TWEEDE MEID. LOOPJONGEN Baitenlandsch Overzicht. ADVERTENTIEN. 25-Jarige Echtvereeniging RENNiSGEEINH. Arrangeeren van Einderpartijen, DINERS en SOUPERS tl INGEZONDEN. Vergiftige Inkt. Burgerlijke Stand. Mevrouw de JONGSchotsman, W. G. VAN GEELEN, besproken wss, waarbjj ran Regeringswege werd verdedigd het itelael van indirecte vaart en direete belaatlngen. De heeren Van de Putte en Heemskerk hebben nader gepolemiseerd over de politieke bonding der Begeering by de benoeming van den Gouverneur- Generaal, sooder dat de discussie nieuwe gesichts- punten opleverde. By de begrooting van Justitie kondigde de mi* nister een wetsontwerp aan, houdende algemeene beginselen voor de inrichting der gevangenissen en verswaring der disciplinaire strafgevangenissen met herstel van de lijfstraffen voor langer dan vyf jaar veroordeelden. Tot beperking der eeden sullen voorstellen gedaan worden. Beeda vóór de Leidsche vergiftigingszaak ia een commissie benoemd tot voorbereiding en regeling der onBerwerpeo betrekking hebbende op leveusverzeke- ringen, waaronder begrafenisfondsen. De Kamer heeft in de sitting van gisteren hoofd stak Justitie aangenomen met 32 stemmeu tegen 1 (die van den heer Van Boyen), nadat de heer Van Tienhoren er op had aangedrongen om de prac- tische beswaren tegen de drankwet weg te nemen en de heer Viruly scherper bepalingen op de ljjk- schouwing had gewensoht. By hoofdstuk Binnenl. Zaken verzekerde de Minister, dat afmaking van vee in bet spoelingdistriot nooit voor het einde van den winter sou kunnen aanvangen en er overleg aanhan gig is met het Ministerie van Waterstaat, over de vaaag of de diploma's voor de Zeevaartkunde ver plichtend moeten worden gesteld. De hoofdstukken Binn. en Buitenl. Zaken werden aangenomen. By de Tweede Kamer is ingekomen een wetsont werp tot goedkeuring der overeenkomst tot bescher ming van den industrieelen eigendom. Door de Eerste Kamer is tot den minister van financiën de vraag gericht of by de vergunning tot het houden der lotery van de internationale tentoonstelling de belangen der ingezetenen voldoende zjjn behartigd en of de waarde der prijzen in een rede lijke verhouding stond tot het getal geplaatste loten. Het antwoord des Ministers luidt aldus: „By de aanvraag om vergunning tot het houden der koloniale tentoonstellingslotery, hebben de ver soekers zich verbonden om de geheele opbrengst der loten, na aftrek der kosten van uitgifte, aan prijsen te besteden, en blykeus eeu vóór de trekking inge steld ondersoek is die toezegging nagekomen.' Sedert een paar dagen ia in het Geb. v. K. en W. te Utrecht tentoongesteld het huldeblijk aan HH. MM. den Koning en de Koningin, aan te bieden door Utrecht's burgers als een aandenken aan het bezoek van HH. MM. aan Utrecht op 15 Oct. 11., by gelegenheid van de onthulling van het standbeeld van Graaf Jan van Nassau. Dit huldeblyk bestaat uit een prachtig kastje van zwart hout, vervaardigd door den heer A. H. Kuntz, meubelmaker te Utrecht. In de front d'espice be vinden zich de wapens van HH. MM., met eene kroon daarboven. Die wapens zijn in kleuren geëmail leerd, hetgeen tegenover het doffe beeldhouwwerk een prachtig effect maakt. Onder de wapens staan de spreuken «Je maintiendrai' en „F ai ma sub pondere creseit." Verder ia in het midden van de deur een prachtig zilveren schild aangebracht, met: vergulden ge dreven krans van oranjebladeren daar om heen; op het schild bevindt zich het Utrechtsche wapen en daaronder de woorden: Album H. H. M. M. den Koning en der Koningin aangeboden door Utreoht's burgery in October 1883 De mengeling van kleuren, waarin dit opsohrift op het schild is aangebracht, maakt een aangenamen iadrnk. De heer Begeer van Utrecht heeft sich zeker veel moeite gegeven, om het bovenstaande zoo af te leveren, dat het verre de verwachting overtreft, die men volgens de teekening er van mocht koesteren. De deur van 't kastje is van boven gesloten en slaat als eene klep naar beneden, waarop dan de photografiën van Utrechtsche stadsgezichten liggen, die de kast zal bevatten. Deze zyn 20 in getal en vervaar digd door toeeebenkomst van den heer B. Brugsma Az., in de Zadelstraat, omdat da commissie liever zelf geen keuze van een photograaf deed. Zjj zijn uitsluitend voor deze gelegenheid gemaakt en de platen na af druk vernietigd, opdat geen andere afdrukken ge maakt zouden worden. (Utr. Dagbl.) In de jongste vergadering der «Maatschappij tot Nut vau 't Algemeen* is besloten, de uitgave van den Almanak te schorsen, wellicht te staken. Het departement «Leiden* betreurt dit. Het meent, dat het jaarboekje een wenschelijken band vormt tusscheu de Maateehappy en haar leden, een band die kon worden versterkt, indien de Almauak voortaan ook mocht bevatten enkele bijzonderheden omtrent de Maatschappij en haar departementen, met opgave van het ledental eu den eeeretaris van elk depar tement. Het is daarom, dat genoemd departement thans voorstelt, in art. 70 der Wet op te nemen de bepaling: «jaarlijks wordt, van wege de Maat- schappij, een almanak uitgegeven en alle leden kos teloos uitgereikt". «Aan de goede vrienden der Zuidafrikaansohe Re publiek" heeft de beer A. G. G. Van Duyl, hoofd redacteur van het HandeUblad, lid der Commissie tot het verzamelen van gegevens betreffende de emi gratie enz. naar Zuid-Afrika, een openbaar schrijven gerioht. Ilij herinnert aan hetgeen door hem ge schreven werd aan het slot van het tweede deeltje van Tien dagen in Portugal, dat reeds in Juli 1883 werd afgedrukt en waarin hij als zijn, op ervaring gegronde, overtuiging nitsprak dat door ambtenaren van de Zuidafrikaanache Republiek de openbare zaak, die hun werd toevertrouwd, niet altijd naar behoo- ren ia behartigd. Die overtuiging, sedert nog ver sterkt, meende de scbryver niet te mogen verheelen. Er is nu echter een ander gevaar; het gevaar nl. dat „vooroordeelen of scheve opvattingen" sommigen van de besten in den lande kunnen weerhouden, zitting te nemen in de Commissiën, die wo'den ge vormd tot ontvangst van de eerlang hier komende deputatie uit de Zuidafrikaansche Republiek, eu tot nader overleg. Persoonlyke bemoeiingen hebben de verspreiding en voortplanting van die vouroordeelen en scheve opvattingen niet geheel kunnen beletten. Thans wenscht de beer Van Duyl «aan allen die belangstellen iu de lotgevallen der Zuid-afrikaansche Republiek en die haar welzijn zouden willen hebben bevorderen, maar missohieu worden weerhouden door in hun oogen rechtmatigen twijfel, te verklaren, dat, naar zijn op zeer sterke gronden rustende over tuiging, de jongste handelingen van Regeering en Vertegenwoordiging dier Republiek niet dien twjjfel verdienen en zij, naar zijn beste weten, met zeer verschoonende behartiging van particuliere belaugeu, tevens hebben weten te doen wat in de gegeven omstandigheden het beste was voor het algemeen belang. «Wanneer dit nog noodig of wensohelyk mocht worden bevonden, tjrtbjj ten volle bereid, mondeling mede te deelen, waarop deze overtuiging steunt, mits dit kunne geschieden onder zoodanige voorwaarden, als naar zyn schatting in aller belang noodzakelijk zijn. «In bet openbaar wenscht hjj niets meer te zeggen, tenzij onverstandige aanval of verdediging er toe dwiuge. Tot dusver heeft die noodzakelijkheid zioh nog niet voorgedaan, en hy ziet niet tn waarom zij zou moeten komen, wanneer men goed in bet oog houdt, dat voor het hoogste belang van een Staat, die reeds met zoovele moeieljjken heeft te worstelen, alle andere belangen zouden moeten zwichten en voorzichtig zwijgen raissehien nog het eenige middel is om tot zorg voor die andere belangen in staat te stellen.» De persoon zich noemende Barend Willemse die zoo wel in deze als in andere gemeenten de lichtgeloo- vige menschen heeft bedrogen en waartegen de Hoofdcommissaris van Politie te Amsterdam had gewaarschuwd is te Tiel aangehouden en gevankelijk naar Amsterdam overgebracht. Dat een oester een muis vangt, zal zeker nog zeer telden gebeurd zyn. 't Is deze week te Yerseke geschied. Men vond daar een levenden oester, die een doode muis tusschen haar schaleu had. Zeker hteft de muis, hetzij dit nieuwsgierigheid, hetzij om ook eens oesters te proeven, haar kopje tusschen de schalen gestoken, toen de oester zich opende, maar werd, in plaats van deze te vangen, zelf gedood. JMidd. Cf.) De oudste predikant, die nog in dienst is in Fries land, is de heer H. Hundlingius. Hij werd candi- daat in 1828 en in dat jaar beroepen te Schier monnikoog, waar hjj nog werkzaam is, zoodat hjj ruim 55 dienstjaren telt. Zes-en-vyftig jaar lang één gemeente te stichten Yap Koetsveld spreekt van predikanten die voor hunne gemeente koud zijn geworden, geljjk de ge meente koud geworden is voor haar predikant. Toch vinden wjj er iets aartsvaderlijks in, meer dan eene halve eeuw op een eiland met een goede duizend inwoners tot herder en leeraar te zyn. Wij benjjden den grijsaard niet, miar bewonderen zjjne toewijding en gehechtheid aan zijne standplaats. (Ank. Ct.) Van de elf leden der commissie, door de Fransohe Kamer van Afgevaardigden belast met het onderzoek van het wetsvoorstel-Laieaut, lot kostelooss teruggave van de beleende panden waarop tussoben 10 en 20 fr. gegeven is, zijn zes er tegen, vier opperen gewichtige bedenkingen en een (Pierre Legrand) wil niet dat alleen Parjja zoo bevoordeeld worde. Past men den maatregel op geheel Frankrijk toe, dan zouden vjjftig millioen fr. noodig zjjn. Blijkens een telegram, door de Fransohe Regeering ontvangen, heeft een verkenning plaats gehad in de richting van Bac-Ninh. Men vond den vjjand zeer sterk. Het is zaak over de beteekenis van dese ver- kenning nadere berichten af te wachten van een an* dere zijde. Hetzjj wjj hier met een verkenning of met een mislukten aanval te doen hebben, men kan er uit opmaken, dal de verovering der stad vooreerst nog wel geen plaats zal hebben. De Fransche ver sterkingen blijven langer uit dan verwacht werd, want een der transportschepen, de «Vinh-long", met 1400 man, hreft onderweg averjj gekregen en moet te Colombo op Ceylon gerepareerd worden. De troepen zullen nu van Colombo worden afgehaald door een schip van Saigon en kunnen iu het gunstigste ge val eerst op het laatst van Februari op de plaats hunner bestemming zijn. De leden van het afgetreden Spaansche kabinet, de constitutionneele partij eu de vrienden van Sa- gasta hebben eene vergadering gehouden, waarin het besluit viel, het nieuwe ministerie met gematigdheid te bestrijden. Zjj waren voornemens de aangekon digde receptie ten bove bij te wonen. De Belgisobe Kamer van Vertegenwoordigers be handelt thans een voorstel geljjk aan dal, waarmede het Fransche parlement zich onlangs bezighield. De centrale seotie der Kamer wil nl. de uitgaven voor den katholieken eeredienst aanmerkelijk inkrim pen en stelt voor de jaarwedden der hooge gees telijkheid te verminderen met fr. 185,000: t. w. fr. 10,000 af te nemen van de bezoldiging der aarts bisschop penaan ieder der vjjf bisschoppen fr. 5000 minder te gerenop de tractemeoten der vicarissen- generaal fr. 13,000 te bezuinigen; de subsidie bjj de kosten van thesaurie en secretarie in te trekken, en de kanunniken niet meer te bezoldigen. Volgens eene dópéohe uit Londen zou de Eogelicbe regeering maatregelen genomen tobben tot het ge reedhouden van 10,000 man, ou Egypte zoo noodig te helpen. De Pruisische conservatieven verklaren, dat sjj rast gelooven aan de aanneming van de nieuwe belasting- ontwerpen; de liberalen verklaren het tegendeel. Bis marck laat in de kranten verzekeren, dat de heeren aan de ontwerpen kannen veranderen, wat zij willen, mits de opheffing van de derde en vierde klassenbe- lasting doorgaat. Tegen dit punt bestaat juist de meeste oppositie. De «Deutsche Oekonomist" rekent uit, dat de vermoedelijke opbrengst van da kapitaal rente-belasting zal zjjn 16,540,000 M., terwijl zjj door de Begeering op sleohts 8,267,000 M. is geraamd. Men spreekt van de indiening bjj den Landdag van een ontwerp tot ontlasting der gemeenteu, in verband met de regeling der onderwijzersjaarwedden. De Ooslenryksche kamer heeft hare zitting herval. Een der eerste quaesties, die in behandeling zullen komen, is het brandende vraagstuk van de Duitsehe taal als officieele taal; de afgevaardigde Wurmbrandt zal daarvoor een motie indienen. De beraadslaging zal zeker niet onbelangrijk zjjn, en ook om de par- tijgroepeering kan men de behandeling van dit punt met belangstelling te gemoet zien. Men herinnert zich, dat de tegenwoordige meerderheid samengesteld is uit afgevaardigden van alle bijzondere nationaliteiten, zonder onderscheid van liberale of conservatieve over tuigingen, en uit Duitsoheconseridptieven en olericalen. De nationaleo zullen natuurlijk tegen de motie- Wurmbrandt stemmen; maar voor de Duitsobe con servatieven is de keus moeilijk. In elk gevnl is de stemming hierover de toetssteen van de solidariteit der huidige meerderheid; de geringste afwijking kan de overwinning der oentralisten ten gevolge hebben. En hst kabinet, onzeker over den uitslag, wil sieb nu reeds tegen een mogelijke neérlaag versterken door te deereteeren dat de motie-Wurmbrandt van geen belang is, dat de Duitsehe taal volgens recht en feitelyk de officieele taal is, en dat de genoemde afgevaardigde sleohts een debat wil uitlokken nit het oogpunt van parlementaire taktiek. Uit Weenen heeft het Btrl. Tag. het belangrijke berioht ontvangen, dat de heer Koloman Tisza, eerste minister van Hongarjje, daar naar wensch geslaagd is. De zitting van den Hongaarsohen Rijksdag zal weldra gesloten worden, en de uieuwe verkiezingen zullen in Mei geschieden. Met betrekking tot Croa- tië werd bepaald dat, tenzij de openbare orde we der gestoord worde, de afkondiging van een excep- tioneelen toestand achterwege tal blijvenin alle geval zullen echter voorzorgmaatregelen worden ge nomen. De verjaardag van koning Oscar is op 21 dezer te Christiania en in verschillende provincie-steden door de rechterzijde met groots sympathie gevierd. Te Christiania waar mei) o. a. een feestmaaltijd heeft aangericht, hebben al degenen, die daaraan, niettegen staande de prijzen zeer hoog gesteld waren, weuschten deel te nemen, geen plaats kunnen bekomen. Eene «mote spjjsuitdeeling aan de armen wordt door vrij willige bijdragen bekostigd. Men berekent, dat de uitspraak in de zaak van den minister Selmer den 14den Februari te verwach ten is. Het vonnis der andere ministers wordt iu het begin van Maart te gemoet gezien. Naar men uit Stookho'm bericht, is het nog lang niet zeker, dat koning Oscar het Noorsche Storthing én persoon zal openen. Volgens sommige Zweedsche bladen zou koning Oscar bjj gelegenheid der ontvangst van eenige leden van den Rijksdag zich hebben laten ontvallen, dat het onmogelijk «tos, foe fe geven aan de eitcken van het Storthing, voor zooverre deze beoogden aan de koninklijke macht het recht te ontzeggen van abioluut veto in zake verandering der beetaande grondwet. De voorzitter van het Huis van Afgevaardigden in de Vereenigde Staten heeft in een onlangs gevoerd onderhoud gezegd, dat bü gedurende de tegenwoordige zitting geen radicals maatregelen verwachtte ten aanzien van bet tarief. Persoonlijk verklaarde hjj, die ook niet te zullen aanmoedigen. Hjj geloofde niet, dat iemand op dit oogenblik doortastende wjj sigingen in het tarief mogelijk achtte. Eventnëele voorstellen tot wijziging zouden echter behoorlijk overwogen worden, en indien er iets gedaan werd, sou daarbjj op alle betrokken belangen nauwgezet acht geslagen worden. Met bet oog op de berichten, welke in den iaatsten lyd in sake vergiftiging door inkt, in de nieuws bladen voorkwamen, moge bet volgende geval onder de aandacht van het publiek gebracht worden. Dezer-dagen werd mij een monster inkt ter onder zoek aangeboden, hetwelk my gezegd werd binnen enkele dagen den dood veroorzaakt te hebben van een persoon die met de pen een wondje aan de lip pen aangeraakt had, zoodat onwillekeurig een weinig inkt er iu gebracht werd. Bjj chemisch onderzoek bleek, dat deze inktsoort (getiteld «Encre Japonnaise") behalve ijzerzonten, ook chroomverbindingen bevatte, welke, gelijk bekend is, vergiftig zyn. Daar de bereiding van inkt met dubbel chroom- rizure potaech niet zeiden voorkomt, schijnt hst niet ondienstig, bovengemeld geval iu ruimen kring be kend te maken en het schrijvend publiek voorzich tigheid aan te raden. Bureau voor chemisch en miscroscopisch onderzoek V^N HAMEL B008. Amstezdam, 23 Januari 1884. 3. Eene missive van Mr. P. P. P. Kist, mede- deelende de benoeming tot Lid der Commissie van Toezioht op hst Middelbaar Onderwijs niet aantenemen. De Voorzitter zegt dat de vergadering zeker met leedwezen van dit besluit zal kennis nemen en stelt voo'r de missive voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. 4. Eene aanbeveling voor twee leden der oom missie vau Toezicht op het Midd. Onderwijs. Ter vervulling der vaoature, ontstaan door het niet aannemen der betrekking door den heer Kist, worden aanbevolen de hh. 1. I. H. Becking 2. T. J. Koohe. Ter vervulling der vacature, ontstaan door het ontslag, genomen door den heer Roest van Limburg, worden aanbevolen de hh. 1. H. P. Schim van der Loeff 2. Mr. W. Hemsing. Ter visie en benoeming in de volgeude vergadering. 5. Eene aanbeveling voor een lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, waarop voor komen de hh 1. J. A. Biezenaar. 2. Mr. J. Fortuijn Droogleever. Ter visie en benoeming iu de volgende vergadering. 6. Missiven van4*4\H. Maaskant, J. de Jong eu P. Bosman, den raad dank zeggende voor de in een vroegers raadszitting op hen uitgebrachte be noeming. Aangenamen voor kennisgeving.. 7. Adresen van W. Begeer Lzn, P. Gestel, L. A. van Straalen en H. van Willigen, verzoekende benoemd te worden tot noodhulp-aanspreker. Aangenomen voor kennisgeving. De voorzitter stelt voor, naar aanleiding vau het bij de vaststelling der begrooting voor '84 genomen besluit om de populieren op den Katten- singel te doen vervangen door jjpeboomen, eerst- genoemden op stam te doen verkoopen. Aldus besloten. Aan de orde is: Het adres van J. de Jong At. e. a. betreffende de bestrating der Heerenkade. B. en W. stellen voor hierop a/wijzend te beschikken. Aldus besloten. Aan de orde zyn: De adressen van P. Goedswaagen Tz. en J. van Kleef, houdende verzoek om eene aanlegplaats voor hunne schuiten op de Gouwe tan het zoogenaamde Amsterdamsche Veer. B. en W. stallen voor op beide adressen afwijzend te beschikken. Aldus besloten. Daarop wordt benoemd tot noodhulp-aanspreker by de begrafenissen W. Begeer Lzn. met il tt., ter- wjjl van Willigen 3, en van Straaten 2 st. op zich vereenigt. Niets meer aan de orde zjjnde wordt de vergade ring door den Voorzitter gesloten. VRIJDAG 25 Januari. Voorzitter Mr. A. A. Van Bergen IJzendeorn Tegenwoordig zjjn 16 leden. Afwezig is de heer Prinoe, die kennis had gege ven wegens een lichte ongesteldheid niet tegenwoordig te kunnen zjjn. Ds notulen der vorige vergadering worden voor gelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat Gedeputeerde Staten dezer Provincie hebben goedgekeurd het raadsbesluit vau 21 December jl. tot wijziging der gemeente-be groeting voor 1883 en dat 11 Januari jl. de kas eu de boeken van den gemeente-ontvanger door B. en W. geverifieerd zjjn en dat beiden in volkomen orde, zijn bevonden. Deze mededeelingen worden aangenomen voor ken nisgeving. De Voorzitter brengt daarop ter kennis van de vergadering dat de Directie der Goudsche Water- leiding-Maatsobappjj heeft medegedeeld dat, aan gezien door den .raad is besloten om het water voorloopig kosteloos verkrijgbaar te stellen voor onvermogenden, zij evenmin daarvoor voorloopig van de Gemeente betaling zal vorderen. De Voorzitter zegt dat de raad deze milde han delwijs zeker met erkentelijkheid zal vernemen en stelt voor de mededeeling voor kenuisgeving aan te nemen. Aldus besloten. Ingekomen zjjn: 1. Een missive van het Isr. Armbestuur ver zoekende wjjziging van de begrootiug voor dit jaar. B. en W. hebben daarin geen bezwaar. Ter visie. 2. Een voorstel van B. en W. tot verkoop van bouwterrein, gelegen aan de Westzijde der Cm- bethstraat, aan den heer H. J. Nederhorst tegen per centiare onder voorwaarde van het bouwen vau twee woonhuizen op bedoelden grond, die voor het einde van 1885 moeten gereed zijn. Tsr visie. GEBOREN23 Jan. Cornelia Theodoras, ouders H. nn Dam eu S. A. Krran 24. Simon Petras, ouders G. Strarer en J. E. van Leeuwen Francina Petronella, ouders W. Blok en P. Verschnt 25 Hendrik, ouders G. Kooy en W. van Ekeren Matje, ouders W. van Oodskooru eu M. van Donk. OVERLEDEN- 26 Jan. R. Ferwerdi, 1 j. ljD m. C. ONDERTROUWD: 25 Jan. H. J. Rabouw, 35 »j. en i. van Eijck, 37 j. A- Grendel, 27 j- en I. M. v»n Leeuwen, 22 j. A- van der Hurt, te Gravenhage, 28 en G. Cohen, 32 j. A. Zuidwijk, 46 i- sn E. Woyta, 38 j. 4 VA» HUIBERT van VLIET EN JOHANNA va» AMERONGEN. Stolwijkershii» bij Gouda 27 Januari 1884. Ondertrouwd ADRIANÜS GRENDEL, Jr. EN IDA MARIA va» LEEUWEN." Gouda, 25 Januari 1884- BEKENDMAKING. UIT8TALLEN «a» GOEDEREN BUITEN GEBOUWEN *K ERVEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, Gezien het bjj behoorlijk afgekondigd Raadsbesluit van 19 Januari 1888 gewyiigde Artikel 16 der Ver- ordeniog van Politie voor die Gemeente dd. 30 Deoember 1881; Hebben bet loten-. Te verbieden het plaatsen of uitstallen van goede ren op stoepen ea in het algemeen buiten gebouwen en erven, aan de Hoogttraat en aan den Korten Tiendeweg. Geschiedende deze bekendmaking ter informatie voor de bewoners of bruikers der aan genoemde stra ten gelegen perceelen. Gouda, den 23n Januari 1884. Burgemceater en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. De BURGEMEESTER van Gouda, gelet op Art. 7 der Wet van den 4n July 1850 Staatiblad no. 87), regelende het K1ESREGT, ent, noodigt de Ingezetenen dezer Gemeente uit, om, zoo zy eldera in de Directe Belastingen mogten zyn aangeslagen, daarvan, vóór den 15n February aanstaande, te doen blijken, door ovi Biljet of etn uittreksel uit de van bet Aa&slag- ohieren dier belas- ringen; zullende tot de overneming dezer bewyzen, ter Plaatselijke 8ecretarie worden gevaceerd, dagelijks, van des voormiddag* 10 tot des namiddags ure, met uitzondering van den Zondag. Gouda, 26 Januari 1884. De Burgemeester voornoemd. VAN BERGEN IJZENDOORN. Ondergeteekenden betuigen hnnnendank vooi de vele bewyzen van deelneming, onder vonden bij het overljjden bnnner Moeder en Behuwdmoeder. L. P. HOOGENDIJK. B. C. HOOGENDIJK— Gouda, 23 Jan. 1884. van Wijk. V De Heer C. W. HOOGENDIJK te Zwammerdam betuigt zyn harteljjken dank voor de vele bewyzen van deelneming, ondervonden bjj het afsterven zjjner Echtgenoote. AANGEBODEN een nieaw sterk GEBOUW met STOOMVERMQGEN met groote SCHUUR annex gunstig aan water gelegen, zeergeschikt ter inrichting eener Stoomwasschery of andere indnstriën. De helft der koopsom kan als eeTste hypotheek daarop gevestigd blyven. Brieven franco onder No. 110, aan de Boek handelaars J. va» BENTUM Zoon, alhier. verlangt, wegens aanstaand hnwelyk der tegen woordige TWEEDE MEID, tegen 1 Mei eene De -ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het het LEVEREN van voor BRUILOFTEN of andere GELEGEN HEDEN, zoowel binnen als buiten deze stad. Oosthaven, B 35, Gouda. EEN FATSOENLIJKE GEVRAAGD. Adres oniS No. 918 aan het Bureau dezer Courant.

Goudsche Courant | 1884 | | pagina 2