AANBESTEDING 1 GEVRAAGD STEENKOLEN. a 57c, per Heet. J. Switzer Az. ADVERTENTIfiN. Openlijke Dankbetuiging VIOOL, voor f 15- Goudscke Spoorweglij st, JONGEN gevraagd. J. de JONG Az., 'Bulieolaiidsch Overzicht. KENNISGEVING. Kantongerecht te Gouda. VERSCHENEN Boeken of ander Schrijfwerk. JAN PRINCE en Cle-, ZELDZAAM. Niiet over te slaan Burgerlijke Stand. bij A. KOK Comp. Zoo lang de voorraad strekt. De Levering van KRUIDENIERS WAREN en eenige LEVENSMID DELEN voor het jaar 1884. drie Eagelsehcn, die hun weg over de schutting wil* des nemen. De politie had de handen vol, om hen die tonder kaart tich tot het terrein en de afdeelin- gen toegang hadden verschaft, van daar te verwijderen. De Nederlaudsohe Sociaal-Democraten, die met hun voorganger deu heer F. Domela" Nieuwenhuis eenigen tijd geleden ook hier ter stede trachtten pro paganda te maken voor hunne denkbeelden, hebben, naar wy meenen, weinig kans instemming te vinden bij ons volk. Toch kan het tijn goede zijde hebben dat openlijk worde aangetoond hoezeer z\j zelf in dwaling verkeeren en anderen doen dwalen. Daarom vestigen wy de aandacht op een by den uitgever Sikken te te Amsterdam verschenen brochure, waarin de woorden en de daden van den aanvoerder der party door den heer J. Hobbel worden besproken en aan een zuivere redeneeriog worden getoetst. Dr. Vau Vloten, die beloofd had het geschrift bij het Neder- landsche publiek in te leiden, werd door den dood in dat voornemen gestuit. In zijne plaats liet nu Dr. H. J. Betz een „woord" aan Socialistisch onverstand voorafgaan. Wij ontleenen daaraan het volgende: Een eerste vereischte om anderen te overtuigen van de oprechtheid, waarmee men den persoonlijken eigendom afkeurt is, dat men zijn eigen persoonlijke eigendommen op het altaar der gelijkheid geofferd hebbe. Dit vergeten zekere volksmenners volkomen. Nu zijn theoriën onmisbaar; doch theoriën omtrent de inriohting van de tastbare werkelijkheid moeten door daden bezegeld worden, zullen haar verkon digers voor ernstige personen doorgaan. Ik heb mij by herhaling moeite gegeven te doorgronden, wat de heer Nieuwenhuis en de zijnen eigenlijk willen, maar tot den huldigen dag is het my een raadsel. Denkelyk ligt dit aan mijne onbevattelijkheid, en is het hun zeiven duidelijk genoeg. Waarom dan de onheldere klanken niet eens door sprekende daden vervangen, en proefondervindelijk getoond, wat de leer meebrengt in de praktijk? Immers, 't zou on billijk wezen te verlangen, dat wij ons by genen aansloten, zonder dat we wisten, in welken toestand we daardoor geraakten. „Aan de zaak der ware vrijzinnigheid berokkenen zjj met hun verwarde praatjes groot nadeel, wijl zy de mannen van het stelselmatig behoud en de party deu teruggang in staak stellen, huu on bekookte eiscben als natyurlyke uitvloeisels der nieuwere denkbedden te doen voorkomen. Zoover schynt de scherpnnnigheid van den heer Nieuwenhuis echter niet te reiken. Blijkbaar ontgaat het hem, dat wie behooren wil tot dt groote vrijzinnige partij, welka, in al haar schakeeringen, de rede als het hoogste gezag erkent, aan dit gezag ten minste de hulde schuldig is van scherp te deuken, en de uit komsten van zijn deuken met klaarheid mee te dee- len. Die klaarheid nu zoek ik bij den heer Nieu wenhuis zoo geheel tevergeefs, dat de scherpte van fijn denken mij twijfelachtig voorkomt. Wie zelf zich begrypt, vindt zonder al te groote inspauning ook de schryfwys en de termen wel, waardoor hij zioh begrijpelijk maakt voor anderen; wie heldere begrippeu heeft, zal naar even heldere bewoordingen nooit ver behoeven te zoeken. Slechts zijdie niet de rede als het hoogste gezag aanvaarden, hebben daarom het recht, duister te wezeu; maar de libe raal heeft het niet. De uitgaaf van Socialistisch Onverstand is door de bovenvermelde omstandigheden «enigszins ver traagd. Dat een4 man als Van Vloten het niet be neden zich geacht zou hebben te doen, wat ik thans zoo goed mogelijk poogde te verrichten, ik er zeker de beste aanbeveling voor. Betz. De beruchte koopman H., thans in Den Haag, tegen wiens aan oplichting grenzende manoeuvres nog- dezer dagen door de politie werd gewaarschuwd, verhuisde Donderdag avond uit de Ryswijksche straat naar de Kalkoenstraat, geholpen door zijnen vader, die daartoe uit Leiden overgekomen was. De bewoners uit de omgeving van zijne vroegere woonplaats, vermeerderd met tal van nieuwsgierigen, begeleidden den gesignaleerde naar zijn nieuw kwar tier eu maakten, steeeds het verhuisboeltje vergezel lende, by wyze van omroeping bekend, dat de verhuisde uu eigenlijk het individu was, dat jl. Zaterdag weer slachtoffers van zyne kleine kwade practyken had gemaakt. Bij deze aanwijzing bleef het niet, daar eenigeu uit de menigte tot feitelijk heden overgingen, waarby, behalve H. zelf, ook zijn vader mishandeld werd. De politie moest ten slotte tot bescherming van hunne| personen en goederen tuaschen beiden komen. Een der geredde schepelingen van het verongelukte schip „Johanna", kapt. Rottinghuis, van Riga naar Delfzyl, meldt aangaande deze ramp de volgende byzonderheden „Nadat wij van Riga in zee waren gegaan, bevon den wij onè op 18 dezer, des avonds pl. m. 3 uur, 4 mylen de Rithorens, om weihen tijd hei schip geweldig stootte. Alle manschappen togen onmid- delijk aan de pompen en er werd zonder ophouden gepompt tot Vrijdagmorgen 4 uur. Het baatte niets, het schip was inmiddels vol water, dryvende op de lading. Toen zette men koers voor den wind; wy kregen te 9 uur dien morgen land iu 't gezicht, dat de Jutsche kust was, in de onmiddellijke na- byheid van Ringkjöbtng, met het voornemen daar het schip op strand te zetten. Hier sloeg alles echter stuk. De ankerketting werd over boord gedaan, waar het schip voor bleef liggen tot Zaterdagmorgen 9 uur. Een half uur hierna werd de ketting gekapt, ten einde t te beproeven het schip alsnu voor den wind op strand te krijgen, bij welke gelegenheid de kapitein door een stortzee over boord werd geslagen en jammerlyk in de woedende golven zijn jeugdig leven eindigde. Redding was niet mogelyk. Om 10 uur gelukte het den overigen schepelingen, met den stuurman Luttcr van Appingedam aan 't hoofd, het schip op strand te zetten, bij welke gelegenheid het aohterdeel van het schip wegslo g, met zich ne mende al de schepelingen, zes in getul die alien met zwemmen den wal moest bereikeu. Vijf der schepe lingen gelukte dit, doch de stuurman, waatschijnlyk door kramp bevangen, zonk in de diepte weg. De schepelingen zijn toen door den strandvoogd in ziju woning opgenomen en daar liefderijk verzorgd, voor welke menschliever.dheid genoemden strandvoogd een woord van dank wordt toegebracht. Een van de geredde schepelingen is nog te Riugkjöbing moeten blijven, wn einde te bezorgen voor hetgeen van het schip eu de lading nog te bergen zal zijn. Behalve raderen en rails van papier zal men nu ook papiereu stoomschepen krijgen. Zulk een vaar tuig, 24 voet lang en 5 voet breed, is namelijk voor eenigen tijd op de werf der bekende Westing- house Company te Pittsburg van stapel geloopen, en moet geheel ondoordringbaar voor water gebleken zijn. Als hoofdvoordeel van het papier als mate riaal voor den scheepsbouw hoemen de uitvinden de buitengewone lichtheid er van. Het vaartuig weegt inderdaad zonder machine slechts 1000 pond. Het wordt voorzien van eene stoommachine van Westiughouse, die tot 2000 rotaties in de minuut kan maken. Daarmede zou werkelijk eene zeer groote snelheid te bereiken zijn. Om eenig denkbeeld te geven van den stroom van belangstellenden, wie de Tentoonstelling te Amsterdam voortdureud aantrok, zij het voldoende, mede te dee- len, dat zij door 1,426,521 betalende personen werd bezocht, terwyl van dtfz toegang tot den halven entréeprij» door oa. 80;#lo pi werd gebruik gemaakt. Hierby dienen nog te worden opgesteld de duizen den geabonneerden, de exposanten en hun geëmploi- eerden, werklieden enz. Om dezen vloed van raenschen alleen in de bakkerij van „de Voorzorg" een kleine versnapering aan te bieden, was het noodig 140,000 pond bloem te ver werken, waaruit ungeveer 1,600,900 broodjes en 1.250,000 krakelingen gebakken werden; om hun een hartigen dronk te schenken vulden alleen de Erven Lucas Bolt 80,000 glazen met verschillende likeuren, terwijl er 210,000 stoelen verhuurd werden, opdat men zich, onder bet genot der muziek, van het vermoei ende der wandeling kon verpozen. Er werden 45,000 liters Dortmünder bier en 56,940 glazen Moezelwyu verorberd aan het einde der middengalerij. Om al de bezoekers van buiten, die natuurlijk verre weg het meerendeel vormden, over te brengen, liepen in de 184 dagen, welke de Tentoonstelling beleefde, van de Hollandsche Spoorwegmaatschappij ongeveer 36,000 treinen. Ook aan het station van den Rhijnspoor heerschte steeds een ongewone, hoewel natuurlijk niet zoo aan zienlijke drukte. Het getal der dAar aangekomen en vertrokken treinen kon evenwel niet opgegeven worden. Op de lynen der Amst. Omnibus-maatschappij werden van 1 Mei tot 31 Oct. 8,801,154 personen vervoerd. Het aantal ritten bedroeg in dat tydvak 658,060, van gemiddeld 27* kilometer elk, of samen •1,370,634 kilometer, zijude zoo wat ruim drie malen de omtrek van onzen aardbol. Nv. d. D.) Een redacteur, die 't bijster druk had moest tot besluit van zijn taak nog „eenige vleiende woorden" schryven over een boek: „het mond- en klauwzeer van het vee". Reeds half in den dommel, deed bij het byna werktuigelijk. Toen hjj den anderen mor gen goed wakker was, las hij mét verbazing het volgenden door hem zelf geschreven slotwoord; „Dit voortreffelijke boek mag in geen beschaafde familie ontbreken". Te New-York begint het mode te worden onder de chique dames en heeren om zioh te tatoueeren, waarschijnlijk om daardoor het aandenken aan den laatste der Mohikanen of der Irolceezen levendig te houden. Nu eens is het een geliefde naam, dan weer een vers of een geheele armband, die met scherpe naalden op den arm of het been geprikt wordt en met Chineesche (onuitwischbare) inkt besmeerd. Een dame liet zich langs dezen meer en meer gebruike- lyken weg het beeld van haar aanstaande op den rug graveeren. Minder aangenaam, wanneer het soms „afraakt". De heer of de dame is dan verplicht ten eeuwigen dage met een impressie van haar of hem rond te loopeu. Na eene uitvoerige discussie, heeft de Framehe Kamer der Afgevaardigden eergisteren met eene over* groole meerderheid (339 tegen 160 stemmen) eene motie van orde aangenomen, waarin verklaard wordt dat de Kamer vertrouwen stelt in de kracht en de voortiohtigheid der Begeering tot uitvoering der beslaande verdragen. De tweedaagsche discussie over de Tonkin-interpellatie is dus voor het kabinet-Ferry met eene schitterende overwinning geëindigd. Dit is waarschijnlijk voor een deel hieraan toe te schrijven, dat de onthullingen, waarmede de heer Granet had gedreigd, achterwege tijn gebleven en vele afgevaardig den, die tot dusver wankelend waren, tich vóór Ferry verklaarden. Ook elders dan in Frankrgk maakt men tich tot de parlementaire veldtochten gereed. In Fruiten tal dit maal weinig bijzonders aan de orde tijn, in Engeland des te meer. Men hoopt daar eindelgk eens een tittiog te hebben, niet aan Egypte en Ierland uitsluitend, maar aan binnenlandsohe hervormingen gswjjd. Uit breiding van het stemrecht op het platteland, her vorming der administratie van de graafachappen,her- vorming vau het bestuur der Londensche City tijn de drie groote punten, die op bet programma der liberale partg staan. Men twist slechts over de vraag, welke hervorming den voorrang verdient. Inmiddels is het plan tot uitbreiding van kiesrecht door een oudeu Whig op de hevigste wgte aangevallen in een open brief. Het is lord Sherbrooke, meer bekend onder tijn vroegeren naam Robert Lowe, die tich op dit punt' wederom als in 1867 van zijn partij- genooten afscheidt. Zijn aanhang is echter niet groot. Twee belangrijke zaken houden in Engeland de aandacht gespannen, vooreerst de ontploffing op den ondergrondsehen spoorweg te Londen, waarbg een veertigtal menschen verwondingen bekwamen en ten tweede de faillissementen te Liverpool. Uit een ondersoek naar eerstgenoemd geval, dat vol gens de telegrammen aan kwaadwilligheid wordt toegeschreven, is voorloopig gebleken, dat geen dy namiet, waar waarscbgulgk nitro-glycerine voor de volvoering van het misdrgf is gebruikt. De gisteren avond ontvangen Standard zegt echter, dat het hier eenvoudig een gasontploffing geldt. Het verkeer is overigens op dien spoorweg reeds hersteld. Wat de faillissementen te Liverpool betreft, groote spanning heerscht aan de katoenmarkt dier stad en nog eenige firma's hebben hare betalingen gestaakt. Het voornemen vau Engeland om zgn troepen ge heel uit Egypte terug te trekken wordt niet algemeen vertrouwd; sommigen houden 't er voor, dat men te doen heeft met een intrige; de Eugelsche Regeering zou teer goed weten, dat de vrede niet lang bewaard zal blijven, wanneer haar troepen den aftocht hebben geblazen; nieuwe ongeregeldheden tonden een geschikt motief moeten opleveren voor een nieuwe, langdurige bezetting, welke ongeveer geljjk zou staan met een annexatie. Andereu betwijfelen dit, en meenen, dat Engeland zich te goed bewust is, dat bet toch reeds te veel hooi op zijn vork heeft dan dat bet er nog meer zou willen opladen; Engelands hoofddoel ia de Soezvaart vrij te houden en dat doel kan bereikt worden ook zondereen gevaarvolle annexatie; het is voor Enge land genoeg, dat geen andere Mogendheid zich van bet land der Fharao's meester maakt. In het Iersche Ulster, en wel te Londonderry zgn de Oranje-mannen en de nationalisten aan 't kloppen geweest; het dreigde reeds lang daartoe te komen. De groote redevoeringen, in den laatsten tijd in de provincie gehouden, hebben de gemoederen te veel opgewonden. De politie had moeite de vechtenden te scheiden en de orde te herstellen. De voorzitter van de Rumeensche kamer van af gevaardigden, de heer Rosetti, heeft zijn ontslag ge vraagd ten einde te kunnen deelnemen aan de be raadslaging over de grondwet; dit ontslag is aan genomen. Eergisteren moest het herzieningsontwerp worden aangeboden. Door dentafgevaardigden Stolo- jan is vergunning verzooht om de regeeriug te mogen iuterpelleeren over de beweegredenen, die haar hebben doen besluiten om den koning de reis naar Weenen aan te raden. Verder wenscht hij inlichtingen over deu uitslag van het onderhoud van den heer Bratians met Bismarck en Kslnoky; de regeering zal over drie dagen antwoorden. De Dnitsche bladen verzekeren, dat de zitting van den rijksdag den 15en Januari zal worden geopend, terwgl de bijeenkomst der Fruisisohe kamer op 20 November is bepaald. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, brengen ter openbare kennis, dat, ter voldoening aan art. 69 der Wet van den 4 Juli I860 (Staatsblad No. 87), afsohriften van de Processen-verbaal, betref fende de benoeming van een Lid van de Tweede Ka mer dér Staten-Generaal bedoeld bjj de artikelen 62 en 67 dier Wet, zgn aangeplakt aan den ingang van de St. Anthoniestraat, alsmede dat gelgke af schriften op de Secretarie der Gemeente zijn neder- gelegd, alwaar daarvan inzage kan worden genomen op iederen werkdag, tan des morgens tien tot des namiddags een ure. Gonda, den 2 November 1883. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. KENNISGEVING. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OF HINDER KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gonda; Gelet op art. 8 der Wet van den 2° Jnni 1876, (Staatsblad uo. 95 Doen te weten: Dat zg vergunning hebben verleend aan le. den Heer D. C. van oh POOL, te Gouda, en zgne rechtverkrijgenden, tot het oprichten eener 8uikerballenmaker|j in het perceel gelegen iu den Lan gen Groenendaal geteekend Wjjk I no. 106, kadas ter sectie B. no. 946. 2°. den Heer G. J. D. ABENDS, te Gouda en zgne rechtverkrijgenden, tot het plaatsen eener stoolnma- ehine van 2 paardenkracht voor het iu beweging brengen van drie draaibanken, een schaal bank, een boormachine en een slgpsteen in zijn smederij ge vestigd in het perceel gelegen aan de Nieuwe Haven geteekend w|jk N. no. 120, kadaster Sectie B. No. 1784. Gouds, den 3 November 1883. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. Terechtzitting van Woensdag 81 October 1883. Kantonrechter Mr. J. H. van MIEROP. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN te Rotterdam. VEROORDEELD: E. 8., schipper wonende aan boord ran zijn schip, tot 3 golden of 1 dag, wegens niet roldoen aan het berel rau een agent ran politie te Gonda om zijn schip te rerleggen op de door dien agent ran politie aangewezen plaats; W. L., schipper, erenals de rorige A. G., schipper, erenals de rorige W. S., schipper, erenals de rorige F. H. de G., koopman te Gouda, tot 5 galden of 1 dag wegens bij eene rooraf behoorlijk afge kondigde sohoaw orer de slooten binnen de gemeente Gouda bevonden worden niet gezorgd te hebben, dat de hem toebeboorende sloot gezuiverd was van dryreod ruil en andere stoffen, die de doorstroo- ming van het water kunnen belemmeren L. B., aannemer te Gouda, ereuals de vorige J. de K., bouwman te Gonda, erenals de rorige; J. L., wagenmaker te Gouda, erenals de rorige; D. H., landbouwer te Haastreoht, evenals de vorige; C. J. de G., notaris te Pijuacker, erenals de rorige. VRIJGESPROKEN J. J., zonder beroep te Gonda en J. r. M., timmerman te Gonda, ran de aanklacht by eene schouw orer de slooten, binnen de gemeente Gonda beroadeu te zyn niet gezorgd te hebben, dat de hun toebeboorende slooten gezuiverd waren. (Niet vol doende bewezen dat de slooten werkelyk aan beklaag den toebehoorden). GEBOREN: 81 Oct Pieter Adrians*, oudera P. A. Wil- lemae en M van Eyck. 1 Nor. Johannes Dirk, oudera Verhoef en Klnmpenaar. Wilhelmus Gerardua Henri Mari, ouders P» P. Soos en M. G, C. de Jong. 2 Pieter Daniel, ondera I. J. Boot en P. S. Spruit. OVERLEDEN: 2 Nor. H. A Delfos, buisrr. ran H. P Schim ran der Loelf, 47 j. ONDERTROUWD: 2 Nor. C. ran den Hondel, 28 j. en l C. Nieuwenhoizen, 20 j H. Verwij, te Reeuwijk, 54 j. CD G. C. ran Blokland, 42 j. Heden overleed, na eene kortstondige ®®kte, tot diepe droefheid van mjj en mjjne kinderen, mijne geliefde Echtgenoote HELENA ANNA DELFOS, in den ouderdom van 47 jaar. H. P. SCHIM van dee LOEFF. Gouda, 2 November 1883. Getrouwd PETEE KRIJGSMAN KS MARIA WOUDEMINA ELSHOUT, die, ook namens wederzjjdsche familie hunnen harteljjken dank betuigen voor de vele bewjjzen van belangstelling bg hun huwelijk ondervonden. Oouda, 31 October 1883. Heden overleed tot onze groote droefheid onze jongste lieveling MARIA ANNA JOSE- PH1NA, in den onderdom van bjjna 6 maanden. G. H. KORTE. E. J. KORTE- Gouda, 31 Oct. 1883. van de Kasteelen. Voor de vele bewijzen van belangstelling, bjj de ziekte en het overigden van ons geliefd Dochtertje ondervonden, betuigen wjj onzen harteljjken dank. C. G. SPIT. J. SPIT—Heemsbergen. Oouda, 2 November 1883. Voor de vele bewjjzen van deelneming, ons betoond bg het overigden onzer geliefde Moeder en Behuwdmoeder betuigen wjj onzen harteljjken dank. Uit aller naam 4 K. JONKHEID. Gouda, 2 November 1883. aan den Heer P. GOEDEWAAGEN Tz. voor de boogst royale wjjze, waarop ZEd. mg, mjjn Behuwdzoon na JONG en mjjne Kleinkinderen heeft schadeloos gesteld in zake de afwikkeling van het Amsterdamsche Veer. Wed. A. SOET— Gouda, 2 Nov. '83. van Buuren. Ter overname aangeboden eene GOEDE BE SPEELDE Te bevragen onder No. 891 bij den Uitgever dezer Courant. een KAMER met KOST etc. Aanbieding met ppgaaf van prjjs onder No. 892 aan het Bu reau dezer Courant. Tot het verrichten van LOOPWERK en andere WERKZAAMHEDEN wordt een flinke Adres onder No. 890 aan bet Barean dezer Courant. IEMAND, dageljjksch eenige uren disponibel hebbende, wenschté deze gaarne te besteden tot het BIJHOUDEN van Adres onder No. 889 aan het Bureau van dit Blad. Binnen een paar dagen weder in lossing een pnike Lading GROVE RUHR KACHEL KOLEN contant zonder korting, mits bg 2 of meer Heet. geljjk genomen. Kantoor Turfmarkt, H 94. levert voor EEN GULDEN een Kilo THEE, geurig, waterhoudend en mooi van blad. Bjj niet minder dan Kilo. Bjj 2'/, Kilo rabat. 'enten der beide Gasthuizen alhier, zullen op MAANDAG den 12» NOVEMBER a. s., des avonds ten 81/, ure, ter kamer van. Regen ten AANBESTEDEN De voorwaarden van Aanbesteding en Leve ring liggen van 8 November af voor gegadig den ter lezing in het Gasthuis, alwaar ook de monsters ter bezichtiging zjjn gesteld. De inschrjjvings-biljetten worden aldaar in eene gesloten bus ontvangen, terwgl belang hebbenden bg de opening daarvan op dag, uur en plaats bovengenoemd, kunnen tegenwoordig zgn. Regenten voornoemd, W. POST DROST, Pres. C. C. KNAAP, Secret. Gouda, den 3 November 1883. Kuiperstraat K. 227, te GOUDA. ZUIVERAAR van HUIZEN, SLAAPPLAAT SEN en MEUBLEMENT. Met de vaste condities. derbenoodigde LEVENSMIDDELEN en STEENKOLEN, ten behoeve van het Be- stedelinghuis te Gouda, gednrende het jaar 1884 op DINSDAG 6 NOVEMBER e.k. des avonds ten zeven uren, in het Lokaal van het Gesticht; de voorwaarden liggen ter lezing in het Ge sticht van 1 tot en met 6 November van des morgens tien tot des namiddags twaalf nren. De Secretaris, A. H. van DILLEN, Voor slechts 6 galden ontvangt ieder een keurig bewerkt, zeer elegant TAL- MIGOUD-CILINDER HORLOGE met j uitstekend werk, voor het goed, tot op seconden toe nauwkeurig, gaan waarvan I gedurende 5 jaren schriftelijk wordt in- j gestaan. Deze prachtige horloges zgn vervat in zware, onverslijtbare Talim- gondeD kasten, smaakvol vervaardigd met fijne kristalglazen en secondenwg- zers, gelijken volmaakt op echte gouden horloges en zgn afkomstig uit een fail liet gegane horloge-fabriek, waar zg vroeger veel meer gekost hebben. Onze Generaal-AgentinWeenen verzendtdeze j horloges naar alle landen en aan ieder I tegen vooruitbetaling van slechts 6 gul- j den of ook wel tegen rembours en bij ieder horloge wordt een elegante Talmi houden Horlogeketting geheel kosteloos daaraan toegevoegd. Al wie een goed en goedkoop zakhorloge wil hebben, be- stelle zoo spoedig mogelijk, daar bg deze nog NOOIT VOORGEKOMEN GOEDKOOPTE de geheele voorraad spoedig uitgeput zal zgn. Bestellingen te adresseeren aan den Heer KAHN, Generaal-Agent j te Weenen, II, Leopoldsgasse No. 11 Weenen (Oostenrijk).

Goudsche Courant | 1883 | | pagina 2