KARNMOLEN MET HONE. BAAS. STEENFABRIEK. EEN MEISJE" ATTENTIE. TE HEER Sociëteit „Ons Genoegen." Buiienlandsch Overzicht. KENNISGEVING ADVERTENTIÉN. Geregtelijke Aankondiging; Gevraagd eene DIENSTBODE Sterkenburg, Lage Gouwe Gouda. Sedert 25 Jaren Abstiaubbins of Anti- Riiumatische Watten TOOlsTEEIj. GRONDBELASTING. j Burgerlijke Stand. W. DE JONG Wz. van Krimpen a/d ÏJsel werkzaam zijn. B?ide dor pen liggen 4 uren van elkander verwijderd. Het bestuur der te Haastrecht opgerichte koor- vereeniging bestaat uit de heeren D. A. Dopper, H. J. F. Hegman, G. Juugeling eu P. J. A. Gou- driaan Drost. De eerste twee egn gekozen door de ledeu van den Protestantenbond, de laatste twee door de leden der zangvereeniging. Men sohrgft ons uit Oudewater: Gisterenavond werd door eenige jonge dames (leden van een dameskrans) eene uitvoering gegeven ten voordeele der ulgeraeene armen van Oudewater. Gezongen werd„la Charité" van Rossini, „Ab- schied der Zugvögel" van Mendelssohn, Ich wollt rneine Liebe ergössc" en Choeur de Guillaume" vau Rossini. Gespeeld werd„Lohengrin" van Wagner „Waldesrauschenn van Fr. Braungardt en „Les Adieux* van Weber. Voorgedragen werd: Teunis Rutohartvan Bogaers „Bet klokje van Innis Fair van Fr. Halm, „Horst en Lina" van Feith en „Een versdat als een nachtkaars uitgaatvan Lauril- lard. Een woord van dank ten slotte aan de dames, die door hun optreden aan zeer velen een genoegelijken neen meer, een recht genotvollen avond bezorgden en tegelgk het bare bijdroegen tot leniging van den nood der armen. De oud-Minister Jhr. G. J. G. Klerck is eergister avond in den ouderdom van 69 jaar overleden. Aan 's Rijks munt houdt men zich thans bezig met den aanmaak van halve centen, die tot een be drag van 20,0p0 zullen worden vervaardigd. De Hoofd Commissaris van Politie te Amsterdam waarschuwt tegen Barend Willemse gesignaleerd op bl. 1322 vau 1880 van bet Politieblad die zich bij gegoede ingezetenen vervoegt onder 't bedrieglijk voorgeven aan hem voor geruimen tijd geleende kleine geldsommenterug te komen betalen, bij die terugbetaling voegt hg een klein gescheuk b. v. een mandje china's appelen of aardbeziën hetwelk gewoonlijk op zijn herhaald aandringend aangenomen wordt. Vervolgens komt hg denzelfden of den volgenden dag terug met het verzoek hem 14.of meer ter leen te geven tot het doen van een aankoop. Hg geeft hiervan een quitantie doch laat dan niets meer van zioh h oo ren. Voor een dergelijk feit heeft hij te Rotterdam in de gevangenis gezeten. De Haagsche Courant verneemt, van zeer betrouw bare zijde, dat door den ministerraad de heer O. Van Rees, voorzitter der Tweede Kamer, aan den Koning is voorgedragen tot gouverneur-generaal van Neder- landsch-lndië, en dat die voordracht slechts op 's Ko- nings onderteekeniug wacht ter openbaarmaking in de Staats-Courant, hetgeen eiken dag kan worden te geraoet gezien. De Volksvriend geeft de volgende cgfers betreffende de jeneverrampen in 1883: Veroordeelingen in ver- baud met dronkenschap, te VGraveuhage 1640, in andere gemeenten 5285; door misbruik van sterken drank gestorven 87; diefstallen om te drinken 14; in dronkenschap bestolen 8; brandstichtingen 8; in brand geraakt 4; vechtpartijen met grove mishan deling 209; uit de dienst ontslagen soldaten 9; gede gradeerd 8; veroordeelde en ontslagen veldwachters en politie-agenten 15; aanrandingen 14. Te Edam zal dit jaar een Tentoonstelling worden gehouden van voorwerpen, die op kunst en nijver heid betrekking hebben en door den werkman in zijn vrijen tgd egn vervaardigd, alsook van allerlei zaken, die kunnen bgdragen tot de kennis van de geschie denis van Edam. Het plan gaat uit van het Nuts- departement, hetwelk het 100-jarig bestaander Maat- schappg ook cp die wgze wenscht te vieren. Zooals bekend is, werd „bet Nut" daar ter stede opgericht. Dezer dagen beleefden eenige bewoners van de bovenstad te Java een stichtelijk schouwspel. De Javanen van de Amsterdamsche Tentooustcllin kwamen terug. Maar hoe? Half geëuropeaniseerd, uitgedost iu de wonderbaarlijkste kleedingstukken, en met eene voornaamheid en eene onbeschaamdheid over zich, die inderdaad merkwaardig waren om aan te zien. Bijna allen droegen fraaie bottines en hadden parasols tn parapluies bg zich. Een der mannen droeg eene korte, satijnen zwarte broek; auderen vertoonden andere fraaiigheden. Kortom, het was een belachelijk ge zicht. Het yermakelijkste van alles was echter de kennelijke minachting, waarmede zij andere inlanders bejegenden, o. a. de karvoerders die hen reden en de inlanders, die om hen heen stonden voor het huis waar zg afstapten. Klaarblijkelijk is het gevoel vau eigenwaarde door hun verblijf in Europa niet weinig geprikkeld. Ouder het spreken met een Euro peaan houden de mannen doodbedaard hun raanilla- sigaaiyiu den mond. Van hornat geen spoor. Weinige dagen geleden heeft te Amsterdam de openbare aanbesteding plaats gehad van het maken van tenten en stallen ten dienste van de Arast. landbouwtentoonstelling. Naar wij vernamen waren er 23 inschrijvers. De hoogste was 59,000, de laagste C. Hartman, te Loosduinen, aan wien het werk gegund is. {Ldb. Ct.) Bemesting van schrale gronden met zeeslik. Er wordt bericht, dat in Oost-Friesland het bewgs wordt geleverd, hoe verlaging van de spoorwegtarieven iu het belang van den landbouw de beste gevolgen heeft. In den laatsten tijd namelgk ia het tarief op de Hannoverscbe westbaan voor bet vervoer van zeeslib ter bemesting van de landergen aanmerkelijk verlaagd. Ten gevolge daarvan gingen vele waggons Dollardslib tot naar Marienhaft, Hoge ene. Er zgn reeds weder groote bestellingen ingekomen. Het slib kost te Era den per dubbelen waggon 8 a 9 mark; de vracht bedraagt door de geheele streek van de kunstbaan slechts 3 mark per dubbelen waggop, zoodat bet voeder (circa 8/4 kub. meter) goed slib aan het spoor nog niet ltyj mark zal kosten. (De invloed van kleibemesting op van nnfere dorre gronden is bekend genoeg, ook in sommige streken van ons eigtn land.) De conclusie van het eiudverslag, uitgebracht door de heeren dr. Egeling en dr. Dupont, betreffende het voorkomen van trichinen in uit Amerika aan gevoerd varkensvleesch, luidt: „Het is niet gebleken, dal het gezouten 0 en ge rookte varkenvleesch, zooals het uit Amerika in den handel wordt gebracht, voor gebruikers bier te laude gevaar oplevert voor trichiuenziekte." Zij doen daarbij evenwel opmerken, dat wijziging in de behandeling van het vleesch in Amerika, wij ziging zou kunnen brengen in den toestand, waarin de trichinen hier aankomen, en derhalve ook in de grootte van het gevaar hetwelk jlat vleesch op levert. Raadzaam zou het dus zijn, dat steeds op dat vleesch het oog gehouden werd. Dtt onderwerp is thans wel niet van zoo groot belang als vroeger, daar het Amerikaausohe varkens vleesch zeer in prgs is gestegen, het Hollaudsche eenigszins gedaald. Hierdoor wórdt van dat vleesch voor het ougenblik in Rotterdam minder dan voor een paar jaren aangevoerd. Toch is de hoeveelheid namelgk 1,113,875 kilogrammen in de eerste elf maanden van het vorig jaar -r- voorzeker nog groot genoeg om dit volksbelang bij voortduring te blijven bewaken. i Het uitvoerend comité voor de internationale Landbouwtentoonstelling iu 1884 te Amsterdam doet een beroep op alle belangstellenden in het wel slagen der Tentoonstelling. De kosten zgn groot, de bijdragen tot dusverre gering. Er worden daar om inteekenbiljetten verspreid, waarop men kan inschrijven voor een èereprijs, een prgs of gouden, zilveren en bronzen medailles. De lgst van de namen der donateurs wordt voor in den catalogus gedrukt. Donateur wordt men voor 26, waarvoor men ren vrijkaart voor den geheelen duur der Ten toonstelling met inbegrip der plechtige opening ver krijgt. De 5e aboimements-voorstelling ran Hel Neder- landech Tooneel, die Donderdag-avond gegeven werd, werd geopend met de oproering vau het drama van Mr. P. Brooshooft: zijn meisje komt uit! Bij hel opgaan san het scherm zag men zich in een Indische omgeving verplaatst en het kon het oog niet anders dan aangenaam aandoen eens een andere de coratie te zieu dan de van ouds bekende. Het ge- heele stuk wordt afgespeeld in de knroer van Adv. Holt zins en zoowel de intrigue ais de ontknooping it 'vrij eenvoudig. Het meest moet in dit stak worden geroemd: de prettige toon, die daarin wordt aangeslagen, de gewone conversatie-taal, die daarin wordt gehoord, de aardige teekeniDg van een stuk //Indisch leven". Boekeu- of looneeitaal wordt daarin slechts zelden gesproken en dit zegt op ziohzelf reeds veel. Over 't geheel ligt een waas van frisohheid en vroolykheid, "dat den toeschouwer bekoort eu hem doet verlangen dat de schrijver het niet bij dit eerste stuk zal laten. Mocht hij zich aan een tweede poging wagen, dan hopen wij zulke bekende (en versleten) middeltjes ter ontknooping, als het viuden van de bewuste schriftelijke verklaring door Freule Stuart, niet gebezigd te zien Brooshooft'a stuk, aangekondigd als een drama, verdient dien naam niet. Het dramatisch element is daarin niet bjj uitstek vertegenwoordigd. Alles samen genomen is het een amusant, onderhoudend stuk, dat zeker wel ner- gena gaoole geestdrift zal uitlokken maar alom van harte toegejuicht worden. Voor eeo eerste stuk be- teekent dat reeds veel. het sonnet van Fred, van Eeden is na de op voering nog vrjj wat mcer besproken eu beschre- vendan het stuk van mr. Brooshooft. Het is, meenen wy, voor het groote publiek minder amusant, doch bevat zoovele goed geschreven tooneelen, flinke zetten en goedgelukte geestigheden, dat wy ook van dezen auteur de hoop uiten dat hy hel tooneel niet den rug zai toekeeren. Blykens zijn eigen getuigenis bezoekt hij den schouwburg zelden. Mocht hij kun nen besluiten dat wat meer te doen, hij zou vooruit gaan aan tooneelkennis en by al den Keest, waar over hij beschikt de onmisbare kunst voegen om hier en daar wat meer op het effect te werken uatuurlyk in den goeden zin van het woord. Wat het spel, betreft verdient zeker de heer Schultze in de eerste plaats genoemd te worden: de jeugdige talentvolle acteur, die tot het succes van beide stuk ken zooveel bybracht door zyn geestige voordracht. De luitenant Jolie, onovertroffen vriend van het schoons geslacht, werd zeer aardig door hem weer gegeven en niet minder de domme kwast Eugcue de Belfort. De scène van het voorlezen van het geleende Sonnet kwam a. a. uitstekend tot haar recht en herhaalde malen wist hij aller bijval te verwerven door ziju keurig, sober, uitstekend spel. Na hem komt een woord van welgemeende hulde toe aan Mej. Marie Lorjé, die eerst als Zephyrs, la ter als Eudia bijzonder voldeed. Mej. de Groot was een freule Stuart, zooals de sehry- ver zich haar weuschte en in de scèue, waer zij Maas zyn laaghartig gedrag verweet en in die, waar zy Luit. Jolie de band weigerde was zy vooral zeer goed, Mevr. Kleine vervulde de rol vau Mevr Goedhart, de Jong die van Hollzius, Clout die van Maat, allen zeer goed. Laatstgenoemde vertolkte in het tweede stuk de rol van Karei en ook in deze rol deed hij zioh kennen als een beschaafd acteur, die bepaald vooruitgaat. De verdiensten der veraehillende actrices werden ditmaal op bijzondere wyze gehuldigd. Mevr. Kleine en Mej. Lorjé werd bij 't opkomen ieder een bouquet ver eerd en nog herhaalde malen werden hen, zoo ook Mej. de Groot en Mej. Weiman, dergelyke welriekende buldebewijzen overhandigd. Wy mogen echter de eer daarvan uiet den Goudechen kunstvrienden laten aanleunen en evenmin verzwygen dat die groote bou- quetteurijkdom niet van Goudsche zyde afkomstig was, maar veeleer te danken was aan de hoffelijke band eens vreemdelingt, die Goods had uitgekozen om de talentvolle actrices zyn hulde aan te bieden. Van deze bloemen-ovatie maakt de Amsterdammer (steeds bijzonder goed op de hoogte van tooneel aangelegenheden) op de volgende wyze melding: Donderdagavond regende het bloemen voor de damrs-artisten der Amsterdamsche afdeeliug vau Het Ned. Tooneel. Een zoon der Slichlsche Alma Maler, baron Q. de Q., had onder de kinderen van Flora, in het uitverkoren Niee tot bloei geraakt, een zeldzame scbnarschte gebracht, door een twaalftal ruiken her waarts te ontbieden. Een der jongere leden van bovengenoemde afdee- ling de bouquetten vertoonden in sierlijke bloem figuren de letters M. L. scheen het uileluitend doel der hulde te zyn. Eent later, en tegenover l'embarra» du ckoix, veroorzaakt door de aanwezig heid vau zoovele bekoorlijke en begaafde apetereaaen, als in Het Sonnet, en mr. Brooshoofl's Zijn Meisje komt uit, optreden, kwam eenige verandering in het plan van den jeugdigen Maecenas, en kwam een ovatie tot stand op meer tocialistiaohen grondslag. Er bleef inluuohen genoeg over voor de eerstbe doelde jonge dame, die geen roet op het tooneel kon zetten, zouder vau uit het orkest met een bou quet in de rede gevallen te worden. En aityd de letters M. L., en het kaartje Q. de Q. De brave sohonwburgbezoekera vonden deze extra- vertoouing niet onvermakelijk. De Franscbe ministerraad heeft eergisteren, bij het ontwerpen van de staatsbegrooting voor 1885, besloteu, by alle departemeuten van algemeen be stuur de uitgaven tot het hoogstnoodige te beperken. Volgeus geruohl zijn dp Parijsche werklieden, die geen arbeid hebben,, voornemens ten vreedzame mani festatie te doen. Zy willen u.l. in optocht door de stralen der stad trekken en brood eisehen. Het is niet aan te nemen dat de regeeriog dit gedoogen zal. De uiterste linkerzijde der kamer van afgevaar digden heeft gisteren een onderhond gehad met ge delegeerden van de werklieden, die de vergadering van jl. Zondag belegd hadden en thans verklsarden dat zij^ zich met de door die vergadering genomen revolutionnaire besluiten niet vereenigden. Het aantal werklieden zonder werk te Parijs wordt op 160,000 geschat. Het cijfer is waarsohijulyk wat hoog genomen, maar het ia in elk geval hoog ge noeg om ongerustheid iu te boezemen, en met de officieuze verklaringeu en verzekeringen dat het niet zoo erg is en het wel schikken zal, komt men zeker niet verder. Het is mode gewordeD, en niet alleen onder de sooialislec om van alle kwalen in de maatschappij den Staat de schuld te geven, en de monarcbalen stemmen hiermee volkomen in, nu de vorm van den Staat toevallig de republiek is. In de departementen laat de toestand der arbeiders klasse evenveel te wensohen over als in de hoofdstad. In Creuzot werden 1500 werklieden, Italianen ont slagen; het eerst zijn uatuurlyk de vreemdelingen aan de beurtin de wevery van Frongentout, depar tement des Vosget, ia eeu gelyk getal werklieden weggezonden, die geen genoegen wilden nemen met een loonsverlaging van 5 pCl., waartoe de patroons genoopt zijn, omdat de zaken zoo sleobt gaan. De Pruisische landdag heeft de algemeene beraad slaging aangevangen over de nieuwe belastingwetten, die in hoofdzaak ten doel hebben de vrijstelling der iokomsten beneden 1200 mark van de belasting op bet inkomen, en de invoering eener helling van de rents van het kapitaal. Het debat werd geopend door den olerioaal Von Schorlemer Aalst, die zioh wel met de rentebelasting kon vereenigen, maar meende dat de voorgestelde schaal der inkomstenbelasting niet doeltreffend was; eene hervorming der gemeen tebelasting zoude beter aan het doel beantwoorden. De conservatief Von Rauchhaupt was uatuurlyk bij zonder met de ingediende wetten ingenomen, en nrees den moed der regeering, die ze had ingediend, boog. Tot andere conclusies kwam de heer itichter, die de ontwerpen een dilettanten-arbeid noemde, samengesteld naar de onsamenhangende gegevens van den rijkskanselier. In eene lange redevoering betoogde bij, dat de ingediende ontwerpen waren eene beper king der volksrechten en eene verkleining van bet begrootingsrecht van den landdag. De mi- sister verdedigde daarop zyn voorstel. Gisteren was o, a. de beer Windthorat onder de sprekers, die verklaarde te zyu voor de verzending naar eene commissie van 21 leden, niet, gelijk hij zeide, om de ontwerpen later af te stemmen, maar om daarop smeudementen voor te atellen in den geeat, door den heer Schorlemer-Alst aangegeven. De algemeene beraadslaging is hiermede nog uiet geëindigd. Over bet algemeen onlmoeten de voorstellen der regeeriug veel tegenstand', in beginsel strijden de liberalen er tegen, en de conservatieven hebben, gelyk men ziet, speciale bezwaren. De bondsraad is tegen den 22en bijeengeroepen om te beraadslagen over bet nieuwe wetsontwerp op verzekering van werklieden tegen ongelukken. De regeering meent, dat deze raad door het ontwerp goed le keuren haar steun zal geven tegenover de openbare meening en invloed zal uitoefenen op den L Iinddag. {k De Pruisische regeering heeft weder eeu stap ge daan op den weg tot verzoening met het Vaticaan. De bisschop van Manster toeb is in zyn ambt her steld. Van al de afgezette geestelyken blijven nu oog de bisschoppen van Keulen en van Posen over; doch van hunne hentelling schijnt geen sprake le zyn. Door het wegnemen der grieven verliest het centrum vao zyn invloed op de katholieke bevolking. En het gaat tegen de verkiezingen van den ryksdag. Volgens berichten uit Friedricbsruhe is de gezondheid van prins Von Bismarck tegenwoordig beter dan te zinds jaren was. Hy begint om zeven uur 's morgens aan ziju werk en hy gaat voor tieu uur 's avonds naar bed Dagelyks wandelt hij twee nur, en verleden week beklom hij in den loop der wan deling een paar keer een ateilen epoorwegdyk, wat geen kleine iuspanning is voor eeu man in zijn 69ste jaar. Daar de gezondheid van den rijkskanselier niet alleen sen grooten invloed oefent op de staatkunde vau Europa, maar ook wel eens zelf onder den invloed dier staatkunde staat, is het berieht belangryk. De lang verwachte, door de appositie goed voor bereide crisis in Spanje is gekomen. Wat voor speld was, gebeurde. Met een meerderheid van 96 stemmen (221 tegen 126) hebben de Cortes een outwerp-adrea van antwoord op de troonrede aan genomen, dat niet door de commissie ad boe was ontworpen, en in strekking en inhoud aanmerkelijk daarvan verschilde. Het kabinet, welks buitenlandsche tn binnanlandsehe politiek in hel tegenontwerp wordt afgekeurd, kon- das uiet aan het bewind blijven en asm dan ook onmiddellijk ontslag. Na de tweede nederlaag, door den minister Tisza in het Hongnarsehe Hoogerhuis geleden, zal hij waar schijnlijk het ontwerp van wet op bet huwelyk tuaseben christenen en israëlieten, in den loop vnn dit zitting jaar, niet weder aan dit huis voorleggen. Men wil zelfs weten, dat daartoe besloten is in een bijeenkomst ran de ministers met de hoofden der liberale party, liet Lagerhnie, de kamer van afgevaardigden, hand haaft echter haar besluit: het wetsontwerp is en blijft aangenomen. Onder deze omstandigheden wordt het Van liberale zyde wenschelyk geaeht dat de premier getrouw blyve aan het programma in zijne nieuw- jtarstoespraak verkondigd, eu dat hij due op de tar tende houding van de Tafel der magnaten antwoorde met bet indienen van een ontwerp van organieke wet, Strekkende tot hervorming van de Eerste Kamer op uodanige wyze, det de buiteniandsohe (Oostenrijkscbe ens.) pairs niet stembevoegd zyn, wanneer beslist moet worden over onderwerpen waarbij het lot, de «tv en de belangen van 'Hongarije, benevens de groote Mok der vrijheid en verdraagzaamheid betrokken lyn. l)e BURGEMEESTER der Gemeente Gouda brengt Ier algemeene kennis, dst het Kohier voor de Grond- Meeting op de Gebouwde en Ongebouwde Eigendom- ure dezer Gemeente, over het jaar 1884 op den 14 Januari 1884, door den Heer Provincialen Iu- ipeotenr der Directe Belastingen ent. te Rotterdam ueculoir verklaard, ia gesteld in handen van den Heer Ontvanger der Directe Belaetingen alhier, en dat ieder belasjjngschuldige verplicht is zijnen aan slag, op den by de Wet bepaalden voet ie voldoen, alsmede, dat ten deze geene bezwaarschriften zullen worden aangenomen, die niet binnen den tijd van drie maanden, na dato dezer, zullen zijn ingeleverd en waarbij moet worden overgelegd een dubbel vau het aanslagbiljet. De BURGEMEESTER voornoemd aoht het niet ounoodig den grondbezitters te herinneren, dat, om in het genot te kunnen worden gesteld van de bij artt. 2631 der Wet van den 26n Mei 1870 Staatsblad No. 82), bepaalde vrijstellingen wegens stichting, herbouwing, bjj- of opbouwing of gedeel telijke vernieuwing, de belanghebbenden volgens art. 38 dier Wet, verplicht zijn bij het Bestuur der Ge. meente eene aangifte in te dieneD, binnen drie maanden na de geheele of gedeeltelijke ingebruikstelling der perceelen, waarvoor aan ben een schriftelijk bewijs zal worden afgegeven; en dat van alle voornoemde gebouwen, met betrekking tot welke binnen gezeg den termijn geene aangifte gedaan is, de aanspraak op vrijdom, of vrydom van verhooging van Grond belasting voor het geheel of ten deele vervallen zal. Wordende de belanghebbenden uitgenoodigd de voorschreven bepaling op te volgen, ten einde schade te voorkomen. Gouda, 17 Januari 1884. De Burgemeester, VAN BEUGEN IJZENDOORN - GEBOREN 16 Jan. Jacobus, ouders J. vao Eijk én A. van der Woeoael Adriaua, N. Vermaal eo C, 'Ploot Cornelia Maria, ouders J. Nieowenhvisen en C. P Truijen 17- Nicolaaa, ouders II. Melkrrt en P. Leeflaug Neeltje, ouders J. Lafeber en H. P. de Loos Johannes Egidias, ouders T. Juke en M. Loarier18 Panlus Marines, ouders H. Zand voort an A. Happel Hendrika, ouders H. van de Water en A. C. Jonger held. OVERLEDEN: 16 Jan. P. A. Willemse, Uw. - 18 M. H. Uline bnisvr. van J. O. van der Linden, 60 j C. G. Schoonderwoerd, 5 j. 7 m. A. M. Donk, 1 j. 8 ro. GEHUWD; 17 Ian. A. Schouten en M. Neeleman. ONDERTROUWD: 18 Jan. W. van Vliet, 29 j. en A. van der Neat, 30 j. H. Wijnhof, 24 j, en C. M. Boot, 21 j. A. Straver, 23 j. eo Z. Zegveld, 25 j. T, de weger, 21 j. en W. L. van Bekkum, te Tie), 21 j. G. de Zeeuw, 22 j. en L. Koog, 21 j. H. G. Kölker, 45 j. en E. de Voa, 39 j. A. Dekker, 30 j. en K. Oberinger, 27 j. H. K. de Waal, 19 j. en J. Dubbel, 20 j. Ondertrouwd: -- C. WOLTMAN, Herv. Pred. te Ariel, fff en f® I. K. SCHELTEMA, van Ame'erdam. Arkel, 18 Januari 1884. Voorspoedig bevallen van een Zoon, A. J. v. d. PAVOORDT- Gouda, 18 Jan. 1884. Melkebt. Voor de vele bewijzen van belangstelling ons betoond bjj het overlijden onzer hartelijk geliefde Zuster en Aanbehuwdzuster, Mejuffrouw ADRIANA MARIA .SOPHIA MOULIJN, be tuigen wjj onzen oprechten dank. Uit aller naain, A. van OS Az. Gouda18 Jan. 1884. Bjj beschikking van den Hoogen Raad der Nederlanden dd. 4 Januari 1884, goedgekeurd bjj 'sKouings besluit van 14 Januari'84 n°. 24, zjjn aan den Heer PIETER JOHAN ALBERT GOU DRIAAN DROST, gedomicilieerd ie Haas trecht, den 29 September 1863 geboren uit bet huwelijk van den Heer ADRIANDS HELEO- NARDUS DROST, te Haastrecht, en Vrouwe JOHANNA ALBERTA HERMINA AGATHA QOUDRIAAN, verleend brieven van meer der jarigver klaring, welke hem geven al de rechten bjj de wet aan meerderjarigen toegekend, behoudens de bepaling van art. 478 van het Burgerlijk Wetboek. Mr. P. J. SNEL, Advocaat en Procureur bij den Hoogen Raad. 's Gravenhage, 18 Januari '84. als MEID ALLEEN. Adres Mevrouw de Wed. A. OUDIJK, Fluweelen Singel. Door ONTBINDING vau Compagnieschap vei plicht de ondergeteekende te berichten dat hij voortaan alles tot het vak behoorende in lichtingen en uitvoeringen VOOR EIGEN REKENING zal voortzetten, waarvoor hjj zich bij voortduring aan UEd. beleefd aanbeveel. UEd. dw. dienaar, Lazeruskade P 236. Mr. Timmerman, van 17 jaar zag zich gaarne tegen Februari in een Burgergezin GEPLAATST. Adres franco onder letter O, aan de Boekhandelaren A. KOK Comp. te Gouda. Dit de IIAND TE KOOP een BESTE Te bevragen bjj een stevige onslljtbare HARMONICA, heelen en halve Tonen, zuiver van stem, zes bassen, zwaar van geluid, gepasseerde jaar nieuw ge kocht voor 26.Nu te koop voor 16. Nadere informatie bij den Boekbandelaar A. BRINKMAN. Om spoedig in dienst te treden vraagt men GEHUWDE LIEDEN (zonder kinderen ten hunnen laste) als HUISBEWAARDERS,waar van de man genegen is ook eenig Loop- en Schrijfwerk te verrichten. Adres met franco brieven onder No. 912, aan het bureau dezer Courant. Op eene Steenfabriek van gelen steen wordt tegen flink loon gevraagd, om zoo moge- ljjk dadelijk in dienst te treden, een flinke BAAS, volkomen op de hoogte der steenfa- bricage, en die, desgevorderd, de geheele directie eener Steenfabriek op zich zoude kunnen nemen. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Brieven franco, onder motto Baas, worden ingewacht aan het advertentie-bureau van NIJGH van DITMAR, te Rotterdam. Aan belanghebbenden wordt bij deze bekend gemaakt, dat de eerstvolgende BALLOTAGE voor het Lidmaatschap der Sociëteit zal plaats hebben op ZATERDAG 9 FEBRUARI a. s. en de Ballotage-Lijst aanstaanden ZATERDAG 26 JANUARI gesloten wordt. Namens het Bestuur, J. C. IJS3ELSTIJN, Secretaris. Gouda, 19 Januari 1884. zijn de beroemde echte j. bij de Rhumatiek-lijders een goed onthaal te beurt gevallen, door hunne snel werkende ver drijving vaD die vailurlaiidsche plaag. De HoofddepoWtóuder^A. BREETVELT Az, te Delft, heeft ^pnt per pakje ver krijgbaar gesteld T. A. G. vail Deth, 5 ij-tffB. Verheul, Gudewater. Mej. de Wed. Bosman, A. Bos, Berkel. J. van Dorp, Zoetermeer. A. Kauling, Alphen. J. B. E. C. Schlattman, Bodegraven. K. Oosterling, Haastrecht. Wed.G.Wilhelmus, Woerden Gouda. W.F.J.aen Ujjl, Sohoonh A. Prins, Zevenhuizen. M. J. Goudkade, Boskoop. O. Hoogendijk, Cappelle. S. v. d. Kraats, Bleiswijk. een flink BURGERWOONHUIS met open Plaats en voorzien van vele gemakken, op de Karnemelksloot alhier, voor een civielen prjjs. Te bevragen bij J. BULK, Karnemelksloot te Gouda.

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2