iniitmi DIENSTBODE, SCHUTTERIJ. ADVERTENTIÈN. AANBESTEDING Buitenlandse!» Overzicht. Kantongerecht te Gouda. KOEPOKINENTING. KENNISGEVING. W aar schuwing. E. OOSTERLING. POBTERIJinsr. LOTTNG Geboorte- ea Sterftestatigtiek ff er gemeente GOUDA. - Burgerlijke Stand. Gouda Stolwijk Haastreöht Reeuwijk Wad dinx veen J. HOÜDIJCK, Mevrouw HEMSING, Mejuffrouw van de WERVE, Mevrouw van de WEG, Het bouwen van een 2e Gemeente school a/d. RoU^n het verbouwen en vergruOteiwiB onderwijzers wjilmt De gedrukte bestekken met de teekeningen zjjn tegen betaling van 1.50 per stel? ver krijgbaar ter Gemeente-Secretarie te Zevenhuizen en bjj de Boekhandelaars J. van BENTUM Zoon te Gouda. 't Ine» kwamen, oatvangtn tot nlt. Juni ket loon, dat kaar eektcenooten Terdienden. Na dien datnm treedt de reeling in werking, raetgeeteld door ket comité, dat aioh aan 't hoofd eteide om een fonde bijeen te brengen, om ran de rente wekelqkache nitkeeringen te doen. Aladaa ontvangt iedere weduwe 2 per week, eoolaag zij leeft, of eq al of niet hertrouwt. Voor de kinderen ontrangt eq bovendien 1.25 'e week». Zoo bekomt dan de wed. D. Dol leman aoor haar en 7 kinderen 7 X 1.25 2, dat ^yia 10.75 per week, nog meer dan haar man ge middeld rerdiende. De rente ran het bqeengebraobte kapitaal, p. m. 80 mille, moet, naar rereekerd wordt, niet geheel voor dere uilkeering voldoende zijn, doch wordt door de eigenaara der fabriek geiuppleerd. De Chineeten hebben een middel gevonden om de poelduiven tegen roofvogels te beschermen. Zg bevestigen aan den staart van den vogel een klein samenstel van bamboe, dat als fluit werkt. Deze soorten van instrumenten geven tengevolge van de sterke luchtverplaatsing een scherp, krachtig geluid dat de roofvogels verschrikt en op een afstand houdt. Efke fluit bestaat uit drie stukken bamboestengel, die gezamenlijk nauwljjks eeuige grammen wegen. Hen bevestigt se bij den wortel van den staart door middel van draden, die onder de vleugels doorgaan. Overeeukomstig den eiach van hel. Openbaar Mi nisterie werd Woensdag jl. W. B. Melchers, wonende te Hilversum, geweten ouderdireoteur der «Noord en Zuid HolUndsohe Stoomtrainway-Maatschappij", door het gerechtshof te Amsterdam tot een celstraf van 6 maanden en tot belaliug eener geldboete ver oordeeld. Hil was namelijk belast mei het houden van het onkostenboek, rn nu werd hem ten laste gelegd, dat ky verscheidene posten hooger dan zij in werkelijkheid waren had opgeroerd en daardoor zich een vrjj aanzienlijk bedrag had toegeëigend. Beschul digde hield echter vol dat hq dat geld niet tot eigen bate bad aangewend, maar tot dekking van het tekort in kas, dat hq niet kon verklaren, mant toch ver wachtte dat hem zou geweten worden. Uit het getuigenverhoor bleek dat de coptrêle veel te wensehen overliethad men de posten in het on- 1 kostenboek met de quitautien vergeleken, het bedrog had reeds veel eerder moeten nitkomen. De advocaat- generaal, rar. Jolles, roud in deze omstandigheden en in 'a mans vroeger oubesproken gedrag termen om verzachtende omstandigheden aan te nemen, de ver- valschingen moesten zyus inziens alt één misdrijf worden aangemerkt, omdat er maar één tekort was. De verdediger My Philip-aA. Haas betwistte dat hiér sou sjjn misbruik van vertrouwen, en achtte ook de valsohheid niet bewezen, omdat boos opzet ontbrak, dat is bier de wil om zich zelf te verrijken. Pleiter had dus vrijspraak gevraagd. -1 De laatste berichten aaugaande den gezondheids toestand vau Henri Conscience zijn weder zeer ver- ontruttend. Hq eet letterlijk niets meermelk ia zijn eenige voedsel. Hij is buitengewoon vermagerd en heeft allen arbeid moeten stakeu. In de medische kringen te Londen maakt de ont dekking van een, zooals beweerd wordt, onfeilbaar geneesmiddel tegen hondsdolheid veel sensatie. Voor eenigen lijd deelde prof. Bouley aan de Fransche Academie dei Sciences de ontdekking mede vau een kuur tegeu de hondsdolheid, waarby uitsluitend knof look werd aangeweud. Sedert die mededeeling is dat gedaan, en wel met de beste uitkomsten. Een Por- tngeeaeh geneesheer heeft in eenige maanden negeu aau den beet san dolle honden lijdende patiënten behandeld, allen naar de methode van Bouley, en een volkomeu genezing verkregen. De woude wordt eerst met water uitgeapoeld en daarna met knoflook ingewreven. Bovendien wordt eeu aterk afkooksel van knoflook in water ingenomeu, dikwqla gedurende 8 of 8 dageu, en nog lang daarna wordt hel middel in dezen of genen vorm bij het eten gebruikt. Door een noodlottig verzuim is onlangs, naar het D. v. Z.-H. bericht, iu eeu provinciaal blad eene voor de redactie bestemde opmerking van den fenil- lelon-schrij ver mede afgedrukt. Het feuilleton-roman sloot hiermee, dat de jeugdige heldiu te Nutzdorf bq Weeucu een graf iu de golven zooht. Deze zelfmoord ia met schrille kleuren geschilderd, en daarom wordt de lezer te m> er verrast door de vol gende nota aan het slot «Mocht u het einde van Louise te jammerlijk voorkomeks, dan kan zy ook best blijven leven laat dan achter regel 46 volgen Louise dacht nog dik wijls aan hpfegchaudelyk bedrog van den kloDden dokter; maar allengs kreeg zy bare kalmte en na tuurlijke opgeruimdheid terug." Een vyond van de keraebooinen is dezer dagen te Camp, aan den Ryu, ontdekt. Het is ren zwart kevertje, dat zich gaten boort in de stammen der keraeboometi, en er reeds een aantal heeft 5loen •terven. De kever doorboort den stam tot op het merg, gaat, zoodra hij daaraan komt, terug en be gint een weinig verder zyu vernielingswerk opnieuw. Zoo wordt de boöm, door de meestal zeer talrijke insecten, zoo vol gaten gemaakt als een zeef en sterft weldra. De gaten zijn ongeveer zoo groot als een •peldeknop. Te Boppard heeft het insect zich ook reeds vertoond. De schoolspaarbanken in Frankrijk. Het minis terie van onderwijs, hetwelk in 1878 de instelling der schoolspaarbanken als «hulpmiddel van opvoe ding" heeft erkend, nevens de bewaarscholen, de seholen voor volwassenen en schoolbibliotheken, heeft thans een statistiek doen opmaken van den stand dezer spaarbanken op l Jauuari 1883. Daaruit blykl dat het getal schoolspaarbanken op dien datum sedert 1877 was toegenomen van 8033 tot 19,433. Het getal livretlen van 178,040 tot 395,869. To taal der inleggeldrn, van 2,984,000 tot 9,064,600 frs. Deze cyfers toonen eene vordering, welke voor 6 jaren tijd inderdaad treffend is te uoemen. Het programma van den zwemwedstrijd, uitgeschre ven door den directeur van de zwem- en badinrich ting «Rhynzigt" te Leiden is thans verschenen. De «edstryd zal plaats hebben op Zaterdag 7 Juli, des middags te twaalf uren; de mededingers zullen eohter een half uur vóór dien tijd op het terrein aanwezig moeten zyn. De uitslag wordt beoordeeld door een jury, daartoe door den directeur uitgeuoodigd, die den tijd aanteekent door ieder voor het afleggen der baan gebruikt en beslist omtrent elk punt van verschil. Weer, wind en water dienende belooft deze wedstrijd een alleszins gezellig feest te zullen worden; de reeds genomen toebereidselen geven ten minste alle aanleiding dit te mogen verwachten. Op het water by het terrein, dat met diverse deooratiën versierd wordt, zal de muziek vau het 4de reg. iuf. ouder directie vau den héér Grentzius de gemoe deren zooveel mogelijk in een feestelijke stemming trachten te brengen. Een nieuwe tak van nijverheid ia het verzamelen der schillen Van doperwten. Een scheikundige heeft namelijk eene behandelingswijze ontdekt, waardoor men met behulp dier tot nog toe altijd weggeworpen schillen, een alcohol kan verkrygen, die als drank te gebruiken is. Een Fransch blad verzekert, dat genoemde afval reeds door vele voddenrapers verzameld wordt, om vervolgens gewasschen, gebakt en in den distilleer ketel geworpen te worden, waar de aloohol overge haald wordt. Men zal dua weldra doperwten-cham pagne eu doperwten-cognac kunnen drinken. De gezanten der regeeriug van Madagascar hebben op 15 Mei jl., tijdens zy zich te Berlyn bevonden, een overeenkomst aangegaan met de Duitsche regee ring, wnnrby de beide contractanten wederkeerig wer den gelijkgesteld met de meest begunstigde natiën in al hetgeen betreft handel 'en soheepvaart. De taal, gesproken door de bewoners van Mada gascar, is nog niet geheel en al op de hoogte, nog niet ontwikkeld geooeg om een meoigte denkbeelden oit te drukken, die tot hedeu buiten den kring der begrippen van die wat donkerkleurige natuurgenooteu zijn gebleven. Nn zy eohter in den schoot van het groote geziu der beschaafde volken zyn opgenomen, geven zy het bewijs, dat zy niet beschroomd te werk gaan. Zij aunexeeren dapper en in den aanhef van het traotaat leest men in de Madagascarsche taal het volgende: „His Majesty Wilhelm Emperor nij German, Mpanjaka ny Prussia'amy ny anaran naealomanjeka 11." Zoo wotdt in dienzelfden tekst ook gelezen: German empire, Count Paul Pon Hatc- feldt, minister, agents," enz. Het belangrijke parlementaire nieuws uit Parjjs is de benoeming vau eeut commissie in den Senaat soor de door de Kamer aangenomen wet op de hervormingen in het rechtawezen. Twee van de be noemde commissie-leden zyn het ontwerp zonder voorbehoud gunstig gezind; vier nemen het beginsel van het ontwerp aan maar zyn tegen art. 12 betreffende de iuvtelliug Van den Hoogen Raad en vóór de opheffiug van een zeker aantal hoven en rechtbanken. En eindelijk de heeren Jules Simon, Barbie, Lacaze verwerpen absoluut het ontwerp. Wy kunnen nu alvast er op rekenen, dat de Senaat de wet niet en bloc zal afkeuren. Van Touking geen nieuaa. De vraag, of een man de zuater zyuer overleden vrouw mag huwen, heeft weder eena bet Engetsche parlement beziggehouden, eu onze lezers weten reeds dat het Hoogerhuis thans met een zeer kleine meer derheid het wetsontwerp iu tweede lezing heeft goed gekeurd. Herhaaldelijk had het Lagerhuis met eene groote meerderheid uitgemaakt dat recht en^billijkheid de wettiging der eerbodeu huwelijken eisoben, maar altijd vu deze bervormiugamaatregel afgestuit op de hardnekkigheid vau bet Heerenhuia. Toch wonnen de voorstanders daar voortdurend in krachtenin 1861 verklaarden aioh slechts 16 pairs vóór de intrekking der wet van 1835, en bet vorige jaar vu dit gtUl tot 128 geklommen toen werd zy slechts met eene meerderheid van vier stemmen afgewezen. Voor- en tegenstanders hebben kosten noch moeite gespaard om op de nu plaats gehad hebbende stemming invloed uit te oefenendezen meencn dat huwelijken tusvehen schoonbroeders eu schoonzusters ongeoorloofd zyn volgens de Heilige Schrift eu volgens het Engelsohe recht, eu genen beweren eveu krachtig het tegendeel. Van weert- zijden werd niet weiug overdreven, en de orthodoxen waren te heftiger naarmate zij overtnigd waren dat de aanval hunner tegenstanders gericht "was op de Testing van hun geloof. Niet het argument, dat de tante van moederszijde de beste moeder voor de kinderen harer zuster zal zyn, geldt veel, maar wel deze overweging dat de genoemde huwelijken toegelaten wordeu in de meeste Britsohe koloniën, zoodal eeu Engelseb echtpaar, nadat het in uen Britsche kolcuie een daar volkomen wettig huwelijk heeft gesloten, in Engeland ala niet gehuwd beschouwd wordt met al de gevolgen van dien voor de kinde ren. Het theologisch bezwaar buitendien behoeft niet te geldeu, daar de voorstanders van de wetti ging der genoemde huwelijken alleen gen burgerlijk huwelijk, een wereldlijke bekrachtiging verlangen. Men raag uu verwachten dal de bill spoedig wet zal worden. De impopulariteit vau de nieuwe door het Bel gische Ministerie voorgestelde belastingen heeft reeds tot een volksdemonstratie voor het paleis der afge vaardigden aanleiding gegeven, 't Was een demon stratie uitsluitend van kroeghouders en driukebroérs. Er waren er ongeveer 500 en daarbij kwamen nog eeu duizend nienwsgierigeu. De troep trok vreed zaam de atad door met een kleine driekleurige vlag aan het hoofd. Aan de gaanderij van bet paleia gekomen hebben zes van hen zich naar binnen be geven eu gedurende een kwartier geconfereerd met drie afgevaardigden van de uiterste liukersqde, de heeren Soalquiu, Victor Arnould eu Robert. Na Van deze afgevaardigdcu de verzekering te kebben ontvangen, dat zy met de grootste aandacht den toestand zullen onderzoeken en rekening zullen hon den met de politieke eu materieele belangen hunner kiezers, tot wélke klasse dezen ook mogen behooreti, zyn de zes zeer voldaan teruggekqbrd, waarna de menigte zich allengs heeft versprei]. De demon stratie ia dna zeer kalm afgeloopenV doch het ia te vrezen, dat anderen om huune beieedigeude belan gen van hetzelfde middel zullen gebruik maken, en dan loopeu dezl manifealatiea gevaar eene ernstige wending Ie nemen. Het beate middel om uit den moeilijken toestand te geraken, waarin het ministerie zich bevindt, zoude zyn bet instellen van eene parlementaire enquête, waarvan de heer Paal Jansou sprak by de dis- oussie oyer de begrooting van openbare werken: men zou dan kunnen onderzoeken of er een groot deficit is, ja dan neeu. Maar bet is niet te verwachten dat de heer Graux, minister van financiën, deun maatregel zal steunen. Volgens hem zal het voldoende zyn om bij tijd en wijle te disenssieeren over den financieelen toestand. De heer Frère Orban is eerder run zyn bezoek aan Amsterdam ternggeketrd dan men verwachtte. Het Ministerie ia niet op zijn gemak. Zyu positie ia lastig en zijne populariteit heeft eeu gevoeligeu stoot gekregen. De Duitsche liberale pers betreurt het bekends besluit van den heer Von Bennigsen zeer. Het Tageblatt doet by deze gelegenheid een beroep op de leden der liberale partij en noodigt he» uit, zich nog nauwer tegen prins Bismarck aan een tc •luiten. Het ontslag, door den heer Von Bennigsen genomen, zegt het Taysblatt, is een bewys, dat da Kanselier te ver is gegaan. De houding der conservatieve pers is zeer gereser veerd zy spreekt alleen vau een versohil vau meening tnsachen den heer Von Bennigsen en den Kanselier. Naar men zegt, heeft bet besluit van den heer von Bennigsen een diepen indrnk op prins Bismarck gemaakt. De Nordd. Ally. Zty. onthoudt zich iu deze van opmerkingen. De Voss. Zty. constateert, in afwachting eener vermoedelijke ontbinding van de nationasl-liberale party, het einde van het parlementaire busealeslelsel door den Kanselier in praklyk gebVocbt, en zegt dat prins Bismnrok voorman genoodzaakt zal zyn, eenig en alleeu te steunen op ben, die hy eenmaal «de vyanden van het Ryk" noemde, de ultramon- tanen van. het centrum. V RECLAME. Personen die nnn gedurige hardlijvigheid en aau derzelver lasljpe en pynlyke byverscnijningen lijdein sa reeds alle mogelijke middelen en geueetwy e Kinder goed gevolg gebruiktenworden hierbq de Zvitsersohe pillen van Rich. Brandt, die nooit kun- ae voortreffelijke werking falen, aanbevolen. Dn da- gelyksche kosten van hun gebruik (2 etszyu zuo gering, dkt XClfa de meest onbemiddelde zich huur ge bruik niet behoeft te ontzeggen. De Zwitaersche pillen zyn in doozea a 70 cis. in alle apotheken verkrijg baar te Gonda bij den apotheker lioefhamer LIJST van BRIEVEN, geadresseerd aan onbe* keodru, gedurende de 2e helft der maand Mei 1888. E. Rainphema, C. Hoeven, Amsterdam P. Stuij, Breda; Stefanus de Bruin's Gravendeel; P. van Doornen, NieuwkoopKarei Goudriaan, Rotterdam; J. Berkel Versonden geweest naar FRANKRIJK. L. C. P. Moliju, Parijs, De Directeur van bet Postkantoor te 'Gouda, SIMONS. Terechtzitting van Woensdag 13 Juni 1883. KantonrechterMr. J. 11. van MIEROP. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN te Rotterdam. VEROORDEELD J. B., veehouder te Hekendorp, lot 3 gulden of 1 dag wegens op deo openbaren weg te Hekendorp laten loaloopen vau zijnen kwaatlaardigen kond A. O., "dienstbode te Reeuwqk, tot 10 gulden of 1 dag wegens verhuizen van Hekendorp naar Reen- •yk zonder daarvan aangifte te dotn by hel gemeen tebestuur tan Hcktndoip H. K., boerenknecht te Ueeuwyk, evenals de vorige G. v. d. W., aobeepajager te Gouda, tot 8 gulden af 1 dag wegens zoneter .ring richt laten grazen van zyn paard op eens anders grasgewna op het jaagpad-onder Reeuw ijk J. K., aobeepajager te Gouda, evenals de vorige C. P. W. D., aannemer te Gouda, tot 10 gulden of 1 dag wegens laten staan van metselsteenen op Kyksgrtmd langs het jaagpad van den gekanali- seerden Hollandseben lJsel onder Gonda zonder ver gunning vau den Hoofdingenieur van den Rijkl- •ate'fslast H» .T. K., en N. V„ jongens te Waddinxveeo, ieder tot 1 gulden of J dag wegens spelen met geld óp, den opeubaréu Wég te Wou'dinxveen B. van W., metselaar te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag wegeus leggen van rene hoeveelheid puin en afbraak op den openbaren weg op de Kaam te Gouda tonder vergunning van Burgemeester en Wethouders j D. F., slager te Gouda, tot 3 gulden of 1 dag •egeas over de itoep eu de straat voor tyne slacht plaats in de Naayerstraat te Gouda doeu heensloeien van eene groote hoeveelheid bloed, afkomstig van eene geslachte koe I. N. M., jongen te Gouda, tot 1 gulden of 1 dag wegens spelen met ceulen op den opeubaren weg in het Plantsoen te Gonda C. L., vrachtrijder te Gouda, tot 3 gulden ofl dag wegens te Gouda rijden harder dan stapvoets met zyn vrachtwagen beladen met varkens. De BURGEMEE8TER van Gouda; Brengt ter algeueetoe kenuiadat aanstaand™ ZON DAG Jen 17 Juni 1883 des namiddags 12 uur op het Raadhuis niet ajleen »oor minvermogenden maar voor ieder die zich daartoe aanmeldt, gelegenheid zal bestaan om tich geheel kosteloos rechtstreeks van het kalf te doen inenten of berinenten. Gonda, den 14 Juni 1888. De Burgemeester voornoemd VAN BERGER IJZENDOORN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Goud* brengen ter openbare kennis, dat, ter voldoening ap» art 69 der Wet van dtu 4 Jnli 1860 Staatsblad No. 87), afschriften van de Processen-verbaal, betref fende de benoeming van een Lid der Tweede Ka mer, bedorld bij de artikelen 52 en 07 dt% Wet, zyn aangeplakt aan de St-Anthoniesttaat alsmede dot ge- MJke afschriften op de Secretarie der Gemeente zyn nedergelegd, alwaar daarvan inznge kan worden, ge nomen op iederen werkdag, van des morgens tien tot des namiddags een ure. Gouda, den 15 Juni 1883. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Van BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. VOOR DE AFKONDIGING. BURGEMEESTER en WETHOÜDER8 van Gouda, gezien Art. 10 der Wet van 11 April 1827 (Staats blad No. 17) brengen ter kennis vau de belangheb benden, dat de LOTING voor de Schutterij zal plaata hebben in het RAADHUIS dezer Gemeente, op MAANDAG den 25 JUNI aanatasude, dea voormid dag. ten tien we, vooi de ingeschreneo vnn dezen jars of geboren in 1858, en ten elf ure, voor de in geschrevenen van vorige jaren of geboren in 1849 tot en met 1857 ingesloten wordende zy in hun belang aangemaand, om op de hierboven gemelde plaats en op den bepaalden tijd iu persoon tegenwoordig te zyn, of ingeval zijn door ziekte of eenig ander wettig be letsel hierin verhinderd worden, een ander, mei hunne belangen of omstandigheden bekend, in hunne plaats te doen verschijnen. Voprts worden de ingeschrevenen verwittigd, dot de Alpkabetisehe Naamlijst voor hen ter iozage ligt op de Plaatselijke Secretarie, san MAANDAG den 18 tot en me'. ZATERDAG den 28 JUNI 1883, des foormiddagt van tien lot twaalf ure, ten einde eea ieder in staat zoude ryn, om, in geval dat hem op de gezegde lijst eeuige personen of omstandigheden mrehteu voorkomen, die daarop nog zouden behoo- ren te «orden naugeteekend, of daarvau moeten worden weggelaten, zulks by de LOTING kenbaar te maken. Gouds, den l(n Juui 1862. De Burgemeester en Wrfb ouders roornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. Mei 1883. Gesobbn: 28 Jongens en 85 Meisjes, totaal 63. OviULlDEK beneden l jaar 10 M. 6 V., totaal 16 ran 1— 5 8 2 5 514 - -et 1-4—20 - 1 1 20—50 1 8 4 50-66 2 65—80 4 boven 80 8 4 3 7 ",1 \i 20 M. 16 V., totaal 36. Levenloos aangegeven - M. - V., totaal GEBOREN: 18 Juni. Rik», ouder» J. Vreedenburg en J- van Houten. Hentirica Cornelia, oudera A. M. Smit en A. Zuidam. Ié. Catharina, ouders G. Moolenaar en HBlok. 15. Helena Johanna Maria Hendriks, ouders H. W. de Laat en C. J. van Woerden. Hendriks Wijnanda, ouders C. van Eijk en J. Vonk. OVERLEDEN 14 Juni. M. 't Hart, huisvr. van H. J. van Lonkhuyaeo, 32 j. 15 J. Mes, 84 j. 11 m. L. Erberveld, 8 w. N. Snelletnan, 12 m. ONOERTROUWD-. 16 Jnhi. 8. Begeer, 85 j. en C. J. Weiter, 80 j. Borgelyke Stand tan onderftaande gemeenten fan 8 tot 14 Juni 1888. OVERLEDEN; A. Sloof, U ra. GEBOREN Cornelia, ouders A. de Lauge en M. Straver. ONDERTROUWD W. Smit, 24 j eq A Zuidam, 28 j. P. van Leeuwen, 45 j. en N. Kortekaas, 46 j. GEBOREN Arie, onders P. van Bergen en A. Voorbij. Wühelmiua Catharina, ouders H. Schouten en T. Verstoep. Gerardus Johannes, onders P. van der Glas en J Lems. Hendriks, ouders J. »an der Winden en C. Loef. Cornell#, onders H. Slinger en T. van Willigen. OVERLEDENT van der Krant, 2 ra. Bevallen van een Dochter, C. J. de LAATvaJi Wokeden. Gouda, 15 Joni 1883. V Aan allen, ffie den Kinderen en Behuwd- kiuderen bq het overlijden van hunnen gelief den Vader ADRIANUS HORNES hunne har telijke blijken van belangstelling hebben getoond, wordt door hen allen, bij deze hunnen wel- gemeenden dank betuigd. Uit aller naam» W. HORNES. Gouda, den 16 Juni 1883. Verzoeke een ieder geen gelden of goederen op mjjne naam,af te geven zonder schriftelijk bewjjs, zullende dezelve door mjj niet erkend of betaald worden. Bleeker, Boelekade. De ondergeteekende verklaart dat haar niets ten nadeele bekend is van F. HERSCHER en hetgeen zjj van hem ten nadeele heeft ge zegd in drift is geschied, Westhaven B 149, vraagt met Aug. of eerder eene Getrouwd MARINUS KAREL de VRIES BI» JOHANNA de WAAL, die, ook' namens wederzjjdsche familie, hannen harteAjken dank betuigen voor de velebewjjzpn van belangstelling vóór en bjj hun huweljjï' ondervonden. Rotterdam, 15 Juni 1883. of JONG MEISJE om daarvoor op te leiden. Men melde zich in persoon aan des morgens tusschen 10 en 12 nur. Zengstraat Gouda, vraagt met AUGUSTUS een STOL WIJKERSL U1S, VRAAGT tegen AUGUSTUS één goed kunnende werken en koken. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Zevenhuizen zjjn voornemens op ZA TERDAG den 30» JUNI 1883, des middags ten 12 unr, in het Raadhuis aldaar AAN TE BESTEDEN: De Inschrjjvingsbiljetten zullen vóór of op Vrijdag den 29» Juni, voor des avonds 7 nur, ingeleverd moeten zjjifln de daartoe ten voor melden Raadhnize bestemde Bus of aan den Heer Burgemeester der Gemeente, met het op schrift „Inschrjjvingsbiljet." De aanwijzing zal plaats hebben op Maandag den 25n Juni 1883, des voormiddags ten 11 ure, op het terrein' a/d. Rotte. Burgemeester en Wethouders der gemeente Zevenhuizen, De, Secretarie, De Burgemeester, P. ELSHOUT, STOOP.

Goudsche Courant | 1883 | | pagina 2