a en papierr. eu orig. Italianen ook Piusel. leening 1 pCt. hooger. Oostenrijkers allen hooger: papieren Mei do. Febraari zilveren '/s en goud 1. Fuolsche Schatkistb. verbeterden >/s, evenals Portageeien '81. Van Rusaeu valt weiuig te zeggeu; de verschillen bedragen boogsten Spanjaarden schier onveran derd, beide perpetneelen leger. Turken waren flauwtr; het verliee bedroeg voor 6 pCt. voor gereg. do. '/s, voor 6pCt.'s */v 4pCt. Egypte I pCt. minder, 5pCt. do. 1'/, booger. Premieleeniagen. Brusaelsche noteeren Hong. Oostenr. '64 (na de trekking) 3 pCt. lager. Ma drid- en Turksehe loten flauw. Oostenr. '54 '/s, '60 '/e> Boden-er. en Weenerloten 8/, hooger. Sfoorwegleeningen. Obl. Theiss.-sp. verbeterden '/a (88'/«). obl Vict. Em. 1 pCt. (55'/,), obl. Fr. Oost. V8 (731/,) en Elis.sp. eveneens '/e (7S'/4) Aand. Warschau-Br. lager (45e/la), do. Warschau- Weenen ?/i hooger (65'/,). Russische hielden zich meerendeels ferm. Knrsk. Chark verbeterde 1, do. Jel. Orel Riaa Wiasm. '/s, He anderen a '/a- Induttrieele eu Financieele waar den. Hong. 5'/spCt. pnndbr. aand. Ooat. Hong. en pandbr. Ruis. Hyp.bk. l'/s hooger. Amerikaan8CBE waarden. Slaalt/ondsen. De obl. der Vereen. Staten monteerden a l/s> Florida's herwonnen ?/a- Mexicanen a-aren minder geanimeerd, doch avanceerden ten slotte nog een weinig (30'/8, I7,/js)- Brazilianen onveranderd. Colurabianen ver beterden wegens gunstiger berichten s/s» Peruanen, Ecuador's en Venezuela's oirca I/i, Sfoorwegleeningen. Pref. Buffalo's verbeterden 11 Canadian's ls/«, pref- Chicago's 3, Burl. Quiuo. 4'/s, Cairo ino. buns ,V/„ Mich. Ceatr. 3, Miss. Un. Pac. 2Erie's 2, St. Paul. Minn. 3 en cert. Un. Pae. 2 pCt. Central-ih. sloten 2 pCt. lager, 2e pref. St. Louis 8. Frano. l'/a. Miss. Poo. South, l'/s pCt. Induttrieele waarden. Maxwell-sh. warea '/is- inc. bnds. lager- Prolongatie-rente 8'/, a 4 pCt. T. P.S. Heden was het zeer stil. Peruanen bleven sterk gevraagd, slotkoera 18»/;,101/;,. Mexicsne waren minder geanimeerd, doch hielden flink stand. Voor Venezuela's was eenige vraag, watrttfbr de koersen zich iets bevestigden. 8paausche Mmilenl. perpetneelen booger. Turken vast. Russen bij- zouder stil. Van Am. Sporen onderscheidden Nashville en Wabosh zich door vaste houding. Biunenl. waarden zonder beteekeuis. Alleen aand. Haudelinjj. sterk gevraagd op geruchten vau het dividend; 112%, 1087/le. GEVONDEN eu aau het Bureau van Politie ge deponeerd Een zilferen laarsje vau eeu breitoestel, een goud knopje, vier sleuteltjes en een mesje aan een ring, vgf sleuteltjes aan een ring, een porteroon- naie, eeu mes met schede, een zak met snuisterij, een portemonaie met l^/g ct., etn bril met brilhnis. Burgerlijke Stand. GEBOREN; 8 Juni. Cornelia Mariuoa Jacobus, oudera D. Puijk eu P. de Jong. Hendrika Adrians, ondert W. den Edel en A. H. van der Kleijn. 9. Gerrit, ondera W. Boer en J, C. van den Berg. Bernard Herman, ondera H. G, kólker en C M Nicbting, 10 Hendrika, oudera C. Blok en H. an der Valk. Cato Jobanna, ondera C. Schenk en C O. van Vliet OVERLEDEN 8 Joni J. M. Zieleman, 4 m. 9. W. van Ry, 19 j- Jl„ A. Bloot, 7 w. 40-JARIGE P. van REEDT DORTLAND EN H. HOUTAM Gouda, 14 Juni 1883. BA8TIAAN BEGEER EN CORNELIA JOHANNA WELTER. Gouda, 11 Juni 1883. Receptie Gouwe C. 254, 17 Juni. Geboren GERARDA CHRISTIENA. Dochter van Th. A. EEKMAN. I. EEKMAN- v. D. Berg. Brussel, 8 Juni '83. V Voor de bewijzen van belangstelling, ons betoond bij de geboorte van onzen Zoon, betuigen wjj onzen hartelijken dank. J. H. BECKING. M. C. van VEEN. Gouda, 12 Jnni 1883. bevattende drie KAMERS, Hnnrprjjs 150. a 175.— per jaar. Adres letter IJ. aan J. C. de BUISONJÉ Zoon, Nieuwediep Ee^> KAASHANDELAAR te Rotlerdüm VRAAGT ale inkooper tegen vast salaris, tevens voor Magazyn, iemand grondig bekend met inkoopen v an Kaassoétserep Met deugdelijke bewijzen vls^ekwaamheid en strikte eerljjkheid zieö aan te melden per franco brief onder lettered. D. C. aan het Alg. Adv.-Bureau van NIJGH VAN DITMAR, Rotterdam.

Goudsche Courant | 1883 | | pagina 2