BEIE1ME SIEKTEN Singer Maatschappij Bultenlandsch Overzicht. KENNISGEVING. Kleinhandel In Sterken Drank: ADVERTENTIËM. Dr. BELA PARIJS 6. NAAIMACHINES 111 Hoogstraat 111. - 4 MARKTBERICHTEN. Burgerlijke Stand. Moordrecht Het Depót der Origineele Gedurende «enige avonden wa» de Wqetraat te Schoonhoven in rep en roer: tal van by- en liobt- geloovigen, nieuwsgierigen en anderen bewogen rich, tot aelfs na middernacht, in en naby het huisje van sekeren L., wiens éénjarig kind men wide betooverd te cjjn. Dinsdag avond eindelijk werd de bron van aooveel ellende door een der bezoekers aangewezen 't wa»eene vlieg, die by hare omzwervingen om een nachtlichtje in het bedje van #'t behekste7' kind zulke verdachte, afsichtelyke, angstverwekkende, duivelsche schaduwen afwierp. Of de bygeloovigen genezen sjjn, valt te betwijfelen. Het te Rotterdam, onder redactie der HH. Dr. I. Hooykaas, A. P. G. Jorissen en H. P. Maro- nier, verschynende godsdienstig weekblad „de Protestantzegt over de ook te Rotterdam ver toonde Passiespelen het volgende Dezer dageu Werden ook hier vertoouingen ge geven van eenige tafereelen uit de geschiedenis van Jezus, onder den naam vau Passiespelen. Het r ie *een nabootsing der bekende voorstellingen, die om de 10 jaren te Oberammergau in Beieren plaats hebben. Evenwel, met eeu bel^fgrijk verschil. Te Oberammergau wordt de zaak zeer ruim en breed opgevat; tegenover de tafereelen uit het N. T. staan telkens overeenkomeude tafereelen uit het Oude. Er woidt werkelijk vertoond, de tekst der geschiedenis van Jezus wordt uitgesproken. Hier gaat alles zwygend toe, en hoogstens wordt iu eenige gebaren de inhoud van het verhaal aan geduid. Misschien is het een begin, om lang zamerhand de beroemde Oberammergauers meer nabij te komen. Wij waren dan ook zeer benieuwd naar de opvatting en de uitvoering, en werden niet geheel teleurgesteld. Ieder weet, dat zulke vertooningen in de middeleeuwen zeer algemeen waren en zelfs in de kerken werden gegeven. Er is dus niet de minste reden om er zich aan te ergeren, zooals te Nymegen schijnt gebeurd te zyn, althans niet wanneer de zaak in een volkomen ernstigen geest wordt ondernomen en alle beschik bare hulpmiddelen der kunst daarbij worden aan gewend. Dat de beide laatste voorwaarden door den heer Schneider en de 30 leden van het Oud- Beiersch Gezelschap niet ^waren uit het oog ver loven, zal ieder toestemmen, die met ons de voor stellingen by woonde. Over het algemeen maakten ze een goeden indruk, vooral die, waarbij men zich met een tableau vivant tevreden stelde. Uit nemend zelfs was het laatste avondmaal naar Leo- nardi da Tinei, dat dan ook met luide toejui chingen begroet en voor de tweede maal vmtaogd werd. De hoofd redacted van de Amstélbodepastoor J. W. Brouwers, teekent in zyn blad protest aan tegen de handelwijze der anti-revolutionaire party in Nieuwer- amstel, die eerst met medewerking van de katholieke kiezers, welke een derde bevolking van de gemeente vertegenwoordigen, op het kussen is gebracht en nu, uit dankbaarheid, by deze verkiezing de katholieken geheel uitsluit. Tegen het vroeger gekozen katholieke raadslid, die volgens den rooster aftreedt, is een anti revolutionaire candidaat gesteld. Dergelyke feiten zijn, zegt het D., een voor proefje van 't geen gebeuren zal, wanneer de beide kerkelykof/partijen iu het landbestuur het overwicht mochten verkrijgen en hare samenwerking zich niet meer tot hel gemeenschappelijk invullen van stem briefjes kan bepalen, maar zich in regeeringsdaden moet uiten. De vraag, of de drankwet op militairen toepasse lijk is, kwam onlangs in behandeling voor den mili tairen rechter. De Krijgsraad in het eerste militaire arrondissement besliste die vraag tweemaal achtereen ontkennend, doch het Hoog Militair Gerechtshof, waar voor de advocaat-fiscaal in appèl kwam* besliste op zyn conclusiën In tegengestelden zin. De Krygsraad grondde zich op het Reglement van Krijgstucht, dat in art. 27 disciplinaire straffen beveelt tegen alle handelingen en gedragingen, welke met de instand houding eener goede discipline en krijgstucht in den militairen dienst onbestaanbaar zyn. Dtar nu art. 24 onder die handelingen met de krygstucht in stryd, 'bepaaldelyk opuoemt het zich in den drank te buiten gaan, oordeelde de Krygsraad, dat dronkenschap van Militairen te allen tyde en te aller plaatsen valt onder dit Reglement, dus ook het zich in dronkenschap bevindfn op den openbaren weg, en dat mitsdien dei burgerlijke strafwet, krachtens art. 13 van het Cntaineel Wetboek, nijU toepasselijk is, nu in de straf tegen A feit by de militaire wet is voorzièn. Het Hoog Militair Gerechtshofwas ech ter van oordeel; dat zulk een leer tot de^pootste ongerijmdheden zoh leiden. Immers zon dan by elk gewoon misdrijf, door den militair gepleegd, moeten onderzocht worden of het plegen van tplk een mis drijf ook met de krygstuoht in stryd. was, in welk gevaP de burgerlijke strafwet niet toepasselyk zou zyn en het feit met een betrekkelyk lichte disciplinaire straf zou worden geboet. Wat bepaaldelyk betreft het zich in dronkenschap bevinden op den openbaren weg, overwoog het Hof, dat daarin ook als het door een militair wordt bedreven, aanwezig zijn de ken merken van het feit, by de drankwet strafbaar ge steld, waarbij uit een maatschappelijk oogpunt de dronkenschap, op den openbaren weg begaan, in het publiek belang met straf wordt bedreigd. Dienten gevolge werd beslist, dat nevens het Reglement op ae Krygstucht ook de wet Vftn 1881 op deze over treding toepasselyk is. Bij de aankomst van den spoortrein uit Rot terdam, ten 10 u. 6 m. gisteren ochtend, is de wissel wachter te Leiden voor het station aldaar door de locomotief gegrepen en tegen den grond geworpen. De stationchef, het ongeluk bespeurende, gaf onmid dellijk het sein tot stoppen. De wisselwachter heeft een been gebroken en vier verschillende wonden aan het hoofd bekomen. Het ongeval is gebeurd, door dien de man by aankomst van den trein nog de baan wilde oversteken. De patient is onmiddellijk naar het academisch ziekenhuis vervoerd. Eenige weken geleden vervoegde zioh by de firma Sanders en Co.. Paleisstraat te Amsterdam, een Belg met eenige effecten, welke hij wilde verkoopen. De firma verklaarde zich ongenegen, met een on bekende zaken te doen. Weinige dagen later deed de politie aangifte van een diefstal van effecten, ten bedrage van fr. 200,000, in Belgie gepleegd. Het signalement van den ver- moedelyken dader stemde volkomen overeen met dat van den persoon, die zioh by genoemde firma had aangemeld. Gisterenmiddag verscheeö Biard zoo is 's mans naam andermaal ten haten kantore met aandeelen Eeckloo-Bruggen, welke hy wilde verkoopen. De nummers kwamen overeen met die van de gestolen effecten. Dank zij dit bezoek, is Biard nu in banden der politie, evenals zyn drie medeplichtigen reeds sedert vier weken te Parys achter slot zyn. De heer Sanders had echter meer moeite dan wel wenschelyk was, om een dergelijk persoon onsoha- deljjk te maken. Aauvankclyk dacht hij te kunnen volstaan met den naastbij zyuden politie-agent op te dragen, den verdbehte, die ten zijnent onder voorwendsel werd opgehouden, te arresteeren. Deze achtte zich daartoe niet bevoegd, en dus was de heer S. genoodzaakt zich de wandeling naar het politiebureau te getroosten. Ter waarschuwing voor anderen maakt de N. Or. Ct. melding van een nieuwe plakzegel-geschiedenis. Iemand te Sueek had een debiteur, wien hij her haaldelijk om betaling eener schuld had aangemaand, eindelijk gerechtelijk tot betaling genoodzaakt. Nu kwam de debiteur ibei een deel der som by den schuldeischer. Deze was niet tehuis; zijn vrouw nam 't geld in ontvangst en gaf een quitantie met plakzegel, waarover zy de handteekening schreef. Zy wist echter niet dat op het plakzegel ook de datum moest staan en ioo kwam de quitantie in handen van den advocaat Van den debiteur. De advocaat ging naar den ontvanger der registratie, en de 8nee- ker burger moest 25 boete betalen De vele landloopers, die zioh langs de wegen van het groote Duitsche vaderland bewegen, hebben het noodig gemaakt hier en daar eetstations op te richten, waar de zwervelingen een maaltyd wordt aangeboden op voorwaarde, dat zij zoo spoedig mo gelijk de gemeente verlaten, die hun deze weldaad bewijst. Dit is een voorbehoedmiddel tegen grootere uitgavenwant worden de menschen ziek van hon ger, dan wordt het armbestuur op nog grooter kosten gejaagd. Te Lokne ia Westfalen kreeg men echter een tegenzin in deze uitgave en bepaalde men, dat ieder, die zich aan het eetstation aanmeldde, zijn maal moest verdienen door een zeker gewicht aan steenen klein te slaan, en vrij onaangename arbeid. Sedert kiezen de meeste vagebonden een ande ren weg. Het nationale leest i. Zaterdag in geheel Frankrijk en zyne koloniën, en overal waar zijn driekleur «aait, gevierd. „Getrouw aan een uitmuntende overlevering zegt te Temp» zyn alle Franechen, die in den vreenide zyn verstrooid, bijeengekomen, om bij die gelegenheid de banden nauver aan te balen, welke de zonen van een zelfde land verbinden. Een aantal telegrammen hebben het hoofd van den Staal de bewijzen van gehechtheid en getrouwheid aan het gemeenschappelyk vaderland gegeven. .De sombere besluiteo der anarchistische vergade ringen hebben geen uitvoerders gevonden, zooals licht l te begrijpen is; en de twee personen, die de onge lukkige ingeving hadden om een der artikelen van hun programma aan de zaal de la Reine Blanche aan te plakken, en de zwarte vaan te planten op het voetstuk van het standbeeld der Republiek hebben tot hun schade bespeurd, dat, zoo hun lyk-fant(t«ië& al toegevende hoorders en lezers mucnien vinden, deze toch zeer onwelkom zijn, wanneer zij de openbare rust en de volkvreqgde verstorven. Dc rttsi is in de meeste departementen uitstekend bewaard gebleven; het incident te Roubaix was de eenige uitzondering. Een bende anarchisten, gebruik makende van het oogecblik dat de feestvreugde ten top gestegen was, E>ogde zich aldaar meester te maken van het stadhuis, e commissaris van politie, die dit traohtte te beletten, ontving by die gelegenheid ernstige kwetsuren en de gendarmerie moest tusschenbeidekomén om de orde te herstellen. De graaf van Parijs en de andere prinsen van Orleans zijn van Weenen teruggekeerd, waaruit men moet opmaken, dat vooreerst de dood van den graaf «an Chambord niet verwacht wordt; de maag schijnt weer iets regelmatiger te werken, en daarmee zyn de krachten iets beter. In het op 16 dezer des ochtends versohenen bulletin wordt gemeld, dat de toestand van den graaf van Chambord werkelyk verbeterd is. Men spreekt zelfs van de mogelykheid van herstel. De zieke was jl. Zondag in staat verscheidene personen zijner omgeving te ontvangen en eenige woorden met hen te wisselen. De oppositie in Engeland tegen de Suez-overeen- komst duurt voort. De ministerieels Daily News meent, dat de publieke opinie in Engeland veel gunstiger zou zyn, indien de aoht millioen pd. st. subsidie, die Engeland geven zal, niet als leening tegen een lagen interest, maar in den vorm nieuwe aandeelen in de Maatschappij gegeven waren; dan toch zou Engeland in de positie gekomen zijn van een zeer aanzienlyk deel van het kapitaal der Maatschappij aangebracht te hebben en zou het natuurlijkerwijze een voldoend aandeel in het bestuur hebben kunnen eischen. De tegenwoordige overeenkomst geeft En- gelsoh geld aan Lesseps om er een nieuw kanaal mede te makenhet is een leening tegen veel lager rente dan hy ergens elders zou hebben kunnen bedin gen, en Engeland verkrijgt daarvoor geen daartegen opwegende voorrechten. Verder deelt het blad nog mede, dat men ook in Egyptische handelskringen tegen de overeenkomst is. De Times blijft de over eenkomst onvoorwaardelijk at keuren; indien men moet kiezen tussohen geen overeenkomst of deze, dan, Zegt het blad, is het besluit niet twijfelachtig; liever geen overeenkomst. Het groote^ blad deelt heden het advies mede van eenige bekwame juristen; het luidt ongunstig voor Lesseps monopolie. Men weet; dat de Engeleche kroon juristen er anders over oordeelen. Het proces der Nourweegsche ministers is op 7 Augustus bepaald. Op dien dag zal de hoofd be schuldigde, de staatsminister Selmer voorkomen; zyne tien collega's volgen afzonderlijk. De cholera is nu ook op verscheidene puoten in de stad Caïro uilgebroken, en zy breidt zioh vooral uit in de Arabische wijk. In het hospitaal van Kasz-el-Aim had men vier gevallen, waarvan éen met doodelyken afloop. Detachementen van verschil lende Engeliche regimenten zullen hebben zich naar Helouan begeven om een legerkamp aldaar in ge reedheid te brengen, in geval tot terugtrekken der Engelsche troepen uit Caïro mocht besloten worden. Sir Malet zond bericht, dat zeven Europeesche artsen en zes van Europeesche diploma's voorziene Egyp tische artsen zich naar de besmette streken hebben begeven. INGEZONDEN. M. de Redacteur l Hoewel niet gaarne op anoniem geschrijf antwoor dende, acht ik het tooh plicht U eene kleine plaats ruimte te verzoeken, ten einde eenige opmerkingen te maken, omtrent den inhoud van het stuk, ge- teekend //een kiezer" in Uw nummer van 18 ct. Wie de schrijver van dat stuk is, mag men niet weten, doch knn men uit den toon, hoe kalm ook, wel opmerken, dat er by hem een grief, mogelijk wel een persoonlijke, sohuilde. Het schynt my toe dat waar men, zonder vérslag van het verhandelde ter beschikking te hebben, zioh vrij nauwkeurig herinnert wat ruim zes jaar geleden in den Gemeenteraad is" voorgevallen, niet gezegd kan worden, dat met allerzonderlingste naïviteit ge sproken wordt over dingen, waarvan men niets weet. Dat eene vergadering, bijeengekomen met het doel om de verkiezingen te bespreken, waar vry sterke wryviug van gevoelen plaats heeft, onverschilligheid aan den dag legt in zalce de verkiezing, is eene be schuldiging, welke slechts kan voortkomen ^it een ontstemd brein. H'et noemen vpu candidaten is eene zaak, welke telden riot gaat, de een «acht op dep ander en een be.tuur.lid noemt ioo «einig mogelyk namen, opdat by looreel mogelylc onpartijdig zij. Dat er meer dan het vereisehte getal Candidaten ter be.preking gewenacht werd i. eenvoudig, om dat ander, bespreking onnoodig «are. Er zonde geene ken. zijn. Ik «il den „Kiezer', die precies «eet, «at er had moeten gedaan «orden, niet op deo roet volgen; alleen «eu.chte ik, dat hy eich niet lafhartig tchnil hield, maar lid werd der O. K., dan kon hij op de verga deringen zyn liobt doen schijnen en de, door hem ion gewen.chte, geeatighedeu daar debiteeren. H. J. ttENNEKES. Oouda, 17 Juli '83. Gouda, 17 Jnli 1883. Den WelEdelen Heer Redacteur der Qoudtche Courant. Mijnteer de Redacteur Vergun mij eeu weinig ruimte in Uw blad, om het daarin geplaatate dpor „Een kiezer" even te be antwoorden. Het i. tot Uwe lezer., dat hy mij van onjuistheid beschuldigt, en voor Uwe lezer, wenachte ik het dn. duidelijk te maken, dat zjjne opmerking onjniit ia. 1. „Een kiezerzegt, dat ik den heer M. on- middelyk had moeten voorstellen. Maar ik heb den heer M.,'volstrekt niet voorgesteld. Ik heb alleen, en met allen ernst, de dwaling bestreden, «elke er bij sommige leden bestond ten opziohte van de houding van den heer M. in zake W. Op «eiken grond verlangt „Een kiezernu van my, dat ik den heer M. onmiddelijk had moeten voorstellen 2. Een kiezerzegt„nagenoeg .1 het geopperde ia de zaak W. is onjuist." Ware „Een kiezer" botcher geweest, hij sou begrepen hebben, dat men bij het vellen van een oordeel nauwkeurig de grenzen ran dat oordeel diene te bepalen. Bij gebreke daarvan wordt het geheele oordeel onjuut. 3. „Een kiezer" neemt het my kwalyk, als ik, sis lid eener kiesvereeniging „praat" over dingen, zonder onderzocht te hebben, hoe die eigenlyk io elkaar zitten. Daar is hy onjuiil, want dyne woor den waren een gevolg van znlk een onderzoek, en dat bleek ter vergadering dnidtlyk. 4. „Een kiezeris een rage benaming. Ik ver zoek bem, ruiterlijk voor den dag te komen met den naam, dien hij, hoop ik, met eere draagt. Het is tooh niet te veel gevergd van hen, die rich Opwerpen als beoordeelaars van anderen, dat lij, dbor te zeggen wie zy zyn, toonen dat zy daartoe recht hebben. Niet door uit een schuilhoek te scwyven wat maar voor de pen komt, toont men zyne bevoegdheid tot voorliohting van anderen, maar door kalm en waardig zijn adres aan zyne woorden toe te voegen, opdat ernat en onpartijdig heid in de eerste plaats gewaarborgd zyndaar door kan men bewijzen, dat men in waarheid de be- vordering van het algemeen belang voor oogen heeft. Lieden, dia daartoe de lzst of de maoht ontbreekt, onthouden zioh van opeisbare voorliohting en traohten niet, anderen den weg te «ijzen, dien zy zelve niet durven betreden. U bij voorbaat dank zeggende voor de welwillende plaatsing, Mynheer de Redacteur, Uw dw. dienaar, S. W. van BUUREN Nz. Mijnheer de Redacteur, Eene enkele opmerking naar aanleiding ran het protest van deu Kerkeraad der Nederlandzchc Her vormde Gemeente alhier tegen de oproering der Passiespelen. Dat die Kerkeraad protesteert, daarin kan hy van zyn standpunt gelijk hebben, maar dat er zoo wei nig oorspronkelijkheid by dat Collegie bestaat, dat het bijna woordelijk het protest van den Haagsdien Kerkeraad (zie Vaderland van 18 Juli jl.) uasuhryft en dih als eigen werk laat drukken, zonder de bron op te geven waar die mooie woorden gevonden worden, dat iz tcch wel wat al te erg voor een Kerkeraad van eene gemeente van Gouda's grootte. C. N. M. de Redacteur De Kerkereden der Ned. Herv. en der Cbr. Ger. Gemeente alhier hebben zioh op een gersarljjk pad begeven door openlijk te protegee ren tegen de op voeringen ran Wat een hunn.r noemteen tooneel- 'tuk, en niet minder door ia Uw blad een bede te rièhten om dat sink niet te gaan zien. Ik zeg sen gevaarlijk pad en dit ia het, Want zoo iu 't verrolg weder een atuk wordt geannonceerd, wnar- »an de bijwoning h. i. aleebt moet werken, zullen zij opnieuw daartegen te velde moeten trtkken, willen zy consequent zijn. Gesteld er wordt over een paar weken de opvoering van een siuk aangekondigd, dat wjjd en zyd een repu tatie hzeft van een onzedelijke etrekking (zoo zyn er!) en heeren predikanten, die behalve de Kerkelijke Courant toch ook wel wereldeohe bladen zullen lezen en daarin het tooneelniouwe we! niet zullen over slaan, zullen die dau ten tweeden male met luider stemme het publiek toeroepen Patt op uwe ooren in uwe hartenVan tweeën een of men laat de 'bijwoning van op te voeren stukken aan ieder's eigen oordeel over, of mtn komt steeds tujschen- beide waar iets gevaarlijks te zien is. Er sijn tooneelstukken (ook hier ter stede werden zy opgevoerd) waarin ontedelyke toestanden werden vertoond, waarin woorden worden gesproken eu op zaken gezinspeeld, die in het argelooze gemoed denk beelden opwekken, die zeer nadeelig werken. In „Ons Genoegen» heb ik eens een stuk gezien, waarin met brutalen overmoed de zakeo (men be grijpt welke) vrijwel by- huo naam werden genoemd, eenige plaatien vail my af zat een ongeveer 14 a 15jarige jongen, die meer dan eens een kleur kreeg tot achter de ooren over betgeen op bet tooneel vrij ruw gezegd werd. Zoo iets doet pijn. Iedere tooneelvonrstelling wordt bijgewoood door kinderen, jongens en meisjes, wier jeugdige harten daar soms al vroeg kennis maken met onzedelijke verhoudingen en daarom deze vraagWordt morgen of overmorgeu (b.v. op de s. kermis) een stuk van Zola, b.v. Nana, of een zjjner volgelingen aan gekondigd, zullen dan niet de hb. van Rhijn eu Haverkamp Begemann, namens den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, en de hh. van den Berg en de Jong, namens den Kerkeraad der Chr. Ger. Ge meente, ook dtórtegen moeten protealeeren Tooneelstukken als hierboven bedoeld zyn, werken ontegenzeggelijk, naar ieder's meeuiug, bepaald ver derfelijk, terwijl de passiespelen, door hem, die ze kent, solstrekt niet veroordeeld worden. Doch genoeg om aan te toonen hoe onverstandig en onoordeelkundig de Kerkeraden soornoemd han delen met hun protest, dat werkelyk beter ware achterwege gebleren Een lid de* Ned. Heby. Gemeente. De BURGEMEESTER van GOUDA, brengt by deze ter kennis van de belanghebbenden, dat door den Heer Provincialen Inspecteur der Direote Belastingen enr. te Rotterdam, op den 13 Juli 1888 is execu toir serklaard Het Kohier san het patentrecht dienst 1888/84, wyk K tot en met N. Dat voormeld Kohier ter iavordering is gesteld in handen van den Heer Ontvanger, dat ieder daarop voorkomende verplicht is, zijnen aanslag op dëb bij de wet bepaalden voet te voldoen, en dat heden ingaat de termijn van DRIE MAANDEN, binnen welke de reclames behooren te worden ingediend. Oouda, den 17 Juli 1883. De Burgemeester voornoemd. Van BEROEN IJZEN DOORN. BURGEMEESTER en WETHOUDER8 van Oouda, brengen ingevolge art. 5 der Wet van 28 Augustus 1881 (Staatsblad No. 97) ter openbare kennisfjj» dat bjj ben is ingekomen van den?j||volgendeu persoon een serzoeksohrift waarbij vergunning wordt gevraagd om in de by dien naam vermelde ioealiteit sterken drank in het klein te mogen verkoopen, als .- Volgnr. Naam vso deo Verzoeker. Aanduiding der loceliteit. 22a. Adriana Heiligers. Gouwe C. 8. Oonda, den 19 Juli 1883. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Van BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. Gouda, 19 Juli 1883. Qranen met weinig omset als voren. De beste Zeeuwsobe tarwe, welke weinig voorkwam, werd be taald met 9.78 a 10.25. Goede eo poldertarwe 8.76 a 9.60. Afwijkende naar kwalieleit. Rogge tnet weinig handel; nominaal 6.40 a ƒ6.75. Zomergerst 5.a 5.76 printer 6.50 4 6. Chevalier 6.76 a 7.75. Maïs flauwer 6. 4 6.40, Erwten boonen en zaden zonder handel. De veemarkt met gewonen aanvoer, deo handel in eerste soort vlug, »ferieure soorten traag te ver koopen varkens voor Londen 20 a 23 ot. vette varkens van 24 4 26 ct., magere varkens traag te verkoopen biggen van 0,90 a ƒ1.80 per 'week, vette schapen vlug, lammeren traag tê vetfkoopen. Kans aangevoerd 146 partijen, eerste qualiteit 81.4 34.—, tweede qoaliieit 26.a 30. Noord-Hollandsohe 81.a 35.—, Handel ving. Goeboter 1.40 a 1.60. Weiboter 1.20 a 1.80. v GEBOREN; 16 Joli. Pieternella, oudcra J. Ne«f en P. Bakker. 17. Johsjwa* Hendricss, oaderi A. Sckoonderwoerd en H. ven Ürauen. 18 Jacobs, onder* J. Vergeer en C. J Boere. 19 Johanna Carolina Maris, onder* G. Dortlsnd en J. van der Laan. OVERLEDEN18 Juli. E. Begeer, 1 j. 1 u. E. Ben nie, baiavr. van H. J. Blok, 48 i. E. Kromhout. 2 m - 19 J. P. La Force, 8 j. GEHUWD: 18 Jnli. G. Ca«telijn en M. da Wilde. J J. Linder* en W. Zwanenburg. J. Tak en J de Boom» GEBOREN t Hillegonda, onder* T. Boere A. Grieken. Jannetje, onder* M. van Kranenborg en 1. Bonter. OVERLEDENA. J. van Werkhoven 12 m. Stolwijk GEBOREN Johanna ouder* C. Hnijiman en J. van Dijk Corneli* onder* G. Maedaniël en W. Anker. Bevallen van een Zoon, T. Van de* ROER, geb. Enqelbreot. Gouda, 18 Jnli 1883. Voor de vele bewjjzen van deelneming, ondervonden bjj bet overlijden van mijne ge liefde Zuster Mevrouw de Wed. C. P. d* BRUIJN, geboren de Witte, betuig ik mjjnen hartelijken dank. Wed. A. KOGK—de Witte. Gouda, 15 Jnli 1883. Voor de vele bljjken van belangstelling, mij den 10° Jnli 11. betoond, breng ik aan Vrienden en ^Bekenden mijn besten dank. D. RÜIJTER. worden radicaal genezen door mjjne methode, die gegrond is op de jongste Weten sc hap peljj ke onderzoe kingen, zelfs in de wanhopigste ge vallen, zonder eenige storing te brengen in de^-gewone verrichtingen. Ik genee|s zoowel de noodlot tige gevolgen van Jeugdige buiten sporigheden als Zenuwziekten en Onvermogen. Van Geheimhouding is men .verzekerd. Ver zoeke een nauwkeurige beschrijving van de ziekte. Place de la Nation, Lid van verscheidene Wetenschappelijke Genootschappen. DIR (bekend als de beste Naaimachines der Wereld) bevindt zich te Gouda uitsluitend: N. B. De Machines worden op proef gele verd en onderricht gratis verstrekt op dat een ieder zich van de onovertroffen deugdelijkheid dezer Machines zelf kan overtuigen voor dat hij koopt. Wekéiijksche afbetaling van fl.~. Flinke korting voor contante betaling. 0

Goudsche Courant | 1883 | | pagina 2