HoaiLTOiora mmebdhT BINNENLAND. Kamer met Slaapkamer. HE BOUWKUNDIGEN. Vloer- en Eachelzeilen, Buiteolandsch Overzicht. Kantongerecht te Gouda. AFKONDIGING. ADVERTENTIËN. TWEEDE MEID Openbare Verkaojpfhg Dames- en Hinderhoeden, Costumes en Mantels. 102. H. J. VONK, 102. Een Jongmensch SCHERP ZAND. Openbare Verkooping, WEILAND, Burgerlijke Stan d A. en B. van HAASBERGEN, GROOTENDORST Co. gevraagd bij C. v. BERK EL, KLEIWEG E. 68. te Waddings veen, in ééne zitting, op DINSDAG 23 OCTOBER 1883, des morgens ten 11 ure, in het Koffie huis van van NIEKERK aldaar, van Twee pereeelen best GOUDA, 20 October*1888. VERGADERING van den GEMEENTERAAD. Dinsdag den 23 October 1883 des middag» ten 12 ure, ten einde te behandelen: De Gemeente'Begrooting voor het dienstjaar 1884. Ook de liberale kiesrereeniging Krinpeuerwaard heeft met algemeeue stemmen tot cnndidaat voor de Tweede Kamer gesteld den heer rar. W. Thorbeoke. Voor het Haagsohe Gerechtshof stond Douderdag terecht een 25-jarige reoidirist, H. Klerks, die reeds verscheiden vonnissen had ondergaau. In den nacht van 6 op 7 Aug. jl. had hij zioh bij den spekslager Vasee alhier door het tuimelraam boven de deur toegang weten te verschaffen tot de winkel en verder tot het slaapvertrek, waar hij uit den broeksak van den baas, wiens kleeren op een stoel hingeu, een portemonnaie en sleutels nam en met welke laatste hij de geblinde opende en er al het geld uithaalde. Teruggekeerd in het slaapvertrek, .werd hij, toen hy een lucifer aanstak om te sien hoe hJj het gemak kelijkst ontkomen kon, door den spekslager bij den hals gegrepen en raakte met hem aan 't worstelen, waarbij by den huisheer met een mes, dat hij met voordacht uit den winkel had meegéuoraen, een paar gevaarlijks wonden in het aangezicht toebracht. Gelukkig werd de bewoner spoedig door de politie, die inmiddels door de atideré huisgenooten was gehaald, ontzet. Adv.-gen. mr. Gregory wees op de groote bruta liteit waarmede deze diefstal gepaard ging en de noodlottige gevolgeu, het daarbij gepleegde geweld tad kunnen na sich sleepen. Op grond van den ernst der feiten requireerde Z. E. G. A. zes jaren tucht huisstraf. Mr. graaf Van der Duyn, die voor de eerste maal als verdediger bij dit College optrad en zich als zoo danig in 's Hof indulgence aanbeval, pleitte eer.ige verzachtende omstandigheden. Na de pauze werd beklaagde ter zake van diefstal by nacht in een bewoond huis, gepleegd met behulp van inklimming en van ge weid oefening, welke sporen van kwetsing heeft nagelaten, tot 8 jaren tuchthuisstraf veroordeeld. Door de bestuursleden van de vereeniging: «Ernst en Vryheid* te Haastrecht ia, tot voorzitter gekozen bs. G. J. Paré en tot vicevoorzitter de heer C. den Baars. A De'hnefr D. Snyder, beroepen predikant by de Êvatig. Luth. Gemeente te Bodegraven zal jgondag den Bisten dezer, des avonds te zes uren zijne iutrede doenby genoemde geipeente, ,na des voormiddags bevestigd - te zyn door ds. J. A. Heiwig, Evang. Luth. predikant te VGravenhage. Pe Collecte voor Jaya'saamp heeft te Reeuwijk opgebracht 110.79. Gekozen tot lid van het polderbestuur van Reéuwijk de heer, J. Vis te Regüwyk. Ds. A. Renier, te Berg-Ambacht, heeft bedankt voor herberoep naar Wijnjeterp en Dnurstwoude, en een beroep ontvangen naar Elspeet. In eene zeer voltallige vergadering werd op Don derdag 18 Oot. te Berg-Ambacht de 20e jaarreeks der spreekbeurten in de Vereeniging; «Wiuterlezin- gen* geopend met eene toepasselijk inleiding van den Voorzitter, den heer J. G. Bettink. Daarop droeg deze eene novelle voor, getiteld: «Het slachtoffer van den laster.* Met grooten byval werd de voordracht aangehoord; zoo ook, na de pauze, de bijdragen iu proza of dichtmaat van den spreker, mej. E. Jeltema, en de heereu H. Bezemer, A. Blanken Dz., G. de Vreugt, P. J. Bettink eu P. Hamerpagt.* De gemeenteraad van Ouderkerk a/d IJsel heeft, na goedkeuring van den Commissaris des Konings, besloten aan de beide gemeenteveldwachters toe te kenuen eene gratificatie van 50 ieder, wegens ver goeding voor vervallen emolumenten, ontstaan door het verbod, dat met nieuwjaar door hen geen alma nakken meer rond gebraoht mogen worden. Uit Zevenhuizen schrijft men ons van Donderdag De vereeniging «tot nut- en vermaak* hield voor dezen winter heden haar eerste leeavtrgnd.ering. In de openingsrede herdacht de voorzitter de ver diensten van den heer J. Paul, onlangs overleden, als een der oprichters van het geselschap, en wees by er op, hoeveel zedelijken en stoffelijkeu steno het geselschap hem te dauken had. Die eerste vergadering werd door een groot aantal leden bygewoond, en geen wonder, daar de heer Hel leman van Kiuderdyk als spreker optrsd. Zyne voordrachten iu ernst en luim verwierven grooten byval, soodat bat by het einde der vergadering ieder's wensch was, den heer Helleman nog vele malen in ons midden te zien. De Arr.-Rechtbank te Rotterdam veroordeeld Don derdag den 26-jarigen oplichter G. J. tot 2 jaar celstraf, wegens het plegen van het bekende oplieh- tersfeit te CnppeUe a/d IJsel by den logementhouder W. De Boon en te IJsselraonde by W. Lagendyk, waar hij zich uitgaf opzichter te zijn van het leggen vau telephoonlijnen langs den Staatsspoorweg. Ge noemde persoon, verver van beroep en wonende te Rotterdam, was- reeds talrijke malen veroordeeld ge weest wegeus bedriegeryen. Door den liemeemeraad van Rotterdam is Don derdag verworpen, met 21 tegen 10 stemmen, een voorstel van vier Raadsleden om de adressen ter zake van de gasquaestie terug te zenden aan B. en W. ten fine van praeadvies, en met 25 tegen 12 stera- raeu besloten tot aankoop van de Nieuwe Rotter- damsche gasfabriek, volgens de laatste aanbiedingen. Ingekomen is een voorstel van B. en W. tot verdie ping van de spoorweghaveu met 6 meter. Kosten op 50,000 geraamd. Tuin- en bouwlieden hebben dit jaar wel eenige reden tot kingen dat hunne veldvruchten zoo weinig aftrek vinden en er dus geen geld van te maken is, terwyl zy over hoedanigheid en hoeveelheid in 't ge heel niet ontvreden mochten zijn. Met de opbrengst van kool o. a. wist men haast geen raad, andijvie komt met schuiteu vol van het veld eu aan meer andere groenten is geen gebrek. Het gemak dat er het geheele jaar door ingemaakte groenten te verkrijgen zijn, die voor versche niet behoeven onder te doen, helpt mede bij den tragen handel met het buitenland, dat geen behoefte heeft, omdat het zich door eigen teelt beter dan vroeger kan voorzien, om het vertier in moeskruiden en toespijs te beper ken, hierbij vooral niet den overvloed van booravrnch- ten te vergeten. Bloemkool werd op het veld tegen den ongehoordeu prijs van 15 de duizend ver kocht; uien, waarvan de teelt in de laatste jaren zeer was toegenomen, liggen opgehoopt, wachtende op koopers en zyu betrekkelijk geen geld waard. De zwaar beladen takken der vruchtboomeu bui gen of kraken onder het gewicht der appelen e»i dan welke vrachten 1 Iu geen jaren werden er treffely- ker tafelperen en appelen geplukt als thans. Aan den kleinsten kweekboom ontbrak nog niet eene groote groote, gave en geurige vruohL Het gèwas van snij- boonen mag als in den besten tyd van den groei mislukt gerekend wopleuhet is slechts een onder deel van de moezerij. Daarentegen behoort de graan-, aardappeleu-^ kool- en boomvruchtenoogst dit jaar tot een der gelukkigste en hy werd in geen drie jaar zoo gunstig gekend. LC.) Bij de opehing van de huishoudelijke school bij het regiment grenadiers en jagers is geblekeu, dat ongeveer 14 pCt. der Miliciens (meestal Friezen) lezen noch schrijven kondpn, terwyl er bovendien nog 9 pCt. niet schrijven, dóch wel lezen konden. In vele steden en dorpen van ons vaderland vindt men nog eigeuaardige gebruiken, waarvan m« n dik- wijls tevergeefs naar tie herkomst zoqjct. Vooral het oude landschap Drente, met zyne verspreide eu geïsoleerde bevolking is een dorado voor de liefheb bers van oudheden, ook op het gebied van zeden en gewoonten. Zoo merkt men, wanneer men op een Zondag zich te Hoogeveen bevindt, dat de zeer kerksche bewoners zich bij trommelslag naar hunne bedehuizen begeven. De «kerke-famboer" is daar een onmis baar persoon, eu zijne betrekking schyut erfelijk in de maunelyke Unie van de familie Paddinge. Reeds byua een eeuw lang althans iv die klinkende waar digheid aan dat huis, opgedragen. Volgens Magoïu, een der meest vertrouwde geschied schrijvers over Drente, dateert die gewoonte reeds uit het tydperk der stichting van die veenkolonie. Op het kasteel der heeren von Hohhe tot Echten, een half uur er van verwijderd, lag indertijd een garnizoen. Toen nu ju «Echten» Hoogeveen* (de oudste benaming der kolonie) door die adelijke hee ren een kerkje gebogwd werd, werd het genoemde garnisoeu des Zondags daarheen geleid, eu dit was voor de bewoners tevens een sein, om te gaan. Het ?;aruizoen is reeds lang verdwenen, magr de tamboer B blijven bëstnan. Onder de privilegiën van den trommelaar behoorde ook, dat hij op den oudejaars nacht den vopruaamsten burgers, tcgeit eene goede fooi natuurlyk, een serenade mocht breng^jw-ijaar dat gebruik is in de laatste jaren opgeheven. Toen er onlangs te Londen wel 1200 liefhebbers waren voor het beulsambt, brocht eene Italiaansche courant in herinnering, met hoeveel verachting er vroeger op deze betrekking werd neergezien. Na de restauratie van 1849 werd in Toscane de doodstraf weer ingevoerd. De groothertog Leopold kreeg by die gelegenheid twaalf brieven van sollicitanten naar het beulswerk, en hij ergerde zich over dat aantal. Hy wierp ze alle het venster uit ia den tüin en zeide«Het verzoekschrift dat het verat wegvliegt, mag verhoord worden." De gekozene heette Pan- tonie. Meu dwong hem terstond eene afgezonderde woning te betrekken in eene der meest afgelegen straten van Florence, en wanneer hij eenmaal 's maands op bet stadhuis zyn geld ging afhalen, moest hy zyne eigen pen meenemen om de quitantie te teeke nen, want geen der beambten, sou den beul zjjue pen hebben willen leenen. Het bezoek van het Belifiaeh Koninugapaar aan one lanrl ia, gelijk te verwachten wat, in de buiteo- laudsche pers niet onopgemerkt gebleven. De Weener bladen vooral laten er zich zeer gnnztig over uit. In een artikel van de ,/Neue l'reie Preste* zoo seint Keuter wordt gezegd, dat de goede ver standhouding tusachen Nederland en België niet ge noeg kan worden gewaardeerd. De Nederlanders zegt het blad, geren door de genegenheid, waarmee zij het Belgitoh Koningspaar hebben ontvangen, een voor treffelijk voorbeeld, hoe men zioh met de gebeurtenissen van 't verleden moet verzoenen en de hiztorizohe feiten behoort te erkennen. Het Weener „Preradeublalt" ziet mede io het be zoek des Koainga van België en zyner gemalin aan ons land een voor de geschiedenis belangrijke gebeur tenis. Het bezegelt den vrede en de vriendschap tut- scbeu twee op gelyken trap van ontwikkeling staande en door gelyke vreedzame belangen verbonden natiën. Wanneer zich België en Holland, zegt dit orgaan, tot verzekering der veiligheid hnnner grenzen nader bij elkander aansluiten, komen zy slechts tegemoet aan de wenschen van Duitschland, dat het grootste belaag heeft bij de onafhankelijkheid van België en Nederland. De redevoeringen, welkt door den Framchen mi nister-president, deb heer Jules Ferry, op verschillende plaatsen zyn gehouden, vormen nog het voorname onderwerp van de beschouwingen der Frantche dag bladen. Gelyk wij reeds mededeeldau, ia de indruk vry gunstig en hechten alle bezadigdeu hunne goed keuring aan het voornemen van het kabinet, om met de fonverzoenlijkeu* en anarchisten te breken. Van den anderen kant echter is meo eenigermate teleur gesteld. Men bad hjj deze gelegenheid stelliger mede- deelingen verwacht, aangaande het verder staalkondidH&r programma van het kabinet. Volgeus de laatste dépêches, welke bij bet Fransehe ministerie van marine zyo ontvangen, waren iu den laatsten tijd gecne belangrijke krijgsverrichtingen iu Tonkin ondernomen. Aangaande den gezondheids toestand der troepen wordt gemeld, dan die niets te wenschen overliet. De Fransehe commissaris in Tonkin, dc heer Har- mand, moet intnaschen (indien men een bericht mag gelooven, dat de Standard uit Hongkong ontvangt) met den legeuwoordigen staat van zaken weinig ingenomen en van oordeel zyn, dat Franktijk de gunstige gelegenheid, om krachtig op te treden, heeft luien voorbijgaan. De berichtgever van de Standard zegt verder. Men ia hjer (te Hongkong) van gevoelen, dat voor Frankrijk thana slechts twee wegen open staan; het moet bf het verworpen traetaat van Bourée weer opnemen, of tol oprukken naar Pekin besluiten Bij de verkiezingen voor den Berlynsche gemeen teraad, die Donderdag plaats vonden, kozen alleen da kiezers der derde klasse, dat zyn zy, die minder dan 200 mark aan belasting betalen. Vrijdag kiest de tweede afdeeling. Heden ds eerste. Iedere-af- deeling kiest 42 afgevaardigden. Daar Donderdag de eigenlijke groote massa koos, waa dit de gewioh- tigste dag. Gekozen werden 22 liberalen, 6 con servatieven en antisemieten eu 2 sociaal-demooraten, terwyl Iff herstemmingen moeten plaats hebben. Het belangrijkste is, dst van de uitgebrachte stemmen 30,000 op de liberale, 25,000 op de vereenigde conservatieven en antisemeiten en 8000 op de can- didatsn der solciaaldcmooraten werden uitgebracht. Eene zoo groote anti-liberale meerderheid is te Ber lijn nog nooit bijeengekraoht. Terwyl in vroeger jaren slechts 10 pOt. der kiezers aan de verkiezingen deelnamen, ia dit cijfer nn tot 40 pCt. geslegen en zeker zou het nog hooger zyu geweeit, zoo er gedurende bet laatste deel van den verkiezingstryd niet een verschrikkelijke orkaan had gewoed. De sterke reactionaire beweging ia hoofdzakelijk het ge volg van het drijven der anti semieten, soodat de voorzitter der Stadtverordneten Dr. Strassman, niet werd herkozen, alleen omdat hjj een Jood iz. Al de ochtendbladen bespreken zeer uitvoerig de verkiezingen voor den gemeenteraad, welke eergis teren hebben plaats gehad. Alle komen hierin overeen, dat de liberale party, wel is waar, de zege heeft behaald, maar dat niettemin de conservatieve-anti- semitisohe party op een belangrijk succes mag bogen, 't geen aanmerkelijk wordt versterkt, door de vele minoriteiten. Iutussehcn heeft de liberate party eene meerderheid van tweederden. Dit echter mag als zeker worden beschouwd dat in den aanstuanilen gemeenteraad in elk geval een kraohtige liberale meerderheid zal bestaan. Van de gedeelten der hoofdstad waar het arbeiders- personeel sterk is rertegenwoordigd hebben de meeste socialisten aan de verkiezingen geen deel genomen wegens de socialistenwet. De Oostenryksohe en Duitiohe bladen neoocn reeds gedurende eenigen tijd er op gewezen, dat er eene merkbare toenadering is ontstaan tusachen Rnalaml en Turkije, en dit feit is vooral zeer ziohtbaar ge worden na de reis ran den vorst van Montenegro naar Conalantiuopel in Augustas. De meest getrouwe bondgenoot van Rusland, waarschijnlijk volgens de raadgevingen van het Petersbcrgsche kabinet onde vijandschap vergetend, heeft zioh geheel met den sultan verzoend. De ontvangst en de gewisselde geschenken waren niet alleen daden van hoffelijkheid, maar tevens de bevestiging van eene goede verstandhouding. Nau welijks was vorst Nicoloas in zijn staten teruggekeerd, of de commissie tot afbakening der grenzen vergaderde te Cettinje en hare arbeid geeft, volgens de Weener bladen, reden om te hopen dal het reeds zoo langen tyd bestaande oonflict eerlang uit den weg geruimd zal worden; nog sleohts over de grenzen aan den uiter sten westelijken kant is men het niet eens. Toch zal de uitvoering van de besluiten dezer oommissie nog moeilijkheden ontmoeten zoowel van den kant der Albaneezen als van dien van zekere Tnrksehe ambtenaren, als Ali pacha, gouverneur van Cettinje. Maar deze tegenstand zal overwonnen wor den, daar de Porte den schijnt te hebben deze quaestie op te lossen. Uit deze feiten nn maken de Oostenrjjkzche en Duitzohe bladen op, dat te Conztantinopel thans geluisterd wordt naar Rush mi's stem, en dat dit een niet gunatigen invloed kan hebben op Oostenrjjk's invloed op hel Balkan-schiereiland. Een oogenblik had men gemeend, dat de Porte overhelde naar het Duitsch-Oostenryksch verbond; deze gissing was gebouwd op de reis van Moukhtar poeha in Dnitschland, zijn verblijf in Homburg en in Berljjn, zyne plannen om Friedrichsruhe en Weenen te bezoeken. Aan die reis heohtte men veel waarde: Moukthar pacha, ond-kommaudant in Armenië, zoude ufgezondan zijn om den steun van Duitschland en Oostenrijk ie verwerven tegen de eiscben van Engeland, dat steeds aandringt op de nakoming van art. 61 van het Berlynsche traetaat betreffende de hervormin gen in Armenië. Doch die hoop iz niet verwezenlijkt. Moukthar heeft op zijn reis naar Conatantinopel, Weenen noch Friedrichsruhe aangedaan. Van: daar de meening dat de toenadering tneschen Turkije en Oostenrijk is mislukt, en dat dit het reaultaat ia van Bnsland's diplomatieke bemoeiingen. Terechtzitting van Woensdag 17 October 1883. KantonrechterMr. J. H. tan MIEROP. Ambtenaar van bet Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN te Botterdam. VEROORDEELD: A. D,, kastelein te Gouds, tot 2 boeten van «jjftig oent» of 2 dagen, wegens niet zorgen dat in de twee wachtkamers van het slation te Gouda, waarin door hem krachtens vergunning sterke drank in het klein wordt verkocht, een gedrukt exemplaar der Drankwet duidelijk leesbaar was opgehangen; A. v. W., huisvrouw van I. R., tapster te Gouda, tot 5 gsddeu of 1 dag wegens na 12 nnr'anachta aanwezig hebben van bezoekers in de door haar gehouden tapperij aan de 4de Kade te Gouda C. L, sleeper te Gouda, lot 10 gulden of 2 wegens meat niet of bak C. v. 6., bouwman te Waddinxveen, tot 10 gulden of 1 dag wegens op zyn erf te Waddinxveen, tjjdeljjk in werkiDg hebben vzo een locomobile om granen te dorscheu, zonder dat hy daartoe vergunning had bekomen van den Bnrgemeeater van Waddinxveen J. T., huisvrouw van J. den B., te Waddinxveen, tot 1 galden of 1 dag «egena op eens anders erf te Waddinxveen laten lotloopen van eene haar toe- behoorende kip 0'. V., landbouwer te Reeuwjjk, tot 1 gulden of 1 dag wegena op eens anders weiland te Waddinxveen laten losloopen van hem toebehoorende swunen 8. B., bouwman te Waddinxveen, tot 1 gulden of 1 dag wegens iu eens anders water te Waddinxveen laten zwemmen van hem toebehoorende zwanen D. U., bouwman te Waddinxveen, tot eene boete van 1 golden en eeue boete vau 2 gulden of 2 dagen wegens te Waddinxveen in eens anders water Izten zwemmen vzn hem toebehoorende zwanen en doen leggen van een hoop zand op hef talud der kade langs de Gouwe zonder verguuniug vaa Dijk graaf en Hoogheemraden vnn Rijnland K. M., bouwman te Reeuwijk, tot 2 boeten run 26 centa of 2 dagen wegens by een sohouw blijken niet gezorgd te hebben, dat van het gedeelte Tien- deweg, in den polder Stein onder Reeuwjjk, waarvan hjj onderhoudpliehtige is, de boomen behoorlijk waren opgesnoeid en de tporeu in den weg behoorlijk ware» geëffend A. L. C., koopman te Gouda, tot 3 gulden of 1 dag wegens zitten op zijn hondenkar onder het ryclen te Moordreoht Jan van Adrichem, baanspiuner te Moordrecht, tot 1 gulden of 1 dag wegeue dronkeusohap te Moordrecht Johannes Woordnoejjer, bnanspinner te Moordrecht, tot 1 gulden of 1 dag wegens dronkeneehep te Moordreoht Jen Slobbe., arbeider te Moordreoht, tol 1 gulden of 1 dag wegens donkenschap te Moordrecht Hendrik Catsberg., arbeider (e Reeuwjjk, tot 3 galden of 2 dagen wegena dronkeusohap te Wad dinxveen j Douwe vau Willigen,' koopman te Waddinxveen, tot 6 gulden of 8 dagen wegens dronkenschap te Waddinxveen. if 2 dagen op zjjn erf te Gonda bewaren van paarden- iet geborgen in een behoorlijk gemetselde put BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, Gezieu liet besluit van den Heer Commissaria des Konings iu deze Provinoie, van den 12n September 1883 A. No. 1573. 3e afd. (Pro», blad No. 58) be treffende de verplichting tot bet doen van suppletoire aangiften voor de BELASTING op hei PERSONEEL over het diensljaar 1883/84. Brengen ter algemeene kennis, dat, volgens de arlt. 27 en 42 der wet op (Ie peraoneele Belasting, van den 29 n Maart 1883 (Staatsblad No. 4 zooals die zooals die zyn gewijzigd en aangevuld by de arlt. 7 en 14 der wet van den 9n Kffti (Staatsblad No. 59) tot bet doen van suppletoire aangifte verplicht zijn, alle die na den 15n Mei jl. een perceel in gebruik hebben genomen, alsmede zij die dieustboden of paar den na laatstgenoemden datum, hebben aangeschaft. Wordende de Ingezetenen mitsdien herinnerd aan de op hen rustende verplichting tot het doen dier aauïifte, ten einde bevrijd te blijken van de toepas sing der strafbepalingen voorgeschreven bij art 35, voor zooverre die zijn gewijzigd bij art. 18 der wet van den 9n April 1869, (Staatsblad No. 69) en art. 39 van meergenoemde wet van den 26u Maart 1833 (Staatsblad No. 4 Gouda, den 18 October 1883. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. GEBORE N: 16 Sept. Johmna, ouders P. B. van deu Broek en J. Cabout 18. Christina, ouders N* Verbij en G. van der Vliat. OVERLEDEN; 1® Oct. A. Leeflang. wed. J- Jonkheid 71 j J. Sprayt, 19 d. ONDERTROUWD: 19 Oct. *N. Ondyk, 23 j. en N- van der Laan, 28 j. T. Kooiman, te Waddinxveen, 42 j en C. Kore, 37 j. P. Krygsman, 22 j. en M. W. Elshout, 22 j! B. J. Scholten, te Nienwerkerk aau den IJsel. 32 j. en D. P. van den Hoek, 8<) B. van Roon, 24 j. en E. van der Landen, 23 j. Heden overleed tot onze diepe droef heid onze geliefde Moeder en Behnwdtnoeder Mejuffrouw ANTJE LEEFLANG, Wed. J. Jonkheid, in den ouderdom ran 71 jaren. Uit aller naam. K. JONKHEID. Gouda, 19 October 1883. Heden overleed te Euslcirehen bij Cöln in den ondeidom van 33 Jaren, onze aange huwde Zoon, de Heer LAURENZ OTTO FISCHER, nalatende twee kinderen te jong om hun zoo treffend verlies te kunnen be seffen. Mr. H. PICCARDT. 0. 8. PICCARDT-Ooktwijn. Gouda, den 19 October 1883. Eenige kennisgeving. Tegen NOVEMHER biedt zich aan een fat soenlijk BURGERMEISJE, P. O., als of als MEID ALLEEN. Brieven onder letter M. aan den Boekhandelaar J. W. K NIP- SCHEER, Jr. alhier. Tegen 1 NOVEMBER wordt TE HUUR gevraagd een GEMEUBILEERDE Franco offerten letters 6 N A, ran het Alg. Advertentie-Bfl/enu van NIJGH van DITMAR, Amsterdam. bij inschrijving van De AFBRAAK Van het zoogenaamde COMMISSARISHHISJE op de Gouwe bjj het AmsterdamscheRVeer, op ZA TERDAG den 27n OCTOBER 1883, des na middags te 1 uur, op het Raadhuis te Gouda. De voorwaarden liggen ter inzage op de secre tarie dier gemeente, op alle werkdagen van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. ONTVANGEN de nieuwste Parijzer Mo dellen van benevens alle ARTIKELEN tot het vak be- hoorende, in mime keuze voorradig. Ons steeds minzaam aanbevelende voor het MAKEN van voorheen A. OLIFIERS. Gouda, Hoogstraat A 119. Wordt ten spoedigste gevraagd een UITGE WERKT PLAN en TEEKEN1NG van eene te maken ZWEM- en BADINRICHTING. De zelve moet in alle deelen aan de eischen des tijds voldoen. Aanbiedingen worden ingewacht onder No. 885 aan het Bnreau dezer Courant. BEHANGER, Lange Groenendaal, ONTVANGEN eene prachtige Collectie in alle maten. Ondertrouwd PETER KRIJGSMAN MARIA WOUDEMINA ELSHOUT Gouda, 19 Oot. 1883. Ondergeteekenden hebben de eer de ONT VANGST te berichten der nieuwe Artikelen voor het seizoen. worden van ai MAANDAG gepresenteerd. Gouda, 20 Oct. 1883. van Fatsoenljjke Familie, 20 jaar, een nette hand schrijvende, bekend met de FRANSCHE van A. KOK Comp., te Gouda. PRIJSOPGAAF gevraagd voor de Levering van SCHEEP ZAND, benoodigd voor de Bouw eener VILLA te Nieuwerkerk a/d IJsel. Inlichtingen te verkrijgen op het werk. gelegen in den polder Bloemendaal binnen Waddingsveen. Ie Perceel groot 1 heet., 14 aren, 30 cent., gelegen bjj de Waddingsveensche brug, aan den Rjjweg, en behoorende tot den insolventen boedel van H. SPITHOVEN. 2e Perceel groot ruim 41/, heet.,gelegen aan het Jaagpad van de rivier de Gonwe, behoo rende aan den Heer A. C. KOOLMEES te Nieuwerkerk a/d IJsel. Voor den kooper van perc. 2 bestaat gele genheid om UIT DE HAND TE KOOPENde naast dat perceel gelegen Bouwmanswo- ning met ruim 3 hectaren Weiland, be hoorende aan den Heer J. A. vandeWERVE te Waddingsveen. Betaaldag 1 Januari 1884. In eigen gebruik te aanvaarden 1 Jan. 1884. Breeder bjj biljetten. Nader onderricht geeft Notaris MOLENAAR te Waddingsveen.

Goudsche Courant | 1883 | | pagina 2