I Buitenlandsch Overzicht. ADVERTENTIËN. ZPOSTEIR/IJ-EJILsr. KEWMSGEVINIG. B- Burgerlijke Stand. Gouda: Gouderak Haastrecht Reeuwijk CORRESPONDENTIE Ontvang"- Be taaikantoor L. Droogleever Fortuijn Rotterdam. zeé- 4 DU 7ó- grootte ran den eerkoop. Ia de correipondent goed ingelicht, dan werd dien griffier gemiddeld 15 voor elke eoodanige verkoopiog uitgereikt. Oto zich- zelf zeker geen hoog ealaris, maar daar de gedwongen verkoopingeu vooral in den laataten winter aan de orde van den dag waren, gebeurde het toch tfel dat de griffier op één avond 100 verdiende voor aan wezigheid op eene plaats, waar hij volstrekt niet aanwezig behoefde te tyu. Op deze wijze wordt de post van griffiqrj van het kantongerecht ofschoon op zich zelfs reedB geen te versmaden baantjezeer winstgevend; matjr bet is toch verklaarbaar, dat de Regeering hel beter vond, dat op dezen weg niet werd voortgegaan, en daarom den griffier beleefdelijk te kennen gaf, dat hét tijd werd heen te gaan. Er is een eervol ontslag gevolgd, en ook het pensioen zal wel niet uitblijven. "Wel is waar had de "griffier nog niet de nondige dienst jaren om gepensioneerd te worden, maar er sdhijnt reeds eene verklaring van twee geneeskundigen tg zijn ingekomen, waaruit blijkt, dat de lichamelijke toestand van dezen rechterlijken ambtenaar zooveel te wenschen overlaat, dat bij om die reden moeilijk zijn dienst langer kon waarnemen. In een zwemschool te Parijs zyn proeven geno men met een nieuwen reddingsboei. Deze bestaat uit twee halfcirkelvormige buizen, welke gemakke lijk aan den gordel zijn te bevestigen. Een jonge ling, die volstrekt niet zwemmen kon, werd, van de reddingsboei voorzien, te water geworpen. 'Hij bleef drijven en kon zich vrij bewegen. In het in strument bevond zich eenige spijs en drank, welke hij m'et zichtbaar welgevallen nuttigde. Vervolgens begaveu zich vier personen te water met een grooter model van den toestel. Zij zetfen een noodvlag op en gebruikten het noodsignual, dat aan den boei bevestigd is. De proefnemingen slaagden uitmuntend. Te Amsterdam zou Zondag het Fransche stoom schip Poitou met een 300tal Franscheu aankomen. Tevergeefs heeft men echter naar de Poitou uitgezien. De heer van De Woestijne, vroeger aan de redactie der Figaro verbonden, beeft indertijd het plan bé kend gemaakt, een pleizierreis met een stoomschip te maken naar de wijf hoofdsteden van het Noorden. Toen onlaogs de Koping van Saksen met zijne gemalin van een uitstapje over de grenzen naar het kasteel Rehfeld terugkeerde, werd de goederenwagen, onmiddeljjk achter het koninklijk rijtuig, door een drietal roovers aangevallen, waarvau twee de paarden vasthielden, terwijl de derde in het rijtuig sprong. De koetsier en de lakei verdedigden zich eohter moe dig en joegen hen op de vlucht. Het wis donker en de aanvallers konden niet onderscheiden worden. Maar een hunner moest ken baar zijn aan de sporen van een zweepslag, dieu de koetsier hem in het aangezicht toebracht. Een werk man, die aan het signalement beantwoordt, is gevat; hij beweert, echter, dat hij de striem bij een vecht partij 'n herberg gekregen heeft. De heer P. Bourceret, onderzoekingen ingesteld hebbende pmtreut den bloedsomloop in de vingers, is lot het navolgend besluit gekomen: lo. Er bestaat in het laatste vingerlid een speciale bloedsomloop, die een sneller terugkeer van het bloed veroorlooft. Deze bijzondere inrichting bestaat uit dikke, zeer korte haarvaten, die eigenaardige raatkluweutjes vormen en eene zeer gemakkelijke gemeenschap tusschen de slaga deren en de anderen mogelijk maken; 2o. Deze spe ciale bloedsomloop is slechts eene wijziging van den algemeenen' typus; het doel er van schjjut te zijn, de warmte vah de vingers te onderhouden door het bloed in overvloed er doorhéén te doen loopen. In het ilal van de Kansas, in Noord-Amerika, heeft men Soms gelegenheid een zonderling planten- product waér te nemen. Ballen, enkel bestaande uit gedroogde |ange bladeren en bladsteelen, met een middellijn van 0.30 tot 1.50 M. en zelfs meer, wor den door jen wind voortgerold en opgewaaid, om elders wederl neer te kallen eu opnieuw op te springen en verder te rollen. Men zegt dat, wanneer, gelijk soms het gejral is, een groot aantal dezer ballen over de vlakte Wordt voortgewagid, dit in de verte den indruk maakt van een voor den wind vluchtende kudde dierenL zoodat zelfs jagers er zich weieens door zouden hebhjen laten misleiden. Deze ballen en de wjjze van h|uo ontstaan zjjn onderzocht door den heer Daniel til. Baard, op eene reis iu Westelijk Ame rika. Elke bal bestaat uit eeu enkele plant, waar van de botanische naam Cyclotoma platyphyllum is. Oorspronkelijk! is deze met een enkelen dunnen sten- Voor de aanmeldingen kon men zich in Nederland - - wenden tot den heer Parmentier te Amsterdam. Desle imn bodem bevestigd. Wanneer de wind heer werd Zondag en Maandag lastig gevallen door eenige heeren, die den tocht mede zouden maken, o inlichtingen omtrent het uitblijven der Poitou. Hi bleek ten slotte, dat ook de heer P. de dupe wal van eene opliohterij. De heer P. reisde zelf naar Londen, om een Ouders zoek iu te stellen. Dat de zaak nog gered zal wor-f den, is niet zeer waarschijnlijk. Vóór zijn vertrek werd de heer P. door den Antwerpschen advocaat, Van Calster gewezen op de volgende telegrammen! in de Oilblas Havre, 19 Aug. 10.15 's morgens, Reis Woes tijne schandelijke oplichterij; zijn in nood. Aanklacht dien doet breken en het gewas doet voortrollen over den bodem, r bal aan, uit eemt het de gedaante van een grooten verdroogde bladeren samengesteld De „zwarte den glans van beteekent de vergelijking ra de steenkool tq diamant" heeft niet den schitteren- 't Braziliaansch gesteente. Maar wat gloed, de stralen die het schiet, in de waarde der latente kracht in rborgen Professor Roger heeft deze eigenschap der steenkool nauwkeurig onderzooht en het resultaaat j daarvan is geweest als volgtDe dynamische kracht, verborgen in een pond steenkool van goede qualiteit, staat gelijk met de arbeidskracht bij de rechtbank ingediend. Woods, passsagiers een8 m""s gedurende een ganschen dag aangewend. Poitou. Drie ton steenkolen equivaleert een twintigjarig Havre, 19 Aug. 11 uur's morgens. Als gij Woes- aanhoudend dagwerk van een ijverig man, het jaar tijne, Boulevard, ontmoet, zend hem hierheen. Poitou °P 300 werkdagen gerekend. Volgens een matige in nood, Woestijne vergeten te betalen. berekening levert een steenkoolader van vier roet dik Het schijnt dus, dat de kapitein van het stoom- en breed, per halve hectare 5000 ton goede steen schip, wellicht in het bezit van al de gestorte reis gelden, „zich verwijderd" heeft. Het bedrag is niet onaanzienlijk. Door ongeveer 300 personen zou reeds een som van 500 francs gestort zijn, hetgeen te zamen dus honderd-vijftig duizend francs uitmaakt. p—— Zooals men weet, worden de hyacinthebolleu in de laatste jaren geteisterd door een ziekte, die dodv de kweekers „het geel" wordt genoemd. Deze ziekte heeft groote verwoestingen aangericht en vooral iu het vorige jaar aan de kweekers zeer belangrijke verliezen berokkend. Wje den omvang der hyacin- theteelt kent en weet, welk een gewiohtigen tak van bestaan voor een uitgestrekte streek de.bollenkwee- kerjj en bollenhandel uitmaken, zal begrijpen, hoe verontrustend die ziekte was.. Het wetenschappelijk onderzoek, dat, met een toe lage van het gouvernement, thans wordt gehouden, om de ziekte en haar oorzaken te leeren kennen, heeft tot heden nog niet veel uitkomsten opgele verd. Voor de geleerden schijnt het al even moeieljjk te zijn als voor de mannen der praktijk, om die oorzaken na te sporen. Intuzscher. heeft men dit jaar, gelukkig, nog geen of weinig sporen van de ziekte gevonden. De bollen zijn in de schuren, en de kweekers sinds eenige dagen druk bezig met de verzending, zonder dat zij reden tbt klagen hebben. Men mag zeggen, dat de oogst van dit jaar vrijgebleven is van de ziekte, zoodat, als de prijzen wat meeloopen, de vroeger geleden verliezen althans eenigermate zullen worden vergoed. U. D.) kool. Elke kwjart mijl levert naar deze schatting 3,200,000 ton. j De totale waarde van deze massa steenkool door de productie van arbeiderskracht komt derhalve overeen' met het dagwerk van een rnillioen jflinke mannen, dié gedurende twintig jaren aanhoudend hebben gearbeid.! De thans aangekomen Zuidafrikaansche mail bracht lagbladen aan, tot 31 Juli loopende, waarin over iet algemeen een'afkeurend oordeel geveld wordt over iet aan dr. Jorissen gegeven ontslag. Met uitzondering ran de „Patriot" dfe, een weinig vaderlandslievend werk joet door den Volksraad in deze te verdedigen, Zjjn alle iladeu verontwaardigd over de zwarte ondankbaarheid, be tegenover detl staatsprocureur is betoond. De „Transvaal Advertiser" zegt er o. a. het vol- snde van: „Zonder twijfel steekt er iels achter deze heftige obpositie tegen dézen heer/ die sedert de retrocessie van het land het ambt van Staatsprocureur heeft waar genomen, en die, voor deze gebeurtenis, de aangewezen raadsman en gids van het volk en dit laud was, inl zjjn strijd voör de vrijheid. Het behoeft wel geen betoog, dat wg dr. Jorissen niet als een politieken bondgenoot beschouwen, maar niettemin vermeenen wjj, dat zelfs een politieke tegenstander met voor komendheid en achting moet behandeld worden. Wannéér dit het geval is met bestrijders, hoeveel te meer fnoet dan de partij, waarmede zulk eeu man door de politiek verbonden is, „diens dwalingen een we(nig over het hoofd zien.» Het schijnt, dat de Rahd deze opvatting niet deelt, en het lijkt alles be halve mooi, dat het schijnt alsof deze gelegenheid gemaakt is, om een man, die met het volk den ge- heelen worstelstrijd voor zijn bevrijding van het En- gelsche juk heeft medegemaakt, thans zoo boosaardig en wraakzuchtig aan te vallen. Het zou de vraag wezen of de achtbare leden het gewaagd zouden hebben dusdanig besluit te nemen, indieu-dr. Jorissen aanwezig was geweest, en in staat zich te verdedigen. Indieu de schijnbare reden de ware oorzaak is van het ontslag van dr. J.irisseu, don heeft men wel langen tijd noodig gehad om die te ontdekken.» En in den verderen loop van zijn betoog, vraagt de „Advertiser:" „Wie zal met een voorbeeld voor oogen als deze behandeliug van ilea Volksraad, dr. Jorissen aangedaan, thans den post van rechterlijken raadsman van den Staat willen aanvaarden? Zekerlijk zal niemand, die achting voor zichzelven en voor zijn ambt gevoelt, het gevaar willenloopen om zoo maar op stel en sprong te worden ontslagen, wanneer de Volksraad, in zjjn wijsheid, totde gevolgtrekking komt dat hg onbevoegd is." Een ander blad, de „Harrismilh Chronicle* beziet de zaak nog uit een ander oogpunt dan dat der dankbaarheid, als het zegt: „Stank voor dank. De heer Jorissen is overhoord van zijn post ont slagen, een handelwijze, die ik niet anders bestem pelen kan dan als een snoode ondankbaarheid aan de zijde van de Transvaal, een land, dat zooveel te dankeu heeft aan dien ambtenaar voor de hulp eu den raad verleend gedurende den jongsten oorlog. En wat beduidt het, dat de heer Jorissen maar zoo dodelijk moet terugkomen? Hij kon immers de hnanciëele oommissie in Holland tot groot nut zijn Uit Bergambacht meldt men: Onze gemeente viert deze week, bij gelegenheid van de 25jnrige vervul ling door den beer J. G. Bettink der betrekking van hoofd der school, volop feest. Woensdag was er feest voor de normaalschool, Douderdug receptiedag. Vrjjdag feest- voor de schooljeugd en heden feestelijke samen komst van ambtsbroeders uit het district eu van notabe len uit deze gemeente. Buitengewoon groot is de deel neming, eu talrjjk en prachtig zjjn de geschenken, welke den waardigen jubilaris worden aangeboden. Een zekere heer William Dawson,, veehandelaar en liefhebberjj-prediknnt te Winterton, Verhuisde ver leden week geheel onverhoeds naar Spanje, zijne crediteuren in groote zielsbezorgdheid latende over een bedrag van niet minder dan 40,000 p. at. aan - schuld. Wjj zouden deze gebeurtenis, als niet zoo ééuig in hare soort, onvermeld hebben gelaten, indien de heer Dawson zich niet een der grootste humo risten van zijnen tjjd getoond had, door den dag vóór zijne afreize eene aangrijpende leerrede te houden op Hand. XX, 38 „Zeer bedroefd zijnde, allermeest over het woord dat hij gezagd had, dat zjj zjjn aangezicht niet meer zien zouden; en zjj geleidden hem naar het schip.» (N. R, ct.) Naar wjj vernemen aldus lezen wjj in de Il lustration horticole zal door eenige groote kweekers de cultuur in het groot ondernomen worden van de Zonnebloem üelianthus atmuut). Reeds zeer dikwijls werd van verschillende zijden en op dringende wijze deze nuttige plant voor do cultuur aanbevolen, maar altijd te vergeefs. In China staat ze hooger aan geschreven, en wordt ze als een dier nuttigste plan ten beschouwd die de aarde voortbrengt. Uit de zaden wordt een olie eu zeep bereid, meer dan eenige andere geschikt om de huid te verzachten. De olie is even aanbevelenswaardig tot spijsbereiding, als ze goed is ter verlichting. De bloemen versohaffen aan de bijen overvloedig voedsel, en de industrie weet er een gele verfstof uit te bereiden die de keizer lijke kleur is iu het Hemelsohe Rijk. Het vee is zeer graag op de koeken door het Uitgeperste zaad verkregen, terwijl eindelijk de stengels eene fraaie vezelstof opleveren, die de Chineezen, te zamen met de draden der zijdewormen, tot zijde verwerken. Men - ziet dat er van deze plant ruim partij te trekkeu is. Dat niet allen, die de verschillende kleuren niet goed weten te noemen, juist aan kleurenblindheid lijden, bewijst het volgende feit: Een jongmensch deed dezer dagen met succes examen voor een betrekking bjj de spoorwegen, doch werd afgekeurd, nadat hij eeu onderzoek omtrent den toe stand zijner oogen by den dokter had ondergaan. Ongeveer een maand daarna verzocht hij beleefd eene herkeuring, daar bjj meende de hoofdkleuren goed te kennen, doch alléén de nevenkleuren miste, omdat hjj die nimmer had geleerd; thans had hij zich in de laatste geoefend. Zijn verzoek werd in gewilligd, eu ziet tot verbazing natuurlijk van den dokter, was er werkelijk geen sprake van kleuren blindheid. Het grdre wild, de herten en reeëa "van de tot de heerlijkheid Het Loo behoorende Veluwsobe bos schen zal 't in dezen nazomer in de buurtschap Uddel niet zoo goed hebben als 't er sinds jaren gewoon is. t Kwam het vroeger in de Augustus- en September- nscbteu in groot aantal uit velden en bosschen op de velde liggende gemaaide en rijpende boekweit van den landbewoner af, om daarvan te profiteeren en ze te vernielen meteen; aan die groote onbeleefdheid, zeer tot schade Van de eigenaars dier akkers, is paai en perk gesteld, en wel door de goedgunstige be schikking van Z. M. den Koning. Nu men tot de ontdekking gekomen is, dat de herten uiet meer be vreesd waren voor brandende lantaarns of nachtelijke vuren of hier eu daar geplaatste hokken met blaf fende honden of opgerichte „sohieuwen", bij wijze van eiroupoppen of verschrikkers, wordt een ander middel aangeweud, dat aanvankelijk uitnemend werkt. Men heeft lieden aangesteld die geregeld alle nacht- ten d'e bouwakkers afloopen, heen en weer in alle richtingen. Door aauhoudend geschreeuw, en alle mogelijke geluiden op de zonderlingste en primi tiefste instrumenten, verjagen ze het wild en gaau zoo hunne vernielzucht tegen. Heinde en verre wordt hun fantastische muziek gehoord, en vooral bjj regenachtige dagen als het wild de bosschen ont vlucht om naar de akkets te trekken, slaan ze de hoogste tonen nan. De telegram heeft eindelijk de lang verwachte ty- ding gebracht dat graaf van Cbambord ia overleden. Gedurende de riekte van dezen pretendent naar de Fraosche koningskroon ia, telken keere wanneer het einde werd tegemoet gezien, reed» zooveel geschreven -over hem zeiven zoowel als over de gevolgen van zijn dood voor Frankrijk, dat bezwaarlyk nieuwe be schouwingen of opraerkiageu zyn aan te voeren. Ook de gealachtslyst van het vorstelijk huia Bourbon is by herhaling mededeeld, zoodat de publicisten thans, nu Hendrik V" werkelijk niet meer tot de leven den behoort, zeer kort kunnen zyn in de opstellen aan zyne nagedachtenis gewijd. Den 20sten September 1820 geboren, is de lijder op weinig weken na, 63 jaar oud geworden, en op dezen ouderdom was herstel van de ziekte waaraAn hij leed byna niet te verwachten. Hij bleef kin derloos, ?n de witte vlag, door hem omhoog gehou den, verdwijut uftt hem uit de geschiedenis. De Duitsche bladen hebben een uitstekend onder werp gekregen tijdens de politieke stilte, namelijk de verhouding tot Frankryk. Het artikel van de Norddeuttcke, waarvan de telegraaf den hoofdinhoud mededeelde, deed reeds zien, dat bet .niet geheel en al pluis is; de artikelen van dit soms al te vry- wUiige gouverüementeele blad hebben altijd dit voor, dat zij in elk geval gedesavoueerd kunnen worden, wanueer dat noodig wordt geacht. Als hoofdgrief noemde de NorddeuUcke de opruiende taal van de Franscbe bladen; de Kolnttcke echter spreekt van nog andere redenen; de Fransche Minister van Oorlog, Tbibaudki, zou voornemens zyn aan de Oostelyke grenzen als proef een legerkorps te mobiliseeren. Zulke dingen zijn naar Duitsche zienswijze onge hoord en het is hoog tijd, dat de Rijkskanselier weer met een koudwaterstraal komt; de Duitsche Rijksdag moet wegens het Spaansche handelsverdrag toch bijeenkomen en er moet een krediet worden aangevraagd om ook tau Duitsche zyde als proef een legerkorps aan de westelijke grenzen te mobili seeren. Het geld, dus redc;ueeren de Duitscbers verder, zal wel niet behoeven te wordeu uitgegeven, want de Franscheu^ rullen wel tijdig in bun schulp kruipen. Of de heer Thibaudin werkelyk zulke voor nemens heeft, zal nog moeten blijken; de man is onvoorzichtig genoeg voor zulke plunnen en men kan daarbij veilig aannemen, dat het zeker niet aan de gezindheid van de' tegenwoordige Fransche Re geering ten opzichte van Dmtschland ligt, dat men zelfs geen werkelijke proef naprit. De mogelijkheid be staat echter, dat het geheeW verhaal van Thibaudins mobilisatieplaunen een JMitsch verzinsel is en dat het doel alleen is Fraukryk nog eens te doen gevoelen, dat het tegenover de reeks van verbonden van het Duitsche Rijk beter deed' zich zeer kalm te houden. De meeste Fransohe bladen nemen het uittreksel uit het artikel van de Norddeuttcke <over zoucler er iets bij te voegtfn; dat komt waarschijnlijk later; de officieusc Havat voegt er bij, dat zij geen grond kan vinden voor de Duitsche beschuldiging4, de France noemt het artikel een uitdaging eu zegt, dat het Frankrijk niet past op bedreiging»n te antwoorden, die alleen ten doel hebben bet ziju rust en zijn koel bloedigheid fe ontnemen; wanneer Frankryk vreed zaam en sterk weet te .blijven, dan heeft bet van de Duitsohe grootspraak niets te vreezen. De Parit zegt, zinspelend op een uitdrukking in bet artikel van de Norddeuttckenwij gelooven niet aan den duivél"; rerder noodigt dit blad de bankiers, kooplieden en fabrikanten uit om geen Duitschers meer in dienst te nemen. Verder dient nog geconstateerd, dat het artikel van de Norddeuttcke te Parijs niet weinig indruk heeft gemaakt en ook de Beurs er gevoelig .over was. Zooals wij meldden, is de Duitsche Bondsraad tegen 27 eu het\Duitsche Parlement tegen 29 der loopende maand bijeengeroepen. Iu hel keizerlijk opróepingsrescript wordt de reden van het beleggen der zittingen niet genoemd, maar aangezien gèen on derwerp aan de orde is, schijnt het zeker, dat het doel is de bebaudeliog Wan het tusschen Duitsch- land en Spauje gesloten tractaat. Men weet dat dit voorloopig in werking gesteld is; doch deze maatregel heeft uit ^bogpunt van consiltutionneel recht zooveel afkeuring gevonden, dat de rijkskanselier, uftar bet schijnt, tot het besluit gekojnen is de zaak in een geregelden toestand te brengen. Na eene afwezigheid van fier weken, is keizer Frans Jozef uit Ischl in zijne hoofdstad terugge keerd. Ook de Keizerin en prinses Valerie zijn nu terug en hebben haar intrek genomen in bet paleis te Schönbrunn, ten einde dicht bij Laueuburg te zijn. Haar eerste werk was, om een bezoek te brengen aan de kroonprinses Stephanie en haar moeder, de koningin van België, die te Lauenburg vertóeft. In de staatkundige wereld wordt druk gesproken over het aanstaand bezoek van den koning vaju Ru- raenië aan Oostenrijk en Duitschland. Men maakt er uit op, dat hij van plan is, zich nauwer bij het verbojid der keizers aan te sluiten. De koning van Servië is op weg naar Weenen, waar hij drie dagen denkt te blijveu. De Italiaansche gezant zal eerstdaags signor Mancini te Capo di Monte een bezoek gaan bren gen. Ook dit wordt in verband gebracht m^t de betrekkingen tusschen Italië en het Oostenrijksch- Duitsch verbond. De reit van den koning van Spanje, die volgens de Kölnitcke 20 September den keizer te Homburg bezoekt en den 26*u de manoeuvres zal bijwpnen, vindt in het Spaansche kabinet nog &l tegenstand. Sommige minister» beschouwen de reis als eene beleefdheid en dus noodig, nu zy is bekend gemaakt, andere achten haar gevaarlijk daar er vele uitleggingen aan kunnen gegeven worden. Men spreekt nu weer druk in Madrid van eene ministerieele verandering in de maand September. De heer Sugasla zoude dan met de reconstructie van het kabinet jworden belast, en de heer Vista Hermosa zoude als nietiwen minister van oorlog optreden. Intusschen reist koning Alfonsus met den tegen woordigen minister vau oörlog de noordelijke provinciën vau Spanje af, waaè hij overal met geestdrift wordt begroet. Heel juist ziillen de crisisberichten dus wel niet zijn. LIJST van BRIEVEN, geadresseerd aan onbe kenden, gedurende de 2e helft dér maand Juli 1883 uit Gouda verzonden en door tusschenkomst ran het Postkantoor terug tc bekomen J. Appeldoorn, Vrouw en Stokflets, Amsterdam; Gredee, Assen; J. Bobber, Leiden; K. de Haan.j A. ran Zanten, Rotterdam; J. J. Bolten, Utrecht; W. Korst, Zaandjjk. Uit HAASTRECHT: Reitsma, Hilrersum; ran Beers, Benuingbroeki -Gouda, den 24 Augustus 1883. De Directeur ran het Postkantoor te Gopda SIMONS. I INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OP HINDER KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER eu WETHOUDERS ran Gont)a; Gelet op art 8 der Wet ran den 2n Juni 1815, {Staatsblad no. 95.) Doen te- weten Dat tij rergunning hebben verleend le aan L. Jaspers en Zoon en hunne rechtverkrij genden tot het plaatsen ran een Stoomwerktuig voor het in beweging brengen ran stampers en het ver warmen van water in het perceel gelegen aar. hit Jaagpad Q. no. 74, kadaster Sectie A. no. 1155 2e aan P. Diamant en tijne rechtverkrijgenden, tot het oprichten eener Stooraverwerij in het perceél gelegen in den Wiiterdyk geteekend Q. no. 122, kadaster Sectie N. no. 2004. Gouda, den 21 Augustus 1883. Burgemeester en Wethouders voornoemd, 1 W. POST DROST, De Secretaris, Von STERNBACH, 1. S, GEBOREN 20 Aug. Henri, ouders S. H. Polak eoS.de Jong. 23 Catharina, ouders W. Zaodijk en G. de Graaf. 24 Wijnaad (Coroelii, ouders C. Laogeraar en M Zoeteman. OVERLEDEN 22 Aug. P. de Kokker, wed. T. vap der Jagt, 75 j. A. Gerritsen, 4 m. J. Jetier, 5 ra. 23 J. C. Hes, 4 m. B. H. Kölker, 10 w. - 24 P. Toen, 2 j 6 ra. ONDERTROUWD 24 Aug.- P. Erkelens, 49 j. en H. G. Frederiks, 44 j. H W. G. Mnnzert, te Utrecht, 53 j. en J M. Gestel, 30 j. A. van Willigen, te Rotterdam, 20 j. en G. vap der Louw, 21 Burgelijke Stand van onderstaande gemeenten van 17 tot 24 Augustus. OVERLADEN A Kok, lm G de Jong, 1 m Stolwijk OVERLEDEN: J Anker, 31 j J Huijsman, 5w J van Klpijven, 16 j ONDERTROUWD K van der Willek en' D B Natzijl OVERLEDEN B van der Spróng, 34 j GEBORENTheodoras Cornells, ouders C F de Goeij en N de Kruiif Geertje, ooders M van der Wolf en W van Welsenis GEHUWL) M Vermeulen en M den Hondijker Ondertrouwd Aan den Ineender van het in een vorig nr. der Gmdscke Ct iagtionden stokje, geteekend een „Ingezetene ven Goods" en medegedeeld dot een kenorievogel voor de peseage niet' hinderlijk is, doch dat bet bjj Art. 3 der Algemeene Poli tieverordening verboden is op gronden of eigendommen der Gemeente voorwerpen te hangen, ene. W. MUNZERT, uit Utrecht, ES J. M. .GESTEL. Goüda, 24 Augustus 1883. Bevallen van eene Dochter, A. ROZESTKATEN- VAN BüEÏ,. Gouda, 24 Aug. 1883. Heden overleed te Amsterdam, mijn hartelijk geliefde Zuster ANNA HENRIËTTA ANTONIA BOELSUMS, in den ouderdom van 43 jaren. Wed. L. BOELSUMS. Gouda, 23 Augustus 1883. Algemeene kennisgeving. Al die iets te vorderen heeft vau wijlen DANIEL Van TRIET, Veehandelaar, gewoond hebbende Mn den Plattenweg, te Reeuwijk, al daar overleden 23 Jnni 1883, en nog geen rekening gegeven heeft, wordt verzocht daar van opgaaf te doen vóór 5 SEPTEMBER 1883, aan Mr. KIST, Notaris te Gouda. Die iets te vorderen heeft van- of verschul digd is aam de nalatenschap van JOHANNES BLOEM, vroeger Metselaar gewoond hebbende en den 29 Juli 1883 aan Driebrugge te Waarder overleden, wordt verzocht daarvan vóór den 1 SEPTEMBER dezes jaars opgadf te doen ten Kantore van den Notaris S. LAGERWEIJ te Woerden. Deposito - Rente Met drie dagen opzegging 21/, °/o Met vooruitbetaling van Rente Voor eetie halve maand vast 31/» eene maand 4 °/0- twee maanden 41/, drie d'/t twaalf 5 "Zo- De stortingen kunnen ook plaats hebben door tusschenkomst kan den heer Mr. J. FOR* TUIJN DROOGLEEVER, Advocaat te Goüda.

Goudsche Courant | 1883 | | pagina 2